Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53851) Mr.Csizmás válasza bigaatis (#53844) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

Mindket rendszeren teljes a paletta, mar ha nikonnal a dx/fx difit hanyagoljuk, ey egybe vesszuk. (fx obi dx vazon)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53852) bigaatis válasza Mr.Csizmás (#53851) üzenetére


bigaatis
csendes tag

igen, és? :F

(#53853) Mirman válasza bigaatis (#53852) üzenetére


Mirman
őstag

Arra utalt hogy nem lehet mellé nyúlni egyik rendszerrel sem .

Ha a makró is szempont akkor szerintem a Pana jobb választás. Én inkább a G90 + 12-60at vennem és mellé majd egy Olympus vagy Pana macro obit.

(#53854) bigaatis válasza Mirman (#53853) üzenetére


bigaatis
csendes tag

csak teljesen más lehet az árazás, a használt objektív kínálat, adott tipuson belül az elérhető minőség, választék ect..

en nem vennék már tükröst egyébként, amióta már ilyen szintre feljöttek a milcek, a tükrös egyre jobban távol áll.
sőt, a kitobit sem venném meg hozzá mert minek, hanem eleve olyannal venném amit szeretnék.
de mindenki mást helyez előtérbe

[ Szerkesztve ]

(#53855) AuraSync válasza bigaatis (#53854) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Nekem pont hogy a kit obi lesz a jó mert azt hívják általában utazó obinak nekem meg pont hogy csak hobbira kell. Sőt a 10X opti zoom lenne a jobb.
A macro-zás is csak hobbi szint lenne.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#53856) bigaatis válasza AuraSync (#53855) üzenetére


bigaatis
csendes tag

utazóobinak én egy fix, nagy fényerejű, jó minőségű, viszonylag nagy látószögű objektívet használok, ami ráadásul kicsi és könnyű :)
várost, tájat, éjszakait, sötét beltereket ezzel jó fotózni

ha nagyobb látószög kellene, mint amit az obi nyújt, akkor panorámázok

[ Szerkesztve ]

(#53857) Mr.Csizmás válasza bigaatis (#53854) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

csak teljesen más lehet az árazás, a használt objektív kínálat, adott tipuson belül az elérhető minőség, választék ect..

japp, ezek már részletkérdések. a poszt másik felével egyetértek.

ui.: nekem is van egy 35/1.2 amblokk, és boldog vagyok vele :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53858) bigaatis válasza Mr.Csizmás (#53857) üzenetére


bigaatis
csendes tag

azzal sokunk boldog lenne. :D
a 35mm szerintem olyan jó mindenes, szeretem azt a gyújtótávolságot, pláne ha az 1.2-t ténylegesen tudja is nem csak papíron. áll-leesős fotógyártó

(#53859) Mr.Csizmás válasza bigaatis (#53858) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

mf 7artisans, nem vagyok ám olyan gazdag :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53860) NandorHUN válasza AuraSync (#53855) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nekem utazó obinek anno Sony APSC-re kettő obijektívem volt:
Egy kicsi,de jó 18-135mm es obi nappalra.
Éjszakára meg Sigma 30mm 1.4 , mert oda kell a fényerő.

Most FF esetén egy 24-70 -es zoom-ot és egy 50mm-es prime-ot használok.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#53861) Neck válasza NandorHUN (#53860) üzenetére


Neck
veterán

Én ugyanígy csinálom, csak nekem az ezüst sárkány 18-200 van utazni, sok fényre, ha nem tudom, mi jön szembe. Jobb, mint a kitobi + kittele.
Ha meg kell a fény, és tudom, mit fotózok, akkor felteszem a megfelelő 1.4-es Sigma fixet.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#53862) benyo513


benyo513
tag

Sziasztok!

Az év folyamán(nem most, majd valószínűleg a tavasz végén) eladnám a (kitobis) Canon M50 milcemet és egy magasabb kategóriára váltanék 250-320 ezer forintig bezárólag.

Mit ajánlanátok ebben az árkategóriában Sony és Canon gépekből?

(#53863) PuMbA válasza benyo513 (#53862) üzenetére


PuMbA
titán

Hát ez nem valami nagy kategória váltás, tekintve, hogy az M50 200-220 ezer körül van :) Inkább objektíveket kéne venni, nem? Vagy mi hiányzik a gépből?

[ Szerkesztve ]

(#53864) benyo513 válasza PuMbA (#53863) üzenetére


benyo513
tag

Csak a vázra gondoltam, hogy az maga lehetne egy százassal több (tehát csak az kerüljön 280-320ba, de ha azalatt van és annyira jó deal, akkor azt sem bánom, ha olcsóbb)

(#53865) PuMbA válasza benyo513 (#53864) üzenetére


PuMbA
titán

Értem, de milyen objektíveid vannak? :) Mert ha csak egy kitobi és a váz nem akadályoz a fotózásban, akkor biztosan nem vázat kell váltanod, hanem obit venni.

[ Szerkesztve ]

(#53866) vihartigris válasza benyo513 (#53862) üzenetére


vihartigris
őstag

"magasabb kategóriára váltanék"

Ezt részleteznéd? Mire lenne szükséged a magasabb kategóriás vázban?

bármi reciproka a semmi

(#53867) modulus válasza benyo513 (#53862) üzenetére


modulus
aktív tag

Nem fogsz jobb képeket lőni kicsivel drágább vázzal. A gyenge keresztmetszet a kitobi. Nézd meg mi az a gyújtótávolság, amivel jellemzően a képeidet készíted, és egy minőségi objektív vásárlása az erősen ajánlott.
Kategóriákkal jobb képeket tudsz készíteni normális objektívvel, vagy tudsz olyan fotót készíteni, amihez kitobival hozzá se tudnál kezdeni

[ Szerkesztve ]

(#53868) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Mindig elmosolyodok azon amikor olyan dolgokról van szó amit az ember még a saját szemével sem lát rendesen.
Miről beszélek????

Ilyen objektív, olyan objektív, ilyen váz, olyan váz....
Az egész egy nagy humbug sztem.
Nekem azt senki ne magyarázza meg, hogy a 2 millás és a 300k-s fényképező gép között annyi minőségbeli különbség van mint amekkora ár különbség.
Fentebb linkeltem azt az összehasonlító oldalt ahol van egy referencia kép hát bevallom őszintén én szinte semmilyen különbséget nem veszek észre a gépek között már 500k felett.
Ez sztem csak a bemagyarázás része, hogy a drágább jobbat csinál...
Én egy 40k-s 1/2.3-as kis szenzoros Sony sz@rral is tudtam olyan képet csinálni mint anno a D7200-al. Persze nem low light környezetben és nem is kell belenagyítgatni a képekbe.
De minek is nagyítgatni egy képet? Ha valamit közelről akarok látni oda megyek, vagy zoom-olok.
Az egész túl van lihegve...
Egyáltalán minek RAW formátum egy 1 milla feletti gépbe?
A RAW azért van, hogy utólag lehessen mókolni a képpel nem?
Miért kell egy 1 millás géppel készült képet utólag mókolni?
Nem csinál jó képet vagy mi? Akkor mi a tököm kerül rajta 1 millába? És akkor a 2 millás Nikon D5? Meg rá az 1 millás obi? Vicc.

Van egyáltalán olyan gép ami olyan képet tud készíteni bármely környezetben és fényben mint amilyet én látok a valóságban? Mert nekem olyan gép kellene. De gyanítom, hogy nincsen.

A másik nevetséges dolog, hogy sok gép a HDR kép készítés esetén nem tud RAW-ot csinálni csak JPG-t. Ez mi? Nem elég erős benne a feldolgozó vagy mi? 300k-s gépről beszélünk.

Fenomenális komolyan, hogy ezek a nagy gyártók mi pénzeket le tudnak nyúlni tőlünk a "semmiért". Ismerek olyat aki egy 110k-s géppel olyan képeket csinál KIT OBI-val, hogy csak ámulok és mindenféle utómókolás nélkül. Jó tegyük hozzá, hogy manuál módban fotóz tehát tudja mit hogyan állítson be a gépen. De akkor is... hol a több 100k-s obi róla amivel "jó" képet lehet csinálni?

Nem rég nézegettem videókamerákat és olyat kerestem ami képes 4K 60FPS-t csinálni.
Az első amit találtam 560k. Fel is mentem YT-ra rákeresni, hogy találjak egy sample videót hát komolyan... a telefonommal + egy olcsó gimballal csinálok ilyen videót ember...

Magyarország a 10 millió fotós országa szokták mondani.
Azért veszi meg a drága gépet, hogy aztán a fórumra felmászva bizonygassa, hogy mennyivel jobb képeket lő, de egyetlen egy képet sem tesz fel vagy mutat meg, hogy meggyőzzön róla megérte megvenni. Megérte a 300k-sat 500k-sra lecserélni vagy egy drágább obit rávenni.

Félreértés ne essék nem azért írtam ezt a kirohanást mert irigy vagyok a drágább gépre (miért lennék irigy ha az én szemem nem lát különbséget közöttük).

Persze be lehet magyarázni mindent, hogy a képzaj meg a fényerő meg az izé... jól van. Jó neked.
A filmes szakmában vagy modell fotózásnál (még az XXX kategóriában is) megértem ha kell egy jobb gép.. de ahhoz, hogy lefényképezzem vele a Balatont meg Lánchidat arra roh...tul elég egy olcsó kompakt is 20x otpi zoom-al.

Esküvői fotós: Lóg a nyakába két profi gép meg nála van 5 objektív, de nem csinált egy olyan képet sem amire azt lehet mondani, hogy WWWWWOOOOOOOWWWWW.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#53869) rekid válasza AuraSync (#53868) üzenetére


rekid
addikt

Huuhuuu ez egy szépen feladott labda lett. :D

Hozom a popcornt. ;]

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#53870) Mr.Csizmás válasza rekid (#53869) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

4 nap alatt gyorsan megtanulta az alapokat és haladó dolgokat :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53871) PuMbA válasza AuraSync (#53868) üzenetére


PuMbA
titán

"Miért kell egy 1 millás géppel készült képet utólag mókolni?"

Mert ha stúdióban tárgyfotózol mondjuk 1 fénnyel, akkor a háttered egyik oldala kicsit világosabb lesz, mint a másik, hiszen az egyik oldalon van a fényforrásod, akkor azt ki tudd javítani :) Ezer más esetet is el tudok mondani, de nem fogok...

"Akkor mi a tököm kerül rajta 1 millába?"

Az, hogy ha leejted sokszor, akkor sem lesz semmi baja. 2-3 napon belül SOS gariba javítják, hiszen egy profi munkaeszköz és olyan nincs, hogy 15 napig nem tudod használni. Kibírja a nagy port, vizet, -30 fokos hideget. 10-15 évig hibátlanul fog működni. Tud 12 képet csinálni másodpercenként sorozatfotóban és mindegyiken jó lesz a fókusz. Tovább is sorolhatnám, de ezeket te is meg tudod nézni a neten.

"Van egyáltalán olyan gép ami olyan képet tud készíteni bármely környezetben és fényben mint amilyet én látok a valóságban? Mert nekem olyan gép kellene. De gyanítom, hogy nincsen."

Nem, mert egy gép sosem fog úgy működni, mint a szemed :)

"Nem rég nézegettem videókamerákat és olyat kerestem ami képes 4K 60FPS-t csinálni.
Az első amit találtam 560k. Fel is mentem YT-ra rákeresni, hogy találjak egy sample videót hát komolyan... a telefonommal + egy olcsó gimballal csinálok ilyen videót ember..."

Na ez az amit nem hiszek el. A telefonra hogy teszel teleobjektívet? Sehogy. Már megdőlt az elméleted.

[ Szerkesztve ]

(#53872) vond válasza AuraSync (#53868) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem kéne hozzászólnom, de erre azért mégis: :)

"Nem rég nézegettem videókamerákat és olyat kerestem ami képes 4K 60FPS-t csinálni.
Az első amit találtam 560k. Fel is mentem YT-ra rákeresni, hogy találjak egy sample videót hát komolyan... a telefonommal + egy olcsó gimballal csinálok ilyen videót ember."

Ott a Pana G9, kintről 300-ért, vagy itthon 350-ért. Az olyan 4K 50/60fps videót csinál neked, hogy lefosod a bokádat. ;] (Töltsd le a nyers fájlomat, és ne a Youtube-on nézegess sample videókat.)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#53873) AuraSync válasza rekid (#53869) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Nem kell popkorn mert nem fogok senkivel sem vitatkozni ezen.
Mindent meg lehet magyarázni mint ahogy azt is, hogy egy ferrárival kényelmesen lehet utazni ezeken a jó kis magyar kátyús utakon.

Én leírtam egy véleményt és kész, ti vegyétek csak a drágábbnál drágább gépeket. :R

:)) [link] :))


(#53875) PuMbA:
Ha nem érdekel a véleményem akkor minek válaszolsz rá? :F

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#53874) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Most, hogy mindenki szeme felnyílt, ez az utolsó lehetőségetek, hogy elcseréljük a kitobimat az L-es obijaitokra.

[ Szerkesztve ]

(#53875) PuMbA válasza AuraSync (#53873) üzenetére


PuMbA
titán

"Én leírtam egy véleményt és kész, ti vegyétek csak a drágábbnál drágább gépeket. "

Az ugye tiszta, hogy főként nem mi vesszük a drágábbnál drágább gépeket, hanem a profik, akik ilyen fórumra nem is írnak és nem is olvassák? :) Szóval hiába írod le a véleményed ide, ők akkor is venni fogják ezeket a gépeket, mert nekik munkaeszköz.

[ Szerkesztve ]

(#53876) rekid válasza AuraSync (#53873) üzenetére


rekid
addikt

Ez a mondat volt a legárulkodóbb:

"Én egy 40k-s 1/2.3-as kis szenzoros Sony sz@rral is tudtam olyan képet csinálni mint anno a D7200-al."

Na meg ez:

"tegyük hozzá, hogy manuál módban fotóz tehát tudja mit hogyan állítson be a gépen."

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#53877) kovsol válasza AuraSync (#53868) üzenetére


kovsol
titán

"Nekem azt senki ne magyarázza meg, hogy a 2 millás és a 300k-s fényképező gép között annyi minőségbeli különbség van mint amekkora ár különbség."
Igazából minden területen az van, hogy egy bizonyos szint felett már nem arányosan nő az ár a teljesítménnyel. A legfelső szinten, meg már minden apró extra is súlyos összegekbe kerül.
Ez nem csak fotózásra igaz. Nézhetsz laptopot, telefont, autót stb ott is ez a helyzet.

May the Force be with you!

(#53878) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

megiscsak kell az a popcorn :C

A camera does not make art, the artist makes art.

(#53879) PuMbA válasza rednifegnar (#53878) üzenetére


PuMbA
titán

Á, már vége van :)

[ Szerkesztve ]

(#53880) Neck válasza AuraSync (#53868) üzenetére


Neck
veterán

"Én egy 40k-s 1/2.3-as kis szenzoros Sony sz@rral is tudtam olyan képet csinálni mint anno a D7200-al."

Ez teljesen szubjektív, hogy mit tartasz jó képnek. Ha a nagy mélységélességet keresed, és sok fény van, a legtöbb kitobi vagy kompakt is tűrhető képet csinál f8-on. Arra a felhasználásra, ott, elég volt a kis szenzoros kompakt gép is.

Nagyon kis mélységélességű, de a fókuszpontban éles képet viszont jellemzően drága objektívvel lehet csinálni, még ha fix obi, akkor is, pláne ha zoom.
Ilyen esetben, ha megfeszülsz se tudod kikerülni a kitobi / gép cseréjét egy drágább rendszerre.

A vázak pedig főleg a szolgáltatásaik miatt kerülnek sokba.

Ha egyetlen képet lősz jó fényviszonyok (értsd: nincs szükség nagy dinamikára, mivel homogén világos fényviszonyok között lövöd) és nem nagyítgatod a fotót, nem is utómunkázol, csk jpg akkor szinte mindegy, milyen vázzal lősz, 60k vs 1 milla is akár, nagy különbség nem lesz mondjuk egy a5000 és egy a9 között, kizárólag a vázat nézve.

Ugyanakkor ha olyan igény merül fel, hogy szükség van 20 képes burst-öt lőni másodpercenként, vagy villámgyors autofókusz rendszer kell, mert amit fotózol, gyorsan történik, esetleg kikerülhetetelen a beépített képstabilizátor, vagy nagyon gyenge fényviszonyok mellett kell elfogadható képet készíteni nagy nyomatra, akkor hiába vagy jó fotós, nem az az eredmény fog jönni, amit szeretnél. Vagy sok fotót kell lőni ahhoz, hogy néhányat megtarts. A fejlesztéshez kénytelen vagy sokat költeni, még akkor is, ha a legtöbb paraméterében nem lesz 20x jobb képed.

Az egy másik kérdés, hogy a legtöbb ember valószínűleg drágább felszerelést vesz ahhoz képest, mint amire szüksége lenne - ugyanakkor a Te logikádat követve mindenki járhatna Ladával, hiszen elvisz A-ból B-be, világít, fűt, kanyarodik, stb, minek ettől jobb? Hiszen a sebességkorlátozások miatt senki nem tud kihasználni egy gyorsabb autót, akkor mégis miért cserél mindenki, és vesz új, gyors, stb autót? Akár Te is?
Hiszen az igényedet jószerivel egy Lada is kiszolgálja... És a Ladától egy Kia vagy egy VW, vagy egy Ford nem 5x gyorsabb, pedig 5x annyiba kerül.... Akkor miért?

Na, ugyanez van a fényképezőgépek esetében is. Igény van rá, akkor is, ha "nem éri meg". Mert van, akinek megéri.

"Egyáltalán minek RAW formátum egy 1 milla feletti gépbe?
A RAW azért van, hogy utólag lehessen mókolni a képpel nem?
Miért kell egy 1 millás géppel készült képet utólag mókolni?"

Azért, mert a gép nem arra van kitalálva, hogy minden apró részleten másképp fusson a JPG feldolgozó algoritmus, aszerint, hogy Te épp mit szeretnél, olvasva a gondolataidban. Van egy generál (vagy jó vagy nem) konfekció, ha többet/jobbat szeretnél, van lehetőséged belenyúlni, alakítani úgy, ahogy neked jobban tetszik.

"A másik nevetséges dolog, hogy sok gép a HDR kép készítés esetén nem tud RAW-ot csinálni csak JPG-t. Ez mi? Nem elég erős benne a feldolgozó vagy mi? 300k-s gépről beszélünk."

Megbocsáss, de nem vagyok meggyőződve róla, hogy nem vagy teljesen tisztában a RAW, illetve a HDR fogalmával.
RAW HDR-ről nem nagyon van értelme beszélni, a RAW egy bizonyos expo beállítás után a szenzor által kiolvasott nyers adat.
A telefonok, és a vázak egy része is képes arra, hogy több (RAW) fotót lőjön egymás után, majd "megtippelje", hogy az adott részletet a közép, alul, vagy túlexponált fotóból nyerje ki - viszont ezek összeillesztése után 1 JPG a végeredmény. Ugyanez megtehető utómunkában, ha Te szeretnéd ezt kiválasztani.

Nem rég nézegettem videókamerákat és olyat kerestem ami képes 4K 60FPS-t csinálni.
Az első amit találtam 560k. Fel is mentem YT-ra rákeresni, hogy találjak egy sample videót hát komolyan... a telefonommal + egy olcsó gimballal csinálok ilyen videót ember...
Egy körömpiszoknyi szenzorból egyszerűbb 4k mennyiségű adatot 60 FPS-el kiolvasni, egy full frame szenzorból nehezebb, és melegszik is.
A telefonoddal meg tudod csinálni a "jó videódat", ISO 100-on, esetleg 200-on. Ahogy emeled az ISO-t, egy olajfestmény / zajtenger az egész. Nagyobb méretű szenzor esetében nem ez lesz a végeredmény, ergo amint több részlet / magasabb érzékenység kell, nem leszel elégedett.

"A filmes szakmában vagy modell fotózásnál (még az XXX kategóriában is) megértem ha kell egy jobb gép.. de ahhoz, hogy lefényképezzem vele a Balatont meg Lánchidat arra roh...tul elég egy olcsó kompakt is 20x otpi zoom-al."
Ha ennyi az igény, hogy legyen egy felismerhető adathalmaz, arra tökéletesen. Kivéve, ha éjszaka akarod fotózni az éjszakai fényekkel, mert akkor a megfelelő vízbe bedobhatod a telefont meg a kompaktot, akár egymáshoz kötve is. Megint, ahogy mondtam, igények...

Esküvői fotós: Lóg a nyakába két profi gép meg nála van 5 objektív, de nem csinált egy olyan képet sem amire azt lehet mondani, hogy WWWWWOOOOOOOWWWWW.
Nincs igazad. Én hobbiban fotózok, szeretek is, de eszembe se jutott magamtól, hívtam esküvői fotóst, tökéletesen meg vagyok elégedve, szuper fotókat lőtt, és megvan minden pillanat.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#53881) NandorHUN válasza AuraSync (#53868) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nem tudom csak trollkodsz e, de ha nem akkor nagyon szerencsés vagy!

Vegyél egy iPhone-t és fotózz, videozz azzal. Elfér a nadrágzsebedben és a pénzből amit megspórolsz utazz el szép helyekre :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#53882) benyo513 válasza modulus (#53867) üzenetére


benyo513
tag

Valóban, nagy valószínűséggel nem lőnék jobb képeket egy kicsivel drágább gépen, viszont ami egy százassal nagyobb árkategóriába tartozik, azaz egy Sony Alpha 6400-nál az vonz, hogy rengeteg a saját márkás (nem third-party) objektív és igaz, hogy sok canon ef-m bajonettes third party objektív van(mondjuk ebből sonynál is sokkal nagyobb a választék), de én inkább mégis sajátmárkás objektívvel fotóznék (és semmilyen adaptert nem szeretnék venni, hogy a sonynak az objektíveit tudjam használni).

(#53883) PuMbA válasza benyo513 (#53882) üzenetére


PuMbA
titán

Az EF-M -> EF adapter az valójában nem adapter, hiszen nincs fordítás ugyanazon cég termékei között, csak a bázistávolság kitolása miatt kell. Szóval nem értem a gondodat, mert így vehetsz csomó jó ár/ érték arányú Canon objektívet, a Canon M50 gépedhez. Nem kell third party obit venned.

[ Szerkesztve ]

(#53884) kovsol válasza PuMbA (#53883) üzenetére


kovsol
titán

Tulajdonképpen az egy közgyűrű ami a bázistávolság kiegyenlítésére van.
Ah közben editáltál :) szóval leírtuk ugyan azt.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#53885) sanyixXx válasza topikk (#53794) üzenetére


sanyixXx
senior tag

Koszi, ez nagyon nagylato nekem. Kene egy portre obi is. Viszont igy nem erem el a drasztikus csokkenteset a csomagomnak :)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#53886) modulus válasza benyo513 (#53882) üzenetére


modulus
aktív tag

Nekem is Canon eos M bajonettes gépem van, és Canon ef bajonettes objektíveket használok rá, egy Canon saját márkás átalakítóval (amit említettek is előttem).

Teljesen bevált és jól működő dolog. A Canon használt objektív kínálat meg Kánaán, de akár lehet ujban is gondolkodni.

Persze van 1db ef-m objektívem is, a 22mm-es. Illetve szemezek mostanában még egy EF-M portré objektívvel (nagyon jónak tűnik), de abból is lehet ef-s lesz.

(#53887) kovsol válasza modulus (#53886) üzenetére


kovsol
titán

Ha portré obit akarsz érdemes lehet ránézned a Sigma 56 f1.4 -re, mert kijött a három sigma obi EF-M -re. 16mm 30mm 56mm f1.4

May the Force be with you!

(#53888) modulus válasza kovsol (#53887) üzenetére


modulus
aktív tag

És árban sem rossz. Szívesen kipróbálnám, hogy mit tud.
Bár az 50mm-es mellé egy 85mm-t gondoltam, emivel ténylegesen tudok is fotózni nagy rekesszel. Sajnos az 50-em 1.8on nem valami híres, bár szükség esetén használható.

(#53889) kovsol válasza modulus (#53888) üzenetére


kovsol
titán

Mondjuk nem tudtam, hogy van már 50 1.8.
Nálunk is van itthon egy, na azt nem kell erőltetni 1.8-on valóban. Ellenben ez a sigam mehet 1.4-en is.

May the Force be with you!

(#53890) MittuDomain_ válasza kovsol (#53887) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ránéztem, nem kellett volna. 125k. (Nekem kifejezetten a nagylátó 16os kéne, de mindegyik e körül van.)
155ért vettem az M5 kitet, ahhoz képest durva.
Van esetleg bármilyen aftermarket alternatíva szerintetek?

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#53891) 80hun válasza modulus (#53888) üzenetére


80hun
addikt

Az ef 85/1.8 is rekeszelős :)

(#53892) PuMbA válasza modulus (#53888) üzenetére


PuMbA
titán

"Sajnos az 50-em 1.8on nem valami híres, bár szükség esetén használható."

Teljesen jól használható :) FullHD kijelzőn senki sem mondja meg, hogy mi van vele, ha leszeded a CA-t.

[ Szerkesztve ]

(#53893) Mirman válasza 80hun (#53891) üzenetére


Mirman
őstag

Maximum CA-zik, de még APS-C szenzoron is korrekt az élessége szerintem. Persze , ebből nem fogsz 100%os croppot felhasználni.

(#53894) 80hun válasza Mirman (#53893) üzenetére


80hun
addikt

Hát az enyém f2.5-től volt korrekt. Persze kinek mi az ingerküszöbe :)
Az Ef50/1.8 stm-em meg f2.2-től frankó.
Ja én FF-en használtam.
Nálam a korrekt amikor tényleg tűéles élesítés nélkül. :D

Azért ne feledjük hogy még a 90-es években tervezték azt a 85-öst. Nem egy sigma art élességre az obi:)

[ Szerkesztve ]

(#53895) PuMbA válasza Mirman (#53893) üzenetére


PuMbA
titán

[link] Bőven jó :K

(#53896) modulus


modulus
aktív tag

[link]
Így van, kinek mi. Elég ha engem zavar :D mert tudom milyen az éles kép, és 1.8on nem az. Fátyolos, "mintha egy vastag üveg mögül néznéd"

(#53897) p_adam válasza modulus (#53896) üzenetére


p_adam
addikt

Ami alapból félre van fókuszálva, abból nem sokat lehet leszűrni.
Itt van pl. ez a videó, a Sony 1-2 kép kivételével nem találja el a fókuszt pontosan, de kb. nem tűnik fel senkinek :) persze a Canon is téveszt, de sokkal kevesebbet.

(#53898) modulus válasza p_adam (#53897) üzenetére


modulus
aktív tag

Ez ilyen. Ha rekeszeled élesedik, bármi egyéb változtatás nélkül.
Rengeteg példa van rá. Ilyen az enyém is, de amit még kipróbáltam mind olyan.

(#53899) PuMbA válasza modulus (#53898) üzenetére


PuMbA
titán

[link] Itt elég éles f/2.2-n :)
[link] Na és ez pedig f/1.8-on még jobb...

Szerintem a tiéd egy elég ergya példány.

[ Szerkesztve ]

(#53900) kovsol válasza PuMbA (#53899) üzenetére


kovsol
titán

[link] Ez amolyan teszt kép volt az M100-ra felpattintva.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.