Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) szilu7 válasza Sleek (#26000) üzenetére


szilu7
senior tag

Akkor a 16-50 (ekv. 24-75mm) kevés lesz, viszont a duplakit már 200 eFt. Olympus E-PL5 duplakit 130 eFt, viszont magas ISO-n gyengébb, mint a Fuji. De a HS20-at ez is körberöhögi, minden tekintetben.

(#26002) MrChris válasza Sleek (#25995) üzenetére


MrChris
nagyúr

Melyik bolt volt az?
Kell kereső? (pandaboy: üvegbelenézőke :D ) Az erősen szűkíti a kínálatot, no meg drágítja.
Videó mennyire kell? Abban a Panasonic és a Sony jó, Olympus kevésbé, Fuji kifejezetten gyenge.
Ekkora átfogáshoz ultrazoom obi kell. M4/3-ban a Pana 14-140 OIS, Olympusban 14-150 van. (Ekvi.: 28-280/300mm) Mindkettő drága, használtan is 100 körül mennek, de elég jó képminőségűek. Az új kitobik is nagyon jók 14-42 átfogással. Vagy a dupla zoomkit ahol ezt egy 40-150 egészíti ki. Jó áron megy az Olympus PL5 DZ kit 14-42&40-150, legalábbis karácsonykor 92e-ért vesztegették...
A nagyobb fényerő miatt sokan fixeznek 2, 3 darabbal. Vannak nagyon kicsik például a 14, 20, 45 egy jó sor persze használt árakon, kiváló képminőséggel. Vagy még régi manuált is bevállalunk költséghatékonyság miatt.

(#26003) Sleek válasza MrChris (#26002) üzenetére


Sleek
senior tag

Szép estét.
Videó nem fontos. A fujiban is max talán 3-4 alkalommal használtam.
Kukucska sem fontos.
Tényleg amatőr vagyok teljesen. Nem vagyok az az ember aki annyira ért a fotózáshoz. Kattingatok tanulok de maradok az amatőr szinten mert annyira nem fog meg a fotózás. Ami tetszik azt lefotózom és nézegetem.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#26004) xe74 válasza silmatauki (#25994) üzenetére


xe74
csendes tag

Végül is a Panasonic GX7 lett, az edigital ad rá 5 év garanciát, legalábbis a honlapjuk szerint, amit ha el akarok adni jól jöhet. ( ha nem tetszik a MILC)
Kinézetre jobban tetszik( kicsit ez is számít).
Kisebb mérete is belejátszott. Többen ajánlották itt a honlapon.
A nagy átfogású zoom-ja gyengébb, mint a Sonynak ez hol jön elő, ? Miért jobb a Sony ?
A mikro 4/3-as rendszerben csak van legalább olyan jó tele, mint a Sonynak...de majd meglátom.

Holnap megyek is érte....

[ Szerkesztve ]

(#26005) Sleek válasza MrChris (#26002) üzenetére


Sleek
senior tag

Amúgy pont az írt Edigital volt. Egy vidéki üzletben

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#26006) schawo válasza xe74 (#26004) üzenetére


schawo
titán

A nagy átfogású zoom-ja gyengébb, mint a Sonynak ez hol jön elő
Ezt hol olvastad?

Inkább úgy lehet felállítani az összfüggést, hogy nem sokkal rosszabb, de nem is sokkal nagyobb a Sony, mint a Pana vagy az Olympus. Mármint a kisebbik. Mert a nagyobbik csak nem sokkal rosszabb, de nagyobbnak sokkal nagyobb. Tipikus középkategóris Sony betegsége van a túrazoomoknak. Falura elmegy, de az igazán jótól messze van.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26007) xe74 válasza schawo (#26006) üzenetére


xe74
csendes tag

Itt (#25986)

[ Szerkesztve ]

(#26008) schawo válasza xe74 (#26007) üzenetére


schawo
titán

Valóban valami ilyesmit gondolt, habár nem magyarázta el. Legfeljebb tévedett, mint azt feljebb írtam. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26009) MrChris válasza Sleek (#26003) üzenetére


MrChris
nagyúr

m4/3-ban akkor az olympus pl5 ultra zoom kit lenne jó. Az egyik legjobb jpg jön ki belőle, nem kell utómunkázni, míg ezt a panáról nem mondanám, a sonyt nem ismerem, csak a letölthető rawokat, ott azért szintén kell egy kis raw maszírozás.
Még számításba jöhetne nagy szenzoros kompakt is, ha úgy se nagyon vennék obikat!

(#26010) Tin_Shield válasza xe74 (#26004) üzenetére


Tin_Shield
őstag

"A nagy átfogású zoom-ja gyengébb, mint a Sonynak ez hol jön elő, ? Miért jobb a Sony ?"

Ugyan egyik objektívhez sem volt még szerencsém, de tesztek szerint nem rosszabb a Pana 14-140II, mint a Sony 18-200LE. Ellenben kb. kisebb és lényegesen könnyebb. De a túrazúmok egyik gyártónál sem minőségről szólnak, hanem a kényelemről. Hozzáteszem a kényelem is viszonylagos, egy méretes (esetleg markolatos) vázon nincs gond a nagyobb objektívekkel, a távmérős formavilágú gépek (ilyen az a6000 és GX7 is) szerintem kényelmetlenül "orrnehézzé" válnak a túlméretes obikkal.

"A mikro 4/3-as rendszerben csak van legalább olyan jó tele, mint a Sonynak...de majd meglátom."

Van több is. A Sony E 55-210-től egyébként nem nagy kihívás jobb telét gyártani...

(#26011) silmatauki válasza xe74 (#26004) üzenetére


silmatauki
őstag

"A nagy átfogású zoom-ja gyengébb, mint a Sonynak ez hol jön elő, ? Miért jobb a Sony ?"

Bocs, félreérthetően fogalmaztam. Nem azt mondtam, hogy az új(*) Pana 14-140 gyengébb, mint a Sony 18-200-a – a teljes rendszerről beszéltem, amikor azt mondtam, hogy én inkább a Sonyt venném meg, ha csak szuperzoomot akarnék (szemben az alapzoommal, ahol semmiképp nem vennék Sonyt), és a Pana méretelőnye nem annyira fontos. 16 vs. 24 Mpixel, és ha belekalkulálod a leméretezés zajcsökkentő hatását, akkor zajtalanabb a kép, cropolhatóságról nem is beszélve. + persze a szuperzoom kicsit tovább (20mm-rel) tovább megy (300 vs. 280 equiv.)

*: a régi Pana 14-140 (aminek “HD” van a nevében) lényegesen gyengébb a sarkokban wide, ill. tele állásban, mint az újabb, ráadásul kb. 0.3EV-vel sötétebb is; azt jobb semmiképp nem megvenni.

(#26012) schawo válasza silmatauki (#26011) üzenetére


schawo
titán

Viszont egy GX7-re a stabija miatt nyugodtan fel lehet tenni az Olympus 14-150-et, ami mindnél jobb képminőséget ad kicsit kisebb méretben és olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26013) silmatauki válasza schawo (#26012) üzenetére


silmatauki
őstag

Hát a GX7 stabija azért nagyon nem egy kategória az Oly 3 ill. 5 tengelyű stabijával (maximum a régi kéttengelyessel) – max. másfél EV-t segít...

(#26014) schawo válasza silmatauki (#26013) üzenetére


schawo
titán

Az Olympusok 5 éven és 6 generáción át ilyen stabit használtak, és nem volt velük semmi gond. A Sony/Minolta meg 10 éven át a DSLR-ekben. Nem egy 3/5-tengelyes Oly, de azért használható.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26015) silmatauki válasza schawo (#26014) üzenetére


silmatauki
őstag

Hát azért van némi különbség az új Oly stabik és a régiek között. Persze a régiek is hasznosabbak voltak, mint a semmi, de azért a GX7-be berakhattak volna egy sokkal hatékonyabb stabit is.

[ Szerkesztve ]

(#26016) arpi001


arpi001
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnénk a családnak egy normális fényképezőt. Nem vagyunk profik, sőt, egyszerűen azt szeretnénk, hogy ha utazgatunk a nagyvilágban, akkor szép képeket tudjunk lőni mindenféle extra tudás, vagy különösebb beállítás nélkül. Fontos szempont, hogy aránylag kicsi legyen, tehát igazából a MILC kategóriát szemeltem ki és <100K a kategória ahol keresgéltem.
Igazából kettő gépet néztem ki: SONY Alpha ILCE-5000 + 16-50 mm és SAMSUNG NX3000 + 16-50 mm PWZ.
Ezekkel kapcsolatban várnám a véleményeket, esetleg másik javaslatokat. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#26017) jjeahh válasza arpi001 (#26016) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"szép képeket tudjunk lőni mindenféle extra tudás, vagy különösebb beállítás nélkül"
olympus e-pl5

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26018) daniduke válasza arpi001 (#26016) üzenetére


daniduke
tag

Fuji x-a1 kitet is szokták ajánlani a kollégák ha 100 körüli összegről van szó. Nézz kicsit utánuk, az sem utolsó szempont hogy melyik tetszik, jó őket megfogdosni is ha van rá alkalmad.

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#26019) silmatauki válasza daniduke (#26018) üzenetére


silmatauki
őstag

Igen, most az X-A1 az egyik legjobb ajánlat.

(#26020) jjeahh válasza silmatauki (#26019) üzenetére


jjeahh
nagyúr

[link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26021) arpi001 válasza silmatauki (#26019) üzenetére


arpi001
csendes tag

Köszönöm a válaszokat.
Voltam a MM-ban és igazából nekem fogásra a Sony tetszik a legjobban, aztán a Samsung (ezért is ezeket írtam alapvetően). Tudnátok pár megjegyzést még írni, hogy mitől jobb az Olympus vagy a Fuji ezektől.
És ha mégis a Sony/Samsung párosnál maradok, akkor ott melyik/miért? Köszi!

(#26022) silmatauki válasza arpi001 (#26021) üzenetére


silmatauki
őstag

Hát, én az A5000 + 16-50-et csak akkor venném meg, ha mondjuk 60-ért odaadnák. 90 felett felejtős szerintem. A Samu 3000 nem rossz, de annak meg az értékállósága gyatra – különösen ezek az alsókatos Samuk vesznek rohamosan az értékükből, pár hónap múlva garantáltan 40-50 körül megkapod ugyanezt (még ha “csak” (alig) használtan is).

A Fuji sokkal jobb ezeknél a köv. tekintetben:
- OOC JPEG – mind a Sony, mind a Samsung elég vacak JPEG-eket gyárt, szemben a Fujival
- kitobi – bár jóval nagyobb, mint a Sonyé, sokkal-sokkal jobb is. A Samu 16-50-éről elég jókat olvastam, de nem tudom, százalékosan mennyivel jobb/rosszabb a Fujiénál.

Én azt mondom, a Fujit vedd meg, persze csak akkor, ha nem kellenek aztán olcsó plusz obik az egy szem 50-230 tele kivételével. Azokból több van Sonyra, ill. Samsungra.

(#26023) Tin_Shield válasza arpi001 (#26021) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Fuji és az Olympus is szebb jpg képeket készít.
Az a5000-hez képest:
Olympus előny: fém ház, érintőképernyő, vakupapucs, opcionális EVF, szenzorstabi
Hátrány: kisebb érzékelő, tartozékvaku, nincs wifi, gyenge videó
Fuji előny: sokkal jobb kitobjektív, vakupapcs, jobb LCD.
Hátrány: méretesebb objektív, gyenge video

A Sony és Samu között én nem igazán tudnék választani, mindkettő látványosan butított gép a nagyobb tesókhoz képest. A Fuji is buta, de ott legalább az állóképek minősége kárpótol.

[ Szerkesztve ]

(#26024) Tin_Shield válasza Tin_Shield (#26023) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Lejárt szerk. idő:
A Mintaboltos E-PL5 duplakit 110 ezerért 3 év garival elég jó ajánlat, ha nincs is annyira ütős, mint a decemberi MM akció.
(ha jól látom a mintabolt oldalán még a tavalyi akció van kint, de az árlistában már az új árak szerepelnek)

(#26025) .: JuSzT :. válasza Tin_Shield (#26024) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Bizony.

AKI PEN VAGY OMD vázat vagy kitet venne, dobjon már egy privátot, én objektivet vennék. Köszi

(#26026) TayRol válasza .: JuSzT :. (#26025) üzenetére


TayRol
veterán

Én is álmodozom egy 75-ösről, de asszem soha nem használnám. :)

(#26027) MrChris válasza .: JuSzT :. (#26025) üzenetére


MrChris
nagyúr

mi van a 14-es panával?

(#26028) madgie válasza TayRol (#26026) üzenetére


madgie
titán

Én igen. Kétszer megbokéznám a kutyát, negyvenszer valami tárgyfotót, aztán menne a szekrénybe :))

(#26029) jjeahh válasza TayRol (#26026) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én nem is álmodozom, mert tuti sosem lesz olyanom, de ha valami csoda folytán mégis, nekem bizony ráforrana a vázra :P kutyák, gombák, portrék, koncertek, minden témára tökéletes lenne kb. amit űzök :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26030) BullZeye


BullZeye
veterán

Melyik topic ahol lehet kérdezni pár képpel kapcsolatban, hogy az miért olyan amilyen? (technikai vonalon)

(#26031) Tin_Shield válasza BullZeye (#26030) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Milyen gépről lenne szó? Minden jelentősebb cserélhető objektíves gépcsaládnak van topikja, én ott próbálkoznék. Canon/Nikon/Pentax/Sony DSLR, Fuji X/m43/Samsung NX/Sony Nex MILC.

[ Szerkesztve ]

(#26032) Lassú Víz válasza BullZeye (#26030) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ha jól tippelek Micro Four Thirds

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#26033) BullZeye válasza Lassú Víz (#26032) üzenetére


BullZeye
veterán

köszi, igen jól.

e-pl5

(#26034) .: JuSzT :. válasza MrChris (#26027) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Holnap veszi át a gazdája.

(#26035) .: JuSzT :. válasza Tin_Shield (#26024) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Mellesleg PL5 kittel csak óvatosan, vagy hétvégén csekkoljátok az apróhirdetéseket, vagy az aláírásomat :)

(#26036) Lassú Víz válasza .: JuSzT :. (#26035) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Aprót nem nézek, aláírásodba meg ne tegyél 75-öst 180-ért, mert felborul a családi béke :D

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#26037) .: JuSzT :. válasza Lassú Víz (#26036) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Azt nem, még :)

(#26038) Fujis2950


Fujis2950
tag

egy kérdés melyik jobb a Pana gf6 egy obival, vagy az Oly elp5 kettővel? Érdemes Panát venni?

(#26039) .: JuSzT :. válasza Fujis2950 (#26038) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szükséged van 2 obira?
Egyébként ha pusztán matekolunk, és 1 árban van, tuti a 2 obisat venném, és ami nem kell , eladom.

(#26040) jjeahh válasza Fujis2950 (#26038) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nekem a pl5 egy obival is jobban kéne

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26041) Fujis2950 válasza jjeahh (#26040) üzenetére


Fujis2950
tag

költői kérdés volt, de ha még marad akkor idén beugrok rá
:U

(#26042) mike710


mike710
aktív tag

Sziasztok, szórakozóhelyeken, portréhoz, beltérbe stb egy CANON EF 40 mm f2.8 STM árához képest mennyire jó? Esetleg valami más 50-ezer forintig?

(#26043) #31733248 válasza silmatauki (#25957) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#25957) silmatauki

Annak a sokat emlegetett objektívnek a nagylátós képszélei gyengék, egyébként tisztességes a felbontása, te viszont úgy teszel, mintha mindenhol rossz lenne... Abban igazad van, hogy a Sony a méretet a minőség rovására csökkentette és abban is, hogy lehetett volna jobb.

"??? Nehezebb? Valszeg összetéveszted a két modellt:"

Köszi, a 18-200-ból az újabbat néztem. Ezekkel azért már elég nehéz megbarátkoznom (túl méretesek), de majd meglátjuk...

(#25961) schawo

"Ha 20-50 lenne, akkor még azt a kevés használhatóságát is elvesztené"

Tudom, hogy kell, de akkor meggyőződésem szerint kevesebben panaszkodnának rá, mint most, 16mm-en gyenge képszélekkel, főleg a nagyobb felbontású szenzorokkal.

(#26016) arpi001

"Igazából kettő gépet néztem ki: SONY Alpha ILCE-5000 + 16-50 mm és SAMSUNG NX3000 + 16-50 mm PWZ."

Én pár napja vettem a Sony MILC mellé egy Alpha 5000-et, éppen azért, mert elégedett vagyok vele. Nem mellesleg kis méretű és kimondottan erős videózás terén, ami a családi események megörökítésekor nem jön rosszul.

(#26044) Studi válasza mike710 (#26042) üzenetére


Studi
addikt

Portréra, beltérben? Inkább az 50/1.8. Ha meg van fény dögivel, akkor a 85/1.8, igaz az drágább.

(#26045) Studi válasza Fujis2950 (#26038) üzenetére


Studi
addikt

PL5 váz szinte minden tekintetben jobb, mint a GF6. Jobb szenzor, kihajtható LCD, több kezelőszerv, lehet rá EVF-et, vakut rakni, jobb jpeg... Ha még több obit is adnak hozzá hasonló áron, akkor csak azt. De ha csak alap kitobi lenne mindkettőhöz akkor se gondolkoznék.

(#26046) .: JuSzT :. válasza Studi (#26045) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Az mondjuk eléggé jóféle, hogy mostanában 40-50 között kapható, néha új, PL5 vázban sincs lényegesen rosszabb szenzor, mint a csúcs EM1-ben, amit pedig néha néha lehet kapni 300 körül :)
Szóval a végeredményt tekintve nem hátráltat szinte sehol a váz.

(#26047) Byk01 válasza Studi (#26044) üzenetére


Byk01
senior tag

Miért kell több fény a 85/1.8-nak, mint az 50/1.8-nak?

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#26048) Lassú Víz válasza .: JuSzT :. (#26046) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Lehet így is nézni, de nem érdemes. PL5-tel nem fogsz Mikulás rallyt fotózni esőben. Van irodai szék 20 ezerért és 550 + ÁFÁ-ért is, és mindkettőn csak ülni lehet. Más a célcsoport, a tervezett élettartam, felhasznált anyagok, működési hőmérséklet-tartomány, szoftveres szolgáltatások, használati mód. A végeredmény meg ugyanaz, vagy majdnem ugyanaz. Mindenki eldöntheti, hogy megéri-e neki az árkülönbözetet. Nem mellékes szempont a végeredmény, de nem az egyetlen szempont. Sőt ma már szinte minden váz tudja az elég jó szintet képminőség terén, a választás hangsúlya egyre inkább tolódik el a kényelem irányába. Méret/súly, kereső, tárcsák, programozható gombok, távvezérlés, időjárás állóság stb.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#26049) Studi válasza Byk01 (#26047) üzenetére


Studi
addikt

40mm vs 85mm-ben gondolkoztam, de elfelejtettem hogy a 40 az csak kettőnyolc. :DDD Mindenesetre a 85-ös azért már elég hosszú, nem árt, ha van fény a bemozdulásmentes képekhez.

(#26050) .: JuSzT :. válasza Lassú Víz (#26048) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nálam a G6 vs PL5 párosnál dőlt el a dolog. A G6 kényelmes volt minden téren. Fogás, kereső, hajtogatható kijelző, wifi, stb, mégsem tetszett az amit kiköpött magából, ezért feleslegesnek éreztem. Megvettem, otthon bosszankodtam 1 hónapot a színei miatt.
Megvettem a PL5 vázat, elmentem vele Milánóba, és mikor visszanéztem a képeket elégedett voltam. Nem érdekelt hogy nem kényelmes, hogy nincs kereső, tetszett a színe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.