Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52551) lcdtv válasza Mr.Csizmás (#52550) üzenetére


lcdtv
aktív tag

:R

(#52552) haruspex válasza Sapiii (#52547) üzenetére


haruspex
aktív tag

Szia!

Én nagyon szeretem a Pentaxot, és a k70 is jó kis gép, de szerintem ez a kit nem igazán ér meg ennyit. Legnagyobb előnye az időjárás állóság, és a jó kereső. Ha jól tudom ez is szűr zajt RAW-ban is, de lehet hülyeséget mondok. Én ezt nem szerettem a régebbi gépeikben. Bővebben az itteni, vagy az indexes Pentax topikban biztos tudnak mesélni Neked róla.

Pentaxra viszonylag kevesebb kiegészítő, és objektív kapható, ezt is át kell gondolni, bár ezek között vannak elég jó minőségűek bőven.

Mire szeretnéd használni?

(#52553) lcdtv válasza Mr.Csizmás (#52550) üzenetére


lcdtv
aktív tag

XF 55-200 hirdetnek itt PH-n 150-ért. Az jó ár lehet?

(#52554) Matska válasza lcdtv (#52553) üzenetére


Matska
senior tag

Reális.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#52555) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Hali! Korábban már segítettetek, köszönöm szépen!

Jelenleg 4 darab kompakt és 2 darab MILC van terítéken. Utóbbiak közül a Pana GX80 és a Sony A6000. Számomra a két gép nagyon hasonló, igazi preferációm nincs velük szemben. Viszont nekem a cserélhető objektív csak egy plusz, amivel vélhetően sosem fogok élni. Olyan gépet szeretnék, ami a dobozból kivéve is jól működik és nincs szükség hozzá több kiegészítőre - mert pont ilyen egyszerű lesz a felhasználása is.
Árban nem drágábbak, mint a kinézett kompakt gépek (használtan), szóval a kérdésem az, hogy foglalkozzak a MILC kategóriával, vagy húzzam őket ki, mert csak úgy van nagy potenciál bennük (ezen a szinten), ha cserélgetem az obit? Majd írjátok, ha hülyeség a kérdés vagy ez így nem megválaszolható.

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#52556) vihartigris válasza Darko_addict (#52555) üzenetére


vihartigris
őstag

Neked egy jó kompakt kell.

bármi reciproka a semmi

(#52557) Keem1 válasza Darko_addict (#52555) üzenetére


Keem1
addikt

Mi a baj az objektívcserével? Én tökre örülök, hogy nem kell kifizetnem az összes objektívet egy szuperlencsében, hanem olyat veszek csak, amire tényleg szükségem van. És akár később is változhat az igényem.

(#52558) kw3v865 válasza vihartigris (#52556) üzenetére


kw3v865
senior tag

Én is hasonló cipőben járok, szintén nem akarok objektívet cserélgetni. 140 ezer Ft alatt vajon létezik normális kompakt gép, ami legalább 4/3-os szenzorral van felszerelve?

[ Szerkesztve ]

(#52559) vond válasza kw3v865 (#52558) üzenetére


vond
MODERÁTOR

LX100, de 140 ezer alatt csak használtan tudod megvenni. 100 ezer körül szokott menni, ha felbukkan néha egy-egy darab. Ha nem sürgős, akkor esetleg a Black Friday-t meg lehet várni. Hátha lesz valami raktársöprés, amibe ez a gép is bekerül.

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#52560) kw3v865 válasza vond (#52559) üzenetére


kw3v865
senior tag

Azt néztem én is, szimpatikus, de rettentően drága. Akkor már inkább a GX-80, legalább egy 10-essel olcsóbb. Vajon miben tudhat többet az LX100?

(#52561) vond válasza kw3v865 (#52560) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az MFT szenzor és a feldolgozó régebbi az LX100-ban, viszont elé van aggatva egy olyan lencse, hogy az magában is megérne minimum 150-200 ezret, ha külön meg lehetne venni.

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#52562) Darko_addict válasza Keem1 (#52557) üzenetére


Darko_addict
őstag

Két oldalról tudom megközelíteni a dolgot, mindkettő lényeges. Egyik az, hogy a objektívekhez közel nulla hozzáértésem van, hosszú-hosszú napokat kellene azzal töltsek, hogy megértsem, hogyan épülnek fel, milyen lényeges és megkülönböztető tulajdonságokkal rendelkeznek, megismerni a valós, nem csak a technikai különbségeket, a márkákat, a felhozatalt, aztán elkezdhetném keresni a magamnak megfelelőt, amivel szintén baj lenne, mert jelenleg fogalmam sincs, hogy milyen kellhet. Másik oldala az ár. Mivel az előbb leírtam, hogy nem értek hozzá, ezért én értéket sem látok benne. Nem látom, hogy harmincezer Forintos objektívvel miért lehetne látványosan jobb képeket készíteni, de hagyján a harmincezer Forintos ár, százezer felett is van annyi ezekhez a gépekhez, hogy a két kezemen nem tudom megszámolni. :) Szóval igaza volt itt Tigrincsnek, hogy nekem inkább kompakt gépet kell vegyek.
Most írtam több G7X II és RX100 III / IV hirdetőnek kérdéseket, meglátjuk, hogy végül melyik lesz. Canon felé húzok jelenleg.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#52563) Rapid136 válasza Darko_addict (#52562) üzenetére


Rapid136
őstag

Igy viszont majd nézegeted a (egyébként nem feltétlenül) jobbnál-jobb képeket és nem érted ahogy a te képed miért nem tud olyan lenni...
semmilyen hobbi nem túl élvezetes ha nem szánunk egy kis időt az alapokra és nem választjuk meg jól a szükséges eszközöket :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#52564) Keem1 válasza Darko_addict (#52562) üzenetére


Keem1
addikt

Nem akarok vitát gerjeszteni, mert ízlések és pofonok, de ha nem adsz arra, hogy az alapokkal kezdd, akkor ha az öledbe hullana egy 2 millás Canon 1Dx, azzal se csinálnál jó képeket ;)
Olyan ez, hogy akarsz valamit, de nem akarsz vele foglalkozni. Ez esetben nem is fog sikerülni.
Peace van, ez nem beszólás vagy ilyesmi, csak nekem ilyesmi jött le abból, amit írtál.

(#52565) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Na, azért nem találtok motivációt, mert nincs is. Két másik hobbim teljesen felemészti a szabadidős költségvetésemet, erre is csak azért tudok szánni 110 ezer Forintot, mert ennyiért kelt el a másik és rászántam, különben az igényeimet vélhetően egy 60 ezer Forintos gép is kielégítené, DE ha már elköltöm ennek a dupláját, akkor szeretném kimaxolni a lehetőségeimet, ezért szántam rá sok időt, hogy utánajárjak az elérhető modelleknek. Sokan csak bemennek a MM-ba, mondják mennyit szánnak rá és elviszik az első gépet, amit a kezükbe adnak. Azon túl, hogy nincs tudásom, tapasztalatom, kimondottan nagy elvárásom és igényem a minőségre, remélem nem ítéltek el teljesen és értékelitek, hogy próbálkozom. ;)

Én őszintén csodálom a jó fotósok gépeit és képeit, nagyon nagy tudás, elszántság és hosszú idő áll sok kép mögött. Nagyon hosszú a tanulási görbe, aztán ott vannak a fotószerkesztő programok, amik kiismerése újabb végtelen folyamat. Ismerőseim között van több fotógráfus is, egynéhányan nem is régen kezdték, ezért látom, hogy honnan hová lehet jutni szakadatlan türelemmel. Respect nekik is és mindenkinek. :) Én maradok a képek csodálásánál.

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#52566) Neck válasza Darko_addict (#52565) üzenetére


Neck
veterán

Semmi baj ezzel. Neked találták ki a prémium nagyszenzoros kompakt gépeket.
Azok között nézelődj. (Pana LX100, Sony RX100 széria)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#52567) alcapone386


alcapone386
őstag

Sziasztok.
Most, hogy bejelentették a sony a6100-at, szerintetek megéri még várni, hogy lejjebb menjen az a6000ára? Egy ideje nyomonkövetem az árakat és emag, edigital is akciózta csütörtökön pl 150eFt körüli áron váz+16-50 obi. Mediamarkt most 155eFt.

BlackFriday számomra eddig egyszer sem jött be, így most sem bízok benne, viszont 2-3 hónapot még tudok várni, ha az a tapasztalatotok, hogy várható árcsökkenés. (Mobilokban vagyok jártas, ott tudom, hogy mikor varható a csökkenés, de az más. Mobilokból gyakrabban adnak ki frissítést:) )

Persze a6100 is tetszene, de 150-160eFt a határ. A6000 is bőven tudja amire nekem kell, így nincs is értelme. (Pl.: Videózás nem kell, igy a 4k nem izgat)

Köszönöm a segítséget!:)

(#52568) Tin_Shield válasza alcapone386 (#52567) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Inkább valószínű, hogy egyszerűen kifuttatják a maradék készletet.
Nagy árcsökkentésre én már nem várnék, elégé beesett így is az ára, az utód pedig annyival magasabb áron nyit, hogy megvan a kellő gap.

[ Szerkesztve ]

(#52569) alcapone386 válasza Tin_Shield (#52568) üzenetére


alcapone386
őstag

Köszönöm a gyors választ. Ma elmentünk MediaMarkt-ba, kézbe fogtam és tetszik:) Sajnos az eladó akit sikerült elkapnom, annyira el volt foglalva a kollégájával, hogy hiába mondta, hogy mindjárt jön, 20p várakozás után se jött. Nagyon témáztak valamiről, így kipróbálni nem tudtam:(

Sebaj, nem kotelező MM-ből vásárolni:) Várok 2 hetet aztán ahol kedvező lesz, az fog nyerni.

A gépről csak annyit, hogy meglepett, hogy 2014 óta idén frissítenek. Ennyire bevált a készülék, vagy ennyire nem fejlődik ez a kategória?

(#52570) Neck válasza alcapone386 (#52569) üzenetére


Neck
veterán

Kicsit hanyagolta a Sony a crop rendszert. El voltak foglalva a full frame szekcióval. Na majd hátha most...

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#52571) konyi79 válasza alcapone386 (#52569) üzenetére


konyi79
addikt

Rengeteget eladtak abból a vázból. Közben kijött kiegészítők és obik felé javították a kompatibilitást. Gyanítom olcsóbb volt, mint az új gépeket ami még mindig polcon van gariban visszaviszik, mert valamivel nem működik.

(#52572) alcapone386


alcapone386
őstag

Értem. Köszi!

Azért nyugtassatok meg, ugye nem lövök mellé az a6000-rel? Tudom, hogy az alap obi elég gyenge, de lényegében hobby fotózásra használnám, természetesen később más obik beszerzése is tervben van.
Sokat kirándulunk, szeretek "lövöldözni", de eddig csak s9plus al csináltam képeket. Szép képeket lő a telefon is (telefonokhoz képest), de nem árt továbblépni:)

[ Szerkesztve ]

(#52573) konyi79 válasza alcapone386 (#52572) üzenetére


konyi79
addikt

Attól, azóta lettek jobb gépek, még nem lett rossz a 6000.
De helyén kell mezelni, ennyi.

(#52574) alcapone386 válasza konyi79 (#52573) üzenetére


alcapone386
őstag

Igaz:) 2014 es technika. De az az igazság, hogy ennyiért jobbat nem igazán találtam. Persze még bújom a netet, hátha:)

(#52575) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok! Jelenleg egy Nikon D7200-es gépet használok, de mivel egyre kevesebbet veszem kézbe, megválnék a szettemtől, de mivel egy gép mégis csak kellene, szemezek egy Sony Alpha 6000-rel. Mindenképp MILC-ben gondolkozom. Igazából csak jót olvasni róla. Teljesen általános célokra használnám a gépet, ahogy eddig is. Van esetleg olyan vetélytársa ennek a Sonynak, ami kb. 160.000 Ft-ba kerül és hozza legalább ugyanezt a teljesítményt? Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#52576) Tin_Shield válasza Anubis_9 (#52575) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Pont ugyanazt a teljesítményt egy másik a6000 hozza :)
A Panasonic GX80 a legerősebb vetélytársa ebben az árkategóriában. Nem egyformák persze, van amiben a Sony az erősebb, és van amiben pedig a Panasonic.

(#52577) Kal-El


Kal-El
senior tag

Sziasztok!
Segítség kéne kamera vásárláshoz. Kezdő vagyok. Érdemes-e így használt gépet venni? Mert nem értek hozzá, befürödni meg nem akarok, valami hibással. Gondolom jobb lenne valakinek a segítségét kérni, aki ért hozzá.
Apróban, meg boltban a 220Volt-nál is van olyan, ami érdekelne. Csak nem tudom, hogy ha szürke importos, akkor meghibásodás esetén külföldre kell küldeni javíttatni? Azt meg nem lehet tudni, hogy az-e, ha csak nincs magyar bolti számla a vásárlásról. De gondolom valószínű.
Ha meg újonnan venném, akkor sima magyar boltit érdemes, vagy érdemesebb szürke importosat, mert nem ér annyit az a garancia? Ha jobb a magyar garancia, akkor meg érdemes-e kiterjesztett +X év garanciát kérni mellé?

(#52578) grigo válasza Kal-El (#52577) üzenetére


grigo
őstag

A használt gépen nem buksz annyit ha mégsem jön be az egész. Kvázi ugyanannyival ki tudsz szállni.
A nagyobb fotós üzletek oldalát ha megnézed, ott is vannak használt gépek. Ellenőrzött forrásból akár még garamcia is lehet rá. Sok használt gépre hardveraprón is van garancia. Ha lehet választani akkor persze inkább ismert üzlet legyen a számlán. De a szürkeimportot nem tudod kikerülni. Meglepődnél mennyi nagynál kapsz áfacsalt gépet amúgy....

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#52579) mrfire


mrfire
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni édesapámnak egy fényképezőgépet, hogy kiránduláskor tájképeket és városnézések alkalmával jobb minőségű képeket készíthessen, mint a mobiljával, és ezeket akár ki is lehessen nyomtatni képkeretbe, mondjuk A4-es méretben akár. Tehát amatőr fényképezésre lenne használva.
Azért gondoltam MILC-re, mert szempont a könnyű hordozhatóság, de ha nagyobb kedvet kapna a fényképezéshez, akkor tud hozzá venni másik objektívet is.

Esetleg tudna valaki javasolni egy gépet? Én kis utánaolvasás után itt-ott a Sony A6000-et találtam erre a célra 16-50-es kittel, amivel azt olvastam, hogy el lehet lenni ilyen szinten. Kb. ilyen árkategóriában keresek új gépet.

[ Szerkesztve ]

(#52580) JohnyBlue válasza mrfire (#52579) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Nekünk is kirándulni egy a6000 + kitobi van. Teljesen szuper képeket lehet vele durrogtatni. Kicsi, relatíve könnyen kezelhető és nem akarják ellopni a strandon mert jelentéktelen ;)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#52581) PuMbA válasza Kal-El (#52577) üzenetére


PuMbA
titán

Ha nem annyira sok expós és bolt által bevizsgált (220Volt vagy hasonló), akkor megéri használtat venni :) Inkább az objektívekbe menjen a lóvé, mint vázba. Vázba minél kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#52582) Tin_Shield válasza mrfire (#52579) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az a6000 mellett alternatíva lehet a Canon EOS-M50, az Olympus E-M10markII, a Panasonic GX80. Amire szeretnétek használni arra bármelyik bőven megfelelő. Ha van lehetőséged érdemes valahol kézbe is venni őket.

(#52583) Mr.Csizmás válasza Tin_Shield (#52582) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

+ XT100

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52584) Tin_Shield válasza Mr.Csizmás (#52583) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Bizony, az XT100 is, próbálgattam nemrég, határozottan tetszett.

(#52585) alcapone386


alcapone386
őstag

Sony a6000 amugy akcios edigitalban. Egyet be is dobtam gyorsan:) 1 napja feldolgozas alatt van. Remelem holnap már nálam lesz:)

(#52586) MittuDomain_ válasza PuMbA (#52581) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Olcsó váz + jó üveg témára:
M100 60e-ért, hozzá egy 22mm f2.0 ~uennyiért, bokalefosós tájképek lesznek!

Hátrány: nincs kereső, csak a képernyő.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#52587) rednifegnar válasza PuMbA (#52581) üzenetére


rednifegnar
senior tag

off, de sztem ezeknel a cegegknel semmifele bevizsgalas nincs, jo esetben bekapcsoljak, esetleg aki beadja megmutatja de azt hinni hogy ez valami ellenorzott tutibiztos vetel az botorsag. en vettem is es adtam is el rajtuk keresztul, nem nezik meg. egy elonye van, adnak nehany nap garit (talan 6) annyi ido alatt ki kell probalni es visszavinni ha baja van.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#52588) PuMbA válasza rednifegnar (#52587) üzenetére


PuMbA
titán

Hát nem tudom, de a 220Volt-nál ez van írva: "Szakszerű állapotfelmérés, tanácsadás és versenyképes ajánlatok." Ott kell lenned, amíg ezeket megcsinálják: "Bevizsgálás, ajánlattétel és szaktanácsadás csak előre egyeztetett időpontban lehetséges!"

[ Szerkesztve ]

(#52589) Kal-El válasza PuMbA (#52588) üzenetére


Kal-El
senior tag

Még egy kérdés felmerült:
Lencsénél van értelme a garanciának? Tehát, ha használt, de még garanciális. Vagy, ha lehet boltban pluszba kiterjeszteni a garanciaidőt.
Váznál gondolom jó, ha van, meg ott talán meg is éri pluszba garit kérni rá.

[ Szerkesztve ]

(#52590) JohnyBlue válasza PuMbA (#52588) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Ez így igaz. Első körben összehoztok egy mindkét fél számára megfelelő időpontot. Utána Azt mondja az úriember (aki borzasztó korrekt és normális) hogy amit el akarsz adni azt tedd ki az asztalra. Utána nem sietve átnézi az eszközöket. Obikat megtekergeti, átnéz rajtuk stb. Vázból kiolvassa az expot, megkukkantja a szenzort, kipróbálja, kattint párat. Ezek után kétféle árat mond neked. Első amit ha ott hagyod bizományba és egy másikat amit azonnal kaphatsz érte. Miután kezet fogtatok írtok egy sima adás vételit. És ennyi.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#52591) PuMbA válasza Kal-El (#52589) üzenetére


PuMbA
titán

Objektív, nem lencse. Lencsét megesszük, az kaja :) Ha pont akkor romlik el, akkor van értelme a garanciának, de egyébként egy jó minőségű objektív sokáig bírja.

[ Szerkesztve ]

(#52592) zolem válasza PuMbA (#52591) üzenetére


zolem
aktív tag

Bezzeg üvegek lehet becézni.... 😀

にんじん

(#52593) bozsokiandra


bozsokiandra
tag

Üdv!
Nagyon régi Fuji S5800-amat szeretném lecserélni egy MILC gépre.
Elsősorban utazások megörőkítéséhez kellene, nem profi fotózásra.
Haználtan az alsó kategóriában gondolkodom 60-70k-nál sokkal többett nem szánnék rá váz+kit objektív.
Canon EOS-M-ek közül valamelyik jó választás lehet?

(#52594) MittuDomain_ válasza bozsokiandra (#52593) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ha EOS-M, lásd a tegnapi hozzászólásom.
Új váz 60e, hozzá egy kínai adapter 6-7e, és mehet rá bármilyen használt FF üveg. 70 helyett 80e így a beugró, de van egy új, garanciális vázad.

Nagyon jó az adapteres tapasztalatom, Viltrox/Meike vonalon szerintem nem nyúlsz mellé.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#52595) kovsol válasza MittuDomain_ (#52594) üzenetére


kovsol
titán

Én Viltrox adaptert használok M100 mellé, és nincs rá panaszom. Az a kis tripod tartó akármi az alján lecsavarozható az is szempont volt nálam.
Valami 7-8e Ft körül volt ebayen.

May the Force be with you!

(#52596) Dr.NX válasza zolem (#52592) üzenetére


Dr.NX
addikt

Optikának is szokták írni, az meg a fénytan.
Mondjuk egy cikkben megértem, hogy próbálják variálni a megnevezéseket, hogy ne legyen szóismétlés.

Elfogadom a sütiket.

(#52597) pepeSTAAR19


pepeSTAAR19
csendes tag

Sziasztok!

Kezdő hobby fotósként szeretnék fényképezőt vásárolni. Eddig szinte csak telefont használtam. (Mate20Pro, P30Pro) Viszont szeretnék fejlődni amihez muszáj vagyok lépni. Nem tudom, hogy DSLR-re vagy MILC-re van szükségem. Kifejezett témám nincs. Portré, táj, csillagászat kedvelő vagyok. Árkategóriában 250-300 ezer forintig tudnék elmenni. Néztem a Sony gépeket, viszont erősen sokkalom az objektív árakat. Nikonnak az 5-ös szériáját néztem, viszont ahogy olvastam a 3500 alig marad el a 5600-tól.. :F

Mate 20 Pro

(#52598) PuMbA válasza pepeSTAAR19 (#52597) üzenetére


PuMbA
titán

D3500 vs D5600 :) D5600 jobb, hiszen a D3500 teljesen kezdő kategória, míg a D5600 haladóbb. Boltban megfogdostad már a különböző gyártó gépeit? Melyik áll kézre, kezelés könnyűsége stb. Ez a következő lépés. Ja és inkább vegyél egy olcsóbb gépet obikkal, mint egy drágább gépet obik nélkül, szóval egy D5300 is tök jó például, ha plusz egy obit tudsz venni a D5600-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#52599) Mr.Csizmás válasza PuMbA (#52598) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

van valami indoka, hogy tükröst vegyen? :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52600) PuMbA válasza Mr.Csizmás (#52599) üzenetére


PuMbA
titán

Nincs, ezért írtam, hogy boltban fogdossa meg a gépeket meg nyomkodja :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.