Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55151) Neck válasza gyegyo (#55147) üzenetére


Neck
veterán

Ez szerintem már inkább MFT topicba való. :R

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55152) nikkor


nikkor
aktív tag

Sziasztok!
Évekig fotóztam Nikon D5100 + 18-105 párossal, de azt a gépet már nem én használom. Egy ideje csak mobil van. Most akarok megint feljebb lépni. Elsősorban gyalogtúrákon fotózok/videózok (ott mindent, ami elém kerül: tájkép, túratársak, virágok, kisebb állatok), másodsorban autós kirándulásokon. Érdekel a portrézás is. Kell egy nagyobb átfogású zoom objektív, egy darabig jól el lennék vele, aztán később egy fényerős fix. Fontos a jó af, kell a kereső, ne legyen túl nehéz. Célba vettem a Canon M50-et a 18-150 obival kitben. Ennyi pénzért tudtok jobbat?

(#55153) Mr.Csizmás válasza nikkor (#55152) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

300k, ha már nem írtad bele.

ennyiért van sony E (sel18-135), mft (pana 14-140, oly 14-150) alternatíva is, de nem időjárásállók. (kivéve az olympus 12-200, de az is drága)
(fuji 18-135 wr itthon áfásan 250k, cserébe időjárásálló, csak még kell egy hasonló váz is mögé...)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55154) vond válasza Mr.Csizmás (#55153) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A Lumix 14-140 II (vagy ha úgy tetszik III) már időjárásálló. :K
H-FSA14140

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#55155) nikkor válasza Mr.Csizmás (#55153) üzenetére


nikkor
aktív tag

Most 268 k a MM-ban. De volt már 259 is.
Fontos a gyors és pontos af, videónál is. Ezért a m43 szerintem kiesett. De javítsatok ki, ha tévedek.
Számlára fogok vásárolni. A 18-135-öt magyar áruházban kitben csak az a6400-zal láttam, jóval drágábban (400k). Nekem az túl sok.

[ Szerkesztve ]

(#55156) Mr.Csizmás válasza nikkor (#55155) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

Em10 m3 is? Oly mintaboltnal a 14-150 299k, a 12-200WR 349K.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55157) nikkor válasza Mr.Csizmás (#55156) üzenetére


nikkor
aktív tag

Autofocus?

[ Szerkesztve ]

(#55158) Mr.Csizmás válasza nikkor (#55157) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

Az ujabb mft-k mar jok af-ben, kerdes az elvarasodnak megfelelo-e a teljesitmeny.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55159) Tin_Shield válasza nikkor (#55157) üzenetére


Tin_Shield
őstag

(#55160) nikkor válasza Mr.Csizmás (#55158) üzenetére


nikkor
aktív tag

Ha videó közben le tud követni egy terepfutót, vagy egy szaladgáló kutyát, akkor feltétlenül. :K

(#55161) tvamos válasza nikkor (#55160) üzenetére


tvamos
nagyúr

A Panakban nincs PDAF, szerintem azzal kuzdelem az. Az Oly eppen halni keszul, azt sem vennek. Ilyen aron a Sony A6000 van, ami nem sok mindenben jobb mint az M50, sot, talan semmiben. En szerintem az A6300 mar jobb, (nekem nem jonnek be a jpegjei, mas meg azt mondja, hogy teljesen jol beallithato,) de arban huzosabb. Illetve az A6100/A6400 nagyon tuti, csak boltban probaltam, de nagyon tetszenek.
Szoval ennyiert nem nagyon kapsz jobbat, a Canon M50 eleg tuti, es eleg gyors maga a vaz is, meg a DPAF tokre jol mukodik. Szenzorban (ISO, dinamika) domborithatott volna azert jobbat a Canon.
De ez az en magan velemenyem.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#55162) nikkor válasza tvamos (#55161) üzenetére


nikkor
aktív tag

Köszönöm a részletes válaszodat.
Én is úgy látom, hogy ennyi pénzért ez a legjobb kompromisszum.
Az M6 Mk2-nek nyilván jobb a szenzora, de meg is kérik az árát.

(#55163) tvamos válasza nikkor (#55162) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nyilvan. Azert fogdosd meg az M50-et, probalgasd, nehogy csalodas legyen egy Nikon utan! En azt szoktam javasolni, hogy vigyel a boltban SD kartyat, keszits nehany fenykepet, es nezd meg szamitogepen utana.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#55164) NandorHUN válasza Mr.Csizmás (#55153) üzenetére


NandorHUN
addikt

18-135-t tudom ajánlani. :)
Nekem főleg a méret miatt jött be. Tudáshoz képest elég apró .

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#55165) nikkor válasza NandorHUN (#55164) üzenetére


nikkor
aktív tag

Sony-ra gondolsz.?

(#55166) NORBl


NORBl
aktív tag

Sziasztok!

Pár hónapon belül aktuális lesz egy gép vásárlása.

Teljesen kezdő lennék, de érdekel a téma. A keret 100 k környéke.

Még annyi lenne a csavar, hogy a barátnőmmel együtt használnánk. Szóval szerintetek létezhet e olyan gép ami kényelmes lehet mind a kettőnknek fogásügyileg, mert azért van méretbeli különbség mancsok tekintetében. :D

Én tökre szeretek makrókat fotózni telóval, de gondolom valami olyan géppel kéne kezdeni, ami ilyen kicsit mindenes, de semmilyen stílusban nem tudja hozni a maxot, de legalább ráérez az ember, hogy merre felé menjen következő gép vásárlásnál.

Tudnátok segíteni milyen gépeket nézzünk meg, fogdossunk meg?

(#55167) Dr. Akula válasza NORBl (#55166) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

[link]

Nagy nyeleket ilyen árkategóriában ne várj, olyan fél milla (+obi) környékén kezdenek megjelenni.

(#55168) nikkor válasza NandorHUN (#55164) üzenetére


nikkor
aktív tag

A Canon objektívje (még ha minimálisan is, de) kisebb és könnyebb.

(#55169) NORBl válasza Dr. Akula (#55167) üzenetére


NORBl
aktív tag

Ez jóféle? Kezdésnek jó lehet?

(#55170) Dr. Akula válasza NORBl (#55169) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Gondolom azért ajánlotta a topik gazdája. :) Ránézésre korrekt cucc, még IBIS-t is tartalmaz (igaz csak 3 tengelyes, nem 5, de legalább van).

(#55171) Mr.Csizmás válasza Dr. Akula (#55170) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

nincs EVF, ez fontos :U azonkívül jó vétel, gazdasági oldaláról nézve.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55172) vEgGg


vEgGg
csendes tag

Sziasztok!

Profi(bb) MILC vagy DSLR vásárlás kapcsán érdekelne a tapasztaltabbak véleménye.

Bővebben: Lassan 7 éve használok - nagyrészt hobbi jelleggel - egy Canon 600D-t, amit az utóbbi 1-2 év során egyre inkább birtokba vett az asszony, aki hobbi mellett már hivatásszerűen is használja (termékfotók, "hangulatképek" egy cég insta profiljára stb...). Neki szeretnénk egy új, full frame szenzoros gépet venni, ami alkalmas a mindennapi használatra, és emellett videóban sem rossz. A keret 500.000 HUF környéke lenne (új ár, boltból vennénk cég nevére), ami már tartalmaz 1db elfogadható zoom objektívet. A FF mellett feltétel még a kihajtható kijelző, mert megszoktuk, és sokszor hasznos.

Fentiek alapján én eddig az alábbiakat nézegettem:
- Canon EOS 6D Mark II + 24-105mm 570.000 HUF
- Canon EOS RP + 24-105mm 500.000 HUF
- Sony A7 III +28-70mm br. 650.000 HUF (bár ez már kissé túl van a tervezett kereten, de ha annyival jobb is, talán meggyőzhetők vagyunk)

Tehát, amint látható, nem feltétlenül ragaszkodunk a DSLR-hez a mai MILC-ek mellett. A Canonok mellett az az indok szól, hogy a 600D miatt már valamilyen szinten otthon vagyunk a kezelésében. A Sony videóban erősebb, illetve azt olvastam, hogy low light szituációkban is jobb, a Canonoknak viszont sokan jobban szeretik a színvilágát. Szóval kissé tanácstalan vagyok, és érdekel, hogy ti mit vennétek, illetve, van-e olyan gép, ami még a fenti szempontok alapján játékba kerülhet. Köszi előre is!

(#55173) Mr.Csizmás válasza vEgGg (#55172) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

a sony 28-70 nem a legacélosabb finoman szólva, viszont az RP egy elég jó platform, főleg a 24-105-el kezdésnek. btw ha csak váz, akkor a fentiekből az a7m3 :DD

ui: hobbizni ff mindenképp? biztos kell a többlet súly?

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55174) p_adam válasza Mr.Csizmás (#55173) üzenetére


p_adam
addikt

A kolléga szerintem az itthon árakat veszi alapul, ott pedig az RP-hez adott 24-105mm f/4-7.1 optika a Sony szintjén van, nem a 24-105mm f/4L optika, ami sokkal-sokkal jobb.

(#55175) vEgGg válasza Mr.Csizmás (#55173) üzenetére


vEgGg
csendes tag

Köszi a véleményt.

Valójában ez már nem csak hobbizás lenne. A termékfotózás és a céges insta már így is (fél)hivatásként megy egy ideje, ebből lenne még több, illetve nem kizárt, hogy fokozatosan egyéb irányok is bejönnének. Persze mindezek mellett is jogos lehet a kérdés, hogy kell-e a FF. Nyilván nem feltétlenül, de valami oka csak van annak, hogy a profik is ezt preferálják, és ez nem minden esetben magyarázható a minőségbeli különbséggel. De ez már egy másik beszélgetés/vita témája lenne... :)

(#55176) vihartigris válasza Mr.Csizmás (#55173) üzenetére


vihartigris
őstag

Nem a legacélosabb a Sony 28-70, de bőven használható.

bármi reciproka a semmi

(#55177) Mr.Csizmás válasza p_adam (#55174) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

+vihartigris

igen, plasztik kitobi szintjén az RF nagyobb átfogással ad kb. megegyező képminőséget, ezért bátorkodtam azt javasolni :B de (#55175) vEgGg alapján inkább a7m3 ha előre is néz a fejlesztést illetően.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55178) vEgGg válasza p_adam (#55174) üzenetére


vEgGg
csendes tag

Valóban nem ugyanaz. Lehet kapni az f/4L-el is, úgy 650.000, de abban már egy EF adapter is benne van.

(#55179) kacsento1 válasza vEgGg (#55175) üzenetére


kacsento1
senior tag

Ha már munkáról lenne szó, akkor fontosnak tartanám előtérbe helyezni a dupla kártya slotot is. Fő a biztonság. Én is emiatt gyúrok az a7iii felé. A másik pedig, hogy tárgy fotónál még jól jöhet, ha a vázat tudod usb-n keresztül tölteni. Bár azt én se tudom, hogy ez akksi nélkül is megy e, vagy ez esetben is kell a vázba az akksi? Mert ha nem akkor elég jól lehetne kímélni a nem túl olcsó gyári akksikat.

(#55180) p_adam válasza vEgGg (#55178) üzenetére


p_adam
addikt

Az EF adapter minimum egy 20-as (és nagyon hasznos)
Azt a maradék 130ezres felárat meg bőven megéri az f/4-es objektív - amennyiben emellett döntesz, én a másik opcióval nem is foglalkoznék.
A Sony A7III + 24-105mm f/4 kombináció 920ezer Ft jelenleg, tehát ott ez a felár arányosan sokkal több.

(#55181) vEgGg válasza kacsento1 (#55179) üzenetére


vEgGg
csendes tag

A dupla kártya valóban hasznos, de inkább "éles" helyzetekben lehet életmentő (esküvő, rendezvények...), tárgyfotónál kevésbé kritikus. Nekem úgy rémlik, hogy az RP-t is lehet USB-n tölteni, de ennek még utánanézek.

(#55182) p_adam válasza vEgGg (#55181) üzenetére


p_adam
addikt

Igen lehet, ha a gyári akksi van benne és a kamera ki van kapcsolva.
Csak PD kompatibilis USB-C töltő működik vele, viszont emiatt gyorsabb is (pl. a laptopokon lévő USB-C csatlakozók is ilyenek, én azzal használtam, az USB-C kábel párszáz Ft ebay-ről)

[ Szerkesztve ]

(#55183) vEgGg válasza p_adam (#55180) üzenetére


vEgGg
csendes tag

Én úgy láttam, 40 is van az alap EF adapter, szóval ez alapján akkor még inkább megérheti. Objektívek terén sajnos elég hiányos a tudásom, mivel eddig csak a 600d kit obiját és egy vintage 50mm-es Zeiss Jena-t használtam, de akkor először is utánajárok, hogy milyen különbségek vannak pl. a fenti 2 obi között...

(#55184) kacsento1 válasza vEgGg (#55181) üzenetére


kacsento1
senior tag

Elnézést félreérthetően írtam. Persze minden vázat lehet usb-n keresztül tölteni. Én arra gondoltam, hogy használat közben töltődik a váz. Ha pl. állványra rakod egész napra (tárgyfotónál előfordulhat), és a vázat összekötöd a pc-vel amin esetleg fut egy c1, ahol tudod ellenőrizni a képeket nagy képernyőn, akkor ott hasznos lehet ha nem kell állandóan akksit cserélni. Bár ez is inkább a régi sony akkuknál van jelen, az újabb fz már állítólag elég jól bírja.

(#55185) p_adam válasza vEgGg (#55183) üzenetére


p_adam
addikt

Persze, ha az itthoni árat nézed akkor igen, de meg lehet szerezni azt az adaptert olcsóbban, aki külön veszi, az nem fog 40-et kiadni rá, ezért számoltam rá annyit.
Egy L-es objektívnek jobb lesz a színe kontrasztja, stb. de a legfontosabb különbség, hogy nem vesztesz fényerőt zoomoláskor, ennek több előnye van, kevesebb zaj, stabilabb AF, jobb háttérmosás.
Az EF 50/1.8 STM esetleg megfontolandó lehet még hozzá, ha már úgyis van adaptered, de az már egy más téma, a kit objektív sok dologra elég.
A másik opció meg ha nem zoom objektívet veszel, hanem az RF 35/1.8 IS STM Macro objektívet, ami ugye kevesebbe kerül (korábban akciózták egyes helyeken együtt, de itthon nem láttam) de az egy merőben más megközelítés, itthon most per pillanat ennek a drágább 24-105 adapteres kitnek az árazására mondanám, hogy 'ok'.
A FF jellemzője, hogy előbb-utóbb sokat költ rá az ember, egy APS-C szenzoros géphez több mindent lehet beszerezni, ha egy adott képzeletbeli vonalnál megáll a keret.

[ Szerkesztve ]

(#55186) vEgGg válasza p_adam (#55185) üzenetére


vEgGg
csendes tag

Világos, köszi a kimerítő választ!

(#55187) vEgGg válasza p_adam (#55185) üzenetére


vEgGg
csendes tag

Ennek kapcsán még az jutott eszembe, hogy vajon érdemes lehet-e külön venni a vázat és az obit, utóbbit akár más gyártótól, akár használtan is. Pl. ha a Sony váz kijön ~600-ból, akkor 50-ből kapok-e jobb obit, mint amit 650-ért kitben adnak mellé? Illetve az EOS RP esetén még érdekesebb lehet a kérdés, mert ott már 400 alatt kijön a váz EF adapterrel....

Szerk.: Itt mondjuk elég nagy különbség van, kitben az A7 és az RP ugyanannyiba kerül (persze az RP a jobb obival ennyi), a váz árában viszont 200.000 különbség van. Ez mennyire reális?

[ Szerkesztve ]

(#55188) p_adam válasza vEgGg (#55187) üzenetére


p_adam
addikt

Totál egyéni megítélés kérdése, de én ezekre az olcsó kit objektívekre azért nem vesztegetném a pénzt, mert elvész vele az egyedi kinézet. Videózni pl. jó lehet.
Egy 24-105/4 kaliberű dolognak már van sokkal több értelme (főleg a Canon esetében, ahol nincs stabilizálva a szenzor) és a képminősége is elég jó, sokoldalú, közelpont se rossz, tehát tárgyfotózásra is többé-kevésbé megfelelő.
A Sony vázakhoz vannak Tamron objektívek is, de annyira azok sem olcsók.

Ha már 600-at vázra költesz, akkor az objektívekre is célszerű zsebbe nyúlni, hogy ki is használd amire pl. az eléggé izmos AF rendszere képes, erre utalt az előző hozzászólás vége.
A drága FF váz + olcsó objektív szép képminőséggel nekem csak a régi manuális objektívekkel működik (a Canon EF adapterezés talán a legolcsóbb AF-ben, illetve a Sony gépekhez vannak olcsó fixek amikhez nem kell adapter, így a méretük is kisebb), de egy kezdőnek nem biztos, hogy ez való (meg akkor már ennyi erővel lehet a váz is olcsóbb, mint az RP vagy egy eredeti Sony A7 ami AF-ben meg sok minden másban gyenge, de nagyon szép képeket gyárt fillérekért)

[ Szerkesztve ]

(#55189) Mr.Csizmás válasza vEgGg (#55187) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

képminőség [+fényerő] / AF / olcsó <- ezekből választhatsz kettőt, afféle lesson 101 obivásárlásnál, nagyon kevés kivétel van.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55190) p_adam válasza vEgGg (#55187) üzenetére


p_adam
addikt

Szerintem a 200.000 kb. reális, lehetne kb feleannyi RP mint az A7III a kitben viszont a Canon ad "extra kedvezményt", a Sony meg nem, meg ha esetleg adapterezni akarna az ember a Sony-hoz az is drágább és nem működik olyan jól.
Nem könnyű csak így összehasonlítani, mert eléggé eltérő a két váz meg a rendszer is más jellegű, a Sony sokkal előrébb van, a Canon-hoz meg több a régi opció.
Az A7II és RP inkább van egy árban, de ott meg ugye a Sony sokkal régebbi és ez látszik a képességein, miközben a Canon dinamikában és stabilizálásban el van maradva. Bonyolult :)
Szerintem próbálj ki mindkettőből valamit meg valami mást is, sok opciód van, ne hallgass senkire ;)

[ Szerkesztve ]

(#55191) pandur99 válasza vEgGg (#55187) üzenetére


pandur99
aktív tag

Csak halkan kérdezem: instára meg tárgyfotóra mi a francnak kell FF?

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#55192) vond válasza pandur99 (#55191) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Épp ezt akartam írni én is. Egy Fuji APS-C egy jó alapobjektívvel, vagy akár egy modern MFT váz egy (használt) PRO alapzoomal is bőven jó lenne erre, és nem kellene 700 ezrekben gondolkodni. Videóban sem lenne hátrébb, sőt. :U Hiába kisebb a szenzor, de egy újabb 20-24-26 MP-es vázzal és egy éles obival szerintem szép képeket lehetne lőni. És akkor még ott vannak a hi-res módok is. :)

Némileg kapcsolódik:
Az utóbbi időben kicsit elszállt a Pana G9 ára, de most látom, hogy Edigital-ban adnak hozzá egy Feiyutech AK2000S-t összesen 400-ért (Leica 12-60-nal meg 600-ért). Más boltokban meg még mindig tart a Ronin SC-s akció. Ha valakit nem zavar, hogy a gimbalt egyből el is passzolja (90-100 ezerért), akkor azért jó áron meg lehet csípni a vázat most. :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#55193) Mr.Csizmás válasza vond (#55192) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

+1

kb. bármelyik 24MP-s fuji váz ficsörjei elég hobbizni 99%-ban, max nincs eterna/acros.

pl. kenrockwell (ok, popular tudom) e3 tesztjében a két olcsó kitzoomal tesztelt, baró élesség és rajzolat.

(#55194) vEgGg
van olyan régebbi ff gép, aminek a dinamikáját körbesétálja egy új mft/apsc. vagy a súly, méret dolog, nem minden a szenzor méret, ha a 3/4-nyi szenzor mellé feleakkor súly és méret jár. de sokan azért veszik, mert hát efef, mint a V8-as autó, aztán ki se használják, no offense ez most csak eszmefuttatás, nem a te kérdésedre irányul.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55194) vEgGg válasza pandur99 (#55191) üzenetére


vEgGg
csendes tag

Az insta és a termékfotó (+néha videó) csak a jelenlegi hivatásos része a dolognak, emellett "mindenes" is lenne a gép (természet, portré, rendezvény), utóbbiak nagyrészt hobbiként, esetlegesen munkaként. Emellett egyébként visszakérdeznék, hogy ennyi erővel minek kell bármihez is FF (mondjuk az asztrofotózáson meg az egyéb sötétben végzendő munkákon kívül, ahol azért sokat számít a fényerő és a zajszint)? Én őszintén szólva annyira nem mentem bele ebbe a témába. Értem a különbségeket az FF és a kisebb szenzorok között, de ezek alapján úgy látom, hogy azért elég sok profi munkát jól el lehet végezni kisebb szenzoros gépekkel is, és mégis veszik rá a FF gépeket. Én most úgy álltam a kérdéshez, hogy szeretnénk egy jelentősebb előrelépést tenni felszerelésben is a 600D-hez képest, és adta magát a FF, mint opció. Értem, hogy drágább, de azért belátható időn belül kitermeli az árát, akkor meg miért ne...?

(#55195) nozs23 válasza vEgGg (#55194) üzenetére


nozs23
addikt

Alapvetően jelenthet nagy ugrást az FF, de a legolcsóbb kitobival nem fog. Ezért is javasolják, hogy érdemes elgondolkozni egy croppos gépen tisztességes objektívvel, mert pont az FF előnyét eszi meg egy sz*r üveg. Ami fényerős és éles, az pedig drágább lesz.
Egyszerűen ennyiből nem megy jó FF váz, jó videós képességek, tisztességes obi, stb.
Csak egy vázba beruházni szerintem hülyeség. Át kéne gondolni milyen átfogású és fényerejű obi kell (még akkor is, ha soha nem cseréli le) és az alapján elindulni. Mert brutális különbségek lehetnek árban.

[ Szerkesztve ]

(#55196) vond válasza Mr.Csizmás (#55193) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Fuji X-T30 + 18-55, vagy Pana G9 (gimbalos akcióban) + használt/szürke 12-35 II, vagy Oly 12-40 Pro. Egy így kb. 450k, és van egy brutál jó, modern, mindenes szetted, éles obival. Szerintem. :) De még akár ennél olcsóbb vázak is jók lehetnek.

Nálam is állandóan megy a vakarózás :D , de végül mindig oda lyukadok ki, hogy fullframe-be akkor vágnék bele, ha nem sajnálnék legalább 8-900k körül kiadni egy váz+obi kombóért, pl. egy A7III + Tamron 28-75, vagy Sony 24-105. Vagy esetemben (főleg a meccsek miatt) Tamron 28-200. ;] Bár ezt még nem tudjuk, mennyire jó optikailag. Vagy már tudjuk? :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#55197) kacsento1 válasza vond (#55196) üzenetére


kacsento1
senior tag

Vagy az is opció lehet, hogy tudatosan építkezik ff felé, ahogy én is teszem. Vettem egy a6000 vázat, és hozzá akcióban egy FE 85/1.8 üveget. Jelenleg FE 35/F1.8-ra vagy Tamron 28-75-re gyúrok, és ha megvan, akkor mehet a váz csere is később, viszont addig is tudom használni a jó objektíveket. Én úgy gondolom, hogy lassan annyira elérhetőek lesznek a jó ff vázak, hogy érdemesebb hosszú távra gondolkodni velük. Persze az üvegek drágák, de ha megvan a konkrét elképzelés, akkor idővel azt is ki lehet építeni igénytől függően. Sony-nál maradva egy a7iii most 546-ért vehető, plusz mellé egy fix 50-es használtan kezdésnek, és megvan 600e-ből, később meg egy Tamron 28-75 és nagyjából meg is van. Persze ha nem kell tele tartomány. :D

(#55198) vEgGg válasza kacsento1 (#55197) üzenetére


vEgGg
csendes tag

Hol látsz 546-ért a7iii-t? Én árukeresőn nézelődök, ott 608.000 a legolcsóbb...

(#55199) vond válasza vEgGg (#55198) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Gondolom, beleszámolta a 60 ezres pénzvisszatérítéses akciót. :)

(#55197) kacsento1: Persze, ez is egy út. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#55200) kovsol válasza vEgGg (#55198) üzenetére


kovsol
titán

-60e Ft pénzvisszatérítés 1 hónappal vásárlás után. [link]

Egyébként Westend MM szombaton ki volt rakva Canon EOS RP + EF adapter 250e Ft utolsó darabos akcióban.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.