Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) #40935168 válasza tresh (#27000) üzenetére


#40935168
törölt tag

Én is m43-on vagyok, ettől függetlenül a "klasszikus fényképezőgépre" az említett EOS jobban hasonlít, kézreállóbb, "nagyobik" (megfogható) és ilyesmik, optikai kukucska, stb. Én inkább ott kezdenék. De ízlés dolga, karácsonyra egy cimbimnek pl. az E-PL7 kitet ajánlottam, mert asszonynak fontos volt a külső és a kompakt méret, imádják is. Ők is tanulni akarnak, lehet azon is.

(#27002) bercsi válasza TayRol (#26989) üzenetére


bercsi
aktív tag

Nekem is eddig pentaxom volt, egyszer-kétszer felmerült bennem a "szokásos" canikon kitérő, de hű maradtam.
Most lehet azonban meg kell csalnom a pentaxot egy olyval :D

(#27003) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Köszi mindenkinek, megvan a kiválasztott...

(#27004) buci30 válasza #40935168 (#26999) üzenetére


buci30
addikt

Igen arra es vs DSLR 500D vagy 550D?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#27005) schawo válasza buci30 (#26996) üzenetére


schawo
titán

Miért 500D? Az egy öreg masina, és valószínűleg nagyon gyenge kitobi van hozzá. Újonnan csak 700D van, az alatt nem néznék DSLR-t, hacsak nem a nagyon-nagyon kevés pénzből akarom megoldani.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27006) ANDROID??? válasza schawo (#27005) üzenetére


ANDROID???
addikt

(#27007) tresh válasza #40935168 (#27001) üzenetére


tresh
addikt

Nálunk ugyan ez volt a helyzet asszony imád fényképezni a kis sony kompaktját kinőtte, de az ő kezében egy dslr már túmács így marat az epl-5 ami még az én batár kezeimbe is jól megfogható használható csak szokni kell kicsit ,mert tényleg nem úgy simul bele az ember kezébe hogy rögtön adja mi a kényelmes fogás úgy hogy kezelni is tud megfelelően.

(#27008) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Sziasztok!

Sajnos haldoklik a memóriakártyám, és újat szeretnék venni. E-pl5-be számon. 8, vagy 16 giga méretűt keresek legfeljebb. Az árán kívül fontos, hogy gyors legyen és transcend is.
Tudnátok ajánlani?
Ezt néztem ki, de gyanúsan olcsó.

(#27009) tresh válasza qpakcovboy (#27008) üzenetére


tresh
addikt

(#27010) qpakcovboy válasza tresh (#27009) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Gari miatt inkább itthonról rendelném, illetve el is tudom számolni költségként.

(#27011) USAkatona


USAkatona
újonc

Sziasztok!

Karácsonyra beújítottam egy Nikon D3200 gépet, az volt a cél, hogy jó minőségű képeket készítsen, ennek meg is felelt, de minden másban bekorlátoz a gép. A legzavaróbb a mérete, ami miatt leginkább csak táskában tudom magammal hordozni, de már inkább el sem viszem itthonról, mert zavar ha velem van, főleg a batár objektívje. 115-ért vettem, 3 év garanciával, kitobjektívvel, 105ért el tudnám adni és szeretnék venni valami barátibb mérető gépet helyette, de a jó képminőségről nem mondanék le. Szerintem egy MILC lenne megfelelő nekem, de mégis melyik? Csak új jöhet szóba! NX Mini-t néztem az méretben megfelel, de nem tudom mire elég ez. Nikon 1 S2 lenne még esetleg Nikon 1 J4, bár ez kitben már 130 körül van, de ha azt mondjátok akkor még az is beleférhet, esetleg NX300? Az a baj, hogy a MILCEkhez még annyira sem értek, mint a DSLRhez, és nem tudom melyik érné meg legjobban. Nagyjából olyan 115ezer FT körül legyen árban, ha ettől vamaivel több még az sem nagy probléma. Esetleg ennyiért valami csúcskompakt, ami jó vételnek számít?

[ Szerkesztve ]

(#27012) qpakcovboy válasza USAkatona (#27011) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Szia!

Nikonról váltottam, pont azért amiért Te is.

Egy csomó időt megspórolok neked. Vegyél Olympus E-pl5 kitet

Nem fogod megbánni. Én mindenhova viszem, most is itt van előttem az irodába. A képminőségre sem lehet panasz.

Hülye lennél nem ezt venni ennyiért.
písz.

(#27013) schawo válasza USAkatona (#27011) üzenetére


schawo
titán

NX Minit hanyagolnám.

Olympus E-PL5 + 14-42 + 40-150
Fujifilm X-A1 + 16-50
Samsung NX300 + 18-55
Samsung NX3000 + 16-50
Sony A5000 + 16-50

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27014) USAkatona válasza qpakcovboy (#27012) üzenetére


USAkatona
újonc

Szia! Köszi a segítséget, tényleg pofás kis gép és a képek is mutatósak, de kétlem, hogy ne lenne rajtuk utómunka.

schawo: Ezek közül te melyiket ajánlanád leginkább?

(#27015) sideburns válasza USAkatona (#27014) üzenetére


sideburns
aktív tag

Ha a méret ennyire fontos, itt nézelődj:
http://camerasize.com/compact/#317.36,553.423,382.92,508.360,483.421,ha,t

[ Szerkesztve ]

(#27016) buci30 válasza schawo (#27005) üzenetére


buci30
addikt

Igen néztem h régebbi. De nem csak ujjat néztem.
De fentebb is ezt javasoltak mint DSLR gép es több helyen is dicsérik
Kozbe meg filozóm a PL5 dupla kit-en de ....

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#27017) qpakcovboy válasza USAkatona (#27014) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Tessék ezt sima JPG-be csináltam, semmi utómunka. Jahh és kézből kitobival.

[ Szerkesztve ]

(#27018) tresh válasza qpakcovboy (#27017) üzenetére


tresh
addikt

[link]
[link]

na már csak bekerült jól :R

[ Szerkesztve ]

(#27019) ANDROID??? válasza tresh (#27018) üzenetére


ANDROID???
addikt

Az előzővel mi volt a baj, jobb klikk "kép megjelenítése" ;)

[ Szerkesztve ]

(#27020) daniduke válasza USAkatona (#27014) üzenetére


daniduke
tag

És az miért baj hogy utómunkàztak vele? Te is megteheted, az egészséges fotós procedúra része.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#27021) USAkatona válasza daniduke (#27020) üzenetére


USAkatona
újonc

Azért, mert engem most az érdekel, hogy a gépből milyen kép jön ki, nem az, hogy utólag hogyan tudták feltupírozni a képet.

De látom vannak itt eredeti képek is, amik igen csak tetszenek.

(#27022) daniduke válasza USAkatona (#27021) üzenetére


daniduke
tag

Jogos, de ahogy az ősi kínai mondás tartja, sz*rból nem lehet várat építeni. :D

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#27023) USAkatona válasza daniduke (#27022) üzenetére


USAkatona
újonc

Én személy szerint nem szeretem az utólag cicomázott képeket. Nem is nagyon szoktam szerkesztgetni utólag, legfeljebb előre beállított szűrőkkel meg HDR effektekkel.

(#27024) schawo válasza USAkatona (#27021) üzenetére


schawo
titán

Ha nem akarsz sokat utómunkázni, akkor az Olympust vagy a Fujit. Egyébként mindent, különben nem írtam volna. Az Olympus mellett szól még, hogy teleobjektív is jár hozzá. Ezt vagy használod, vagy eladod, és akkor olcsóbban kijöttél.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27025) .: JuSzT :. válasza qpakcovboy (#27010) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

2000ft os kartyara gari? :) dobnam a kukaba minthogy menjek reklamalni :)

(#27026) tresh válasza .: JuSzT :. (#27025) üzenetére


tresh
addikt

:K

(#27027) jjeahh válasza #40935168 (#26994) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én ingyért kaptam a heliost, de az árán kívül a karakteréért is szeretik, én legalábbis ezt imádom benne... ahogy a fuji topikban írta FEDman:
"Egy klasszikus értelembe vett lencse hibát adott esetben lehet akár direkt szeretni is.
Kicsit olyan ez, mind Cindy Crawford arcán az a legendás pötty. Alapvetően egy bőrhiba, de pont ez tette különleges egyedi szépséggé."
:D
ezeket mind vele lőttem amúgy: [link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#27028) qpakcovboy válasza .: JuSzT :. (#27025) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Igazad van, túlvariáltam.

(#27029) Studi válasza jjeahh (#27027) üzenetére


Studi
addikt

"ezeket mind vele lőttem "

A linkre kattintva Cindy Crawfordos képekben reménykedtem! :O
De a tesód is van olyan szép! :R :K

(#27030) jjeahh válasza Studi (#27029) üzenetére


jjeahh
nagyúr

még szép :D a tesóm arcán három pötty is van :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#27031) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

hello.
erre valaki? 26952

[ Szerkesztve ]

(#27032) buci30 válasza ANDROID??? (#27006) üzenetére


buci30
addikt

:Y :C
Ezt valahogy kihagytam de közbe voltam is boltba és megtapiztam és mmm :)
Nem nagy. :) OKés pl1-hez képest igen de nekem az én kezemnek teljesen jó súlyba is.
Közbe néztem is árba itt a legjobb pont de még meglesem másol is...
Asszem ő lesz a kiválasztott :)

Eperkutyus 600D :)
Plusz a könyvet megvettem ma :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#27033) silmatauki válasza tothl (#26998) üzenetére


silmatauki
őstag

Amit az EOSHD-n és társain olvastam, teljesen OK mind a 7100, mind az 5300, mind a 3300 video-szempontból, persze csak ha
- nem gond a lassú AF
- nincs igényed olyan minőségű képre, mint a Pana GH-sorozaté (vagy mondjuk a Samu NX1-é, esetleg a legújabb Sony-ké, de ott meg ugyebár ott van az obipark kérdése) – a nem-csúcs Canonokat, Fujikat, Olykat stb. így is kenterbe veri a videó

[ Szerkesztve ]

(#27034) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#27030) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ez magas labda :)

(#27035) MrChris válasza Gempas 70 (#26952) üzenetére


MrChris
nagyúr

ha kell a kis méret, kereső, erős szenzorstabi és jó képminőség akkor Oly em10, ha nem kell a kereső, pl5, gyengébb stabi. A 14-42 egy jó képű, átlagos fényerejű kitzoom. A 45/1.8 egy nagyon jó pici obi, főképp portréra. Egy bökkenő van, hogy a közelpontja 50cm ami pont közeli kajánál nem jó. A nagyobb látószögű 25/1.8-nak és 17/1.8-nak is 25cm amivel nem vagy közelebb, kb 13-15 cm átmérő tölti ki ekkor a képet, ami talán nem ideális.
Van még a 12-50/3.5-6.x univerzális obi ami tud makrót is és komolyabb a nagylátó vége, nálunk használtan 45-ért garival beszerezhető. Ez egyben megoldaná az alapobit és makrót! Talán alig nagyobb mint két májkrémes konzerv :)
Közelire még olcsó megoldás egy adapterezett manuál makró, vagy ha kell az AF akkor elektromos közgyűrűvel a kitobi vagy raynox250 előtétlencse a kitobira, de e kettővel nincs tapasztalatom. Van persze az Oly 60/2.8 makro az biztos jó lenne erre a kajafotóra.

(#27036) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok! Ez az Olympus E-PL5 dupla kit nagyon nagyon jó áron van. Előreláthatólag megmarad ezen az áron májusig-júniusig vagy ez csak pillanatnyi akció ?

(#27037) Lassú Víz válasza MrChris (#27035) üzenetére


Lassú Víz
őstag

+ MMF adapterrel ZD35 vagy ZD50 makró, vagy a ZD 70-300 is tud 1:2 leképzést, bár nem nevezném ideális makró objektívnek.
De amivel egy lapos tányért le lehet fényképezni többnyire elég jó a célra. Inkább az itt is az asztal, világítás, állvány a kérdés. Kevesen tudnak ugyanoda visszaállni a kézben tartott géppel miután arrébb tették a díszítő fényt 20 centivel :)

(#27036) Mirman: elfogyhat. Nem hinném, hogy gyártásban lenne. Gyakorlatilag a raktárkészlet kiárusítása folyik. Az aktuális modell a PL7.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#27038) tresh válasza Mirman (#27036) üzenetére


tresh
addikt

Készlet elejéig. Fekete már csak 2 db van én vittem el a 3ikat.Ezüst még van bőven :K

[ Szerkesztve ]

(#27039) schawo válasza Mirman (#27036) üzenetére


schawo
titán

Valószínűtlen. Szerintem hetek vannak vissza, és végleg kifut.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27040) MrChris válasza Lassú Víz (#27037) üzenetére


MrChris
nagyúr

jaja, az kimaradt, kb 50e.ből kijön az mmf2+35macro. Nem csak tányért, hanem kajarészletet is szeretne, ezzel menne

(#27041) Mirman válasza tresh (#27038) üzenetére


Mirman
őstag

és Schawo: Tehát ha ezen az áron szeretném bele kell rántanom. Köszönöm :)

Általános fényképezésre és majd később portrézásra első gépnek mi lenne jobb alternatíva ez vagy pedig egy DSLR , névszerint a Nikon D3200 18-105mm-es kitben picivel drágábban ?

Se DSLR se MILC gépem nem volt még úgyhogy semmilyen berögzülés vagy elvárás nem mozdít el egyik gyártó és típus felé sem. DSLR-nél tudom hogy adott a lehetőség később ha megtetszene a fényképezés ( és rámszakadna a bank) hogy lényegesen feljebb lépjek , de ez MILC-nél is ugyanúgy adott ?

(#27042) Gempas 70 válasza MrChris (#27040) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

Thx mindenkinek!
Most aztán tekergethetem a fejem mi merre. Mondjuk a kaja fotók azért nem kellenének csúcs profira.. Az a 25cm kb jónak tűnik.

(#27043) MrChris válasza Gempas 70 (#27042) üzenetére


MrChris
nagyúr

na majd ma lekapom a 45/1.8-al a hurkámat ;]

(#27044) Lassú Víz válasza Mirman (#27041) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Mindkettő jó. Ha gyorsan mozgó dolgokat akarsz követő AF mellett akkor a tükröst válaszd. Egyébként meg amelyik jobban kézre áll. Ha úgy érzed, hogy neked a DSLR Live View jön be akkor egyértelműen egy másik MILC mint az E-PL5.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#27045) schawo válasza Lassú Víz (#27044) üzenetére


schawo
titán

Ha úgy érzed, hogy neked a DSLR Live View jön be akkor egyértelműen egy másik MILC mint az E-PL5.

A vesszők hiánya miatt pontosan megfordult az értelem, mint amit szerettél volna :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27046) Lassú Víz válasza schawo (#27045) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Thx. Néha a munka a fórumozás rovására megy. :)

Ha úgy érzed, hogy neked a DSLR Live View jön be, akkor egyértelműen egy másik MILC, mint nem az E-PL5.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#27047) MrChris válasza Gempas 70 (#27042) üzenetére


MrChris
nagyúr

Na lekaptam az egytányérka vacsorám :) fájlnévben van melyik mivel (pana20/1,7 és 45/1,8), az első kettőn ennyire lehet velük közel menni, kb ugyan azt a nagyítást adják, harmadikon pedig hogy kb mekkora a teljes tányér. Azért zippeltem, mert a jpg-t fals színekkel jeleníti meg a böngésző.
Azt máris tapasztalom ahogy Lassú Víz is írja nem az obi a problémás, hanem a megvilágítás, kompozíció... Különben csak ilyen lapos képed lesz, ahhoz hogy olyan kívánatos nyálösszefutós legyen mint az újságokban, ahhoz jól bele kell mélyedni a témába. Gondolom elsősorban rengeteg szórt fény, hogy ne legyen csillogás, esetleg valami zsebből előkapható sátorka :D vakukkal hogy szép színek legyenek. Utóbbi szórt napfénnyel pótolható, csak az konyhában nem sok szokott lenni. No meg rawozni az utómunka is kell.

(#27048) buci30 válasza MrChris (#27047) üzenetére


buci30
addikt

Hat igen :)
Ilyen képet a iPhone 6-ommal is csinálok 😱
En is arra számítottam h javítás nélkül szep fényes színes kép lesz...
De ez :(

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#27049) Lassú Víz válasza MrChris (#27047) üzenetére


Lassú Víz
őstag

http://www.fotovilag.hu/kozep/166/video_targyfotozasrol__habostorta

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#27050) jjeahh válasza buci30 (#27048) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az lesz sztem ha szép szórt fényekben fotózza le a kolléga, kültéren vagy ablak mellett, de beltéren is lehet tűrhetőt lőni ha a fény minősége nem bűnrossz, és szépen kiexponálod, figyelsz a kompozícióra stb. Persze ne számíts magazinfotókra, de vakuk, szoftboxok, raw utómunka nélkül pillanatok alatt jpegben is le lehet kapni a kajákat úgy, hogy kívánatosak legyenek sztem, viszont a kompozíciós-technikai alapokat ehhez minimum muszáj átböngészni, oszt gyakorlás, gyakorlás, az teszi mestert, idővel egyre jobb lesz :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.