Hirdetés

2020. január 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#53251) Manduia válasza nozs23 (#53206) üzenetére

Manduia
(friss újonc)

Köszönöm a választ.

(#53252) PuMbA válasza dioka7 (#53247) üzenetére

PuMbA
(félisten)

M50 egy jó, népszerű gép :) Ha az obik megfelelnek, IBIS hiánya rendben van és elég a jó minőségű FullHD videó a 4K helyett, akkor ok.

[ Szerkesztve ]

(#53253) kacsyx válasza PuMbA (#53252) üzenetére

kacsyx
(aktív tag)

Előbb még azt írta itt valaki, az M50 az APS-C legalja. Most akkor mi az igazság? :)

(#53254) PuMbA válasza kacsyx (#53253) üzenetére

PuMbA
(félisten)

Szenzor teljesítményben igen :) Arról volt szó abban a hozzászólásban.

[ Szerkesztve ]

(#53255) Mr.Csizmás válasza kacsyx (#53253) üzenetére

Mr.Csizmás
(Topikgazda)

újonnan 27% áfatartalommal 60k-s váz? egy normális telefont nem kapsz ennyiért. a helyén kezelve nagyon jó vétel.

| Cicu & Cica VII | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtatás -> http://bit.do/fliccprint | eladó Delonghi ESAM kávégép, Nikkor 85/1.8 H 47k

(#53256) kacsyx válasza Mr.Csizmás (#53255) üzenetére

kacsyx
(aktív tag)

M100-ra gondolsz szerintem. Nekem M50 van, de azt sehol sem tudnám megvenni újonnan 60k-ért.

(#53257) Mr.Csizmás válasza kacsyx (#53256) üzenetére

Mr.Csizmás
(Topikgazda)

hmm, valószínűleg az lesz, köszönöm. :B :K

| Cicu & Cica VII | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtatás -> http://bit.do/fliccprint | eladó Delonghi ESAM kávégép, Nikkor 85/1.8 H 47k

(#53258) dioka7 válasza PuMbA (#53254) üzenetére

dioka7
(senior tag)

Ez OK, de most akkor mondjuk jobb egy Olympus OM-D E-M10 Mark II, mint egy Canon M50, annak ellenére, hogy a Canon nagyobb szenzoros?

(#53259) t72killer válasza dioka7 (#53258) üzenetére

t72killer
(titán)
LOGOUT blog (1)

A méret nem minden ;]
Egyébként tényleg.:R

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#53260) dioka7 válasza t72killer (#53259) üzenetére

dioka7
(senior tag)

Sőt, néha a naggyal is van baj. Vagy már nem a fényképezőknél tartunk?! ;] :DDD
OK. Akkor az olymp jobb. De akkor vajon megér-e 60k felárat a mark III? Ahogy látom sokmindenben inkább visszalépés lett, de több a fókuszpont, ami azért jól jöhet. Te melyiket vennéd?

[ Szerkesztve ]

(#53261) asdf_ válasza dioka7 (#53260) üzenetére

asdf_
(addikt)

Ha nem akarsz videozni -de egyaltalan nem, soha- akkor szerintem teljesen felesleges a III-ban gondolkodni a II helyett.

(#53262) dioka7 válasza asdf_ (#53261) üzenetére

dioka7
(senior tag)

Én is így láttam. Márpedig én nem akarok.
Ebben a kitben eléggé megérheti, mert az obi egyedül 190k kb mindenhol. Van ilyen obija valakinek? Mit tud ez, hogy ilyen drága?!

(#53263) haruspex válasza dioka7 (#53262) üzenetére

haruspex
(tag)

Ez egy nagy átfogású utazózoom. Az átfogásához képest kicsi, könnyű, kapott valamilyen szintű időjárásállóságot is, ha jól emlékszem, ami viszonylag ag ritka az az ilyen obiknál, bár a váz amihez van nem. A képminősége rendben van de a jobb kitobjektívekhez viszonyítva inkább mint a pro obikhoz. Illetve alul 28mm-en kezd ami nagy különbség a 24-ez képest. A szaktopikban biztos van aki használja.
Reálisan nézve csak akkor éri meg, ha nagyon nem akarsz objektívet cserélgetni, amúgy sok jobb ajánlat van rendszeren belül is.

(#53264) 80hun válasza dioka7 (#53260) üzenetére

80hun
(addikt)

Szenzorban és követő af-ben sokkal rosszabb az oly az m50-hez képest. :)

(#53265) Mr.Csizmás válasza 80hun (#53264) üzenetére

Mr.Csizmás
(Topikgazda)

mondjuk egy 4 éves váztól nem lehet elvárni a naprakész ficsöröket, de jobb választás, mint az M50: [link]

(#53266) 80hun válasza Mr.Csizmás (#53265) üzenetére

80hun
(addikt)

Attól függ mire
Az e-n10 és mk2 kb ugyanaz afben és sebességben
A multkor vettem megint egyet , nagy csalódás volt a gyereket fotózni vele
Egy gd7 af rendszere us jobb sokkal

Majdnem 3 évig volt nekem, ahogy mozog a téma az oly kb használhatatlanság határát súrolja :)

Az m50 Szenzor előnye egyértelmű

A jpeg motorjuk kb egykutya
A canon színei jobbak sztem embereknél

[ Szerkesztve ]

(#53267) Mirman válasza Mr.Csizmás (#53265) üzenetére

Mirman
(őstag)

Nekem mindkettő volt (M50 van is ) és ha a stabi nem szempont akkor szerintem jobb választás az M50 , jobb szenzor , jobb ár és használt adapterezett EF obikkal lényegesen olcsóbban kb azonos minőségben meg lehet úszni a dolgokat .
Főleg a jelenlegi Oly helyzetet nézve szerintem necces új rendszert elindítani.

(#53268) haruspex válasza Mirman (#53267) üzenetére

haruspex
(tag)

Az oly pletykák szerint megszűnik fél évente, aztán mindig cáfolják, ahogy most is. M50-t akkor érdemes venni, ha meglévő pár obit használnánk főleg, és egyet vagy kettőt adaptereznénk, mert pl a fényerős zoomok így sokkal olcsóbban jönnek ki. A rendszer maga messze van a teljestől, és nem úgy néz ki, hogy lesz nagy átjárhatóság az ff milchez, és hogy nagyon törik magukat az apsc obikkal.

Jó lehetőség az adapterezés, de tükrös obikra nem érdemes milcet venni szerintem.

(#53269) Mr.Csizmás válasza haruspex (#53268) üzenetére

Mr.Csizmás
(Topikgazda)

az oly 2009 óta állandóan megszűnik :DD

(#53270) PuMbA válasza haruspex (#53268) üzenetére

PuMbA
(félisten)

Mondjuk az M-re most jól jött a Sigma 16mm f/1.4, 30mm f/1.4, 56mm f/1.4 hármas :) Átjárhatóság csak úgy van, hogy FF EF obikat veszel és azt rárakhatod később RF mountra.

[ Szerkesztve ]

(#53271) haruspex válasza PuMbA (#53270) üzenetére

haruspex
(tag)

hát ezek nem rosszak, de elég specifikusak, és vannak a többi rendszerre is. Bár persze a legtöbb milc rendszeren a fixezés könnyebb, mint a teléket megoldani. Lehet jó megoldás az m50 sztem az előzőben leírt megkötésekkel, de nem nagyon látszik mennyire fog beletenni energiát a Canon a rendszerbe. A nem nagyon meg kb. megfelel nálam annak amit leírtál :)

Mr.Csizmás: Azért a teljesség kedvéért a jakuza botránynál azért dolgoztak az ügyön...

(#53272) MittuDomain_ válasza PuMbA (#53270) üzenetére

MittuDomain_
(senior tag)

A fényerős nagylátó kéne, csak rendes árat még nem találtam.
Amit igen, az borzasztó, várok valami olcsósítást.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#53273) 80hun válasza PuMbA (#53270) üzenetére

80hun
(addikt)

Navégre :C
Még hozzácsaphatták volna az f2.8-as sort is.

(#53274) nerozol

nerozol
(tag)

Sziasztok!

A mostani black friday és cyber monday dömping közeledtével, úgy gondoltam lecserélném a fényképezőgépemet. Sony wx350 kompakt géppel fényképeztem eddig telefon kamerájának kiváltására. Azonban elértem a gép korlátait emiatt szeretnék MILC-re váltani.
Két típust néztem ki, ami árban beleférhet:

- Canon EOS M100+kit obi

- Olympus PEN E-PL8+kit obi

Néztem, hogy megapixel számban igencsak eltér a két modell, viszont nem tudom, hogy manapság ez mennyit jelent. Nyilván az olympus olcsóbb viszont ha hosszabb távra nézem a canon nagyobb megapixelt tud, amit nem tudom mennyire fogok kihasználni a jövőben.

Cserélhető objektíves gépek terén nem vagyok otthon, ezért lehet a későbbiekben váltanék objektívet is, azt viszont nem tudom melyiknek jobb az objektív parkja.

Nyaranta sokat kirándulok, illetve mostanában több utazást is beterveztem, így a gép első sorban városok, tájképek fényképezésére lenne használva.

[ Szerkesztve ]

(#53275) tvamos válasza 80hun (#53273) üzenetére

tvamos
(veterán)

Esetleg ugyan ezeket Z bajonetel... ha kivansagmusor lenne...

Minden, amit leirtam, csak a szubjektiv velemenyem, a valosaggal valo barmi nemu egyezes csak a veletlen muve!

(#53276) haruspex válasza nerozol (#53274) üzenetére

haruspex
(tag)

SZia!

Ezek közül egyik sem a legjobb választás. Mennyi lenne a keret? Ezek helyett inkább egy használt gx80 inkább pl. A Canonban lehet akkor fantázia, ha szürkén, vagy használtan veszel hozzá kit obi helyett egy 11-22, az tájakhoz, és városokhoz az egy elég jó választás, viszont kereső nélkül napfényben nem a legjobb fotózni. (Szerintem ALzás vázzal 150 alatt marad)

Az mft-re (Olympus+Pana) jóval nagyobb a nagyobb a natív kínálat, Canonra viszont lehet adapterezni tükrös obikat, bár azok elég furcsán fognak mutatni, az m100-on.

(#53277) nerozol válasza haruspex (#53276) üzenetére

nerozol
(tag)

Köszönöm tanácsod, akkor gondolkodok még rajta. A keret sajnos nem túl magas 130 körüli a max. (Lehet abból nem jön ki semmi jó.)

(#53278) ZephX válasza nerozol (#53277) üzenetére

ZephX
(tag)

Múltkor Edigin volt fekete OLYMPUS OM-D E-M10 II 130 ezerért. Az ezüst verzió 134 most. Van rajta EVF is, ami szerintem szép képet ad. Hátha holnap valamelyik black friday-on lejjebb megy az ára. Minden tekintetben komolyabb, mint az Olympus PEN E-PL8.

(#53279) nerozol válasza ZephX (#53278) üzenetére

nerozol
(tag)

Rendben megnézem köszönöm.

(#53280) haruspex válasza nerozol (#53279) üzenetére

haruspex
(tag)

A Mammutos MM-ben, ha pesti vagy pár hete volt kitéve 120 alatt E-M10 mkII 120 alatt. Érdemes rájuk csörögni, hogy van-e még, illetve körbetelefonálni pár fotóosztályt, a kifutó dolgokat néha elég jó áron meg lehet kapni. Használtban nem gondolkodsz?

[ Szerkesztve ]

(#53281) nerozol válasza haruspex (#53280) üzenetére

nerozol
(tag)

Köszönöm tanácsod mostmár gondolkodom használtban is.

(#53282) gery2123 válasza nerozol (#53281) üzenetére

gery2123
(őstag)

Alzánál 131k a gx 80 kit+ kuponnal 3-4 ezret le is tudsz még faragni. Szerintem jó vétel én is innen vettem a nyár elején. Annyi hogy barna színű.

-- PSN_ID: GerY2123

(#53283) pandur99 válasza nerozol (#53274) üzenetére

pandur99
(aktív tag)

Az Alzánál a Canon M100-ast kitobival most nagyon olcsón megkapod., 110e-ért adják. A 15-45 pont jó arra, ami neked kell.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#53284) Mr.Csizmás válasza pandur99 (#53283) üzenetére

Mr.Csizmás
(Topikgazda)

abból még 10-12k-t le tudsz faragni BB topiccal.

(#53285) pepeSTAAR19 válasza Mr.Csizmás (#53284) üzenetére

pepeSTAAR19
(csendes tag)

Mi az a BB topic és hol található ?? :F

Mate 20 Pro

(#53286) vond válasza pepeSTAAR19 (#53285) üzenetére

vond
(MODERÁTOR)

Best Buy topik.

Nézegetem a fotós akciókat, de nincs sok igazán jó vétel. Mondjuk a Pana G9 talán annak mondható: 300k a 220Volt-ban (plusz akksival). :)

Én nem is tudtam ellenállni, kölcsönbe vágtam magam, és meg is rendeltem. ;] Szerintem ennél olcsóbb már nem lesz a BF akciókban.

Szerk.: Hamar el is fogyott. Pedig azt hittem, páran még be tudják innen húzni. :(

[ Szerkesztve ]

vond.hu // design • grafika • fotó • videó • web

(#53287) ZoliBen

ZoliBen
(tag)

Sziasztok!

(átmásoltam a kompakt digitális gépes topikból)

Édesapámnak karácsonyra szeretnénk venni egy fényképezőgépet, a felső határ 100k Ft. Sajnos teljesen laikus vagyok ebben a témában. Eddig egy FUJI Finepix 1000-je volt, de nagyon eljárt fölötte az idő.

Főleg családi kirándulásokon használja, mind fényképezésre, mind pedig videó felvevésre.
Tudnátok esetleg ajánlani egy gépet? Alapvetően kompakt is jó, de szerintem jobban örülne egy cserélhető objektívesnek.

Előre is köszi!

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#53288) Muerte68 válasza ZoliBen (#53287) üzenetére

Muerte68
(addikt)

Ezért max használtan kapsz cserélhető obis gépet,min 150-amiből talán már sikerülhet

Kicsit följebb láthatod hogy pld 110-éert van Canon M100-vagy GX 80-131-vagy EM10II-120-vagyis kicsit megtoldva az alzá-nál tudsz venni,mondjuk ezekből én az olympust venném az nagyjából tud mindent jó a jpg olcsók az obik hozzá

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#53289) haruspex válasza pandur99 (#53283) üzenetére

haruspex
(tag)

Szerintem annyit nem igazán ér meg. A váz az rendben lenne magában az alzánál 60 - kuponért.

(#53290) dioka7 válasza haruspex (#53271) üzenetére

dioka7
(senior tag)

Szia. Mindenkinek nagyon köszönöm a választ. Most viszont már tényleg nem tudom mit t(v)egyek. Jelenleg ez a gépem és sztem mind én, mind a gép megérett a cserére. Az ár limit továbbra is max-max-max 300k. Tudom azt csinálni, hogy ezekkel az obikkal megyek tovább és akkor veszek egy Olympus OM-D E-M10 vázat, vagy eladom a régit obikkal együtt és megveszem ezt. Viszont érzem a MFT szenzor gyengeségét és talán jobb lenne egy APS-C. Itt jön képbe a sok teszt által egész jónak mondott M50, bár itt sem tudom, hogy hogyan érné meg. Az előbb linkelt kit-ben, vagy jóval drágábban külön a váz és 1-2 obi külön (sztem így drágább). Az M50 mellett szól, hogy egy barátomnak ez van, szép képeket lehet vele készíteni, és tetszik a menüje, sztem logikus, átlátható. Ami ellene szól, az a kijelző. Az nagyon nem tetszik, sztem ilyesmi kijelzőkkel régi kompaktokon találkoztam, egyszerűen homályos a képe, nem színhű, stb, nekem nagyon-nagyon nem jön be.
Véleményem szerint a canon újabb, és a nagyobb szenzor valamint a több/fejlettebb fókuszpont/fókuszrendszer miatt talán egy magamfajta amatőr számára jobb lenne, de ti jobban értetek hozzá és én is szeretnék fejlődni, de momdentán nem tudom mi lenne nekem a legjobb. Akik látták élőben mind a 2 gépet, melyiket ajánlanák inkább? Megnéztem a fentebb ajánlott Fuji X-H1-et is, de az nagyon drága nekem. Pedig amúgy az kb tökéletes lenne... :F

(#53291) ZephX

ZephX
(tag)

Ha a második Olympus linkben gondolkozol akkor érdmesebb lehet ez. [link] Egy 10 ezerrel drágábbb, de komolyabb gép.

(#53292) kacsyx válasza dioka7 (#53290) üzenetére

kacsyx
(aktív tag)

Nem tudom mi a problémád a kijelzővel és a keresővel, én nem vettem észre, hogy rossz képe lenne. Beállítások rendben vannak? A kereőben a diopriát a szemedhez állítottad?

(#53293) dioka7 válasza kacsyx (#53292) üzenetére

dioka7
(senior tag)

Nem állítgattam el, én vettem meg neki, mert külföldön él és 3 napig tudtam használni, mielőtt megjött volna érte, majd együtt nyaraltunk és még utána is nyomkodtam. Dioptriát nem állítgattam, mert kontaktlencsém van, amúgy is csak 1.0-ás a szemem. Nem tudom mi a gond a kijelzővel, az olympusomon sokkal szebb a kép. Az M50-en valahogy homályos az egész és a színek sem az igaziak. Lehet, hogy mindez állítható és csak rosszak voltak a gyári beállítások? :F

(#53294) dioka7 válasza ZephX (#53291) üzenetére

dioka7
(senior tag)

Jó tipp, köszönöm! :R

(#53295) soldier2 válasza dioka7 (#53293) üzenetére

soldier2
(senior tag)

Az közel sem biztos, hogy gyárilag "0" dioptriára volt állítva az evf. A kijelzőn persze nem segít.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#53296) 80hun válasza dioka7 (#53293) üzenetére

80hun
(addikt)

A szinek az olyn sem szinhelyesek se az lcdn se az evfben. :)

Pár napig volt nálam is m50 de a kijelző és evf élességével nincs baj.

(#53297) haruspex válasza dioka7 (#53290) üzenetére

haruspex
(tag)

Ha a szenzor a fő probléma akkor a Gx9 re nézz rá abban már az újabb van, kb ott van mint a Canon. A telét megtartva a a 12-32-vel lesz képminőségbeli fejlődés(A Pana kit is jobb valamivel mint az oly, vagy mit a Canon.) A fókusz gyenge pontja a mozgó emberek célok videózása, amúgy szerintem nem rossz. (fókuszpontból kb végtelen van mindkettőn)

A canon akkor éri meg ha tükrös objektivet, jellemzően fényerős zoomot akarsz adapterezni.

(#53298) Neck válasza dioka7 (#53290) üzenetére

Neck
(addikt)

Ha a szenzor a szűk keresztmetszet, a Sony visszatérítésekkel belefér a keretbe az A7II (legalábbis a Sony topicban írták, én nem mentem utána). Nem azt mondom, hogy világbajnok az AF, de inkább az újabb Sony gépekhez képest elmaradottabb, nem összességében nézve. IBIS is van benne.

Mi2S / Redmi Note 3 Pro / Redmi Note 4 + Redmi 5 / Mi9T 128GB /MiBand / Piston 2 / Piston HD / 10000mAh + 20000 mAh Power Bank = Xiaomi Power User

(#53299) t72killer válasza Neck (#53298) üzenetére

t72killer
(titán)
LOGOUT blog (1)

Igazából olyan óriási különbség nincs az a7 és az a7ii között, ha natív obikat használ az ember. Előbbi a ii-es felébe kerül.

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#53300) haruspex válasza t72killer (#53299) üzenetére

haruspex
(tag)

Nem akarok hülyeséget mondani de a kérdező keretéből ami kijön natív sony zoom az a kitobjektív szerintem....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.