Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56001) s4tch válasza WhiteWalker (#56000) üzenetére


s4tch
veterán

Ismerősöm ugyanebben a cipőben járt pár hónapja, ő végül egy Fuji X-T200-at rendelt e-infinről, és nagyon boldog vele.

(#56002) haruspex válasza WhiteWalker (#56000) üzenetére


haruspex
aktív tag

Ebből a keretből használtan jó kezdő szettet összerakni. A kérdés, hogy maradt-e Canon objektíved. Ha igen akkor az m50 felé nézelődnék. ha nem, akkor elég sok lehetőséged van, én elsősorban objektívet választanék, és hozzá néznék gépet, olyan nagyon nem tudsz mellé nyúlni.

MOst sztem újonnan a mall.hu-n Olympus e-m 10 mkII +45mm f 1.8 egy elég jó ajánlat 129 k-ért, ha nincs szükséged videóra, és keresel hozzá egy kitobjektívet. Használtan Sony a6000/ Pana gx80 vonalon lehet jókat kifogni ha kell a video is, és ezekhez még marad keret egy fényerős fixre, vagy valami másra (nagylátó/tele) amit szeretnél. 200-ból már el lehet indulni Fuji vonalon is.

[ Szerkesztve ]

(#56003) WhiteWalker válasza haruspex (#56002) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Videózás abszolút nem számít , csak a fotó része.
Azért ragaszkodom félig meddig a Canonhoz mert van pár régi manuális EF bajonettes objektívem , nem szívesen engedném el őket , de ha nagyon muszáj akkor eladom ezeket ha más fajta csatlakozású gép lesz.
( Bár egy EF - EF-M adapter elég csípős , szóval MILC-nél , ha az lesz , akkor ne vegyük ezeket az objektíveket figyelembe)

Ami fontos számomra , az a kihajtható kijelző 180° , gyári vaku , esetleg Wifi/Bluetooth.
( Nem tudom melyik DSLR tudja ezeket , itt akár régebbi használt vagy új is szóba jöhet , mert ha jól emlékszem a MILC gépek ezeket tudják)

[ Szerkesztve ]

(#56004) kacsento1 válasza WhiteWalker (#56003) üzenetére


kacsento1
senior tag

Ha van pár jó darab manuális lencséd, akkor én gondolkodnék a Sony rendszeren. Sonyra mindent fel lehet rakni. :)

(#56005) vihartigris válasza WhiteWalker (#56000) üzenetére


vihartigris
őstag

APS-C MILC-ből a Fuji és a Sony modellek közül választanák.

bármi reciproka a semmi

(#56006) Neck válasza WhiteWalker (#56000) üzenetére


Neck
veterán

A6000? A büdzséből jut obira is mellé. Jó lenne tudni, mire kéne, kell-e videó, stb (Összefoglalóban található kérdőív alapján).

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56007) WhiteWalker válasza kacsento1 (#56004) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ezt hogy érted? Vagy hogy lehet kivitelezni? Bocs de sose használtam Sony gépet :R

vihartigris: Szűkül a kör :R

Neck:. Csak fotózás! Erre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

(#56008) haruspex válasza WhiteWalker (#56003) üzenetére


haruspex
aktív tag

Ha manuálozni akarsz főleg, akkor valamelyik Sony a7 modellt nézném, relatíve olcsók, bár nem kicsik de arra a FF-ek a legjobbak. Nem tudom most melyik verzió mennyiért szokott menni. Szokták még szeretni a Fuji+ focal reducer kombót is, de azt én nem ismerem igazán.
(Focal reducert mondjuk a többi rendszerre is lehet tenni. )

kacsento1 : Sztem egy manuális objektívet bármelyik milcre fel ugyanúgy lehet tenni....

Akkor az említett oly kiesik a kiforgatható kijelző miatt ha jól emlékszem, ami azért kár, mert gyak használt árban van. Illetve a GX80, és a sztem az a6000 is.

A gépek között általánosan nincs rossz választás ezért kéne objektív felől megközelíteni a kérdést, mert ott vannak nagyobb eltérések a rendszerek között

[ Szerkesztve ]

(#56009) WhiteWalker válasza haruspex (#56008) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nem akarok annyira manuálozni , csak nem teljesen vetném el ezt a lehetőséget sem ha már megvannnak a régi objektívek.

Ezzel a focal reducerrel jól össze zavartál :DDD
Sose hallottam róla , vagy legalábbis ebben a szó használatban nem.

Objektivek felől nézve a Canon lencséket ismerem , ezeket használtam eddig. Ezért miatt a Canon gépeknek ( DSLR , MILC) +1 pont.

Mert most néztem egy Fujifilm xa5 gépet , megfelel minden kritériumoknak ( 180° kijelző kihajthatóság , wifi/Bluetooth , egész jó ár) csak hát akkor jutott eszembe , hogy egyáltalán nem ismerem a Fuji obikat és rajzolatukat a Canonnal ellentétben.:W

[ Szerkesztve ]

(#56010) Mirman válasza WhiteWalker (#56009) üzenetére


Mirman
őstag

Mi lenne a felhasználási terület ? Ez egy fontos szempont. Új vagy használt is szóba jöhet esetleg?

(#56011) vihartigris válasza WhiteWalker (#56009) üzenetére


vihartigris
őstag

Jók a Fuji üvegek :K

bármi reciproka a semmi

(#56012) haruspex válasza WhiteWalker (#56009) üzenetére


haruspex
aktív tag

A focal reducereknél kerül plusz üveg elem az adapterbe, tipikusan 0.7x szorzóval a gyujtótávolságra, így cropos vázon is az eredeti képkivágásuk közelében lesznek az ff obik. Bármelyik milcre rá tudod egy olcsó adaperrel tekerni amúgy a manuálokat, csak a képkivágás változik.

Jók a Fuji üvegek, de tipikusan nem olyan olcsók (persze mire azok). Arra figyelj, hogy az XA5-ben nincs kereső.

Azért kérdezi mindenki, hogy mire szeretnéd használni, és milyen objektív kell, mert ha nagylátó a cél, akkor Canon a legolcsóbb, ha pl. olcsó portré obi kell, akkor a fenti em10 egy jó választás, ezért kéne rá válaszolnod, vagy legalább a témákat elmondanod miket szeretnél elsősorban fotózni.

[ Szerkesztve ]

(#56013) lugosi válasza haruspex (#56002) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

M43 rendszerbe való belépésre ma már nyugodt lelkiismerettel nem beszélnék rá senkit.

(#56014) haruspex válasza lugosi (#56013) üzenetére


haruspex
aktív tag

Nézd, per pillanat kihoztak egy új gépet, egy új prémium, és egy nem prémium obit (és ez csak az olympus), és jövőre jön új szenzor . Szóval lehet nem lesz túl fényes jövő, sőt, de nem holnap fog megszűnni, és egy eos m-re sem fogadnék nagy tétben per pillanat hosszabb távon.
És itt most belépő szintről beszélünk, per pillanat 130k-ért nem látok jobb ajánlatot újonnan-ha ezt keresi. Bármit vesz, mire csere érett lesz pár év múlva, és nem sokat fog érni, így meg 160 -170ezerbőlból kihoz egy kicsi könnyű szettet, aminek a drágábbik része új, és garanciális.

(#56015) WhiteWalker válasza haruspex (#56012) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Igy már megvan , mondom hogy hallottam csak nem így :DDD

A felhasználás hobbi fotózás lenne , nagylátószögű annyira nem feltétlenül kell. Mint ahogy elvagyok kereső nélkül is :DDD.

[ Szerkesztve ]

(#56016) lugosi válasza haruspex (#56014) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Amik most kijöttek, azok már rég elkezdődött fejlesztések, szerintem a jip-nek köze se volt hozzá. Sőt ami még esetleg jövőre jön ki, azt sem ők fejlesztették. Én mindig csak arra gondolok, hogy nézd meg mi lett a Vaio-val, az is náluk van, ennek alapján én nem kezdenék el erre építeni. Persze ki hogy látja.

(#56017) skater86 válasza skater86 (#55736) üzenetére


skater86
tag

Sziasztok,
Közben tovább nézelődtem. Jelenleg ott tartok, hogy a Sony A6400 lesz a nyerő. Viszont egy olyan kérdésem lenne, hogy van-e különbség minőségben a 18-135 mm (kit obi) és egy 18-105 F4 obi között? Alapvetően a 18-105-öst szeretném venni hozzá. Esetleg valakinek van tapasztalata ezekkel az obikkal?
Később beszereznék egy 1,4-es Sigma obit hozzá, csak még nem tudom, hogy 16 mm vagy 30 mm lenne jó baba fotózásra...Szerintetek?
Köszi!

(#56018) haruspex válasza WhiteWalker (#56015) üzenetére


haruspex
aktív tag

A nagylátószög egy példa volt, érdemes lesz legalább egy fényerős(ebb) objektívbe fektetni, de lehet ez akár makró is pl., vagy amilyen képeket konkrétan szoktál készíteni. És ezeknél már tudnak különbségek lenni a rendszerek között. (Fujinál kitből bontva a 18-55 f2.8-4 egy jó ajánlat pl.)

#56016 lugosi : A 150-400 f4.5-re mondák a fórumokon arra, hogyha kihozzák akkor valszeg komolyan gondolják, és kint van, a Sony sem magának csinált új szenzort valószínűleg. Meg ott van még a Panasonic is gyártónak a rendszerben. Ezzel együtt én sem látom biztosnak a rendszer jövőjét per pillanat, de nem holnap fog megszűnni, és még egyszer, most egy használt ár körüli/alatti ajánlatról van szó (a 45mm 90k magában), nem pedig milliókról, ha mást választ helyette, az sem fog sokkal többet érni mire eladná valszeg.

(#56019) HoppMaster


HoppMaster
aktív tag

Miaz az expo mennyiség ami fölött vagy környékén nem szabad már tükör reflexes gépet venni?

(#56020) haruspex válasza HoppMaster (#56019) üzenetére


haruspex
aktív tag

Ezt így nehéz megmondani. Nem mindegy milyen kategóriás a gép, és hogy mennyiért adják ugye. Egy csomó gépnél, (főleg a drágábbaknál,) megad a gyártó egy expószámot amit garantáltan kibír a zár, az jó irányadó. Meg utánajárhatsz mennyi egy zárcsere az adott típusba, az is segít beárazni a kockázatot.

(#56021) HoppMaster válasza haruspex (#56020) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Canon EOS 500D-t nézegettem.

(#56022) haruspex válasza HoppMaster (#56021) üzenetére


haruspex
aktív tag

Azt ma már nem venném meg, valószínűleg nem hozná a várt minőséget. Mennyi lenne a keret?

[ Szerkesztve ]

(#56023) HoppMaster válasza haruspex (#56022) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Értelek.
A keret. mindenképpen 100 alatt, mivel most kezdeném ezt a részét a fotózásnak. Telefon kevés már oda amit el szeretnék kezdeni.

(#56024) haruspex válasza HoppMaster (#56023) üzenetére


haruspex
aktív tag

Abból már bőven el lehet indulni. Van téma, ami szimpatikus számodra?

Ragaszkodsz a dslr-hez, vagy jók a milcek is?

A fent említett Fuji xa5 kicsit túl van a kereteden, és nincsen keresője, de a képminősége igen jó, ez a legolcsóbb újonnan, ha leírod a pontos igényeidet, használtban, bővebben is tudunk segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#56025) Neck válasza skater86 (#56017) üzenetére


Neck
veterán

Azt kell eldönteni, mennyire akarsz videózni. A 18-105 f4 videóra mindenképp ajánlottabb, mint a 18-135, a powerzoom és a konstans f4 miatt. Ugyanakkor én fotóra, utazni inkább a 18-135-öt venném, ez egy jól sikerült obi: Hosszabb az átfogása, középen élesebb, könnyebb is, no meg az induló fényereje egy picit kisebb. A sarkokban gyengébb, mint a 18-105, de az alapján, amire használnád, ez kevésbé releváns.

ITT találsz egy jó videót, nézd meg :)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56026) WhiteWalker válasza haruspex (#56018) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Canon EF(S) adapterek mennyiért mennek , akár Sony/Fujihoz?

(#56027) haruspex válasza WhiteWalker (#56026) üzenetére


haruspex
aktív tag

Ha manuálozni akarsz, akkor pár ezer forint, ha kell autófókusz akkor visszaugrottunk az elejére, és az eos-m (Canon apsc milceket) nézegesd arra a legolcsóbban, és legjobban megoldható. Amúgy Fuji/Sonyra is vannak AF-es adapterek, de azok annyira nem olcsók, és a szaktopikban jobban tudnak segíteni, hogy melyiket érdemes venni.

(#56028) vihartigris válasza WhiteWalker (#56026) üzenetére


vihartigris
őstag

[Viltrox Sony-Canon EF-NEX IV] 55eFt.
Ez alá nem mennék minőségben.

bármi reciproka a semmi

(#56029) MittuDomain_ válasza vihartigris (#56028) üzenetére


MittuDomain_
őstag

OMG :Y

Én a saját Meike adapterem 7e-ért vettem Aliról és teljesen oké. (Igen, EF-M - EF-S, az jóval könnyebb szitu, de akkor is.)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#56030) haruspex válasza MittuDomain_ (#56029) üzenetére


haruspex
aktív tag

Az nagyon más műfaj, az egy műanyag/fémdarab amiben továbbhúzzák a drótokat, a másikban pedig komolyabb elektronika van mert "fordítani" kell Canonról Sonyra, és viszont.

(#56031) WhiteWalker válasza haruspex (#56027) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Bakker a Sony A6000 tök jó lett volna , egy baja volt , a kijelzőt nem lehet kihajtani 180 fokban :W

Nézhetek mást .... A Fuji XA5 amivel szemezek , de akkor inkább már Sony vagy Canon legyen ami mellett letenném a voksot. Ezt legalább tegnap óta eldöndöttem :D.

(#56032) kacsento1 válasza WhiteWalker (#56031) üzenetére


kacsento1
senior tag

Ha jól tudom Sonyból csak az a6100,6400,6600 tud 180 fokos kijelző kihajtást, de azok bőven 200 felett vannak csak a váz.

(#56033) tvamos válasza WhiteWalker (#56031) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az M50-re lehet venni kinai EF adaptert, csak erintkezok vannak benne, nincs bonyolult elektronika. Kicsit utana kell nezni, hogy pontosan melyik a jo. (Viltrox, meg Meike...) Igy tudsz ra tenni AF-es EF es EF-S objektiveket. Es van rajta franko csiki-csuki kijelzo.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#56034) Neck válasza kacsento1 (#56032) üzenetére


Neck
veterán

Ez nem igaz. Az A5100 is tud. Azonban, ott nincs kereső.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56035) HoppMaster válasza haruspex (#56024) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Legfőképpen repülők fotózása, reptér közelében ez lenne a fő használat, kis videóval egybekötve.

(#56036) kacsento1 válasza Neck (#56034) üzenetére


kacsento1
senior tag

Ezt nem tudtam.

(#56037) WhiteWalker válasza Neck (#56034) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Igen , igy van , ma akadtam bele ebbe a típusba.

tvamos: Köszi! Utánajárok. Ez ismerős az M42 adapter után :C

[ Szerkesztve ]

(#56038) Neck válasza WhiteWalker (#56037) üzenetére


Neck
veterán

Az új ára nem mindig annyi, amennyit a gép ér, de a használtpiac jól beárazza, ott már jó áron szokott menni (80-90 körül, asszem :B )

Asszonykámnak volt menő hófehérben, rózsaszín pisztolytáskával, irtó menő volt :D
De el tudta engedni, belement az ára az A7III-ba, amit azért elkér néha-néha :)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56039) haruspex válasza WhiteWalker (#56037) üzenetére


haruspex
aktív tag

Ha megfelel a XA5 (pl. nem kell az a5100 valamivel kisebb mérete), megvenném azt újonnan, és nincs gond, jó árban van, jó képeket csinál, és nem kell rohangálni használt után.

Neck: Na szép, eladni az asszony gépét... :D

(#56040) Neck válasza haruspex (#56039) üzenetére


Neck
veterán

Az enyémet is eladtam :D Azzal érveltem, hogy az APSC obikat is el kell adni, emiatt nem lesz neki objektív rá :D
Így sikerült a full frame cucc WAF-át addig növelni, hogy megvehettük :D (WAF = Wife Acceptance Factor)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56041) haruspex válasza Neck (#56040) üzenetére


haruspex
aktív tag

Szóval azzal győzted meg, hogy vehess magadnak egy új, és drágább gépet, hogy az övét eladtad... Szerintem most sok házas kollégának lettél itt példaképe a fórumon. :))

(#56042) haruspex válasza HoppMaster (#56035) üzenetére


haruspex
aktív tag

Sikeresen elsiklottam a válaszod felett bocsánat. Akkor mindenképpen szükséged lesz egy telére. A videó mennyire fontos? Ha nem, akkor egy Nikon d3xxx elég jó áron kifogható már, és egy 70-300-ra is marad keret.

[ Szerkesztve ]

(#56043) WhiteWalker válasza haruspex (#56039) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nincs benne kereső , félek megvenni :D , bár fentebb még nagy szám volt ezzel kapcsolatban:DDD

(#56044) vihartigris válasza haruspex (#56041) üzenetére


vihartigris
őstag

+1 :C

bármi reciproka a semmi

(#56045) Neck válasza WhiteWalker (#56043) üzenetére


Neck
veterán

Olyan ami 100-ért mindent tud, nem lesz :D Valahol kötni kell egy kompromisszumot, vagy a keresőnél, vagy a selfie screen-nél, vagy az árban, vagy a szenzorméretben, vagy az autofókuszban, vagy az obiban.

Válaszd ki, melyik fáj kevésbé :D (Hint: a selfie screen nélkül lehet élni, pl az a6000 esetében a mobilapp segítségével fotóztam magunkat anno...)

Haruspex: A feleségem a legrendesebb, legempatikusabb ember, akit ismerek, én meg egy aljas galád ember vagyok, akinek az a munkája, hogy napi 8 órában meggyőzzön másokat. Nem tesz annyira büszkévé, hogy meg tudtam győzni - azért is adom neki oda a gépet bármikor. De neki is tetszik, bejön neki a "FF look" :D.
Valamelyik nap is azt mondta nekem, hogy nem érti, mi az oka, de jobban tetszenek neki a képek.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56046) vihartigris válasza Neck (#56045) üzenetére


vihartigris
őstag

"akinek az a munkája, hogy napi 8 órában meggyőzzön másokat."

Ezt tapasztaljuk a kommentekben ;]

bármi reciproka a semmi

(#56047) Neck válasza vihartigris (#56046) üzenetére


Neck
veterán

Azt már csak hobbiból csinálom :DDD

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56048) WhiteWalker válasza Neck (#56045) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Igen , észrevettem :DDD Valszeg amit el fogok engedni az a kereső lesz ebben a kategóriában.

Vagy belépő DSLR lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#56049) lugosi válasza WhiteWalker (#56048) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Régen nem vettem volna kereső nélküli gépet, ma már simán.

(#56050) mmhool


mmhool
csendes tag

Sziasztok!
Kezdőként szeretnék venni egy milc gépet. Túrák, hegymászás során használnám. A keret 120k környéke. Használt gép is megfelel nekem.
Amikkel szemeztem: Sony A6000, Fujifilm X-A5, Canon Eos M100, Panasonic GX800.
Mi lenne erre a célra a legjobb választás? Más típust sem zárok ki, a lényeg, hogy ne legyen nagy a gép, illetve fotó része az elsődleges.

Előre is köszi :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.