Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55051) Hínár929 válasza tvamos (#55050) üzenetére


Hínár929
tag

Szia,

Enyhén fogalmazva, rossz következtetéseket vontál le, nem tudom miből, de sejtem az M42 lehet az oka, ez valamit kiváltott benned, és ez alapján kicsit lekezelő hozzászólást írtál.

Nem csak M42 objektíveket akarok használni, felmerült mint lehetőség de nem az én világom, nem ez a fő irány.
A jó AF nem a „művészkedésre” kellene, és nem az M42-höz, ez még nekem is egyértelmű, sőt a „művészkedés” is távol áll tőlem.
Az utómunkázás nem is értem hogy jött képbe? Ha azt mondom, hogy szoktam utómunkázni és raw/jpeg-ben fotózom akkor az nem is elképzelhető az eddigi hozzászólásokból? Pedig, még ha amatőr módon is, de szerkesztem a képeimet.

Lehet, „komoly” fotósoknak túl sok amatőrséget irkálok, de gondoltam elfér a fórumon, hagy pörögjön egy kicsit.

Azt is igazán sajnálom, hogy egyáltalán szóba jött mint lehetőség a 6500 mert a szavaidból ítélve nem a legjobb választás. De ha nem az akkor jó lenne tudni, hogy miért. Nem vagyok Sony részvényes tehát más is jó lehet.

(#55052) w.miki


w.miki
veterán

Fotózáshoz nem értő ismerősöm szeretne egy jó gépet venni, hátha attól majd a képei is jók lesznek.
Főleg portéra, embereket fotóz. Tetszik neki a bokeh, háttér elmosás, de a photoshophoz n(s)em ért. Ezt tudja valamelyik gép? (automata módban...)
Ezt a gépet nézte ki magának.
Canon EOS 2000D + EF-S 18-55mm IS II (2728C028AA) Digitális fényképezőgép
- 135e Ft
Van ajánlottabb a kategóriában?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#55053) Mr.Csizmás válasza w.miki (#55052) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

budget definíciója finoman szólva.

inkább: [link] EM10 mk2 váz 99e + használtban bugázni kitobit, vagy ami tetszik.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55054) haruspex válasza w.miki (#55052) üzenetére


haruspex
aktív tag

Bokeh-hez fényerős obi kell elsősorban, a gép az mindegy, Canon 50mm f 1.8 ehhez a géphez a legolcsóbb. Szolgáltatásokban, keresőben, messze jobb viszont az alább linkelt gép kisebb méretben, kicsit gyengébb szenzorral, képstabilizátorral.

[ Szerkesztve ]

(#55055) pandur99 válasza w.miki (#55052) üzenetére


pandur99
aktív tag

Ha háttérmosás kell, azt a kitobitól ne várja, ahhoz kell egy fényerős fix, pl. Canonhoz 50mm 1.8, azt elég olcsón kapni. De a fent említett Olympushoz is valami fix kell, pl. m.Zuiko 45mm 1.8, ha portrézni akar, vagy pl. Panasonic 25mm 1.7.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#55056) Mr.Csizmás válasza pandur99 (#55055) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

20/1.7 :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55057) w.miki válasza haruspex (#55054) üzenetére


w.miki
veterán

Konkrétan kezdőnek milyen gép+obi szett(ek) ajánlottak, akkor?
Vagy ez a Canon is jó lesz neki? Mind1, csak tükörreflexes legyen, mert szerinte azon múlik.
Annyira viszont én sem értek hozzá, hogy el tudjam magyarázni, hogy nem, nem azon.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#55058) haruspex válasza pandur99 (#55055) üzenetére


haruspex
aktív tag

Mindegy melyik gépet veszed ha a Bokeh a cél. A kinézett gép nagyon fapad, nehézkes kezelés, kis kereső, én nem igazán venném, de végül is nagy, Canon, és lehet vele fotózni....
A milcek ugyanezek, csak opikai kereső helyett egy lcd/oled panelben látja a képet, ettlől kisebbek,és mondjuk nem maradnak ki az olyan szolgáltatások, mint a panoráma amit a telefonon pl. megszokott.

Annyi még hogy a Canon obi kínai verziója (yongnuo 50mm) is elég lehet, ha csak kipróbálni akarja a dolgokat. MFT-hez is van olcsósított kínai megoldás, a yi 42.5, és a yongnuo 42.5. Bár keretet nem írtál. Illetve a legtöbb MILC rendszeren a Sigma 60mm is jó kezdet lehet.

AZ Oly színei szép szaturáltak, ami nem jön be mindenkinek, de aki telefonról vált, annak valszeg tetszeni fog, jobb a kereső, és a kezelőszervek, sztem az egy jobb gép.

[ Szerkesztve ]

(#55059) Mr.Csizmás válasza w.miki (#55057) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

csak tükörreflexes legyen, mert szerinte azon múlik.

na ez is egy jó kis urban legend, mint az allergiára a kalcium :W

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55060) pandur99 válasza Mr.Csizmás (#55056) üzenetére


pandur99
aktív tag

Az is jó.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#55061) w.miki válasza haruspex (#55058) üzenetére


w.miki
veterán

Bokeh jó lenne, de nem feltétel. Portré fotózás lesz a legtöbb képen.
DSLR/MILC, sőt még kompakt is szóba jöhet, csak jó legyen a kép, és tudás nélkül is könnyű legyen kezelni.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#55062) haruspex válasza w.miki (#55061) üzenetére


haruspex
aktív tag

SZtem arra az Olympus tökéletes. A Canonnak nem a képminőségével van a baj, hanem a komfortjával, ha ezzel is együtt tud élni akkor nincs gond. Mekkora lenne a keret? Használt mennyire játszik?

A Kínai obik 20k alatti tételek, legalább azokra érdemes beruházni, ha portrézni szeretne.

(#55063) w.miki válasza haruspex (#55062) üzenetére


w.miki
veterán

130k körül költene rá, obival mindennel együtt. Inkább új, használt csak ha kímélve volt.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#55064) PuMbA válasza w.miki (#55063) üzenetére


PuMbA
titán

Ezen az áron az új gyakorlatilag nem játszik, hiszen 130k-ért csak alsó kategóriás, belépő gépeket kapsz, míg használtan jóval jobbakat. Obikról meg ne is beszéljünk. Ha azokra nem akar sokat költeni, akkor megint kiesik az a fényképezőgép rendszer, ahol nincs nagy használt piac.

[ Szerkesztve ]

(#55065) Mr.Csizmás válasza PuMbA (#55064) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

pl. az EFM? vagy Nikon Z? :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55066) haruspex válasza Mr.Csizmás (#55065) üzenetére


haruspex
aktív tag

Íme a lehetőségek akkor:

Canon 2000d a MM-ben (112k, és ha van hozzá Budapest bankos kártyád, akkor még 10 % kedvezmény), és egy yongnuo 50mm valahonnan. Esetleg egy m100, és adapter, de az nagyon belépő gép kereső nélkül viszont 24mm-ről indul az alapobjektív, ami sokat számít, vagy M6, de ahhoz megint szerezni kell kitobjektívet.

Az említett Olympus, Egy yi 42.5 az aliexpresszről kuponnal 40 dollár alatt, egy használt kitobjektív.

De ebből az összegből leglogikusabb használtan összeállítani valamit, sokkal jobb eredményt kapnátok.

Ha ragaszkodik mindenképpen az újhoz, és nem kell kereső feltétlen, akkor elég az m100, az említett kártyával, vagy ha éppen van valamilyen kuponnapos akció 90 alatt megvan, 40-ből, pedig kell egy olcsó adapter a filmes obikhoz, táska kártya, és valamilyen portréobjektív.

[ Szerkesztve ]

(#55067) w.miki válasza haruspex (#55066) üzenetére


w.miki
veterán

Ennek én felét nem értem, ő még annyit se fog majd.
De az lejött, hogy ha nem ért/érdekli a fotózáshoz, akkor kár belekezdeni, mert rengeteg pénzt elkölthet, és nem kap jobb eredmény mint egy kompakt Sony RX-100-al.
MILC, kompakt (esetleg használt DSLR) kategóriában van valami, amivel ugyanennyi pénzből, kevés szakértelemmel jobb eredményt kap?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#55068) PuMbA válasza w.miki (#55067) üzenetére


PuMbA
titán

De mi az, hogy kevés szakértelem? Ha portrét fotóz, akkor csak tudnia kéne, hogy hogy kell portrét fotózni, nem? Vagy legalább törekednie, hogy megtanulja... :) Ha meg nem akar portrét fotózni, akkor minek csinálja?

[ Szerkesztve ]

(#55069) w.miki válasza PuMbA (#55068) üzenetére


w.miki
veterán

ezek a képek fb-re mennek, nem műterembe. Szóval nem. Annyit tudunk, hogy kattintani kell.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#55070) haruspex válasza w.miki (#55067) üzenetére


haruspex
aktív tag

Hát, lehet lehetett volna összeszeltebben fogalmazni.... De ha van aki el akar költeni 130 000ft-t akkor előtte azért két órát foglalkozhat vele, míg kikuglizza mi micsoda legalább is én így gondolom. Amiket a bejegyzésben írtam konkrét típusok. Ha elmosott hátteret akar és portrét, akkor a következő kell neki.

1. fényképező. 1. alapobjektív, hogy tudjon fotózni általános dolgokat. 3. Egy portréobjektív 80-120mm között f 2.8 fényerő alatt, émától függően..(+ nem árt egy arc/szemfelismerés a fókuszáláshoz, mert itt már nem minden éles (Ugye ettől van a Bokeh...)) A rendszer alapvetően mindegy, ha ezek megvannak

Az rx100 az harmadikat nem fogja tudni.

A piacon, ezek a lehetőségek vannak olcsón. Szívem szerint azt mondanám keress egy olcsó mft vázat pl gx80., és egy oly 42.5-t, az megvan a keretből, de szerintem ez sem lesz megfelelő, mert használt és akkor megjöttünk. Ezért a Canon m100-at javaslom, helyette, mert az már tud arcfelismerést, és akkor már csak a Canon/Yongnuo 50mm f 1.8-ról kell kideríteni mik ezek

De leginkább portréképek nézegetését javaslom, vagy olvasgatást a témában, és akkor lesz konkrétabb elképzelés, hogy mi kell, meg mit akar, szerintem, a felszerelés az másodlagos.

Szerk: Bocs kicsit offenzív lett, nem annak szántam, szerintem vegye ami szeretne, ha ő nem foglalkozik vele akkor Neked sem kell.

[ Szerkesztve ]

(#55071) w.miki válasza haruspex (#55070) üzenetére


w.miki
veterán

Teljesen igazad van, nem tudod veled vitatkozni. Köszi a tippet.
Jól látom:
CANON EOS M100 MILC fényképezőgép, fehér + EF-M 15-45 mm IS STM + EH31FJ tok + 16GB SD kártya most 100eft, ez akkor jó lenne?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#55072) haruspex válasza w.miki (#55071) üzenetére


haruspex
aktív tag

Nem jó, de kicsi, könnyű, viszonylag olcsó. Ugyan az a szenzor van benne, mint a 2000d-ben
, képminőségben nem lesz eltérés, a fókusza is jó. Ennyit tud, nem többet, És arra elég sztem amire keresitek.

Ehhez létezik egy adapter amivel a tükörreflexeshez való objektíveket lehet rátenni, ezt érdemes megvenni, jók belőle az olcsóbbak, lényegében csak egy cső vezetékkel. És ehhez már viszonylag olcsón találtok objektívet. Portréra a fent említett kettőt érdemes keresni, ennél olcsóbb nem lesz nagyon, esetleg a sigma 60mm-t. Amit éppen találtok, akár használtan is. A szaktopikban tudnak többet segíteni. (A gép sok helyen ki van állítva, érdemes megnyomkodni, meg a 2000d-t is.)

[ Szerkesztve ]

(#55073) Neck válasza w.miki (#55071) üzenetére


Neck
veterán

Szerintem ha annyira érdekli a dolog, hogy az említett összeget akarja beletenni, és csak kattintani akar, kíméld meg a csalódástól. Nem fogja érteni, miért nem kap jobb képminőséget egy budget gép + kitobi kombótól, amit most vett 135k-ért. Márpedig automata módban, OOC JPG-kkel, sötét kitobival nem lesz bentebb, normális háttérmosás sem lesz. Ennyiért biztos nem. Manuális lencsével talán, de nem fog manuálisan fókuszt állítani. Egyáltalán, obit sem fog venni hozzá. Csak azok táborát fogja növelni, akik sikertelenül próbálják eladni a budget cuccot a hardveraprón. De nem lesz bentebb prémium kompakt géppel sem. Tegyétek bele a pénzt egy jobb mobilba, ott az algoritmus majd dolgozik helyette, még "háttérmosás" is lesz. Nem kell mindenkinek fotósnak lennie, pláne, ha nincs is kedve hozzá
De ez csak az én véleményem.

Szerk: ezt a "hátha a jobb technikával jobb fotókat csinálok" dolgot lenne jó végleg elengedni mindenkinek fejben. Ez is olyan hobbi mint sok más, sok időt kell beletolni, és fejlődni, hogy az ember megtanulja használni a cuccokat. Nem a gép lövi a jó fotókat, hanem az ember.
Ha kezdőként két kör után átülsz egy 1000-es mociról (mert nem haltál meg) egy MotoGP gépre, garantálom, hogy nem leszel gyorsabb egy kicsivel se, mert olyan messze van az ember a cucc határaitól, mint Makó Jeruzsálemtől. Ugyanez igaz a fotós cuccokra. Én pl biztos vagyok benne, hogy baromira nem tudom kihasználni a cuccomat, és ez még nagyon sokáig így is marad.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55074) haruspex válasza Neck (#55073) üzenetére


haruspex
aktív tag

Igazából az eladhatatlanságra lenne a megoldás a használt vásárlás, mert úgy minimális az értékvesztés, de az nem népszerű. Meg itt annyi van könnyebbség, hogy tudja kb mire akarja, lehet neki mondani, hogy mit kellene még hozzá beszerezni, persze valszeg nem fogja.
Van ellenpélda is, ismertem olyat aki megvette így a gépét, igaz ritkán használta de ha kellett akkor ott volt, vagy 10 évig. Nyilván ma már ránézek Redmi note 7 (ami 45k-volt) képére, és megértem hogy visszaszorulóban vannak a kompaktok, meg a belépő gépek kitobival.

+ A tükrösök visszaszorulásával kevéssé néznek ki státuszszimbólumnak. Egy a6000, vagy gx80 nem nagyon néz ki péniszhosszabbítónak.... (Lásd a versenyzőt aki egyszer vmi belépő Canonra applikált vakuval és 70-300-zal a nyakában ülte végig a repülőutat mellettünk, +a hülye haverja aki fotósmellényben gondolt átmenni az izraeli-jordán határon)

[ Szerkesztve ]

(#55075) Neck válasza haruspex (#55074) üzenetére


Neck
veterán

Igen, az opcionális "I shoot in RAW" pólóval. Ismerős :D
Én is csak azért vettem a Sigma 16-os obit a Sony-mra, mert a többivel nem néz ki rendes fényképezőgépnek. Ja, mégse...

De hogy ON is legyek, és ajánljak alternatívát: Ha kereső is kell, szerencsével talán ki lehet fogni egy A6000 + Sigma 60mm f2.8 kombót ennyiért. Azzal lesz gyors AF (igaz, csak a képközépen), nyitva is éles, lehet vele portrézni.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55076) PuMbA válasza w.miki (#55071) üzenetére


PuMbA
titán

Ez jó, csak kell még hozzá egy EF adapter és egy 50mm f/1.8 STM portré obi :)

[ Szerkesztve ]

(#55077) kovsol válasza Neck (#55073) üzenetére


kovsol
titán

Nagyon meglepődnél, hogy milyen jó képeket lehet lőni ezzel az M100-al. Mondom ezt M100 tulajként akinek van némileg komolyabb felszerelése is mellette.
Viszont mint minden gépnél itt is az objektív lesz az egyik legjobban befolyásoló dolog.
+40e Ft ért Canon 50 f1.8 + egy kínai adapter, és már készülhetnek a portrék.
Viszont portré fotózás az pont az a terület ahol az utómunka is szerves része a folyamatnak.
Aki erre nem akar időt, és energiát szánni az szerintem valóban hanyagolja az egész gépvásárlás témát.

Az a lesajnált M100 szenzor van ugyan olyan jó, mint a Sony 5100/6000 -ben lévő. DXOMark mérése alapján is, és nem a 2000D szintje.
A színek out of camera is jobbak lesznek, mint a régi sony kamerákkal. Van rendes normális minőségű LCD kijelző ami teljesen érintés érzékeny. (csak mondom jobb ez a kijelző mint egy A7III-ban lévő, de meg merem kockáztatni bármelyik sony A6/7/9 kamerához képest is jobb).
És ha rendes selfit akarok nyaraláson akkor nem az iPhone 11 pro -t vesszük elő a zsebből, hanem az M100-t, mert annak a RAW képében rengeteg tartalék van, részletességben meg ég és föld egy mobilhoz képest. Szerintem érdemes mindig RAW+Jpegben fotózni kamerától függetlenül, és azoknál a képeknél ahol jól jön a RAW extrája adott a lehetőség utólag módosítani. Ahol meg elég a jpeg, ott törölhető utólag a raw.

A canon dual pixel AF -t se kell félteni egyébként, sokak szerint a legjobb megoldás a piacon.

A mobiltelefonon nevelkedett emberek többsége nem is igényli a keresőt egyébként, de én mondjuk szívesen látnék opcióként minden ilyen géphez az M6 II höz hasonló vakupapucsos megoldást.
M100 -t mindenképp fogdossa meg, mielőtt megveszi, nehogy csalódás legyen. Mondjuk az a kis hozzáadott grip akármi az segít a fogáson.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#55078) haruspex válasza Neck (#55075) üzenetére


haruspex
aktív tag

MOndjuk nem biztos hogy tudta mi az raw :) Sok hülye van, mondjuk a legtöbb nem löveti le magát majdnem.....

(#55079) Mr.Csizmás válasza haruspex (#55074) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

anno pont az ilyenek miatt túráztam a nagyobb cigisdoboz méretű EPM1+14/2.5 kombóval :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55080) Neck válasza kovsol (#55077) üzenetére


Neck
veterán

Tökéletesen egyetértek veled. Nem azért írtam a fentit, mert bajom van az M100-al. Csak tisztában vagyok azzal, hogy sok ember (és itt természetesen tisztelet a kivételnek) benyomja full automata módba, fine jpg, kitobi, katt.
Napfényes nyaralós szelfi + "portré" nem fog áll-leejtős élményt adni, sőt.

Velem is ez volt, megvettem, hurrá, megjött, namajdezzel! a5000 + kitobi, automata mód, tájkép, és a telefon HDR módban simán jobb képeket, jobb színeket adott sok helyzetben.
Én továbbléptem, vázzal is, obival is, A / M módban fotózok, RAW-ba, fix obikkal, utómunkázok. Még mindig sz*r, de a telefon szintjét már elhagytam :D :B

Szerintem ha valaki foglalkozni akar vele, akkor fog, de ha úgy megyünk neki, hogy így is, úgy is egy gombos történettel akarok jó képet, nem feltétlenül szükséges az "insert random SLR/MILC" + kitobi + JPG + automata mód rendszerbe pénzt önteni, mert meggyőződésem, hogy nem fog lényegesen jobb kép készülni, mint eddig, telefonnal. Maximum nagyon sötétben, de amilyen ügyes algoritmusok vannak a telefonokban, még az is lehet, hogy kompenzálnak valamit a kis szenzor hátrányából.

Ráadásul, ezen fotósok (ahogy cimborám hívja, fotó-sokk :D ) több időt szánnak arra, hogy hol vegye meg, milyen memóriakártya menjen bele, és milyen táskába tegye, mint arra, hogy egyáltalán megismerje a gépet, a beállításokat, ne adj' Isten egyszer átgondolja, mit exponál. De ahogy mondtam, tisztelet a kivételnek.

:R

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55081) Annerion


Annerion
csendes tag

Sziasztok!

Hardcore timelapse-re keresek célszerszámot!

A feladat egy induló nagyberuházás/építkezés végig (2-4 év) dokumentálása, az ötlet az hogy, mint a létrejövő épület tervezője leszerződnénk egy közelben lakóval akinek az ablakába kiraknánk a fényképezőt/kamerát és onnan fotóznánk végig az építkezést. Fizetnénk egy havi fix összeget, a lakó meg biztosítaná a wifit, áramot, a szobahőmérsékletet, meg az építkezésre néző ablakot a projekt idejére. A végcél egy 4k timelapse videó készítése.

Ha technikailag lehetséges nem is nyúlnánk a géphez évekig, a legoptimálisabb esetben a gép tolná wifin a képeket a felhőbe, miközben hálózati áramról üzemelne, esetleg távolról lehetne paraméterezni a képkészítést, az évszakok váltakozása, naplemente-napnyugta idejének változása stb alapján.

A fentiek tükrében a költségkeretre, de még géptípusra sincs ötletem. Olvastam dolgokat az elektronikus zárszerkezet előnyeiről timelapse esetén, de a többiben kellene a segítségetek! Egyáltalán van olyan gép amivel a fenti projekt megvalósítható (hálózati áramról üzemelés, távvezérlés, automatikus képfeltöltés a felhőbe)? Ha nincs hol kell mindenképpen kompromisszumokat kötni?

Előre is köszi a segítséget!

(#55082) vond válasza Annerion (#55081) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szerintem IP kamera a megoldás. Valami olyat keress, aminek egész jó a fotó módja is. Komplett rendszerek vannak, amivel automatizálhatod az egész folyamatot (elhelyezés, áramellátás, képrögzítés, felhőbe töltögetés, stb.).

Pár éve én is keresgéltem pont egy ilyesmi projekt miatt, amiből aztán végül nem lett semmi. Akkor egy ilyen rendszer kiépítése tűnt a legmegfelelőbbnek.

Van sok cég is, akik ilyen komplett megoldásokat kínálnak, persze jóval több pénzért, mint amennyiért magad raknád össze.

Úgy tudom, van IP kamerás topik is. Szerintem menj át oda.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#55083) Hi!King válasza Neck (#55080) üzenetére


Hi!King
őstag

Azért a belépő MILC-eken van általában automata HDR funkció is, és nem hinném, hogy rosszabb képeket eredményezne, mint egy telefon, inkább csak nagyon laikusként rosszabb, mert tapasztalataim szerint a telefonok jobban túlszerkesztik a képet, mint a fényképezőgépek JPEG motorja, utóbbiak képe jóval természetesebb.

Canonnál amúgy az a jó, hogy alapból egy egyszerű, de hatékony szoftvert adnak a raw feldolgozáshoz (DPP), ezzel szemben mondjuk a Panasonichoz a Silkypix nem arat osztatlan sikert, és akkor enyhén fogalmaztam, úgyhogy ott indul az egész, hogy keress egy kézreálló szoftvert.

(#55084) zümzümm


zümzümm
senior tag

Sziasztok,

Kollégám keres a fiatal lányának egy DSLR fgépet használtan kitben, 100e ft környékén. Szóval milcek kizárva.
Nem igazán vagyok frissen tájékozott a croppos gépek világában, de ahogy kiejtette hogy DSLR és használtan 100e, nekem egyből a Nikon D3400 ugrott be.
Na most a Canon oldalról a 750D mondható a Nikon D3400 vetélytársának? Vagy a 700D? Mert a 700D még beleférne a keretbe, de a 750D már nem. De emlékeim szerint a D3400 jobb váz mint a 700D, talán a 750D-nél is jobb(?) Jól vagy nem jól gondolom?

A 100e ft összegben nincsen benne az SD kártya és táska, de 100e ft-ért már vannak olyan használt szettek, amiben van kártya és táska is.

Illetve mindenképp fogom javasolni hogy egy 35ös vagy 50es 1.8 fixet is szerezzen be a kitobi mellé. Nyilván ez már nem fér bele a 100e összegbe, de meg kell majd értenie hogy a fix is kelleni fog :)

(#55085) Terapeuta válasza zümzümm (#55084) üzenetére


Terapeuta
őstag

Nem lehet, hogy a fiatal lánynak "kukucskás" gép kell?

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#55086) PuMbA válasza zümzümm (#55084) üzenetére


PuMbA
titán

Nikon oldalról D5200-t inkább megéri, az se drága használtan :)

(#55087) haruspex válasza zümzümm (#55084) üzenetére


haruspex
aktív tag

Lehetne, kicsit konkrétizálni, hogy mire kell? Illetve, hogy csak dslr jó, vagy jó a MILC is? Ha nem miért nem?

(#55088) zümzümm


zümzümm
senior tag

(#55085) Terapeuta
Hogy érted hogy kukucskás? OVF?

(#55086) PuMbA
Ezt megnézem... valóban nem drága. Kb annyiért mennek mint a D3400

(#55087) haruspex
Hát sztem kb ugy mindenre :) Csak DSLR jó, írtam is. De hogy mért, azt nem tudom, csak tippem van. A lényeg hogy DSLR kell.

(#55089) PuMbA válasza zümzümm (#55088) üzenetére


PuMbA
titán

Mondjuk, ahogy nézem a fókuszpontokon és a forgatható kijelzőn kívül a D3400 jobb :)

[ Szerkesztve ]

(#55090) zümzümm válasza PuMbA (#55089) üzenetére


zümzümm
senior tag

És miben? :)

(#55091) PuMbA válasza zümzümm (#55090) üzenetére


PuMbA
titán

Beírod Gugliba, hogy D5200 vs D3400 és megtalálod :)

(#55092) Terapeuta válasza zümzümm (#55088) üzenetére


Terapeuta
őstag

Igen. Vagy EVF.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#55093) haruspex válasza Terapeuta (#55092) üzenetére


haruspex
aktív tag

Ha EVF akkor az nem lesz Dslr :)

(#55094) TunerJoe válasza haruspex (#55093) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Sony SLT? :D

instagram.com/albert__gyorgy

(#55095) haruspex válasza TunerJoe (#55094) üzenetére


haruspex
aktív tag

Jogos :)

(#55096) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Az IBIS fizikailag mivel mozgatja az érzékelőt, elektromágnessel, vagy szervómotorral? Mennyire gyorsan használódik el egy ilyen? Az előnye világos, csak a hátránya (ha van) nem.

(#55097) p_adam válasza Dr. Akula (#55096) üzenetére


p_adam
addikt

A hátránya is egyértelmű pl. a GH5S esetében kimaradt, pl. itt adtak rá magyarázatot.
A szenzor a fix rögzített pozíció helyett egy külön kereten "lebeg" mágnesesen, amit adott módon lehet mozgatni. A "teardown" szóra rákeresve könnyen megtalálható, hogy az adott kamerán hogy néz ki pontosan ez a mechanika, mindegyik gyártó eltérő megoldást alkalmaz. Pl. Olympus vagy Sony
Utóbbinál azt írják, azért választottak lengőtekercses elektromágneses megoldást, mert szerintük a rugós megoldás egy idő után veszíthet a rugalmasságából és több energiát fogyaszt (viszont a gyakorlat alapján az a leghatékonyabb).

Mivel elég sok ideje jelen van már, ezért alapvetően megbízható, de a közelmúltban kiderült, hogy bizonyos Sony kameráknál (mivel bérelt kamerákról van szó, valószínűleg intenzív használat mellett) a magnézium keretet körülvevő műanyag rögzítés eltörhet.
Rendeltetésszerű használat esetén valószínűleg hosszú életű, tehát nem érdemes miatta aggódni.

(#55098) Dr. Akula válasza p_adam (#55097) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A tripodos használatról tudtam, azt nem is számítottam hátránynak (bár jobb helyeken kikapcsolható az IBIS, nem magyarázkodnak hogy a hiánya feature és nem hiba :) ). Fuji X-T4-re gondoltam, közben megtaláltam hogy mágneses.

(#55099) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Az IBIS hateékonyságáról mi a vélemény? Láttam videót ahol lefikázták hogy pl. sötétben hiába jelent FÉ előnyt, ahol jól jönne, ott már úgyis mindegy, halottnak a csók. Másik videóban az X-T4 IBIS-ére azt mondták hogy elég imbolygó, nem a legjobb, ehhez képest máshol meg azt tekintik etalonnak a konkurrenciához (pl. Sony) képest. Most akkor mit gondoljon róla az ember? Főleg a sötétben fotózási része érdekel a dolognak.

[ Szerkesztve ]

(#55100) MrChris válasza Dr. Akula (#55099) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az ekvivalens reciprokszabályhoz képest típustól függően 3-4-5-6 fényérték előnyt tud nyújtani. Azért kicsit gyakorolni is kell a műfajt. Az Olympusé a legjobb azzal a valódi 3-4-5 másodperces hosszú záridős felvétel is lehetséges. Nekem a Panasonic G9-el ekvivalens 24mm-en 2sec. de nem minden esetben, gyorsteszt volt.
Az XT4-el linkelt valaki összevetést EM1mk3-al, abban a Fuji valamiért életlen lett már elég hamar.
Mire kellene?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.