Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55851) lugosi válasza Allien (#55850) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Érdekes, nekem a Pentax mindig kimaradt valahogy a látóteremből, még a filmes korszakban is, pedig akiknek van/volt, mindig csak jókat mondanak róla. Most ez amit írsz, hogy 40mm-es objektív. Na az szuper lehet, m43-on a 20mm-esemet szeretem a legjobban.

"Mennyire életképes még ez a mikro 4/3 rendszer?"

m43 felhasználóként azt mondanám, hogy ne ebbe az irányba menj. Én most hogy ezt használom úgy vagyok vele, hogy leváltani csak a dolgok jelenlegi állása miatt nem fogom, de beletenni pénzt már nem fogok, és ha most vennék, biztos hogy nem ezt vennék. Szóval ez egy olyan utca (nekem), ahonnan elköltözni még nem kell, de odaköltözni már nem akarnék, ha lehet máshova is.

(#55852) vond válasza Allien (#55850) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A Pana 100-300 II egy nagyon penge teleobjektív, brutál jó áron. Szokták mondani, hogy már ezért az egy üvegért megéri a rendszerben maradni, vagy épp belevágni. Madarazáshoz nem nagyon van ennél jobb választás ebben az olcsóbb kategóriában. Veszel mellé pl. egy szintén elég olcsó Lumix 12-60-at, és nagyjából meg is vagy a nagylátótól egészen a nagyteléig, két üveggel. De ha nem kell ilyen hosszú tele, akkor egy mindenes 14-140 akár magában is elég lehet.

Váznak meg nézhetsz akár Olympus-t is, főleg ha a videó annyira nem számít. Bár a Pana vázak stabilizátorával össze tudnak dolgozni a stabilizátoros objektívek.

Ha tényleg nem szeretnél sokat költeni, akkor én a helyedben a két fenti lencséhez vennék egy Pana GX80-at. Használtan 60 ezer körül mennek, így a három együtt megállna kicsivel 200 ezer fölött (60 + 60 + 110-120). Vagy egy GX80+14-140 160k körül szintén használtan.

Igaz, hogy az Oly átadta a fotós üzletágát egy kínai cégnek, meg mostanában amúgy sem pörögnek annyira az új fejlesztések az MFT piacon, de szerintem jópár évig még biztosan népszerű rendszer lesz. Meg úgyis az a lényeg, hogy neked megfeleljen, nem? :) A használt cuccoknak szerintem 2-3 év múlva is lesz piaca, de persze a jövőbe nem látok én sem.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#55853) Allien válasza lugosi (#55851) üzenetére


Allien
veterán

Csak két lehetőségem van jelenleg! Az egyik, maradok Pentax vonalon, de valszeg vázat kellene cserélni a legújabb Pentax HD DA 55-300mm f/4.5-6.3 ED PLM WR RE sajna már nem kompatibilis a K-5-l. De, a vázak közt ugye a K-2, ami reálisabb, a szívem a K-70-re húzna. Az is 100 felett van, a K-2 is, használtan persze. Az obi új ára meg 150... Ergo, még akkor is jobban járnék, ha vennék egy Oly-t használtan (pl Olympus OM-D E-M10 II), és rá egy 10-300II-t. Aztán szép lassan tudnék építeni egy ilyen rendszert is, csak, két vázat cipelni, két külön rendszert felesleges. Asztró fotózást eddig se csináltam, max 2x esti égbolt fotózást, állványról. Minden más megoldás elvethető, mert minek váltanék canikonsonyra? Egyikre sincsen pénzem, mint írtam. Már, a 400e-s optikákra... Vázat tudnék venni, mert C-M50 is elérhető árban. De, optikák? Nagylátóra bőven jó egy átlagos közepes, legalábbis árban pl a 40mm LIMITED volt 50, és még az előző vázam, ami közel 10 évig volt (K200D) is táltos paripa lett tőle! :D

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#55854) Schanyee


Schanyee
senior tag

Sziasztok!

5-6 éven át m4/3 vázakkal és objektívekkel fotóztam és szerettem is. Viszont kb 3 éve nem volt már semmi időm fotózni ezért el is adtam a komplett szettemet. Most újra gondolkodom a fotózáson. Amit tudok hogy mire van szükségem látószög és téma területén és nulláról kell úgyis vegyek valamit. Amit nem tudok hogy mennyit fejlődtek azóta a márkák és mi most az a rendszer amit megéri venni. Ezért a segítségeteket szeretném kérni.

A legutolsó szettem az egy Panasonic GX80 volt Olympus 25mm f1.8-as társaságában (ekv 50mm). Ez a témák 90%-ára jó volt, amire nem arra vagy a 9-18mm-est használtam (ekv 18-36) vagy még ritkábban a 45mm F1.8 (ekv 90mm). Most is nagyjából ezekre lenne szükségem.

A témák kutya, gyerek, portré fotózás ezért a jó single és követő fókusz fontos. Használt cucc is játszik, 200e Ft fölé nem szeretnék menni váz plusz egy ekv. 50mm körüli objektívvel.

Mennyire javult a GX80 óta a technika? Van másik (rendszer) amit ajánlanátok helyette a témákra? Teszteket szívesen olvasok hogy aztán melyik lesz a nyerő, csak minden rendszerben átnézni melyik váz és objektív lehetne jó és használtan melyik fér bele a kertbe az nulláról nagyon nagy meló.

Előre is köszi a segítségeteket!
Sanyi

(#55855) nozs23 válasza Schanyee (#55854) üzenetére


nozs23
addikt

Ha elorelepest szeretnel akkor ujabb szenzorral GX9 gyakran ajandekkal (25mm f/1.7-el, ami neked pont jo) vagy akciozva. Illetve Sony A6100 szinten akcioban neha vagy szurken kijohet 200 korul, de obi nelkul. Alapvetoen szukos a a keret igazi elore lepeshez, meg mindig jo vetel a GX80.

(#55856) Schanyee válasza nozs23 (#55855) üzenetére


Schanyee
senior tag

Köszi az ötleteket! Annyit még pontosítok, hogy elsősorban használt cuccban gondolkodom, nem akarom bukni az újkori áresést.Ahogy néztem az A6100-at tényleg dicsérik pont ilyen felhasználásra. Sony-nál melyik lenne jó obi? Ami szépen rajzol mint az írt Olympus és fényerős is hogy tudják rövid záridőt használni, de jó áron is van azért :) ott sigma-t érdemes nézni? Fuji/Nikon/canon annyira nem játszik ebben a kategóriában?

[ Szerkesztve ]

(#55857) nozs23 válasza Schanyee (#55856) üzenetére


nozs23
addikt

Sigma 30mm f1.4 nagyon rendben van. Fuji also kategoriat nem ismerem, az X-T30 jo kis gep, de szerintem az mar eleg messze lesz a kerettol. A Canon/Nikon kinalata aps-c milcbol nem tul combos, foleg obiban, de mondjuk az emlitett Sigma kijott talan Canonra is.

(#55858) s4tch válasza Schanyee (#55856) üzenetére


s4tch
veterán

Fuji: 200e körül van választék, pl. ma került fel fb csoportba X-T20 + 18-55mm 190-ért; ebből az obi villám áron elmegy 80e körül. Illetve X-E3 is van időnként 120-130e körül. Bármelyik vázhoz jól passzol egy új XC 35mm, vagy egy szerencsés esetben 80e körül kapható XF 35mm (optikailag gyakorlatilag ugyanaz a kettő).

(#55859) Schanyee


Schanyee
senior tag

Köszi az ötleteket mindkettőtöknek! Megnézem akkor még ezeket.

(#55860) NandorHUN válasza nozs23 (#55857) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ár értékben szerintem Nikon DSLR -eknél nagyon nincsen jobb. Olcsó obik miatt sokkal több kijön a pénzből.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#55861) nozs23 válasza NandorHUN (#55860) üzenetére


nozs23
addikt

Tekintve, hogy 5-6 evig M43-al fotozott ketlem, hogy DSLR-re szeretne valtani.
Ha szerinted oda jo dontes bevasarolnia magat, akkor ajanlj neki valamit.

(#55862) Mr.Csizmás válasza NandorHUN (#55860) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

2020 végén bátor ilyet leírni :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55863) Neck válasza NandorHUN (#55860) üzenetére


Neck
veterán

Szerintem a Canon R5-től nincs jobb ár/érték arányú gép, mivel 8k videót nem adnak sehol ennyiért. Akkor beszélgessünk :D

Irónia off:
Ha éveking MILC-ezett, nem tartom valószínűnek, hogy Nikon DSLR-t venne 2020-ban.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55864) NandorHUN válasza Mr.Csizmás (#55862) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nekem se dslr-em van már, de ha az embernek szűk a pénztálcája akkor nem Sony E vagy Fuji obikból érdemes bevásárolni.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#55865) Mr.Csizmás válasza NandorHUN (#55864) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

Feluti a HA+sarga adokveszeket, altalaban egy alap vaz szerencses esetben evf-el, meg kit zoom, esetleg olcso fix kijon a matekbol.
Bezzegregen hashtag, amikor 20-30k volt az elso generacios mft vazak, meg szinten 20-30 1-1 kitobi es kit telezoom :DD na meg a fuji 27/2.8 fillerekert ment, mert mindenki kitbol bontotta, most bezzeg alig van elado :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55866) MrChris válasza Mr.Csizmás (#55865) üzenetére


MrChris
nagyúr

Eltűntek onnan az olcsó milcek, helyesebben olcsó milcek vannak, de baromi drágán mérik

(#55867) Neck válasza MrChris (#55866) üzenetére


Neck
veterán

Együtt drágul a "fotós mobilokkal" :D Ha az arányt nézed, még mindig ugyanannyi :)

NandorHUN:
Ár/érték arányban mind a két rendszerben vannak kiváló obik, mint ahogy Nikonra is van túlárazott. Emiatt még nem kell Nikon DSLR-t venni.

Schanyee:
200-as keretből szerintem MFT-t vegyél, ha meg voltál vele elégedve, most is meg leszel.
Ha nagyon vonz a nagyobb szenzor, esetleg bújd a használt oldalakat A6000 után. Én kihúznám kitobival, aztán vennék rá egy ilyet, ha / amikor kijön.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55868) Mr.Csizmás válasza NandorHUN (#55864) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

Szurkeboltbol egy xt200+15-45 kijon ujonnan.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55869) Schanyee


Schanyee
senior tag

Igazából azért kérdeztem, mert a többi rendszert nem ismerem és mivel most nincs semmin, és nem is sürgős a téma így bármivel tudok újra kezdeni. Amit tudok hogy egy ekv. 50mm-es fix az én játékszerem, használt cuccban gondolkodom hogy jobb vázat és obit tudjak venni, legyen jó a fókusza és kb egyelőre ennyi a kötöttség. Amit sejtek a régi tapasztalatok alapján, hogy nagy különbségek nincsenek az egyes márkák között vagy az egyes generációk között, kb minden kötöttség váz már elég jó. Amit nem tudok hogy az m43 világon kívül mi van, pláne ha nem MILC. Teszteket szívesen olvasok csak kell egy kis segítség hogy merre induljak el. Pl a Fuji x-t20 és 35mm f2 az sokat segített, így könnyen utána tudtam nézni annak hogy mennyire felelne meg nekem. Így meg tudtam spórolni azt az időt hogy megnézzem milyen Fuji vázak és objektívek vannak, megnézzem mennyiért mennek használtan, stb stb, egyből nézhettem a teszteket és látom miben jobb és miben gyengébb mint a Panasonic GX80, ami nekem a referencia. Úgyhogy minden ötletet köszönök legyen az MILC vagy DSLR

(#55870) Öcsigyerek


Öcsigyerek
friss újonc

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre.

Munkahelyemen megkértek, hogy állítsak össze egy setupot, videók készítésére. (ilyen szintű videók lennének: https://naih.hu/dpo-konferencia-2019.html)

Oktató videók lennének, pl. táblánál állna egy előadó, vagy egy zöldvászon előtt, maximum jobbra balra mozogna egy kicsit, 1080p felbontásban maximum 60 FPS el szeretném a felvételeket készíteni.

Az alábbiakra lenne szükségem:
• 2 db kamera objektív(ekk)el (amit én kinéztem Sony Alpha 6400 (az is lehet hogy túl "jó" ez a kamera, felesleges lenne, nem használnám ki))
• Vezetéknélküli csiptetős mikrofon (nem tudom szükséges e puskamikrofon, mikor célszerű azt használni) (amit én kinéztem: Rode Rodelink Filmmaker KIT)
• 2 db lámpa (softbox vagy LED????)
• Állványok
• Súgógép
• Zöldvászon
• illetve esetleg amire nem gondolok kiegészítő, hogy az egész rendszer működjön.

Fontos lenne a mobilitás, változó helyszínen zajlanának a felvételek.

Lehet nem minden kérdésem tartozik a témához de hátha tudtok azokban is segíteni.

A maximális keret 1,5 millió. A cél az lenne hogy árértékben a legjobbat hozzam ki a dologból. :)
Köszönöm a segítséget.

(#55871) MrChris válasza Öcsigyerek (#55870) üzenetére


MrChris
nagyúr

Videós topik. A legtöbb fényképezőben 30 perces videó limit van.

[ Szerkesztve ]

(#55872) nozs23 válasza Öcsigyerek (#55870) üzenetére


nozs23
addikt

Én csak a kamera részre fogok reflektálni. Ha green screent fogsz használni, akkor 10-bit, de főleg 4:2:2-re lesz szükséged.
Ezt nem nagyon adják olcsón és nem is mindig jár kéz a kézben a kettő. A legelérhetőbb eszköz erre a Panasonic Lumix G9, ami internal rögzít 10-bit 4:2:2 videót. Elérhető 1080/60fps, vagy 4K/30fps is. Emelett van flip screen, meg amúgy is egy nagyon jó hibrid gép. És mellette még marad a többire. Obi mondjuk 12-35 f/2.8 szerintem megfelelne.

(#55873) Öcsigyerek válasza MrChris (#55871) üzenetére


Öcsigyerek
friss újonc

Szia!

Köszi, utólag megtaláltam azt a fórumot is és oda is kiraktam.

(#55875) Neck válasza MrChris (#55871) üzenetére


Neck
veterán

Az a6400-ban pont nincs :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55876) MrChris válasza Neck (#55875) üzenetére


MrChris
nagyúr

Igen az egy kivételes darab.

(#55877) s4tch válasza MrChris (#55871) üzenetére


s4tch
veterán

Viszont külső rögzítővel azt a limitet is ki lehet kerülni több kamera esetében.

(#55878) nozs23 válasza MrChris (#55876) üzenetére


nozs23
addikt

G80, G90-ben sincs. Ahogy egyik Sonyban sincs, ami az A6400 után jelent meg (A6100, A6600).
2018 óta semmilyen adó/korlátozás nincs, tehát csak a gyártók fogják vissza a készülékeiket vagy azért, hogy ne melegedjen túl, vagy csak tudatos piac szegmentáció.

(#55879) burasu4


burasu4
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy DSLR fényképezőgépet! Használt gépet vennék.

Ez lenne az első tükörreflexes gépem.

Leginkább természetfotózásra, ételfotózásra használnám, de olykor családi képeket is készítenék vele.

Összegben olyan 100e Ft körül szánnék rá. Nyilván mehet egy kicsit feljebb.

Ha csak egy márkát írtok, már az is jó lenne.

Köszönöm! :R

(#55880) pandur99


pandur99
aktív tag

Sziasztok!
Kutyák fotózásához milyen rendszert érdemes venni? Vegyesen kell fotóznom: szaladgáló, játszó és szépen leültetetteket egyaránt, feketétől a tarkáig, főleg szabadban. Meg persze általános gép is lenne. A keretem objektívvel együtt 250.000 Ft, és inkább használtan venném. Talán egy nagy zoomos + egy fényerős fix lenne az igény.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#55881) pandur99 válasza pandur99 (#55880) üzenetére


pandur99
aktív tag

Kiegészítés: nem profi, fizetős meg egyéb célra kell, hanem főleg sajátra, illetve facebook-ra kutyás csoportokba, vagyis nincs szükség milliós FF gépre.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#55882) tvamos válasza pandur99 (#55881) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hasznalt is megfelel, vagy csak uj johet szoba? Mennyire vagy tapasztalt fenykepezesben?

En ujonnan a Canon M50-et ajanlanam, nagyon szuper a DPAF, es gyors, kezes kis gep. Eleg jok jpeg-jei, igy nem feltetlen igenyel sok utomunkat, ha ez szempont. A 22-es fix eleg jo, a kategoriajaban, az minden keppen ajanlott hozza. Konnyen lehet ra regi Canon EF objektiveket adapterezni, a gyari adapter sem megveszekedett draga, de a kinai masolatok nagyon olcsok, (mondjuk ebben lehet nemi kockazat,) es patentul mukodik.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#55883) nozs23 válasza pandur99 (#55881) üzenetére


nozs23
addikt

Normalis AF akkor is kelleni fog kutyazni. Sony A6000 es valami tele hozza (55-210 talan es meg maradhat egy fixre is ha hasznaltan is nezelodsz). Black Fridayt megvarnam a vasarlassal.

[ Szerkesztve ]

(#55884) MittuDomain_ válasza tvamos (#55882) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Én Aliról 7e-ért vett Meike adaptert használok lassan két éve, és semmi hátrányt nem találtam. Szépen vissza lett fejtve és patent működik.
A 22mm f2 nagyon jó üveg, de piszkosul elszállt az ára, újan 75e körül mérik. (Ezért nincs is... :((( )

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#55885) tvamos válasza MittuDomain_ (#55884) üzenetére


tvamos
nagyúr

Vannak, akik panaszkodtak, hogy az adapterben a belso tukrozodes flairt okoz a kepeken, azt utolag lehet orvosolni, de megiscsak kellemetlenseg, amit jol megvalasztott vasarlassal (pl. a Meike, amit te is valasztottal) ki lehet kuszobolni. Erre akartam utalni.
Hat igen... a 22-es ara felment, de ugy latom, hogy kitben meg mindig egesz jo aron van. (A vaz, a 15-45 IS STM kit objektiv, meg a 22.) Persze, jon a karacsony, ilyenkor mindig felmennek az arak, hogy legyen mibol engedni...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#55886) burasu4 válasza burasu4 (#55879) üzenetére


burasu4
senior tag

Egyáltalán létezik használható DSLR gép ilyen áron? Köszönöm, ha pár típust írtok, csak hogy merre fele induljak el.

Sziasztok!
Szeretnék vásárolni egy DSLR fényképezőgépet! Használt gépet vennék.
Ez lenne az első tükörreflexes gépem.
Leginkább természetfotózásra, ételfotózásra használnám, de olykor családi képeket is készítenék vele.
Összegben olyan 100e Ft körül szánnék rá. Nyilván mehet egy kicsit feljebb.
Ha csak egy márkát írtok, már az is jó lenne.
Köszönöm! :R

(#55887) pandur99 válasza tvamos (#55882) üzenetére


pandur99
aktív tag

Írtam a posztban, hogy elsősorban használtban gondolkodom. Több mint fél évszázad a tapasztalatom, de jórészt amatőr szinten. Viszont a kutyázás az más műfaj, mint amit eddig műveltem.
DSLR nem játszik? Nem gyorsabb az AF-je? A Canon M50 szimpatikusnak látszik, de nézegettem pl. a Nikon D7100/7200-at, az is első blikkre szimpatikus, és régebben nikonos voltam, arról váltottam Olympusra, amit mostanában adtam el.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#55888) s4tch válasza burasu4 (#55886) üzenetére


s4tch
veterán

Persze, ennyiért használt vázból bőséges a választék: [link] Nálam anno a Nikon vázak fogása, anyaghasználata, menürendszere jobban bejött, de ha megfogdosol párat, majd látod, hogy neked melyik rendszer a szimpatikus. Ez indulásnak szerintem megfontolandó: [link] Ez a 35mm objektív elég sokoldalú, ha ételt és portrékat szeretnél vele fotózni; a nikonos évek nagy részében nálam ez az objektív volt a vázon, a többit nem nagyon használtam. Egy vaku viszont mindenképp fog kelleni ezekhez a felhasználási területekhez.

A természetfotó tág műfaj, más objektív kell vadfotóhoz, makróhoz és tájképekhez. Idővel majd látod, mire lesz szükséged.

(#55889) burasu4 válasza s4tch (#55888) üzenetére


burasu4
senior tag

Köszönöm szépen a választ!

(#55890) sandokanaa válasza pandur99 (#55887) üzenetére


sandokanaa
csendes tag

Szerintem ha Nikonban gondolokozol (ha már volt), akkor inkább a D7200-t, lényegesen jobb szerintem. A keret azért necces erre, de nem megoldhatatlan.
A váz kb.: 170 e, a Nikon 35mm f/1.8 DX kb.: 45e és egy zoom Nikon 70-300mm DX kb.: 70e.
Ha nem kell a 300mm, akkor érdemes kipróbálni a Nikon 18-140mm obit,(kb.: 85e) kit obiban ez a legjobb szerintem a nikonokhoz.

(#55891) tvamos válasza pandur99 (#55887) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akkor siman a Nikon D7200-at valasztanam. (A D7100 regi mar, abba nem fektetnek.) Van 2 kartyahely, meg gyors autofokusz. (Persze, nincs szem AF, plane nem allat szemre.) Raadasul vazmotoros. Szuper gep.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#55892) pandur99 válasza tvamos (#55891) üzenetére


pandur99
aktív tag

Igazából én is efelé hajlok, de mivel nem égető a dolog, és még el kell adnom egy-két dolgot, van időm behatóbban tájékozódni. Nem árt meghallgatni a témában jobbakat.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#55893) tvamos válasza pandur99 (#55892) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sony-nal van kutyaszem fokusz APS-C-n, mondjuk az A6100, Regebbi Sony-t nem vennek, ha gyors gep kell. Illetve az utolso firmware frissites ota a Nikon Z50-ben. Ezek nem biztos, hogy belefernek a keretedbe. Fuji-t annyira nem tudom.

De en Nikon fan vagyok, ugyhogy reszrehajlo a hozzaallasom...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#55894) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Nem értem én ezt az M50-est. Nekem is ez van, szeretem is, megvannak hozzá a 22-es, 15-45-ös, 50 1.8-as és 55-250 IS STM obik. Szerintem nagyon jó kis gép, viszonylag olcsón sikerült is venni hozzá obikat.
Viszont tvamos-on kívül mást nem nagyon olvasok itt, akinek van és dicsérni szokta. Annál inkább vannak akik fél oldalakat írnak róla, hogy így sz.r a szenzor, gyenge ISO-ban, gagyi műanyag, nincs rajta gomb, gagyi az EVF, béna a fókusz, meg úgy sz.r...
Nem értem, komolyan.

(#55895) Mirman válasza kacsyx (#55894) üzenetére


Mirman
őstag

Minden viszonyítás kérdése . Nekem volt több mint 1 évig , szerettem is nagyon , meg voltam elégedve a képminőséggel az árkategória és méret miatt.

De ha ettől kicsit elvonatkoztatva nézzük , akkor igenis az össze állítás megállja a helyét vele kapcsolatban amit negatív véleményként felsorolsz. Tényleg gagyik hatást keltenek rajta a gombok , tényleg rossz az EVF , tényleg nem a legjobban kezelhető váz , tényleg nem a legacélosabb a fókuszrendszere.

Ezzel nem azt mondom hogy egy rossz gép , mert távolról sem az. Kategóriájában , főleg adapterezett EF üvegekkel ár/érték bajnok még mindig szerinte. De azért a helyén kell kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#55896) kacsyx válasza Mirman (#55895) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Ár-értékben én is így látom. Nyilván nem egy mindent ütő gép, sosem volt az, meg nem is annak szánták. De mikor szóba kerül valahol és csak azt olvasom róla milyen gagyi az egész és kb. ez a legalja MILC, akkor mindig nézek, hogy most mi van...

(#55897) Mr.Csizmás válasza kacsyx (#55896) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

valamivel el kell adni a felsőbb kategóriát is házon belül. (vagy elijeszteni a vevőt másik rendszerre)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55898) PuMbA válasza kacsyx (#55894) üzenetére


PuMbA
titán

"gagyi az EVF"

Ezt a Sony A7 III-ra is mondják, hiszen a kategóriájában a legrosszabb az EVF-je, sőt még az LCD-je is a legrosszabb. Mégis sokat adnak el belőle. Szóval nem értem, hogy miért baj, hogy az M50-re is mondják, hiszen sokkal olcsóbb gép :) Ne olvass neten dolgokat, mert legtöbbször hozzá nem értők nyomatják a hülyeségeiket. Az M50 teljesen jó gép.

[ Szerkesztve ]

(#55899) kovsol válasza PuMbA (#55898) üzenetére


kovsol
titán

A6000 EVF is hulladék, na azt meg aztán hetente kétszer ajánlják itt átlagban :)
Kijelző meg az összes Sony gépen kritikán aluli.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#55900) tvamos válasza kacsyx (#55894) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sokan lenezik az M50-et, mert a Canon 5 ev lemaradassal hozta az A6000 szintjet... Nem gondolom, hogy ez olyan nagy problema lenne, ha hasonlo arban vannak. Ellenben, ha szegeny az eklezsia, es esetleg olcso Canon objektiveket akarsz feltenni ra, akkor az M50 egy olcso adapterrel mar olcsobb, mint az A6000 egy MC11-gyel, es az adapteres AF siman jobb. Szerintem nativ objektivvel is pariban van a ket gep, sot, van olyan mod, ahol siman gyorsabb. Pl. ha a bekapcsolastol az elso kep elkeszultet nezem, szerintem jobb a kis Canon. (Nekem ez fontos parameter, meg szerintem csaladi, point and shot fotozasnal ez jol jon.) A 4K a Canonon olyan, amilyen, de legalabb van, bizonyos temakra telesen megfelelo, ha jobbat akarsz az mar komolyan zsebbenyulos. Nem gondolom, hogy a kategoriajaban az EVF gaz lenne...
Nekem azert nincs mar M50-em, mert annyival nem jobb a meglevo gepemnel, hogy 250-300 ezret kipattintsak ra. (Vaz, objektivek, stb.) Slow motion videot meg nem tud, tehat a Nikon 1 minden keppen marad. Talan az X-S10... de az mar egy fel millios beruhazas lenne...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.