Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56101) t.imi válasza Ijk (#56098) üzenetére


t.imi
addikt

Abból mindent, ill semmit. A 150-600 2 kilós tömege + adapter + váz inkább 3 kiló, egy erdei sétán eléggé mellbevágó tud lenni :) Ez a legfőbb gondom a Canonnal, a tömeg.
Ízlések és pofonok, nekem tetszik a Fuji. Hogy nem kell ISO-t, záridőt molyolni a menüben azért az jól tud esni. :K
Személyes próba lesz, ez a webes vásárlás és képeket nézegetek nem az igazi.

#56099 Neck ennek már párszor neki lett futva, feleségem sem merte bevállalni. Natív minőségi cuccok horror áron. Canonnal szépen együtt tud működni pedig. Nekem fontos / kényelmes az érintőkijelző. Az, hogy egy cég 2020-ban még nem tart ott, max a fókusz, témakövetés tudja belerakni...no komment.

#56100MrChris ha jól emlékszem, Oly 12-50 obija működik hasonlóan. Valóban érdekes volt használni :)

(#56102) Ijk válasza t.imi (#56101) üzenetére


Ijk
nagyúr

Van olyan váz amelyiken csak menüből lehet állítani iso-t és záridőt? Hát ezen nagyon meglepődnék egy több százezres váz esetében.
Sony A6600/6400, A7III, A7C-nek van érintőkijelzője, objektív mindenféle árban és minőségben elérhető.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56103) Rapid136 válasza Ijk (#56102) üzenetére


Rapid136
őstag

Gondolom a direkt ISO és záridő tárcsára gondolt, csak szerencsétlen a megfogalmazás.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#56104) Ijk válasza Rapid136 (#56103) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem az X-S10-en sincs.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56105) t.imi válasza Ijk (#56102) üzenetére


t.imi
addikt

Kv előtt... :R Két tárcsa, nem nyomogatsz semmit.
#56103 Rapid136 így igaz! Köszönöm.
Érintőkijelző alatt azt értem, legalább mint Oly super control panel, Fuji Q menü. Pana teljes értékű touch kijelzőjét nem is írom. A6600, A7iii, A7C már kívül esik a kiszemelt ársávon. Obi van roskadásig, igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#56106) Rapid136 válasza t.imi (#56105) üzenetére


Rapid136
őstag

Elvben a Sony vázakon programozhatóak a gombok, akár tárcsára is kiteheted az isot, meg a kerékre a záridőt, csak felirat nem lesz mellé.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#56107) t.imi válasza Rapid136 (#56106) üzenetére


t.imi
addikt

:R

(#56108) Mirman válasza t.imi (#56107) üzenetére


Mirman
őstag

De mi lenne a felhasználási terület ? Árban és átfogásban is voltak vázak objektívek minden irányba . :)

(#56109) Feenyx válasza Feenyx (#56092) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Sziasztok,

valaki esetleg erre? :) Vagy egy nem létező metszetet sikerült a dolgokból összeállítanom? :))

(#56110) vihartigris válasza Feenyx (#56092) üzenetére


vihartigris
őstag

Ha újat szeretnél akkor locsolni kellene a kerete, mert hamar elfogy az összeg.
Váz, objektív(ek), memóriakártya, állvány, táska, szűrők stb.

bármi reciproka a semmi

(#56111) Mirman válasza Feenyx (#56109) üzenetére


Mirman
őstag

Szia !

Nem annyira reménytelen a dolog , bár a kiegészítők (állvány , táska , memóriakártya) nem fognak beleférni az tuti.

Én személy szerint Canon EF-M-ben gondolkodnék , itt elérhető áron lehet jóminőségű nagylátót kapni , tájképezésnél ezt tartanám fő szempontnak.

Használtan néznék egy M50, M6 stb vázat és hozzá egy Canon EF-M 11-22mm-es objektívet. Példa váz , példa obi . Ez pont ki is töltené a kereted , de nagyon jóminőségű tájképeket lehet ezzel a szettel összehozni gyakorlás után .

(#56112) Neck válasza t.imi (#56101) üzenetére


Neck
veterán

Natív minőségi cuccok horror áron - attól függ, mit hívsz natívnak :D . Ha a Sony G Mastert, akkor így igaz, viszont nagyon sokan (köztük én is) a Tamron f2.8-as FF zoomok ár/érték aránya miatt választottuk ezt a rendszert. A menü érintője tényleg nem működik (még), de az A7SIII-ban már megjelent az érintőkijelzőt támogató menü (ami amúgy tök jól sikerült), és előbb-utóbb lesz elérhetőbb árú FF vázuk, ami ezt is tudja. Addig meg el lehet lenni a teljesen konfigurálható menüvel így is.

Az ISO, záridő, Blende hármast pl három különböző tekerővel tekerem, az expokorrekcióra is külön tekerő van az A7III-on...

Illetve, most olvasom, az A7III kívül esik a kiszemelt áron. Többen a fórumról (köztük egy jóbarátom is) visszatéritéssel, akcióban 500k-ért vettek A7III vázat... Ha hozzá veszünk egy adaptert a Canon obikra, vagy esetleg egy obit, még úgy is beférhet a keretbe.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56113) Ijk válasza Neck (#56112) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mondjuk mai napig nem értem a 600k-60k visszatérítésből hogy jön ki az 500.

Mondjuk annyi erővel hogy Sony-t vesz akár vehet Fujit is. Canonon a meglévő obipark miatt érdemes elgondolkozni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56114) kigyi_23 válasza Ijk (#56113) üzenetére


kigyi_23
addikt

Gondolom Cetelem kártyát is fel lehet használni az 5-10% is lehet attól függ honnan van. Pont ezen mérgelődtem milyen jó lett volna a hétvégén, ha BP-i vagyok és van Cetelem kártyám....... 10%......

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#56115) Neck válasza Ijk (#56113) üzenetére


Neck
veterán

Amikor eDigitálnál volt 580, abból lejött a Cashback, meg van náluk 5%-os kupon. Az úgy már 500. Akinek van Cetelem, az kihozta 450-ért.

Többször is volt már ennyiért, október közepén is, meg Joy napok alatt is. Szerintem még idén lesz legalább 1x.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56116) Ijk válasza Neck (#56115) üzenetére


Ijk
nagyúr

Úgy tudom csak 600-ért volt E-nél. 5% hírlevél kupont kutattam egy darabig, de egy betűt nem találtam róla E-nél. Ilyen Cetelem hitelkártyás vacakolásba meg nem mennék bele, fogalmam sincs a valós költségeiről.

Mindegy is én valószínűleg A7RII-t vagy esetleg A7rIII-t fogok venni E-Infinity-ről, attól függően hány meglévő gépemet tudom eladni, meg milyen kiadások lesznek.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56117) kacsento1 válasza Ijk (#56116) üzenetére


kacsento1
senior tag

Én pár órája vettem át az a7iii vázat az edigitől. Úgy nézett ki, hogy 599e -5%- hírlevél kupon(569) - cashback= 509e Ft. Nekem ennyiből lett meg. Az 5% hírlevél kupont sehol nem hirdették, én is itt olvastam valamelyik fórumon, de ez lehet már nem él.

[ Szerkesztve ]

(#56118) Feenyx válasza Mirman (#56111) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Köszi szépen a válaszod, én is az m50-et nézegettem eddig (meg a Panasonic G7-et, de amit eddig néztem teszteket az m50 jobbnak tűnt az én szempontjaimnak).

@vihartigris: kezdőként azért nem szeretnék egyből hatalmas összegeket beleölni, ez remélem érthető :) . Memóriakártyám van hozzá és táska is amiben biztonságosan cipelhetem :)

Egy kérdés még amúgy: az új gépeknél Canonnál mindig csak 1 év gyári gari van?

(#56119) t.imi válasza Mirman (#56108) üzenetére


t.imi
addikt

Röviden mindenre. Természet fotók, portré, tájkép, vad, város fotók. Fuji a 15-45 + 55-200-al elég jó mindenes, kivétel a vadfotózás.

Erősen oly felé hajlok, az új 100-400 nem tűnik rossznak, az alap 14-150 is elég egy egyszerű kiránduláshoz és zsebben elfér szétszedve, a meglepi 45 1.8 hab a tortán. Kilónyolcvan portré obi nélkül.

#56112 Neckt
Natív = semmi adapter, 1:1-ben a vázra :)
Érintőnek inkább kényelmi és "ne kelljen percekig keresni valamit gombok segítségével" jelentősége van. Mivel 0 munka 100% hobbi, ebből kifolyólag nincs agyon gyötörve az aktuális váz, emiatt lassabban is tanulom meg, hogy mi, hol található. Okostelefon jellegű megoldással lényegesen gyorsabb a navigáció (számomra). Akkor maradna a Pana.
A Tamron 2.8-as zoomok sem a kommersz kategóriába tartoznak :DDD
Akcióról szerintem lemaradtam, való igaz hogy Canon üvegekkel gyönyörűen együtt tud dolgozni a Sony, egy db 28-75-el szeren lennék.

(#56120) Neck válasza t.imi (#56119) üzenetére


Neck
veterán

Én meg Oly-t nem feltétlenül vennék, legalábbis hosszú távra biztos nem...
Akkor inkább elengedném a touch screen menüt, legalábbis erre a váz generációra.

A Tamron 28-75 f2.8-at én 600 EUR-ért vettem, szerintem ennyiért nem nagyon van FF fényerős zoom :B
Az Oly 100-400 sem egy kommersz cucc.

De nem vagyunk egyformák, persze, kinek mi a fontosabb. Ha az Oly tetszik, úgyis mindegy, mit írunk :D

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56121) t.imi válasza Neck (#56120) üzenetére


t.imi
addikt

Ebben igazad van, ahány ház....
Méret, ár döntött perpill. Kipróbálom olyt, főleg a négyszázas miatt, nagyon kíváncsi vagyok rá. Súlyban, méretben biztos nem lesz vele gond.

(#56122) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Ingatlan fotózáshoz keresném azt a legolcsóbb megoldást ami még jónak számít. Fontos a nagy látószög! Nekem most egy Nikon D5600-am van NIKON nikorr 10-20mm-es obival. Erre a látószögre lenne szükségem.

Előre is köszönöm a válaszotokat!

(#56123) Tin_Shield válasza spyduck (#56122) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A legolcsóbb nagylátószög azt hiszem a Canon 10-18, ehhez vannak újrahasznosított tejfölöspohárból készülő vázak is. De ez kicsivel szűkebb látószöget ad az 1.5 vs 1.6 crop miatt. Én a mostani kombót nem is bolygatnám ha nem muszáj.

(#56124) Rapid136 válasza spyduck (#56122) üzenetére


Rapid136
őstag

Valami kereső nélküli MILC nativ manuális ázsiai (7artisan stb.) UWA obival.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#56125) haruspex válasza spyduck (#56122) üzenetére


haruspex
aktív tag

Canon 10-18+hozzá a legolcsóbb 24mp-s gép, vagy milc+ (kínai)adapter. Vagy mint fentebb írták valamelyik manuális ázsiai fix

(#56126) t.imi válasza t.imi (#56119) üzenetére


t.imi
addikt

Nos, urak, brekkfrádéj.
Oly tetszik, egyedül az nem, hogy kissé vak. Alap obival ~f4-4.5 körül szobában elég nehezen megy az AF. Most vagy hozok egy e-m5 iii-at kitben zsír AF rendszerrel, vagy visszatérítéssel egy A7III-at, esetleg egy eos r-t.
140 körül lehet a különbség a legolcsóbb/drágább között.
Így átlépem az 5k-t, egye fene.

A7iii-on javították a fókusz problémát, huntingolás ami kevesebb fényben rekeszelve jelentkezett?
Telefonon nézem a teszteket, ha nem fagyna az új rom xiaomin állandóan.
Egy tesztet tudtam elolvasni, kérdésre nem kaptam választ belőle, fókusz sorozat tájképre, fokusz stacking elérhető áruházból?
Adapter így is úgy is kell, most hogy RF-EF vagy Sony-EF tök mindegy.
Eos r feleségem miatt választanám, butább váz mint a Sony.

(#56127) lugosi válasza t.imi (#56126) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"vagy hozok egy e-m5 iii-at kitben"

Nem akarom hosszúra engedni, de inkább ne.

(#56128) haruspex válasza t.imi (#56126) üzenetére


haruspex
aktív tag

Szia! Milyen messziről próbálgatod? Illetve mire?

Mielőtt bármit veszel (Olympust), menj el a mintaboltba, és próbáld ki, nagyon rendesek, segítőkészek, és ott van a "teddpróbára" program is.

[ Szerkesztve ]

(#56129) t.imi válasza lugosi (#56127) üzenetére


t.imi
addikt

Elég tömör, köszi :)

Haruspex
max 3.5m gyerekre, madárra. Madarnál fehér háttér. Háló, nincs nagy fény, olvasni lehet. Nappaliban 3x10w LED spot világított.
Munkám miatt baromi nehéz összehozni egy bemegyek a hétbe fél órára műsort. Teljesen korrekt csapat, ez igaz.

[ Szerkesztve ]

(#56130) haruspex válasza t.imi (#56129) üzenetére


haruspex
aktív tag

Van pár obim, és egy gx9-em, ha szeretnéd össze lehet nézni, mi a gond, meg, hogy milyen a rendszer, mielőtt ff-be ugrasz, vagy egy drágább vázba.

[ Szerkesztve ]

(#56131) t.imi válasza haruspex (#56130) üzenetére


t.imi
addikt

:R

(#56132) dioka7


dioka7
senior tag

Sziasztok!
Itt off lenne a kérdésem, de ha valaki tud segíteni Canon M50-el kapcsolatban, akkor írjon rám legyen kedves egy privátot!
Valami beállítási gond lesz és a canon milc topik eléggé halott.
Köszönöm :R

(#56133) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Gépet keresek feleségemnek karácsonyi ajándékként.

Nem nagyon van rutinunk fotózással kapcsolatban, de őt láthatóan érdekli, és most született egy kisbabánk, vagyis rokonság részéről is van erős igény képekre, amit eddig telefonokkal elégítettünk ki, és a képeit így is folyamatosan dicsérik (tényleg szépen szokta beállítani a képeket stb, vagyis nagyon sok jól sikerült képe van, a mi szintünkön legalábbis).

Tehát, az első, hogy DSLR vagy MILC? Őszintén szólva nem tudom. Nyitott vagyok mindenre, de nem egy fullprofi gépet keresek, és a párom nem nagy termet, vagyis lehet, hogy a MILC a mérete miatt egy picit preferált. Az, hogy az obi/tartozék választék limitált, szerintem a mi szintünkön nem számít, úgyis max 1-2 obi fog kelleni, nem kellenek speciális dolgok, csak olyanok, amikkel persze korlátok mellett, de lehet jobb képeket csinálni közelről-távolról stb.

Keret, ami talán a legfontosabb. Első „komoly” gép lesz, vagyis én a vázra + 1-2 obira ha belefér nem nagyon szeretnék többet költeni mint mondjuk 500e Ft. De ha van valami nagyon jó vétel, akkor 700e Ft is rendben van a részemről. Most kicsit visszagörgetve láttam, hogy a Sony A7III volt nagyon emlegetve. Hülye kérdés, de ezeket a gépeket obi nélkül lehet használni?

Ha valaki tud ajánlani egy „kezdő” csomagot, akkor nyugodtan.:)

(#56134) lugosi válasza laci06 (#56133) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“ezeket a gépeket obi nélkül lehet használni”
Nem igazán.

(#56135) Neck válasza laci06 (#56133) üzenetére


Neck
veterán

(most mindenki azt hiszi, hogy csak Sony MILC-et fogok ajánlani :D , de):

Gondolom, utómunkázni nem akartok. Mivel obit cserélgetni se nagyon, ezért egy jó minőségű zoom szerintem elvárás. Ebből a keretből már elég jó dolgokat lehet összerakni.

Bennem az alábbi dolgok merülnek fel, mint opció:

Fuji APSC: Ebből a keretből már nagyon jó Fuji vázat lehet venni (pl XT-3), egy fényerősebb kitzoommal (18-55 f2.8 - f4)

Sony APSC: Én ennyiből a6400-at vennék kitobival, és megvárnám, míg kijön a Tamron 17-70 f2.8. Amint elérhető, megvenném mellé azt :) Az úgy szerintem egy nagyon jó kombó lesz.
A Sony 16-55 f2.8 is elérhető erre a rendszerre, fantasztikus obi, de elég drága, kilóg a keretből.

Ilyen keretből Nikon és Canon APSC-t nem vennék. :D

Full frame:
Sony FF: Az a7III nagyon jó váz, viszont legakciósabban is 540 körül lehet(ett) hozzájutni. Emellé még kell egy obi is, és a keretedbe maximum egy kitobi fog beleférni. Ahhoz, hogy tényleg jó kombó jöjjön ki (a7III + Tamron 28-75 f2.8) még egy kicsit dobni kell a keretbe. Én irgalmatlan nagy mázlival, akciósan fértem bele ~770 ezerbe A7III + Tamron 28-75 vásárlással)
A7II-vel belefér a keretbe a Tamron, de az egy eléggé öreg váz már.

Ha viszont az a7III csak kitobival lesz véve, akkor az nem annyira acélos. Illetve, megemlítem azt is, hogy nagyjából ebben az árkategóriában mozog a Nikon Z5 / Z6 kit, illetve Canon R / RP kit is, némelyik picit olcsóbban, mint az a7III. A Pana S5 már drágább emezektől.

A fentiek mindegyike bőven túl fogja teljesíteni az igényeiteket. Szerintem azt lenne jó nézni, összehasonlítani, hogy a váz mellé feltett zoom mennyire jó. Mivel nem fogjátok cserélgetni, ezért fontos, hogy az az egy zoom fényerős, éles legyen. Talán szerintem jobban jársz egy komolyabb APSC és egy komolyabb f2.8-as zoommal, mint egy belépőbb FF + kitobi kombóval. Ráadásul, ha vennél mellé további obikat később, jellemzően olcsóbbak az obik APSC-re.

Többiek, mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56136) vihartigris válasza laci06 (#56133) üzenetére


vihartigris
őstag

Egyik rendszerrel sem nyúltok mellé.
A feleséged fogdosson meg pár gépet, amelyik kézre áll azt kell megvenni.

bármi reciproka a semmi

(#56137) Ijk válasza laci06 (#56133) üzenetére


Ijk
nagyúr

Helyedben vennék egy Fuji X100V-t. Ha a feleséged nincs otthon fotós cuccokban akkor ezzel nem hiszem hogy mellényúlsz, kicsi, kompakt, jó eséllyel több helyre magával viszi. Jó kis fényerős obija van, nem zoom, de általános felhasználásra kiváló.
Ha pedig feleséged benne van valamennyire a témában, jobb lenne megbeszélni vele, lehet hogy van preferált rendszer, váz, objektív, stb. Ha nincs én a Fujit ajánlanám, nagyjából be is fér a keretbe.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56138) Muerte68 válasza laci06 (#56133) üzenetére


Muerte68
addikt

Én a Fujit javasolnám, kézreálló a kezelése a filmszimulációkal kis gyakorlással hamar elég lehet jpg ben fotózni ha nem szeret sokat szerkeszteni és ott a 18-55/2'8-4 kitobi és az 50-230-as alapzoom is jó képminőségre csak fényszegény viszont olcsó
A Sony jó gép követő fókuszban talán a legjobb viszont mindkét gép az apsc meg a FF-is alapzoom ban gyengébb ha meglesz a 2'8-as tamron akkor javul a helyzet
El lehet lenni a kitobival is de az az 1 fényérték sokszor jól jöhet és a képminőségre sem kiemelkedőek, viszont ha szereti a fixet a sigma sor olcsó és jó apscre.
Canon Nikon milcet nem ismerem Dslr gépet nem vennék egyébként Neck leírása teljesen korrekt a lehetőségekről ezeket figyelembe véve kellene szétnézni és mindenképp ajánlott kézbe fogva is megnézni

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#56139) m3ss


m3ss
veterán

biztos erdemes elkolteni rogton 700-at annak aki mobilrol jott es freelensingelni akar uveg nelkul? :D
valszeg nem kell neki az ff szenzor, 14 ev-s dinamika jpegezni, 2 kartya, 500-ezres fix obis fuji vaz meg hasonlok.
odaadsz egy kezdonek egy tobb millios gitart ugyanugy fog jatszani rajta, mint egy par tizezresen. a fotozas kb ugyanez a mufaj.

vennek neki egy hasznalt a6000-et, egy kit zoomot meg egy olcso fix obit, egy lr elofizut meg egy konyvet..vagy fujiban hasonlot ha nem akar utomunkzni. aztan ha mar tudja hogy milyen obik kellenek neki, esetleg fenyek vagy jobb szenzor...kiderul tenyleg rakattan-e, tenyleg nala lesz-e mindig egy a7III meretu rendszer es nem feleslegesen amortizalodik a szekrenyben evi 100+ ezret? akkor siman el lehet kolteni a maradek koltsegvetest, vagy akar a tobbszoroset is.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#56140) Neck válasza m3ss (#56139) üzenetére


Neck
veterán

Szerintem nem érdemes, egyetértek. Ugyanakkor 400+ lóerős autóra sincs szükség városban, mégis sokan veszik :D És azt tényleg nem nagyon lehet kihasználni, míg a jobb váz + obi kombóval végső soron jobb képeket fog lőni. :)

Mindenesetre, az általad írtakat is szem előtt tartva, én A6400-at ajánlok 18-135 kit obival. A jobb átfogás meg a jobb AF segít a legtöbbet szerintem, egy kezdőnek. És nem is költik el az egész lóvét.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56141) Mirman válasza Neck (#56140) üzenetére


Mirman
őstag

Plusz egy 30mm Sigma 1.4 legalább meg kelleni fog ugyanis baba fotózáshoz használnak főként. Az elso pár évben ideje nagy részét bent tölti, feltehetőleg rossz fényviszonyok közt. Ide kell a fényerő.

(#56142) vond válasza m3ss (#56139) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Csatlakozom. Kezdésnek olcsó, használt APS-C, vagy akár MFT kit 100-150-ért. Aztán ha ráérez az ízére, akkor lehet fejleszteni. Akár komplett rendszert váltani. Szinte semmit nem buksz pl. egy használt A6000 + kit + fix, vagy egy GX80 + 12-32 + 25 kombón, ha pár hónap múlva eladod az egészet.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56143) Neck válasza Mirman (#56141) üzenetére


Neck
veterán

Jaja, jó ötlet.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56144) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Köszönöm szépen, hogy rövid idő alatt ennyi mindent ajánlottatok.

Először is nyilván igazatok van, hogy a keret az kb 2-3-szor akkora legalább, mint a szükség. Csak nekem van egy ilyen hülye hozzáállásom, hogy egyrészt látom rajta, hogy szívesen csinálja, és állandóan variál még azzal is, hogy tegnap a mikulásos sapkának a bojtja hogy álljon a képen, és ha így van, akkor nem szeretném azt, hogy veszek valamit, és akkor esetleg fél-1 év múlva újra nézegetni kelljen. Hanem inkább beruháznék most egy olyan rendszerbe, ami ha nagyon beleszeret is kitart pár évig.

Mivel ajándéknak lesz, nem magamnak, én most nem szeretnék használtat nézni. Tudom, a kibontás pillanatában ugrik 10-20% rögtön, de egy lentebbi példát használva sokan vesznek új autót is.

Sok információ elhangzott és nem állítom, hogy értettem mindent, de átnézve a hozzászólásokat most egy Sony A6400 kitobival körvonalazódott bennem. A kérdés, hogy pontosan melyik obival legyen, és honnan lehet beszerezni? Arukereso-n néztem, de ott csak 1 obival (16-55mm) találtam meg.

(#56145) wms válasza laci06 (#56144) üzenetére


wms
senior tag

Ahogy írták a többiek az A6400-et célszerű a 18-135-el venni. 12 ajánlat van az Árúkeresőn belőle. :K Az áruk 429900-túl indul. ;) A kisbaba fotózásához pedig egy Sigma 30 f1.4 és már meg is vagy. :K

[ Szerkesztve ]

(#56146) Ijk válasza laci06 (#56144) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ha hajlandó lightroomban utólag birizgálni a képeket Sony, ha nem akkor biztos Fujit vennék a film szimulációk miatt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56147) MrChris válasza laci06 (#56144) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szerintem 16-50-es lesz az, talán a leggyengébb kitobi, valami mással vedd.
Fujit javasolnám 18-55 2.8-4 zoommal, pl. XT30-t vázzal.

(#56148) kovsol válasza Ijk (#56146) üzenetére


kovsol
titán

Azok is csak túl hype-olt jpeg profilok.

May the Force be with you!

(#56149) Ijk válasza kovsol (#56148) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mobiltelefonról váltanak.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56150) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

MIre ideértem, mindenki megmondta a tutit.

A kedves apukának- anyukának először is őszintén gratulálok. :K

- Megerősítem, használt vagy belépő/közepes MILC, simán 150-200-250e-s keret is bőven elég. (Ebben a memkari(k), pót akksi(k), téska állvány... benne tud lenni vérmérséklettől függően)
- Lesznek kényelmetlenségek, pl. nem lehet real-time megosztni a fb-on. Minimum wifi-n át kell lőni telefonra, ha olyan a váz.
- Nem lesznek túlhúzva a színek (HDR-ben sem), nem lesz olyan vivid, lájkvadász.
- Viszont valódi lesz, nem lesz rajta szoftveres túlélesítés.
- A képnek lesz egy igazi, rendes mélysége, egy zóna, ami éles, és értlemezhető háttérelmosást kapsz. (Rengeteg múlik az üvegen.)

Amit én jpeg-re vennék utómunka nélkül (ez nem sorrend, lista):
Oly M43
Canon M50
Fuji

És jegyezd meg. az üvegen SOKKAL több múlik, mint a vázon. Inkább vegyél középkat gépet rendes objektívvel, mint egy felsőpolcost kitobival.

Az Oly-k ára most beesőben van. Ár/érték sokat kapsz a pénzedért. Amikor a gyerkőc mozog, akkor úgy sem lesz idő beállított képekre, gyors AF és kis f. érték kell.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.