Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55101) Dr. Akula válasza MrChris (#55100) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Leginkább kézből fényképezésre, családi fotók, nyaralás, amire lehet hogy legyint az ember hogy erre minek, de 30 év múlva nem tudok visszamenni az időben újrafotózni (kezdetben még a 640x480 is csodaszámba ment, most már azért nem rakja ki az ember az ablakba). Az X-T30 mellett szól hogy feleannyiba kerül, az X-T4 mellett meg az IBIS + időjárásálló kivitel. Mondjuk itt már felmerült bennem az is hogy a magyar viszonyokat ismerve az XT-30 kevésbé fáj ha ellopják. Hát sajnos ez is egy érv. De nem szeretném később megbánni hogy miért nem költöttem rá többet (nem mondom hogy kicsit többet, mert kb. pont 2x annyi).

[ Szerkesztve ]

(#55102) MrChris válasza Dr. Akula (#55101) üzenetére


MrChris
nagyúr

XT4 kétszer annyiba kerül, az általad leírtakra nem feltétlen kell az IBIS és 10 bites videó, én biztosan a 30-ast venném, a különbözetből meg 1-2 jó objektívet.

Minket Franciaországban, Hollandiában és Olaszországban raboltak ki, itthon nem.

(#55103) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

Side note/hint: eglobalon 340 taller az XE3 barna vaz. Ez kb annyi mint az elod hasznalt ar (350/euroval) :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55104) vakablak93 válasza Dr. Akula (#55101) üzenetére


vakablak93
őstag

Szia, ha elfogadsz egy észrevételt ,szerintem amennyi stabi erre kellhet azt egy akármilyen obi stabi is tudja,
...szerintem...

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#55105) MrChris válasza Mr.Csizmás (#55103) üzenetére


MrChris
nagyúr

119e vagy 112e már mindegy, elég jó ár egy 0km-es vázért.

(#55106) Neck válasza vakablak93 (#55104) üzenetére


Neck
veterán

Pont ezt akartam írni. Valahol láttam egy tesztet, a6500 + Sigma 56mm f1.4 (OSS nélkül) vs a6400 + 50mm f1.8 (OSS) és kb ugyanazt hozta a kettő.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55107) MrChris válasza Dr. Akula (#55101) üzenetére


MrChris
nagyúr

Most gyorsba próbálgattam kézből a G9 IBIS-t. Ekvivalens 40mm-es objektívet max 4 másodpercig tartja meg. Erre azért nincs minden nap szükség.

(#55108) Mr.Csizmás válasza MrChris (#55105) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

szállítással 124 lett, megvettem.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55109) vakablak93 válasza Neck (#55106) üzenetére


vakablak93
őstag

én inkább arra próbáltam célozni , hogy családhoz amit ír oda inkább gyors záridő kell, anno fejest ugrottam ebbe a " kell az ibis" dologba, de most se a épemben sem az obijaimban nincs stabi, és egyáltalán nem hiányzik.....az ibis-ről nekem totál az jött át hogy inkább videóra való.... de persze lehet én nem értek valamit....

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#55110) lugosi válasza Mr.Csizmás (#55108) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kár, hogy itthon már nem árulják, főleg úgy hogy egyelőre nincs utódja.

(#55111) Mr.Csizmás válasza lugosi (#55110) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

mi a baj a szürkebolttal? ők is adnak rá rendes garit (gyk cserét vagy pénzvissza általában)

(#55112) lugosi így sincs áfa :DDD meg eu-s számlát adnak, könyvelő kérdése, hogy elszámolja-e ;]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55112) lugosi válasza Mr.Csizmás (#55111) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Cégre venném ha lenne... :B

(#55113) Dr. Akula válasza vakablak93 (#55109) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Végül az X-T30 lett, mindent egybevetve, ráböktem a rendelésre. :)

(#55114) vihartigris válasza Dr. Akula (#55113) üzenetére


vihartigris
őstag

Örömmel fogod használni.

bármi reciproka a semmi

(#55115) vakablak93 válasza Dr. Akula (#55113) üzenetére


vakablak93
őstag

szerintem nem fogod megbánni, már egy éve használom, a szovftveres idiótaságait leszámítva, a fura formavilág és kutyaházas keresőelhelyezés ellenére is imádom :)

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#55116) Mr.Csizmás válasza Dr. Akula (#55113) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

:C #team eterna+acros

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55117) MrChris válasza Mr.Csizmás (#55108) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jó vétel volt, a színe is kultúrált. Ha jól emlékszem jó állapotú XE1-eket adnak 60-70e-t, ez meg óriási ugrás, mendenben sokkal jobb.

(#55118) Neck válasza vakablak93 (#55109) üzenetére


Neck
veterán

Egyetértek, de ez a stabira generálban igaz. Mozgó dolgokra általában a záridő a megoldás (hacsak nem hosszú záridős vízesés a téma :D).

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55119) grigo válasza Dr. Akula (#55113) üzenetére


grigo
őstag

Irigyellek :C

#55109 vakablak93: Azért aki jár természetbe az sokszor szembesül vele, hogy nem mindenhol buli állványozni és a jó szögeket kézből találja meg. Áldás a jó stabi, én legalább is tudok vele iso-t spórolni sokszor. Persze van amikor már semmit sem ér. Egyébként igen, családra, gyerekre, szeles időben makrózni stb, semmire nem megyünk stabival. Ez nálam a klasszikus utólag jössz rá, hogy kellett-e vagy sem dolog :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#55120) Dr. Akula válasza grigo (#55119) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Épp időben, pontosabban utolsó pillanatban, ma már rágurítottak egy laza 37 ezret az árra (MM). :)

(#55121) vakablak93 válasza grigo (#55119) üzenetére


vakablak93
őstag

ha neked kell akkor kell , ezt te tudod :),
hidd el volt mikor a hátam mögött 1,5méterrel már 20 m magas vízesés volt és a folyó közepén ott álltam benn egy kis sziklán és, még pipiskedtem hogy az állvány elférjen, és ne lökjem a vízbe.... szóval tudom nem mindig leányálom :DD

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#55122) lugosi válasza Dr. Akula (#55120) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én az xt-3 kitet nézegettem napokig a mm kuponakciójában, de aztán hagytam elmenni az akciót.

(#55123) Dr. Akula válasza lugosi (#55122) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Néztem azt is, de félúton volt ez és az X-T4 között, akkor már erős volt a csábítás hogy inkább a 4-es. Akkor meg már 2x árnál tartok, az meg elindította az újratervezés processt. Szerintem mire ezt kinövöm, lesz X-T5, vagy akár X-T6 is. :)

[ Szerkesztve ]

(#55124) lugosi válasza Dr. Akula (#55123) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát igen, én is mindig így vagyok vele. Itt van xy termék. Attól egy kicsit drágábban van zq. Attól egy kicsit drágábban bm. És attól is csak egy kicsit drágábban pk. Jé, pk és xy között több mint kétszeres a különbség. Nem veszek semmit, francokat. :((

(#55125) grigo válasza Dr. Akula (#55123) üzenetére


grigo
őstag

Vagy lehúzzák ők is a rolót :DDD (Nehogy, még van tervem velük, nem nyugszom amíg nem lesz fuji gépem)

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#55126) Mr.Csizmás válasza grigo (#55125) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

XE3-ra csapj le :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55127) nOvOp


nOvOp
senior tag

Ahogy olvasom itt a fórumot, erős a vonal a Fuji felé. Két gép között variálok, bár nem feltétlenül azonnal venném meg, még kivárok egy kicsit, hátha az árak csökkennek. Z50 és X-T30. Kb. azonos árban vannak, de a Z50 mellé két objektív lenne ugyanannyiért. A Z50-et volt szerencsém kipróbálni és engem nagyon meggyőzött a gép is és mindkét obija is. De mindenki inkább a Fujiról beszél, afelé hajlik és a nikon szinte szóba sem kerül. Érdekelne, hogy miért, mert szerintem szinte azonos tudású gépekről van szó. Persze azt tudom, hogy a Z lencsék száma elég karcsú, de van FTZ adapter. Persze nem a Fuji ellen vagyok, csak szeretnék jó döntést hozni és hátha van, aki mindkettőt próbálta már :)

(#55128) PuMbA válasza nOvOp (#55127) üzenetére


PuMbA
titán

" A Z50-et volt szerencsém kipróbálni és engem nagyon meggyőzött a gép is és mindkét obija is"

Akkor próbáld ki a Fujit is és problem solved :) Így tudod meghozni a legjobb döntést. Aki már minimum 2 gépen túl van annak tudnia kell, hogy amit egy fórumon írnak vagy YouTube videóban mondanak az nem fog teljesen rá is vonatkozni, szóval lényegtelen, hogy mit mondanak.

(#55129) nOvOp : Fuji bemutató napok szoktak lenni szerintem. Év vége fele vagy valami hasonló időpontban.

[ Szerkesztve ]

(#55129) nOvOp válasza PuMbA (#55128) üzenetére


nOvOp
senior tag

Igen, ez nekem is eszembe jutott :) , csak még lehetőségem nem volt és nem tudom, hogy lesz-e...

(#55130) wms válasza nOvOp (#55129) üzenetére


wms
senior tag

Ha budapesti vagy, vagy jársz a városban, akkor a Fotoplus-nál ki tudod próbálni a Fuji-t is.

(#55131) Mr.Csizmás válasza nOvOp (#55127) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

Z natív elég hurka (de jók legalább), a vázak elég profi feature-kkel bírnak, ellenben az FTZ adapter drága, ha nem bundle-ban veszed, és elmegy az egyensúly vele -> ugyebár nem 18-55 és hasonló olcsójánosokat raknál fel vele, hanem jobban karcolókat -> nehezebbek -> súlypontvándorlás erősen.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55132) nOvOp válasza wms (#55130) üzenetére


nOvOp
senior tag

Ez jó hír, köszi!

@Mr.Csizmás: erre nem gondoltam, köszi

(#55133) vihartigris válasza nOvOp (#55129) üzenetére


vihartigris
őstag

Emailben kaptam.

Kedves Vásárlónk!

Az előző héten a híreink többsége a Nikon Szakmai Napok programsorozatáról szólt. Köszönjük, hogy ennyien részt vettek és a pozitív visszajelzéseket is!

A Canon és a Fujifilm szerelmesei számára ezúton szeretnénk egy remek bejelentéssel szolgálni. Hamarosan jönnek a Canon, majd a Fujifilm Szakmai Napok a Fotoplus-nál... :) Várunk minden fotós érdeklődőt az eseményekre. Részletek hamarosan!
Üdvözlettel:
A Fotoplus Csapata

bármi reciproka a semmi

(#55134) nOvOp válasza vihartigris (#55133) üzenetére


nOvOp
senior tag

Szuper, köszi :D
De ahogy láttam bérelni is lehet (5000 ft/nap), az még jobb.

(#55135) vihartigris válasza nOvOp (#55134) üzenetére


vihartigris
őstag

Valamit kipróbálni az egyik legjobb megoldás a bérlés.

bármi reciproka a semmi

(#55136) grigo válasza vihartigris (#55133) üzenetére


grigo
őstag

Ezek úgy általában miről szólnak? Volt ilyenen már valaki? Elmennék de ha csak egy marketing lufi akkor elmegy rá egy napom feleslegesen.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#55137) PuMbA válasza grigo (#55136) üzenetére


PuMbA
titán

A honlapon ki lesz írva a program :) Gondolhatod, hogy nem találomra megyünk oda, hogy azt se tudjuk, hogy mi lesz. Általában 1-2db előadás, kipróbálhatod a gépeket, obikat, akciók, illetve szenzortisztítás van.

[ Szerkesztve ]

(#55138) grigo válasza PuMbA (#55137) üzenetére


grigo
őstag

Mindig van aki ráér :D
És előadás és előadás között is van különbség. Mindenki látott már szerintem adatfelolvasást órás időtartamban amit a Wikipédiáról is össze lehetett volna szedni.Meg olyan interaktívat is, hogy két óra is elrepült. Ezért kérdeztem mik a gyakorlati tapasztalatok, mert olvasni azért még én is tudok. Ezek szerint jól ezek a napok. Nekem ennyi elég, nem rosszból kérdeztem.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#55139) PuMbA válasza grigo (#55138) üzenetére


PuMbA
titán

Értem, ok. Mindenképp van marketing az előadásban, szóval ne számíts világmegváltó dologra :)

[ Szerkesztve ]

(#55140) kovsol válasza grigo (#55136) üzenetére


kovsol
titán

Pécsi fotoplus expon voltam, ott minden nagyobb fotós cég ki volt állítva, kipróbálható gépek. Voltak modellek is. Három teremben folyamatosan fotós előadások meghívott művészekkel.
Gondolom ilyen lesz piciben :) de tuti ki lesz rakva a program a weblapjukon.

May the Force be with you!

(#55141) kacsento1 válasza kovsol (#55140) üzenetére


kacsento1
senior tag

Mohácson lakom, ezért ha pécsen is rendeznének ilyen expo-t akkor elmennék én is. Az viszont érdekelne, hogy hol tartják majd, mert a pécsi fotoplus az árkádban van, ahol nem gondolnám hogy elférne egy ilyen rendezvény, vagy mégis?

(#55142) kovsol válasza kacsento1 (#55141) üzenetére


kovsol
titán

Pécs, Tudásközpont
Múlt évben szeptember 21.-én volt.
Már azért is érdemes volt elmenni, mert -10-15% kupont adtak mindenféle cuccra, amit nem volt kötelező azonnal felhasználni.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#55143) kacsento1 válasza kovsol (#55142) üzenetére


kacsento1
senior tag

Köszönöm az infót, fel is iratkoztam a hírlevélre. :)

(#55144) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

másik topicból: (#48797) Mandi99

131k huf
Olympus PEN E-PL8 + ED 14-42EZ + INGYEN 45 mm f/1.8 black

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55145) ZephX válasza Mr.Csizmás (#55144) üzenetére


ZephX
senior tag

Elég jó ár. Bár Edigin most 80 HUF a 45 mm-es önmagábanm, az sem olyan rossz. Bontott 45-ösben viszont benne lennék. :DDD

(#55146) kacsento1 válasza kovsol (#55142) üzenetére


kacsento1
senior tag

Kaptam is egy mailt, hogy legyek canon klubtag, mert plusz kedvezmények lesznek Canon klubtagoknak a hétvégén a fotoplusnál. A kérdésem az lenne, hogy Sony esetében is szoktak lenni hasonló jóságok?

(#55147) gyegyo


gyegyo
csendes újonc

Újabb kérdések,
Úgy néz ki, hogy leteszem a voksomat az olympus em10 M3 mellett. Lesz rajta Zuiko 14-42 lencse.
Érdemes-e mellé vásárolnom fix lencsét is?
Kettő tippem a Zuiko 45mm/F 1,8 mellett az
artisians 55/F 2,8 vagy sigma 60 F 2,8
Érdemes-e ezeket az olcsóbb lencséket megvenni (főleg az artisians-ra gondolok), illetve a 14-42 mellett lesz-e pici zoom előre lépés az 55 ill. 60-al?
Köszi előre is újra.

(#55148) csacsi77 válasza gyegyo (#55147) üzenetére


csacsi77
senior tag

Kérdésedből ítélve azt mondanám. hogy ne vegyél semmit a kit obi mellé. Inkább használd és tapasztald ki, hogy a gyútávtartomány elég-e neked.
Ha már használod egy ideje, akkor rá fogsz jönni, hogy kell e teleobjektív vagy éppen nagylátó, esetleg egy nagy fényerejű portréobi vagy pont csillagozni akarsz és akkor egy nagy fényerejű nagylátószögű. Ezeket csak te tudhatod, mi innen honnan is tudnánk?
Használd a géped és kitapasztalod.

Öreg fater megoldja!!!!

(#55149) Tin_Shield válasza gyegyo (#55147) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A 45 f1.8 nagyon jó kis objektív és a Sigma 60 is az. Az Artisiansról szerintem itthon keveseknek lesz tapasztalata.
Ezek fix objektívek, zoom-ban nem lesz előrelépés :)
Ha a látószögre gondolsz, a 45 f1.8 és a kitobi tele vége között alig lesz különbség, nem ebben van az előnye a 45-ösnek. A Sigma már érezhetően szűkebb látószöget tud. Hogy ez előny vagy hátrány azt a helyzet dönti el. Ha látványosabb tele képeket szeretnél akkor a kitobi párját keresd (Oly 40-150), vagy duplakitben érdemes gondolkodni.

(#55150) vihartigris válasza csacsi77 (#55148) üzenetére


vihartigris
őstag

+1

bármi reciproka a semmi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.