Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56701) haruspex válasza oAcido (#56700) üzenetére


haruspex
aktív tag

Egyértelműen a 2. az a natív objektív rá ami rámegy adapter nélkül. Kivéve persze az utolsót, de az egy fix, ami jó, de tájképre jobb a zoom nagylátó.

(#56702) MittuDomain_ válasza oAcido (#56700) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Én adapterrel a 10-18al használom, és nagyon elégedett vagyok vele.
Ha gondolod, mutathatok pár képet, bár nincs túl sok, éljen a pandémia...

Mondjuk pénztárca mentén mozogtam, 40e-ért újan, garanciával nem volt kérdés. Egyszer volt az Auchanban kutyavásár, köszönöm Mr.Csizmás! :R

Mostanában az 50mm f1.4 izgatja a fantáziám.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#56703) PuMbA válasza MittuDomain_ (#56702) üzenetére


PuMbA
titán

"Mostanában az 50mm f1.4 izgatja a fantáziám."

Semmivel sem jobb, mint az 50mm f/1.8, csak 1.4 :)

[ Szerkesztve ]

(#56704) MittuDomain_ válasza PuMbA (#56703) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ez most menyire komoly?
Nem éri meg a felárát? Nagyon-nagyon-nagyon szeretek esti várost fotózni, ezért komoly a szándék. Az 50mm f1.8at leejtettem és gazdasági totálkár. Valahol szorul és nem tekeri a fókuszmotor, MF-ben még lehet használni, de ott sem esik jól áttekerni azon a részen.

Arra gondoltam, akkor már 1.4et veszek helyette, Viltroxot, a tesztek alapján fotózni van olyan jó mint a Canon, videózni nem akarok vele.

Ha viszont tényleg nincs értelme, akkor féláron egy másik 1.8 jöjjön inkább.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#56705) PuMbA válasza MittuDomain_ (#56704) üzenetére


PuMbA
titán

Canon 50mm f/1.4 képminőségileg teljesen hasonló, mint az f/1.8.

(#56706) MittuDomain_ válasza PuMbA (#56705) üzenetére


MittuDomain_
őstag

És nyitott rekeszen nincs igazán nagy előnye?

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#56707) PuMbA válasza MittuDomain_ (#56706) üzenetére


PuMbA
titán

Nincs ugyanolyan mosottabb, mint az f/1.8 :) f/1.8-on talán picivel jobb, mint az f/1.8-as.

[ Szerkesztve ]

(#56708) rednifegnar válasza PuMbA (#56705) üzenetére


rednifegnar
senior tag

c 50/1.4 az ftm es van skala.
aztan kb itt ki is merult minden tudasa, cserebe joval nagyobb es nehezebb (meg dragabb) mint az 1.8. nekem van, de igy utolag mar nem vennem meg.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#56709) vihartigris válasza oAcido (#56700) üzenetére


vihartigris
őstag

1. Canon EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM
2. Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM + adapter

Nálam ez a sorrend.

bármi reciproka a semmi

(#56710) haruspex válasza vihartigris (#56709) üzenetére


haruspex
aktív tag

Ha van rá keret a 11-22 megérheti a felárát az átfogása (és a mérete a) miatt. 90% ban kirándulási ez már ki ált egy kitobit is.

(#56711) PuMbA válasza vihartigris (#56709) üzenetére


PuMbA
titán

Én 10-18-aztam, de lecseréltem Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM-re. Jobb a képminőség, a gyorsabb USM fókuszálás és a +1 EV :) Hátránya a stabi hiánya, de ez nem érint engem.

[ Szerkesztve ]

(#56712) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Sziasztok!

Jó kamerás képességekkel megáldott fényképezőgépet keresek főként portré jellegű ÉS táj/építészet jellegű kettős használattal. Pár napja elkezdtem beleásni magam a témába, de mivel ez a fotós vonal egyelőre tök új nekem, ezért hamar belefulladtam.

- Gépre szánt összeg? (Max és nagyon max). Ha csak gép, azt az összeget. Ha objektívvel együtt, akkor úgy megadni.
Objektívvel 500€, nagyon max 600€, objektív nélkül 400€. Németországi vásárlás lesz, ha számít.

- Felhasználás? (Lehetőleg "mindenre, bármire" kerülve legyen, próbáld minél jobban belőni, mi lenne kedvenc témád).
Videós munkák során B-roll és kiegészítő jelenetek felvétele (rövid klipek). Portré és táj/építészet, kevés akció. 2,7K vagy nagyobb felbontás preferált.
Ezen kívül természetesen fotózni is szeretnék vele :)

- Méret számít? (Súly, foghatóság, hordozhatóság, strapabíróság).
Ha nem a vállamon kell tartanom használat közben akkor már jó. Zsebre vágni nem akarom, lesz rendes táskája.

- Videóra szükség van ? (Igen: komoly minőséggel és tudással, vagy csak átlagos minőségben ? Nem: teljesen hiányozhat akár, bár ez egyre ritkább, lassan minden gép tud video-zni).
Igen, lásd fent.

- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Nem vagyok válogatós, lehet használt is.

- Egyéb kívánság, speciális igények?
Könnyen cserélhető akku vagy hosszú üzemidő. Feltételezem a beépített mikrofonja ratyi, ezért ha árulnak hozzá ilyen modult az dicséretes lenne.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#56713) nikkor


nikkor
aktív tag

Mennyire megnyugtató megoldás Canon M50-hez utángyártott akkumulátort használni?
Ha a gyári kicsit is megbízhatóbb, akkor nem rágódok a négyszeres árkülönbségen.

[ Szerkesztve ]

(#56714) MittuDomain_ válasza nikkor (#56713) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Én az M5-öt ali-s aksikkal használom - a 4db plusz töltő volt anno ~8e. Egyet megöltem (?) túlmerítéssel, de a többi köszöni, jól van.
Üzemidőben 50-70%át tudják egy eredetinek - a tömegük is ennyivel kisebb kb.

Az utángyártottakból a gyengébbekben nincs akksi kapacitás visszajelzés, egyszer csak szól, hogy cserélj le.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#56715) MrChris válasza Johnny_vT (#56712) üzenetére


MrChris
nagyúr

400€ vázra? :Y Ekkora nagy ott az elszegényedés? 3 napi alapbér... Ebből újonnan csak belépő alapgépet tudsz venni. 2.7k videó képesség tudtommal nincs csereobis gépeknél, marad a 4k és egy alap kit pl. a GX80+12-32.

(#56716) Johnny_vT válasza MrChris (#56715) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Upsz, ezek szerint rossz helyen kérdeztem :D Felejtsük el a cserélhető objektívet, melyik topikban érdeklődjek tovább? Vagy egyáltalán a leírt felhasználási módra milyen felépítésű gép az ajánlott? És milyen árkategóriákban érdemes elgondolkodni?

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#56717) pandur99 válasza Johnny_vT (#56712) üzenetére


pandur99
aktív tag

Ha kevés a pénz, érdemes DSLR vonalon nézelődni. Én a Nikont ajánlom, ennyiért az 5***-es sorozat (D5200, 5300) jó választás lehet használtan, plusz belefér egy általános zoom (pl. Sigma 17-50 f2.8), vagy 18-105 VR, 16-85 VR, plusz 35/1.8 fix, ezekkel már el lehet kezdeni.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#56718) Neck válasza pandur99 (#56717) üzenetére


Neck
veterán

Nikon videóra?

Én ennyiért keresnék egy (használt) a6300-at, az kb tud mindent amit fent leírt.
A kitobival megoldja amiket leírt. Ha nagyobb a keret mondjuk 200 euróval, akkor meg kitobi helyett 18-105 F4, videóra is, fotóra is kiváló.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56719) Johnny_vT válasza pandur99 (#56717) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Köszi mindenkinek a tippeket. Ahogy néztem a használt kínálat nem túl jó felénk, inkább 2010-2015 körüli gépeket hirdetnek, amiknek a videós képessége nem kielégítő. A6300 az persze jó lenne, de ha nincs...? :D Azt hiszem figyelő üzemmódra kapcsolok és kivárok még a vásárlással. Pénzből több nem lesz rá később sem, de legalább a piac mozgását megismerem.

MrChris#56715
A GX80 árban és képminőségben tetszene, de ahogy látom a 4K-t csak 25fps-el tudja felvenni. Ez nálam elég kritikus, mert 30-60 fps-ben dolgozom és nem ismerek jó megoldást, ami a 25-ből zavartalan 30-at tudna varázsolni. Világosítsatok fel, ha mégis van ilyen.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#56720) Mr.Csizmás válasza Neck (#56718) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

400€ egy használt a6300 body? :F jó sokmindent átaludtam

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#56721) Neck válasza Mr.Csizmás (#56720) üzenetére


Neck
veterán

Használtan láttam már 450 körül. Mindenki vált a6400-ra, egy időben volt belőle jó pár.

Egy példa.

A6500-at is ki lehet fogni 600-700 körül.

Úgy kell keresni, hogy Sony 6300, a nélkül, úgy az ebay-kleinanzeigen megtalálja.
Johnny: Mi is itt élünk kint.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56722) pandur99 válasza Neck (#56718) üzenetére


pandur99
aktív tag

Ezt írja a Pixinfó:a D5200 videós képességeiről:
Videó
Felbontásban egyelőre a Full HD számít alapnak, amit a Nikon D5200 sem lép túl, így a képfrissítési sebességekkel újít. 1920×1080 pixeles felbontás mellett 60i és 50i képfrissítéssel is fényképezhetünk, ez persze nem jelent progresszív felvételt, csupán váltott sorosat. Előbbiben maradt a 30, 25 és 24 fps, attól függően, hogy NTSC vagy PAL beállítást használunk. Ha 60 vagy 50 képkocka/mp-es progresszív felvételt szeretnénk, egy kicsit csökkenteni kell a felbontást, 1280×720 pixelnél már elérhetőek ezek a képfrissítésel. Ha viszont spórolni szeretnénk a tárhellyel 640×424 pixeles felvétel is beállítható, melynél 30 vagy 25 fps lehet a képfrissítés (NTSC vagy PAL módban).

Minden felbontásban kétféle tömörítést kapunk, ami legjobb esetben 24, normál tömörítésnél pedig 12 Mb/mp-et jelent, VGA felbontásban viszont csak 8 és 5 Mb/mp-et. A legjobb tömörítés és HD felbontások esetén 20 perces, egyéb esetben max. 30 perces lehet egy snitt hossza. A videók most is MOV formátumban készülnek H.264/MPEG-4 tömörítéssel, a hang pedig lineáris PCM.

A hanggal kapcsolatban jelentős változás, hogy a Nikon D5200 tetejére egy sztereó beépített mikrofon került, melynek jelszintjét a korábbihoz hasonlóan (20 fokozatban) szabályozhatjuk. Ezenkívül külső sztereó mikrofon csatlakoztatására is lehetőségünk van.

Mozgókép felvételnél ISO200 az érzékenység alsó határa, viszont kihasználhatjuk a kiterjesztett mód adta ISO25600-as értéket is. Az érzékenységet a gép automatikusan választja ki, mi csak a minimumot adhatjuk meg.

Nem elhanyagolható újdonság, hogy az új szenzornak köszönhetően jobb képminőséget ígér a gyártó. Közleményükben elsősorban az alacsonyabb zajt, a jobb élsimítást és a moiré csökkentését emelik ki.

Fontos tudnunk, hogy FullHD felbontás és 50 kép/mp esetén jelentősen csökken a látószögünk, 25 kép/mp-cel megelégedve azonban szinte a teljes képmezőt megkapjuk.

***

Persze tudom, a Sony mindenben is jobb.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#56723) Johnny_vT válasza Neck (#56721) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Pont ezt a hirdetést találtam meg én is az előbb. És van még pár 500-550 körül is 1 db alap objektívvel vagy anélkül. Viszont láthatóan habozok, mert bár megbízom az itteni szakmai közösségben, de magamban nem. Értsd, alig egy napja határoztam el, hogy a GoPros légi felvételeket márpedig meg akarom spékelni portréval és még baromira nem értek annyit a témához (vagy a saját igényeimhez), hogy ráugorjak erre.

Neck, melyik tartományban vagytok?

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#56724) kovsol válasza pandur99 (#56722) üzenetére


kovsol
titán

Ennél bármi jobb, nem csak a sony. :D
Olcsón akarsz videózni, akkor érdemes lehet Panasonic gépek körül is szétnézned.

May the Force be with you!

(#56725) Neck válasza pandur99 (#56722) üzenetére


Neck
veterán

Akik TL;DR:
Cropol még full HD-ban is, nincs 4k, az AF nem fog úgy működni, mint fotó alatt.

Ezért írtam, hogy Nikon videóra?Ettől bármi jobb. De ha Sony, ennyi erővel vehetne egy a6000-et is, az legalább nem cropol, és normális a videós autofókusz. Azért nem írtam, mert 4k-t szeretne (csak nem írta le :D )

Johnny: BW, svábok, svábok mindenütt :D

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56726) Johnny_vT válasza Neck (#56725) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Olvastam, hogy videóra a Sony jó választás a nagyon fejlett videós AF miatt. A Panasonicot még nem igazán tudom beskatulyázni, de majd idővel megismerem a dolgokat. Már alakul a szokásos Excel-táblázatom :D

Üdv a vadkeletről Drezdából :) (Amúgy a városról és Szászországról tényleg azt tartják a nyugatiak, hogy rom, csóró és proli? Voltak vendégeink Köln környékéről és a srác meg a barátnője (egyik sem túl fényes csillag...) rácsodálkozott, hogy jééé itt van szép belváros meg vannak ilyen új házak? :D Persze nem reprezentatív, csak érdeklődöm. A rendszerváltás óta ömlik a pénz a régióba.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#56727) ZS3NI válasza Neck (#56721) üzenetére


ZS3NI
őstag

Off.: Ha már szóba került az ebay-kleinanzeigen. Ti vettetek ott már cuccokat? Eddig a sima ebay.de-t szoktam használni, ott vettem már pár dolgot, de ez az apróhirdetési felület eddig nekem kimaradt. Szállítanak ezek M.o-ra?

[ Szerkesztve ]

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#56728) Johnny_vT válasza ZS3NI (#56727) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Apróhirdetési oldal, akkor szállít Magyarországra, ha beszélsz az eladóval és beleegyezik. Mivel minden privát eladás, ezért nulla garancia, nulla eladás utáni jótállás és nincs visszaküldés, ezt jellemzően bele is írják a hirdetésbe, de ha mégsem, akkor is számolj vele így.
Bútorokat, ilyen-olyan elektronikai cuccokat, robogót már vettünk innen. A drágább vagy nagyobb dolgokat persze csak a lakókörzetben, hogy magunk hozhassuk el. Egyetlen egyszer szívtam meg csalóval, akkor 95€-m bánta, de a rendőrség hamar megtalálta az illetőt. A pénzt mondjuk nem láttam viszont.
Ha felveszed valakivel a kapcsolatot, mindenképp nyugtasd meg valamilyen biztonságos fizetési móddal, plusz tartsd szem előtt az első bekezdést és számold bele az árba, hogy rendes DHL csomagszállítást fognak venni neked, nem valami budget susmus expresszt.
Ha rá vagy szorulva, akkor esetleg beszélhetünk róla, hogy köztes állomás legyek a tranzakcióban, viszont akkor ugye dupla szállítást fizetsz.

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#56729) Neck válasza Johnny_vT (#56726) üzenetére


Neck
veterán

Szerintem szolid választás a Sony, videó + méret + ár + af négyszögben egy jó döntés (szerintem).

Az itteniek úgy tartják, hogy BW-hez képest ott kissé nehezebb megélni, a picit kisebb bérek és a kevesebb munkalehetőségek miatt. Remélem is, hogy ömlik a pénz a régióba, mivel én is fizetem a "keletnémet-felzárkóztató adót" :D

Én nem vagyok német, így tudom, hogy Drezda (és az egész szászországi régió) gyönyörű. Nem jártam még sokat arra, ha ennek a f0s vírusnak vége lesz, viszem a csodagépet fotózni arrafelé. Drezda vadkelet? :) Borsod, ahonnan én jövök, na az a vadkelet :DDD

ZS3NI: Vettem is, eladtam is. Sose volt gondom. Megválogatom, kivel állok szóba. Ugyanaz, mint mint otthon a jófogás.hu. Minden ember más és más. Szállítani külföldre nem szoktak, én németországi lakosként nagyon gyakran használom.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56730) Johnny_vT válasza Neck (#56729) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

A természet gyönyörű, az épített környezet pedig lassan felzárkózik hozzá. Még a 2018-as itteni TEDx-en látott, majd most újra elém került kisfilm ihletett meg a változatosabb felvételek készítésére:
Travel Where You Live - YouTube
Aztán pénteken kiderült, hogy Sebastian aki készítette épp most lépett be az Cinematic FPV beszélgetős csoportunkba, mert ő meg a drónfelvételek irányába nyitna a portfólióján.

Nyilván neki komolyabb műszaki háttere, képzőművészeti diplomája és x év tapasztalata van, de a stílust látva valami bekattant nálam. Nézzétek még meg a Memento Mori-t is tőle. Van már egy kis tapasztalatom Resolve-ban a színekkel, ezért gondoltam, hogy elég lehet egy 4-5-600€-s gép kezdésnek, aztán mire azt kinövöm eldől, hogy megmarad-e az érdeklődés.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#56731) Neck válasza Johnny_vT (#56730) üzenetére


Neck
veterán

Nehéz azt az összeget belőni, ami már nem veszi el a kedved az egésztől, de még nem költöttél sokat a hobbira, ha esetleg mégse lenne kedved hozzá. :D
Meg pénztárcafüggő is.
Nekem nem sikerült - én magam részéről biztosan sokkal többet költöttem rá, mint kellett volna :(. De nagyon élvezem kézbe fogni, használni a dolgokat, és tudni, hogy én fogom vissza technikát (mint állat), és nem az engem, egy pillanatra sem.

Az a6300 + 18-105 f4 egy nagyon jó kombó, viszont kissé túlmutat a kereten, és nem biztos, hogy neked érdemes ennyit elkölteni. Ami viszont mellette szól, az az, hogy később, ha kinőtted, minimális bukóval eladható. Az obi mindenképp, alapcucc Sony APSC-n, de szerintem a váz is képvisel annyi értéket, amit kérnek érte.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56732) vond válasza Johnny_vT (#56719) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Úgy emlékeztem, a PAL (25, 50 fps) GX80-akat is át lehet pöccinteni NTSC (30, 60 fps) módba. Egy gyors keresés után ezt találtam:

1) Set your camera to P and switch it off
2) Hold down WB PLAY and AF/AE while turning on the camera
3) Press Playback (->)
4) In playback, press ISO and AF/AE lock at the same time while turning off the camera.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56733) Johnny_vT válasza vond (#56732) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Tisztára mint bizonyos Lexus modellek kipörgésgátlójának kikapcsolása, amikor a fékpedált meg a kéziféket kell ritmikusan nyomkodni/húzigálni bizonyos helyzetben :D
De jó ezt tudni, köszi. Maga a készülék pöpec és meglepöen kedvezö árú, így megér még egy kis kutatást.

További szempont: kiegészítök és objektívek szempontjából melyik gyártó infrastruktúráját ajánlanátok/nem ajánlanátok? Azt hallottam a különbözö objektív adapterek nem mindig jelentenek jó alternatívát. Vagy ma már mindenre IS van egy olcsó kínai megoldás?

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#56734) Neck válasza Johnny_vT (#56733) üzenetére


Neck
veterán

Attól függ, mit szeretnél adaptálni. A modern rendszerek közötti átjárás nehézkes, mivel a gyártók AF rendszere különböző. Érdemes ragaszkodni a gyártó saját rendszeréhez, előbb ott szétnézni, mielőtt adaptál az ember, adapterrel kis túlzással kb sose lesz teljesen gyári az élmény.

Régebbi tükrös obikat azonos márkán belül modern MILC-re adaptálni általában (némi megkötéssel) egész jól lehet. Lásd: Canon, Nikon, némi megkötéssel Sony Minolta.

A régi manuális obikat pedig kb minden MILC-re, és a tükrös gépek közül Canon-ra lehet adaptálni, egy egyszerű közdarab adapterrel.

Itt viszont érdemes figyelembe venni, hogy a régi objektívek kisfilmes fókusztávval számolva készültek - azaz a kisfilmes 50mm-es "alapobi" MFT-n vagy APSC-n már tele gyutáv, így pl széles látószöget nehéz összehozni vele a szorzó miatt.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56735) haruspex válasza Johnny_vT (#56733) üzenetére


haruspex
aktív tag

A Te ársávodra , és igényeidre kb. ez a megoldás, cserélhető objektívesben... gx80-ra max manuális obikat érdemes adapterezni, viszont rendszeren belül, Natív obiból itt van a legtöbb. értelmes kínai af-s megoldás sztem 42.5-ös van értelmes amit tudok. Illetve halszemet szoktak még ajánlani manuálisat., ott pl. az AF nem sokat számít, és videóra is jó lehet.

Amúgy ha az olcsó adapterezhetőség számít, akkor Canon, de ott nem lesz 4k-d normális, és a a filmes obik nem kicsit nagyobbak a MILC-ekénél. AMúgy nem véletlenül szoktuk azt mondani, hogy obit nézz először inkább.

Viszont, én, ha nem lenne gond a gyújtótáv limitáció egy Pana lx100 II-t vadásznék ebből a keretből használtan, valszeg ezzel jársz a legjobban, legfeljebb néha ráteszel egy nagylátó előtétet. Képminőségben, meg fényerőben ez egy elég jó választás.

Ha kell a nagyobb átfogás, akkor ott vannak az egy inches kompaktok, pl. a Pana tz100/200, a Sonynak is van ilyenje.

[ Szerkesztve ]

(#56736) Johnny_vT válasza haruspex (#56735) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Az eddigiek alapján akkor GX80 lenne a tuti befutó, jól értem? Böngésztem az itt tanultak alapján pár adatbázist és kb. ebben az ársávban az alábbi modellek voltak még nagyon hasonlóra értékelve:
Canon M50 II, M50
Olympus E-M10 IV, E-M1 II, E-M10 III, E-PL9
Panasonic GX9, G85(<- GX80 más testben?), GX8
Sony A6500

Viszont mivel ezek táblázatos adatok voltak, így sok tapasztalat nem jött át velük. Azt mondod a Canon videóra inkább ne. A Sony A6xxx sorozatból a 6500-nak már van képstabilizátora, de eléggé feszegeti a költségkeretet, ahogy a GX9 is. Az Olympus E-M10 III meglepöen baráti áron van, vannak esetleg szembeötlö hiányosságai amiröl nem tudok? (Az E-PL9 kicsit könnyü súlyúnak tünik a többi között, attól kvázi eltekinthetünk.) Az E-M1 II pedig kiemelkedö értékelést kapott a többihez képest, aminek az okát laikusként nem értem.

A fentiek közül van még arany tojást tojó tyúk vagy ne strapáljam maga, vegyek GX80-at és éljek boldogan? :D

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#56737) Johnny_vT válasza Johnny_vT (#56736) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Az E-M1 II jó értékelésére közben meglett az ok: hibás volt az adatbázis és a kamera nem 660$ hanem 1300$ :D

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#56738) coxymaxi


coxymaxi
csendes tag

Sziasztok!
Videózáshoz keresek gépet és a tükrös és tükör nélküli között vacilálok.
Lenne egy Nikon D5600 DSLR vagy 18-140-nel vagy váz és külön egy 18-300 obival, így a kettő együtt 400ezer.
Vagy lenne egy Nikon Z50 két obival szettben (16-50 és 50-250) szintén 400 ezer.
Vlogoláshoz és külső felvételek (futókat és motorosokat filmeznék) készítésére használnám.
Melyiket ajánlanátok kifejezetten ezekre a célokra?
-fontos lenne a könnyű kezelés
-jó lenne ha nem kellene állandóan obit cserélni (több obit cipleni)
-fontos lenne a hosszú üzemidő
Köszi

(#56739) vihartigris válasza coxymaxi (#56738) üzenetére


vihartigris
őstag

Videózáshoz Nikon tükrös nem veszünk. :N

bármi reciproka a semmi

(#56740) vond válasza coxymaxi (#56738) üzenetére


vond
MODERÁTOR

500-as max. kerettel, videóra részemről Panasonic G9 egy (használt) 14-140-nel, vagy ha elég a kisebb átfogás, akkor egy fényerősebb Leica 12-60-nal. Talán még ez utóbbi is kijönne használtan.

A Z50 sem egy rossz gép, de például a 4K videót csak 25, 30 fps-sel tudja, stabiban is messze van a G9-től, mivel csak az obik stabilizáltak, és vlogoláshoz finoman szólva sem ideális a csak le-fel dönthető kijelzője. Hogyan fogod így meg, vagy hogyan teszed állványra, hogy közben lásd is magad?

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56741) kovsol válasza vond (#56740) üzenetére


kovsol
titán

"stabiban is messze van a G9-től"
Z50-ben nincs IBIS egyébként

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#56742) vond válasza kovsol (#56741) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, a VR obikra gondoltam. De javítom is.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56743) vihartigris válasza kovsol (#56741) üzenetére


vihartigris
őstag

Akkor főleg messze van :D

bármi reciproka a semmi

(#56744) Tafaya válasza vond (#56740) üzenetére


Tafaya
csendes tag

Vlogger kit vagy lehet Smallrig plate-et külön rendelni.

(#56745) haruspex válasza Johnny_vT (#56736) üzenetére


haruspex
aktív tag

Az m50 nem tud használható 4k videót az mk ii helyett akkor már inkább az m6 mk II az újabb szenzorral. Az em-10 mkiii éppen kifut a iv miatt, de én már csak a kitobi matt, inkább a gx80-at venném. A Gx8-ból ha kifogsz egy jót nem rossz, magas ison néhány műfényt nem annyira szereti szenzora, és talán 4k alatt nincs Ibis, és duál is, és néhány obival lehet shuttershock, de jó a keresője, és a kezelhetősége.

Az 500eu-s keretből csücskös a gx9, ami sztem jó gép, az a6500 is az, de az meg több mint esélytelen. 500eu-ból vagy vagy vadászol gx9-t, esetleg a6100-t ( nem túl esélyes. ) Vagy veszel egy gx80-at, és örülsz, duál is, 4k, kis méret. Ha marad keret veszel hozzá egy halszemet videózni, vagy egy kínai portréobit.

Ha lemodasz a cserélhető obiról akkor pedig használt pana lx100 mk II, milcre egy ilyen obi többé kerül mint maga a gép.

[ Szerkesztve ]

(#56746) Johnny_vT válasza haruspex (#56745) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Köszi a részletes választ. Este felvettem a kapcsolatot pár eladóval. Kis alku után a következökre jutottam:
Tom: G81 + 25mm + 12-60mm + 3 akksi, táska, stativ 630€ (2017-es vásárlás)
Summerer: G81 + 12-60mm 500€
Steffen: GX80 +12-32mm + 45-200mm 450€
Kristina: GX80 +12-60mm + 45-150mm + 3 akksi, táska, könyv 550€ (2015-ös vásárlás, de csak 4700 körüli kioldás)
Tobias: GX80 +14-42mm + 2 akksi 300€ (2019-es vásárlás, más már lefoglalta)

Kristina ajánlata a legszimpatikusabb, de túlmegy a magamnak szabott kereten, ezért még átgondolom ma. Tobias cuccát vittem volna, ha nincs lefoglalva, mert norvég. Tom visszautasította az 500€-s ajánlatom (alkudozás, ugye), ezért 660-ról lement 630-ra, amit esetleg be tudnék még húzni 600-ra... Mi a véleményed/etek?

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#56747) -miura válasza Johnny_vT (#56746) üzenetére


-miura
csendes tag

Tudom nem vigasztal, de én most adtam el a 2017-es újszerű állapotú G80-am 12-60-al három aksival + 12voltos töltővel + hoya nd1000 mindösszesen 3600 expoval 450€-ért. Hetekig semmi érdeklődés nem volt. Itt is hirdettem az aprón. Végül feleségem kollégája vitte el hirtelen felindulásból. Szerintem néz szét még a Willhaben-én is.

:)

(#56748) Johnny_vT válasza -miura (#56747) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Úú, akkor lemaradtam :D
A G80/G81/G85 kicsit jobban tetszene a nagyobb akksi és a (talán?) kényelmesebb markolat miatt, de már úgy vagyok vele, hogy mindegy. Ha az alábbiak kicsúsznak a kezemböl, akkor majd jön más ajánlat. Köszi a tippet, a Willhaben-t nem is ismertem. Onnan hajlamosak az emberek Németországba szállítani?

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#56749) tvamos válasza haruspex (#56745) üzenetére


tvamos
nagyúr

A Canon M6 mk II 4K-ja nem tul eles, (vagy inkabb reszletezo, mert fel van skalazva ha jol emlekszem 3.5K-rol, vagy valami hasonlo,) szerintem inkabb Sony A6400. (Vagy A6100, mindegy is, csak az ujabb generacio legyen. Oke, van olyan a Youtube-on, aki szerint megis a Canon, mert olyan bjutiful szinei vannak, de azert sok reszlet elveszik...)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#56750) Johnny_vT válasza tvamos (#56749) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

A színek közti különbség úgyis elvész color grading során.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.