Hirdetés

2020. január 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#52101) vond válasza kalanchoe (#52099) üzenetére

vond
(MODERÁTOR)

[link] És még a déeseler kinézet/fogás is megvan nagyjából. ;] Azt mondjuk nem tudom, hogy érdemes-e a D3200 helyett erre elkölteni negyed millát. Mi a cél az új géppel? Miért kell minden infót harapófogóval kihúzni? :D

[ Szerkesztve ]

vond.hu // design • grafika • fotó • videó • web

(#52102) zolem válasza vond (#52101) üzenetére

zolem
(tag)

Nekem sajnos csak 1 tipp jutott eszembe , ha már nincs más infó: gondolom az új géptől várja a kedves ismerős ,hogy kap vele tudást és kreativitást. Há mégiscsak újjj gép, no! (elnézést kérek) :F

にんじん

(#52103) kalanchoe válasza vihartigris (#52100) üzenetére

kalanchoe
(tag)

Az obival és a beállításokkal nem tud számára megfelelő képet lőni, ezzel érvelt. :)

vond: Köszi, ezt ajánlom neki.
Célként azt mondta, fejlődni szeretne, és jobb fotókat készíteni. Leginkább természetben szokott fényképezni, meg néha portré fotókat csinál.

[ Szerkesztve ]

(#52104) vihartigris válasza kalanchoe (#52103) üzenetére

vihartigris
(senior tag)

Olvasson szakirodalmat, nézzem yt videókat, vegyen egy fényerős obit.
Gépcsere ráér.

bármi reciproka a semmi

(#52105) tvamos válasza kalanchoe (#52103) üzenetére

tvamos
(veterán)

Egy fotos tanfolyammal lehet, hogy tobbre menne, mint egy jobb geppel, de az is lehet, hogy az objektiv a korlat, ha a kit obit hasznalja. (Inkabb, mint a vaz.)

Minden, amit leirtam, csak a szubjektiv velemenyem, a valosaggal valo barmi nemu egyezes csak a veletlen muve!

(#52106) Mr.Csizmás válasza kalanchoe (#52103) üzenetére

Mr.Csizmás
(Topikgazda)

[link] innen kezdjen el nézni tutorialokat (pölö, de lehet más fotóguru is, SK-t én nem bírom annyira azért)

| Cicu & Cica VII | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtatás -> http://bit.do/fliccprint | eladó Delonghi ESAM kávégép, Nikkor 85/1.8 H 47k

(#52107) SpeedyG

SpeedyG
(tag)

GX80 12-32 kit mellé szeretnék egy fényerős fixet. Feladata: beltérben gyerkőcök, családi események; kültéren nyaralások és kerti partik megörökítése. Nem tudok dönteni - a korábban itt ajánlott - Pana 20 ill. 25mm 1.7 között. Az első árban majd duplája, ill. lassabb a fókusz is. Javaslat? Melyik lenne optimálisabb?

(#52108) grigo válasza Mr.Csizmás (#52106) üzenetére

grigo
(Topikgazda)

Van egy stílusa, de szerintem a fotózásba remekül bevezet a fotós könyvsorozata. Aztán azokon is gyorsan túl lehet lépni. De legutóbb például előrendeltem a rendszervakus könyvét, az kifejezetten tetszett, egy délelőtt alatt elolvastam és azt tuti megtartom. Az utómunkás könyveit már bánom, nekem ott a Unmesh Dinda sokkal többet ad a videóiban.

Ugyanakkor az eredeti témára reflektálva (ma nagyon kifinomult vagyok) ha a 3200-es nikonnal nem tud fotózni, akkor valahogy én abban user errort érzek. Ha nem megy a bordély ugyebár hiába cseréljük le a bútorokat vagy mi. A fényérzékenység rekesz záridő szentháromság mellett ott a komponálás és az utómunka. Ez bármelyik gyártónál kelleni fog, hiába cserélget felszerelést.
Amúgy abból érzem, hogy az alapokkal van gond, hogy ha valakinek ez megvan és kvázi kinőtte a D3200-at akkor az nem egy ismerősét küldi fórumozni, hogy kérdezze meg neki a tutit, hanem tudja mi a gond és olyan felszerelést vesz amivel megoldja a gondjait.

(#52107) SpeedyG: ugyanezt vadászom én is, rossz topicba jöttél, bár az mft-ben nem feltétlenül találtam meg azt a választ amit szerettem volna, de tegyél te is egy próbát.
Nekem 1.2-es üveget és off camerás rendszervakus setupot ajánlottak a szekrény tetejére.... :U
Az előbbinek frankóbb a látószöge, az utóbbinak viszont gyors az af-a. Azóta a nagy matekolásban úgy voltam, hogy ráérünk arra még.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#52109) vond válasza SpeedyG (#52107) üzenetére

vond
(MODERÁTOR)

Próbálgasd a 12-32-est 20 illetve 25 mm-es állásban, hogy melyik látószög lenne jobb (akár égig emelt ISO-val, hogy nagyjából ugyanolyan záridőket kapj, mint az f/1.7-es lencsékkel).

A 20-as kisebb, és talán kicsit élesebb is, a 25-ös meg olcsóbb és gyorsabb az AF-je. Ha árban beleférne a 20-as is, akkor szürkeimportból egy Leica 15mm f/1.7 is megvan kicsivel 100 ropi felett. Az még kényelmesebb látószög, és minőségben leveri mindkét Lumix-ot.

Átpöccintettelek ON-ba, mert ez szerintem bőven az. Bár lehet, hogy az MFT topikban jobb helyen lenne. Bár a döntést ott is Neked kell meghoznod. ;)

[ Szerkesztve ]

(#52110) Mr.Csizmás válasza vond (#52109) üzenetére

Mr.Csizmás
(Topikgazda)

omg, ezzel a leicával, meg zseb olyval körbesétálnám a világot :B

| Cicu & Cica VII | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtatás -> http://bit.do/fliccprint | eladó Delonghi ESAM kávégép, Nikkor 85/1.8 H 47k

(#52111) vond válasza Mr.Csizmás (#52110) üzenetére

vond
(MODERÁTOR)

:K Én is szemezgetek vele, de most egy időre letiltottam magam mindenféle fotós/videós vásárlásról. :DDD Max. ilyen kis bizbaszokat veszek, mint kijelző védő üveg/fólia, meg pótakku a GX80-ba. :)

(#52112) Mr.Csizmás válasza vond (#52111) üzenetére

Mr.Csizmás
(Topikgazda)

jah, én se vettem hónapok óta dolgokat, teljes a boldogság az olcsó xt10+16-50 + filmes 50, 85-el :DDD step-up ringeket nyomtatok majd, hogy az akciós 67-es cpl-t tudjam használni.

(#52113) grigo válasza vond (#52111) üzenetére

grigo
(Topikgazda)

Valahol találtam a garázsban 600D fóliákat a múltkor. Ha van kedved vagdosgatni küldhetek neked, mert szerintem legközelebb megint 3 év múlva fogom megtalálni őket :D
Én is próbálom letiltani magam, és max a 25 1.7-re ráállni. De mindig belinkel valaki egy summiluxot, vagy xt10-20at. És folyton a fejemben van a samyang 35-ös obija is. Áldás lenne ha elmenne a net :)

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#52114) vond válasza Mr.Csizmás (#52112) üzenetére

vond
(MODERÁTOR)

Itt az idő újra elsütni. :DDD

(#52113) grigo: Kösz, de ne fáradj vele. ;) Már rendeltem Ali-ról jópénzért.

[ Szerkesztve ]

(#52115) Mr.Csizmás válasza vond (#52114) üzenetére

Mr.Csizmás
(Topikgazda)

:DDD :DDD ez kb. mehetne az összefoglalóba ;]

(#52116) vihartigris válasza SpeedyG (#52107) üzenetére

vihartigris
(senior tag)

Beltérben egy képen több gyerek esetén szűk lehet a 25-ös, próbáld ki amit Vond ajánlott.

bármi reciproka a semmi

(#52117) SpeedyG válasza vond (#52109) üzenetére

SpeedyG
(tag)

Leica 15mm f/1.7 ??? Viszel a rosszba, meg az anyagi romlásba :) A bogarat elültetted... :C :U :D

(#52118) vond válasza SpeedyG (#52117) üzenetére

vond
(MODERÁTOR)

Annyira tudtam, hogy ez lesz, ha belinkelem. ;] :DDD

(#52119) MrChris válasza SpeedyG (#52117) üzenetére

MrChris
(veterán)

Hogy kicsit elvegyem a kedved itt egy f6.3 mintakép vele. Hát nemtom, szerintem ezt hozza a 12-32 is. Ez se az a lágyság mentes. Aztán lehet, hogy egy gyengébb példány.

(#52120) vond válasza MrChris (#52119) üzenetére

vond
(MODERÁTOR)

Ez az a tesztelő, aki úgy szokott összehasonlítani gépeket és/vagy objektíveket, hogy fél évvel később, teljesen más időjárási körülmények között, és más napszakban lövöldöz vele ilyen képeket egy hídról. Már belefutottam régebben is. Maradjunk annyiban, hogy én fenntartással kezelném. :)

Persze ettől még lehet, hogy az az obi nem volt pont egy élességbajnok. Mondjuk más tesztekben meg kihozták kitűnőre a képek közepén, és nagyon jóra a képek szélein. f/2.8-on már borotva, de abszolút használható f/2-n, vagy akár teljesen nyitva is.

[ Szerkesztve ]

(#52121) taptaq

taptaq
(aktív tag)

Szevasztok!

Gép vásárláson gondolkodom, Panasonic G7 + Pana 14-140mm kittre esne a választásom. [link].

Érdekelne a véleményetek pro és kontra.
Ebben az ársávban esetleg valami mást (használt) is meghallgatok. Milc vonalon maradnék.

Eddig Olympus Epl7 + Oly 14-150mm-es szettem volt, de azt már eladtam.
A Pana mellett szól a kiforgatható kijelző és "kukucs".

Válaszaitokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#52122) MrChris válasza taptaq (#52121) üzenetére

MrChris
(veterán)

Fő negatívumok, nincs szenzorstabilizátor (nélküle vázat valszeg már nem is vennék :D ) valamint a zárja még a régi. Zajosabb és előfordulhat a berázás. G80-at mondanám a javított verziónak. :D
Zaj és dinamika terén eltérés valszeg nem lesz az Olyhoz képest. Színek mások lesznek.

(#52123) Mosqu!to

Mosqu!to
(addikt)

Sziasztok!

Fotómasinát szeretnék vásárolni az alábbi paraméterekkel:

- 100-150e Ft a keret obival együtt.

- ~70 éves szülőknek lenne ajándék, akik eddig egy 15 éves alsó kategóriás kompaktot használtak, és elegünk lett a szörnyű minőségű képekből. Utazások során szeretnek fotózni, valamint családi események megörökítésére szolgálna. Nagyon fontos: nem fognak már beállításokkal bíbelődni, így az automata módos képkészítés minősége az elsődleges szempont.

- ne legyen akkora tank, mint egy DSLR, de hitelkártya méretű sem kell. "átlagos" mérettel nincs gond.

- videózásra nem igazán van szükség. Jól jön, ha van rá lehetőség, de ez sokad rangú funkció és nem is elvárt.

- elsősorban új gépet keresünk, lehetőleg amazon.de-ről elérhetőt.

Köszi,
Mosqu!to

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#52124) Muerte68 válasza Mosqu!to (#52123) üzenetére

Muerte68
(addikt)

[link]
pld

[link]

vagy ez pld kereső nélkül,de olympus PL-szériából is van ebben az árban ezek jók Autómata módban és jó a JPG-alapból nem kell Raw-al foglalkozni

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#52125) Mosqu!to válasza Muerte68 (#52124) üzenetére

Mosqu!to
(addikt)

Köszi a tippeket. Láttam most még két akcióban levő, elvileg drágább kamerát, a Canon EOS M100 valamint a Canon PowerShot G7 X Mark II.

Ezek hová helyezendőek az ajánlottaiddal szemben?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#52126) Neck válasza Mosqu!to (#52123) üzenetére

Neck
(addikt)

Kár, hogy most jött fel ez a dolog, pár napja ment le az Amazonon a Prime Day. A Sony gépekre is volt Deal of the Day, emlékeim szerint az RX100 szériából valamelyik modell volt kifejezetten akciós - erre a felhasználásra én pontosan ezt nyomnám a kezükbe - annak ellenére is, hogy a mérete kisebb az átlagosnál. Ebbe az árkategóriába az RX100 III fér bele.

De kb mindenki akciózott, a fenti gépek közül pl asszem az M100-at is láttam akcióban.

[ Szerkesztve ]

Mi2S / Redmi Note 3 Pro / Redmi Note 4 + Redmi 5 / Mi9T 128GB /MiBand / Piston 2 / Piston HD / 10000mAh + 20000 mAh Power Bank = Xiaomi Power User

(#52128) Mr.Csizmás válasza #95152384 (#52127) üzenetére

Mr.Csizmás
(Topikgazda)

rx100, gx9, .... :K

(#52129) Mosqu!to válasza #95152384 (#52127) üzenetére

Mosqu!to
(addikt)

Egyáltalán nem vagyok elfogult egyik irányban sem, azonban úgy gondoltam, hogy a MILC magasabb kategória, jobb képeket tudnak vele készíteni a nagyobb szenzor miatt, és több lehetőség van benne a cserélhető obi miatt (amire valószínűleg náluk nem kerül sor, de fene tudja).

Ha van rá rendes érv, akkor nyitott vagyok rá. Miért vegyünk inkább kompaktot?

(#52130) Tin_Shield válasza Mosqu!to (#52129) üzenetére

Tin_Shield
(őstag)

A Panasonic LX100 azért megér egy komolyabb pillantást. M4/3 multiaspect szenzor, f1.7-f2.8-as zoom optika. Klasszikus fényképezőgépes felépítés és kezelőszervek, EVF. Hátrány lehet, hogy "csak" 12MP, és Panásan "realisztikus" a képek színvilága.

(#52131) Mosqu!to válasza Tin_Shield (#52130) üzenetére

Mosqu!to
(addikt)

Köszi srácok a segítséget, örülök, hogy kerekedett egy szép listánk.

Pana LX100,
Sony RX100,
Pana GX9,
Canon M100,
Olympus OM-D E-M10 Mark II
Fujifilm X-A20

Azonban a bőség zavarában ebből kéne 1-2t kiemelni, csak fotózás automata módban, főleg családi események és utazás során készülő "átlagos" képekre.

Melyik lenne az? :)

(#52132) PuMbA válasza Mosqu!to (#52131) üzenetére

PuMbA
(félisten)

Kezelhetőség egyszerűsége számít? Mert a Canon M100-at például olyan egyszerű kezelni, mint egy telefont. Semmiféle gomb nincs rajta és az LCD-n levő elemek is letisztultak, egyszerűek. Egy Panasonic LX100 gépen alapból annyi infó és piktogram jelenik meg, hogy simán zavaró lehet egy átlagembernek és a menüje se valami hű, de egyszerű. Fogási kényelem számít? Akkor az M100 már ugrik, mert alig lehet megfogni, állandóan ki akar csúszni a kezedből.

[ Szerkesztve ]

(#52133) vakablak93 válasza Mosqu!to (#52131) üzenetére

vakablak93
(kezdő)

A Pana GX9 nem kompakt gép(hanem milc) mellesleg jóval drágább is.

ha kompakt akkor valszeg a canon G9X-ről lehet szó...ettől függetlenül nem csalódnál egyikben sem valszeg :)

PuMbA: tényleg olyan kő egyszerű az M100? Ajándékba keresek vmi végletekig egyszerűsített kezelésű gépet ( a tulaj csak automatán kattingatna mint telefonnal) .

[ Szerkesztve ]

(#52134) PuMbA válasza vakablak93 (#52133) üzenetére

PuMbA
(félisten)

Persze, a többi ahhoz képest bonyolultabb. De a G9X is hasonló. Tudható, hogy a Canoné a legegyszerűbb kezelőfelület az emberek többsége szerint :) Felsőbb kategóriákban már nem ennyire egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#52135) Mr.Csizmás válasza vakablak93 (#52133) üzenetére

Mr.Csizmás
(Topikgazda)

ofc, az aktuális jutubberek szerint egyszerű :D de eddig mindegyik gépnél láttam haladó/kezdő módot kapcsolgató lehetőséget.

(#52136) vond válasza Mosqu!to (#52131) üzenetére

vond
(MODERÁTOR)

Tőlem is egy szavazat az LX100-ra. :K

PuMbA: Egyszer beállítja nekik, amit kell, aztán nyomják P módban. Azért ne hozzuk már fel hátránynak a több kezelőszervet és beállítási lehetőséget. :N

(#52138) PuMbA válasza vond (#52136) üzenetére

PuMbA
(félisten)

Embertől függ. Amikor anno még csak telefonnal fotóztam és megláttam egy Panasonic TZ100-at, akkor azt gondoltam, hogy mi ez a sok tököm ikon meg sz*rság a képernyőn, amitől semmit nem látok :) Pedig A+ módban volt a gép. Na meg amikor bementem a menükbe....azt se tudtam mi hol van, meg mi mit jelent. Amikor meglett a Canon gépem, akkor láttam, hogy lehet ezt jobban is csinálni. Sokkal hamarabb megtaláltam mindent, a kézikönyvre szükség sem volt, mert az elnevezések is értelmesebbek.

[ Szerkesztve ]

(#52139) vond válasza PuMbA (#52138) üzenetére

vond
(MODERÁTOR)

Azt ugye tudod, hogy be lehet úgy állítani a kijelzőt/EVF-et, hogy csak a képet lásd rajta, semmi ikont, meg információt? :)

QVS: Akkor is baromság szerintem. Az olyan idiótát meg nem tudom sajnálni, aki vesz egy batár gépet, mikor nem is olyat akart.

Az ilyeneket se hozzuk fel itt érvnek.

[ Szerkesztve ]

(#52140) vakablak93 válasza Mr.Csizmás (#52135) üzenetére

vakablak93
(kezdő)

na igen ez oké hogy mindben van, csak szerintem elfelejtené, az hol van :D
"jutubberek" :C

szívem szerint egy LX100-at vennék neki, az felelne meg neki leginkább...de ha a tatyóban a szemceruza meg egyéb dolgok mellett mondjuk eltekeredik a rekeszgyűrű ,az úgyis maradna.....aztán kapom a hívást hajnali kettőkor egy buliból, hogy mért sötét a kép 2 perce :DDD
PuMbA : kössz ,megnézem mindkettőt.

(#52141) bunz

bunz
(csendes tag)

Sziasztok,
jelenleg egy Panasonic G6-ot használok, de lassan elérkezettnek látom az időt, hogy lecseréljem egy komolyabbra. A keret nagyjából obival együtt 200-250ezer. MILC és DSLR is szóba jöhet. Főként kutyákat fotózok, mozgás (játék) közben is, de az utazásainkhoz is ezt szeretném magammal vinni. Mit ajánlanátok helyette?
Köszi válaszokat előre is.

(#52142) PuMbA válasza vond (#52139) üzenetére

PuMbA
(félisten)

Igen, tudom, de akkor is bonyolultabb a kezelése szerintem :) 4K Post Focus meg hasonló dolgok a menükben, amit csak kevés ember használ, de valamiért bele kellett rakni, hogy sok fícsör legyen benne és lehessen 3 almenü mélyen 4 aloldalas beállítás halmazt csinálni. Bemész a menük legmélyére és alig tudod, hogy honnan kezdted. Szóval nekem elég kavar volt.

[ Szerkesztve ]

(#52143) Mr.Csizmás válasza PuMbA (#52142) üzenetére

Mr.Csizmás
(Topikgazda)

sose gondoltam volna, hogy a ficsörök palettája hátrány lesz egyszer :U :DDD

(#52144) vond válasza PuMbA (#52142) üzenetére

vond
(MODERÁTOR)

Nekem teljesen egyértelmű minden a Lumix menüben, és könnyen meg is találom a dolgokat. A Post Focus-hoz, meg egyéb fícsörökhöz sem kell 3 almenü 4 aloldalát megnyitni. Ez hülyeség. Sokhoz külön tárcsa, és/vagy gomb van, vagy be lehet állítani, de a menüben is egyszerűen fellelhetőek. Szóval ja. :)

De majd a kérdező (vagy akinek veszi) eldönti, hogy direkt akar-e fapados cuccot venni azért, hogy még véletlenül se állítson el semmit, vagy inkább veszi a személyre szabhatóbbat, ami több lehetőséget ad, és ha akarja, akkor állítgatja a dolgokat, ha nem, akkor meg nem. :)

(#52141) bunz: Szenzorméretben is feljebb akarsz menni, vagy elég az MFT? Miben szeretnél előbbre lépni a G6-ról, hol ütközöl korlátokba?

[ Szerkesztve ]

(#52145) lugosi válasza Mosqu!to (#52131) üzenetére

lugosi
(félisten)

Arra amit írtál, az automata módban való fotózásra szerintem a lista első két szereplője lenne a legjobb, ráadásul én pont abban a sorrendben ajánlanám:
Pana LX100,
Sony RX100,

(#52146) lugosi válasza PuMbA (#52142) üzenetére

lugosi
(félisten)

"4K Post Focus meg hasonló dolgok a menükben, amit csak kevés ember használ, de valamiért bele kellett rakni, hogy sok fícsör legyen benne és lehessen 3 almenü mélyen 4 aloldalas beállítás halmazt csinálni"

Nem tudom milyen gépre mondtad ezt, de nekem pl a Panasonic GX80-on a post focus alapértelmezésben pont dedikált gombot kapott. Igaz ezt a funkciót épp nem használom, így átállítottam másra, de defaultban külön gombja van.

(#52147) Mosqu!to

Mosqu!to
(addikt)

Köszi mégegyszer mindenkinek, elmegyek valahová megnyomkodni az LX100-at (ha lehet), aztán ha üzemeltethető minimum efforttal, akkor szerintem ő nyer.

Azt mondjuk még mindig nem értem, hogy a DSLR/MILC topicban végül miért ajánlottatok egy kompaktot inkább? :D

(#52148) Mosqu!to válasza Mosqu!to (#52147) üzenetére

Mosqu!to
(addikt)

Persze se MM, 220v EDigital, BestByte és a többi árukeresős webshop se tart belőle készletet. Hol érdemes keresni, hogy élőben kipróbáljam?

[ Szerkesztve ]

(#52149) Mosqu!to válasza Mosqu!to (#52147) üzenetére

Mosqu!to
(addikt)

Bocsi, lassan jönnek a gondolatok :D

Továbbá most néztem utána, és látom, hogy ez egy 4,5 éves konstrukció. Tényleg nem vagyok nagyon otthon a témában, de amit a telefonok fejlődtek az utóbbi időben, ez nem volt olyan jelentős a kompakt fényképezők esetében? Jobb egy 4,5 éves modell ~150k -ért (ami anno 250 volt), mint egy 1 éven belüli ami mostanában 150-ért nyitott?

(#52150) vond válasza Mosqu!to (#52149) üzenetére

vond
(MODERÁTOR)

Elég nagy szégyen a gyártókra nézve, hogy még mindig ajánlható az a gép. :(((

A szenzor már azért koros egy picit, meg csak 12MP, de mégis csak 4/3", az átlag prémium kompaktos 1" helyett. Ráadásul a beépített objektív is fényerősebb gyakorlatilag az összes kompaktnál (kivéve az LX15-öt). Ha külön kiadnák, akkor az a lencse önmagában érne 200+ ezret.

Szenzorban van azért hátránya a mostani APS-C-sekhez, de még kicsit az MFT-sekhez képest is. De a lencsének az átlag kitobikkal szemben van nagyjából 2FÉ előnye nagylátón és kistelén is. Ami kb. annyit jelent, hogy ahol az LX100-zal mondjuk ISO1600-on még vállalható képeket lövöldözöl, ott a többi gépnél ugyanolyan expóhoz fel kell tolnod (vagy tolnia az automatikának) ISO6400-ra, ami már azért sok gépnél elég véleményes (itt a jó APS-C-sek előnyben vannak). Vagy ha a záridőt nézzük, akkor azonos érzékenységnél pl. 1/5 helyett használhatsz 1/20-ot, amit pl. már nagyobb eséllyel fog meg a stabilizátor. Nem mindegy.

Nem tudom, a méret mennyire számít, meg hogy az objektíven kell tekergetni a zoom gyűrűt, és nem az expógomb körül, de pl. az M100+15-45 kit most tényleg elég jó árban van pár boltban. Azért ez is meggondolandó.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.