Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55951) Rapid136


Rapid136
őstag

szerintem túl jó dolgotok van... :))
fogjatok kézbe néhány cserélhető obis fényképezőgépet a digitális korszak kezdetétől napjainkig és nézzétek meg hogy mi van kirakva (állíthatatlan) dedikált gombra :))

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#55952) Neck válasza m3ss (#55942) üzenetére


Neck
veterán

Egyetértek. Mindent meg lehet szokni. Lehet, hogy a Sony kicsit komplikáltabb, de ellensúlyozza azzal, hogy szinte minden gomb működését meg lehet változtatni, és tényleg egyénileg személyre lehet szabni.

Én biztos nem a menürendszer miatt döntenék egyik vagy másik rendszer mellett, inkább megnézném, mennyibe kerülnek az üvegek, van-e a kedvenc átfogáson jó ár/érték arányú objektív :U

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55953) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

az urakat átterelhetem finoman tollseprűvel a szakmai topicba? :R :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55954) lali81


lali81
tag

Ha vki jó cserélhető obis kezdő gépet keres:
[link]

(#55955) Ijk


Ijk
nagyúr

Nikon z5 mennyire jó vétel edigitalnál most 450-ért?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#55956) vond válasza lali81 (#55954) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A 174 ezres eredeti ár megint egy ótvar nagy -blekfrádéjes - kamu, de így is egész jó vétel 130 helyett 100-ért. :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#55957) nozs23 válasza Ijk (#55955) üzenetére


nozs23
addikt

Szerintem nem rossz. De Edigibol 510-ert hoztak ossze A7 III-at akciok osszevonasaval. Az jobb deal szerintem. Reszeletek Sony topicban.

[ Szerkesztve ]

(#55958) Dr.NX válasza lali81 (#55954) üzenetére


Dr.NX
addikt

EDiginél csak 95e.
És ezt még le lehet Cetelemezni 88-ra.
De ott van ez is:
Panasonic Lumix DMC-G80M fényképezőgép kit (12-60mm objektívvel) 200ezer

Elfogadom a sütiket.

(#55959) kovsol válasza Dr.NX (#55958) üzenetére


kovsol
titán

Mi ez a cetelemezés? Itt is adnak kedvezményt cetelem kártyával?
Most elvileg van egy olyan akciójuk is, hogy új hirlevél feliratkozók kapnak 5% kupont.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#55960) vihartigris válasza nozs23 (#55957) üzenetére


vihartigris
őstag

Ijk nem Sonyt szeretne venni.

bármi reciproka a semmi

(#55961) Dr.NX válasza kovsol (#55959) üzenetére


Dr.NX
addikt

EDiginél évek óta megy a 7% kedvezmény, ha Cetelem hitelkártyával vásárolsz.

Elfogadom a sütiket.

(#55962) kacsento1 válasza Dr.NX (#55961) üzenetére


kacsento1
senior tag

És ennek mi a menete? Jelenleg nincs cetelem kártyám, viszont én most szeretnék online rendelni egy a7iii-at bolti átvétellel, akkor valami úton módon lehet még érvényesíteni az 5% mellé még 7-et is? Ha jól tudom, ez a cetelem hitelkártya úgy működik, hogy arról kell vásárolni, és utána ha 1 hónapon belül visszafizeted az egész összeget, akkor stornózzák a kártyát, és semmilyen plusz elkötelezettség nem terhel ugye?

(#55963) Ijk válasza vihartigris (#55960) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem zártam ki csak felkaptam most a fejem a 450-es árra a Z5-nél.
Ha jól értem A7III most 600k e-nél, és abból még 100k visszatérítéses promó vonatkozik ha regisztrálom Sonynál. Az 50k különbség pedig nem olyan nagy.
Pontosabban 90k lesz mert csak vázra ha jól látom csak 60k a visszatérítés.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#55964) Dr.NX válasza kacsento1 (#55962) üzenetére


Dr.NX
addikt

Elvileg így működik, de jelenleg nem tudsz új kártyát igényelni.
"A 7% kedvezményt csak a 2020. március 18. előtt meglévő Cetelem hitelkártyával való fizetés során tudjuk biztosítani. Új hitelkártya igénylésére jelenleg nincs lehetőség."

Elfogadom a sütiket.

(#55965) kacsento1 válasza Dr.NX (#55964) üzenetére


kacsento1
senior tag

Értem, köszönöm!

(#55966) Ijk


Ijk
nagyúr

Na, egyelőre még megvárom pl. a Fuji X-S10 teszteket, fél napot bújtam a netet hogy ráugorjak-e a Z5-re, de nem kapkodom el.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#55967) vihartigris válasza Ijk (#55966) üzenetére


vihartigris
őstag

Azt jól teszed.
Jó kis gép az a Fuji. :K

bármi reciproka a semmi

(#55968) adrian14


adrian14
tag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani utángyártott, jó minőségű Sony NP-FW50 akksit? Kitől, illetve milyet érdemes venni?
Előre is köszi

(#55969) kovsol válasza Dr.NX (#55958) üzenetére


kovsol
titán

Már csak 90. Meglepő, hogy lejjebb vitték az árát.

May the Force be with you!

(#55970) bacsit4


bacsit4
csendes újonc

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Szeretnék venni egy új fényképezőt (Nikon D40 helyett) MILC-ben gondolkozom túrázás és családi képek, 4k videók témában használnám. Kb egy hónapja két gép között vacilálok, egyenlőre ameddig ki nem ismerem a gépet kit obival használnám. Szerintetek az alábbi két gép közül melyik lenne jobb választás?

Sony A6400 16-50mm kitobjektív
Panasonic G90 12-60 kitobjektív
Most tervezem a vásárlást a BlackFriday idején.
Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#55971) wms válasza bacsit4 (#55970) üzenetére


wms
senior tag

Egyikkel sem tudsz mellélőni, mindkettő jó gép. A Sony kitobija nem túl acélos, célszerűbb a 18-135-el megvenni. :K

(#55972) lugosi válasza kovsol (#55969) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nálam már 120 :(

(#55973) kovsol válasza lugosi (#55972) üzenetére


kovsol
titán

Mert csak pénteken volt akciós.

adrian14 zöld patona.
Itthon is kapni, vagy német ebayes eladóktól.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#55974) vinczetibor


vinczetibor
aktív tag

Sziasztok!
Tud valaki ajánlani egy olyan teszt oldalt, ahol a fényképezőgépeket a valósághoz hasonlítják és nem egymáshoz. Hogy érthető legyek, olyan gépet szeretnék venni, ami az adott időpontot a legélethűbben örökíti meg. Nem szeretnék olyan színeket látni, amik a valóságban nem léteznek. Nem szeretném látni az árnyékban azokat a részleteket, amiket szabad szemmel nem látok. Nem szeretnék olyan éjszakai fotókat készíteni, ami majdnem úgy néz ki, mintha nappal lenne, miközben a valóságban szinte semmi sem látszik. Azt szeretném, ha a 70 éves Mari néni hetvennek nézzen ki, mint a valóságban és ne negyvennek, mert az AI eltüntette a ráncait és a bőre foltosságát. Azt szeretném, hogyha 20 év múlva megnézem a fényképeket, akkor azt lássam rajta, ami tényleg volt és ne egy hazugságot, hogy akár ilyen is lehetett volna, de nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#55975) Pferi válasza Dr.NX (#55958) üzenetére


Pferi
senior tag

Sikerült is egy G80-ast még rendelnem mielőtt elfogyott :)
Lecetelemezve (milyen szép magyar szó...) 186-ból meglesz, szerintem a későbbi BF-kor sem lesz jobb áron.
Próba után meglátjuk hogy ezt tartom meg vagy a mostani Nikon D5300-at.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#55976) lugosi válasza vinczetibor (#55974) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Nem szeretném látni az árnyékban azokat a részleteket, amiket szabad szemmel nem látok."

Szabad szemmel látod a részleteket az árnyékban, a fényképezőgépek pedig küzdenek ezzel. Vagyis a látásod jóval előrébb van ebben, mint amire a digitális érzékelők képesek.
Színek terén szerintem kb hasonló a helyzet.

(#55977) nozs23 válasza bacsit4 (#55970) üzenetére


nozs23
addikt

Mindkettő nagyon jó kis gép. Sony legnagyobb előnye a nagyon jó AF, a Panáé a nagyon jó stabilizátor (ez a Sonyban egyáltalán nincs).
4K videó is pro és kontra mindkét gépnél: a Sony, az eleve nagyobb szenzor mellett crop nélkül tudja a 4K/24P-t. A Pana csak 1.25-ös crop mellett tudja. Viszont gimbal nélkül az A6400 elég remegős lesz, a Pana viszont elég smooth. A rolling shutter viszont a Sonynál jóval erősebb.
Fogás/handling részét nekem a G90 nyeri magasan.
A Sonyban nagyobb a szenzor.
A 12-60 jobb, mint a Sony kitobi. Én szétnéznék, hogy milyen obikat vennék a későbbiekben és azután hoznék döntést, de mindkét gép rendben van.

(#55978) PuMbA válasza vinczetibor (#55974) üzenetére


PuMbA
titán

Ilyen nincs. Egyrészt a fényképezők nem gondolatolvasók, tehát mindig lesz olyan helyzet automatikus módban, ahol olyan lesz az expó, amilyet te nem akarsz. Pl. sötétben "világosabb" kép. Másrészt a látásod sokkal jobb, mint bármelyik fényképező, ami miatt ezt kell csinálniuk, szóval tegyél le, eme balga gondolatodról :)

[ Szerkesztve ]

(#55979) soldier2 válasza vinczetibor (#55974) üzenetére


soldier2
őstag

A szemed köröket ver a legjobb fényképezőgépre is. Amit leírtál arra meg leginkább az utómunka alkalmas (PS, esetleg Lightroom vagy egyéb).

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#55980) Rapid136 válasza vinczetibor (#55974) üzenetére


Rapid136
őstag

Hát a szinek is viccesek ám... ahány kijelző, annyiféle árnyalat. Hiába van kalibrált monitorod, ha mások nem azon nézik. Igényes nyomatnál elvárhatod a szinhűséget a kalibrált monitorodhoz, de sima fotokidolgozásnál nem.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#55981) MittuDomain_ válasza Rapid136 (#55980) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Hű, az előhívás "vicces" szitu.
Hiába nézem meg kalibrált ips monitoron, a kész kép mindig sötétebb lesz.
Szinte biztosan én vagyok amatőr, de nincs ötletem, miért van ez. Jöhetnek a magyarázatok, iszom szavaitokat. :B

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#55982) PuMbA válasza MittuDomain_ (#55981) üzenetére


PuMbA
titán

Milyen fényerőre van kalibrálva a monitorod? :) A papíron elérhető "fényerő" ugye elég korlátozott. Olyan 60-80 cd/m2-nek megfelelő, ha "sima" fényben nézed.

[ Szerkesztve ]

(#55983) vihartigris válasza MittuDomain_ (#55981) üzenetére


vihartigris
őstag

Ezt már én is tapasztaltam.

bármi reciproka a semmi

(#55984) Dr.NX válasza Rapid136 (#55980) üzenetére


Dr.NX
addikt

És még ott van a színtévesztés is a férfiak kb. 8%-ánál.

Elfogadom a sütiket.

(#55985) haruspex


haruspex
aktív tag

Ha már cetelem, akkor nem tudom mennyire off, a Budapest banknak van hitelkártyája, ami semmit sem tud, de 10%-ot ad az Médiás vásárlásokra, ahol szoktak lenni jó ajánlatok néha, általában visszahozza az éves díját, ha meg egyszer valami drágább felszerelést akkor eléggé meg tudja érni.

MittuDomain_ Nekem még programok közt is van ami másképp jeleníti meg a színeket, ugyanazon a monitoron

(#55986) Dr.NX válasza haruspex (#55985) üzenetére


Dr.NX
addikt

A BB hitelkártyával az a baj, hogy online vásárlásra nem tudod használni és nagyon nyögvenyelős az adminisztrációja. Vagy ha nagy nehezen átteszik bolti vásárlásra, akkor meg nincs 14 napos elállásod. A Cetelem sokkal flottabb, és az aqua.hu-n 10% kedvezményt ad. (Nem vagyok Cetelem alkalmazott, még mielőtt. :) )

Elfogadom a sütiket.

(#55987) vinczetibor válasza PuMbA (#55978) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Mondok egy példát az élet más területéről.
Teljesen természetesnek tartjuk, hogy a nők szépítkeznek. Átszínezik a hajukat, meghosszabbítják a szempillájukat. Úgy festik ki a szemüket, hogy nagyobbnak látszon. Az ajkukat szintén nagyobbnak, arányosabbnak, élénkebb színűre festik. Olyan melltartót vesznek fel, amivel nagyobbnak, formásabbnak tűnik a mellük. Olyan cipőt vesznek fel, amivel formásabbnak és hosszabbnak tűnik a lábuk stb. stb. stb. Másnap reggel, amikor felébredek mellettem a nővel, nem tudom, hogy hogy került oda és ki az, mert meg vagyok győződve róla, hogy még sosem láttam...
Kb. ez a problémám a digitális fényképezőgépekkel is.
A gyártók az emberi szépérzéknek megfelelően módosítják a képeket. Apró, de sok változtatást hajtanak végre, hogy minél jobban tetszen az embereknek. Az a legsikeresebb az eladásokban, aki a legtetszetősebb fotókat készítő gépeket gyártja, mert mindenki azokat akarja megvásárolni.
Olyan gépet keresek, ami a lehető legkevésbé próbálja "felturbózni" a képeket, vagy amelyiknél elérhető a nyers kép, mielőtt a gép szoftverje elkezdené megszépíteni az eredeti képet.

(#55988) PuMbA válasza vinczetibor (#55987) üzenetére


PuMbA
titán

"Kb. ez a problémám a digitális fényképezőgépekkel is. A gyártók az emberi szépérzéknek megfelelően módosítják a képeket. Apró, de sok változtatást hajtanak végre, hogy minél jobban tetszen az embereknek. Olyan gépet keresek, ami a lehető legkevésbé próbálja "felturbózni" a képeket, vagy amelyiknél elérhető a nyers kép, "

Akkor ez egyszerű, mert ilyet egyik MILC vagy DSLR gép sem csinál, ha RAW-ban fotózol. A RAW-ban azt kapod vissza, amit a szenzor érzékelt, módosítás nélkül, viszont ezeket a képeket utómunkázni kell, mert nem úgy néznek ki, mint a valóság, hiszen a fényképező szenzora a szemhez képest nem elég jó :) Szóval ha van kedved elszórakozni minden képnél az utómunkán, akkor neked ez a tökéletes megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#55989) lugosi válasza vinczetibor (#55987) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Telefonok csinálnak ilyesmit, de igazából fényképezőgépek (szappantartó kategóriától felfelé) nem.

(#55990) vihartigris válasza vinczetibor (#55987) üzenetére


vihartigris
őstag

Az AI-vel turbósított okostelefonok kamerái okozhatnak ilyen jelenségeket amiket leírsz.
A fényképezőgépek szenzorai az a képet állítják elő amilyen paramétereket te megadsz neki. (A fényképezőkben is vannak előre elmentett szimulációs sémák.)

bármi reciproka a semmi

(#55991) Neck válasza vinczetibor (#55987) üzenetére


Neck
veterán

A fényképezőgépek úgy fogják a képet ellőni, ahogy beállítod. Ahogy a fórumtársak is írták, ha tömörítetlen nyers fotót lősz, akkor azt az adathalmazt kapod vissza, amit a szenzor "látott" az objektíven keresztül, mindenféle algoritmus / módosítás nélkül. Ha nem nyers fotót lősz, ott is Te állítod be a színprofilt, a színhőmérsékletet, stb.
Egyébként a telefonok egy jó részével is van lehetőség nyers fotót lőni...

Én sem szeretem a "tuttifrutti" fotókat, ahol minden méregzöld, mélykék, rikító sárga, stb.

Ez azonban a fotóson múlik, nem a gépen.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55992) MittuDomain_ válasza PuMbA (#55982) üzenetére


MittuDomain_
őstag

120cd, itt lehet a kutya eltemetve...:B

Generálisan, előhívásra utómunka, vagy válasszak sokkal világosabb képeket?

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#55993) PuMbA válasza MittuDomain_ (#55992) üzenetére


PuMbA
titán

120cd például tök jó napfényes szobára, de kevés fényben, este egyébként megint egy kicsit másféle kalibráció kéne :) Nekem is 120cd-ra van belőve egyébként, de kérdezz meg szakértőket előnyről és hátrányról, mert egyébként szoktak 80-ra is kalibrálni, de annyira ehhez nem értek.

[ Szerkesztve ]

(#55994) rekid válasza vinczetibor (#55987) üzenetére


rekid
addikt

Ahogy előttem írták, a problémád nagyon egyszerűén orvosolható, fotózz raw-ban és egy dekányi eltérés sem lesz a szenzor által rögzített adathalmazhoz képest.
Viszont akkor: Vásárolj egy igen jó színterű monitort amit kalibráltass is, és soha ne nézd meg a képeket mondjuk mobilon vagy más nem kalibrált monitoron. (A legtöbb kijelzője gyárilag agyonszaturáltra van állítva nézz meg egy Samsungot.) Plusz ha nyomtatnál akkor vidd nyomdába a képeid mert otthon nagyon drága mutatvány szintén profi nyomtatót üzemeltetni.

Illetve egy kérdés: A régi analóg fotókat sem szeretted/szereted? Csak mert a filmes világban a filmeknek is megvolt a maguk "színvilága".

Gyáva népnek nincs hazája!

(#55995) 426os


426os
őstag

Sziasztok!
Kacérkodom a gondolattal, hogy elkezdjek kicsit foglalkozni fotózással, hobbiból. Amatőr vagyok, korábban csak egyszerűbb kompakt gépem volt, illetve telefonnal fotózom, ha épp olyan van, de nem vagyok vele elégedett. Alapvetően MILC vonalon indulnék el a kisebb méret miatt, illetve nem látom számomra a DSLR előnyeit.
Alapvetően statikus témák érdekelnek, leginkább természetfotók. A keret, amit a projectre első körben szánok max 100k (váz+obi, kiegészítők), és használt gépben gondolkodom.
Milyen irányban lenne érdemes nézelődni? Rövid kutakodás után Sony A5/6000-t láttam érdekesnek. Ha jól értelmeztem, ezekhez sok kiegészítő (pl obi) érhető el, vállalható áron. Előbbi bőven megvan 100k alatt, még marad is belőle, utóbbi azért több. Érdemes lehet még 2020 végén A5000-be beruházni és azzal kezdeni? Biztos vagyok benne, hogy az elején nem a gép lesz a szűk keresztmetszet, hanem a tudásom, de ettől még valid a kérdés. Milyen obit javasoltok kezdésnek? Ilyen gépeket hirdetnek 16-50mm/F3.5-5.6 OSS-el pl. Mennyire vállalható az említett felhasználásra? Milyen egyéb gépet javasolnátok még megfontolásra? Fontos lenne, hogy aránylag népszerűbb legyen, legyen hozzá elérhető infó/közösség a neten, illetve ne csillagászati áron legyenek hozzá az objektívek.
Köszönöm előre is a segítséget!

.

(#55996) vond válasza 426os (#55995) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Fontold meg még a Pana GX80-at is, első körben 12-32-es kitobival (ami egyébként árához képest nagyon jó), majd később egy fényerős fixszel, mint pl. a szintén elég olcsó 25mm f/1.7.

Van, amiben jobb az A5000/6000 (pl. szenzorméret), másban meg a GX80 (pl. stabilizátor). De van még más különbség is. Nézd meg, hogy Neked mi a fontosabb.

Esetleg még ránézhetsz a Fuji X-A szériára is, azok is egész apró, és árukhoz képest elég jó cuccok. Bár ott jóval kisebb a használtpiac., és maga az objektív választék is.

Valami jó prémium kompakt nem lenne elég neked?

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#55997) PuMbA válasza 426os (#55995) üzenetére


PuMbA
titán

"Alapvetően MILC vonalon indulnék el a kisebb méret miatt, illetve nem látom számomra a DSLR előnyeit."

Ezt csak úgy tudod eldönteni, hogy mindkettőt használtad :) Senki sem tud helyetted véleményt mondani.

"Milyen irányban lenne érdemes nézelődni?"

Ezt is nehéz megmondani, hiszen egy kezdő fotósnak lövése sincs, hogy mire van szüksége.

"Milyen egyéb gépet javasolnátok még megfontolásra?"

Mindegyik gép érdemes megfontolásra, hiszen úgy is váltani fogsz, ha rájössz, hogy pontosan mire van szükséged. Elég csekély az esélye, hogy elsőre beleválasztasz abba, ami a legjobban fekszik neked, tapasztalat és irány nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#55998) 426os válasza PuMbA (#55997) üzenetére


426os
őstag

@vond: Köszönöm, ránézek a Panára is.

@PuMbA: Alapvetően két érvem van a MILC mellett: jövőbemutatóbbnak tűnik számomra, illetve kisebb fizikailag. Nekem egyelőre ennyi elég volt a döntéshez :)

Alapvetően olyan gépet vennék (és ezért is használtan), hogy ha viszonylag hamar váltanék, akkor kevesebbet bukjak rajta. Ezen kívül kezdőként nem árt, ha egy elterjedt gépről van szó, aminél ha valami problémába ütközöm, hamar kiderülhet, mi a bibi.

.

(#55999) PuMbA válasza 426os (#55998) üzenetére


PuMbA
titán

Ok :) Használt gép vétele egy jó döntés, főleg kezdőknek.

[ Szerkesztve ]

(#56000) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Dilemma elött állok , nem tudom milyen gépet vegyek. Pár éve Canon DSLR gépem volt , de azt eladtam. Most ismét vennék egy masinát , de inkább MILC felé húzok , a fizikai mérete miatt , nekem megfelelő az APSC szenzor méret is. Néztem Canon MILC -et , de alig van választék...:(((
Szóval melyiket típust ajánlanátok?

(MILC kategóriából nem ragaszkodom a Canonhoz mindenképp , viszont DSLR-ből igen , használt is szóba jöhet mindkét típusból , amit szánok rá nagyon fogcsikorgatva az 200 ezer)

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.