Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56451) Muerte68 válasza Neck (#56450) üzenetére


Muerte68
addikt

Szerintem a belépő Dslr-t ő sem támogatja :N

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#56452) nozs23 válasza volvoguy (#56448) üzenetére


nozs23
addikt

Amit linkeltem neked gep az tudja a 4K-t (ami ugyanaz mint az uhd). Ami ezen az aron igazi kuriózum.

[ Szerkesztve ]

(#56453) vond válasza nozs23 (#56452) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Kis helyesbítés: Nem ugyanaz a 4K, mint az UHD. Inkább úgy mondanám, hogy az egyik fajta 4K az az UHD. ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56454) vond válasza volvoguy (#56448) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha tényleg kell a jó 4K UHD videó, akkor meg főleg arra a 130 ezres GX80 kitre kellene rámenned. Használtan nyilván olcsóbban is be lehetne húzni (ha van épp eladó), de ez egy elég jó ár az új, 2 év garis szettre. Ami ugye sok szempontból jól jöhet a jövőben. :)

Nagyon szép, 100 Mbps-os, 25, 30 fps UHD-t tud a GX80, minimális (kb. 1.1-szeres) crop-pal. A FullHD-je se olyan rossz, de messze van a leméretezett UHD, vagy a legjobb alap (GH5, G9) FHD minőségtől. Viszont ezt 50, 60 fps-sel is tudja, crop nélkül, de csak ~28 Mbps körüli bitrátával, ami lehetne egy kicsit magasabb.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56455) PuMbA válasza Neck (#56450) üzenetére


PuMbA
titán

Gx80-at vegyen ;]

[ Szerkesztve ]

(#56456) volvoguy válasza vond (#56454) üzenetére


volvoguy
addikt

Most voltam a médiában...hát ott 130helyett 160 volt :D

Amúgy ezek a kompakt MILC-ek mint ez a GX80 vagy akár a Sony A6000 mit tudnak gyenge fényviszonyok mellett a kisebb szenzorjaikkal?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#56457) PuMbA válasza volvoguy (#56456) üzenetére


PuMbA
titán

Mihez képest kisebb a szenzoruk? Csak a full frame gépekhez képest, azt megy ennyiért nem kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#56458) volvoguy válasza PuMbA (#56457) üzenetére


volvoguy
addikt

Nyilván azokhoz mérten igen.

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#56459) vihartigris válasza volvoguy (#56456) üzenetére


vihartigris
őstag

Gyenge fényviszonyban történő fotózáshoz bármilyen méretű szenzoros gép esetén ajánlott:
-fényerős objektív
-állvány
-vaku

bármi reciproka a semmi

(#56460) PuMbA válasza volvoguy (#56458) üzenetére


PuMbA
titán

Ez oké, veszel mondjuk egy használt 5D Mark II-t, de azért az objektívek drágák, mert ugye egy géppel önmagában semmire se megyünk :) Meg ha videózni akarsz, akkor egyből kiesik, mert ezek a régi cuccok gyakorlatilag nem tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#56461) nozs23 válasza volvoguy (#56456) üzenetére


nozs23
addikt

Abban amelyiket irtam, vagy csak egyben?
Nem koteketesbol irom, de a kerdeseidet elnezve, lehet olvasgatnek meg par hetet, 100-ert nem fog mindent is tudni a gep. Azert irtuk a GX80-at, mert ennyiert nem nagyon van mas ami tud tisztesseges 4K videot. APS-C-hez szerintem egy 2x, Full Framehez meg min. 5x szamolj es az obi nelkul. Ha kell a 4k video. Valahogy igy szamolj.

[ Szerkesztve ]

(#56462) Neck válasza nozs23 (#56461) üzenetére


Neck
veterán

a6300 mennyiért megy mostanában? Talán az még játszhat neki.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56463) volvoguy válasza nozs23 (#56461) üzenetére


volvoguy
addikt

Nyilván nem holnap fogom megvenni. Olvasok a témában, de közben az elérhető árú gépeket is nézegetem. Addig nem veszek gépet amíg nem vagyok képben. Viszont nyilván nem is a legkomolyabbat szeretném megvenni, de nem is a legalját. Addig tovább gyakorlok a Bridge-el

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#56464) Rapid136 válasza volvoguy (#56448) üzenetére


Rapid136
őstag

A TV-k nagyrésze még azért mindig HD, tökmindegy hogy 4k felbontást küldesz rá, nem tud többet 1920x1080 pixelnél.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#56465) ricsko72


ricsko72
tag

Sziasztok!
GX80 tulajként lenne egy kérdésem.
DSLR-ről váltottam MILC-re így kicsit furcsa nekem, hogy 2 exponálás között kötelezően? eltelik egy hosszabb pislogásnyi idő. Lehet ezt valami módon rövidíteni pl gyorsabb kártya? Nem vagyok sportfotós, de ott tűnt fel a dolog amikor kumentem a fiam meccsére és a gól előtti passz megvan, de a gólról simán lemaradtam. Ahogy néztem, mindegy, hogy raw+jpg vagy csak jpgre fotózok. Ugyanúgy eltelik az a másfél másodperc. :W

(#56466) PuMbA válasza ricsko72 (#56465) üzenetére


PuMbA
titán

GX80 sajnos egyáltalán nem sportfotós gép:)

[ Szerkesztve ]

(#56467) wms válasza ricsko72 (#56465) üzenetére


wms
senior tag

Lőj sorozatot! :K

(#56468) ricsko72 válasza wms (#56467) üzenetére


ricsko72
tag

Ez már nekem is eszembe jutott. :)
Akkor ez a gép ennyit tud és kész.

(#56469) nozs23 válasza ricsko72 (#56468) üzenetére


nozs23
addikt

Probalj ki egy gyorsabb kartyat.

(#56470) MrChris válasza ricsko72 (#56465) üzenetére


MrChris
nagyúr

Használj gyors sorozatot, egyetlen villámexpozícióval elég nehezen lesz meg a megfelelő kép. Ha megfelel a váz jpg képe akkor használhatsz szupergyors sorozatot 30fps-el. Ilyennel van mód a 4K sorozatfelvételi módokra, legjobb kép kiválasztható a kioldást megelőző, illetve a kioldás utáni 30 felvétel közül. De én inkább a sima sorozatot használtam raw miatt és persze a jó időzítés... Valamint kapcsold ki a rögzített kép visszanézést. Az autómata evf/lcd váltogatás is érdemes ekkor hanyagolni.

PuMbA: gratulálok, jó tanács így tényleg lesz esélye egy-egy jó képet lőni...

[ Szerkesztve ]

(#56471) PuMbA válasza MrChris (#56470) üzenetére


PuMbA
titán

Gondoltam nem hülye, ha már előtte DSLR-je volt :) MILC-ekhez külön diploma azért nem kell vagy ha igen, akkor elég nagy baj van a menüvel / kezeléssel.

[ Szerkesztve ]

(#56472) Neck válasza PuMbA (#56466) üzenetére


Neck
veterán

Elvileg 8 képkocka / mp sebességre képes, azért azzal elvileg le kéne tudnia fotózni, nem?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56473) ricsko72 válasza MrChris (#56470) üzenetére


ricsko72
tag

Igazából feltehettem volna azt a költői kérdést is, hogy ha tudja a technika a 8 kép/mp-t, akkor ezt egy sima, mezei exponálásnál mi a petéért nem tudja. :F

(#56474) kovsol válasza ricsko72 (#56473) üzenetére


kovsol
titán

Lehet érdemes lenne a kamera használatiját átnézni. ;)

May the Force be with you!

(#56475) vond válasza kovsol (#56474) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, nem ártana. :U Meg rossz topikban is van a kérdező. Az ilyet inkább a márka/platform topikban, vagy az azonnali fotós kérdésekben kéne feltenni.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56476) vond válasza PuMbA (#56466) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem direkt az (ilyen váz nem is sok van), de a megfelelő beállításokkal és kezeléssel abszolút alkalmas rá.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56477) MrChris válasza ricsko72 (#56473) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezt annyira nem értem, ha engedélyezed a sorozatot akkor tudja. Szerintem felhasználói probléma lesz, nekem azzal a géppel és manuális objektívvel gyors mozgású repülőkről ezeket sikerült készíteni amiket hosszú sorozat lövéssel csináltam, alig győzte kimenteni a kártyára. Ha nincs engedélyezve a sorozat akkor mindig fel kell engedned az expógombot és újranyomni, de ez szerintem kb minden fényképezőn így van. Külön dedikált funkció a sorozat mód ami paraméterezhető, pl sebességre, vagy hogy minden képnél fókuszáljon, ez némileg lassítja.
A sportfotósok is ha akció van tolják az expót, valamint meg kell tanulni akciót fotózni, mint a vadász amikor nyulat lő elé céloz, neked időben kell elé menned. Még egy vacak elég statikus sajtótájékoztatós kézfogásnál is pörgetik az expót a sajtófotósok, már csak azért is, hogy ne legyen pislogós kép.

(#56478) Neck válasza MrChris (#56477) üzenetére


Neck
veterán

Kivéve futóverseny befutójánál - ezt tirszin kollégától tudjuk :) - ott egyesével kell exponálni, különben túl sok lesz az utómunka!

;]

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56479) Bazs1981


Bazs1981
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek érdemes lenne a Canon 100D-t lecserélni egy EOS M50-re?

(#56480) vihartigris válasza Bazs1981 (#56479) üzenetére


vihartigris
őstag

Van amiben kevésnek érzed a 100D-t?

bármi reciproka a semmi

(#56481) Bazs1981 válasza vihartigris (#56480) üzenetére


Bazs1981
aktív tag

Talán abban reménykedem, hogy jobban szűri a zajt mint a 100d illetve a MILC-eknél a szenzor segíti a fókuszálást ezért elvileg nem fordulhat elő, hogy egy "külsős" gyártó objektívje (Tamron, Sigma) front/back fókuszos lesz.

(#56482) vihartigris válasza Bazs1981 (#56481) üzenetére


vihartigris
őstag

Zajban apró előrelépés lesz, viszont a front/back fókusz probléma megszűnik.

bármi reciproka a semmi

(#56483) haruspex válasza vihartigris (#56482) üzenetére


haruspex
aktív tag

Azért a 100d-ben még a régi 18mp-s érzékelő van, onnan azért az m50 érezhetően jobb lesz szerintem.

(#56484) Neck válasza vihartigris (#56482) üzenetére


Neck
veterán

Azért az 1 fényérték zaj csökkenés nem annyira apró...
Az m50 megeszi reggelire a 100D-t (Rebel SL1)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56485) vihartigris válasza Neck (#56484) üzenetére


vihartigris
őstag

Nincs ott 1 FÉ különbség.

bármi reciproka a semmi

(#56486) Neck válasza vihartigris (#56485) üzenetére


Neck
veterán

Ok. Mea Culpa. Nincs meg az 1 FÉ, de közel van. Mondjuk 2/3.
Egymás mellé téve a 100D sokkal zajosabb.

Az a6100-nak megvan az 1 FÉ :)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56487) haruspex válasza vihartigris (#56485) üzenetére


haruspex
aktív tag

Nem támadásképpen, az a szenzor borzasztó, alapból is, pláne, ha dolgozni is kell vele, egyszer használtam, nem volt jó . A 24-es Canon már sokkal jobb. + a kérdezőre reagálva az M50 szolgáltatásokban, és keresőben is egy jóval jobb gép.

(#56488) ballinboy33


ballinboy33
csendes tag

Sziasztok!
Fényképezőgépet szeretnék vásárolni, elsősorban tárgy (pl. étel) fotózásra kellene, de olykor-olykor szeretném természetben is használni.
A Panasonic GX80 lett először szimpatikus, de ha jól gondolom tárgyfotóra nem ideális a hozzá adott 12-32-es objektív.
A keret max 200.000 ft lenne.
Abszolut kezdő vagyok a területen, így komolyabb specifikáció-beli elvárásaim nincsenek.
Előre is köszi!

(#56489) Neck válasza ballinboy33 (#56488) üzenetére


Neck
veterán

Jó hírem van. Ez talán az egyik olyan téma, ami viszonylag kevéssé érzékeny a vázra és az objektívre. Kis túlzással kb tök mindegy, mivel fotózol.

Itt láthatsz két fotót, az egyik a6000 kitobival, a másik egy drága FF váz prémium zoommal, pont ebben a témában. Nem mindenki találja el, melyik melyik :)

Itt inkább kalkulálj bele a keretbe fényeket, sokkal jobb eredményt fogsz elérni.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56490) vond válasza ballinboy33 (#56488) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha csak nem kell extra nagyítás, akkor abszolút alkalmas a kis palacsinta 12-32 is. A tele végén (ekv. 64 mm) már nem kell olyan közel menni a tárgyakhoz. Persze az sem mindegy, mekkorák azok a tárgyak. :D

Bár nem sok ilyet csináltam, de úgy gondolnám, hogy ilyenkor nem kell az őrült vékony DOF sem. Akkor meg bőven jó az MFT f/5.6 ~65 milliméteren. Ha mégis kellene a szűk mélységélesség, akkor 40 ezer körül lehet lőni használtan 25 mm f/1.7-et, de néha újonnan is bemegy 60 alá.

Fények, háttér, sátor, stb. is lesz, vagy hogyan tervezed? Mert nagyon nem ártana.

Ha természetben is használnád, akkor én inkább vennék használtan egy GX80 vázat, és egy II-es, vagy III-as 14-140-et. Nagyon rugalmas az az átfogás, és ezzel a kisebb mélységélességet is kipipálhatnád, mivel nagyon jó a közelpontja. A tele végén 1:2-es nagyítást tud. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56491) vihartigris válasza Neck (#56489) üzenetére


vihartigris
őstag

+1

bármi reciproka a semmi

(#56492) ballinboy33 válasza Neck (#56489) üzenetére


ballinboy33
csendes tag

Akkor akár a GX80 még jó választás is lehet az alap 12-32-es objektívvel? (Mind az említett fotózási igényeket-, mind magát a gépet általánosságban tekintve)
Azt olvastam hogy min. 50-es ajánlott.

(#56493) Mr.Csizmás válasza vond (#56490) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

alzán van is egy felbontott gx80+12-32, 138k.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#56494) ballinboy33 válasza vond (#56490) üzenetére


ballinboy33
csendes tag

Egyelőre szárnybontogatás, nem profi fotózásra kell gondolni.
Ha már megtanultam a csínját-bínját, nyilván a kiegészítők (fény, stb) is beszerzésre kerülnek majd.

(#56495) Mirman válasza ballinboy33 (#56492) üzenetére


Mirman
őstag

Az 50mm az full frame-ben értendő. Ez MFT-re megfeleltetve (ami a GX80 is) 25mm-nek felel meg. Látószög alapján ezt a 12-32 lefedi.

(#56496) Neck válasza ballinboy33 (#56494) üzenetére


Neck
veterán

Én is MFT-t (Micro Four Thirds, Pana vagy Olympus) vennék erre a célra. A GX80 tökéletes. Próbálj pénzt spórolni azzal, hogy használtan veszed és/vagy olcsóbb obival, és a pénzt költsd fényre, háttérre, sátorra, stb. Az se baj, ha a háttér, sátor olcsó, és később fejlesztesz rajta. Sokkal jobban jársz, ha ezek segítségével tanulsz meg ilyet fotózni. Ezek ugyanis szükségesek, ha jól akarsz ételt fotózni, és jobb már ezekkel együtt beletanulni. A sátor, háttér téma beszerezhető olcsón kínai webshopokból. Fényből legalább egy jót vegyél :)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56497) lugosi válasza ballinboy33 (#56492) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem jó választás a gx80+12-32. Nekem is ilyenem van, vettem még hozzá utána 2 obit, de ez a kicsi könnyű kitobi nagyon megéri az árát. A tárgyfotóhoz - bármilyen gépet is választasz - érdemes lesz majd egy állványt venni (kicsi és könnyű géphez nem kell erős állvány), vagy annak hiányában valami házi készítésű alátámasztást használni (egymásra rakott könyvek, babzsák).

(#56498) Bazs1981 válasza haruspex (#56487) üzenetére


Bazs1981
aktív tag

Köszönöm a választ!
" A 24-es Canon már sokkal jobb"
Melyik az a 24-es Canon?

(#56499) wms válasza Bazs1981 (#56498) üzenetére


wms
senior tag

Szerintem a 24 megapixeles szenzorra gondolt. :K

(#56500) ballinboy33 válasza Neck (#56496) üzenetére


ballinboy33
csendes tag

Korábbi hozzászólásokban olvastam, hogy az Olympus eladja/kiszáll a fényképezőgép gyártásból. Ez milyen hátránnyal járhat annak akinek Olympus gépe van?
Az OM-D E-M10 Mark III is nagyon szimpatikus az X80 mellett. Van olyan dolog ami miatt az egyik jobb vétel mint a másik?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.