Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56051) Neck válasza mmhool (#56050) üzenetére


Neck
veterán

Keresőt szeretnél? Ha igen, az M100 és a Fuji X-A5 alapból kiesik.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56052) lugosi válasza mmhool (#56050) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én a GX800-at húznám ki a listáról.

(#56053) mmhool válasza Neck (#56051) üzenetére


mmhool
csendes tag

Szeretnék keresőt. Viszont ha valamelyik mégis jobb választás lenne, akkor el tudom engedni :)

(#56054) MittuDomain_ válasza mmhool (#56053) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Én kocafotós vagyok, de 10ből 9,5-szer a keresőt használom, én sem engedném el. Ha a videó a fő szempont, csak akkor nem annyira fontos szvsz.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#56055) mmhool


mmhool
csendes tag

Akkor ha úgy nézem, maradt a Sony A6000. :DD Ez jó választás lenne?

(#56056) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Canon 250D mennyire lenne "gagyi" vétel? ( Akár 2000D-hrz képest)
Mert most egy áron van sz M50-nel , de akkor nem kellene bajonett átalakító.

(#56057) PuMbA válasza WhiteWalker (#56056) üzenetére


PuMbA
titán

Használt gép nem játszik? Újonnan DSLR-t venni elég pénzszórás, amikor telített a használt piac jobbnál jobb cuccokkal, amik jóval többet tudnak azonos áron.

[ Szerkesztve ]

(#56058) WhiteWalker válasza PuMbA (#56057) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Perpill nem találtam számomra megfelelőt , beérném akár 1200/1300D-vel is ha lenne.

Meg ragaszkodom ( annyira nem , de ha van olyen opció akkor legyen) a kijelző kihajthatósághoz , ami a 250-be és a M50-be is benne van. Inkább hitelre hoznám el , mint egybe ekkora összeget kiadjak.

(#56059) PuMbA válasza WhiteWalker (#56058) üzenetére


PuMbA
titán

Ok, egyébként 220Voltnál van most 77D 150k-ért, kihajtható kijelző és jóval jobb, mint a 250D.

[ Szerkesztve ]

(#56060) rizso válasza mmhool (#56055) üzenetére


rizso
addikt

Panasonic gx80 12-32 obival 130-140k, én agyalnék rajta :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#56061) vihartigris válasza mmhool (#56050) üzenetére


vihartigris
őstag

A MILC géppel önmagában nem mész semmire.
Arra még kell legalább egy objektív is, plusz egy memóriakártya.
Lassan jön a Mikulás meg a Jézuska, írj nekik, hogy a csizmába némi pénzt dobjanak. ;)
Az általad felsorolt gépek közül a Sony ami a legtöbbet nyújtja, de ott a 16-50-es kit obi gyengébb mint a többi kit obi.

bármi reciproka a semmi

(#56062) kigyi_23


kigyi_23
addikt

EOS R is elég jó áron van most, itthon ennél olcsóbban még nem láttam.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#56063) MrChris válasza mmhool (#56055) üzenetére


MrChris
nagyúr

A6000 után kézbe véve a Fuji xa5 szerintem jobb választás. Tapizd meg és próbáld ki őket. Fuji kitobija egészen meglepően jó és a nagylátószöge nagyon látványosan nagy. Eq 22.5mm!

(#56064) WhiteWalker válasza PuMbA (#56059) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Köszi! Ez lesz a nyertes úgy néz ki :C
Ezt q gépet miért nem mutatta az Árukereső? :W

(#56065) kigyi_23 válasza WhiteWalker (#56064) üzenetére


kigyi_23
addikt

Mert használt termék az árukeresőn nem látszik.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#56066) PuMbA válasza kigyi_23 (#56065) üzenetére


PuMbA
titán

:K

(#56067) WhiteWalker válasza kigyi_23 (#56065) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nagy kár ,mert igy elbújik a szem elöl.

(#56068) PuMbA válasza WhiteWalker (#56067) üzenetére


PuMbA
titán

Árukereső nem apróhirdető oldal. Használtak árukhoz 220volt, fotoptix, jofogas, fotoapro-t használom.

[ Szerkesztve ]

(#56069) lugosi válasza rizso (#56060) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az egy jó fényképezőgép, sokkal jobb mint a Gx800, nekem is 80 van, nagyon bevált.

(#56070) WhiteWalker válasza PuMbA (#56068) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Azért vicces , hogy csak 72 órás garanciát vállalnak a gépre :U.
Biztam benne , hogy legalább fél évet adnak rá.
Jah és ~ 42 ezer expo van a gépbe... Nem olyan sok ,de nem is tragikus :D

[ Szerkesztve ]

(#56071) rizso válasza lugosi (#56069) üzenetére


rizso
addikt

100-150k között szerintem a GX80 és az Olympus E-M10 II/III baromi jó gépek. Én végül GX8-nál kötöttem ki, szerintem marad egy darabig, nem nagyon tudok belekötni.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#56072) PuMbA válasza WhiteWalker (#56070) üzenetére


PuMbA
titán

Az a 72 óra is több, mint ha apróról veszel random embertől garancia nélkül, ráadásul itt az árban még az is benne van, hogy valamennyire bevizsgálták :) Ha több garit akarsz, akkor FotOptix-ot nézd, ott 6 hónap gari van mindenre - drágábbak is több tízezerrel, de ezeknek a gariknak szerintem nem sok értelme van. Régen én is izgultam erre, de amióta nálam megfordult 5 gép 2014-estől a teljesen újig, illetve 10 objektív ugyanígy 2006-ostól vadi újig, egyik se romlott el. Azóta nem fizetek rá mindenre pár tízezret csak azért, hogy legyen rá gari és úgy se romlik el. A fotós cuccok nem romlandók, mint egy mosógép vagy ilyen háztartási eszközök.

[ Szerkesztve ]

(#56073) Neck válasza WhiteWalker (#56070) üzenetére


Neck
veterán

Ezek közül inkább Sony a6000-t vagy Fuji X-A5-öt vennék...

DPReview comparison

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56074) haruspex válasza mmhool (#56055) üzenetére


haruspex
aktív tag

Szia!

A pana gx80, ha jó áron van, sztem elég jó választás erre a célra, mert jó hozzá a kit objektív, és kb nulla súllyal hozzá lehet csapni egy olympus 9mm f8-at ami meglepően használható az árához képest, amíg van fény, és egészen makróközeli képeket is lehet vele készíteni, ha muszáj.. Tapasztalatból beszélek, mert ezt használtam kb. csak gx7-tel egy darabig.
Hegyre sajnos gyakran kell a kereső mert a nagyon erős fényben nehezen látszik az lcd. A gx800-at (hacsak nincs nagyon jó árban) passzolnám. Az a6000 nem lenne rossz gép, de gyengébb a hozzáadott objektív (bár használható), és nem tud alapból panoráma módot, ha jó emlékszem, appot kell letölteni hozzá, nem tudom ennek mi a költsége, meg menyire macera, a sonysok majd megmondják de hiányozni fog, ha nem megoldható, mert csomószor nem akar szenvedni az ember a képek összerakásával.
Canon vonalon nagyon-nagy érv a 11-22-es. m10-et akkor vennék csak, ha jó áron van, a kit obit elengedném, és ezt venném hozzá helyette, úgy sem lenne gyakran használva, ha ez van. A fujiban van ezek közül a legújabb, és legjobb szenzor, és a legnagyobb látószögű objektív, de ez a legnagyobb is, és nincs hozzá kereső.

Mindenképpen abban gondolkodnék, hogy nagy előny, ha a gép befér az esőkabát zsebébe, és mindenképpen körülnéznék, hogy nagylátó vonalon merre lehet majd továbblépni, mert nagyon sokat dob a képeken a hegyekben.

WhiteWalker: Hogy egyszerűsítsem az életed, ha kell kereső, és canon af adapter m50-et nézz, ha ezeket el tudod engedni, akkor az xa5 jó választás.

[ Szerkesztve ]

(#56075) MrChris


MrChris
nagyúr

Ma BF alkamából megint csak 96e a Fuji xa5 kitobival. Szerintem ez most elég bestbuy.

[ Szerkesztve ]

(#56076) lugosi válasza rizso (#56071) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem GX80-am van, alapvetően elégedett vagyok vele. A szó szoros értelmében belekötni nem tudok, csak kis dolgok vannak benne, amik lehetnének jobbak. Évek óta megvan, egy hosszabb ideig nem használtam, most kezdem igazából kitanulni a gépet. Az AF lehetne gyorsabb a 20-as obival, bár ez 80%-ban az obin múlik. A jpg kimenetet sokáig kellett állítgatni míg normális lett (zajszűrés, dinamikus ezaz kikapcsolása, zajszűrés 0-ra állítása stb.), szóval lehetne eggyel jobb jpg (ebből szempontból ez az egy pana váz nem igazán jó).
Amin most sokat nyűglődök, hogy jó lenne ha egy kezes használatnál jobban kézreállnának a dolgok, de kb. ennyi gondom van vele. Ha veszek másikat nem elsősorban azért mert a gép keveset tud vagy gyenge hanem mert szívesen kipróbálnék mást, mit fejlődött mostanában a technika ezen a téren.

(#56077) vond válasza lugosi (#56076) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Érdemes csinálni egy RAW preset-et Lightroom-ban, vagy más képfeldolgozó programban. Sokat lehet javítani a gyári JPG minőségén. Egyszer kell megcsinálni, aztán pár gombnyomással rá lehet húzni az összes jövőbeli képre.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56078) lugosi válasza vond (#56077) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem használok Lightroomot, a mac os Fotók progiját használom, nekem elég amit tud, nem is akarok jobban belemélyedni a rawokba (így 99%-ban jpg-ben fotózok ma már).

(#56079) Wizard8


Wizard8
tag

Sziasztok,

Van egy webshopom, piercingeket árulok és szeretném őket befotózni(ezek nagyon Picik) Mi most a best buy hasonlóra? Sony a6000 vagy Fuji x-a5, Olympus E-M10 Mark II hasonlók ?

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#56080) vihartigris válasza Wizard8 (#56079) üzenetére


vihartigris
őstag

Bármelyik géppel lefotózható. Az objektív a fontosabb. Neked makró objektív vagy makrózásra alkalmas összeállítás kell (közgyűrű, előtét lencse, fordító gyűrű, stb).

bármi reciproka a semmi

(#56081) Wizard8 válasza vihartigris (#56080) üzenetére


Wizard8
tag

Esetleg érdemes lehet a legolcsóbb Fujifilm x-a5 elindulni és ezekhez beszerezni ezeket? Tényleg elég kezdő vagyok, nagyon megköszönném ha adsz pár konkrét tippet :)

(#56082) vihartigris válasza Wizard8 (#56081) üzenetére


vihartigris
őstag

Pici, csillogó tárgyakat szeretnél szépen, eladható módon lefotózni úgy, hogy nagyjából fogalmad sincs arról hogyan csináld
A legcélravezetőbb tanács az, hogy bíz meg valakit aki ezt megfelelően meg tudja oldani.
Neked szükséged lesz egy megfelelő eszközre ami fényképet készít, állványra, memória kártyára, világításra, fénykép feldolgozó szoftverre kitartásra, időre.

bármi reciproka a semmi

(#56083) lugosi válasza Wizard8 (#56081) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Amikor legutóbb néztem, a fujinál elég drága volt a makróobi. Most láttam az olympus 30-ast 90 valamennyiért, ahhoz egy olcsó váz és szerintem azzal megoldható.

(#56084) MittuDomain_ válasza Wizard8 (#56079) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Minimum vegyél egy photobox-ot hozzá.
Aztán állvány és kezdésnek mobil.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#56085) Wizard8


Wizard8
tag

Köszi mindenkinek. :) Az hozzá tartozik az igazsághoz, hogy van egy kompakt gépem amivel már kiszenvedtem pár száz terméket. Olympus XZ-10, de ez határozottan kevés volt. Van állványom, photobox, értek a ps-hez és nagyon kitartó vagyok... A cserélhető objektíves gépekhez nem értek, még! :) Az összes élményem az volt, hogy a munkahelyemen a kezembe nyomtak egyet, hogy ezt kell lenyomni és azt fényképezzem.

Tudnátok váznál egy absolut bestbuyt mondani 200k-ig? Szeretek egyébként is fotózni, főleg este/sötétben, a gyereket, várost. Szóval, ha kit akkor az se lenne probléma, ha az objektív használható lenne.

(#56086) MittuDomain_ válasza Wizard8 (#56085) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ha az alapok megvannak, ennyiből használt DSLR szettel jössz ki a legjobban szerintem.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#56087) haruspex válasza MittuDomain_ (#56086) üzenetére


haruspex
aktív tag

Hát...állvány,, önthető, kijelző, jó mobil app ami kell, dslr, sztem pont nem annyira jó erre. Max Canon. SZtem elég az xa5, és bármilyen 30-50mm manuál, ha el tudunk tekinteni az AF től. Úgy csinálnám, hogy beállítok mindent, és csak a tárgyat cserélném, exponálni meg, mobillal. Ha viszont AF-es objektívet vesz, akkor olyan gép legyen hozzá ami tudja a focus stackinget.

(#56088) pandur99 válasza haruspex (#56087) üzenetére


pandur99
aktív tag

Miért nem jó a DSLR? Pl. a Nikon 5xxx-es sorozata dönthető kijelzővel pont jó. Hozzá egy 50/1,8 + közgyűrű, és olcsón megússza. Persze ugyanez milccel is megoldható: olcsó alapgép, zuiko 45/1.8 + közgyűrű, vagy 30-as makró.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#56089) MrChris válasza Wizard8 (#56085) üzenetére


MrChris
nagyúr

Egy mft váz és az Olympus 30-as makrója jó választás, 1,25:1 a nagyítása. A 60/2.8-asnak pedig nagyobb a munkatávja, használtan 90e körül megy.
Még fokozhatod a dolgot, ha van a vázban fókusz stacking, GX80 (60e körül) ilyen, az Olympusból nemtom melyikben van. Én ilyesmiben gondolkodnék, szerintem dslr-el ez a terület körülményesebb, jellemzően a kijelzőt használjuk ilyen mütyűrök makrózásakor, felesleges a tükörrel bonyolítani.

(#56090) ZephX válasza MrChris (#56089) üzenetére


ZephX
senior tag

Olympus EM-10II-ben van focus stacking, gondolom újabb vagy fejlettebb vázakban is.

(#56091) MrChris válasza ZephX (#56090) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor nagyjából meg van egy szett, EM10mk2, 60/2.8. Esetleg közgyűrűvel, vagy DCR250 előtéttel lehet fokozni.

(#56092) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok,

szeretnék hobbi szinten belevágni/megismerkedni a fotózással a telefonos fotózásnál komolyabban. Ezért egy kezdő összeállításban (váz+objektív) szeretném a segítségeteket kérni.
A keret ~200k lenne rá maximum.
Leginkább tájképek készítése érdekelne (kevés fénynél is, akár este). Méret és súly (illetve kezdőségem miatt 🙂) elsősorban MILC gépek érdekelnének.
Hiper-szuper videóképességre nincs annyira szükségem, nagyrészt fotózásra használnám. Tehát a fotózási képességei lennének a fontosak 🙂.
Használt is szóba jöhet bár inkább újat szeretnék, mivel nem értek nagyon hozzá, hogy használtnál mit kell nézni.

Remélem nagyjából meg tudtam válaszolni a fontosabb kérdéseket. 🙂

Előre is köszi a segítségeteket! 🙂

(#56093) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Nehéz kérdés. Viszonylag keveset fotózok, évi 2-3e expo.
5-6k-nál többet nem szeretnék rááldozni. Kb ez a három adu maradt a tarsolyomban.
1. Canon Eos R
2. Fuji X-S10
3. Oly M-10 Mark IV
Canon. Mamának van, komplett obipark. Ellenben nekem rettentő mód nem tetszik. Volt néhány vázam, képtelen voltam megszeretni. :(

Fuji. Jelenlegi akcióban pl X-S10 15-45-el akciósan rendelhető az 55-200, ami így használt áron jönne ki. T3-am volt, vázstab nagyon hiányzott, ebben végre megtalálható. Obik kva drágák, de (számomra) rendkívül jó minőségűek mind építés, mind képminőségben. Talán a új 80-300 megfizethető lesz rá.

Oly. A "halott" rendszer. Még mindig ez áll legközelebb a szívemhez. Pana inkább, de a jelenlegi akciós kit, oly prémium kártya -5% + egy portré obi ajándékba nagyon szimpatikus. A friss 100-400 vadfotóra 20mp vázzal jó lehet.

(#56094) vihartigris válasza t.imi (#56093) üzenetére


vihartigris
őstag

Mivel a Canon neked nem tetszik így azt ki is lőheted.

bármi reciproka a semmi

(#56095) MrChris válasza t.imi (#56093) üzenetére


MrChris
nagyúr

Most próbáltam kutyafuttában kollégám Fuji 15-45 obiját XA5-n, hát meglepődtem mert elég éles, jobbnak látom mint a Pana 12-32. A Fujira szavaznék. :D

(#56096) Ijk válasza t.imi (#56093) üzenetére


Ijk
nagyúr

Attól függ milyen obijai vannak a mamának amiket fel tudsz adapterezni.
Azért megfogdosnam azt a vázat mielőtt rossz régi tapasztalatok miatt elvetem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56097) t.imi válasza MrChris (#56095) üzenetére


t.imi
addikt

Látni sem láttam, amit fórumban írtak ill olvastam róla, de 22mm kezdő ennyiért jól hangzik. :)
#56094 vihartigris első gondolatom pont ez volt.
#56096 Ijk
Jelenleg készleten: 24-105 ez a dupla sima EF /3,5-5,6 - mondjuk az R-hez most jó áron adják az RF tesót és pazar képminőség / makrót ígérnek- 20 2.8, 70-300 is usm I, 105 sigma, 50 1.8, 150-600 tamron, szatyor manual obi. Többi ef-s.

(#56098) Ijk válasza t.imi (#56097) üzenetére


Ijk
nagyúr

Neked kell tudni hogy abból az obiparkbol mit hasznalnal, mennyire érdemes számolni vele. Ha nulláról epitesz fel rendszert akkor a legszimpatikusabbat válaszd, más esetben vedd figyelembe a meglevő lehetőségeket.
Nekem valahogy Fuji vazak kinezetre nem hozták meg a birtoklasi vágyat, szerintem egy analóg vaznak legyen analóg kinézete, ez a digitális retro stílus nem igazán jön be. Első ami tetszik az X-S10, komolyan gondolkodtam rajta, de most inkább manualozni akarok egy FE Voigtlander 40 1.2-vel. De ez félig off petsze.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56099) Neck válasza t.imi (#56097) üzenetére


Neck
veterán

Sony?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56100) MrChris válasza t.imi (#56097) üzenetére


MrChris
nagyúr

Kézben azért kicsit kompaktos műanyag feeling a villanyzoom. A zoom tekerő valójában két irányú zoomsebességet szabályoz. A fókuszáló körbe forgatható és villanyosan tekeri a zoomot. Ez az extra látószög és hogy egészen jó és olcsó talán kompenzálja az érdekes működést, kivitelt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.