Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) vihartigris válasza Pocford (#58989) üzenetére


vihartigris
őstag

Koros tükrös gépeket jó szívvel, hosszú távra nem tudunk ajánlani.
Ha kizárólag az 5D Mark III és a 6D között kell választani akkor azt vedd amelyikből jobb állapotút kapsz.

bármi reciproka a semmi

(#59002) Pocford válasza vihartigris (#59001) üzenetére


Pocford
csendes tag

Néztem a Canon RP-t is de a milcektől kicsit tartok. A kis mérete miatt nem túl jó a fogása, illetve az átalakítóval együtt már jóval drágább, mint ez a két masina. Illetve az aksija sem bír ki túl sokat.
Vagy nem jól gondolom? Elvileg az RP-nek ugyanaz a szenzora mint a 6D mark II-nek, ha jól tudom.

(#59003) haruspex válasza Pocford (#58989) üzenetére


haruspex
aktív tag

Feltétlenül szükséged van full frame-re?

(#59004) Pocford válasza haruspex (#59003) üzenetére


Pocford
csendes tag

Igen, azt szeretném.

(#59005) NORB1337


NORB1337
csendes újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, teljesen kezdő vagyok a fotózás világában.
Amire szükségem lenne:
- kizárólag fényképek, videózás nem fontos
- főleg családi eseményeket szeretnék fotózni
- hamarosan apuka leszek és kisfiamról szeretnék minél több jó minőségű képet
- tájkép, stb nem érdekel :)

Ezt a gépet néztem ki:
[link]

Ennél tudtok jobbat esetleg? Keret max 500.000 Ft.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

(#59006) Mr.Csizmás válasza NORB1337 (#59005) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

imho vennék egy olcsóbb vázat, és egy 17-70/2.8 Tamront. a linkkel majdnem kimaxolod a keretet, és van egy semmirevaló sötét kitobid egyedül. (használtpiac opció? nem írtad)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#59007) NORB1337 válasza Mr.Csizmás (#59006) üzenetére


NORB1337
csendes újonc

Köszönöm az infót :) Jobban szeretnék újat.
Nagyon mellé lövés lenne ez a kit?

(#59008) Mr.Csizmás válasza NORB1337 (#59007) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

árukereső alapján a Sony ZV-E10 body+ 17-70/2.8 kb. kijönne 500-ból.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#59009) vihartigris válasza NORB1337 (#59005) üzenetére


vihartigris
őstag

Az a kitobi és a jó minőségű képek nem párhuzamosan járnak egymás mellett.
Javaslom a Sony 6100-at és a Sigma 18-50-es obit hozzá. Éppen kijön 500e-ből.

bármi reciproka a semmi

(#59010) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
Tervben van a kis Nikon D3300-am lecserélése, szeretnék majd tükör nélküli gépre váltani.
Nem vagyok pixelkukkoló, leginkább kinti fotókhoz keresek gépet, nem fétisem a nagy fényerejű obi, inkább a cserélgetés nélküli nagy átfogást szeretem, ezért van most is egy sima 18-200-am. Egy Z30 mennyire lenne előrelépés? Arra FTZ adapterrel a mostani obit is fel tudnám dobni. Vagy a belépő kategóriában van olyan ajánlat, ami kiemelkedik a mezőnyből, és érdemes márkát váltani?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#59011) vihartigris válasza elfelejtette (#59010) üzenetére


vihartigris
őstag

Miért szeretnéd lecserélni a jelenlegi vázad, milyen elvárásaid vannak az új vázzal kapcsolatban?

bármi reciproka a semmi

(#59012) elfelejtette válasza vihartigris (#59011) üzenetére


elfelejtette
veterán

Szia!
Ami miatt szeretnék cserélni, illetve előrelépni:
-a MILC gépeknél Live View üzemmódban gyors kép készítés, a D3300-on rettenetesen lassan készül el a kép, főleg ezért is használom a keresőt
-magasabb ISO-n is kevésbé zajos képek (a D3300-hoz képest)
-fejlettebb AF több fókuszponttal
-kihajtható, dönthető kijelző, főleg apró növények fotózásához
-objektív hibák korrekciója

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#59013) Tin_Shield válasza NORB1337 (#59005) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az eddig említett Sony gépek is nagyon jók, de bedobok egy alternatívát: Fuji XT30+18-55.
Ez is belefér a keretbe, ugyan hangyszemkövetőautofókusz nem lesz, viszont baromi jó JPG kép igen, akár utómunka nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#59014) NORB1337


NORB1337
csendes újonc

Használt piacon esetleg ez ? [link]

(#59015) NORB1337 válasza Tin_Shield (#59013) üzenetére


NORB1337
csendes újonc

Nagyon köszönöm, de valamiért a Sony szimpatikus, maradnék ezen a vonalon :R

(#59016) Mr.Csizmás válasza NORB1337 (#59015) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

pedig a Fuji jó dolog, én is azért használom, mert minimális utómunkát igényel. (csak a pártatlanság miatt nem javasoltam)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#59017) Tin_Shield válasza NORB1337 (#59015) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Te kérdezted az alternatívákat, de ha csak megerősítést szeretnél a Sony irányában akkor hajrá, nagyon jó gépek, csak a kitobit felejtsd el tényleg. Vagy a már említett zoomok, vagy szvsz méginkább egy(-két) fényerős fix objektív.

(#59018) lugosi válasza Mr.Csizmás (#59016) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mostanában egy csomó képet raw+jpg-ben csinálok meg a Fujival, mert hogy milyen jó lesz, végre van rawkonverterem. Aztán azon kapom magam, hogy próbálom tök ugyanazt a képi világot elérni mint amit jpg-ben megcsináltam. Rá is hagytam a rawozást szépen, inkább csak backupnak csinálom meg rawban is a képet, illetve hogy a fekete-fehérek esetén legyen visszaút ha esetleg kell.

(#59019) balazs1022


balazs1022
őstag

Wz sem rossza ha ad hozzá mindent:
https://www.jofogas.hu/jasz_nagykun_szolnok/Sony_A6500_fenykepezogep_145229407.htm

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#59020) haruspex válasza NORB1337 (#59014) üzenetére


haruspex
aktív tag

EZ a gép szerintem csak manuálra ajánlott, és ennyiért drága.

(#59021) Mr.Csizmás válasza haruspex (#59020) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

+1

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#59022) TCr válasza Tin_Shield (#59017) üzenetére


TCr
veterán

Sziasztok,

Én is most kezdek érdeklődni egy használt kezdő szett vásárlása felé, eddig az A6000 a kiszemelt.
Ennyire gáz a Sony gépek kitobija?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#59023) 0519 válasza TCr (#59022) üzenetére


0519
senior tag

Nem gáz, csak sötét. Beltérben izgő-mozgó kisgyerek rögzítése okozhat gondot.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#59024) TCr válasza 0519 (#59023) üzenetére


TCr
veterán

Köszi.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#59025) MrChris válasza TCr (#59022) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem a fényerővel van a baj, legtöbb kit alapzoom 3.5-5.6. Hanem képminőségben a leggyengébb amivel találkoztam. Egy ~300e forintos vázat lebüntetni vele elég butaság, arra egy rendes objektív dukál. Apsc vonalon a Fujinak van nagyon jó minőségű kicsi, jó árú kitobija.

(#59026) TCr válasza MrChris (#59025) üzenetére


TCr
veterán

Sokat kell még tanulnom, mielőtt beleugrok...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#59027) vihartigris válasza TCr (#59026) üzenetére


vihartigris
őstag

Még utána is :D

bármi reciproka a semmi

(#59028) yle_greg válasza NORB1337 (#59005) üzenetére


yle_greg
tag

Azt irod, a videozas nem fontos. Hidd el, ahogy a gyerek mozogni kezd, fontos lesz. Tudom tapasztaltam. :-)

A nyelvtannaciknak uzenem, hogy en trafok, te trafsz, o pedig trafik. Erted? Igen? Akkor ez kiallta a gyakorlat probajat, karoghatsz amit csak akarsz. :-)

(#59029) TCr válasza vihartigris (#59027) üzenetére


TCr
veterán

:K

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#59030) TCr válasza vihartigris (#59027) üzenetére


TCr
veterán

Milyen hátrány érhet ezzel (Sony FE 28-70), ha a nem fullframe A6000-re teszem?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#59031) Tin_Shield válasza TCr (#59030) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Milyen (vélt) előny miatt tennéd rá? A legfájóbb hátrány szerintem, hogy a crop miatt bukod a nagylátószöget, kb 42mm (ekv.) gyutávról indulnál ami igen fájó tud lenni sok szituban. Amúgy ez egy olcsó fullframe kitobi, a kisebb pixelsűrűségű A7-en sem brillírozik, a kisebb méretű APS-C-n borítékolható, hogy még annyira sem fog. Az egyedüli pozitívum, hogy a taknyoló szélek a crop miatt "leesnek". Ha esetleg a jövőbeli fullframe tervek miatt fontolgatnád akkor sem igazán érdemes vele foglalkozni, ott is hamar bekerülne a "levélnehezék" fiókba. Szerintem jobban jársz egy APC-C objektívvel. A 16-50 jó szívvel nem, de a 18-55/105/135 bármelyike ajánlható, nem is beszélve a Sigma és a Tamron minőségibb alapzoomjairól. Pár éve még jogosan szidtuk a Sonyt, hogy gyenge az objektív kínálatuk, de ez ma már nagyon nem igaz, lehet válogatni APS-C-re is.

[ Szerkesztve ]

(#59032) TCr válasza Tin_Shield (#59031) üzenetére


TCr
veterán

Köszönöm! :R

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#59033) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Sony A7 IV + Kit 28-70 mm, csomag 2500€ körül van.
Milyen alternatívái vannak?

üdv

(#59034) Mr.Csizmás válasza -szabi- (#59033) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

Lumix S, Canon R, Nikon Z, Fuji GFX...attól függ mire használnád.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#59035) -szabi- válasza Mr.Csizmás (#59034) üzenetére


-szabi-
őstag

Nem nekem, ismerősöm kérdezte.
Körbenéztem a linkelt német árukeresőn és ezt találtam.
Néztem S5IIX, de a teszteken kívül valós használat ritka.
Olcsóbban Z 6II és akkor lehet jobb obi, esetleg kettő. Negatívum a Nikon topikban épp a fókusza a téma, egy szidja amit a többiek még nem tis tapasztaltak.
Drágábban retró dizájnnal Zf de akkor csak egy kitobi.
Kicsivel a keret felett R6II + kitobi, de a gyártó kitobijait sosem dicséritek itt.
Ezek után jutottam arra A7IV, noha kitobik esetén arról sem vagytok jó véleménnyel, de talán jobb, mint Canon kitobi.
Fujit nem néztem.

[ Szerkesztve ]

(#59036) Mr.Csizmás válasza -szabi- (#59035) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

a kitobit el kell engedni, pont most délután napközben volt téma :K

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#59037) Varoz válasza TCr (#59022) üzenetére


Varoz
őstag

Nem, sőt még a Sony talán a kevésbé gatya szeritnem. De ez is echte kitobi. Arra jó, hogy erről váltasz másra. Lehet vele fényképezni, de semmiben sem kiemelkedő, inkább középszer.
Talán a Fuji az egyetlen aki képes XF obit adni kitben, nem véletlen kerül használtan is 100 ezerbe a 18-55. :K

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#59038) Tin_Shield válasza -szabi- (#59035) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Panasonic fullframe kitobi elég frankó lett. Egy MFT-ről házon belül felváltó topiktársunk összelőtte egy-két jobbfajta MFT fix objektívvel (pl 20 f1.7) és simán hozta azt a szintet vagy még jobb is. Nyilván ez az objektív felbontására vonatkozik, egyéb jellemzőket nem vizsgált.

(#59039) TCr válasza Varoz (#59037) üzenetére


TCr
veterán

Nyilván amatőr kérdés, de muszáj feltennem:
Ha csak A6000 vázat vennék, innen a hardverapróról bogarászva mivel lenne célszerű elindulnom, ha a fő irány első körben a természetfotózás, majd nyaralás (és némi makró)?
(Közben természetesen folyamatos tanulás, az alapoktól kezdve)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#59040) lugosi válasza TCr (#59022) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az alap Sony kitobi talán a leggyengébb a jelenlegi kitobik között. De attól még bőven használható.

(#59041) Tin_Shield válasza TCr (#59039) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A ráfordítható összegtől függ. A sokat szidott 16-50 is elég lehet leméretezve fullHD monitorra, mobilra, fészbukra stb, de sokkal több van ezekben a vázakban mint a kitobiban. A nagy előnye, hogy használtan ropiért lehet venni, és annyiért meg is lehet tőle szabadulni ha már kinőtted. Kicsit bővebb keretből ezt a lépcsőt ki lehet hagyni, és a minőségibb cuccok felé elindulni. Értékelhető makrót készíteni az olcsó kitobik általában nem tudnak, lehet kisérletezni előtétlencsékkel, közgyűrűkkel, de ha megfog a téma akkor úgyis makróobjektív lesz a vége.

[ Szerkesztve ]

(#59042) TCr válasza Tin_Shield (#59041) üzenetére


TCr
veterán

A makrózás már megfogott (igaz, hogy csak mobillal), úgyhogy a későbbiekben mindenképp kelleni fog a makróobi, de addig nem költenék rá külön, míg el nem sajátítom az alapokat.

"A ráfordítható összegtől függ."
Mivel kitben 120-150 között mozog, így ilyen 160-180e Ft körüli összegre gondoltam elsőnek.

"Kicsit bővebb keretből ezt a lépcsőt ki lehet hagyni..."
Tudnál kérlek javaslatot írni, árral együtt?

#59040 lugosi: :R

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#59043) vihartigris válasza TCr (#59042) üzenetére


vihartigris
őstag

Sony 18-135 vagy Sigma 18-50.

bármi reciproka a semmi

(#59044) haruspex válasza TCr (#59039) üzenetére


haruspex
aktív tag

Azt, hogy járd körbe alaposan, mert szolgáltatásaiban nagyon-nagyon gyenge. A természetfotózás mit jelent? Alapesetben egy 10-18-at néznék hozzá alapnak, nem jó, de viszonylag jó áron lehet kapni, vagy vannak jó manuál nagylátószögek is, nyaraláshoz azok jók.

Makróra sztem max a gyenge kereső ami hiányossága. Kezdetnek egy kínai Yongnuo 50mm 1.8 és közgyűrű jó, vagy amúgy egy régi manuál macro is.

A kitobi olyan amilyen, de kicsi, és stabilizált.

A Sony nagy előnye, hogy letolták a piacot erőből, és mindent is erre gyártanak , mint régen az EF-re
Viszont, ha hosszú távra tervezel, lehet vadásznék inkább egy a6300-ra. Ott már van normális kereső, működik az adapterezhetőség normálisan.

[ Szerkesztve ]

(#59045) TCr


TCr
veterán

Uraim, köszönöm! :R

(BTW mi baj van a 6000-es keresőjével?)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#59046) haruspex válasza TCr (#59045) üzenetére


haruspex
aktív tag

Hogy sz@r :D kicsi, sötét, rossz a felbontása. (Hasonló a gx80-gx9 még, mondjuk ott a felbontás nagyobb).

Nagyobb gond az olyan Sony féle humor, hogy fizetős app kell a panorámaképekhez, meg talán az érintőképernyő is hiányzik, de erre nem esküszöm meg. A 6300-nál már megvannak azok ami miatt megérheti Sony gépet venni, a 6000 mellett max az ára szólhat.
A rendszer nagy előnye, hogy rá lehet tenni adapterezni canon obikat, az sem fog működni rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#59047) TCr válasza haruspex (#59046) üzenetére


TCr
veterán

Az 6000-es árában mi érheti meg, kezdésnek?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#59048) MrChris válasza TCr (#59047) üzenetére


MrChris
nagyúr

A Fujifilm X-A5 + XC 15-45mm egy nagyon jó, olcsó set volt. 130e körül volt újonnan. Nincs keresője, xar videó. A szenzor, színek, AF nagyon jó és az az alapobi is kiváló képminőségű. Sajnos ritka mint a fehér holló, utódja X-A7 meg már jóval drágább. A belépő vázak kezdenek eltűnni, kb 5 évesek a legfrissebbek. A telefonok kipusztítják ezt a szegmenst.

(#59049) -szabi- válasza Mr.Csizmás (#59036) üzenetére


-szabi-
őstag

#59038 Tin_Shield
Végül a témát elengedtem mert ismerősömnek egy ismerőse akit nem is ismerek.
Jó lett ez a mondat. :)
Köszönöm a segítséget.

(#59050) Varoz válasza TCr (#59039) üzenetére


Varoz
őstag

"mivel lenne célszerű elindulnom"
Ha engem kérdezel akkor Fujival ha APSC. ;]
Szerintem a mindenre van egy tárcsa megoldása miatt könnyebb átlátni az alapfogalmakat, meg JPG, vázból kiesik és kész is. SOOC.
Persze ha utómunkázol mindenképp, akkor nem számít.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.