Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55751) rizso válasza kovsol (#55749) üzenetére


rizso
addikt

Canon M6-tal és Sony A6000-rel megerősítem. Ugyan csak az alap 15-45 és 16-50 lencsékkel próbáltam őket, de gyengébb fényviszonyok mellett még az iso1600-3200 is vállalható volt, sőt, 6400 mellett is simán tudtak értékelhetőt. Oké, 100% nagyításban van zaj bőven, de gondolom az 5DmIII is zajosodik gyenge fényben ilyen iso mellett.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#55752) Terapeuta válasza Mr.Csizmás (#55750) üzenetére


Terapeuta
őstag

Hagyd az öreget: 5D is bírja 800-ig....

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#55753) Neck válasza Mr.Csizmás (#55750) üzenetére


Neck
veterán

Ez 500 px, nem ISO 500 :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55754) tothl válasza skater86 (#55732) üzenetére


tothl
addikt

Tudom meg leszek kövezve, de árul valaki egy 25e expós Pentax KP -t 185e Ft -ért......

(#55755) vihartigris válasza tothl (#55754) üzenetére


vihartigris
őstag

Miért lennél megkövezve?
Nagyon jó gépek a Pentaxok, csak sajnos a tulajdonos (Ricoh) sz@rik rá.

bármi reciproka a semmi

(#55756) adrian14


adrian14
tag

Sziasztok!
Szeretnék egy MILC fényképezőgépet objektívvel 200ezer forint körül. Kezdő vagyok, de nem szeretném 1-2év múlva lecserélni, hogy kinőttem, szóval valami olyan kéne, ami haladó, de hobby szinten is megfelelő. Első sorban mozgásban levő témáim lennének: állatok és extrém sport. Beépített vakus gépet szeretnék, lehetőleg magas üzemidejű akkuval, és fontos a jó sorozatkép funkció (megfelelő gyorsaság és minőség vagy 4K fotómód). Tetszik a követőfókusz funkció, az érintőképernyős és kihajtható LCD. Ilyen árkategóriában állatszem autófókusz felismerésről nem álmodok, de esetleg az emberiről igen. Az állatfotózáshoz vannak már konkrétabb terveim, amihez keresnék objektívet is: nagylátószöges (de nem torzított) tájkép olykor éles, olykor elmosott hátterűt így kiemelve az előtérben levő kutyát. Szeretnék portrét állatokról és emberekről is. És ami a legfontosabb: mozgás közben elkapott képeket állatokról. Tudtok az igényeimnek megfelelő fényképezőgépet és objektívet ajánlani?
Előre is köszönöm

(#55757) Mirman válasza adrian14 (#55756) üzenetére


Mirman
őstag

Ez nem egy gép + objektív hanem egy komplett felszerelés leírása :D

(#55758) Rapid136 válasza adrian14 (#55756) üzenetére


Rapid136
őstag

:))

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#55759) kigyi_23 válasza Mirman (#55757) üzenetére


kigyi_23
addikt

Azért, ha tudsz valamit ne tartsd vissza, mert best buy akárhogy is nézem ennyiért :D

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#55760) vihartigris válasza adrian14 (#55756) üzenetére


vihartigris
őstag

A fényképezésre szánt összeget meg kellene többszörözni.

bármi reciproka a semmi

(#55761) adrian14


adrian14
tag

Oppá elég nagyok voltak az elvárásaim. Szeretném két kérdésre felbontani az előző hozzászólásomat.
1. Ha maradnék ezeknél paramétereknél, de kivennénk a költséghatárt, milyen felszerelést ajánlanátok? (csak kíváncsiságból kérdezem)
2. Ennél az összegnél maradva egy kezdőnek milyen fényképezőt és objektívet ajánlanátok főleg állatfotózáshoz? (Pl.: agility fotózás)

(#55762) tirszin válasza PuMbA (#55748) üzenetére


tirszin
senior tag

"APS-C szenzor jó képet produkál ISO3200-ig :) A csúcs szenzorok pedig ISO 6400-on is használhatóak."
Kinek, milyen minőségi igényei vannak és milyen érzékeny a szeme...
Nekem az 5D mk3 is csak iso 2000-ig elfogadható.
Egyébként az M50 - nél elhazudnak iso-ban kb 1 lépcsőnyit. Iso 200-nál annyira érzéketlen, mint az 1D vagy az 5D iso 100 körül! :(

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#55763) tirszin válasza Terapeuta (#55752) üzenetére


tirszin
senior tag

Aki nem tudja miről beszélek. Készítsen egy képet iso 100-on helyesen kiexponálva, valami értelmes 1/200-ad záridővel, majd kevesebb fénynél mondjuk iso 1600-on szintén 1/200-ad körül.
Természetesen Raw-ban, és utána nézze meg, mit tud kihozni belőlük élesség, színek téren egy utómunkázó progival (pl Lightroom).

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#55764) soldier2 válasza adrian14 (#55761) üzenetére


soldier2
őstag

Agility annyira nem gáz fotózni, hiszen előre tudod hol, és kb mikor jelenik meg a téma. Legjobb képeim nem követő fókusszal voltak, hanem az akadályra előre fókuszálva (legutóbb sorozat nélkül, csak 1-1 kép készült) vártam a kutyust (így azért nem árt egy f/4-5,6 blende, hogy mindenképp éles legyen).

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#55765) Mr.Csizmás válasza tirszin (#55762) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ezt érdemes lenne kifejteni a szaktopicban is: MILC felhasználók szakmai topikja

ez itt csak egy bolti iránytű topic :N

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55766) nozs23 válasza adrian14 (#55761) üzenetére


nozs23
addikt

Szerintem itt pár dolgot biztos el kell engedni, mert borzasztó szűk a keresztmetszet.
Például, hogy valóban kell-e a kihajtható kijelző meg a beépített vaku (ami többnyire azért nem sok mindenre jó).
Aztán ott a jó sorozat, meg kiváló követő AF. Ezek mind a legjobb gépek ismérvei.

Az állatfotózáshoz vannak már konkrétabb terveim, amihez keresnék objektívet is: nagylátószöges (de nem torzított) tájkép olykor éles, olykor elmosott hátterűt így kiemelve az előtérben levő kutyát. Szeretnék portrét állatokról és emberekről is.

Ezt nem nagyon tudom hová tenni. A nagylátószög biztos nem lesz jó mozgásban lévő állat fotózáshoz. Oda egy tele fog kelleni, ha szép szeparációt akarsz, akkor egy gyors tele. Szintén nem lesz olcsó mulatság.

Szerintem gondold át mégegyszer, hogy pontosan mit is szeretnél elsősorban, mert a leírás alapján egy normális objektív is túllépi a keretedet. 200-ból leírásnak megfelelő gép/obi párost el kell felejteni, mert nagyjából 4x kéne az összeget. El kell gondolkozni a kompromisszumokon. Kell-e a vaku, kihajtható kijelző, gyors sorozat, nagylátószög, stb, stb.

Ha fontos a kutyafotózás/Eye AF. Akkor én abból indulnék ki, hogy az AF legyen jó, minden másban legyél rugalmas. A legjobb AF-os MILC legolcsóbban az a Sony A6400. Nem csak a kategóriájában, de úgy az egész MILC piacon az egyik legjobb AF rendszer van benne.
Van beépített vaku, valamilyen szinten hajtogatható kijelző, ember és állat szem AF. Gyors sorozat. 310 körül, csak a váz.

(#55767) Sordoran válasza nozs23 (#55766) üzenetére


Sordoran
addikt

Akcióban 400ért szokott lenni 18-135mm kit obival, ezzel már el lehetne indulni.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#55768) Neck válasza adrian14 (#55761) üzenetére


Neck
veterán

1.) Most hirtelen nem jut eszembe olyan MILC váz, amiben van beépített vaku, és minden más nézőpontnak megfelel. Ha a kihajtható kijelző alatt elegendőnek tartod a szembe fordítható kijelzőt, akkor A6400. Teljesen forgatható kijelzősnél szerintem el kell engedni a vakut. Teljesen forgatható kijelző Canon-nál, Fuji-nál van, illetve a legújabb Sony FF vázban, az A7c-ben is van. Az árakat a keretet figyelembe véve, inkább ne nézd meg :D

2.) Ha be kell férni 200-ba obival, akkor a Sony a6000 elég sok pontot kipipál, a mai mezőnyben is gyors és pontos a követő AF, valamennyire hajtogatható a kijelzője, van vaku is, és az APSC szenzor miatt lesz némi háttérmosás is. 200-ba egy jobb obival így sem fér bele, de csak "kicsivel" kell emelni a keretet egy 18-105 f4-hez - amennyiben a használt piac játszik. Ezzel lenne egy egész jó kombód.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55769) kovsol válasza Neck (#55768) üzenetére


kovsol
titán

Egyébként a Fuji X-T3 -t se vetném el első körben, mint alternatíva. Igaz nem olcsó, de szuper jó masina, és a sorozatfelvételben is erős.
Persze egy T3 köré épített rendszer is jó messze van a 200e Ft alapkerettől.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#55770) Neck válasza kovsol (#55769) üzenetére


Neck
veterán

Jogos :R Nem véletlenül írtam a Fujit is. Viszont abból nagyon nehéz 240 környékére belőni, az obival együtt már inkább a keret duplája :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55771) kovsol válasza Neck (#55770) üzenetére


kovsol
titán

Jó de egy X-T3 azért az más liga, mint egy A6000. :D Fuji képek esetében meg érdemes megfontolni a szürke beszerzést, mert hatalmas különbségek vannak néhol.

May the Force be with you!

(#55772) s4tch válasza Neck (#55770) üzenetére


s4tch
veterán

Használt X-T20 + üveg? Van benne vaku, követő fókusz, kihajtható kijelző, satöbbi. Érintőképernyő nincs.

https://www.ebay.co.uk/itm/143773719767

Ez kb. 150e, a maradékból meg kijön egy 15-45 zoom, ami műanyag, de optikailag pöpec.

Vagy ott az X-T1, amiben egészen kiváló szenzor van (nekem van egy X-M1 az eredeti x-trans szenzorral és egy X-T2, előbbi outputja sokszor jobban tetszik), az 100e körül megáll, lehet venni mellé ~80e körül egy 18-55-öt, és bár beépített vaku meg érintőképernyő nincs, elvileg adják hozzá a pici felpattintható vakut, ami egy csikkzsebben is elfér.

Vagy ott az X-E3, amiben viszonylag modern a fókuszrendszer, érintőképernyős, és üveggel együtt szokott 200e lenni. Abban sincs beépített vaku és kihajtható kijelző (az utóbbi zavarna engem is).

Ha emeljük a keretet, az X-T30 is szóba jöhet, abban van minden, még beépített vaku is.

[ Szerkesztve ]

(#55773) adrian14 válasza Neck (#55768) üzenetére


adrian14
tag

Köszönöm szépen a tanácsot/tanácsokat, ez alapján körülnéztem, így három géppel szemezek: Sony Alpha A6000, Sony Alpha A6000YB és a drágább, de állatszemfókuszra képes Sonly Alpha A6100. Szerinted megérné a drágábbat választanom? Az objektív, amit ajánlottál, egy árban van a 18-135mm F3.5-5.6 objektívvel, ennyit számít a minőségben, hogy fix-e a fény? Beállítani nehezebb, vagy képminőségben lesz rosszabb? Alpha A6000 vagy YB az általad ajánlott objektívvel vagy Alpha A6100as jobb gép gyengébb, 55-210mm f/4.5-6. objektívvel a használhatóbb szerinted?

(#55774) Neck válasza kovsol (#55771) üzenetére


Neck
veterán

Ez szinte minden drága géppel így van, de azt direkt nem akartam ajánlani itt.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55775) rekid válasza PuMbA (#55748) üzenetére


rekid
addikt

Persze, ha nem akarsz utána utómunkázni ez igaz is. Egyébként csúnyán és elég hamar jön a hangyafoci.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#55776) NORBl válasza rekid (#55775) üzenetére


NORBl
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék fotózni. Milyen gépet tudtok ajánlani kezdésnek ? Mi az az összeg ameddig szerintetek érdemes elmenni ? Én ilyen 100-150 - re gondoltam első körben. De várom a válaszokat.

Felhasználást tekintve valami olyanra gondolok, ami univerzális, amivel kiderülne, hogy igazából milyen vonal érdekelne.

- Gépre szánt összeg? (Max és nagyon max). Ha csak gép, azt az összeget. Ha objektívvel együtt, akkor úgy megadni. Ezt írtam feljebb, de kíváncsi vagyok ti mit javasoltok ár tekintetében
- Felhasználás? (Lehetőleg "mindenre, bármire" kerülve legyen, próbáld minél jobban belőni, mi lenne kedvenc témád). Szóval mondjuk elsősorban épületfotózás, tájkép, de a makró képek is nagyon tetszenek (de gondolom ez már professzionálisabb objektívet kíván)
- Méret számít? (Súly, foghatóság, hordozhatóság, strapabíróság). Hát inkább nem, mint igen. :D
- Videóra szükség van ? (Igen: komoly minőséggel és tudással, vagy csak átlagos minőségben ? Nem: teljesen hiányozhat akár, bár ez egyre ritkább, lassan minden gép tud video-zni). Videó az mondjuk lehet átlagos
- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Használt is, abszolút
- Egyéb kívánság, speciális igények? Nincs, annyi még, hogy a tv-m kezeli a 4k-t, szóval mondjuk ha tudja a videófelvételt 4k-ban, az talán előnyös lehet
%MCEPASTEBIN%

[ Szerkesztve ]

(#55777) Mr.Csizmás válasza NORBl (#55776) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

szóval nem vetted meg az akciós kitet a múltkor :D

ha magamból indulnék ki, vmi olcsóbb használt EVF-es fuji x vázat mondanék, és egy 16-50 kitobit, az árához képest jó rajzolatú üveg, és a 16-os széles vége is remek. makrózni meg uszkve közgyűrűvel M42, olcsóbb de ki kell tanulni (jutub)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55778) rekid válasza NORBl (#55776) üzenetére


rekid
addikt

Én a helyedben vennék valamilyen, de mindenképpen használt APS-C szenzoros milcet.
Az univerzális üvegnél az a gond, hogy villám gyorsan tudsz rájönni, hogy hol vannak a határai így ott különösen igaz, hogy csak használtat mert kisebb a bukó eladáskor.
pl. sony a6000 a 16-50-es kitobijával meg egy fix 50mm f1.8 portrézni, hogy láss olyat is mit tud egy rendesebb obi. A keret így 150-200K körül lesz.

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#55779) MittuDomain_ válasza NORBl (#55776) üzenetére


MittuDomain_
őstag

A többiekhez még annyirt tennék hozzá, hogy épülethez és tájképhez is jó a nagylátó - azóta is áldom a TG nevét az Auchan-os Canon miatt! :R :R :R - , a makró meg (kezdő szinten) nem akkora fícsör, mint aminek gondolod, nem is kell hozzá külön üveg szvsz.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#55780) kacsento1


kacsento1
senior tag

[kép] Makró kezdésnek nem nagy tétel. A linkelt képet Sony a6000+pentacon 29mm f2.8+20mm közgyűrűvel lőttem.

[ Szerkesztve ]

(#55781) Mr.Csizmás válasza Mr.Csizmás (#55777) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

sőt, makrózni utángyártott AF-es közgyűrűvel is lehet.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55782) NORBl


NORBl
aktív tag

[link]

rizso álltal árult Canonról milyen véleménnyel vagytok ? Megfelelő lenne az igényeimnek ?

(#55783) rizso válasza NORBl (#55782) üzenetére


rizso
addikt

Teljes mértékben ;] Viccet félretéve, szerintem még komolyabb felhasználáshoz is igénybe lehet venni, ügyes kis ketyere. Én ahogy próbálgattam, még a keresőt sem hiányoltam, annyira jól használható a kijelzője, jó a menüje, jól programozható, jók a tárcsái, és pl a vaku is dönthető (oké, sima beépített vaku, de pl az M10-em vakuját nem lehet dönteni, pedig néha nagyon jól jönne). Ugyan nem tud 4K videót, de a FHD az szép, jó a fókusz is, és van mikrofon csatlakozó, ha jobb hangot akarsz, mint amire a beépített mikrofonok képesek. Az alap lencsével el lehet indulni, és mikor már tudod, hogy mire van szükséged, onnan meg már azt veszel, amit szeretnél, választék lesz bőven.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#55784) Neck válasza rizso (#55783) üzenetére


Neck
veterán

Akkó mé' adod el? ;] :R

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55785) rizso válasza Neck (#55784) üzenetére


rizso
addikt

Jó áron volt, kíváncsi voltam milyen, de m43-ról nem érné meg most átállnom, ott van már 14-42, 14-140, 25 1.7 és 45 1.8 lencsém is. Tudom, ezek nem olyan nagy összegek, de mégsem két fillér mire Canon-ra is megveszem mindet. Meg elvagyok a korábbi gépe(i)mmel, bár ott is lesz eladás, a fő M10II mellett van egy ugyanolyan backup gép, amit eredetileg öcsémnek vettünk volna, de már nem kell neki, meg most őrlődök, hogy az olympus maradjon, vagy a Panasonic GX8. Ugyanígy voltam nemrég a Sony A6000-rel, szerzek egy kis tapasztalatot innen is, onnan is, mire 50 leszek lehet kitalálom mit akarok :D

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#55786) Mr.Csizmás válasza NORBl (#55782) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

jóez, na :K egy 22f2-t elbírna majd később.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55787) NandorHUN válasza Mr.Csizmás (#55781) üzenetére


NandorHUN
addikt

+1.

No meg annak azaz előnye is megvan hogy tudsz makrozni 24mm-n meg 150mm-n is ha arrol van szó. És nem kell két drága lencse.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#55788) NORBl válasza NandorHUN (#55787) üzenetére


NORBl
aktív tag

Nem nagyon mondanak az értékek még semmit, de olvasgatok majd a témában. :D

(#55789) lugosi válasza rizso (#55785) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én a GX8-ra szavazok.

A 45/1.8 milyen? Meg vagy vele elégedve?

(#55790) rizso válasza lugosi (#55789) üzenetére


rizso
addikt

Hétvégén most a GX8-at viszem magammal, mellé a 45/1.8-at, majd kiderül mit tudnak együtt. Elsőre jónak tűnt, szép rajzolata van, lesz egy kis családi összejövetel, megnézem mennyire jó portrézni.

M10II vs GX8 esetén az viszont biztos, hogy az Olympus IBIS jobb, mint a Panasonic megoldása, hosszabb záridővel is élesebb képet lő. Szóval lesz még agyalás, tesztelés bőven, mire eldöntöm melyik vázat tartom meg...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#55791) barrasz


barrasz
aktív tag

A magam részéről már lassan hónapok óta agyalok,hogy az Oly M10 vagy a Pana GX7 maradjon de eddig nem sikerült dönteni.
Mindig az tetszik ami épen nálam van de lehet,hogy megy mind a kettő és Pana fronton fogok fejleszteni. Az Oly most egy kicsit bizonytalan helyzetű.

(#55792) rizso válasza barrasz (#55791) üzenetére


rizso
addikt

Mondjuk egy már piacon lévő termék esetén kb mindegy, hogy mi lesz a gyártó sorsa, ha bejön a váz, vedd nyugodtan.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#55793) lugosi válasza rizso (#55792) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Á dehogy, nagyon nem mindegy. Te is nagyon jól tudod, hogy miért, ez csak önáltatás.

(#55794) Mr.Csizmás válasza lugosi (#55793) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

samsung nx-ből még mindig forog jópár darab, pedig 2015-ben ravatalra tette a gyártó.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55795) rizso válasza lugosi (#55793) üzenetére


rizso
addikt

Olympus még nem halott jelenleg, és szerintem bármelyik, piacon lévő gépét nyugodtan meg lehet venni, ha idővel megszűnik teljesen a gyártó, attól a gép még használható marad. Én pl nagyon szeretem az M10II-t, és simán agyalok házon belüli upgrade-en is, amit lehet meg is lépek, ha elkezdenek beesni az M5III és M1II/III árak. Mikor én vettem a gépet kb 2 hónapja, akkor az M5II használtan többnyire 200k körül volt használtan, most meg sokszor már 100k környékén is meg lehet csípni.

Engem nem nagyon izgat mi lesz velük, láttunk már egykor szárnyaló gyártókat eltűnni a piacról.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#55796) lugosi válasza Mr.Csizmás (#55794) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

És vennél?

rizso: "ha idővel megszűnik teljesen a gyártó, attól a gép még használható marad"

Ez egy nagy önáltatás ami itt a fórumokon megy. Meg a hasonlat, hogy lám-lám, a régi filmes gépek is működnek. Csak azt felejtik el az emberek, hogy nagyon átalakult a technológia, módosultak az elvárások, módosult az is amire és ahogyan használják az eszközöket, és módosult a gyártók hozzáállása is. 30-40 évvel ezelőtt például nem volt szokás, hogy kihoznak egy félkész terméket a gyártók, és majd a fogyasztók mint egyben bétateszterek hibajelzései alapján később javítják frissítéssel az adott hibát. Vagy kihozzák funkciószegényen, mert ki kell vele jönni, és később a firmware-ben hozzáadják az adott funkciót.
Ha megszűnik ez a később, akkor például ezek a dolgok megszűnnek. Mint ahogy azok is, hogy később jobb vázat vegyél az objektívhez. A jip-ben hinni egyelőre szerintem bátorság, nézd meg mit csináltak a vaio-val.

(#55797) Mr.Csizmás válasza lugosi (#55796) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ha nem lenne gépem, valamelyik csúcsvázat bevállalnám. amikor még sláger volt, akkor pénzem nem volt rá.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55798) lugosi válasza Mr.Csizmás (#55797) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De hát ez egyszerű, add el a szetted és vegyél egyet. ;]

(#55799) rizso válasza lugosi (#55796) üzenetére


rizso
addikt

Mondom, én nem hiszek semmiben, de nem is érdekel a jelenlegi helyzete, ha tetszik valamelyik váz, akkor én simán be merem vállalni. Pl M5III piacon van kb egy éve, lassan M1III is eléri az egy évet, nem gondolnám, hogy ezek még mindig bétateszter állapotban vannak. Illetve onnan indultunk, hogy barrasz M10/GX7-ről akar váltani felfelé, és ott azért Olympus is simán játszhat még bármelyik vázzal, nem hiszem, hogy bármelyiknél is olyan hatalmas szoftveres frissítések jönnének. Ha pedig később megint jobb vázat akar, mire lehet tényleg nem lesz Olympus, akkor ráér agyalni az utódon.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#55800) kovsol válasza rizso (#55799) üzenetére


kovsol
titán

Szerintem sose vázban kell gondolkozni hanem rendszerben. Befektet valaki egy csomó pénzt objektívekbe, akkor nem akarja azt, hogyha elavul a váz, vagy tönkremegy, akkor a meglévő obikat is le keljen cserélni, mert az egy anyagi csőd.
Nekem van olyan objektívem ami drágább, mint a váz. És az csak egy objektív a sok közül.

May the Force be with you!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.