Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56851) lugosi válasza Rapid136 (#56849) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mindenki értette, mit kérdez a srác (te is).

(#56852) Johnny_vT válasza Rapid136 (#56850) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Tekintve, hogy 3 hete fogtam először kamerát a kezembe, nézd el nekem a fogalmi tévedéseket. Köszönöm a részletes magyarázatot és hogy nem csak beböfögted ide a gondolataidat, hanem rendesen elmondtad mit miért írtál.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#56853) kovsol válasza Johnny_vT (#56852) üzenetére


kovsol
titán

Nagyon egyszerű amúgy.

A Crop faktor mértéke a szenzor méretéből adódik, nem pedig az objektívből.
Egy FF és egy MFT objektív között az az eltérés, hogy mekkora képet tud vetíteni a szenzorra.
Ugye teljes pazarlás lenne a gyártóktól, ha a kisebb szenzorra szánt objektív is kirajzolná a nagyobb képet, mert az növelné a méretet, árat.
Itt jól látszik ha pont ugyan ott állsz a kamerával akkor hogy alakul a szenzorra vetített kép.
Ha ugyan azt a képet akarod kirajzolni ugyan ott állva a kisebb szenzorra, mint egy FF géppel, akkor a kisebb szenzoron konyha nyelven "kisebb mm" fog kelleni, hogy a kisebb képkivágásba beleférjen a szélesebb kép.

May the Force be with you!

(#56854) Rapid136 válasza lugosi (#56851) üzenetére


Rapid136
őstag

Mint a válaszából kiderült, azért mégsem ennyire egyszerű...
(de legalább szép példája annak, hogy miként zavarja meg az alapismereteknek hiján lévő kezdőket a crop faktor)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#56855) Devilstudio


Devilstudio
tag

Sziasztok :)

Szeretném megkérdezni hogy szerintetek lenne értelme Sony A6600-ról Sony A7C-re váltani?
Illetve 6 hónapos Sony A6600 (ILCE-6600) + 18-135mm OSS mennyiért lehet eladni?

Előre is köszönöm a segitséget :)

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#56856) Mirman válasza Devilstudio (#56855) üzenetére


Mirman
őstag

Mi a cél , miben érzed kevésnek a jelenlegi rendszered ? Mennyit szánnál rá , milyen objektíveket használnál mondjuk később stb ?

(#56857) Ijk válasza Devilstudio (#56855) üzenetére


Ijk
nagyúr

A kérdésedből adódóan nem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56858) vihartigris válasza Ijk (#56857) üzenetére


vihartigris
őstag

+1

bármi reciproka a semmi

(#56859) Devilstudio válasza Mirman (#56856) üzenetére


Devilstudio
tag

A szenzor, fokuszpontok, az iso és a low light iso miatt gondoltam az áttérést.
Mivel friss a 6600 még jó áron tovább tudnám adni és leváltanám.

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#56860) Ijk válasza Devilstudio (#56859) üzenetére


Ijk
nagyúr

Jobban jársz ha veszel egy Tamron 17-70 2.8-at, a fényerőtöbblettel nyersz annyit mint a FF jobb érzékenységével, harmad áron.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56861) Devilstudio válasza Ijk (#56860) üzenetére


Devilstudio
tag

Ez is egy jó megoldás :R

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#56862) lugosi válasza Devilstudio (#56855) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem egyértelműen lenne értelme.

(#56863) Neck válasza Ijk (#56860) üzenetére


Neck
veterán

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én végigszámoltam, és olcsóbbra jött ki az α7III + 28-75 f2.8, és DoF-ban, ISO-ban bentebb vagyok, mint az α6600 + 17-70 f2.8 kombóval. :R

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56864) Ijk válasza Neck (#56863) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ha nem kell váltani lehet, de:
1. A 6600 már megvan neki
2. A7C-t írt nem A7III-at
3. 17-70 átfogása azért nagyobb

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56865) kovsol válasza Devilstudio (#56859) üzenetére


kovsol
titán

AF sebességben nem lennél előrébb egyébként.
Nagyobb szenzoron meg nem csoda ha több fókusz érzékelő fér el, de a szenzor lefedettsége nem jelentősen több ettől még.
A7C 93%, az A6600 meg 84%

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#56866) Neck válasza Ijk (#56864) üzenetére


Neck
veterán

Én is tudok olvasni! :)

Pont ezért írtam, hogy ha nem α7c-vel nézed, akkor máris más egy picit a helyzet.

A 17-70-nek tényleg jobb az ekv. átfogása, kérdés, hogy mennyire van szüksége rá.
Illetve, végülis a FF cuccot is át lehet tenni APSC módba, ha annyira kell a hosszabb átfogás ;)
Cserébe a FF meg szűkebb DoF (aki igényli), illetve az 1 FÉ-el jobb ISO teljesítmény (régi az az APSC szenzor már...)

Nekem 2000 EUR-ból kijött az α7III + 28-75 f2.8, ha az α6600 esetében kikeresem a valaha volt legolcsóbb árat, plusz a 17-70, akkor is 2100-ra jön ki. :F

Én azonos áron (vagy drágábban) biztos nem az APSC cuccot venném.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56867) lugosi válasza Neck (#56866) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én se nagyon értem, hogy mire gondolt a költő a Sonynál amikor az a6600-at árazták (és picit akkor se amikor tervezték).

(#56868) Neck válasza lugosi (#56867) üzenetére


Neck
veterán

A tervezésével nem lenne baj, α6500 felfrissítve. 900 EUR-ért nagyon potens cucc lenne, 999-ért is kb oké.

A baj az az, hogy a 200 EUR-ra van a FF vázaktól úgy, hogy a hasonló Tamron obi APSC-re 250 EUR-val drágább.

Szerk.: Vagy akkor ott a 28-200-as Tamron travel zoom, még hosszabb átfogással, minimálisan rosszabb fényerővel, olcsóbban. :)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56869) lugosi válasza Neck (#56868) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát igen, csak azon gondolkoztam hogy mekkora frissítés ez a 6500-ról.

(#56870) Ijk válasza Neck (#56866) üzenetére


Ijk
nagyúr

A6600 470k, A7III 634k, van egy jó fix objektívnyi differencia árban, mondjuk most nézem hogy A7c sem sokkal több a 3-nál, 660k.
Ha kivágsz az ugyanúgy 24MP-ből még nem ugyanaz mint a nagyobb átfogású objektív.

Szerintem bárhogy nézzük ha fontos a kis méret akkor A6600 olcsóbb a Sigma fixekkel, vagy a Tamronnal kapsz nagyobb átfogású zoomot. Nyilván az igények a kérdésesek mindig.
De én sem az iso sem az AF miatt nem vágnék bele a váltásba, kivéve ha profi vagyok.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56871) kovsol válasza lugosi (#56869) üzenetére


kovsol
titán

Az A6300/6500 párost megölte használhatóság szempontjából a gyenge processzor miatti könnyű túlmelegedés. Ha elindítasz egy 4K videót a kijelző elhalványul. Se az aksi, se a processzor nem bírta már a tempót, határon megy a vas.
Az A6100/6400/6600 ban ezt orvosolták. Nincs túlmelegedés, gyorsabb az egész, jobb az AF az új processzorral.
A6600 megkapta ez mellé a nagyobb Z aksit ami az üzemidőben drasztikus előrelépést hoz. Jobb a fogása, van szem követő AF videóban is. A színek is már az új vázakon jobbak.

Összességében azt mondom az A6600 egy normális A6500 mk2 lett.
A többit is kb úgy kellett volna hívni, hogy A6000mk2, A6300mk2. Árban az előd szintjére berakva, és a régieket kivezetni a piacról. Helyette szépen mindent belőttek az előd szintje fölé árban, és az A6300 lett csak kivezetve, de az A6400 felette maradt árban. Gondolom túl közel lett volna árban az A6100-hoz, de drágább gyártani, így nem érte meg nekik.

May the Force be with you!

(#56872) Neck válasza Ijk (#56870) üzenetére


Neck
veterán

Ja igen, már el is felejtettem, hogy magadból indulsz ki, és te olyan vagy, aki 5 percet nem vár egy akcióra. Mindegy, én leírtam, hogy akciósan alig van különbség a vázak árai között, míg a Tamron 28-75 600 EUR, a 17-70 meg 850.
Sőt, a 28-200 f2.8-f5.6 is megvehető volt 600 EUR-ért két hete. ha annyira az átfogáson ugrálsz.
Mindenki döntse el maga, hogy mit vesz innentől.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56873) kovsol válasza Neck (#56872) üzenetére


kovsol
titán

Új ára volt 600€ a 28-200-nak? Magyar honban meg 300e Ft. :(

May the Force be with you!

(#56874) Ijk válasza Neck (#56872) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem tudom miről beszélsz, akcióban vettem az A7III-at 550-ért, azóta sem volt a közelében sem (dec vége óta). Azért meg már én kérek elnézést hogy ha valaki most akar vásárolni akkor nem a decemberi árakat veszem figyelembe hanem a mostaniakat.
Nem tudom milyen EUR-ról beszélsz, itthon még Forintban kell fizetni. Lehet rendelni szürkén, csak az már más történet.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56875) rekid


rekid
addikt

Tök jó végigolvasni az előző hozzászólásokat, melyek amúgy tényleg hasznosak csak még mindig fogalmunk nincs miért is lenne indokolt leváltani a jelenlegi rendszerét a kérdezőnek azon túl, hogy még jó áron lehet elpasszolni. ;]

"A szenzor, fokuszpontok, az iso és a low light iso miatt gondoltam az áttérést."

Ez semmi más mint adatlap összehasonlítás, a valós felhasználásról/igényekről semmit nem tudunk.

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#56876) vihartigris válasza Neck (#56868) üzenetére


vihartigris
őstag

Jelenlegi Magyarország-i árak:
A7III (634eFt) + Tamron 28-75 (290eFt) =924eFt
A6600 (470eFt) + Tamron 17-70 (300eFt) =770eFt

bármi reciproka a semmi

(#56877) Mirman válasza vihartigris (#56876) üzenetére


Mirman
őstag

Plusz ne ugorjunk már át az azon a tényen hogy az A6600 már megvan neki. :DD

(#56878) vihartigris válasza Mirman (#56877) üzenetére


vihartigris
őstag

Az már szinte mindegy is :D

bármi reciproka a semmi

(#56879) Neck válasza vihartigris (#56876) üzenetére


Neck
veterán

Jah, kérem, ha mindenki teli áron vásárol, akciók nélkül :D
Én pl soha nem vennék ilyen értékű cuccot, ha nem historical lowest áron megy.

Én kérek elnézést, itt Németo-ban, ahol én élek (hivatalos garival, nem szürkén) a döntés úgy nézett ki, hogy 1299 EUR + 850 EUR (α6600 + Tamron 17-70) vs 1440 EUR + 600 EUR (α7III + Tamron 28-75) - ez utóbbit vettem Decemberben, nekem ennyibe van a szett. Tudom, r*****k meg.

Gondoltam, megosztom, hogy attól még, hogy most ennyi, nem mindig ennyi. Magyarországon se mindig ennyi.

Egyébként, hogy on is legyek, szerintem teljesen felesleges a kérdezőnek bármit vennie, mivel szvsz még nem kristályosodott ki, mit is szeretne, csak a GAS viszi előre.
Simán lehet, hogy a jelenlegi gear mellé vett fényerős fix (ha már tudja, melyik gyutáv kell) lenne a jó megoldás.

Csak elvittük a topicot más irányba.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56880) Ijk válasza Neck (#56879) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nyilván mindenki megvárja a black friday-t meg az akcióhalmozás 0,5 napos reményét, addig úgysem kíván fotózni. És nyilván csak az A7III-at árazzák le a 6600 attól még a mostani áron megy olyankor is. ;]
Abban természetesen egyet értek hogy jobban jár a kérdező célobi vásárlással a meglévő vázhoz, de vaku is csodákra képes, néha többre is mint valamivel jobb magas iso.

Mondjuk én mindig tartom magam ahhoz hogy objektív(ek)hez kell vázat venni ha nem profi az illető.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56881) topikk válasza Neck (#56879) üzenetére


topikk
senior tag

En is tobbnyire nemet webshopbol vasarolok, pedig Mo-on vagyok. Arfigyelo beallitva es akkor amikor engedmeny van. Honapokat vartam az 500mm PF-re (Nikon) aztan most levittek 10%-kal, ehhez kepest a magyar ar 300k Ft-al dragabb... Ertem az AFA reszet, de a tobbit nem, mert joval nagyobbak a kulonbsegek.

(#56882) HoppMaster


HoppMaster
aktív tag

Hol tudom megnézni pl a Canon EOS generációit? vagyis a köztük lévő különbségeket szeretném.

Érdekelne pár típus amik közül szeretnék választani.

[ Szerkesztve ]

(#56883) lugosi válasza HoppMaster (#56882) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem mondjuk a Wikipédián.

(#56884) Rapid136 válasza HoppMaster (#56882) üzenetére


Rapid136
őstag

Itt.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#56885) trialboj


trialboj
őstag

Sziasztok, azt szeretném kérdezni hogy milyen mirrorless gépet érdemes venni, ami nagyjából az Fujifilm X-S10 kategóriájába esik?

Főként a filmezés része érdekelne, kihajtható kijelző legalább 60 de inkább 120fps FHD, 4k 30fps, 150-200Mbit.
Ebben mind jó az xs10 is, viszont nem tetszenek a gomb kiosztások, pontosabban az a buta joystick nagyon kényelmetlennek tűnik, annyival rosszabb mint egy tekerhető gomb, amit rengeteg képpen lehet használni.

Tehát az 1000 eurós határon kellene valami gép, de itt én semmi mást nem találok ami ilyen jó lenne, csak a sony A6400 verziókat amelyeknél a gombkiosztás jó, de a viewfinder kényelmetlen, illetve csak felfele nyílik a kijelző.

Lencsében 2 db kellene, egy zoom és egy 50-70mm közötti fix, lehetőleg F2 körül, ezt talán a canon gépekhez a legkönnyebb találni használt piacon, vagy tévedek?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#56886) Neck válasza trialboj (#56885) üzenetére


Neck
veterán

Attól függ, melyik szemeddel nézed a VF-t. Én pl jobb szemmel, így nekem a rangefinder kialakítás (α6400) jobban bejön, mert elfér az orrom a váz mellett, nem a kijelzőt horpasztom az orrommal.

Azt is vizsgáld szerintem, ha videózol, hogy mennyire melegszik a cucc, illetve, van-e record limit. Az α6400 ebben, és a videós autofókuszban is nagyon jó.

Videós zoom-ból ott van hozzá a 18-105 f4 motoros zoommal, amivel egyenletesen tudsz zoomolni felvétel közben, és a konstans f4 is jó.

Ezen felül van pl Sigma 56mm f1.4 Sony E-re, kiváló képminőséggel, képstabi nélkül.
Esetleg Sony 50mm f1.8 OSS olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56887) trialboj válasza Neck (#56886) üzenetére


trialboj
őstag

Ez mondjuk nagyon igaz, én is jobbal nézem, erre nem is gondoltam! köszi, ha lenne rendes kifordítható kijelzője egyből azt venném.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#56888) Neck válasza trialboj (#56887) üzenetére


Neck
veterán

A kifordítható kijelző Sony-nál ilyen áron nem lesz, jelenleg két váz tudja, mindkettő kilóg a keretből (α7C, α7SIII)

Ha ez showstopper, akkor esetleg Canon vázakat nézz.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56889) kovsol válasza trialboj (#56885) üzenetére


kovsol
titán

A6400 esetében 100Mbit/s a maximális bitrate, és csak 8bites videót tud.
Sony esetében ha ezen túl akarsz lépni A7SIII a következő lépcsőfok.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#56890) trialboj


trialboj
őstag

Szóval akkor a Fujifilm X-S10, mondhatni unbeatable? Azt leszámítva hogy gyengécske az akku, videónál nem túl izmos az autofókusz, és állítólag nagyon bután állítható a fehér egyensúly, na meg tekerhető gomb a joystick helyett, szóval mégis csak egész jó vétel?
illetve, ennek még nem néztem utána, de azt hallottam hogy a fuji lencsék a legfrágábbak, annak ellenére hogy nem is full frame.

Tudtok valami oldalt, ahonnan le tudok tölteni 2-3 videó fájlt amit ezzel a kamerával készítettek 1080p és 4k-ban? Kíváncsi vagyok mennyire könnyen viszi a premiere/davinci. Az EOS R6 4k-s IPB videó anyagától letérdelt a premiere, csak proxyval tudtam megmozdítani, még a RED 8k-s klippeket is jobban vitte.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#56891) dinka.86


dinka.86
aktív tag

Sziasztok!
Valakinek van tapasztalata a jofogason is hirdeto Traid Point Depot nevu ceggel kapcsolatban? Kb fele aron is kinalnak Sony kamerakat pl. De az ilyentol mindig nagyon felek....esetleg valaki vasarolt mar? Kulfoldinek irjak a szallitasokat

(#56892) Neck válasza dinka.86 (#56891) üzenetére


Neck
veterán

Kerüld el, nincs ingyen ebéd.
Majdnem biztos vagyok benne, hogy scam.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56893) LaCeeN


LaCeeN
tag

Sziasztok,

Tanacsot szeretnek kerni, hogy korulbelul 200-250 ezer forint korul (ha lehet, akkor kit-ben) milyen fenykepezogepet ajanlanatok szuletesnapi ajandekkent?

Parom szeret fotozni telefonnal, es arra gondoltam meglepnem egy jobb geppel amivel szebb kepeket keszithetne es esetleg hobbijava is valhatna a fotozas a jovoben.

Hulye kerdes, de kivancsi vagyok ki hogy latja, iPhone 12 Pro Max mellett mennyire van letjogosultsaga egy gepnek a fenti arkategoriaban?

Elore is koszonom :)

(#56894) Matska válasza trialboj (#56890) üzenetére


Matska
senior tag

Fuji topikban akadnak már X-S10 userek, esetleg kérdezz be oda. A hallomások ellenére az árak és az AF sem tragédia, WB-re meg sosem hallottam panaszt.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#56895) trialboj válasza Matska (#56894) üzenetére


trialboj
őstag

Tudsz valakit usernévvel? Bent vagyok ott is, eddig senki nem jelezte hogy lenne ilyen gépe.

Már csak a focus peaking erőssége/ láthatósága, és a 4k 25 illetve FHD 25/60 fps videó tömörítése érdekel, mennyire könnyen szerkeszthető, ehhez találnom kellene valahol nyers anyagot.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#56896) vihartigris válasza LaCeeN (#56893) üzenetére


vihartigris
őstag

A nevezett telefonnak elég jó a fotózási képessége.
Nem biztos, hogy egy olcsóbb szettel jobban jár, pláne úgy, hogy azokat a képeket amiket egy fényképezővel készít az ember még egy külön szoftverrel meg is kell szerkeszteni.
Amennyiben mégis szeretne a párod egy fényképezőt úgy mindenképpen vond be.
Itt hiába ajánlunk ezt vagy azt, ha neki az éppen kényelmetlen fogásra, stb.

bármi reciproka a semmi

(#56897) LaCeeN válasza vihartigris (#56896) üzenetére


LaCeeN
tag

Koszonom a valaszod :R

Engem is az bizonytalanitott el, hogy fenykepezogeppel tobb "munkaba" kerul egy jo kep elkeszitese es nehezebb elerni a siker elmenyt. Nem ugy mukodik mint az instagram... es nem fogja egy algoritmus feljavitani ugy a kepet mint iPhone-nal.

A koritesrol nem is beszelve, ha az ember nem AUTO modban szeretne fotozni es utana meg utomunkat is vegeznie kell egy szoftverrel.

Beszelek vele rola :)

(#56898) vond válasza LaCeeN (#56897) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Sok múlik azon is, hogy mennyire igényli a normális optikai zoom-ot. Van a szifonban is valami ekv. 65mm körüli "tele", meg UWA is, de speckók alapján azoknak már nem annyira jó a minősége (sokkal kisebb a szenzor).

Ha tényleg bele akar egy kicsit jobban kezdeni a fotózásba, én a helyedben vennék neki valami használt MFT, vagy APS-C alap kitet 100-120 ezer körül. Azzal már el lehet kezdeni ismerkedni. Aztán ha mégsem jön be, akkor minimális bukóval meg lehet tőle szabadulni. Ha meg tetszik neki, és érzi már, hogy mi lesz az irány, akkor lehet később bővíteni, pl. teléket, nagylátókat, nagyobb zoom-okat, fixeket venni.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56899) rekid válasza LaCeeN (#56897) üzenetére


rekid
addikt

Ennyi pénzből vett felszereléssel sokkal jobb képet lehet csinálni mint egy Iphonneal, de csak úgy, hogy pontosan tudod mit akarsz és hogyan csinálni. Ahhoz pedig tanulni és gyakorolni kell. Sokat.
Kis túlzással:
Hiába veszed meg a sportautók királyát ha most ülsz először autóban.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#56900) Ijk válasza LaCeeN (#56893) üzenetére


Ijk
nagyúr

A telefon mindig kéznél van és hogy valaki szeret telefonnal fotózgatni egyáltalán nem jelenti azt hogy fényképezőgépet igényel. Az ilyen kaliberű ajándékot érdemes megbeszélni, mert lehet hogy egyáltalán nincs igénye fényképezőre.

/人◕ ‿‿ ◕人\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.