Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56951) Mr.Csizmás válasza cintula187 (#56949) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

Fuji 2-3gen használtan (E2, s, E3, T10, T20...) + Viltrox 56/1.4

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#56952) tvamos válasza cintula187 (#56949) üzenetére


tvamos
nagyúr

Canon M50 + EFM adapter + 50/1.8

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#56953) cintula187


cintula187
addikt

köszi mindenkinek, Megnézem ezeket az opciókat

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#56954) Dhampir válasza Teasüti (#56946) üzenetére


Dhampir
félisten

A Canon PowerShot SX50 HS fényképezőnek van utódgyártmánya, létezik már fejlettebb típusa is?

(#56955) Dhampir válasza Dhampir (#56954) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem teljes körű tájékozódás nyomán a Canon PowerShot SX730 HS készüléket találtam, de annál többek között azt írta értékelésében egy vásárló, hogy:

Hátrányok: kell neki a megvilágítás

A fényképezőgép ergonómiájában és működésében nagyon jó kis gép, viszont átlagos (lámpával is megvilágított) szobafényben és átlagos felhős decemberi reggelen kültéri felvételnél a végeredményt legyőzte a zaj.

Érdekes, hogy egy drága fényképezőgép még mindig hasonló gondokkal küzd, mint egy okostelefon kamerája. :-/

[ Szerkesztve ]

(#56956) p_adam válasza Dhampir (#56955) üzenetére


p_adam
addikt

Ezek a "szuperzoom" gépek mind ilyenek a pici szenzor + lassú optika kombinációja miatt, nem igazán tudnak rajtuk mit fejleszteni.
A következő lépcsőfokot az 1" szenzorok jelentik (már ilyeneket raktak a legújabb telefonokba is), persze értelemszerűen jóval drágábbak is.
Okostelefonra váltás miatt rengeteg magasabb kategóriás gép van alig használtan hasonló áron, amik valóban jobbak, de ezt a nagy átfogást mindenképp fel kell adni.

(#56957) Mr.Csizmás válasza Dhampir (#56955) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

drága szemét pontosabban.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#56958) Dhampir


Dhampir
félisten

p_adam

Mr.Csizmás

Köszönöm szépen a válaszokat! :R

(#56959) Mr.Csizmás válasza Teasüti (#56946) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

szafarizni azért egy apsc kit tele + crop is jó alternatíva, ha nem sötétben mennek.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#56960) Teasüti válasza Mr.Csizmás (#56959) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Persze, de ajánlanád egy nem fotósnak egy ilyen kirándulásra, mint célhardver? Szerintem egy point&shoot géppel könnyebb az élet, főleg ha vakációra megy az ember. :)
A feltétel a nagy zoom volt és az iPhone képminőség, illetve a kedvező ár. Nem tudom 120k körül van-e egyáltalán élet apsc milc vonalon (az úgy kb 350 euró barátok közt, hát nem sok mindent láttam még e-infin-en sem ennyiért). Egy ilyen kompakt azért merem hinni elver egy telefont képminőségben, még akkor is ha az üveg csak f11 körüli a hosszú végén (csak tippelek; a tisztességes bridge méretű PowerShot-ok olyan f7.6 körülire futnak ki a tele végén 50x zoom-nál, ami egy ilyen könnyű géphez képest egész korrekt szerintem). Szikrázó napsütésbe ideális, kicsi, zsebre tehető, emléket gyártani tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#56961) Teasüti válasza p_adam (#56956) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A következő lépcsőfokot az 1" szenzorok jelentik (már ilyeneket raktak a legújabb telefonokba is)
Pl. melyik telefonba? Rétegtelefon - pl. Nokiának álcázott fényképezőgép - nem játszik, max populáris zászlóshajó jöhet szóba.

[ Szerkesztve ]

(#56962) Mr.Csizmás válasza Teasüti (#56960) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

arra pont jó egy négyszámjegyű lowentry slr, + 70-300/50-200 f4-5.6, a crop csak egy lvl1 technika, hogy a 16-24 mpx-ből tudjon még kihozni. instára, fb-re, családiba mutogatni tökéletes.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#56963) p_adam válasza Mr.Csizmás (#56962) üzenetére


p_adam
addikt

Teljesen más egy cserélhető objektíves gépet cipelni, nem illik a "point and shoot" kategóriába, sokaknak egyáltalán nem éri meg a macera a képminőséggel szemben.
Persze nyilván az eredeti kérdés sem ebbe a topikba való.

(#56964) Mr.Csizmás válasza p_adam (#56963) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ehh, igen. melyik kezembe harapjak dilemma.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#56965) MittuDomain_ válasza p_adam (#56963) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ez a mondat így nem állja meg a helyét.
Ha pl. egy M50re feltekered a 22mm f2 palacsintát, azzal komplett nyaralásokat végig lehet csinálni kompakt méretben, gyakorlatilag elfér egy dzseki zsebében. Pont szafarira nem oké, de kb minden másra igen.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#56966) p_adam válasza MittuDomain_ (#56965) üzenetére


p_adam
addikt

Még mindig "point and shoot"-on van a hangsúly. Egy fix objektívvel fotózni egyátalán nem ilyen...

(#56967) Teasüti válasza Mr.Csizmás (#56962) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Javíts ki ha tévedek, de az a setup olyan 2 kg körül van saccra, nem? Meg egész nap a nyakadban lóg, útban van, vigyázni kell rá. Jah és meg kell tanulni használni is, ami egy tükrös gépnél pont nem egyszerű egy laikusnak. Szerintem. Legalábbis ha odaadnám az egyik családtagnak, hogy nesze lőjjél képeket, akkor ott megállna a tudomány. :)
Point&shoot-ot meg majdnem olyan egyszerű kezelni, mint egy iPhone-t. Gondolom a mai technika már érintőképernyős, wifi/bt képátvitel telefonos alkalmazásra, ne adj isten még talán tracking is van benne meg face AF. Egy slr meg... Főleg egy régi őskövület. :D

[ Szerkesztve ]

(#56968) MittuDomain_ válasza p_adam (#56966) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Szvsz minél nagyobb a látószög, annál inkább point'n'shot. Én toltam végig nyaralást 10-18-al, a nyaralás ~közepétől végig 10mm-re volt tekerve a tubus, és jó lett az eredmény. (De jó erre egy fix 50es is, csak meg kell tanulni komponálni.)
Egy fényes fix mellett pedig lehet bőven kivágni 2MP képeket a 24-ből (vagy 16, 20), ami ugyebár fHD.

Sőt legutóbb egy hete esküvőn a násznépet is így örökítettem meg.
Volt hivatalos fotós, én csak a fun faktor miatt fényképeztem a csapatot.

De ez már hozzáállásbeli eltérés közöttünk, ne ez befolyásolja JamesHolden döntését.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#56969) p_adam válasza MittuDomain_ (#56968) üzenetére


p_adam
addikt

Egy bridge gép nem olyan kis méretű, részemről inkább azon lett a hangsúly, hogy ne kelljen cserélni soha semmit (egy cserélhető objektíves géphez mindig lehet valami újat venni...).

Az a baj egyes ajánlásokkal, hogy egyáltalán nem a kérdező szempontjából közelíti meg a dolgokat, aki nem feltétlen szeretne megtanulni fotózni, és a legfontosabb a könnyű kezelhetőség, nem az hogy épp hány mm, hány fps, hány megapixel, mekkora ISO, dinamika, stb. stb. ezek mind csak számok egy termékadatlapon.

Az utólagos crop egyáltalán nem olyan, mint a zoom, a telefonokon belül is ezért van digitális zoom, amit használnak.
Szerkesztésnél adott esetben jó lehet, de folyamatosan támaszkodni rá általában értelmetlen (persze vannak kivételek, pl. egy madárfotó, ami eleve teleobjektívvel készül)
Az kissé más, ha a kamerában van felajánlva, mint opció (úgy FF gépen én is szoktam használni, pl. a hosszabb nem makró objektívek nem fókuszálnak olyan közelre).

Annak idején a PowerShot S2 IS a 36-436mm-es ekv. átfogással (f/2.7-3.5) 5 Megapixeles JPEG képekkel tökéletes volt nyaralásra (jobb a fogása, mint bármelyik mai gépnek, a mostaniak sajnos nincsenek így megépítve)
És ezek a modern gépek nem sokat tudnak fejleszteni ezen, ha egyszer a nagyobb átfogás kevesebb fényerőt, a több megapixel több zajt stb. eredményez, ahogy eredetileg is írtam, az 1" szenzoros bridge gépek a mai "fejlesztett" megfelelője ezeknek, csak sajnos elég drágán mérik őket.
Vagy az említett M50-re lehet megvenni a 18-150mm objektívet, de azért ez sem egy filléres dolog (és egy átlagos bridge gép összecsukva még mindig kisebb)

Az egész egy mondatban annyi, hogy egy cserélhető objektíves gép eléggé más, ahogy egy okostelefon is stb. nem mindenkinek ugyanarra a kategóriára van szüksége (és ez probléma olyanoknál, akik még ebben a dologban sem biztosak, ezért is vannak külön szedve a témák).

Attól, hogy túlnyomó részt én is fix objektíveket használok, a másik világnak is megvan a maga előnye. [S2 IS Overall conclusion @DPReview]

[ Szerkesztve ]

(#56970) Teasüti válasza p_adam (#56969) üzenetére


Teasüti
nagyúr

+1.
Minden szóval egyetértek. Kocafényképezésre ha egy telefonnál több kell, akkor kompakt. Ha picivel jobb, akkor bridge. Ami már ennél is jobb, az egy muglinak szerintem felesleges. Ott már bekerül a képbe a meredek tanulási görbe és az összes praktikai hátrány. Akinek meg ez a hobbija vagy a foglalkozása, az meg nem tesz fel ilyen kérdéseket, mint a kérdező. :)

[ Szerkesztve ]

(#56971) MittuDomain_ válasza p_adam (#56969) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Igazad van, őszintén meggyőztél. Egy SLR topikban ennek megfelelő ajánlások vannak, de neki nem erre van szüksége. :R

Akkor viszont már legyen Sony RX100 széria, jó a méret, a képminőség és a zoom is. ;)

Nem muszáj a IV-es széria, az még marha drága. De ez a gép a jó kompromisszum szvsz.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#56972) Mr.Csizmás válasza Teasüti (#56967) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

igen, dilemma. szóval tartsa meg az iphone-t. (mate 20x-em van, múltkor csináltam egy digit zoomos próbaképet, meglepően jó minőség belenagyítva is) lehet jobban járna, mint egy miniszenzoros zajgenerátorral.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#56973) tvamos válasza MittuDomain_ (#56965) üzenetére


tvamos
nagyúr

De szafarira lehet ratenni egy Sigma 50-500-at. Igy nem fer kabatzsebbe, de eleg jo tartomanyt lefed.

(#56963) p_adam
Az M50 leginkabb a point and shot kategoriaba illik, es ott nem annyira rossz. Persze, meg lehet eroszakolni, hogy manual mod, meg ilyesmi...

Csak ez az egesz sokkal tobb zsetonba kerul, mint amennyit raszant a kerdezo. De gondolom azert jott a cserelheto objektives topicba, hogy lassa, mit lehet egy ilyen gepbol kihozni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#56974) p_adam válasza tvamos (#56973) üzenetére


p_adam
addikt

Megint olyan dolgokról beszélünk, amire adott esetben nincs az égvilágon semmi szükség, pont erre utaltam az ajánlásokkal kapcsolatban.
Az M50 kit obival elmegy P&S kategóriába.
De akkor már kéne hozzá egy nagylátó, tele, akkor már egy fix is.
Kb. erre utaltam hogy egy átlag felhasználónál ennek nincs semmi értelme, csak teljesen elrontja a puszta kattintgatás élményét.
A Grand Tour-ban egyébként ezt a dolgot remekül kifigurázták:C

(#56975) tvamos válasza p_adam (#56974) üzenetére


tvamos
nagyúr

"De akkor már kéne hozzá egy nagylátó, tele, akkor már egy fix is."

Nem biztos, hogy van ezekre szukseg. En nagyon jol elkirandulgatok a mobilommal, meg az M50-en egy 55-250-nel. Ez utobbit kaptam, de hasznaltan amugy is tok olcso. Szerintem ez egy popec kompromisszum. Es nem veszesen nehez, fel tudom akasztani a hatizsak pantjara.

Igen, van 22/2.0 fixem, de nincs ra szukseg, mert azon a gyujtotavon egyszerubb a mobillal fenykepezni, ha kirandulok. Szobaban viszont jo, hogy van, mert az M50 vakuja azert csak jobb, mint a telo LED-je, es ha van ido, akkor tudok kulso vakut is hasznalni.

Ha egy nagyon draga afrikai szafarira mennek, akkor csak izzitanek ra egy 50-500-at....

En ugy latom, hogy sokan csak a szelsosegeket latjak. Ha nem vagy profi fotos, akkor ott a telefon. De a telefonon nincs 400mm-es tele, ami azert egy kirandulason, allatkertben, akarhol jol johet. Nincs benne rendes macro, es azert a pici elotet lencsek kerdojeles minoseget produkalnak, ha egy EF-S 60 macro-hoz viszonyitom.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#56976) lugosi válasza MittuDomain_ (#56965) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én mondjuk nyaralni nem olyan helyre járok, ahova dzsekit kell venni, meg szafarira se vesznek szerintem kabátot. Ezért - én személy szerint - a kabátzsebbe beleférő nyaralós gép egy kicsit önellentmondás.

(#56977) p_adam válasza tvamos (#56975) üzenetére


p_adam
addikt

Ennek a kombinációnak is van értelme, de már kitapasztaltad, hogy neked hogy a legjobb, másnak meg lehet, hogy a kettőt kombinálni túl macerás, ezért nehéz bármit is ajánlani.

(#56978) tvamos válasza p_adam (#56977) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem a legjobb, ha mi, akik kitapasztaltuk mar a dolgainkat, elmondjuk, milyen lehetosegek vannak. Ez igy jo. Sokat olvastam itt a hozzaszolasokat, mire en is rajottem, nyugodtan itthon hagyhatom a folosleges obikat.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#56979) p_adam válasza tvamos (#56978) üzenetére


p_adam
addikt

Igen, csak mások ezekhez nem feltétlenül ilyen nézőpontból állnak hozzá.

Kb. a számtalan fejhallgatón végigmentem már, de amikor egy ismerősöm megkérdezte, hogy szerintem milyet vegyen, akkor nagyjából végigzongoráztam a lehetőségeit, ez azért jó, az meg azért, de kb. nem volt semmi értelme, mert csak azt szerette volna, hogy egyre mutassak rá és kész. Ahelyett, hogy magyarázok neki olyan dolgokat, ami egyébként egyáltalán nem érdekli. Szóval ez a "tudás" kb. más szemszögéből nem feltétlen hasznos.
Másik a fotózással vannak ugyanígy: csak lehessen vele fotózni könnyedén (de azért ne úgy kelljen fogni, mint egy telefont, az megint egy némileg eltérő "múfaj") és ne azon filózni, hogy ilyen optika stb., másra semmi,szükség ;)

Ahogy a Powershot S2 IS DPReview konklúzió is írja: "Nem egy világbajnok képminőség terén, de sokoldalú, könnyű használni, jó fogású, remekül működnek a funkciói (zoom, stabilizálás) ezáltal élmény vele fotózni."
Arra már nem egyáltalán emlékszem, hogy mi alapján vettük azt a gépet, de tényleg ilyen volt.

Ami olyan szempontból érdekes, hogy a mai gépek ennél ezerszer gyorsabbak és okosabbak meg jobbak mindenben, mégis csak a hátrányukat soroljuk, mert bonyolultabbak és többféle szemszögből lehet őket mustrálni.

(#56980) tvamos válasza p_adam (#56979) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hat... lehet. Nem tudhatjuk, mert nem ismerjuk a kerdezot. Mindenki megprobal segiteni a maga modjan, a kerdezo meg vagy elgondolkodik rajta, vagy nem. Lehet, hogy mar itt sincs, mert elijesztettuk. No, nem baj, kitargyaltuk, jot tarsalogtunk. Szerintem.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#56981) Neck válasza Teasüti (#56960) üzenetére


Neck
veterán

Ez már elég közel van: Mi11 Ultra

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56982) TunerJoe válasza Neck (#56981) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Van már, amiben valóban az van, Sharp Aquos R6. Bár ez itthon tuti nem lesz elérhető, ahogy a Mi 11 Ultra sem.
De igazából nem is lényeges, hiszen ezek a szenzorok huszonpár mm-es objektívek mögött vannak, elég messze attól, amire a kérdezőnek szüksége van.

instagram.com/albert__gyorgy

(#56983) MittuDomain_ válasza lugosi (#56976) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Eléggé kifordítottad a dolgot.
Ami egy kabát/mellény/ingzsebbe belefér (RX100 pl), tökéletesen jól érzi magát egy rövidnadrág oldalzsebében is. Az övtáska sem az ellensége, a pénztárcát sem szorítja ki.

Én pl augusztusban megyek Grúziába. Bármit csinálok, a legjobb idő az évben, de 3000m felett hideg lesz; kevesen gondolnak bele, hogy a Kaukázusban vannak Európa legmagasabb hegyei...
Bár gyakrabban utazom telente is, mint az átlag, precovid évi 2-3 hátizsákos low-cost külföldi út volt az átlag.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#56984) lugosi válasza MittuDomain_ (#56983) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Oké, egy kicsit kifordítottam, ez igaz. De a szafari + kabát azért még áll. ;)

(#56985) rekid válasza MittuDomain_ (#56983) üzenetére


rekid
addikt

Kazbek?

Gyáva népnek nincs hazája!

(#56986) MittuDomain_ válasza rekid (#56985) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Odáig nem megyünk fel szerintem, de még most áll össze az útiterv. 10 nap, remélem belefér minden.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#56987) modulus válasza lugosi (#56976) üzenetére


modulus
aktív tag

Ez egy szófordulat arra, hogy kis helyen elfér.
Nem szó szerint értendő.
Egy kiránduláson pedig eléggé számottevő dolog, hogy mekkora plusz cuccal kell utazni, mind súlyban mind méretében nem mindegy.

(#56988) lugosi válasza modulus (#56987) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Értem, persze, csak ha igazán zsebben nem fér el, akkor úgyis valamilyen szintű táska kell neki, akkor pedig bizonyos határok között már majdnem mindegy.

(#56989) modulus válasza lugosi (#56988) üzenetére


modulus
aktív tag

Szerencsére van lehetőség olyan fényképezőgép vásárlására, ami elfér zsebben. :K
A pontos típust pedig az igény határozza meg (például kell-e zoom, vagy jó a fix de inkább készítsen minőségi képet gyengébb fényviszonynál is; érintőkijelzős legyen vagy sem stb.)

(#56990) cintula187 válasza tvamos (#56952) üzenetére


cintula187
addikt

Hello. Canon m50 portrait kitben lenne mediaban efm adapterrel + kot obi + 22mm f/2 obival. Nagyon efelé hajlik a szívem.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#56991) cintula187 válasza cintula187 (#56990) üzenetére


cintula187
addikt

ill. 50mm es 1.8 as. nem 22mm es. akkor az amit pont javasolsz. :)

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#56992) tvamos válasza cintula187 (#56990) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha nem zavar, hogy egyre tobben pletykaljak az M bajonet halalarol, akkor egy jo kis kamera. Sajnos keves rajta a gomb, meg tekero, eleg sokszor kell a menuben turkalni. Zajban en tobbet vartam tole. (Ugy ertem, hogy kevesebb zajt.)
Ha viszont ezeket elfogadod, akkor egy aranyos kis kamera. En szeretem. A 22-es nagyon jo! Eleg jol mennek az EF-S obik, nekem van par darab, es hamarosan jon meg tobb is.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#56993) cintula187 válasza tvamos (#56992) üzenetére


cintula187
addikt

Köszi az infókat. Meglepődtem a méretén kellemesen. Az akkuja valóban gyengécske? Pót akku mindenképpen kell hozzá.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#56994) tvamos válasza cintula187 (#56993) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, szerintem kell potaksi, ne erjen kellemetlen meglepetes. Nagyon gaz, ha egy csaladi esemeny kozepen lemerul. Akkor nem gaz, ha a 22-essel lodozol, es nagyon odafigyelsz. De nagyon kellemetlen, ha EF-S bajonetes 55-250-nel megyek fozoni, es megy a stabi, meg az AF folyamatosan, akkor meglepoen hamar le tud merulni. (Tudom-tudom, user error, de barkivel elofordul, hogy hibazik...)
Nekem van 2 valami-kinai utangyartott, valami Nemet boltbol, USB dupla toltovel. (Megneztem, es megfelelo feszultsegre tolt, de en nem hagynam benne az aksit napokra, lehet, hogy tonkre teszi.) A gyari azert jobb lenne...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#56995) Kobe


Kobe
veterán

Hi

Ismerosomnek kellene segitenem tukorreflexes gepet neznem.
Elso ilyen gepe lenne, ismerkedesre, beletanulasra hasznalna. Altalaban portrefotokhoz, arckepekhez, fel-egesz alakos kepekhez, ritkabban varosi temakhoz.
Arban 250 korul nezeget, a Canon M50 kerult eddig szoba. En 2 objektives kiteset ajanlottam neki, kezdetnek jobban jarna vele.
Van az M50nel jobb alternativa, arban ekorul? (+/-10% toleranciaval kb)

Koszi

(#56996) vihartigris válasza Kobe (#56995) üzenetére


vihartigris
őstag

Az M50 nem tükörreflexes gép.
A portré fotókhoz inkább egy fix fényerős objektív ajánlott.

bármi reciproka a semmi

(#56997) Kobe válasza vihartigris (#56996) üzenetére


Kobe
veterán

Nomenklatura nekem meg regrol maradt meg :DDD MILC ek vilagabol abszolut kimaradtam.

Szoval cserelheto objektives fullframet keres

(#56998) MittuDomain_ válasza Kobe (#56997) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ennyi pénzért vagy használt DSLR FF, vagy új APSC MILC.
Engedjétek el az FF vonalat, hidd el, jobban jártok.

Kezdésnek, tanulni lehet inkább m43 a jó irány, akár oly alapon. A komplett kezdő szett használtan 100-120e lenne.

(Én apsc MILC-et vennék, Canon vagy Fuji, de nem tudom, mennyire komoly a szándék, ne érezze kidobott pénznek. A Fuji jobb - mondom ezt Canon M5 tulajként - , a Canon adapterezve érezhetően olcsóbb.)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#56999) MrChris válasza Kobe (#56997) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az M50 nem FF. Canon milcbő FF használtan 350e felett van, esetleg régi Sony A7 180e-200e-t.

(#57000) Throme válasza Kobe (#56997) üzenetére


Throme
veterán

Szvsz ne csak a gépt (váz), hanem a rendszert nézd. Milyen témákra milyen obi szükséges, és azokat mely gyártótól kapod meg emberi áron. Ott nem ér végett a történet, hogy veszel egy vázat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.