Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52951) PuMbA válasza csacsi77 (#52949) üzenetére


PuMbA
titán

200D, 800D, 77D és újabbak kaptak +1EV-t ISO 100 és 200-on a 750D szenzorjához képest, ami ugyanazt tudja, mint a 700, 650, 600, csak a megapixel szám más.

[ Szerkesztve ]

(#52952) lugosi válasza anorche1 (#52945) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is gondolkoztam annak idején az A6000-en, végül GX80-at vettem (kitobival) és nem bántam meg. A kitobi nagyon jó, élességre, képminőségre nagyon elégedett vagyok vele, és nekem egy külön nagy bónusz hogy milyen kicsire összecsukható az obi, így egy dzseki zsebében is elfér, nagyon jó párost ad a GX80-nal.

(#52953) spyduck válasza csacsi77 (#52949) üzenetére


spyduck
nagyúr

Köszönöm a válaszokat!
Egyik ismerősöm ezt küldte át, szerinte ez is tökéletes lenne: [link]
Vélemény?

(#52954) dqdb válasza spyduck (#52953) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az ekvivalens 27 mm (a 18 mm-es vége az objektívnek) kevés egy 2×2 méteres fürdőszoba normális lefotózásához vagy még kisebb terekhez.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#52955) spyduck válasza dqdb (#52954) üzenetére


spyduck
nagyúr

óóó ezek a váltogatások :D
Van ötleted esetleg hol tudnék megbízható helyről, olyan használtat venni ami jó lehet nekem?

(#52956) MrChris válasza spyduck (#52955) üzenetére


MrChris
nagyúr

Neked apsc-re amit kinéztél 10mm-től kezdődő kellene, ami az ultra wide, UW vagy magyarosan ultra széles látószögű objektív. A kitek max ekvivalens 24-ig mennek le ami apsc-n a 16mm.
Állvány mindenképp kellene, mert a nagy mélységélességhez f8-11ig le kéne rekeszelni, valamint én egy jól beállított többképes HDR-t használnék a vakító ablak és eldugott, sötét szobabelső kiegyenlítésére.

(#52957) csacsi77 válasza spyduck (#52955) üzenetére


csacsi77
senior tag

220Volt használt oldal, Fotoplus használt oldala, Fotoptix
Én nem vennék D3100. Plusz kelleni fog az a nagylátó. 3300 alá nem adnám. Ráadásul az AF-P obik teljes körűen csak 3300-tól kompatibilisek.

Öreg fater megoldja!!!!

(#52958) spyduck válasza csacsi77 (#52957) üzenetére


spyduck
nagyúr

Koszonom a valaszt! Kezdek egyre kozelebb kerulni a megoldashoz :)

A kerdes, hogy ha szigoruan csak ingatlan fotozashoz hasznalom a cuccot (Tudom erdekes ilyet irni pont ebbe a topikba, de nem szeretek fotozni. Ha pedig valamit le kell kapni arra nekem tokeletes a telefon), akkor megeri-e a dragabb objektivet valasztanom?

Nikon D5300 (3ÉV) váz-fekete

https://m.digitcam.hu/Nikon-DSLR/Nikon-D5300-3EV-vaz-fekete-25740-p25740.html

objektív:

https://edigital.hu/nagylatoszogu-objektiv/nikon-35f18-af-s-dx-g-objektiv-p42200

Vagy

https://m.digitcam.hu/Zoom-nagylatoszogu-objektiv/Nikon-Nikkor-10-20mm-f-4-5-5-6G-VR-AF-P-DX-35132-p35146.html

(#52959) PuMbA válasza spyduck (#52958) üzenetére


PuMbA
titán

D5300-hoz arra figyelj, hogy a legújabb firmware kell, hogy az AF-P obikkal kompatibilis legyen :) 35-ös obival kevésbé fotózol ingatlant, szóval felesleges a 10-20 mellé, ha vagy-vagy eset áll fent.

[ Szerkesztve ]

(#52960) spyduck válasza PuMbA (#52959) üzenetére


spyduck
nagyúr

Csak a “vagy” áll fent. De ez az obi nem a szabadszemes nézet? Én azt olvastam!

Gondolom fenykepezokon is lehet firmware-t cserelni? Remelem igen :D

[ Szerkesztve ]

(#52961) PuMbA válasza spyduck (#52960) üzenetére


PuMbA
titán

"De ez az obi nem a szabadszemes nézet?"

Kb. az, de ugye az ingatlan fotónál általában úgy kell fotóznod, hogy a szobából minél több látszódjon és minél nagyobbnak látszódjon a belső tér, szóval fontosabb a nagyon széles látószög :)

[ Szerkesztve ]

(#52962) MittuDomain_ válasza spyduck (#52958) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Most jutott eszembe.
Ha csak ingatlanhoz kell, és semmi másra: én imádom a Telekomtól 10e-ért vett Samsung gear 360 2016-ot. Garantáltan nem lesznek látószög gondjaid. Be lehet állítani, hogy csak az egyik lencsét használja.

Vagy van Huawei 360 cam, telefonra illeszthető, 15e.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#52963) spyduck válasza PuMbA (#52961) üzenetére


spyduck
nagyúr

Rendben, vettem! Koszonom! :R

(#52964) Mr.Csizmás válasza MittuDomain_ (#52962) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

samsung gear 360 [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52965) MittuDomain_ válasza Mr.Csizmás (#52964) üzenetére


MittuDomain_
őstag

De ugye hogy nem hülyeség...?

Anyway, a 2016 meglepő módon jobb vétel minden teszt szerint, de céleszközként nagyobb jó áron van ez is.

Ha kíváncsi vagy, @Bp kölcsön tudom adni kipróbálni...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#52966) Mr.Csizmás válasza MittuDomain_ (#52965) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

egy ilyen 360 cuccal is ezerszer jobb képei lesznek, mint amiket látok 90%-ban. 3-4 fosbála kép, köztük total planben bejárati ajtó - mi a f..nak -, kertből kilátás hátrafelé, stb. lefotózva. bónusz amikor a mosogató telivan szennyessel.
a maradék 10% kb. az ahol rendesen tud fotózni telefonnal és/vagy hozzáértő tag lefotózza (illetve a prémium buli, amikor lakberendező/új beruházásos PR anyag)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52967) MittuDomain_ válasza Mr.Csizmás (#52966) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Pontosan, szerintem egy 20as-ért teljesen jó ez is, próbálja ki. De ha véletlenül sem akar kockáztatni, próbálja ki az enyémet.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#52968) tvamos válasza spyduck (#52958) üzenetére


tvamos
nagyúr

Esetleg egy jobb telefon, manualis foto modokkal, meg egy allvany a telefonhoz nem felelne meg? Ha nem eleg a latoszog, tudnal panoramaban fotozni, esetleg keszitenel par kepet az allvanyrol, es otthon ossze tudnad rakni lr-ban.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#52969) vond válasza tvamos (#52968) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Úgy is van. :K Pl. egy Xiaomi Mi 9T (abszolút vállalható minőségű, rektilineáris, ekv. 12mm-es ultra nagylátóval, és mégjobb 26-os nagylátóval). Így lenne egyben egy bomba telefonja is, és bankot sem kellene robbantani hozzá. :)

Amennyire tudom, GCam-et is lehet rá telepíteni, így mégjobb képeket ki lehet belőle hozni, és akár RAW-ban is lehet fotózni.

Komolyan elgondolkodtam én is, hogy ahelyett, hogy évekig gyűjtögetnék egy normális MFT UWA-ra, inkább lecserélem sokkal hamarabb (és sokkal kevesebbért) a Redmi Note 7-est. ;] Ez is nagyon jó fotókat készít, de egyre többször hiányzik az extrém nagylátó.

Most látom, hogy emlegette a Huawei P30-at, bár nem volt egyértelmű, hogy van is neki, vagy nincs. :) Mondjuk annak "csak" 17mm-es a nagylátója.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52970) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Márkafüggetlen kérdés: több gyártónál (nikon, fuji, sony) látok egész január közepéig nyúló komoly akciókat. Elképzelhető, hogy ezeket vmi miatt hamarabb befejezik és nem tudja az ember kombinálni pl a black friday-al?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#52971) spyduck válasza tvamos (#52968) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nekem iphopne 8-am van, feleségemnek van P30-a. Azzal csináltam eddig fotókat és hibátlanok. Gondolkoztam egy iphone 11 pro-n, elvileg annak van most a legjobb kamerája, főleg ha a nagylátószöget nézzük (13mm-nek felel meg). De 400k egy telefonért? Itt már elvekről van szó :D Illetve picit bután néz ki , amikor kimegyek egy több 100 milliós ingatlanhoz és előveszem a telefont. Amúgy eddig a Nikon D5600-as (br.: 148.000Ft) vázat találtam a legjobb ár/érték arányúnak + a Nikon 10-20mm-es AF-P (br.: 75.000Ft) obi.

Új Válasz 2019-10-24 00:12:46 (#52969) vond:

Engem a M9T kiidegel. Nem szeretem a szoftverét és az is idegesít, hogy ha telefonálok valakivel és közben más hív, akkor a fülem néha átkapcsol. Sajnos rengeteg ügyfelem jelezte ezt a problémát, árultam őket. Ez egy olyan idegesítő dolog ami rengeteg Xiaomi telót érint. Számomra csak a Huawei Mate 20/30 Pro, P30 / P30 pro, illetve az iphone 11 Pro felelne meg. A Huawei Mate 20 Pro jelenleg nevetségesen olcsó. Egy baj van velük (iphone 11 pro-t még nem próbáltam). Ha a nappaliban LED spotok vannak és világítanak, akkor ovális fénycsóva keletkezik nagylátószögű módban.

[ Szerkesztve ]

(#52972) PuMbA válasza t72killer (#52970) üzenetére


PuMbA
titán

Nem fejezik be hamarabb. Black friday-kor alig van valami, hiszen hova adják már olcsóbban :) Ha ennyire az akción belüli még egy rárakódó akciót nézegeted, akkor az egyébként azt jelentheti, hogy túl drága alapból a cucc, amit akarsz venni. Talán érdemes olcsóbban megúsznod más géppel / objektívvel vagy használtan vagy 1-2 elemet kihagyni a vásárlásból.

[ Szerkesztve ]

(#52973) Mr.Csizmás válasza t72killer (#52970) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

Inkabb a 2020-as igereteket akkor hozzak/szivarogtatjak ki, legyen mibol hesszelni a feltetelezeseket a magazinoknak.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52974) t72killer válasza PuMbA (#52972) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A mostani árak már rendben vannak, de tudtommal a bolti akciók teljesen függetlenül futnak a pénzvisszatérítősditől. Rendszerváltás miatt mindenképp nagybefektetés lesz (z6), de még ha benne is van teljesen a keretben a mostani ár, hülyén venné ki magát ha azt a pár hetet nem kibírva bebuknék 10%-ot.

De arra tényleg felfigyeltem, hogy a boltok nem szeretnek duplán akciózni, egy helyi kisbolt (németo.) pl nemrég akciózta a sony termékeket - de vicces módon szelektált, és a pénzvisszatérítéses cuccokra nem adtak semmit.

#52973: nem tudom amúgy, a BF-t mennyire a boltok és mennyire a gyártó finanszírozza (azaz mennyit keres pl egy dajcs mediamarkt egy sony a7iii vagy fuji x-t3 kiten - és ebből mi a max, amit engedhet)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#52975) MrChris válasza spyduck (#52971) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha vannak ilyen értékű ingatlanok az ügynökösködésedben akkor mit pöcsölsz pár tízezren?
Mikor a munkámhoz veszek szerszámot az ár a másodlagos szempont, első hogy a legalkalmasabb e vagy sem.
Azt venném amiből a jobb, utómunkamentesebb kép esik ki, esetleg amelyik jobb panorámát tud vázon belül összerakni, valamint kisebb és könnyebb.

(#52976) nozs23 válasza t72killer (#52974) üzenetére


nozs23
addikt

"tudtommal a bolti akciók teljesen függetlenül futnak a pénzvisszatérítősditől."

:N

"vicces módon szelektált, és a pénzvisszatérítéses cuccokra nem adtak semmit."

Ez nem vicces, hanem teljesen esszeru. Nem hulyek ok sem.

(#52977) t72killer válasza nozs23 (#52976) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kihagytam a mondatból, hogy a bolti akció hirdetésekor külön kiemelték, hogy kombinálható a gyári pénzvisszafizetősdivel. A fritzeknél ennyire nem volt szokás megvezetni a vásárlót régebben, ezért is agyalok, hogy inkább megveszem most a cuccot - uis nem megyek sokra a várással, ha BF előtt meg pl alapárat emelnek a pingvinek hónaljszagára és a Grönland vs Új-Zéland kereskedelmi háborúra hivatkozva.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#52978) spyduck válasza MrChris (#52975) üzenetére


spyduck
nagyúr

Azért mert árultam korábban 1,5 millióért is laptopot, illetve 20.000 forintért is. Mondanom sem kell, hogy az 1,5 milliós laptopnak nem sok értelme volt. Illetve ha bejött hozzám egy vásárló, hogy 300.000 forintért akar laptopot venni, akkor sokszor jobb használt alternatívát tudtam neki mutatni 120.000 forintért.

Nem sajnálnám én a 400.000 forintot sem ha lenne értelme.

(#52979) Rapid136 válasza t72killer (#52970) üzenetére


Rapid136
őstag

A gyári akcióknál, mint a Sony pénzvisszatérítésénél a Sony által szabott árakat kell használni a boltnak. Ezért ugrik meg ilyen akció előtt az ár, mert a webáruházak az ajánlott ár alatt hirdetik a termékeket, nyilván az árrés terhére.
Legalábbis korábban így volt, árban nem mehetett lejjebb, de adhatott mellé MC-11 adaptert.
Most a Kecskeméti utcában 699.000 Ft a Sony A7III + kitobi + MC-11 és ebből az árból 50000-et visszafizet a Sony, azért ez nem rossz.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#52980) asdf_ válasza Rapid136 (#52979) üzenetére


asdf_
veterán

...a Sony által szabott árakat kell használni a boltnak

Az erosen GVH inkompatibilis.

(#52981) Rapid136 válasza asdf_ (#52980) üzenetére


Rapid136
őstag

A visszatérítéshez, akció esetén. Azért csak a Sonytól kapod vissza a pénzt...
(korábban igy volt, hogy változott-e?)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#52982) t72killer válasza Rapid136 (#52979) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi, bár nekem se tűnik nagyon szabályosnak, hasznos infó tudni, hányadán állunk. Azt mindenesetre látom a kis helyi akciókból, hogy a legtöbb bolt mozgásterébe belefér kb 10%, tehát ha a Sony (fuji, canikon, stb) visszafizet/elenged is vmennyit az árból, ennyi még összejöhet. Ha más nem is, de legalább közelebbi/kényelmesebb garis boltnál veszem meg a cuccot annyiért, amennyi az árösszehasonlítóban most a legjobb ár.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#52983) asdf_ válasza Rapid136 (#52981) üzenetére


asdf_
veterán

A gyarto/importor nem szabhatja meg (kulonosen nem alkalmathat retorziokat ettol valo elteres eseten), hogy a kiskerek a termekeit milyen aron aruljak, ez ugyanis versenykorlatozas. Az sem jatszik, ha ajanlott fogyasztoi ar van, es "veletlenul" mindegyik ertekesitohely az ajanlott aron ertekesit.

(#52984) lugosi válasza spyduck (#52971) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egy 100 milliós ingatlannál is a szokásos ingatlanos közvetítői díj (3-4%) ugye 3-4 millió Ft.

Innentől csak a Leica! ;]

(#52985) t72killer válasza lugosi (#52984) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Viccen kívül: akit nagyon vastag ügyfelek bíznak meg, annál lehet nem árt a "profi" megjelenés, felsőkategóriás kamerával - csupán azért, hogy komolyan vegyék.

No nem kell rögtön jutalékot duplázni és 3 millából egy D5 + 2.8/14-24-kitet berendelni, de lehet használtpiacon levadásznék egy D7200at az 5000es sorozat helyett.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#52986) anorche1


anorche1
őstag

Koszonom a tippeket es az ajanlasokat, tegnap berendeltem egy gx80 -ot az alzarol. :R Sajna az email szerint csak 11.01-en erkezik a raktarukba, es csak utana tudjak nekem elkuldeni. De nem baj, legalabb jo aron jutottam hozza.

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#52987) tvamos válasza spyduck (#52971) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az a szet nekem jo valasztasnak tunik, de mint mar elottem javasoltak, egy D7200 jobb lenne, kezelhetosegben, ha mar ilyen nagy vadakra losz. (Mondjuk en Nikon rajongo vagyok...) Viszont en minden keppen vasarolnek egy jo allvanyt, meg egy rendes kulso vakut. (Mindket temanak van kulon topicja.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#52988) MrChris válasza asdf_ (#52983) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezt messze letojják a nemzetközi cégek. Pl vannak kizárólagos kereskedelmmel rendelkező boltok. Ha egy hazai intézmény az osztrák kereskedőtől akarna vásárolni elutasítja, ha mégsem tenné akkor megvonják tőle a 'jogot' és nem kap árút.

(#52989) vond válasza anorche1 (#52986) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Simán lehet, hogy megkapod előbb is. Az én akciós Vanguard állványomra is azt írták, hogy még egy hét a beszerzés, majd utána még pár nap a szállítás, aztán mégis itt volt a rendelés utáni negyedik napon. :)

Jó fényeket a géphez, szuper választás. :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52990) asdf_ válasza MrChris (#52988) üzenetére


asdf_
veterán

Azzal nincs gond, nincs kiszolgalasi es szerzodeskotesi kotelezettseg, tehat egy kulfoldi ceg siman elhajthat a p-ba. Azt nem lehet, hogy pl, hogy az XY Magyarorszag, mint a termek importore lepacsizik 10 ceggel, hogy ti vagytok az en orszagos mintabolthalozatom, aztan, felmesz mind a 10 bolt weboldalara (vagy be a boltba) es egy random vaz+kit kombo mindegyikben kereken 319 890 Ft-ba kerul, mert az XY Magyarorszag ezt irja elo, es ennek megserteset szankcionalja, vagy csak sugallja, hogy szankcionalni fogja (pl. a termeket sajat elhatarozasbol 312 900-ert ado egyik boltra ratelefonal a termekfelelos, hogy figyu, nem leszunk igy joban, ezert az beall a sorba es visszairja az arat attol valo felelmeben, hogy kirakjak a halozatbol, mert az neki evi Z + egyszeri Y millio bukot jelentene, ha mar nem forgalmazhatna XY Magyarorszag termekeit)

[ Szerkesztve ]

(#52991) MrChris válasza asdf_ (#52990) üzenetére


MrChris
nagyúr

Pedig ez így van ahogy írod. Importőr ami az anyacég leánya vagy mi, megszabja a minimál árat, ettől kizárólag felfele lehet eltérni. Ha olcsóbban adod, vagyis engedsz a hasznodból akkor nem adnak árút. Ennek persze ki kell derülnie, vagyis valakinek jelentenie kell. Németeknél is azonnal felnyom a konkurens kereskedő. Valamint azt sem hagyják, hogy valaki rányisson egy kereskedést a meglévőre, valamint azt se hagyják, hogy egy tulajdonos több boltot tulajdonoljon. Az előzőhöz pedig ha a te boltod egy másik bolt 'területére' (ami nem pár km, hanem megyényivel arrébb) ad el akkor szintén árúszerződést bontanak. Ezek valahol érthetőek, mert így kisebb a kannibalizmus és jobb szolgáltatásokat nyújthatnak.

(#52992) t72killer válasza MrChris (#52991) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Visszatérve a "lesz-e dupla kedvezmény BF-kor" sztorira, rájöttem, h a régi akciókat legjobban a canikon-fuji-m43... rumors oldalakon találkk infót, és igen, tavaly előfordult a rebate+értelmes bolti akció, amivel párszáz eur maradhatott a türelmes ember zsebében. :R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#52993) lugosi válasza anorche1 (#52986) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tök jó gép, kitobival vetted?

(#52994) ricsko72


ricsko72
tag

Sziasztok!

Jelenleg Nikon D3200/18-105VR-el fotózok ha éppen úgy adja. Főleg családi, természet, utazás témában.
A kérdésem az, hogy ha MILCre szeretnék váltani, a D3200-hoz képes minimum mire érdemes cserélni? Méret/súly miatt cserélnék.
Köszönöm

(#52995) t72killer válasza ricsko72 (#52994) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szia!

Tehát lényegesen könnyebb-kisebb vázat szeretnél. Kérdés még a büdzsé, és az, hogy szóba jöhet-e használt.

Használtakból lényegesen karcsúbb: pana GM5, sony a6x00, Oly e-plX.

Itt további kérdések merülnek fel: mennyire fontos a videó, a jpeg-motor minősége, a követő AF, illetve a 28-150mm ekvivalens fókusztávon maradsz alapzommal/cserélnéd egyéb obikra?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#52996) Tin_Shield válasza ricsko72 (#52994) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Szerintem bármelyik belépő feletti MILC-re. Kérdés, hogy mennyire használtad ki a 18-105 hosszú végét. Mert pont ilyen átfogású objektív kevés van MILC-re. Nem rangsorolva a gépeket, csak abc sorrendben: Canon Eos-M50, Fuji X-E3, X-T20/30, Olympus E-M10mk2/mk3, Panasonic GX80, G80, Sony a6x00. De ha nem fontos, a cserélhető objektív es a tele tartomány akkor egy prémium kompakt is elég lehet, pl Panasonic LX100. Ettől többet, konkrétabbat csak akkor tudunk ha többet elárulsz a fotózási szokásaidról, terveidről és a keretedről.

[ Szerkesztve ]

(#52997) ricsko72 válasza t72killer (#52995) üzenetére


ricsko72
tag

Szia!

Ami lényeges, hogy az obi átfogása megegyező legyen legalább 95%ban. A mostani géphez is van 1-2 másik obim, de egyiket sem használom, nekem ez a jelenlegi teljesen jó azokra a dolgokra, amiket fotózok. Kitekerve és betekerve :) A jelenlegi obiban az tetszik, hogy utólag cropolhatok a képen ha úgy adja.
Nikonnal mindíg RAWra fotózok, ezt is megtartanám. A videó rész teljesen lényegtelen.

És igen, használt is szóba jöhet, ha az ár/értékarány rendben van. A büdzsét meghúznám 200 körül.

Még néhány dolog eszembe jutott. Akkuidő és írási sebesség lényeges.

Fotózási szokások/tervek? Én csak úgy nem szoktam elmenni fotózni. Ha utazunk viszem magammal biztosan. Hátizsákos osztrák alpok, Mátra stb, nyaralás, telelés. Sportot, mozgás ritkán fotózok. Hacsak nem a gyerekeimet rohangálás, bringázás közben, de oda inkább telót viszek.

[ Szerkesztve ]

(#52998) t72killer válasza ricsko72 (#52997) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

RAW-t mindegyik tud (sztem is alapdolog), innentől kezdve tényleg egyéni preferencia kérdése a kolléga által is javasolt vázak közül, egy nagyobb átfogású zoommal. Utóbbira van pár példa 12/14-ről indulva m43-on.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#52999) ricsko72 válasza Tin_Shield (#52996) üzenetére


ricsko72
tag

Ha a fotózási szokásokhoz ez segítség, akkor álljon itt néhány kép.

(#53000) Tin_Shield válasza ricsko72 (#52997) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A 18-105 (ekv 27-157)objektív elégé behatárolja a lehetőségeket. A MILC-ek-re jellemzően nagyobb átfogású objektívek vannak. Ekv. 150 mm helyett inkább ekv. 200-as vagy 300-as tele véggel (vagy picit rövidebb tele véggel, de szélesebb indulóval, pl ekv 24 mm-ről) Ennek megfelelően nem is olyan sokkal kisebbek.
A 200-as keret is komoly korlát, használt Olympus E-M10 + 14-150 (ekv 28-300) vagy Panasonic G80/GX80 + 14-140 (ekv 28-280) esetleg12-60 (ekv 24-120) lehet találni ennyiért.

[link] itt tudsz különböző konfigurációkat, méreteket, súlyadatokat hasonlítgatni

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.