Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) MrChris válasza Lassú Víz (#33000) üzenetére


MrChris
nagyúr

Miért, más is gyárt fényképezőt? :D

(#33002) djcool válasza Lassú Víz (#33000) üzenetére


djcool
tag

Hát, igen, választék van, tesztek vannak, néha még egymásnak is ellentmondóan.
Én a Sony mellett teszem le a voksomat, hétvégéig még egyszer átnézem a tesztjeit, leírásait, amik a neten vannak és meglátom. De eléggé úgy érzem az eddig olvasottak alapján, hogy ő lesz az én gépem.

Addig is köszönöm a hozzászólásokat, tanácsokat, nagyon jó egy ilyen fórumot találni, ahol tényleg segítenek is! További szép napot és hetet mindenkinek!

A gyógyítás lényege, hogy úgyis elszúrjuk...

(#33003) Lassú Víz válasza djcool (#33002) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Objektívnek egy Sigma 30/2.8 DN Art-ot vegyél rá. Kicsit fura lesz az ultra zoom után :), de legalább megfizethető és szép a képe. A Sony objektív ellátottságát már többször kiveséztük Econ kontra a fél világ viszonylatban itt a fórumon. Olvass vissza!

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#33004) 80hun válasza djcool (#33002) üzenetére


80hun
addikt

A sigma dn obikkal jól jársz sony-n nekem a 19mm és a 30mm volt az A6000-n penge kis obik, Megérik az árukat. :)

(#33005) Balinov válasza Lassú Víz (#33003) üzenetére


Balinov
félisten

csak ne kapjon szivrohamot,mikor elso felcsavarasnal meghallja a kotyogast...en felkeszultem, utanaolvastam, neztem yt-s rivjukat, megis megijedtem, hogy most akkor szar-e. Persze nem, mukodest a vegen abszolute nem befolyasolja.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#33006) #14121216


#14121216
törölt tag

Sziasztok :)
Adva van 200.000ft keret max, de ez tényleg a teteje. Nem volt még DSLR gépem, ez lenne az első, s valami olyat akarok venni, amit nem fogok lecserélni évekig.
Alap kitobival venném, amíg nem gyűlik egy picit jobbra, addig sztem az is elég lenne ismerkedni a géppel. Később majd vennék fix 50-est és valami 70-200 körüli zoom-ot.
Portrézni nem szoktam, városi fotózás, természetfotózás, hegyek közti barangolásra kellene.
2 variáció van, amiben nem tudok dűlőre jutni:
- vagy veszek egy régebbi gépet kitobi nélkül, s a fennmaradó összegből egyből egy jobb objektívet,
- vagy veszek egy minél jobb gépet + kitobit, s lassan gyűjtök jobb objektívre.

Inkább a második felé hajlanék, mivel obik terén van egy szint aminél nem vennék drágábbat/profibbat, hisz tényleg csak hobbi fotózásra lesz, semmi pénzkeresés vagy profi munkák vele. S félek, ha veszek egy sz.rabb gépet, s egyből egy középszerű obit, akkor kis idő múlva kevésnek fogom érezni magát a gépet, el akarom majd adni hogy jobbat vegyek, de ezzel bukok is rajta nem keveset. Azért is logikázok úgy, hogy inkább jobb gép + egy elfogadhatóbb kitobi. Ti hogy látjátok?
2 gépet néztem ki, amihez rengeteg teszt alapján a kitobik sem roszak:
- Nikon D5300 + 18-55mm VR II. = 191.900ft
- Canon EOS 700D + 18-55mm IS STM = 193.878ft
S van egy harmadik, ami abban az esetben lenne, ha a karácsonyi akciók keretében lemenne 200 ezerig:
- Canon EOS 750D + 18-55mm IS STM = 229.300ft
Szerintetek?

(#33007) Mirman válasza #14121216 (#33006) üzenetére


Mirman
őstag

Szia .

Én csak laikusként adok tanácsot , tehát kezeld fentartással , de ha nem pénzkereset a cél hanem hobbi és sokat cipelnéd , túráznál vele akkor cipeljen DSLR-t nehéz obikkal akinek 7 anyja van. :D Én mindenképp valami MILC gépet vennék , kicsi , hordozható , széles obikínálat és nagyon minőségi képek. A te keretedből kijönne egy Olympus E-M10 II például újonnan kitobival (Olympus klubkártyára ) vagy használtan az első verzió kitobi nélkül és mellé mondjuk egy Panasonic 20mm szintén használtan.

(#33008) Muerte68 válasza djcool (#32996) üzenetére


Muerte68
addikt

A sony mindenképp jobb mint a samsung(mindkettőt próbáltam)képminőségben mindenképp.Nem véletlenül olyan olcsó a használt samu.Az olympus pl5-is jó lehet ha nem baj a kisebb szenzor,azt is jó árban lehet venni szinte újonnan akár dupla kittben is.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#33009) #40935168 válasza Mirman (#33007) üzenetére


#40935168
törölt tag

+1 de sztem még a II-es is felesleges.

(#33010) Victoryus94 válasza Muerte68 (#33008) üzenetére


Victoryus94
őstag

ferq68 -nel nem értek egyet. A samsungot nem becsülném le...
(nem azt mondom, hogy hazudik, hanem hogy nem 100%-ban igaz,)
Nekem nx500-asom van, és egyszerűen nem tudnék Sony-t használni. Kipróbáltam, nagyon nem jött be. És kis tanulgatás után igenis nagyon jó képe van RAW-ban még a sony a6000-hez viszonyítva is. Videóba meg eszméletlen jó.

(#33011) #14121216 válasza Mirman (#33007) üzenetére


#14121216
törölt tag

Milc-et nem szeretnék, kifejezetten DSLR-t akarok, a súly és méret nem számít. Nemrég volt a kezemben egy, pár órát használhattam. S elkapott a DSLR életérzés, akinek van, az tudja miről írok :)
Olyan sok obi meg nem lenne, max 3 féle.
Szóval csak DSLR, s méret-súly nem mérvadó...
A kérdés inkább, hogy mi a legjobb vétel 200-ből. S azért Canon/Nikon, mert azokhoz lehet a legjobb áron obikat venni újonnan/használtan.

[ Szerkesztve ]

(#33012) Muerte68 válasza #14121216 (#33006) üzenetére


Muerte68
addikt

csatlakozom az előttem szólóhoz,sokkal jobb egy MILC amire használni szeretnéd-a kisebb gépet töbször is viszi magával az ember mint egy méretes DSLR-t.az OM 10-nagyon jó választás lehetne tudja azt mint a DSLR-ek kis méretben és jó minőségben.Ráadásul van EVF-is rajta meg nagyon jó váz stabi ami a manuális obiknál később jól jöhet.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#33013) #14121216 válasza Muerte68 (#33012) üzenetére


#14121216
törölt tag

Milc-et nem. Csak DSLR-re adjatok tanácsot :)
S csak Nikon/Canon vonalon, a többi márka ilyen-olyan okból kiesik.

[ Szerkesztve ]

(#33014) Muerte68 válasza Victoryus94 (#33010) üzenetére


Muerte68
addikt

Nem általában a samsungot szóltam le-az nx3000-a5000-közti külömbségre gondoltam.Az 500-as és a 30-as is jó gépek de nem 100000-ből.A samsung valóban jó videóban de ez itt nem volt elsődleges.Nincs bajom a samuval-de belépő szinten szerintem a sony jobb.Nem ált szándékomban leszólni a samsungot :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#33015) Muerte68 válasza #14121216 (#33013) üzenetére


Muerte68
addikt

azok nagyjából egyformák kérdés hogy a nikon vagy a canon képvilága tetszik e jobban.Ha nem akarsz manuálozni szerintem nikon.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#33016) #14121216 válasza Muerte68 (#33015) üzenetére


#14121216
törölt tag

Nem nagyon ismerem a képvilágukat, de utómunkázni nagyon szeretek (RAW, HDR), s az sem utolsó szempont, hogy később jobb obit melyik márkához tudok olcsóbban venni.

(#33017) sideburns válasza #14121216 (#33011) üzenetére


sideburns
aktív tag

"elkapott a DSLR életérzés, akinek van, az tudja miről írok"
Frontfocus/backfocus életérzés? ;]
Egyébként 200-ból a legjobban egy Nikon D5200 + 18-105mm VR obival jársz, ha már DSLR.
Vagy Pentax.

"S azért Canon/Nikon, mert azokhoz lehet a legjobb áron obikat venni újonnan/használtan."
Hát persze.

(#33018) djcool válasza Muerte68 (#33008) üzenetére


djcool
tag

Az a baj, hogy tökéletes gép nincs (és nem is lesz). Az igényeimhez jelenleg a Sony passzol- előbb-utóbb ki fogom nőni és lesz amire nem lesz elég, de ez gondolom más gépnél is fennállna.Plusz, ugye van az a pénz ami nem lenne elég :D
Most ez a határ, ebbe kell beleférni. Később persze lesz majd egy nagyobb átfogású obi ("zoom" miatt),de nem kívánok vagyonokat költeni.Nyaraláson ugye nagyjából minden, amit fényképezni kellene kb.max.5-6-10m-en belül van, amire meg a kitobi elég. És nyaralni jó időben megy az ember,amikor a fényviszonyok is jók. Tehát innentől már csak jól kell komponálni és beállítani :DDD
Mindenkinek megvan a maga favoritja-különben miről szólnának az eszmecserélő topikok :C ?

A gyógyítás lényege, hogy úgyis elszúrjuk...

(#33019) 80hun válasza #14121216 (#33011) üzenetére


80hun
addikt

"S elkapott a DSLR életérzés, akinek van, az tudja miről írok"

Szerintem mind tudják mert a dslr-t rakták le és milc-et vettek helyette :D

Na mindegy témánál maradva én a nikont venném :)

(#33020) Muerte68 válasza djcool (#33018) üzenetére


Muerte68
addikt

Nekem is sony van,nagyon meg vagyok elégedve vele főleg ár érték arányban :C
Ami negatívum lehet az a vakupapucs hiánya-de a képek szépek,a gép könnyen kezelhető,jók a szolgáltatások.A PL5-öt a választási lehetőségek bővítéseként javasoltam-de az a5000-szerintem jó döntés :K

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#33022) Lassú Víz válasza #14121216 (#33016) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Eszembe jutott a vadász esete a medvével :)) Na mindegy, a te utad.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#33023) MrChris válasza #14121216 (#33016) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha mindenképp dslr akkor Nikon 5200-5300...+18-105 obi. Ha szerencséd van nem front/backes. Szerencsére a későbbi obiknál is szükséged lesz. Ha egyiknél fellép akkor lehet szervízbe járkálni. Mivel egyre nagyobb felbontásúak a szenzorok egyre jobban egyre kisebb hibát is észrevenni. Milceknél kb ismeretlen ez.

Amúgy meg:
Nekem volt 3 napig Ca700d 18-55stm kitobival újonnan 2 évvel ezelőtt 190e-ért. 1. nap majdnem kihajítottam az ablakon, aztán azon gondolkodtam hogy odavágom a padlóhoz. Frontfókuszos volt és decenteres az obi. A videón meg rögtön kijött hogy valami interpolált cucc. Addig ezt nem is gondoltam. Most már látom, hogy a Nikita is. A szenzor gyengébb volt élességben mint a korábbi, régebbi dslrem ugyan azzal az obival.
További negatívum hogy meglepően nagy, alig fért bele a korábbi dslr tatyómba. Végig gondoltam a dolgot hogy én ezt nem fogom cipelni, pláne ha még más obikat is vennék. A 700d-ben egy 5-6 éves ős szenzor van. A dslr/tükör nem minőségi jellemző, képminőséget befolyásoló tényező. Sőt ha nagyon szőrszálhasogató lennék az elfoglalt helye optikai problémát okoz...

Még valami, a belépő/haladó dslr keresők olyanok mintha a barlang mélyéről néznél ki, főképp akkor ha láttál már igazi prizmás keresőt vagy rendes EVF-et. Mert ezekben az alap dslr-ekben tükrökkel helyettesítik a pentaprizmát ezzel tetemes fényveszteséget okozva, ezért is kicsi a keresőképük. Pentax legalább ezen nem spórol.

Közben lenyomtam két sört :DD

(#33024) fireman123 válasza #14121216 (#33006) üzenetére


fireman123
őstag

A felsoroltak közül[ez alapján is] a D5300-at választanám de nem 18-55-el, hanem 18-105 obival (nekem is ez van, és most tervezek venni hozzá egy 35mm f1,8 G-t ;) ), viszont kicsit olcsóbb a D5200 18-105 páros ...... esetleg közeljövőben a D5300 18-105 is közelíthet egy akcióban a 200e -hez (a nyáron volt már 215e)

(#33025) INTELligent


INTELligent
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdés, hogyha használt gépre vmi kezdő obival ~100k lenne a max keret (ismerkedésnek, hobbihasználatra, természetfotókra, makróra, nincs különösebb igény), akkor, ha azt hozzáveszzük, hogy objektívek terén a használtpiac milyen árban méri az üvegeket(később esetleg vmi nem extrém gyutávú tele meg egy nagylátó jöhet számításba, meg persze egy normális vaku) szerintetek egy 550d jó lenne egy 18-55 + 50/1.8 kombinációval kezdésnek(ez így kijönne 100k-ból, láttam hirdetést)? Igazából maximum a kihajtható kijelző, ami így hasznos featurenek tűnik, de ez lenne az első komolyabb gépem, szerintem meg tudnék azért lenni nélküle. És még annyi lemaradt, hogy kipróbálnám a manuálokat is (volt a kezemben talán egy 650d vagy 700d az egyik mm-ben, a manuális fókusz nem tűnt annyira parának ovf-ben sem, hogy kellene emiatt az evf).

Köszönöm a válaszokat!

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#33026) jjeahh válasza INTELligent (#33025) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"a manuális fókusz nem tűnt annyira parának ovf-ben sem, hogy kellene emiatt az evf"
Gondolom nem nézted vissza pc monitoron az elkészült képet, ha keresőben be tudtad lőni az élességet pontosan, én megeszem a papucsomat :DDD
50/1.8-at én csak akkor vennék, ha stm.
Canon esetében meg a kihajtható kijelző a lassú kontraszt af miatt (kivéve 70d) legtöbb esetben sztem olyan mint halottnak a csók... Max statikus témára jó, manuálokkal viszont hasznos lehet ha már nincs evf...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#33027) #14121216 válasza MrChris (#33023) üzenetére


#14121216
törölt tag

Nem zárkózom el teljes mértékben a Milc- től sem, csakhát mi,t írtam, csak a kis méret és kis súly miatt nem vennék Milc-et, azámomra az nem mérvadó. Nem családi és sima kirándulós fotózásra lesz, ennél azért több kell. Most egy Olympus XZ-10 prémium kompaktom van, de sikerült 1 év alatt kihozni belőle a maximumot, már kevésnek érzem. Ezért akarok Komolyabbat, amiben több a lehetőség. De a leglényegesebb a képminőség. Ha tudtok olyan Milc-et írni, ami tudásban és képminőségben van olyan mint a Nikon D5300 alapobival + később egy közepes 70-200-as + egy közepes 50/f1.8-as oival, akkor írhatjátok, megnézem, megfontolom.
Bocs a hibákért, melóból és telóról írok 😃

[ Szerkesztve ]

(#33028) daniduke válasza #14121216 (#33027) üzenetére


daniduke
tag

Nem minden milc kicsi, illetve nem csak a kis méret az előnyük. Nekem pl. akár 1D méretű is lehetne a gépem, nem érdekel, és még is milcem van.
Nem akar itt senki rábeszélni semmire, csak annyit mondunk hogy ne zárd ki a lehetősegek közül úgy ,hogy nem néztél utána.

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#33029) konyi79 válasza #14121216 (#33011) üzenetére


konyi79
addikt

Az ilyen mondatokkal vigyázz, hamar csinálnak belőle aláírást...

(#33030) jmakk válasza #14121216 (#33027) üzenetére


jmakk
őstag

"nem vennék Milc-et, azámomra az nem mérvadó"
Biztosan tisztában vagy a milc fogalmával? :F

"Olympus XZ-10 prémium kompaktom van"
Ebben a masinában ugyanakkora körömnyi érzékelő van, mint bármelyik másik kompaktban. Csak az átlagos kompaktnál kicsit több beállítási lehetőséggel és szolgáltatással bír.

A képminőséget és a szolgáltatásokat nem az határozza meg, hogy van benne tükör (dslr) vagy nincs (milc). A képminőség legnagyobb részben a használt szenzortól (méret, felbontása és minőség) és az objektívektől függ. A legtöbb milcben apsc vagy csak kicsit kisebb (Micro 4/3) szenzor van (kivéve Nikon 1 és Pentax Q), ami kb. ugyanakkora mint a nem full frame dslr-ekben.
Szolgáltatások terén meg véleményem szerint már sokkal innovatívabbak és többet nyújtanak a milcek.

Nyugodtan vehetsz ettől még dslr-t is, csak azért írom meg, hogy ne vezessük már félre a többi topik olvasót.

[ Szerkesztve ]

(#33031) jmakk válasza jmakk (#33030) üzenetére


jmakk
őstag

És kihagytam, hogy ráadásul van full frame milc is, a Sony A7 sorozata.

[ Szerkesztve ]

(#33032) Byk01 válasza #14121216 (#33027) üzenetére


Byk01
senior tag

Írtad, hogy városi fotózásra is kellene, ott kifejezetten előny a kis méret, mert nem vagy feltűnő a nagy fekete, kályhacsővel ellátott dobozzal az arcod előtt. Írtad a hegyek közti barangolást is, ahol azért megintcsak nem mindegy, hogy az egész felszerelésed nyom-e annyit (maximum annyit), mint a 70-20, amit a tükröshöz szándékozol majd venni.

A MILC nem egy kompakt cserélhető obival, hanem egy DSLR tükör nélkül. A szenzor kb. ugyanaz benne, mint a DSLR-ben, így ugyanazt a képminőséget fogod kapni. Az objektívek árai a használtpiacon (szerintem) hasonlóak most már.
Írt egy véleményt korábban az E-M10-et ajánlva Eperkutyus. Róla tudni kell, hogy egy D800-at váltott le E-M10-re, és - mint az ajánlása is mutatja - megelégedéssel használja.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#33033) gógyi válasza Mirman (#33007) üzenetére


gógyi
aktív tag

Megkérdezhetem, hogy mire cseréled le az EM 10-et?

(#33034) Mirman válasza gógyi (#33033) üzenetére


Mirman
őstag

Nikon D7100-ra majd ha elviszi valaki az E-M10et. Pedig szerintem jó áron kínálom 110 ert.

(#33035) asdf_ válasza jmakk (#33030) üzenetére


asdf_
veterán

Ebben a masinában ugyanakkora körömnyi érzékelő van, mint bármelyik másik kompaktban. Csak az átlagos kompaktnál kicsit több beállítási lehetőséggel és szolgáltatással bír.

Az pedig, hogy nem egy vaksotet obi van az elejen, meg van szenzorstabi, az lenyegtelen is... :U

[ Szerkesztve ]

(#33036) xXxian válasza konyi79 (#33029) üzenetére


xXxian
senior tag

Miért vigyázzon? Ha őt az teszi boldoggá. hogy egy méretes csattogóval flangáljon kollektíve köpjük le?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#33037) jmakk válasza asdf_ (#33035) üzenetére


jmakk
őstag

Hopp ezen átsikottam. :B Persze, hogy számít, főleg az obi.
De azért nézd meg mekkora már egy 2/3 vagy 1-colos szenzor is hozzá képest. És ilyen van már sok csúcskompaktban is. Fuji X10,20,20, Sony RX100 sorozat és a Oly Stylus 1 is ekkora.
A milcek többsége meg m4/3 vagy apsc szenzoros.

(#33038) fireman123 válasza jmakk (#33037) üzenetére


fireman123
őstag

Az XZ-10 a maga kategóriájában (50-60e ft, kompakt) nagyon is jó kis gép az f:1,8-2,7 obijával .....tapasztalatból mondom, a D5300 mellett nekem is ez van 2. szaladgálós "zsebben elfér" gépnek.....

[ Szerkesztve ]

(#33039) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Bocsanat, hogy ide, de pl5-osoknel ez hiba vagy normalis mukodes?
video

(#33040) konyi79 válasza xXxian (#33036) üzenetére


konyi79
addikt

Neeeeem!!!!
Nem köpi le senki, és lehet is ott érvet hozni a dslr felé, de nem ezt.
Szerintem.

(#33041) #14121216


#14121216
törölt tag

Igazán nem akarok dslr vs milf vitát robbantani, én csak mindenki a kis méretével meg a pillekönnyűségével kezdte az érveléls a Milf mellett. S azért írtam, hogy ez számomra nem érv mellette, sőt, a túl pici hátrány is nekem, mert közel 2 méteres magasságomhoz elég nagy kéz is társul 😊
Na de komolyra fordítva: Melyik Milf hozza vagy haladja meg képminőségre pl a Nikon D5300 + kitobinál kicsit jobb oival kombót, ami 200-ba belefér? Általánosan elmondható hogy a Milc kitobijai sokkal jobbak mint a DSLR-ekhez adottak, vagy ez is változó?
A hegyek közti barangolást meg ne úgy képzeljétek hogy lógok egy sziklán és tálibokra lődözök, hanem felmegyek kocsival amíg lehet, esetleg picit gyalogolok 😃

(#33042) ThorsHUN válasza #14121216 (#33041) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Jaja tenyleg jok a milfek, de szerintem az MILC lesz;)

Mondjuk az is teny h DSLR vs milF vita nem veletlenul nincs:)

[ Szerkesztve ]

(#33043) xXxian válasza #14121216 (#33041) üzenetére


xXxian
senior tag

Milf valóban jó poén, így 6*10 a 23. alkalommal is, köszönjük. :)

DSLR esetén, ha bármi+18-55 helyett Nikont veszel 18-105-tel, vagy Canon-t 18-135-tel nem fog csalódás érni.

Tükör nélküliben (ha csak a keresős gépeket nézzük) G6/G7, EM10/EM5, A6000 vásárlásával szintén nem nyúlhatsz mellé. Ezek mind jó gépek, ill. bizonyos területen kiemelkedőnek mondhatók (pl. öttnegelyes stabi, faja videó, dual AF rendszer, stb, stb, stb.).

Edit: S ott a Fuji is!

Nem egyszerű ez...a legjobb gép amivel dolgom volt egy D7100+18-105 kombó. Nem ragaszkodnék a tükörhoz, de ezt meg lehet venni 300-ért. Tükör nélküliben ennyiért még nem találtam olyat, ami minden, számomra fontos paraméterben eléri ezt a színvonalat. A hangsúly a "minden"-en van, tudom hogy egy-egy kiragadott dologban bizonyos MILCEK már korszerűbbek is.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#33044) MrChris válasza #14121216 (#33041) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szerintem az a Nikon elég jó választás. A 18-105-t azért ajánljuk mert a tesztek szerint u.a. a minőség és elég nagy a fedése, már portrézni is lehet vele, szóval mindenes. A 18-135 meg még jobb éleséggel bír, csak az már 115-120e, pénz.

(#33045) vihartigris válasza #14121216 (#33041) üzenetére


vihartigris
őstag

Menj be egy pl. egy média marktba és próbálj ki minél több gépet (milcet, dslr-t). Tapogasd, nyomogasd, készíts néhány képet (vigyél magaddal memóriakártyát), használd a menüjét is. Több gép nem fog tetszeni, más gépek szimpatikusak lesznek.
Menj haza nézd meg az elkészített képeket, hasonlítsd össze.
Aludj egyet, másnapra okosabb leszel :)
A Canon gépek is jók, az igaz, hogy a szenzoruk valamivel gyengébb, mint a Nikoné, de ha utómunkázol akkor mindegy.

bármi reciproka a semmi

(#33046) MrChris válasza vihartigris (#33045) üzenetére


MrChris
nagyúr

' ha utómunkázol akkor mindegy.' Ez így egyáltalán nem igaz. Ha rawozol egy gyengével meg jobbal akkor a jobb csak jobb marad.

(#33047) fireman123 válasza #14121216 (#33041) üzenetére


fireman123
őstag

Ha mindenképpen bele kell férned 200e-be, akkor D5200 18-105 megfelelő lenne, nem sokban különbözik a D5300-tól-tól, viszont olcsóbb kb. 35e-el....ha nem sürgős akcióban talán a D5300 18-105 is közel lehet a 200e-hez.

[ Szerkesztve ]

(#33048) #14121216 válasza fireman123 (#33047) üzenetére


#14121216
törölt tag

Ezek szerint neked van D5300 is és XZ10 is. Az 5300 18-55-ös kitobival van? S mennyivel jobb mint az XZ-10? Azért kérdem ezt, mert igazából az 5300-ast 18-55-el venném, s pár hónap/fél év múlva vennék hozzá valami jobb/használt 70-200-ast. Így 2 obival le tudnék fedni egy nagy tartományt.

(#33049) 80hun válasza #14121216 (#33048) üzenetére


80hun
addikt

A 70-200mm f2.8 ak még használtan is 150e-től vannak és nincs bennük stabi ami nemvalami jó dolog ha kézből fotózól vele. :)

(#33050) fireman123 válasza #14121216 (#33048) üzenetére


fireman123
őstag

Nekem D5300 18-105 obival van, és emellett a feleségemnek van XZ-10 gépe. A D5300 szenzora ugye lényegesen nagyobb mint az XZ-10-é, és kategóriájában az egyik legjobb, így nyilván nem hasonlítható össze a két gép.....természetesen jobb képeket lehet csinálni vele mint az Oly-val.
Nem véletlenül ajánlja itt is mindenki a 18-55 helyett a 18-105-öt. ...én a 18-105-höz most akarok venni egy fix 35mm 1,8G-t (56e újonnan, használt 45e) és később egy 70-300 stabis Tamron-t (100e újonnan, használtan 75-80e).
Ha 18-55-öt veszel várhatóan sokkal sűrűbben kell cserélgetni mint a 18-105-nél.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.