Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53151) nozs23 válasza #31733248 (#53150) üzenetére


nozs23
addikt

Almát hasonlítgatsz körtével, hogy igazolást nyerj.
A 16-55 árából kiindulva megnyugodhatsz, hogyha egyszer a Sony kiad egy 40-150-hez hasonló átfogású fényerős zoomot APS-C-re akkor 600k felett lesz itthon.
A 85-ös fix pedig valahol 130mm körül van APS-C-n. Szerintem ez a gyujtótáv azért korlátozó. Klasszik portréüveg FF-en, APS-C vázon pedig ordibálhatsz a modellnek, hogy mit csináljon.

Ma már gyakorlatilag ez az egyetlen, amire hivatkozni szoktatok, de ha kell, van rendszeren belül arra is professzionális minőségű megoldás.

Van, persze.

Részemről lezártam, nem erről kéne, hogy szóljon a topic.

(#53152) #31733248 válasza nozs23 (#53151) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nálatok csak a Sonynál számít horrorisztikus árúnak egy 400+ ezer forintos obi, ez a lényeg. A 16-55-et pedig bevezető áron adják most, idővel majd lejjebb megy. Amúgy érdekes, az MFT PRO obik 400+ ezres ára miatt valahogy soha nem sírtátok tele a topicot...

"A 85-ös fix pedig valahol 130mm körül van APS-C-n. Szerintem ez a gyujtótáv azért korlátozó. Klasszik portréüveg FF-en, APS-C vázon pedig ordibálhatsz a modellnek, hogy mit csináljon."

Ez is jó duma. :)) Szóval FF-en rendben van a 135mm, a Sonynál pedig ordítozni kell ekv. 130mm-nél a modellnek? Tényleg? :DD Ha rövidebb kell, ott van a Sigma 56mm f1.4, APS-C-n pont a klasszikus 85mm-es portrétávot adja ki. Vagy az is nagyon sz.r?

Ha meg már méret, akkor ezt korrektebb lett volna betenned. Nem mintha mindegy lenne, hogy az f2.8 mekkora szenzor előtt van.

[ Szerkesztve ]

(#53153) Mirman válasza #31733248 (#53152) üzenetére


Mirman
őstag

Ott a közös MILC topik , a keresztes háborút egymás rendszerei ellen ott folytassátok mert itt semmi keresnivalója és mellesleg kurva unalmas már. :C
MFT is jó rendszer de vannak hiányosságok és a Sony is jó rendszer de vannak hiányosságok.

(#53154) nozs23 válasza #31733248 (#53152) üzenetére


nozs23
addikt

Ha meg már méret, akkor ezt korrektebb lett volna betenned. Nem mintha mindegy lenne, hogy az f2.8 mekkora szenzor előtt van.

Egyrészt a Sony f/4, nem f/2.8 (az még sokkal nagyobb és nehezebb). Másrészt 70-200-at hasonlítasz egy 80-300-nak megfelelő obival. Tehát teljesen rendben volt amit beraktam, de tényleg addig szereted csűrni csavarni és ferdíteni, amíg igazolod magad. És senki nem írta, hogy szar lenne a 85-ös, vagy az 56-os, ne forgasd ki a szavaimat.

(#53155) Mr.Csizmás válasza Mirman (#53153) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

imádom hogy állandóan egybites/bináris veszekedés van, van/nincs alapon. bárcsak így lehetne főzni is, hogy van benne só akkor perfekt lesz. :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53156) t72killer válasza kovsol (#53147) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A fényerős zoom a legtöbb rendszer Achilles-sarka. Nem kell hozzá egy kezem, hogy megszámoljam, hány tényleg jó f2.8 vagy erősebb alapzoom van a piacon, ha meg hozzászámoljuk az ekvivalenciát (FF 2.8 = APSC 2.0) akkor még soványabb a kínálat.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53157) vond


vond
MODERÁTOR

Elég értelmetlen a vita (ismét), de ha mégis folytatni szeretnétek, akkor fáradjatok át ide. Köszike! ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#53158) Neck válasza nozs23 (#53138) üzenetére


Neck
veterán

Vond: Bocsi, a te HSZ-ed ennek posztolása után láttam, de szerettem volna, ha a fenti állításra még tudok itt reagálni, hogy kicsit árnyaljam a képet. Folytatjuk a másik topicban. :R
-------
Az én 50mm f1.8-am nyitva is teljesen jó. Az egyik legjobb ár/érték arányú obi Sony APSC rendszerre. Ne keverd össze a Full Frame verzióval.
A Sigma 56mm f1.4 élesebb nála, de az kb mindennél élesebb Sony APSC-n, amit eddig próbáltam, vagy láttam összehasonlítva valamivel. Tudom, mert van mindkettő, és össze is hasonlítottam. Sőt, 55mm f1.8 Zeiss szint, ha nem még attól is jobb....

A Sony 35mm f1.8 szinte ugyanolyan éles, mint a Sigma 30mm f1.4, azért a minimális élességért, amit beáldozol, cserébe natív AF, kisebb méret, és stabi jön. Kiváló obi, szerintem jobb választás a Sigma 30 f1.4-nél, amire "jó minőség"-gel hivatkozol. Ha az az, akkor a Sony is az. Ezért is vettem a Sony-t, és az egyik kedvenc objektívem, igazi általános obi, ebben a méretben nem tudom, hogy hoztak össze ilyen jót. Öröm vele sétálni.

Nálam a szakmaiság ott kezdődik, hogy megindoklom, amit írok.
;)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#53159) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok!

Ez jó vétel lenne? Canon M100 váz

:R

(#53160) Muerte68 válasza Hoffer (#53159) üzenetére


Muerte68
addikt

Ennyiért jó.
Persze kérdés mire kell?

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#53161) kovsol válasza Hoffer (#53159) üzenetére


kovsol
titán

Szerintem érdemes lehet várni BF akciókig. Volt már M100 kit + kis markolat + sd kártya is 100k ért. Ez meg alzán ennyi már hónapok óta.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#53162) Mr.Csizmás válasza Hoffer (#53159) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ez kuponokkal még olcsóbb, szaktopic majd megmondja. olyan 51 körül hozható el.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53163) PuMbA válasza kovsol (#53161) üzenetére


PuMbA
titán

Itten van: [link] :)

[ Szerkesztve ]

(#53164) Hocsika


Hocsika
tag

Na újra itt. Látom akaratlanul generáltam egy kisebb fajta csete-patét.. elnézést érte.
Node írtátok, hogy előbb objektívet keressek. Én találtam egyet, ami talán jó lenne:
Sigma 24-105mm F4 DG OS HSM
Ehhez melyik váz lenne a legjobb? Amiket néztünk a feleségemmel (mivel ketten használjuk):
- Sony A6000 (régi gép már, de az ára elég jó)
Vagy maradva Canon oldalon:
- Canon M50 (bár itt félek az akku időtől...)
- Canon 77D (ilyen egyszer már volt nálunk, ennél rosszabbat nem szeretnénk)
Gondolom bármely általam felsorolt vázhoz kell átalakító is...
(Bocsánat, hogy ilyen tájékozatlan vagyok, csak már sok mindent olvastam, már nem tudom mi a fel és a le :D)

(#53165) PuMbA válasza Hocsika (#53164) üzenetére


PuMbA
titán

Ez egy FF gépre való objektív és nem APS-C-re. Az összes gép APS-C-s, amit leírtál :) Canon megfelelője ennek az objektívnek a 17-55 f/2.8 IS USM, Sony-é pedig 16-55mm f/2.8 G. Másrészt miért Sigma? A Sony vagy Canon 24-105-je egyébként ugyanennyibe kerülne.

[ Szerkesztve ]

(#53166) FAQtyA


FAQtyA
tag

Sziasztok! Hozzáértő segítségeteket szeretném kérni. Fényképezőgépet vásárolnék. 16 éves fiam érdeklődik komolyan a téma iránt, de a telefon már kevés. Befizetném egy rendes fotós tanfolyamra. Ez lenne az elsődleges szempont, de azért néha kölcsönvenném családi használatra. Emiatt jó lenne, ha videós célra is használni lehetne. Megfelelőnek találtam a Nikon D7500-at, de ha jók az információim, a videónál gondjai vannak a fókuszálással. A barátom MILC irányba terelget, de ott ilyen szinten valószínüleg erősen emelkedne az ár. Mit lenne érdemes venni, ami hosszú távon megfelelő lehet. Gondolva a fejlesztési lehetőségekre is (optikák, külső vaku, aksi, markolat, stb.), melyik rendszerben, melyik gyártóra érdemes "ráfeküdni"? A segítséget előre is köszönöm!

(#53167) Mr.Csizmás válasza PuMbA (#53165) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

55* 1,6 = 88 mm, rossz a számológéped :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53168) PuMbA válasza Mr.Csizmás (#53167) üzenetére


PuMbA
titán

:D Ez van, a 24-70-től viszont jobb. APS-C-re nem erőltetik meg magukat 2 normál látószögű zoom obival.

[ Szerkesztve ]

(#53169) Mr.Csizmás válasza FAQtyA (#53166) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

a d7500 árából milc fronton jobbat kapsz.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53170) vond


vond
MODERÁTOR

Jó lenne már egy faja kis gépajánló az összefoglalóba. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#53171) FAQtyA válasza Mr.Csizmás (#53169) üzenetére


FAQtyA
tag

Tudsz javasolni, hogy mi az ami kezdő fotósnak tanuláshoz most hasonló árban "best buy"? Köszi!

(#53172) Mr.Csizmás válasza vond (#53170) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

fejben dolgozok rajta :DD majd bedobom szakérteni a bétát, cikkek, gépek linkjeivel együtt.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53173) Mr.Csizmás válasza FAQtyA (#53171) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

milyen árban? a d7500-ra 2-300e tételeket találtam, szerintem túl van árazva a valós teljesítményéhez képest.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53174) FAQtyA válasza Mr.Csizmás (#53173) üzenetére


FAQtyA
tag

Ha nagyon kedvező lehetőség adódik, vagy csak úgy oldható meg, akkor 400 KHUF körül lenne a plafon. De az se baj, ha fele ennyi. :) Csak ne menjen tönkre mire lejár a garancia.

(#53175) vihartigris válasza FAQtyA (#53174) üzenetére


vihartigris
őstag

Nálatok is elindul a 7 számjegyű kiadás, amit még nem tudsz :DDD
Egy dolog a váz.
Egy objektív nem lesz elég, kell pótaksi, memória kártya, állvány, vaku, táska, stb.

bármi reciproka a semmi

(#53176) vihartigris válasza FAQtyA (#53174) üzenetére


vihartigris
őstag

A gép ajánlást elfelejtettem.
Nézd meg a Fuji X-T30 váz és 18-55 obi kittet ésa Sony A 6400 váz és 18-135 obi kittet.
Ezek most olyan 430.000,-Ft környékén kaphatóak.
Vannak olcsóbb szettek is, de ha már a Nikon D7500-öst nézted akkor ezek a gépek megfelelő alternatívák mellette MILC vonalon.

bármi reciproka a semmi

(#53177) Mr.Csizmás válasza vihartigris (#53176) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

*bármelyik Fuji XT váz és 18-55. szotyiból az A6300 is jó, mióta kijöttek hozzá az fw frissítések.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53178) vihartigris válasza Mr.Csizmás (#53177) üzenetére


vihartigris
őstag

Egy 16 éves srác ha komolyan érdeklődik a téma iránt akkor valószínűleg képben van a termékkel kapcsolatban, ezért gondolom, hogy lehetőleg adott márkából a legújabbat (legjobbat) szeretné.
Jó az X-T20-as és a A6300-as váz is (saját tapasztalat).

bármi reciproka a semmi

(#53179) haruspex válasza FAQtyA (#53174) üzenetére


haruspex
aktív tag

Egy em10 mkiii, kitobi,+tele, és egy 45. 1.8 230k huf volt a mediamarktban a Mammutban nemrég, nem tudom, hogy még van-e. Van jobb nála, de kezdeni egy elég, és kisebb a bukta, ha fél év múlva nem fogja érdekelni a gyereket, ha igen akkor a maradék keretből lehet továbblépni.

Első körben, olcsóbb váz+alapobi, +esetleg egy fix kombóval kezdenék, olcsóbban, és a keret maradék részét akkor költeném el, ha látszik, hogy merre tovább. Ebből a keretből már lesz játéktér, bármelyik rendszerben lehet jó választás.

(#53180) vond válasza haruspex (#53179) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Egyetértek. :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#53181) Muerte68 válasza vond (#53180) üzenetére


Muerte68
addikt

Talán a Fuji-nak az az előnye hogy a sok kezelö gombbal tekerővel jobban látja elsőre mit hova állított,könyen lehet állítani is ebben ez a leg egyértelműbb tanuláskor jól jöhet.
Az Olympus is jó egy svájci bicska ráadásul egy olcsó rendszer.
A Sony meg az AF-ben veri a többit , úgyhogy a piiritást kell kitalálni hogy mi a fontos.
A Fuji-nál ott a fényerős zoom, az Olympus-nál a sok objektív,a Sony-nál a szemfókusz az usb-s töltés

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#53182) rdi


rdi
veterán

Szervusztok,
segítséget kérnék a következőben.
Véglegesen elromlott a nikon tükörreflexes gépem és most vennem kellene egyet.
A meglévő kitből származó objektív miatt a 5600-ast vázat választanám (kb. ennyi pénzem van rá - 150E), de most láttam egy hirdetést
D3500 AF-P DX NIKKOR 18–55mm VR és az AF-P DX NIKKOR 70–300mm VR zoomos szupertelefotós objektívvel, 160 ezerért.
Melyiket választanátok?
Köszönöm.
Tudom egy D500 -as jobb lenne, vagy akár más gyártótól is, de ugye nekem nikon objektívem van, tehát maradnék a Nikonnál.

Fej! Tor! Potroh!

(#53183) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok

A canon m100 jobb mint az m50?

Mert most jó árban van az alzan.

(#53184) PuMbA válasza apple87 (#53183) üzenetére


PuMbA
titán

Nem, mert olcsóbb, tehát jobb nem lehet :) De ha ránézel a két gépre, akkor is látszik, hogy az M50 más kategória és felszereltség.

[ Szerkesztve ]

(#53185) t72killer válasza rdi (#53182) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gondold át, hogy akarsz-e ennyit befektetni és nem lenne-e elég egy korábbi 5000-es modell?
Egyébként logikusan hangzik, ha megvan az obi, érdemes házon belül maradni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53186) haruspex válasza rdi (#53182) üzenetére


haruspex
aktív tag

Kérdés, hogy mi az az objektív ami megmaradt, megéri-e miatta maradni, és újabb objektívekbe invesztálni, csak amiatt, bár a Nikoné sem egy rossz rendszer. Nekem a 3xxxx ek keresője nagyon kicsi és sötét, de ezt Neked kell eldönteni, hogy megfelel-e számodra. A képminőségben magában szerintem nem lesz különbség. Érdemes ránézni amúgy a használt kínálatra is.

[ Szerkesztve ]

(#53187) djzolee91


djzolee91
tag

Sziasztok!

Öcsémmel venni tervezünk egy komolyabb fényképezőgépet, amit fotózásra és videózásra is szeretnénk használni.

Ő is és én is elkezdtünk érdeklődni eme két téma iránt, jelenleg kezdő, hobbi szinten, de szeretnénk mindkét témában fejleszteni a tudásunkat, hogy minél szebb és jobb minőségű fotót és videót tudjunk előállítani a lehetőségeinkhez mérten.

Az eddigi témáink változatosak voltak mind fotó, mind videó tekintetében (kölcsönbe kapott tükrös gépeket próbáltunk ki), pl. utazás, kirándulás, gyerektáborok, tájkép (város/természet), beltéri rendezvények, portrék.

A videózás miatt fontos, hogy legyen benne mikrofon bemenet, legalább FHD 60p rögzítési lehetőség, valamint kihajtható képernyő.

Azt, hogy dslr vagy milc legyen-e, Nikon vagy Canon (vagy más márka), és milyen objektívvel legyen szerelt, még sajnos nem tudjuk, így szeretnénk kérni a szakmai tapasztalataidon alapuló véleményeteket, hogy szerintetek milyen vázat és objektívet érdemes venni ezen felhasználási területekre, maximum 250.000 forintig bezárólag.

A szett méretét illetően célként szerepel egy Ronin S/Sc beszerzése.

Csak új váz és obi(k) jöhetnek szóba.
Előre is köszönjük szépen 🙂

(#53188) t72killer válasza djzolee91 (#53187) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Videó = milc. Fontos lenne egy költségkeret vázra és obikra. Jó budget induló váz pl a pana gx80, de ha jóval nagyobb a keret, lehet FF irányba kacsingatni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53189) vakablak93 válasza djzolee91 (#53187) üzenetére


vakablak93
őstag

nemrég kérdezősködtem itt én is hasonlóban, nekem a Panasonic G80-at mondták,
talán nektek is jó lehet, van kifordítható kijelző és mikrofonbemenet is, és a keretetekbe is belefér, valamint nem is olyan nagy, súlyban se sok már ami a gimballt illeti , de hogy ,hogy muzsikálnak együtt az jó kérdés.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#53190) Matska válasza vakablak93 (#53189) üzenetére


Matska
senior tag

Sziasztok! Egy barátom keres fényképezőgépet kit objektívvel. A munkájához lenne rá szükség: szántóföldi növények betegségeinek dokumentálására, kártétel rögzítésére kell neki.
Azt beszéltük meg, miután az én Fuji T20-amat kipróbálta, hogy jó lenne ha lenne érintőképernyő, EVF, és tudjon telefonra képet áttölteni (wifin).

100-120.000-be szeretné ha beleférne, használtan is megfelel neki.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#53191) Mr.Csizmás válasza Matska (#53190) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

valami XA/XM már touchscreenes :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53192) Matska válasza Mr.Csizmás (#53191) üzenetére


Matska
senior tag

Nemtom, de EVF-et is szeretne, Fuji rendszerbe meg nem hoznám be, ha nem akar sokat költeni rá. Valami MFT gépre gondoltam, csak nem ismerem őket, hogy melyik tudja mindezt biztosítani.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#53193) vihartigris válasza Matska (#53190) üzenetére


vihartigris
őstag

Erre egy jó kamerás telefon a tökéletes megoldás.
Van makro funkció, mindjárt ott van a telefonon.

bármi reciproka a semmi

(#53194) Mr.Csizmás válasza vihartigris (#53193) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

+1

vegy egy P20-at.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53195) Matska válasza vihartigris (#53193) üzenetére


Matska
senior tag

Van neki, de direkt telefon helyett akár egy fényképezőt.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#53196) vihartigris válasza Matska (#53195) üzenetére


vihartigris
őstag

Nem lesz előrébb egy fényképezővel.
De ha minden képpen akar egy fényképezőt akkor egy jó kompakt.

bármi reciproka a semmi

(#53197) vond válasza Matska (#53190) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Használt GX80+12-32, vagy ha nem fontos az objektív cserélhetőség, és a dönthető kijelző, akkor LX100.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#53198) Matska válasza vond (#53197) üzenetére


Matska
senior tag

Köszi! A Gx80 lesz a befutó.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#53199) Muerte68 válasza Matska (#53190) üzenetére


Muerte68
addikt

Olympus EM10 ezeket tudja és amire kell bőven jó

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#53200) Mikee868


Mikee868
tag

Sziasztok!
Szemezek a Pana GX80-al, tudtok olyan boltot mondani ahol meg lehet fogdosni/ki lehet próbálni egyet?
Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.