Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52301) konyi79 válasza #95152384 (#52296) üzenetére


konyi79
addikt

Ez a tartalom nem ebbe a topikba való, a témát itt lezárjuk.
Ha bármi problémád van a topik működésével, a feléd tett kéréssel, a Modkerben tudsz orvoslatot kérni.
Köszi

Szia.

(#52302) konyi79 válasza lugosi (#52275) üzenetére


konyi79
addikt

Régóta terv, minden gyártóra csinálunk egy külön ajánlót az adott rendszer leírásával, ajánlott típusokkal, amibe bevonunk hozzá tartozó felhasználót is innen, vagy a saját szaktopikjából. Ezzel talán színesebb lenne a topik, meg talán a feszültség is kevesebb lehetne és minden gyártóhoz tartozó ismeret és tapasztalat jobban érvényesülne.

Aztán ez marha nagy falat, időnk meg messze nincs elég hozzá. Úgyhogy nem igazán jutunk előre vele. Régóta. :(((

(#52303) Parci válasza ollie (#52297) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez nem így van, mert egy csomó alapjoggal ellentétes szabályt nem hozhatsz. de amit qvs akar kihozni a dologból, az sem áll meg.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52304) Cyborg


Cyborg
őstag

...beteszem ide is, hátha valakinek épp jól jön.

Sziasztok,

A szombathelyi Media Marktban elég durva leárazások vannak, akit érdekel.

Canon M100 15-45-tel 79.000Ft
Canon G7X MK2 119.000Ft
Pama GX800 69.000Ft
Sony ilce 5100 79.000Ft

(#52305) konyi79 válasza Cyborg (#52304) üzenetére


konyi79
addikt

Köszi, ezek tényleg nagyon jó árak.

(#52306) lugosi válasza konyi79 (#52302) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én csak arra gondoltam, hogy pár árkategóriában lehetne felsorolni néhány ajánlott típust, nem ilyen komplex dologra.

(#52307) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Sziasztok!
Egy barátom váltana Canon 700D-ről egy FF gépre, tudnátok javallatokat adni?
Főleg esküvőzik, portrézik, és hobbi célra is használja :))
A keret a vázra 300-350k.

(#52308) Mr.Csizmás válasza Kukcaman (#52307) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

fb-n ezeket láttam esküvősöknél: 6d(2), 5d4, xt3, xh1, a7m2-3, a7r2-3, a9, nyikonisták meg védett állatfaj már a ritkasága miatt.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52309) tvamos válasza Kukcaman (#52307) üzenetére


tvamos
nagyúr

En Nikon D750-et, meg D810-et lattam. (Gondolom egy Nikon D5 (XQD) Limited Edition jobb lehet...)
Nikon topic, ha erdekel ez a marka.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#52310) Kukcaman válasza Mr.Csizmás (#52308) üzenetére


Kukcaman
senior tag

köszi srácok. Továbbítottam az infót :)

Már Nikont is nézett. 6dmkII-t akart még, de a zajosodás miatt elgondolkodott.

(#52312) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok!

Egy all-rounder gépet szeretnék úgy 300K környékén, de nem baj, ha olcsóbb. A Canon M50 - Sony A6300 a Fuji X-T20 18-55 és a Fuji X-T30 15-45 verzión gondolkodom.

Tudnátok pro-kontra mondani érveket? A Sony nyilván nagyon jó AF-fel rendelkezik, a Fuji színei elég jók, nem feltétlenül kell szerkeszteni, a Canon obijai pedig ár-érték arányban verhetetlenek. Persze még megannyi pozitív-negatív tulajdonságaik vannak a gépeknek.

Picit kivártam korábbról, mert olvastam, hogy jönnek az új gépek, de nem lettem okosabb. :D (Talán szívem szerint egy X-T30 felé húznék.)

Köszi a segítséget előre is. :R

(#52313) tvamos válasza HdRew (#52312) üzenetére


tvamos
nagyúr

A Canonnak is piszok jo a fokusza, es azert jelentosen olcsobb, mint a tobbi, ha ujonnan veszed. Az EF adaptere joval olcsobb, mint a Sonyhoz, vagy a Fujihoz valo. En ugy geondolom, hogy egyszerubb hasznalni is, de pl. a Fujinak a kezeloszervei nekem jobban tetszenek. (Econnak meg a Sony tetszik.) Szenzorban... iteld meg te!
A marogora azert megjegyeznem, hogy a Canont is visszavittem a bolba, mert keves volt.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#52315) HdRew válasza tvamos (#52313) üzenetére


HdRew
őstag

Köszönöm szépen. :R

(#52316) Borg76


Borg76
tag

Sziasztok.

Öregecske 550D-m szeretném valami komolyabb gépre cserélni. Nem ragaszkodom a tükörreflexes masinához, milc is szóba jöhet, esetleg FZ2000.

- Gépre szánt összeg? 250.000 amit maximum rá tudok szánni objektívvel együtt.

- Felhasználás? Főleg állatok (ugró, futó kutyák) és szintén mozgó személyek fotózása.

- Méret számít? Egyáltalán nem.

- Videóra szükség van ? Nem fontos, az állókép minősége fontosabb.

- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Inkább új lenne jó, de ha van használt ami jobban megfelel a javaslatoknak akkor számolok vele.

- Egyéb kívánság, speciális igények? A sorozatfelvétel ami ide tartozhat, persze ha ebben az árkategóriában van eltérés a gépek között.

Köszönöm előre is.

(#52317) lugosi válasza HdRew (#52312) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezek közül én a Fuji xt30-at választanám.

(#52318) Mirman válasza HdRew (#52312) üzenetére


Mirman
őstag

Ezek közül mellé nyúlni nem lehet , a fő kérdés hogy ennyit költenél összesen vagy lesz e a közeljövőben keret jó obikra. Ha nem lesz akkor szerintem az M50 a legjobb választás adapterrel és használt olcsó EF-S obikkal.

Ha még tervezel obikra rendesen költeni akkor a fuji a legkiforottab APS-C rendszer szerintem , remek obikat találnál itt a későbbiekben , színek tényleg jók .

A Sonynak tényleg nagyon jó a fókusz rendszere és a fogása is szerintem elég jó ebben a mezőnyben . A legnagyobb hátránya a rendszernek az ha nem elég neked a kit teleobjektív akkor nagyon kemény pénzeket kell fizetned a tele objektívekért amíg ez Canonra és Fujira is megoldható jó minőségben sokkal olcsóbban .

(#52319) Mr.Csizmás válasza lugosi (#52317) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

sőt, ha lehet akkor T30+18-55. a canon 24-105L-el van pariban az az obi.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52320) HdRew válasza lugosi (#52317) üzenetére


HdRew
őstag

Köszi. :)

(#52318) Mirman

Igen, kisebb kutatás után ezekre szűrtem le a választékot. És nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen terjedelmesen, mindenre kitérve tájékoztattál. :)

(#52319) Mr.Csizmás

Ebben az esetben az X-T20-at választanám, mert annyi pénzem azért már nincs. De Fujis csoportban nem olvastam jót arról a kitről, pedig YT-n tényleg tetszik. Fene tudja.

(#52321) Mr.Csizmás válasza HdRew (#52320) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

mármint melyikről? a 18-55 egy frankó obi. igaz fémből van, és nehéz. de a 16-50 hasonlóan jó rajzolatú, de gyengébb fényerővel bír, cserébe +2 az alsó végén, és feleakkora súly és méret majdnem.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52322) HdRew válasza Mr.Csizmás (#52321) üzenetére


HdRew
őstag

A 18-55-ről.

Ha azt választom, akkor csak az X-T20 fér bele. Mondjuk az sem rossz. :)

(#52323) kacsyx válasza HdRew (#52312) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Szia!

M50 tulajként egyetértek, hogy Canonnál nagyon jó áron tudsz beszerezni objektíveket. Én a 15-45 mm, adapter, 50 mm szettel vettem 225-ért és később ehhez vásároltam még az 55-250 mm-es objektívet 63-ért. Mindent újonnan.

(#52325) berobi78 válasza HdRew (#52322) üzenetére


berobi78
tag

Pedig a 18-55, az egy ritka jó obi. Használtan, már 80-90 körül megkapod. Viszont a T20 és a T30 között nagy ugrás van az autófokuszban, szóval ott is inkább a T30-at javaslom.

[ Szerkesztve ]

(#52326) Zedroxine


Zedroxine
tag

Sziasztok ismét!

Korábban már kérdeztem akkor ezt kaptam válasznak:
[link]

Ezek közül amire szűkítettük a kört az a Sony A6000 és az Olympus EM10 mark II.
Ami nekem és a feleségemnek is tetszik formavilágra az inkább az Olympus lenne.

Viszont már picit olvasgattam a témában, érdekelne ez a 4/3-as képarány.
Ennek mi előnye és/vagy hátránya van? Mennyire befolyásolja a készülő képeket.
Amit láttam a dpreview-s összehasonlítójában hogy mintha távolabbinak tűnne ugyanazon zoom mellett a kép -> kevesebb részlet? Milyen kihatással van ez a választandó obik-ra stb.

Megéri beruházni totál kezdőként egy ilyen platformra (Olympus EM10 II)? (nyilván azért lett ajánlva, de na, biztos ami biztos :D :DDD )

PUBG: WonderMonkey ||"Én normális vagyok, a hangok is ezt mondták"

(#52327) Tin_Shield válasza Zedroxine (#52326) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Hátránya szerintem nincs, inkább megszokás kérdése a képarány. Van olyan téma (pl.portré) aminek kifejezetten jól áll ez a képarány, még tájképeknek inkább a szélesebb, a 3:2 vagy a 16:9. De át tudod kapcsolni a 4:3-at te is gépben. Igaz párszáz pixelt eldob a gép ilyenkor, de a maradék is bőven elég. A raw-ot 4:3 arányban menti el, szóval utólag a számítógépes feldolgozásnál olyan képarányra vághatod amilyenre szeretnéd.
Mivel a látószög jellemzően a képátlóra vonatkozik, ezért kissé eltér mondjuk a Oly 25 f1.8 képe egy Fullframe 50mm-es optikától. Ha csak nincs több évtizedes kisfilmes múltad ez a kis különbség nem lesz feltűnő.

[ Szerkesztve ]

(#52328) Zedroxine válasza Tin_Shield (#52327) üzenetére


Zedroxine
tag

És bajonett kompatibilitással hogy áll? 4/3-ból most néztem nem túl nagy a választék pl árukeresőn.
Átalakító? Ha van mennyire kompromisszumos?

PUBG: WonderMonkey ||"Én normális vagyok, a hangok is ezt mondták"

(#52329) Mr.Csizmás válasza Zedroxine (#52328) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

4/3 az 10 éve bezárt, m4/3-at keresel.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52330) Zedroxine válasza Mr.Csizmás (#52329) üzenetére


Zedroxine
tag

Az említett listázós oldalon ezt Olympus 4/3-al találom ha ez az akkor nevermind :D

Látszik hogy értek hozzá :))

PUBG: WonderMonkey ||"Én normális vagyok, a hangok is ezt mondták"

(#52331) Mr.Csizmás válasza Zedroxine (#52330) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

mft néven van :B én is tévedtem :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52332) Zedroxine válasza Mr.Csizmás (#52331) üzenetére


Zedroxine
tag

Mondjuk ha veszem a fáradtságot és megnézem a body leírását lehet rájöttem volna :D :D
Köszi :P

PUBG: WonderMonkey ||"Én normális vagyok, a hangok is ezt mondták"

(#52333) Ironizer válasza Mr.Csizmás (#52331) üzenetére


Ironizer
tag

Még így se dob ki mindent, még a Panasonic MFT-t és Olympus MFT-t is be kell pipálni: [link]

(#52334) tvamos válasza Zedroxine (#52326) üzenetére


tvamos
nagyúr

Lehet, hogy nem a keparanyra gondolsz, hanem a szemzormeretre? Ugy, mint Olympus: 4/3" (MFT); illetve Sony: APS-C?
(Ja, latom a tobbiek mar arra valaszoltak, amire gondoltal...)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#52335) MrChris válasza Zedroxine (#52326) üzenetére


MrChris
nagyúr

Muerte68 javaslata továbbra is ajánlott. Annyival egészíteném ki, hogy a Sony PZ16-50 és Olympus EZ14-42 palacsinta obikat nem venném meg. Egyik 'jobb' mint a másik. Számomra legszimpatikusabb a Fuji xe2/T10 azzal az igen jó 18-55 2.8-4 obival.

(#52336) Stephan89


Stephan89
aktív tag

Sziasztok!

Végül Sony A6000-et rendeltem most akciósan 169 890 Forintért, ajándék +1 év garanciával 220 Volttól.

Mostanában már lecsúsztam egy-két akcióról, ebbe gyorsan belevágtam.

MFT-t nem szerettem volna, APS-C-ből ez volt számomra elérhető áron.

Ez így megéri szerintetek? Amennyiben nem jó döntést hoztam, lemondom a megrendelést / visszaküldöm.

Köszönöm!

(#52337) nozs23 válasza Stephan89 (#52336) üzenetére


nozs23
addikt

Nekem még mai napra le van rendelve a Médiában személyes átvételre 156-ért, ha spórolnál még kicsit. :D De itt is jobb áron van.
+3 év Sony garit sok helyen lehet venni 13 ezer körül. Annyira nem jó deal szerintem a 220 Volt.

[ Szerkesztve ]

(#52338) lugosi válasza Stephan89 (#52336) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“Ez így megéri szerintetek?”

Szerintem nem.

(#52339) #31733248 válasza Stephan89 (#52336) üzenetére


#31733248
törölt tag

A gép nagyon jó választás, de vedd meg a Mediamarktban, mert ott olcsóbb.

(#52340) Stephan89 válasza #31733248 (#52339) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Töröltem a megrendelést, és egy év gyártói garival 153.000 Forintért rendeltem meg. Bár épp nincs raktáron náluk, kb egy hét múlva érkezik az üzletbe.

Ennyiért milyen vétel? Még visszamondhatom! :DDD

Szerk. A honlapon azóta megemelték az árat. Ahogy látom erre mások is panaszkodtak, hogy hiába rendelték meg olcsóbban, a megrendelés után árat emeltek és az emelt áron akarták eladni arra hivatkozva, hogy a beszállító árat emelt. Nem akar ez nekem összejönni. :(((

[ Szerkesztve ]

(#52345) printer71


printer71
csendes tag

Üdv mindenkinek !

Rengeteg kudarc és " savanyú a szőlő " érzés után szeretnék ősrégi DMC FZ8 kis gépem helyett venni valamit valamit . Elég sok olvasgatás után a témában arra jutottam , hogy jó képet csak nagy érzékelő fog adni
. Viszont a max keretem 80000 ft . Nos az aprót böngészve látom , hogy vannak jó állapotú DSLR-ek ( igaz , hogy 10 év körüliek ) 50000-100000-es árban .
Tudom , hogy a DSLR nagy , nehéz , meg macerás , legalább két objektív kell hozzá . De én meg lassan 50 vagyok , türelmes , és már nem kapkodós :)

Tehát meg szabad venni még ilyeneket ?

https://hardverapro.hu/apro/elado_canon_eos_400d_rebel_xti_efs_18-55mm_objekti/hsz_1-50.html

https://hardverapro.hu/apro/samsung_nx-300-s_fenykepezogep_elado/hsz_1-50.html

https://hardverapro.hu/apro/nikon_d3100_gyari_tartozekok_taska_allvany_3800_ex/hsz_1-50.html

Mire használnám : családi események beltérben , kültérben , előadásokon valamilyen nagy teremben , kirándulásokon a tájat . Nem akarok állatokat , madarakat mozgásban messziről .

(#52346) Muerte68 válasza printer71 (#52345) üzenetére


Muerte68
addikt

Fuji XE 1+16-50-kb ennyi és jobb ezeknél.
A Samsung halott a canon meg a Nikon ősrégi.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#52347) Rapid136 válasza printer71 (#52345) üzenetére


Rapid136
őstag

Akkor inkább Pentax pl.
De mondjuk a halott Samsung se vészes, csak feljebb lépni nem lesz hová, de ha pénz sincs akkor ez nem számít.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#52348) sajtee5


sajtee5
csendes tag

Sziasztok!

2 használt, hasonló állapotú és áru közül melyiket választanátok? Olympus OM-D E-M5 kit obival vagy Sony Alpha6000 kit obival?

[ Szerkesztve ]

(#52349) grigo válasza sajtee5 (#52348) üzenetére


grigo
őstag

Megnézném milyen obikat szeretnék rá később, azokra mennyi keretem lesz és az alapján döntenék. Rossz gépet egyikkel sem veszel.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.