Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) asdf_ válasza atok666 (#38992) üzenetére


asdf_
veterán

Jo lett volna tobbet megtudni az ertekelokrol, hogy van-e/mennyi kozuk van kozuk a fenykepezeshez, vagy csak siman atlagemberek, mert ugy sokkal batrabban puffogtatnam, hogy az atlagemberek ertekelesere nem biztos, hogy jo dolog rabizni dolgokat (lasd: glossy laptopkijelzok elterjedte, ami biztos gyonyoru, csak epp hasznalhatatlan, vagy mondjuk amikor az amoledes telefonok/tabletek tulszaturalt default settingjetol al kette az emberek farka, hogy az micsoda szepseg meg szinorgia, mikozben kb. sugarban lehet tole hanyni, ahogy az kinez.

@Econ: en is az 5-ost valasztanam

[ Szerkesztve ]

(#39002) atok666 válasza asdf_ (#39001) üzenetére


atok666
őstag

Benne van a videoban, kozuk van hozza. De nem bizonyitekkent raktam ide, hanem mint erdekesseget. Mindenki alapbol jon az Oly/Fuji ooc szinekkel, hogy mennyire mas liga, aztan meg eleg egy vakteszt... De mint irtam, csak mint erdekesseg raktam ide a linket.

Atok

(#39003) asdf_ válasza atok666 (#39002) üzenetére


asdf_
veterán

Nemtom, az elso nyomtatos emberen kivul nekem az osszes tobbirol nekem nem remlik, hogy barmi informaciot is hallottam volna, hogy ki o mi o. Nyilvan a nikon nyakpantos csajnak vana valami koze a fotozashoz, de ennyi, es asszem nem tekertem bele a videoba ;)
De e babas kepnel 14:48-nal en pl. nem ertem, hogy a Pana kepet miert hoztak ki jobbnak az Oly-nal, a Pana nekem brutal kek(es zold)ben uszik (de szerintem meg az Olympus-osban is sok a kek). Meg szinten a babasnal (10:06) a Nikonhoz kepest a fenykepezogeppel keszultek kozul az osszes alexposnak tunik nekem, nem csoda, hogy a Nikont hoztak ki elsonek (bar ketsegtelen, hogy ott sikerult eltalalnia a gepnek a wb-t, es talan egyedul csak annak, kar, hogy nincsenek letolthetok)

(#39004) HUNgabus válasza rumos14 (#38936) üzenetére


HUNgabus
senior tag

nincs igazából semmim még ami kötne egyik vagy másik céghez, igényeim se különlegesek, egy fényerős fix 35-50mm, egy 8-10x utazózoom, egy 2-3x fényerős alapzoom, ezek megvannak mind2 nagynál, használtba is
hajlok én is a Nikon fele, csak az elkészült képek jobban tetszenek a Canontól, bejön ez a sárgás melegebb színvilág, gondolom ki lehet hozni hasonlót a Nikonból is...

(#39005) faranus válasza fireman123 (#38998) üzenetére


faranus
aktív tag

Köszönöm a válasz, és a tanácsokat, a D5300 18-105 felé húz a szivem :D
Lehet még megvárom a jövőheti blackfridayt hátha valahol akciós lesz

tisztelettel faranus :R

(#39006) faranus válasza pandur99 (#38999) üzenetére


faranus
aktív tag

Még egy utolsó kérdés:
Mit szóltok ehhez az akciós kithez?
Nem 18-105 obi csak 18-55 de majdnem annyival olcsóbb hogy még tudnék venni egy 18-105 obit

tisztelettel faranus :R

(#39007) MrChris válasza faranus (#39006) üzenetére


MrChris
nagyúr

18-105 mellett alig fogsz valszeg obit cserélgetni, mert olyan mindent lefed ez az egy, ez elég nagy kényelem ám!

(#39008) mazsi70 válasza faranus (#39006) üzenetére


mazsi70
senior tag

A különbözetből használt 18-105 obit tudsz venni .Ez meg új .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#39009) ati3x válasza faranus (#39006) üzenetére


ati3x
senior tag

Tudom fura lesz. Pana GM5 12-32-el. Túrázáshoz ideális. Szó szerint zsebméret, de nyakban sem veszed észre. A 12-32 nagyon jó képű obi. ÉS 24-ről indul, ami nem hátrány. kép1
kép2
kép3

Ezek GM1-el készültek, a gm5 korábbi változatával. De mondhatnám a gx80-12-32 kitet is. Frankó stabi, kereső, 4k videjó. Én imádom, sokszor az EM5 helyett is ez jön velem. (méret miatt, pedig az em5 sem nagy, pláne 12-32-el)

(#39010) pandur99 válasza faranus (#39006) üzenetére


pandur99
aktív tag

Az előbb még újhoz ragaszkodtál. Ha gépből is jó a használt, megnő a mozgástered, gondold végig még egyszer!

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#39011) faranus válasza pandur99 (#39010) üzenetére


faranus
aktív tag

Nem, nem csak új jöhet szóba, azt számoltam hogy ilyen 70 körül van a 18-105 obi és kb 50 sporolok+táska meg az SD ( pár ezres tételek de akkor már majdnem ott vagoyk hogy veszek még egy obit)

Kis kompakt gépet nem akarok, egy rendes nagy téglát szeretnék :D

tisztelettel faranus :R

(#39012) 80hun válasza faranus (#39011) üzenetére


80hun
addikt

A 18-105 kitet vedd . Lehet majd akciózzák pénteken.
A táska egyébként 4e az sd kártya meg kb 2.5-3e ft ér abban a kitben amit linkeltél.

A spórolást nem értem mert most 220e egy 18-105 kit.

Ha eladod a kitobit 150e-be lesz egy váz és egy táska és egy sd kártyád.
Veszel mellé egy 18-105-öt 70e-ért és mindjár 220e lesz megint. Tehát csak a kártya és a táska volt az ajándék.
Spórolsz 7e ft-ot és még azt sem választhattad meg milyen kártyád és táskád legyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#39013) pethob válasza faranus (#39011) üzenetére


pethob
aktív tag

Itt mindenki trivialitásként kezeli, hogy neked 18-105 kell, szerintem gondold át ezt magad, különösen, hogy eddig jól elvoltál az iPhone ekv. 24mm-el. Volt hasonló Canon obim (18-135), kitben vettem egy új vázzal, két nap után becseréltem, mert nagy volt, nem volt jobb képe mint a 18-55 kitobinak, és valójában jól elválasztható volt már akkor is, hogy mikor kell nekem tele objektív, és akkor nem okozott gondot hogy felcsavarjam. (Persze előtte évekig használtam a kit obit, meg egy alkalmanként kölcsön sigma teleobjektívet, így volt már tapasztalatom.) Egy 17-55/F2.8-at vettem helyette, mivel fix, jobb fényerő, sokkal jobb képminőség, pedig csak "alap zoom". Persze sokkal drágább is, de neked nem kell most rögtön megvenned, gyűjtheted a tapasztalatot az egyszerűbb alap zoom-al is. Nem minden az átfogás, sőt! Az átfogás sosem hiányzott, mert azért általában tudtam előre, ha olyan szituáció lesz, hogy távolról kell fotózzak (sok színház fotót csináltam akkoriban, oda kölcsönöztem drága objektívet), egyébként meg megfogadtam Capát: 'Ha nem elég jók a képeid, nem voltál elég közel

Most hogy Fuji-ra váltottam gyakorlatilag nem használok zoom-ot, és a képek nagy részét 16mm (ekv 24) és 35mm (ekv 50) készítem. Se a zoom, se a teleobjektív nem hiányzik. (Portré objektívem azért van mellette 56mm (ekv. 84))

Lehet, hogy Te is egy 2-3-4 objektívből álló fix sorral lennél boldog, ezt neked kell eldöntened. Fixekből is van olcsó is meg drága is, mindenféle fényerőkkel, optikai tulajdonságokkal. Minden esetre ha ez az irány jobban fekszik, ha te is olyan fotós vagy aki ott szeret lenni a téma sűrűjében/közelében és igyekszik egyedi nézőpontokat találni, akkor nem az lesz neked a legfontosabb, hogy egy mindenre jó, de pont emiatt erősen kompromisszumos zoom legyen a táskádban. Akkor a 18-105 a legrosszabb választás. (Nekem az lenne.) Persze legfeljebb eladod...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#39014) 80hun válasza pethob (#39013) üzenetére


80hun
addikt

Te elolvastad az eredeti hozzászólást hogy mire keres gépet? :)

(#39015) #31733248 válasza 80hun (#39014) üzenetére


#31733248
törölt tag

Bizony, a természetben szeretne fotózni, ritkábban épületeket, embereket szinte soha. Arra a D5300 18-105-tel, vagy 18-140-nel jó lesz. Nagy fényerejű zoomokhoz már a D7100-at, vagy a D7200-at ajánlanám, mivel alattuk nincs fókuszállítás a vázban és az 50-esekkel, 85-ösökkel több a fókuszprobléma.

(#39016) faranus válasza 80hun (#39012) üzenetére


faranus
aktív tag

Köszönök mindent. Meglátom mi lesz pénteken, ha nem akciózzák akkor is megveszem a 18-105 kitet :)

tisztelettel faranus :R

(#39017) Ear001 válasza faranus (#39016) üzenetére


Ear001
addikt

Azért gondolkodj el eg, Oly 12-50- en is, abban van macro üzemmód, és hozzá egy szimpatikus Olympus vagx Panasonic váz.

(#39018) pandur99 válasza Ear001 (#39017) üzenetére


pandur99
aktív tag

Panából csak olyat, amiben van stabilizátor! Az objektívet egyébként én is ajánlom!

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#39019) Exom


Exom
tag

A német amazonon a Sony Alpha 6000 Kit jelentősen olcsóbb MA.
Fehér színben csak 529 Euro.

(#39020) Muerte68 válasza Exom (#39019) üzenetére


Muerte68
addikt

ez jó csak gondolom megy rá az áfa :F

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#39021) 80hun válasza Muerte68 (#39020) üzenetére


80hun
addikt

A német amazonon miért mene rá az áfa. EU raktárból kapod sztem :)

(#39022) faki_ válasza Muerte68 (#39020) üzenetére


faki_
senior tag

A német-magyar közötti különbözet megy rá, ha kosárba rakod, utána látható, hogy 564,57 EUR a végösszeg.

(#39023) asdf_ válasza 80hun (#39021) üzenetére


asdf_
veterán

Mert ha x osszeg folott ad el magyarorszagra, akkor asszem be kell jelentkeznie az apehnel, adoszamot igenyelni, meg magyar afat szamlaznia. Guglizd meg az amazon ingyen szallitas magyarorszagot az elmult egy hetbol, es valamelyik cikkben le lesz irva a frankosag.

[ Szerkesztve ]

(#39024) Rapid136 válasza 80hun (#39021) üzenetére


Rapid136
őstag

Néhány éve EU-s megállapodás hogy a vásárló országa szerinti ÁFA kerül rá.
Nyilván azt akarták kikerülni hogy alacsony áfakulcs miatt ne legyen előnyben egy adott ország. Na ezt hála pártunknak és kormányunknak mi szivtuk meg legjobban...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#39025) 80hun válasza Rapid136 (#39024) üzenetére


80hun
addikt

Igen már megtaláltam én is hogy ki kell fizetni az áfa különbözetet :)

(#39026) MrChris válasza Rapid136 (#39024) üzenetére


MrChris
nagyúr

Miért kell politikai beszólás egy politika mentes topikba/weboldalra írni? Maradjon már meg ez a hely egy ilyen kis tiszta szigetnek!

[ Szerkesztve ]

(#39027) MrChris válasza faki_ (#39022) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez érdekes, akkor nem érvényes a logout írása?

(#39028) Grga_Pitic válasza MrChris (#39027) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

A nincs áfa és nincs vám szerintem már akkor is pongyola megfogalmazás volt: arra gondolt a cikkíró, hogy az EU-n belül vásárolt áru árára nem kell még a magyar vámot és a teljes magyar áfát rászámolni.

(#39029) Studi válasza Grga_Pitic (#39028) üzenetére


Studi
addikt

Szerintem nem pongyola a megfogalmazás, hanem régi a cikk. :)

(#39027) MrChris: úgy van a szabályozás, hogy ha valakinek célpiaca Magyarország, akkor kell itteni adószámot kérnie, és magyar áfával kell számolnia. (pl: Emag) Ha valakinek nem célpiaca Magyarország, de kis mennyiségben értékesít ide is, akkor amíg a forgalma nem éri el a 35 000 EUR-t, addig alkalmazhatja az országa szerinti áfát. Ez viszont nem kötelező, egy német amazon, aki nem rendelkezik magyar honlappal, nem is célpiaca közvetlenül az ország, mégis már év elejétől a magyar áfával számol, mert a forgalma úgyis meg fogja haladni a limitet, és neki egyszerűbb egységesen elszámolnia.

[ Szerkesztve ]

(#39030) MrChris válasza Grga_Pitic (#39028) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez elég életszerűtlen lenne, hogy minden EU-n belüli vásárlás után mindenki elbrattyog befizetni az áfa különbözetet, ha ezt nem tette meg a külföldi webshop. A jogiforum.hu-n azt írja "Amennyiben az Európai Unió egyik tagállamából érkezik, akkor az EU-s szabályok miatt nem merül fel a beszerző magánszemélyeknél vám- vagy egyéb adófizetési kötelezettség." 2013-óta ez megváltozott volna? Nekünk eddig németből csak a céges anyagvásárlásnál kellett magyar áfát fizetni. Magamnak rendelve meg ment a 19% merwersteuer. Franc se érti...

[ Szerkesztve ]

(#39031) StLui válasza MrChris (#39030) üzenetére


StLui
veterán

Céges rendelésnél semmilyen áfát nem fizetsz, erre van az eu adószám! Az áfa bevallásban kell beállítani pluszban és mínuszban is, kivéve persze ha alanyi mentes magyar cégről van szó, mert akkor itthon meg kell fizesse az áfát az adómentes eu beszerzés után.
Magánszemély persze, hogy nem fizet áfa különbözetet, az eladó cég az akinél, akinek el kell dönteni, hogy kell e magyar áfával számolni!

Amúgy meg nem politizálás az, hogy valaki leírta hogy nálunk a legmagasabb az áfa, így ilyen esetekben mi járunk a legrosszabbul.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#39032) MrChris válasza Studi (#39029) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha Te írod akkor így van. Még nem is hallottam erről a 35000€-s határról. Most rákerestem és tényleg van ilyen szabály, országonként 35000-100000€ között változik.
Nálam egyébként 689€ az A6000kit azon a linken.

(#39033) Neck válasza MrChris (#39032) üzenetére


Neck
veterán

Nálam is. Nem értem, másoknak miért mutat olcsóbb árat az Amazon... :U

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#39034) faki_ válasza MrChris (#39032) üzenetére


faki_
senior tag

Már nekem is magasabb, valószínűleg tegnap(ig) volt akciós.

(#39035) faki_ válasza faki_ (#39034) üzenetére


faki_
senior tag

Egyébként meg ha valaki pont erre vadászik, itt akciós, így nem sokkal drágább és magyar garancia van!

(#39036) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Sony A5000 115e Ft a MM-ban, megéri lecsapni rá?
Korábban érdeklődtem itt fényképezőgépek után, de a sony a6000 meg Pana GX80 nem akciós sehol :(
Kezdő fotosnak mint nekem jo lehet az A5000 is?!

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#39037) silmatauki válasza bugizozi (#39036) üzenetére


silmatauki
őstag

"Sony A5000 115e Ft a MM-ban, megéri lecsapni rá?
Korábban érdeklődtem itt fényképezőgépek után, de a sony a6000 meg Pana GX80 nem akciós sehol :("

Ha van Finn/Svédországban ismerős (vagy be mered vállalni a postázással járó izgalmakat), a Rajalánál ma 299eur az A5000 kit; a GX80 váz meg 550eur.

(#39038) paler


paler
aktív tag

Emag-ról most vettem egy Sony Alpha A6000YB Mirrorless fényképezőgép, 24.3MP, Fekete + 16-50mm objektív + SEL 55-210mm objektív 239990Ft-ért :D
Remélem nem csalódok benne, és tényleg annyira jó mint amennyire hájpolják.
Fujifilm FinePix HS25EXR-t vált le, ezért nagy javulást várok tőle képminőségben.

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#39039) wms válasza paler (#39038) üzenetére


wms
senior tag

Nem fogsz csalódni benne! :K

(#39040) paler


paler
aktív tag

Szerintetek melyik memóriakarit vegyem meg a géphez?
SANDISK ULTRA MICROSDXC 64 GB CLASS 10 UHS-I - 7990Ft
SANDISK MICRO SDXC EXTREME PRO KARTYA 64GB CLASS 10 UHS-I - 18704Ft

Olcsóbb is elég gyors lehet, vagy inkább a Pro kártyát válasszam ?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#39041) silmatauki válasza paler (#39040) üzenetére


silmatauki
őstag

Ha nem akarsz burst RAW-okat lőni, akkor bőven elég lesz az olcsóbb.

(#39042) paler válasza silmatauki (#39041) üzenetére


paler
aktív tag

Köszi :R
Még egy kérdésem lenne. Szeretnék venni hozzá egy tartalék akkut. Csak nem tudom eldönteni hogy melyiket vegyem a kettő közül?
Sony NP-FW50 infochip-es akkumulátor - ez a infó chip mit befolyásol?
Sony NP-FW50 akkumulátor - vagy ez is jó lenne a géphez?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#39043) paler


paler
aktív tag

Egyébként az befolyásol valamit is a kártyák sebességén hogy sima SD vagy microSD+SDadapterrel van behelyezve a fényképezőgépbe?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#39044) bugizozi válasza silmatauki (#39037) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Nem merem bevállalni :B Sztem marad az A5000.
Kérdés: Milyen SD kártya, táska dukál?
Amit kinéztem:
Cullmann Ultralight pro Vario 200 táska

SANDISK EXTREME SDXC SD XC 90MB/S 64GB 64G 64 G UHS-I U3 CLASS 10 MEMORY CARD

Illetve pót akksit honnan érdemes venni? :)

Köszi! :R

ui: jaj most látom, hogy ezeknek van külön topikjuk, sry :B

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#39045) silmatauki válasza paler (#39043) üzenetére


silmatauki
őstag

"Egyébként az befolyásol valamit is a kártyák sebességén hogy sima SD vagy microSD+SDadapterrel van behelyezve a fényképezőgépbe?"

Nem.

(#39046) asdf_ válasza paler (#39040) üzenetére


asdf_
veterán

En inkabb vennem felaron ebayrol, de te tudod :)
Szerk: Ja, kozben latom az elobb linkeltet, akar azt is.

[ Szerkesztve ]

(#39047) paler válasza asdf_ (#39046) üzenetére


paler
aktív tag

Oké, csak kicsit tartok tőle hogy valami hamisítványt fogok ki belőle :)

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#39048) asdf_ válasza paler (#39047) üzenetére


asdf_
veterán

Toluk franko cucc jon.

[ Szerkesztve ]

(#39049) Neck válasza silmatauki (#39037) üzenetére


Neck
veterán

Ezeknek felfelé megy az ára? :F
Ezek szerint jól tettem, hogy megvettem a Telekomtól az enyémet pár hete :U

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#39050) tvamos


tvamos
nagyúr

Tetszik a mai Rayalás Sony A7 ajánlat. többször is megremegett az ujjam a "vesz" gomb felett. El is olvastam pár tesztet... De az A7 II annyival jobb... de arra meg nincs keret.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.