Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56401) kovsol válasza Kis Tigris (#56400) üzenetére


kovsol
titán

"Valamint jó lenne, ha technikailag sem lenne 2-3 évesnél öregebb :)"
Ez üti azt, hogy az A7 és A7II -t nézted. :D

A Sony dual kit képminőségével meg voltál elégedve egyébként? Csak mert a kéminőség az objektívtől jobban függ, mint a magától a géptől. Mielőtt FF vonalra rámennél javaslom nézd meg mibe is kerülnek az objektívek, mert az maga elviszi kb már az 500e ft-os kereted nagy részét, vagy akár még kevés is lehet.

"mióta láttam A7 III vs A6400 képminőség összehasonlítást"
Én sok ezer képet lőttem már A6100 és A6300-al amiben ugyan az a szenzor van mint az A6400-ban, és nyugodt szívvel ki merem jelenteni az A7III képminősége jobb, főleg ha nem folyton ISO100-on fotózól. És a RAW file-ban is több lehetőség van.
De nem is egy árkategóriáról van szó.

Ha Sony a kiszemelt, akkor mindenképp várj egy akciót. Pár havonta kupon napok, sony napok, féláfa stb ürügyén vannak - 10-15% leárazások.

Egy alternatíva lehet esetleg:
Egy Sony A6400+18-135 kit 400-430e Ft körül beszerezhető leárazáskor. A korábbi átfogásod nagy részét lefedi. A szenzor eggyel újabb, mint az A6000-ben. Az AF teljesen up to date szinten van. Az objektív meg jobb kéminőséget adna, mint a korábbi 16-50 55-210 páros.
Ez mellé ha szükséged van még egy fényerős fix is kijön a keretből.

May the Force be with you!

(#56402) Neck válasza Kis Tigris (#56400) üzenetére


Neck
veterán

Én azt mondanám, hogy Sony a6400 + a kertek alatt érkező Tamron 17-70 f2.8 - kevés teszt van még róla, de nagyon dícsérik (a Sony APSC megváltója :D)
Piacvezető autofókusz + végig f2.8-as zoom elég jó lefedettséggel, dinamika, örökélet, ingyensör. Szerintem jobb kombó, mint egy full frame gép kitobival.
A Kovsol által ajánlott 18-135 -el is jó szettet alkot, veri a két kitobi teljesítményét.

Az a7II jó váz volt anno, IBIS, jó szenzor, de nagyon eljárt felette az idő, autofókusz szempontból különösen.
Az a6600 nem igazán éri meg a felárat (IBIS + nagyobb akku 180 ezer forintért).

Ha még feljebb akarnál lépni, a7III + Tamron 28-75 f2.8, de az felfelé kilóg a keretből.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56403) kovsol válasza Neck (#56402) üzenetére


kovsol
titán

Az a Tamron 17-70 f2.8 jó cucc, de kapott egy 300e ft-os árcédulát. Német ára mennyi nem tudod megmondani?

May the Force be with you!

(#56404) Neck válasza kovsol (#56403) üzenetére


Neck
veterán

Ugyanannyi. 850-870 EUR. Amivel alámentek a 16-55 f2.8 G-nek egy jó 250-300 EUR-al meg egy képstabival, persze így sem olcsó.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56405) Neck válasza Neck (#56404) üzenetére


Neck
veterán

Kifutottam a szerkesztési időből :( Elő lehetett rendelni 770 EUR-ért.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56406) vihartigris válasza Neck (#56402) üzenetére


vihartigris
őstag

+1

bármi reciproka a semmi

(#56407) Rapid136 válasza Kis Tigris (#56400) üzenetére


Rapid136
őstag

Az A7III mellett szól még az új akku ami baromi sokat bír a korábbihoz képest és a képstabi ami nincs az A6400-ban. Persze stabis üvegekkel megy, de az A7III stabija manuális is obikhoz jól jön.
Ha jól látom silent shutter van mindkettőben.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#56408) Kis Tigris válasza Rapid136 (#56407) üzenetére


Kis Tigris
tag

Köszönöm mindenkinek :)
Közben annyit változott a dolog, hogy nőtt 100-al a keret, szóval most 700.000ft-ig tudok gondolkodni :)

Ebben talán kis szerencsével már az A7 III is benne lehet 28-75 obival?

S ez vagy az A6400 + Tamron 17-70 f2.8 kombó lehet a jobb képminőség szempontjából?

Kérdem azért is, mert Full Frame géphez nem volt még szerencsém, nem tudom melyik nyújt többet vajon :)

(#56409) vond válasza Kis Tigris (#56408) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Egyértelműen A7III + 28-75. :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56410) wms válasza vond (#56409) üzenetére


wms
senior tag

+1

(#56411) Neck válasza Kis Tigris (#56408) üzenetére


Neck
veterán

Ebben az esetben nem kérdés, a7III + Tamron 28-75 f2.8 jó akcióval, esetleg használt obival belefér.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56412) Ijk válasza Neck (#56411) üzenetére


Ijk
nagyúr

250k a Tamron, hát ha most van A7III váz 450-ért akkor sírva fakadok hogy decemberben nekem 550-re jött ki.
Ha jól látom jelenleg 640-60=580 az A7III váz, kitben 710-90=620k.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56413) kovsol válasza Ijk (#56412) üzenetére


kovsol
titán

Én 2018. őszén vettem 630-ért az A7III -t. A Tamron 28-75 -t meg 260 még 2019. nyarán.
Annyira azért nem lett olcsóbb. Ez mondjuk köszönhető a csodás forintunk értékállóságának.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#56414) Neck válasza Ijk (#56412) üzenetére


Neck
veterán

Arról tudok nyilatkozni, amennyiért én vettem: 1470 EUR váz, 600 EUR obi, mind a kettő újonnan, ismert boltból, garanciával (nem szürke beszerzés).

Ezt követően voltak akciók (linkeltem néhányat a Sony csoportban, mint ahogy mások is), ahol olcsóbban is hozzá lehetett jutni a vázhoz. Többeknek sikerült 500k alatt picivel vázat venni, magyarországi kereskedésből.

Ezért írtam, hogy jó akcióval, használt obival belefér a keretbe, nem azt írtam, hogy bármelyik boltba bemegy és most azonnal vesz egyet, akkor kijön a rászánt összegből.

Kovsol: Gyenge a forint, de azért a váznak sokat ment le az ára. Inkább a Tamron tartja az árát ;)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56415) Kis Tigris válasza Ijk (#56412) üzenetére


Kis Tigris
tag

A kit -90-et hol láttad? :)

(#56416) Ijk válasza Neck (#56414) üzenetére


Ijk
nagyúr

Értem hogy voltak akciók, de itthon nem jön ki jelenleg a szett 700-ból, de még szürkén sem. A kitet meg tudja venni, de véleményem szerint jobb az a6400 simga fixekkel vagy esetleg a tamronnal.

Kis Tigris : Sehol, eltévesztettem, mert csak dec 31.-ig volt annyi kedvezmény rajta.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56417) hdanesz válasza Kis Tigris (#56415) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Itt van 28-70mm kit 710-ért, 60ezer visszatérítéssel. (Elvileg január végéig van visszatérítés) Ha nem a 2.8-as obival látta. :Y

[ Szerkesztve ]

(#56418) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Üdv!
A marketing kampány minőségének növelése érdekében, termékfotózásra szeretnék egy fényképezőgépet venni.
Ilyen eszközökkel történne a fotózás:

A termékek teljesen különbözőek lennénke, főként matt felületűek, 10 centis átlagméretűek.
A képek webre mennének ki, a webshop felületére, lehetőleg minél kevesebb utómunkával.
Az ár nehéz kérdés. Mivel teljesen kezdő vagyok, ezért nem hiszem hogy komoly gépre lenne szükségem. Az árkateget 100-500€ közé lőném be.
Ennyi input alapján tudnátok nekem segíteni?

(#56419) MittuDomain_ válasza MATEO6600 (#56418) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Szia!

10cm méretre egy photobox sokkal jobb választás, mint amit a képen mutatsz - pláne ilyen büdzsé mellett. (Ha a fenti szett már megvan, más tészta, de amit ott látok, már maga ~4-500€)

Minden esetre egy photobox 3-5-10e maximum (kínai beszerzés mellett), a maradékból ~10e egy minimum vállalható állvány (Nekem egy hete jött meg ez - 10 nap alatt átvettem, valami csodás együttállás lehetett, én sem értem - , kuponnal 14e, és minden fillért megért. A kupon elvileg még él rá.)

A fényképezőre ilyen statikus témában nincsenek nagy csodák. M43/APS-C fölé ne menj, még kifejezett makró üveg sem kell feltétlenül, de a kis DOF előny. EVF sem feltétlenül kell.
Én lehet hogy oly-t vennék, és tavaly év végén a Canon M100-at nevetséges áron szórta ki az Alza, lehet hogy még van.

Használtan pedig kinyílik a világ. ;)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#56420) Neck válasza Ijk (#56416) üzenetére


Neck
veterán

Nem mindenki rohan azonnal a boltba vásárolni, ha jól emlékszem, neked hiába írtuk, hogy várj egy jobb akcióra.

Ő tanácsot kért, én írtam, hogy beleférhet, egy jó akcióval. Ezt továbbra is fenntartom.

:R

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56421) Ijk válasza Neck (#56420) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mert milyen jobb akcióra kellett volna várni 550-nél? Nem kizárt hogy lesz olcsóbban de inkább valószínű hogy nem belátható időn belül, legfeljebb amikor majd kijön a 4-es és kiszórják a raktárakat. Gondolom ő sem hónapok, év múlva akar fényképezni.
Vagy keres használtat, bár azok sem nagyon vannak jó áron.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56422) Neck válasza Ijk (#56421) üzenetére


Neck
veterán

Ami tény, hogy a karácsonyi roham előtt 1 hónapon belül 3x is volt 520-ért illetve az alatt, és ez csak a magyar akció. Többen a fórumról vettek 500 alatt is, a plusz 5% akciós Edigi szülinapi kuponnal.

Valószínű, ha jön az a7 IV, megint lesz ilyen.

Én azt írtam, hogy akcióval belefér a keretébe, mert akcióval belefér a keterébe, többször is lehetett már ennyiért venni, ergo nem kell jósnak lenni ahhoz, hogy jó eséllyel lesz még ilyen.

Az már az ő döntése, hogy a kerete függvényében vagy vesz most olcsóbb vázat, de ha tud várni, akkor megveheti amazt akciósan. Azt ő is látja, hogy ha most a kosarába teszi, akkor többe kerül. Ez nem extra info. Az extra info, hogy volt már annyiért akciós, hogy beleférjen.

Azt viszont nem értem, hogy te kit, és miről akarsz meggyőzni? Őt, hogy vegyen mást ehelyett? Vagy mi a te álláspontod? Ha szerinted nem fér bele a keretébe, te mit ajánlasz helyette akkor?
Én ugyanis nem fogok veled leállni az akciókon lovagolni, szerintem az akciós történet már nagyon off itt. Ajánlj akkor másik szettet, amit szerinted ehelyett vennie kellene.

:R

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56423) Ijk válasza Neck (#56422) üzenetére


Ijk
nagyúr

Senkit nem akarok meggyőzni. Jelenleg 900k-t kell letennie hivatalos forgalmazónál a szettért (amiből 60-at visszakap másfél hónap múlva), tehát 840-et. Ezen felül meg nyilván várhat akcióra amikor a 900-ból 700 lesz.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56424) Ijk válasza Neck (#56422) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azt már mondtam mit ajánlok, 6400+30.14 56 1.4 vagy 6400+17-70 2.8 ha zoom kell.
Plusz táska, pótakku, kártya, esetleg vaku, állvány.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56425) lugosi válasza MittuDomain_ (#56419) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“de a kis DOF előny”

Én úgy lennék vele, hogy termékfotónál inkább legyen az egész termék éles, szóval szerintem itt a kis DOF nem feltétlen lenne előny.

(#56426) kovsol válasza Ijk (#56424) üzenetére


kovsol
titán

Én azért ránéznék a Fuji kinálatára is. Egyes vázakhoz adott fuji 18-55 f2.8-4 -t valószínüleg nem is kellene cserélje. Ez fölé meg még1 zoom, és le van fedve a korábbi átfogása.

Fujifilm X-T30 + XF18-55mm 420e
Fujifilm X-T3 + XF 18-55mm 550e

May the Force be with you!

(#56427) Neck válasza kovsol (#56426) üzenetére


Neck
veterán

Esetleg, ha kicsit bátrabb, rendelheti olaszból.

Fujifilm X-T3 Systemkamera inkl. Fujinon XF18-55 f2,8 - 4 Objektiv exkl. 200€ Cashback = 1166€

Fekete még van, ezüstben csak rendelésre.

Így annyira jön ki az X-T3, mint itthon az X-T30. Persze, csak jó akcióban ;]

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56428) MATEO6600 válasza MittuDomain_ (#56419) üzenetére


MATEO6600
őstag

Szia!

Köszönöm a segítséget.
Közben többet tudok már, nem csak 10 centis objektumok lesznek, hanem hangulatképek is. Példának okáért egy ilyen részlet: [link] Ez is még a photobox szintje?
Az általad felsorolt technológiák nekem kínaiak :B Én csak konkrét (általatok ajánlott) modellben tudok gondolkodni. Ezt a Canon M100-at megnéztem, de 500€-ért találtam egyedül, ami ugyan még épp belefér a limitbe, de már erőteljesen a tetejét súrolja :).
Használtban nem gondolkozok.

(#56429) rizso válasza MATEO6600 (#56428) üzenetére


rizso
addikt

MM-ban (Mammut) Panasonic GX80+12-32 objektív 139990Ft, vagy Olympus E-M10 III+14-42 pancake szintén ennyi (vagy 149990, nem emlékszem pontosan), egy pana 25mm f1.7 vagy olympus 45mm f1.8 objektív mellé még talán beleférhet, ha látsz akciót rájuk.

Persze ha hazai beszerzés lesz (bár külföldön is szoktak lenni jó akciók).

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#56430) Griffyn


Griffyn
újonc

Sziasztok!
:))
MILC vásárlás előtt állok.
Rengeteg tesztet és videót megnéztem de nem érzem hogy határozottan el tudnám dönteni melyik lenne számomra optimálisabb választás:

Sony A6400
Fujifilm X-T30
Nikon Z50
Canon M6 II
Canon M50

Fontos hogy leginkább kézből fotóznék és nem állványról.
Első sorban beltéri család és baba fotózás - portré, kirándulás - utcai
fotózáshoz és videózáshoz keresnék gépet.

Fő szempont hogy sokszor kellene rossz fényviszonyok mellet fotózni, és a baba/gyerek téma elég izgő mozgó tud lenni :)

Nem igazán szeretek utó munkázni így jó lenne ha szép színekkel dinamikával és kevés zajjal készülne a kép.

Az APSC méret megfelelne, inkább a kezdeti kit lencséket cserélném majd idővel nem nagy lencse parkara de 1-2 tényleg minőségi darabra.

Ami nem igazán fontos az a sok kártya foglalat, hosszú akku idő, nem napi 8 órában lenne használva esőben/sivatagban és incs meglévő obi parkom ohzzá.

Az ár tekintetében szerencsére rugalmas tudok lenni de 300-400 körül szeretném megúszni a vázat vagy vázat plusz a hozzá járó kit obit és jövőre beruháznék 1-2 darab hozzá méltó obira is.

Canon-nál tetszik hogy alapból számomra szépek a színei és ha jól tudom gyors a fókusz és van képstabilizátor is ha bár csak digitális ez nem tudom mennyi előny a többivel szemben ha számításba veszem a stabis obikat is.

Nikonnál a jó képminőség és dinamika amit dícsérnek és bár nincs kép stabilizálás ahol szépen kitarthatom a gépet amíg a gyerek majd bele izeg mozog a képbe :D az ISO tudását tudnám kamatoztatni. Láttam lehetőséget a color profil módosítására is hogy kicsit canonosabb hatású képek készüljenek (ez mondjuk nem tudom mennyire bullshit/szentség törés vagy mennyire járható út).

Itt azt hittem hogy a Nikon jó választás lenne de utána rátaláltam a sony a 6400-as gépére ami most eléggé összezavart, úgy látom hogy a canon-hoz hasonló szép színeket produkál és a nikonhoz hasonlóan rosszabb fény mellett is szép zajmentes képeket tud, mindehez hozzájön a brutál gyors és pontos fókusz rendszer ami lehet előny a kutyával rohangáló gyerek fotózása közben. Videó tekintetében pedig nem melegszik nem limitált videós képességek a fejlett fókusz megtartása mellett.

A tesztekben viszont szinte kivétel nélkül vloggerek vagy videósok forgatják a kezükben úgy tűnik tiszta kép ha videó, akkor sony a6400, de nem igazán találok fotózásra kiélezett összehasonlításokat illetve nem tudom mennyire látom tisztán az előnyöket hátrányokat egyes modelleknél és mennyire dőltem be a fizetett promó videósoknak és teszteknek :D.
Előttem is tettek fel hasonló kérdést és ott a fuji x-t30 at ajánlottátok ami tényleg nagyon hasonló a sony-hoz, talán a színek is szebbek de valahogy a 10 perces videózás limit eléggé elriaszt. Ezzel kapcsolatban van tapasztalat mennyire használható?

Nincs meglévő objektív parkom amihez igazodnom kellene és az említett portré + utcai irány a mérvadó.

Kicsit azért össze vagyok zavarodva az objektíveket illetően is, mert bár azt többen is írjátok meg tesztekben is elhangzik, hogy inkább egy jó obi mint jó vázon rossz obi és tesztekben említik, hogy az egyikhez kevesebb és drágább a választási lehetőség a másikhoz olcsóbban jobb minőségűek érhetőek stb... de utána meg látok egy videót ahol átalakító gyűrűkkel össze vissza váltogatják az obikat és elvileg megtartja a fókusz képességeket is, így nem tudom ennek mennyire kellene befojásolnia a váz választásánál.

Ha nem beszéltek le a sony-ról akkor melyik kezdő kit vagy váz+obi kombót ajánlanátok kezdésnek?

Illetve ha tudtok ajánlani jó minőségű obit a kit után akkor melyik kettő lenne amibe majd érdemes lenne gondolkodnom?

Ha elmentem olyan gép mellett ami jobban passzolna az igényeimhez és árban is kb ezeknél jár, akkor kérlek világosítsatok fel :)

Előre is köszönök minden segítséget/tapasztalatot/véleményt! :R

(#56431) MittuDomain_ válasza MATEO6600 (#56428) üzenetére


MittuDomain_
őstag

És persze lugosi.

Ez a DOF vs termékfotó érdekes egy dolog, nekem az a személyes tapasztalatom, hogy egy kis mélységélességű képet jobban megnéznek az emberek, figyelemfelkeltőbb.
Inkább azt mondanám, legyen egy művészibb a nyitókép, aztán jöhetnek a száraz, mindenütt éles alkotások. ;)

A fenti hangulatkép mellett a photoboxot felejtsd el. Viszont ha ráér amíg megjön /nem kell számla a cégnek, hanem a kávépénzből kifizetik, vagy te magad rászánnál 10-15$-t/, az apró dolgoknál jelentős időt megtakaríthat neked utómunkában.

Az M100 annyiért drága, tavaly talán 98e volt kit obival.
Pláne, hogy az állványt, vakut nem igazán lehet megspórolni ilyen munkára.

A rizso-féle GX80 vagy az E-M10 nagyon baba ajánlatok, én kifejezetten szeretem az oly gyári színeit is.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#56432) Neck válasza Griffyn (#56430) üzenetére


Neck
veterán

Én Sony-t vennék egy jó 18-135-el. Később Low light-ra meg pár Sigma f1.4-es obit, amikor már megvan, melyik a kedvenc fókusztávod.

A Canon és a Fuji rendszer sem rossz választás.
A Fuji-nak jó a zoom obi, amit adnak hozzá, és a vázból kieső JPG jó.

Nikon APSC MILC-ből jelenleg 1 váz van, és nagyon limitált az obi kínálat. Valamint nem látok nagy hajlandóságot a Nikonnál, hogy fejlesszenek rá.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56433) MrChris válasza Griffyn (#56430) üzenetére


MrChris
nagyúr

Fujifilm X-T30 + 18-55 2.8-4-re szavaznék. Az az obi egy profi szintű nagyon jó minőségű üveg, nem kell lecserélni. Kevés ilyen alapzoom van, a rekeszgyűrű kifejezetten különleges. A váz igényes, sok dedikált, célravezető tárcsával, gombbal van ellátva.

(#56434) csacsi77 válasza Neck (#56432) üzenetére


csacsi77
senior tag

Ma láttam, hogy befejezik a Nikon D3500 és D5600 forgalmazását. Nekem ebből az jön le, hogy az alsóbb szegmensben is milcre váltanak majd. Talán jön a Z30? És akkor már lesz miért aps-c obikat is fejleszteni.

Öreg fater megoldja!!!!

(#56435) Neck válasza csacsi77 (#56434) üzenetére


Neck
veterán

Lehet. Mindenesetre jelenleg nagyon kevés obi van rá, és egy darabig még tuti várni kell. Én most nem vennék Nikont, legalább addig nem, amíg ki nem épül.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56436) ZephX válasza Neck (#56432) üzenetére


ZephX
senior tag

Azt olvastam, hogy Canon hanyagolni fogja a fejlesztést a Canon M-re. Nyilván ez pletyka, meg nem biztos, de azért érdekes. [link]

[ Szerkesztve ]

(#56437) Matska válasza Griffyn (#56430) üzenetére


Matska
senior tag

Érdemes lehet még a Fujifilm X-S10-et is számításba venni. 4 kilóba belefér külföldről egy elég minőségi kit obival, szépek a jpeg-ek, jó videó, jó IBIS.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#56438) nikkor


nikkor
aktív tag

Sziasztok!
Canon M50-hez milyen memória kártyát javasoltok? Fotózni jpeg-ben, videózni FHD-ben fogok. Fotóból kb. 5-600 db + videóból 30-40 perc férjen el rajta.

(#56439) volvoguy


volvoguy
addikt

Sziasztok!

Szeretnék komolyabban elmerülni a fotózásban, ami annyit jelent hogy a mobilos fotozást és bridge gépeket hagynám magam mögött. Szeretném megtanulni a manuális beállításokat.

Típust nem irok, mert jelenleg azt sem tudom DSLR vagy Milc kategóriában nézelódjek, 100-110e forintig objektivvel, használtan!!!!!

Találtam mindkét oldalon rengeteg eladót itt a PH-n, általában elmondható hogy a DSLR-ekben van már 20-30e expo, gari nincs rájuk, de van pár 7-10e expós is. Ujból a Canon-nak van a 2000D és 4000D gépei 120-130 körül.

Milcek terén több a még garis használt készülék.

Szóval abszolut kezdő vagyok, Milc téren a Panasonic G6 és az Olympus Olympus OM-D E-M10 II amit találtam itt.

DSLR-ekből meg aztán 40-110e forint között nagy a szórás. Van valami tippetek?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#56440) Rapid136 válasza volvoguy (#56439) üzenetére


Rapid136
őstag

Egy jó tanfolyam? És ez nem vicc...
Utána azért már könnyebben döntesz.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#56441) nozs23 válasza volvoguy (#56439) üzenetére


nozs23
addikt

Aréna Media Marktban ma láttam Lumix GX80 12-32 obival 130-ra értékelve, az elég jó kis cucc újonnan ezen az áron. Két év garival, tehát azt a plusz 20k-t megéri null kilométeresen.

#56440

Szerintem online is mindent meg tud tanulni a kezdéshez.

[ Szerkesztve ]

(#56442) vihartigris válasza volvoguy (#56439) üzenetére


vihartigris
őstag

Az elmélet elsajátításához vegyél egy könyvet.

bármi reciproka a semmi

(#56443) Muerte68 válasza volvoguy (#56439) üzenetére


Muerte68
addikt

Fuji XE 1,kit obival használtan 90+ ért kapható van evf sok kezelő szerv dedikálva látod hogy mi hova van állítva könnyebb megtanulni a beállításokat
A fókusz kicsit lassú de egyéb baj nincs vele a szenzor jó, a kit obi is jobb mint az átlag
Az EM 10 sem rossz gép kisebb szenzor gyengébb kit obi több extra funkció viszont halott rendszer az olympus most adta fel.
Az obik olcsók hozzá és van ibis
Olvass könyveket vannak jó sorozatok is a fotózásról elég sok mindent meg lehet tanulni
A gépre szánt keretből gondolom hogy nincs másik 100 a tanfolyamra :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#56444) vond válasza nozs23 (#56441) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én is ezt venném. :K

Tanfolyamra meg nehogy elküldjétek kezdőként. Pont arra valók ezek a szarok, hogy a hasznos dolgokra is elkölthető pénzt lehúzzák a témában tudatlan emberekről. "Komoly" tanfolyamokon is lemennek úgy hosszú hónapok, hogy utána nekem kell magyaráznom a frissen végzett hivatásos fotósnak, hogy mi az az EVF, meg UWA, meg hogy hogyan kell Lightroom-ban a torzítást korrigálni. Nevetséges. :(((

Sokkal inkább egy kezdőknek szóló könyv, vagy online ismertetők, segédletek. De szerintem azért képben lehet annyira már bridge felhasználóként is, hogy ne a legelejéről kelljen mindent kezdeni.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56445) volvoguy válasza Muerte68 (#56443) üzenetére


volvoguy
addikt

És akkor Olympust nem is érdemed venni? Teljesen megszünik a támogatás, egy idő után mindenki szabadulna a gépektől?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#56446) MrChris válasza volvoguy (#56445) üzenetére


MrChris
nagyúr

Annyira döglik, hogy az em10mk3 Japánban a top eladott kamera lett. "Akinek halálhírét keltik, az sokáig fog élni" ;)

(#56447) lugosi válasza volvoguy (#56439) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szia!

Dslr-t nem vennék, a belépő kategóriában legalábbis biztos nem. Inkább milcet nézz. Amit a többiek ajánlottak Panasonic gx80 jó kis gép, nekem is olyanom van, meg vagyok vele elégedve. Vagy egy belépő Sony milc (pl A6000?) használtan, ha belefér a keretbe.

Tanfolyamra ne költs szerintem se, a lelkesedés és a kísérletezés és a neten megszerezhető tudás bőven elég lesz ha érdeklődő vagy.

(#56448) volvoguy


volvoguy
addikt

Köszi mindenkinek! Igazából lehet rosszul gondolom, de ha már komolyabban érdekel a téma, érdemes olyan gépet nézni ami videózás terén tudja a 4K-t vagy legalább UHD-t? Bár a fotózás érdekel jobban, de a ma elterjedt nagy tv-ken egy 1080p felvétel már kissé szemetszúr nem?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#56449) Muerte68 válasza volvoguy (#56445) üzenetére


Muerte68
addikt

Szerintem még nyugodtan meg lehet venni, de ez szubjektív valaki ilyenkor szabadul mindentől.
Szerintem a belépő Dslr halottabb :D
Jó pár évig jó lehet még addig te is látod már hogy mi kell neked és ha fotózol tovább lehet hogy amúgy is váltasz.
Ha nem akkor még valószínűleg 1-2 évig bukó nélkül ki tudsz szálni
Igazából ha próbálod hogy mit tudsz vagy mennyire érdekel jobb egy használt gép mert valószínűleg minimális bukóval tudsz váltani vagy kiszálni ha már jobban tudod hogy mi kell neked
Én elég sok gépet próbáltam nekem pld a Fuji kialakítása kezelése meg a nagyobb szenzor döntött és ezt használom idáig legrégebben ráadásul van hozzá egy használtan 80-90-ért megvehető fényerősebb alapzoom.
Úgyhogy ha váltok az csak egy újabb váz lesz de szerintem az XE 1-utána is megmarad mert egy jó kis gép főleg ennyi pénzért

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#56450) Neck válasza MrChris (#56446) üzenetére


Neck
veterán

A JDM ebből a szempontból mindig unikornis. Nem abból érdemes kiindulni. Én max akkor vennék Oly-t, ha nagyon jó áron dobják utánam. Ha van ugyanabban az árkategóriában hasonlóan jó vétel, akkor inkább amazt venném. De ahogy Muerte68 írta, még így is hamarabb vennék Oly-t, mint belépő DSLR-t :D

És ezzel a mondattal megidézzük PuMbA -t :)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.