Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) schawo válasza Tikakukac (#20000) üzenetére


schawo
titán

Én is nagyon szeretem az olympus végtelen, ennek megfelelően végtelenül bonyolult és kusza beállítási lehetőségeit. Ha az ember egyszer megszokja, akkor minden lehetőség kéznél van.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20002) Tikakukac válasza schawo (#20001) üzenetére


Tikakukac
titán

Meglátjuk.

Kiizadjuk, hogy rávárjunk-e a fórumtárs gépére, és ha nem akkor mi legyen az obiparkkal. Szeretnék már erre pontot tenni, mert elég frusztráló, hogy ízlésficam miatt itt (sem) tudok egyből megoldani valamit...tudnád mennyi idő lett meg anno az első notim, még mielőtt ez lett volna a mellékes szakmám...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20003) bypet


bypet
tag

Sziasztok!

Megleveo kis kompakt gep melle keresek fenykepezot, ami szinten nem tul nagy, konnyen hordozhato, viszont sokkal jobb minoseget produkal. Elkepzelesem szerint, rogton ki is egeszitenem az alap obi-t egy fix, fenyeros nagylatoszogu lencsevel.

A Sony NEX-3N-et neztem ki, elsosorban az APS-C szenzor es a kicsire osszehuzodo obi miatt. Mi szol ellene, es mi mellette? Milyen hasonlo tudasu gepek az ajanlottak meg?

A Sony alpha 5000 az ISO 100-on kivul mennyivel jobb a gyakorlatban, a + 50k-s ara melle?

A fix obira SEL 20F28-t, ami tenyleg kicsi, megfelelne a celnak, viszont az ara huzos.

[ Szerkesztve ]

**

(#20004) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Pár kérdésem lenne a gépvásárlással kapcsolatban, melyek segíthetnek eldönteni a dolgokat:

- Az SLT / MILC gépek EVF-je mennyire alkalmas kézi élességállításra? Máshogy megfogalmazva, mekkora felbontás kell ahhoz, hogy a kézi élességállítás gondtalan legyen?

- A Sony, Zuiko 4/3 és m4/3, illetve a SMC/Pentax rendszerek közül melynek vannak a legjobb ár érték arányú középkategóriás objektívjei?

- Sony, Pentax, Olympus gépek közül melynél használható leginkább a videó funkció? Használhatóság alatt a beállításokat, fókuszt, és képminőséget értem főleg.

Kössz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#20005) jjeahh válasza bypet (#20003) üzenetére


jjeahh
nagyúr

mennyire legyen széleslátó a fix? mft-re nagyobb a kínálat, és minőségibb darabok is vannak...
pana: 14/2.5, 20/1.7
oly: 12/2, 17/2.8, 17/1.8
sigma: 19/2.8
váznak meg ott a pici oly e-pm2 vagy e-pl5 sony szenzorral.

Bici: hú ez zavaros nekem :D
evf jobb mf-ra mint ovf, a zuiko meg sony rendszert nem értem, videóra meg úgy nagy általánosságban a sony gépei jobbak mint az oly meg a pentax-é, de ha jó videó kell akkor manuálisan fókuszálsz

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20006) Stauffenberg válasza Bici (#20004) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Akkor sorrendben megyek:

1.) Ez persze függhet a felbontástól is, de az EVF előnye, hogy ma már szinte mindenki nyújt valamilyen fókusz segéd funkciót. Legjobb ezek közül a focus peaking amiben a Sony élvonalbeli minőséget produkál. Ennél jobb digitális MF segéd még nincs. A sors fintora, hogy cserébe a Sony nem gyárt jó minőségű EVF-et. :D

2.) Ez azért nagyon függ attól, hogy mennyit akarsz rákölteni és milyen objektívekre van szükséged. A legtöbb MILC rendszeren egyszerűen nem létezik az alsó kategória objektívek terén, mint DSLR-en vagy legalábbis erősen hiányos. Az m4/3 objektívek többsége minőségben hozza azt ami a népszerű DSLR rendszereken a középkategória. Árban is.

3.) Sony!!! Csak a Sony ezek közül. Pentax és Olympus abszolút felejtős ha videóznál (meg a Fujifilm is). Sem minőségben, sem funkciókban, sem beállítási lehetőségekben nem veszik fel a versenyt. Jó videós vázakat a Sony, Panasonic, Canon, Nikon készít (nem rangsor, csak random felsorolás).

[ Szerkesztve ]

(#20007) Tin_Shield válasza bypet (#20003) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Sony NEX-3N-et neztem ki, elsosorban az APS-C szenzor es a kicsire osszehuzodo obi miatt. Mi szol ellene, es mi mellette? Milyen hasonlo tudasu gepek az ajanlottak meg?

Mellette a szenzor, magas ISO-n a kevés zaj, és a fókuszpaking a manuális objektívekhez.
Ellene a viszonylag hiányos, nem is túl acélos minőségű és nem is barátságos árú objektívpark. Ja és nincs vakupapucs, csak speckó vakut lehet használni a tartozékcsatlakozón.
APS-C szenzorral Fujifilm XA1, jobb képminőség, jobb jpg, (sokkal) jobb objektívek, videóban viszont tökbuta. Itt sincsen kedvező árú objektív, viszont szinte mind klasszis darab, a kitobjektív nem összecsukható. Kicsi a használtpiac.
m43 vonalon Olympus E-PM2 és PL5, ellene a kicsit rosszabb zaj magas érzékenységen és a buta videó. Mellette, hogy kiforrott a rendszer, jó a jpg motor, jók az objektívek és vannak kedvező árú darabok is, pezsgő a használtpiac

"A Sony alpha 5000 az ISO 100-on kivul mennyivel jobb a gyakorlatban, a + 50k-s ara melle?"

wifi, nagyobb felbontás, és a videó, ha van még valami majd kijavítanak

"A fix obira SEL 20F28-t, ami tenyleg kicsi, megfelelne a celnak, viszont az ara huzos."

Sigma 19 f2.8 DN, bár nagyobb méretű, de egész jó a rajza és olcsó.
(jó minőségű, megfizethető, kicsi és fényerős fixben a leggyengébb MILC rendszer a Sony NEX, a m43 mérföldekkel előrébb jár)

(#20008) .: JuSzT :. válasza Bici (#20004) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szia.

Akkor rögtön belevágok a közepébe, mert szerintem mindhárom kérdésedre elég erősen jó gép a Panasonic Lumix G6. Jó videó, van benne Focus peaking, jó EVF, széles obipark.

(#20009) Stauffenberg válasza Tin_Shield (#20007) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Ja és nincs vakupapucs, csak speckó vakut lehet használni a tartozékcsatlakozón."

Felharsogtak a hangszórók, megtölti az egész termet a "BEEEEEP" hang, mely a rossz választ jelzi. :)

Ez a legnépszerűbb tévhit, de a NEX-3N az égvilágon semmilyen külső vakut nem tud kezelni. Sem normál vakupapucs, sem accessory port nincs rajta. Csak egy beépített, felpattintható vaku, semmi több.

Ellenkező esetben már lenne egy ilyenem. :D

A speckó csatlakozóra amúgy van vakupapucs adapter nem is drágán, így simán vehető olyan gép amin ilyen van. Mondjuk TTL talán nem lesz, de ebben nem vagyok biztos.

[ Szerkesztve ]

(#20010) Tin_Shield válasza Stauffenberg (#20009) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Aha, akkor ezt benéztem, köszi a javítást. Pedig volt már a kezemben párszor, maga a váz nem rossz.

(#20011) bypet válasza Tin_Shield (#20007) üzenetére


bypet
tag

Koszi!

A kulso vaku nem szempont, az m43-at kizarnam, azzal, hogy legyen a leheto legjobb a szenzor (es maga a kep minoseg).

Nezem az edigitalon, hogy a Fuji van 16-50 es + 27 es fix obival.
Fujifilm_FinePix_X-A1_digitalis_fenykepezogep_kit_(16-50mm_+_27mm_objektivvel)_fekete-p406698.html

- A 920k pixeles kijelzo tetszik.
- Az ISO-ra viszont itt is az all, hogy 200 tol indul. Mit jelent a "kiterjesztett" ISO 100?
- Wifi-n ezeket lehet vezerelni, pl exponalni ?
- Milyen fenyeros fix obik vannak hozza?

[ Szerkesztve ]

**

(#20012) Mr.Csizmás válasza bypet (#20011) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

éppenséggel a javasolt epm2, és epl5 esetében az új sony szenzor van benne, ugyanaz mint az em5-ben, jónéhány apsc lapkát lealáz teljesítményben.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20013) Bici válasza Stauffenberg (#20006) üzenetére


Bici
félisten

JuSzT: köszi, de sajna a panában nincs beépített stabilizátor, az OIS objektívek meg gondolom drágábbak.

jjeahh, Stauffenberg: Köszi nektek is a választ! :R Ezek szerint a Sony lenne abefutó számomra. :R

Ami a szükséges objektíveket illeti: kell 1-2 zoom, ami lefedi a 24-120 ekv. tartományt jó minőségben. Esetleg egy vaku, amit nem kell
Erre az egészre vázzal együtt 300-nál nem akarok többet költeni, csak ha azt mondjátok, hogy ennél kicsit többért sokkal jobbat lehet venni.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#20014) Bici válasza Bici (#20013) üzenetére


Bici
félisten

jav: Esetleg egy vaku, amit nem kell egy ideig lecserélnem.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#20015) schawo válasza Bici (#20013) üzenetére


schawo
titán

Az olympusokon és a panasonic gx7-en kívül semmilyen milcben sincs stabilizátor. A panasonic zoom objektívek stabilizáltak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20016) Tin_Shield válasza bypet (#20011) üzenetére


Tin_Shield
őstag

"A kulso vaku nem szempont, az m43-at kizarnam, azzal, hogy legyen a leheto legjobb a szenzor (es maga a kep minoseg)."

Rosszul teszed. A legjobb szenzort is hazavágja egy pocsék optika, szóval ne ragadj le annál, hogy szenzor=képminőség (a legújabb m43 szenzorok egyébként beérték az APS-C Canon-okat)

"Az ISO-ra viszont itt is az all, hogy 200 tol indul. Mit jelent a "kiterjesztett" ISO 100?"

ISO 200 a szenzor alapérzékenysége. Az ISO 100 egy szoftveres trükk, egy FÉ-vel túlexponál a váz és képfeldolgozó proci visszahúzza. Nem túlzottan szeressük a csökkenő dinamika miatt, egy jó ND szűrő hasznosabb.

"Wifi-n ezeket lehet vezerelni, pl exponalni ?"

Van wifi, hogy hogyan és mennyire műxik azt a Fujifilm X topikban megmondják neked.

"Milyen fenyeros fix obik vannak hozza?"

14 f2.8, 18 f2, 23 f1.4 Csak a pénztárcád bírja :)

(#20017) Stauffenberg válasza Tin_Shield (#20016) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem kell a Fujifilm topikhoz szaladni, megmondom én. Jelenleg csak a Fujifilm X-T1 vezérelhető Wi-Fi és okostelefon által. Az X-A1 esetében csak fájlátvitelre használható, de nem lennék meglepve ha idővel jönne firmware update formájában a távvezérlés lehetősége, de ez ugye csak spekuláció, akinek ez fontos, az ne erre alapozva vegyen X-A1-et.

(#20018) Tikakukac válasza Stauffenberg (#20017) üzenetére


Tikakukac
titán

Hogy le voltam törve, mikor rájöttem, hogy az E-PL5-ben nincs a nagyobbikban meg van wifis buzerálás...mindegy ezen nem eszem magam marad az önkioldó. Ez van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20019) Stauffenberg válasza Tikakukac (#20018) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nagyjából tényleg csak arra jó, hogy ha nincs önkioldód, ellenben van egy kompatibilis okostelefonod, akkor le van tudva ez a kérdés. De például a távolról nézhető élőkép már egy eléggé réteg igény. Én is csak azért várom, hogy a Fujifilm beletegye a "régebbi" wifis gépeibe ezt a funkciót, mert mennyire kúl, de az már más kérdés, hogy talán fogom használni kétszer egy évben. :D

(#20020) Tikakukac válasza Stauffenberg (#20019) üzenetére


Tikakukac
titán

Önkioldó miatt kéne. Vezetékes nem opció, sok olyan sütögetés van/volt amikor nem lehet 6km madzagot mindig kihúzni. Ezért mondjuk jó volt a nikon, 300 forint a kapcosló, pici apró, nem kér enni semmit és műxik mindenhonnan. Ez így most bukó, de hát na.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20021) MC Pite


MC Pite
veterán

Bici, jól mondják, panasonic régóta stabil pont az evf-es milcek között (hát hogy olcsón az azért nem teljesen igaz, de evf-esek között az olcsóbbak között van).
Más kérdés hogy annyiért amiért egy G6 kitet mérnek, én elgondolkoznék X-E1 kiten is, annak a kitobija több szempontból (minőség, dof) a pana fényerős alapzoomjával vetekszik. Viszont a későbbi üvegekben mft-re van 1-2 olcsóbb fix (fujinál olcsóbb, azaz 100 alatt is van), míg Fujinál már csak a következő árszinten vannak (kivéve a palacsinta XF27-est).
X rendszerre az EF20 elég jó kis vaku, és picire összecsukható.

Úgy rémlik most a Sony indít két olcsóbb versenyzőt még evf-es vonalon, bár obifelhozatal, ill a kisebbik váz evf-je... Nem az igazi.

bypet, a 27-es mellé mi kéne, főlé vagy alá? 35ös... itthon még nem érezni a kinti árleszállítást, így inkább a 200hoz van közelebb mint a 100 (kinti ár) - viszont 1,4es, és... nem is írok róla semmit, rá kell keresni. Alatta a 23mm-es b**t drága, a 18as ami megint itthon max használtan van normális árban, de elég ritka.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#20022) bypet válasza Tin_Shield (#20016) üzenetére


bypet
tag

Oke, tehat a trukkozott ISO 100-at nem veszem figyelembe, akkor maradt a kijelzo ami szamtanilag agyonveri a Sonyt + a jobb JPEG feldolgozo egyseg.
A fix obit ugy ertettem, hogy nem a gyari, 100 ezres kategoriaju, hanem baratsagosabb aru obit ki es milyen neven gyart. Amazonra beutottem, de csak fujion-t adott ki.

**

(#20023) .: JuSzT :. válasza Bici (#20013) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szerintem semmivel sem drágábbak a pana obik, mint az olyk.

(#20024) Tin_Shield válasza MC Pite (#20021) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Más kérdés hogy annyiért amiért egy G6 kitet mérnek, én elgondolkoznék X-E1 kiten is

XE1 videózni? Mert az is elvárások között szerepel :)
Sony lesz abból, valamelyik NEX/alpha +18-105 f4, bár itthoni vétellel nem fog beleférni a 300 ezerbe, esetleg használt vázzal. (a SEL 18-105-tel meg az baj, hogy videózni biztosan jó, de MILC vázakhoz képest akkora mint egy vállról indítható rakéta)

(#20025) .: JuSzT :. válasza Tin_Shield (#20024) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Sztem a g6 14-140 II meg van 200.000ből. És ebben talán minden benne van, amire neki kellene.

(#20026) MC Pite válasza bypet (#20022) üzenetére


MC Pite
veterán

Vannak Zeissek, gyárinál drágábban :D
Natívból már csak mf-os üvegek vannak, pl samyang. XC 16-50, XC50-230 és az XF27 olcsóbbak (unalmas már hogy megint ezt írom, de 200-250$ árleszállítások itthon valamiért nem történtek még meg obi fronton még) a többi forintban sok (ár/teljesítményben meg fasza - tehát drága is meg nem is).

Tin_Shield: Hopp, videón átsiklottam, sorry :R. Ha tudatos faszányos videózás manuálkontrollal, akkor arra a fuji nem való. Most visszaolvasva mondjuk nem sikerült jobban konkretizálni még ha jól látom a videóst részt: "Használhatóság alatt a beállításokat, fókuszt, és képminőséget értem főleg."

Mondjuk EVF-es nexek ha jól látom most a hatos ami először elérhető árban... Ránézve az A3000-re az inkább ilyen wanabí gép lett, kár érte :(

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#20027) bypet válasza MC Pite (#20021) üzenetére


bypet
tag

A gyari 27-el eleg nagy tartomany le van fedve ami erdekel (egyelore), osszehasonlitas keppen erdekelne, hogy a Sonyhoz Emount Sigma 19mm F2.8 korrektnek tunik, milyen hasonlot lehet talalni a Fujihoz?

Szerk:
Egyelore: amazon: "samyang x mount"
Showing 7 Results

[ Szerkesztve ]

**

(#20028) Tin_Shield válasza bypet (#20027) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Sigma nincs a Fujihoz. Natív 18 f2 van sokkal drágábban.
(a legpénztárcabarátságosabb megoldást a m43 adja a gyári fényerős fixekre. Pana 14 f2.5, Oly 17 f2.8, Pana 20 f1.7, Oly 45 f1.8, + a három (19/30/60) Sigma itt is megvan, ha valakinek nem elég az Oly/Pana kínálat)

(#20029) bypet válasza Tin_Shield (#20028) üzenetére


bypet
tag

A Fuji-val bogarat ultettetek a fulembe. Mik a hatranyai?

Azt latom, hogy kicsit nagyobb maga a vaz, es az obi is jobban kinyulik, a kit es a fix is.

**

(#20030) bypet válasza bypet (#20029) üzenetére


bypet
tag

Az edigital-ban mar nincs Sony Nex-3NL, mar csak eldugott maradek keszletet lehet megvenni?

**

(#20031) Tin_Shield válasza bypet (#20029) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Hátrányai?
A video meglehetősen alapszintű, hogy finoman fogalmazzak.
Ha teleobjektívezni akarsz akkor nem ez a te rendszered, igaz egyik MILC sem erről a műfajról szól.
Az objektívek relatív drágák, de cserébe - a 18 f2-t leszámítva, ami átlagos - bőven átlag felettiek, az XC16-50 kitobi is az a saját műfajában.
Az X TRANS szenzoros vázak (az X-A1 nem, az hagyományos Bayer szűrős) képi világa az egyedi mozaikszűrő miatt nem mindenkinek jön be tájképezésre.

(#20032) Tin_Shield válasza bypet (#20030) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Most van a generációváltás a Sonynál, (kifuttatják a NEX nevet a hülyék :W), az új vázak már csak a(lpha) néven jönnek a3000, a5000, a6000. (Ettől még a NEX-3N jobb gép mint az a3000 szerintem)

[ Szerkesztve ]

(#20033) Stauffenberg válasza bypet (#20029) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A 27mm-es fix túlságosan kinyúlik? Na ne, az egy egészen jó palacsinta! A dupla kitben pedig iszonyú jó áron van. Sajnos amikor én vettem még nem volt dupla kit, külön meg elég drága.

(#20034) MC Pite válasza bypet (#20029) üzenetére


MC Pite
veterán

Csak viszonyításképp, próbáltam 27est a vázon, zavaró volt számomra, nem tudtam hova pakolni az obi fogó ujjaimat, annyira nagyon kilóg a vázból :U Zsebberakáshoz okés, ill biztos meg lehet szokni; de főként a rendes (rekeszgyűrűs) XF obikhoz képest zavaróan pici volt nekem.
Hátránya fujiknak az ára, régebbi vázak af sebessége a régebbi olyk szintjén van - nem vádolhatóak azzal hogy gyorsak, beltéren rohangáló gyerekre nem ezek valók. Videó elhangzott, asszem más különösebben nincs, ma már nagyon azt sem mondnám hogy kevés obi van rá, csak a belépő obik innen hiányoznak - nyilván így főként azoknak alternatíva akik vmilyen cserélhető obis rendszeren kinőtték pl az olcsóbb, egyszerűbb obikat. De az a duplakit, az tényleg piszok jó árban van; ahogy most az EPL5 is akcióban.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#20035) Bici válasza MC Pite (#20021) üzenetére


Bici
félisten

(#20021) MC Pite: Kössz a választ, de A Fuji-k videójától nem estem hasra. Ha milc, akkor MFT vonal szimpatikusabb. :B

Ezen belül is a Pana GH4 képe tetszik leginkább minden téren. A Sony SLT 77 is esélyes még (fogás, Minolta obik, APS-C képérzékelő, stb.), de egyelőre nem találtam összehasonlítást videó és RAW képminőség alapján.

(#20015) schawo: Nem csak MILC-ben gondolkodom, lényeg, hogy cserlhető obis legyen. :K

(#20023) .: JuSzT :. : Kössz, ennek utána is nézek. Döntő tény lehet Pana irányba. :K

A Pentax csak amiatt nem tetszik, hogy videója elég mosott. Gondolom, az alacsony bitráta miatt.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#20036) Nagya21 válasza Bici (#20035) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Bocs hogy belevau, de sztem minden fényképezőgép cserélhető obis, csak az a kérdés, hogy hogyan!! :DDD :DDD :DDD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#20037) LazaCCC


LazaCCC
tag

Olvasgattam a topicot, de azért egyben tenném fel a kérdésem, mert már megírtam máshol :)

Szóval a lényeg, hogy szeretnék valami normálisabb gépet, most egy Samsung WB600-asom van. MILC-re gondoltam, mert szeretnék DoF-os (defókuszos) képeket is csinálni (a kompaktok általában nem feltétlen tudnak oda fókuszálni ahová kéne, az enyém tuti nem), meg úgy egyébként jobb minőségűeket, gyereket is fotóznék, úgyhogy a gyors záridő is számít, na meg h gyorsan lehessen képeket csinálni ... és ami még fontos, vagy legalábbis jó lenne - mert emiatt kezdtem el új gépen filózni - az a Wifi/NFC, amivel androidos telóról lehetne távkioldani, mert most a családdal magunkat fotózni a 10mp-es késleltetéssel horror, főleg ha a gyerek is ott van :)
Alapjában véve onnan indultam, hogy egy Pana TZ40-et kéne venni ... most meg tartok itt :)

Szóval hasonló bevezető után nekem a Sony A3000-et ajánlották, de az óriási, nehéz, és szolgáltatás terén sem feltétlen az amire gondoltam.
Persze 80k, de én jelenleg rászánnék 120 ... maximum indokolt esetben 150k-t ... mert egyet akarok venni és egy jót, lehetőleg ami kiszolgál.

Amiket nézegettem: Sony A5000, Sony NEX-5T, Sony NEX-3N, Nikon 1 Jx vagy Vx (bár ezek drágák) ... nézegette a Samukat is, pl NX300, de az nem tetszett, egyáltalán nem azt csinálta amit akartam, nem oda fókuszált.

Ha nem kéne Wifi/NFC már 100k alatt tudnék mazsolázgatni, de ami jelenleg ezt is tudja, még az értékhatáron belül van és kis nyomkodás után tetszik is, az a Sony A5000 :) ez közelre, távolra azt csinálta amit akartam, ott volt a fókusz, baromira tetszett.

Ti mit ajánlanátok?
Bármilyen tanácsot megfogadok, baromira nem vagyok profi fotós ... csak évente 5000+ képet készítek (szegény kis Samuban benne van már 15000 :))

(#20038) Depression


Depression
veterán

Sziasztok!

Egyáltalán nem vagyok jártas ilyen témában, de most elhatároztam, hogy egy DSLR gépek veszek.

Keret rá kb. 80-100e.
iIlyet vegyek?

Egyáltalán nem riaszt el a használt készülék. ami felkeltette a figyelmem egy Sony a200 rengeteg tartozékkal és dual kit obival, bár ugye ez már kb. egy 6 éve árult gép. Inkább ilyet, vagy egy új, teljesen alap gép legyen?

Mire szeretném használni? Leginkább point and shoot, de ugye ez használattal fog majd kiderülni.

Használt gépnél mire érdemes figyelni?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#20039) jjeahh válasza Depression (#20038) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Leginkább point and shoot"

sztem erre újan ha cserélhető obis kell olympus e-pl3 jobb választás, ha kompakt is megfelel oly xz-10, xz-2. ha használt, akkor [link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20040) MC Pite válasza jjeahh (#20039) üzenetére


MC Pite
veterán

Viszont a juzerek nem tudják, hogy a kitobis dslrhez hasonló eredményre számíthatnak X-Z2-vel/X10-el, így utána se olvasnak, sztem tedd hozzá :R
Én sem dslr-t vennék ilyenre, abból csalódás lesz, vagy kijelzőről való szenvedés fotózás...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#20041) LazaCCC válasza MC Pite (#20040) üzenetére


LazaCCC
tag

Néztem szép képeket lehet csinálni velük. És ezek pl egy Sony NEX3 vagy A5000-hez (ebben azért van Wifi is) viszonyítva? :) az ártól tekintsünk el ebben az esetben :D

(#20042) jjeahh válasza LazaCCC (#20041) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ezt úgy képzeld el sztem, hogy úgy általánosan dof-ban, és gyengefényes helyzetekben azt hozzák kb. amit egy cserélhető obis gép a sötét kitoptikával...szal ha később vennél fényerős fix üvegeket, akkor a kompakt labdába sem rúghat. ha viszont maradnál a kitobinál, akkor elég neked egy csúcskompakt is ;) persze, ha esztelenül komponálsz, akkor lehet érezni fogod a jóval kisebb dinamikát a kis szenzor miatt, azt a fényerős obijuk nem pótolja...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20043) Depression válasza jjeahh (#20039) üzenetére


Depression
veterán

Mindenképp maradok a dslr vonalon. Leginkább a mélységélesség állíthatósága miatt.
A MILC-et pedig a gyenge vaku miatt nem szeretnék.

Amik a Linkben szerepelnek pedig azért jóval az én árkategóriám alatt vannak. Ami nem jelenti azt, hogy nem jó, csak akkor nálam ugye az a kérdés merül fel, hogy pl. sony a200+egy erősebb obi[link], vagy pl. egy kitobis Nikon d3100 [link].
Így teljesne egy árban van a kettő.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#20044) jjeahh válasza Depression (#20043) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Mindenképp maradok a dslr vonalon. Leginkább a mélységélesség állíthatósága miatt.
A MILC-et pedig a gyenge vaku miatt nem szeretnék."

ha te mondod... :DDD :DD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20045) Mr.Csizmás válasza Depression (#20043) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ma adtam el egy epm1 milc vázat aprópénzért. középpontos vakusaru van rajta, maunalban bármilyen vakut elsüt, aminek megvan talpfeszültsége, az okosabb vakukat meg vezérelni is tudja.

a200 régi, és csak sony/minolta vakut tud, nikon már középpontos, azzal előbbre vagy.

de ha a beépített vakura gondolsz, akkor inkább guglizd ki a kulcsszámát, nem biztos, hogy a méret a lényeg.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20046) schawo válasza Depression (#20043) üzenetére


schawo
titán

Nem azért, de az összes Olympus 3 csoportba rendezve 4 csatornán vezérli a külső vakukat TTL-lel. Sőt, HSS-t tud, távvezérelt HSS-t, mindent. Az összes, az azt jelenti, hogy még a legolcsóbb, legrégebbi belépő is.

A régi PL1-emmel Metz vakukat távvezérlek.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20047) jjeahh válasza Depression (#20043) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha már a többiek elmagyarázták a vakutémát okosba: a mélységélességet (rekesz) az obin állítod, vagyis a vázról is vezérelheted ha nincs rekeszgyűrűd, de maga a rekesz mindig az obiban van. ha arra értetted esetleg, hogy milc-el nem lesz olyan háttérmosásod mint dslr-el akkor is tévedsz :) a dof nem a tükrön múlik :N

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20048) Depression válasza jjeahh (#20047) üzenetére


Depression
veterán

Igen, tényleg a háttérmosás volt az, ami nagyon tetszik a dslr-ekben.
Bennem még az él, hogy egy erős vakunak nagy méret kell. De nem szeretnék külön állványt vakuval, hanem legyen rajta a gépen. Egy milc-en ezt nem tudom elképzelni.
Amire én vágyom, az az, hogy pl. egy szalonnasütésen vagy beltéri kép is tiszta legyen, mert eddig ilyen alkalmakkor inkább már elő sem vettem a fényképezőgépet.

Néha szeretnék nagyon nagy zoommal is képeket készíteni. Pl. egy koncerten, ahol a "lábzoom" nem megoldható.

Az anyagi keret inkább azért áll, mert ez az az összeg, amit nem sajnálok egy számomra ismeretlen területre. Tehát ha megtetszik, és akár hobbi is lesz, akkor szívesen áldozok majd rá, vagy megismerem azt, hogy mi az, amire tényleg használni akarom.
Van kompakt gépem, tehát az sem lényeg, hogy nagy és nehéz a dslr. Csak az a vágyam, hogy amikor kell, akkor értékelhető képeket készítsek.

Amit pedig végképp nem tudok, az az, hogy melyik márkához kaphatóak "olcsó" obik. Talán ha ebben is tudtok segíteni, hogy egyáltalán mit kell nézni azon, hogy pl. egy sigma obi jó-e rá, és működik az autofocus is.
Szeretnék ebbe belemélyedni, de azt sem tudom, hogy az alapokat honnan szerezzem be, a gugli nem igazán a barátom.
Láttam olyan obit, ahova írták, hogy a D3100-zal nem megy az autofocus, míg egy másik nikonnal igen, de hogy miért, azt elképzelni sem tudom.

Tényleg köszönöm minden eddigi és ezutáni választ.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#20049) schawo válasza Depression (#20048) üzenetére


schawo
titán

Egy milc-en ezt nem tudom elképzelni.
Nem érdemes képzelgéseket egy fórumra kivetíteni.

Ez csak egy mellékszál. Ettől függetlenül érthető, hogy dslr-t keresel. Csak a háttérmagyarázat nem passzolt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20050) jjeahh válasza Depression (#20048) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez vagy ez neked elég háttérmosás? :DDD egy ősöreg viszonylag kisszenzoros milc-el lőttem őket, ráadásul rekeszeltem is...vakut meg én is metz-et használok. de ha a méret nem lényeg, illetve olcsó obi kell, akkor tényleg dslr kell neked

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.