Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55801) rizso válasza kovsol (#55800) üzenetére


rizso
addikt

Tiszta sor, de a kolléga azt írta, hogy lehet eladja az M10-et és a GX7-et, és Pana fronton fog fejleszteni, mert az Olympus jövője bizonytalan. Tehát a rendszert nem akarja dobni, csak váz upgrade-en agyal.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#55802) tvamos válasza rizso (#55799) üzenetére


tvamos
nagyúr

En mar egettem meg a kezem fenykepezogep rendszerrel, ugyhogy meg az EOS-M-be sem fektetnek nagyobb osszeget most. Mi van, ha a Canon a fejehez kap, hogy nem kene ket bajonettel nyomulni, es dobjak ezt az R javara? Azert ha bele teszek fel miliot egy objektiv parkba, szeretnem, ha tudnek ala masik vazat venni, ha elavul.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#55803) barrasz


barrasz
aktív tag

Igen rizso fórumtársnak igaza van,rendszert nem szeretnék és nem is akarok váltani csak optimalizálni egy vázra. Sajnos nem vagyok profi így csak hobbi szinten fotózom magamnak.Mondjuk az Oly színei jobban bejönnek viszont hiányozna a Pana videós képessége.
Viszont lugosi fórumtársnak is igazat kell adni,mert való igaz hogy mivel az oly nem nyilatkozik hogy pontosan mire lehet számítani a jövőben így lehet,hogy önámítás hogy lesz még a nem profi felhasználóknak is megfizethető gép és obi.

(#55804) Neck válasza kovsol (#55800) üzenetére


Neck
veterán

Egyetértek. Most biztos jó a rendszer, de ha két év múlva ki kell belőle szállni, és mondjuk addigra lehúzzák a rolót, akkor sok pénzt bukik az ember. Már most is nagyot esett a cuccok ára.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55805) Freerider89 válasza tothl (#55754) üzenetére


Freerider89
tag

azt én is kiszúrtam :D (épp nézegetem, hogy milyen fényképezőt kéne vennem először életemben)

haverom vett KP-t újonnan 220 voltban akcióban, de nagyon hamar eladta. Pentax Ks-2-ről váltott, és nem volt akkora ugrás. Ks-2 még a mai napig meg van neki!

btw szerintem ennyiért már jó lehet. Egy dolog miatt félnék bármilyen Pentaxot venni, hogy nem találok majd hozzá magyar használt piacon semmit. ebay-ről meg tudom, hogy mernék e rendelni obit.

[ Szerkesztve ]

"Délelőtt óvatosan, délután megfontoltan, este nyugodtan" "A siker a munkád azon 1%-át reprezentálja, mely abból a 99%-ból ered, melyet hibának neveznek." "ne hidd el amit hallasz és csak a felét annak amit látsz"

(#55806) tothl válasza Freerider89 (#55805) üzenetére


tothl
addikt

A KP -ban a szenzor ami elég jó, illetve már magnézium vázas.
Nekem egy K5 van, igazából már régen nem korszerű, de szeretem fogdosni és használni. Olyan, mint egy tank és SZVSZ szép képeket lő. Objektívek is vannak még dögivel, ezért mertem ajánlani mert ennyit bőségesen megér szerintem.

(#55807) Freerider89 válasza tothl (#55806) üzenetére


Freerider89
tag

és amúgy Te honnan szerzel pentaxhoz bármit? Én most ha használt piacon nézelődök alig van hozzá bármi, ezért nem merek pentaxot venni.

"Délelőtt óvatosan, délután megfontoltan, este nyugodtan" "A siker a munkád azon 1%-át reprezentálja, mely abból a 99%-ból ered, melyet hibának neveznek." "ne hidd el amit hallasz és csak a felét annak amit látsz"

(#55808) haruspex válasza Freerider89 (#55807) üzenetére


haruspex
aktív tag

Türelmesnek kell lenni de, az indexes Pentax adok-veszeken elég sok minden megfordul, és ha kinéztél valamit, oda kiírhatod, hogy van-e valakinek eladó. Egy 16-45 f4 pl. elég jó kezdés. De most éppen van kint egy kishibás 17-70 f4 is.

(#55809) eszgé100 válasza Neck (#55688) üzenetére


eszgé100
őstag

Szia, figyeltem minden nap az akciókat, van amazon prime-om, de itt a uk-ben csak a 18-135mm lencsét akciózták le 500 fontról 400-ra, viszont semelyik gépet nem találom értelmes áron. Spanyol amazonon a 6100 16-50-es lencsével 619 euró (kb 550 font) , amit már barátinak mondanék, viszont nem tudom a kosárba tenni, mert spanyol prime kellene hozzá, spanyol primehoz pedig spanyol lakcím... létezik erre valami kiskapu?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#55810) Mr.Csizmás válasza eszgé100 (#55809) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

[link] google alapján

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55811) Neck válasza eszgé100 (#55809) üzenetére


Neck
veterán

Nekem német prime-om van, de működik a spanyollal. Ez már a brexit hatása? :D

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55812) eszgé100 válasza Neck (#55811) üzenetére


eszgé100
őstag

most live chateltem velük és azt mondták, hogy uk only a membership... amugy lehetséges, hogy igen ez mar a brexit hatása :W

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#55813) Neck válasza eszgé100 (#55812) üzenetére


Neck
veterán

Akkor regisztrálj egy spanyolt, 30 nap triallal.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55814) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
MILC-re szeretnek valtani.
Tudnatok segiteni ebben a kerdesben? [link]
Vazak amikben gondolkodom: Oly Pen E-PL8, Pana GX8-80-800, Sony A6000.
Melyik bajonettcsaladban nagyobb "lehetoseg", melyik a sokszinubb? Szamit az elerheto obik ára is...
Elsokent kitobival kezdenem: 12-32 (Pana), 14-34 (Oly), 16-50 (Sony).
Melyiknek szebb a rajzolata, szinei?
Melyik vaznak pontosabb, gyorsabb a fokusza?
Kitobi utan fenyeros, fix obi lenne a cel, es majd "látom".
Koszonom a segitseget! :R

[ Szerkesztve ]

(#55815) haruspex válasza zolikaDB (#55814) üzenetére


haruspex
aktív tag

Szia! Az Mft vonalon több objektív van, és több gyártó, bár ebből az egyik most adta el a részét, úgyhogy ott vannak bizonytalanságok. Az említett objektívek közül a 12-32 a legjobb. (A méretéhez képest meglepően jó. )
Hogy merre érdemes indulni a felhasználástól függ, minden rendszeren más a Bestbuy obi, és van ami drágán megoldható.

A PEN-t elengedném, és ki választanám az obi-t ami kell, aszerint döntenék. Ha beírsz gyujtótávot, vagy felhasználást, akkor tudunk benne segíteni.

A fentebbi gépek közül az a6000 jobb követőfókuszban, a Panákban viszont nagyon jó a stabi, ami együttműködik az objektívekével. A kereső a legjobb a GX8-ban, kezelhetőségben is az a legjobb, cserébe az a legnagyobb, és magas ISO-n bizonyos műfényeket nem szeret.

(#55816) zolikaDB válasza haruspex (#55815) üzenetére


zolikaDB
veterán

Leginkább otthoni, hobbi felhasználás, családi dolgok, és leginkább ficánkoló, "nehezen modellt álló" gyerekek fotózása a cél :)

(#55817) haruspex


haruspex
aktív tag

Megköveznek érte lehet, de erre sztem egy "rugalmasabb" obi, (nagyobb átfogású) egy plafonra fordítható vakuval elég. Fixből egy 50mm ekvivalens jó kezdés. De van itt fórumtárs aki fullframe-re váltott emiatt.

Sokkal fontosabb, hogy amelyik képet 20 év múlva is vissza akarod nézni nyomtasd ki. 10-20 centis nyomatokban meg elég sok hiba éltünik.

[ Szerkesztve ]

(#55818) Freerider89


Freerider89
tag

Sziasztok!

2 rendszer között vacilálok. Van itt valaki aki Canon DSLR-ről váltott Fuji Milcre? Vagy fordítva, a lényeg, hogy legyen mind2 rendszerrel tapasztalata.

"Délelőtt óvatosan, délután megfontoltan, este nyugodtan" "A siker a munkád azon 1%-át reprezentálja, mely abból a 99%-ból ered, melyet hibának neveznek." "ne hidd el amit hallasz és csak a felét annak amit látsz"

(#55819) lugosi válasza zolikaDB (#55814) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az itteni kitobik közül a közvélekedés szerint a lumix 12-32 a legjobb, "cserébe" annak a rendszernek a legkevésbé világos, biztos a jövője. A fókuszban a sony-t mondanám legjobbnak, cserébe ugyancsak a közvélekedés szerint az általad írt sony kitobi a leggyengébb.

Amit szubjektíve azonnal kihúznék a listáról a Pl8 és a gx800, első körben. Szerintem gx8/80 vagy a6000. Ha most vennék gépet (egyébként elégedett m43 felhasználó vagyok, pont gx80-am van) akkor ha csak a felsoroltak közül kellene választanom akkor az a6000-et venném.

Szerintem családi, nyaralásos, szülinapos dolgokra a sony kitobi is teljesen jó, ha "komolyabb" dolgokhoz, vagy nagyobb nagyításhoz, jobb minőséghez kell jobb obi akkor legfeljebb később vennék.

(#55820) Neck válasza lugosi (#55819) üzenetére


Neck
veterán

Egyetértek. Annyi hozzáfűznivalóm van, hogy véleményem szerint nem szabad csak a kitobi minősége alapján gépet venni, mivel cserélhető objektíves rendszert tekintve azt cseréli le az ember először és tesz fel másik obit. Jó, persze, tudom, a Fuji csoda kitobiját kivéve, mert az végig velünk marad :D

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55821) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Koszonom sracok!
Osztom a velemenyeteket, olvasgatok, nezegetem az A6000-es teszteket.
:R

(#55822) vihartigris válasza Freerider89 (#55818) üzenetére


vihartigris
őstag

Mi a kérdés?

bármi reciproka a semmi

(#55823) haruspex válasza zolikaDB (#55821) üzenetére


haruspex
aktív tag

Annyi, hogy ha kitobi +egy fixen kívül nem tervezel mást venni, nyugodtan vedd azt amelyikre éppen találsz egy jó ajánlatot. Én pl. nem vagyok az a6000 híve, más meg az MFT-é de a dolgát mindegyik elvégzi, és ez igaz majdnem az összes mai gépre is. Ha nem lesz komolyabb beruházás akkor mire eladod jó eséllyel mindegyik annyit fog érni, hogy inkább odaadod egy ismerősnek, mint, hogy hirdetgesd. Nagyobb rendszernél, drágább objektíveknél azért persze más a helyzet.

(#55820) Neck :N Ne legyél gonosz... azért egy 2.8-4 obit nem vennék kitnek. Azért sztem sokan vannak akik nem nagyon fognak továbblépni a kitről amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#55824) Freerider89 válasza vihartigris (#55822) üzenetére


Freerider89
tag

Canon eos 80d
canon 17-55 2.8
canon 50 1.8

vs

Fuji X-T2 / X-T20
fuji 18-55 2.8
nagy fényerős fix 50

Az érdekelne, hogy vajon tud e olyan jó lenni a fuji mint egy canon DSLR szett.

"Délelőtt óvatosan, délután megfontoltan, este nyugodtan" "A siker a munkád azon 1%-át reprezentálja, mely abból a 99%-ból ered, melyet hibának neveznek." "ne hidd el amit hallasz és csak a felét annak amit látsz"

(#55825) Mr.Csizmás válasza Freerider89 (#55824) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

tud e olyan jó lenni

nem.

jobb. :K

fix 50 helyett a viltrox 56/1.4-et nézd meg.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55826) Freerider89 válasza Mr.Csizmás (#55825) üzenetére


Freerider89
tag

akkor ezek szerint ez elég egyértelmű :D

"Délelőtt óvatosan, délután megfontoltan, este nyugodtan" "A siker a munkád azon 1%-át reprezentálja, mely abból a 99%-ból ered, melyet hibának neveznek." "ne hidd el amit hallasz és csak a felét annak amit látsz"

(#55827) PuMbA válasza Freerider89 (#55824) üzenetére


PuMbA
titán

A Fuji 18-55-nek nem f/4 a vége? Ez csak, ami különbség.

[ Szerkesztve ]

(#55828) lugosi válasza Neck (#55820) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez igaz, a kitobit nem kötelező megtartani, le lehet cserélni.
Egyébként a sony kitobit (bár nincs és nem is volt sonym) azért sem írnám le, mert pl szimpatikus benne az is, hogy használaton kívül összecsukódik, így egy a6000-rel együtt kis helyen elfér. Családi gépnél az előny.

(#55829) haruspex válasza lugosi (#55828) üzenetére


haruspex
aktív tag

Igen, de itt ugye alapból palacsintákkal lett összehasonlítva, amikre ez mind igaz. Ezzel együtt az alapján amit láttam belőle, nem olyan rossz mint a híre itt néha, csak van nála jobb. És persze le lehet cserélni, de nem árt megnézni mi van helyette lehetőségnek, mert milc fronton egy fényerős zoom azért drágább használtan is sokszor mint a tükrösöknél egyelőre.

(#55830) Mr.Csizmás válasza PuMbA (#55827) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

meg 1/32k eshutter, dual slot az xt2-nél, DR400, stb.....tényleg csak ez a különbség :U

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55831) soldier2 válasza Freerider89 (#55824) üzenetére


soldier2
őstag

fuji 18-55 2.8 -ilyen obi nincs, a 16-55 f/2.8 végig (nagy drága és baromi jó), vagy a 18-55, de ott a végére f/4-re csökken a fényerő (azért ez sem rossz állítólag de nem próbáltam).

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#55832) vihartigris válasza Freerider89 (#55824) üzenetére


vihartigris
őstag

A MILC rendszernek a DSLR rendszerrel szemben van számos előnye, de van olyan eset amikor jobb a DSLR.
Milyen fotózási szokásaid vannak?
Nekem volt Canon 700D (nemrég adtam el), van Fuji X-T20 meg még két Sony MILC váz obikkal.
Nem sírom vissza a DSLR-t.

bármi reciproka a semmi

(#55833) Freerider89 válasza soldier2 (#55831) üzenetére


Freerider89
tag

ja igen, arra gondoltam:
https://fotoplus.hu/hu/termekeink/objektivek-es-tartozekaik/objektiv/fujifilm-fujinon-xf-18-55mm-f28-4-r-lm-ois-objektiv

ezt adják kitben, így külön természetesen nem éri megvenni. használtan 80-100 között szokták eladni akik nem használják.

Kezdésnek én jónak gondoltam, persze egy 16-55 f 2.8 jobb lenne

"Délelőtt óvatosan, délután megfontoltan, este nyugodtan" "A siker a munkád azon 1%-át reprezentálja, mely abból a 99%-ból ered, melyet hibának neveznek." "ne hidd el amit hallasz és csak a felét annak amit látsz"

(#55834) Freerider89 válasza vihartigris (#55832) üzenetére


Freerider89
tag

kirándulás, portré, családi esemény. kb ezekre kell.

"Délelőtt óvatosan, délután megfontoltan, este nyugodtan" "A siker a munkád azon 1%-át reprezentálja, mely abból a 99%-ból ered, melyet hibának neveznek." "ne hidd el amit hallasz és csak a felét annak amit látsz"

(#55835) lugosi válasza Freerider89 (#55833) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem csak kezdésnek, az egy nagyon jó objektív később is. Ha van rá módod kitben azzal venni, nem valószínű hogy csalódni fogsz benne. Nem az az általános "kit" objektív.

Mintha úgy tűnne nekem, hogy a Fuji még nem tanult meg gagyi objektívet gyártani az X szériához :DDD

(#55836) vihartigris válasza Freerider89 (#55834) üzenetére


vihartigris
őstag

Akkor a Fuji. :K

bármi reciproka a semmi

(#55837) Neck válasza lugosi (#55835) üzenetére


Neck
veterán

Kiváncsi leszek, a Sony E Tamron 17-70 f2.8-f4.5 mennyiért fog menni :)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55838) kovsol válasza Neck (#55837) üzenetére


kovsol
titán

Remélem 150 körül. :D

May the Force be with you!

(#55839) MittuDomain_ válasza kovsol (#55838) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Hát a 150€ az jó lenne. :DDD

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#55840) Mr.Csizmás válasza Neck (#55837) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

2021-ben épp időben, ha ugyanazokat tudni fogja, mint a szusi :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55841) vihartigris válasza Mr.Csizmás (#55840) üzenetére


vihartigris
őstag

56-tól 70 mm-ig biztosan többet fog tudni, alatta meg bármi lehet.

bármi reciproka a semmi

(#55842) kovsol válasza vihartigris (#55841) üzenetére


kovsol
titán

És 17mm-en? :B

May the Force be with you!

(#55843) Neck válasza Mr.Csizmás (#55840) üzenetére


Neck
veterán

Mindig mondom, jobb későn mint sosenemis :D
Egyébként a 17mm jó, a 70mm-es vég is jó, a fényerő is jó. Már csak legyen éles (bár ahogy a Tamron obikat mostanában nézem, azzal nem szokott nagy gond lenni) és legyen olcsó (szintén). Ujjak imára kulcsolva.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55844) vihartigris válasza kovsol (#55842) üzenetére


vihartigris
őstag

Jogos :K
Az még fontosabb is lehet

bármi reciproka a semmi

(#55845) Mr.Csizmás válasza vihartigris (#55841) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

eppenseggel a linearis motor + ois-re gondoltam, de a rumors se tudja meg, mi lesz.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55846) kovsol válasza Mr.Csizmás (#55845) üzenetére


kovsol
titán

RXD ha valóban igaz akkor azt az AF motort kapja amit a Tamron 28-75.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#55847) vihartigris válasza Mr.Csizmás (#55845) üzenetére


vihartigris
őstag

Én meg arra gondoltam, hogy jól esne egy jó féle pálinka :DDD

bármi reciproka a semmi

(#55848) vond válasza Neck (#55837) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na, egy ilyet kéne csinálniuk fullframe-re is. :K Na jó, elég lenne nekem mondjuk 20-50-es átfogás is. ;] :D Olcsón, f/4-gyel, és akkor talán nem veszélyeztetné a 17-28 és 28-75 f/2.8-at.

A Pana 20-60 qrvaszimpi, csak hát az az S5 váz nem az igazi, meg több szempontból az S1(H) sem. :(

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#55849) vond


vond
MODERÁTOR

Ismertebb fotós boltokban december 31-ig egy ~160 ezres Weebill S-t adnak "ajándékba" a komolyabb, videós Panasonic vázak, kitek mellé (S1, S5, GH5, G9). Ha egyből elpasszoljuk a gimbalt, akkor azért jó árak jönnek így ki. Pl. G9 váz 300 ezer alatt, de az S5+20-60 is becsúszik így 700 alá.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#55850) Allien


Allien
veterán

Sajnos, én is érdeklődök. Jelenleg Pentax K-5-m van, 3 fix AF-s (21-40-100), és egy manuális fix (200mm) van. De, úgy érzem, kicsit zsák utca már. AF-s obiból egy értelmes lenne (számomra), de az 400E körül lenne... (Pentax HD D FA 24-70mm f/2.8 ED SDM WR, a 16-50 eléggé le van húzva...) A nagytele tartományról nem is beszélve (efektive 300mm és felette). Szokásaim szerint, az ultra nagy látószög nem nagyon hiányzik. De, a madarakat nem nagyon tudom fotózni a fix 100mm-l... Bár, elgondolkodnék aps-c vonalon is, de, ahogy látom, erősebb a M4/3 vonal talán. Viszont, ahogy sejtem, mintha ez is zsákutca kezdene lenni? Csak az Oly marad? Felhasználásnál többnyire család, és kirándulás. Elvétve naplemente, esti képek. Obiknál ugye eddig max 130-t költöttem, használtra... Tehát, vakarom a fejemet erőteljesen. Csábít a kisebb méret, elektronikus zár. Mennyire életképes még ez a mikro 4/3 rendszer? Vázban valszeg Oly lenne, OM-D, vagy pana, de ott nagyon függene a használt piactól is, hogy mit lehetne kifogni. Pedig, ebben a kategóriában már a canon m50 is befigyelhetne, de az is aps-c, és nem tudom, mennyire lenne nyerő az a vonal. (eleve, azért indultam Pentax-n, mert nem lesz pénzem csúcs optikákta fél milláért)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.