Hirdetés

2020. január 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#52601) Muerte68 válasza pepeSTAAR19 (#52597) üzenetére

Muerte68
(addikt)

Fuji xt100-15-45-tel bőven kijön a keretből és egy elég jó pancake obit kapsz hozzá.
Vagy kicsit többért xt20+18-55/2'8-4.
Ez kb 330-de a jobbik fényerős kit obi jár hozzá ami igen jó darab fényerős is meg zoom is elég univerzális.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#52602) kopogo

kopogo
(tag)

Hello!

Használt MILC gépnél pana gx80-nál 6680 expoval mit kell megnézni hallgatni vásárlás előtt.
Mire kell figyelni???
köszönöm

(#52603) grigo válasza rednifegnar (#52587) üzenetére

grigo
(Topikgazda)

Hát azért nagyobb a biztonságérzeted egy ilyen cégnél mint egy McDonalds-ban megvett gép esetében.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#52604) pepeSTAAR19 válasza Muerte68 (#52601) üzenetére

pepeSTAAR19
(csendes tag)

Nagyon tetszetős kis gép, de egyáltalán nem ismerem a Fuji gépeket. A kit-ben járó objektívvel mennyire lehet vele csillagászati (milky way) képeket készíteni? Inkább egy közepes portré, táj obinak lehet mondani amit adnak hozzá ?

Mate 20 Pro

(#52605) Mr.Csizmás válasza pepeSTAAR19 (#52604) üzenetére

Mr.Csizmás
(Topikgazda)

a 18.55 rövid végével inkább esélyes. de csillagozni ne a rajtvonalról akarj, mert csalódás lesz.

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtatás -> http://bit.do/fliccprint | eladó Nikkor 85/1.8 H 47k

(#52606) alcapone386

alcapone386
(senior tag)

Ma megérkezett edigitaltól sony a6000+obi szettem:) Féltem a 16-50 kezdő obitól, de kellemes meglepetést okozott. Maga a gép is tökéletes számomra. Hiába 2014 es technika, szerintem bőven tudja a mostanság kiadott MILC ek teljesítményét. Kifejezetten tetszik, hogy dlna-n ki tudom azonnal lőni a képeket tv re, illetve tök jó fícsör, hogy van közelség érzékelő a keresőnél (kukkernél), így ha nem kell a nagy lcd, akkor kikapcsol ha belenézek.
Természetesen a nagy részét nem tudtam átnézni, de eddig tetszik nagyon.

Az ára meg egyenesen bestbuy volt. Edigital akciózza, + hirlevélre feliratkozva még kaptam 5% kedvezményt, így elhoztam 147eFt ért.

(#52607) s4tch válasza pepeSTAAR19 (#52604) üzenetére

s4tch
(veterán)

Kifejezetten jó objektív a 18-55. Nagyjából mindent lehet vele fotózni, ami belefér az átfogásába, és nem kíván tágabb blendét. Ha kíváncsi vagy rá, mit tud, érdemes ide belépni, és a csoport keresőjének segítségével szétnézni.

(#52608) Kal-El válasza Rapid136 (#52416) üzenetére

Kal-El
(senior tag)

És hol lehet szervizelni ezeket?
Vagy nincs olyan hely, ahol fizetősen megcsinálják?

(#52609) alcapone386

alcapone386
(senior tag)

Létezik, hogy törölve lett a hozzászólásom, vagy én vagyok a béna? (Tegnap delutani)...:)

(#52610) vond válasza alcapone386 (#52609) üzenetére

vond
(MODERÁTOR)

Én voltam, bocsi. :B Válaszolni akartam, aztán véletlenül módosítottam. De már visszaállítottuk. ;)

A közelség érzékelőre akartam írni, hogy nálam kb. az az első dolog, amit kikapcsolok. Meg tudok őrülni tőle. :D

vond.hu // design • grafika • fotó • videó • web

(#52611) laca71

laca71
(aktív tag)

Sziasztok
Egy szèp àllapotban lévő Panasonic dmc G5-nek mennyi lehet a reàlis eladàsi àra ?
Full dobozos...

(#52612) vond válasza laca71 (#52611) üzenetére

vond
(MODERÁTOR)

Fotós beárazó topik

(#52613) laca71 válasza vond (#52612) üzenetére

laca71
(aktív tag)

Köszönöm 😁

(#52614) alcapone386 válasza vond (#52610) üzenetére

alcapone386
(senior tag)

Ja, ok:) Semmi gond, csak nem értettem mi rosszat irtam:D

Igazad van. Most, hogy egyre többet használom, néha zavar, hogy a pántra is reagál.

Off.: Ahány helyen olvastam, mindenki azt irta, hogy a kezdő obi kevés. Én csak ráztam a fejem, hogy nekem tuti elég lesz vagy fél évig. 1 nap után nézegetem az obikat....ez tényleg fertőző:)

(#52615) zaskar

zaskar
(senior tag)

Mi a véleményetek, ez a kit mennyire számít jó vételnek?

Pana GX80 + 12-60 obi, plusz akku, táska, 32 Gb kártya. Szállítással kb. 187 ezerre jön ki.

(#52616) kw3v865

kw3v865
(aktív tag)

Sziasztok!
Ti melyiket választanátok a 4 verzió közül?
1. Panasonic GX-800 + kit obi 12-32 mm
2. Canon M100 + EF-M 15-45mm
3. FUJI FILM X-A20/XC kitobi 15-45 mm
4. OLYMPUS E-PL8 + Pancake EZ-M144

Túrákon, természetfotózásra szeretném használni, illetve általános célokra. A képminőség számít, a kinézet, kezelőszervek elhelyzekedése stb. nem igazán, mivel leggyakrabban automata módban kívánom használni. Videóban jobb a Panasonic, mert tud 4K-t, de azért erről le tudnék mondani, ugyanakkor fontos, hogy legalább fullHD-ban jó videót készítsen.
Nem akarok objektíveket cserélgetni. Elég drágák még használtan is.
Sajnos a Canonnak és a Fujinak elég nagy a felbontása, hiába APS-C, a 24 MP sajnos ezt "kompenzálja". Vagy nem? Igaz az Olympus 16 MP-e is visszalépés a mostani, szintén 4/3-os E-PM1-em 12 MP-éhez képest. Bár kérdés hogy egyébként mivel tud többet mint a régi gépem, amely tönkrement, ezért kell cserélnem. Egyébként bőven elég lenne nekem a 12 MP is. Ugye továbbra is érvényes, hogy minél több MP, annál rosszabb a képminőség, azonos méretű szenzor esetén?

(#52617) Keem1 válasza kw3v865 (#52616) üzenetére

Keem1
(addikt)

Nem akarok objektíveket cserélgetni. Elég drágák még használtan is.

Mindenre nem lesz jó egy kit obi, ráadásul a cserélhetőség szabadságát sutba dobni botorság.
Ellenben a te esetedben, ha nem annyira óhajtasz éjszaka fotózni, egy 1" érzékelős, fényerős zoom obival rendelkező prémium kompakt jobb választás lehet.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10 | Nexus 7 (2013) | Dropbox reg: https://goo.gl/6rOnTn | OneDrive reg: https://goo.gl/7VH7RU ... Mindketten +500 MB-ot kapunk. Te is, én is. | Revolut: +3000 Ft neked is, nekem is http://bit.ly/2PgWzrG

(#52618) Tin_Shield válasza kw3v865 (#52616) üzenetére

Tin_Shield
(őstag)

Ez megapixel fejtegetés ebben a formában már nagyon nem állja meg a helyét. Az öreg 12MP-es Panasonic gyártású szenzort (ez van az E-PM1-ben) bőven beérte zajban a kisebb 1"-os méret is, a modernebb tervezés és gyártástechnológia miatt. Az E-PL8 Sony gyártású szenzora egy fényértéket simán ráver a gépedre a magasabb pixelszám ellenére, és a Panasonic 16-osa is. A mai APS-C szenzorok pedig legalább kettőt. Képminőségben egyébként ezek közül a Fuji a legjobb.
De ha nem akarsz objektívet cserélgetni egy prémium kompakttal szerintem is jobban járnál.

(#52619) vond válasza kw3v865 (#52616) üzenetére

vond
(MODERÁTOR)

Ha tényleg nem akarsz objektívet cserélgetni, akkor megint csak az MFT szenzoros, brutál fényerős LX100-at tudom javasolni. Vagy valamelyik újabb 1"-es szenzoros kompaktot, pl. Pana LX15, vagy Canon G7X II, vagy a Sony RX100 széria keretbe épp beférő változata. Ezek fotós képminőségben és videóban is elég jók, főleg ha nagyrészt nappal használnád őket.

A drága használt obikra meg annyit, hogy pl. egy Pana 25mm f/1.7-et néha el lehet csípni 30 ezerért is, de 35-40-ért még biztosabban. És ha ezt feltekered mondjuk a 12-32, vagy a 14-42 helyett, akkor kinyílik egy másik világ. Azonos gyújtótávon lesz kb. 3 FÉ előnyöd, ami azért nagyon nem mindegy. Az élességről, a szép, szűk DOF-ról nem is beszélve. :)

[ Szerkesztve ]

(#52620) kw3v865 válasza vond (#52619) üzenetére

kw3v865
(aktív tag)

Igen, ahogy korábban is írtad a Pana LX-100-at, az továbbra is nagyon szimpatikus számomra. Egyedül az áráva van gond. Újonnan brutál sok az a 160 ezer Ft. Talán eBay-en 100 körül megkapom, bár annyiért garancia nélkül elég rizikós. Lényegében akkor elmondható, hogy a 100-150 ezres kategóriában a MILC-ek akkor előnyösebbek, mint a hasonló árú 4/3-os csúcskompaktok, ha cserélgetem az objektíveket? Azaz, komolyabb objektívvel jön ki az előnyük?

(#52621) soldier2 válasza kw3v865 (#52620) üzenetére

soldier2
(senior tag)

Ez lenne az egész kategória lényege. Ha csak egy obival akarsz használni egy gépet akkor ár/érték arányban jobb egy (csúcs)kompakt v egy bridge kategóriás gép.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#52622) lugosi válasza kw3v865 (#52620) üzenetére

lugosi
(félisten)

Ha cserélgeted az objektíveket, akkor igen, mindenképpen előnyösebbek a milcek, mivel cserélhető az objektívjük. A kompaktok (bridge-ek) esetén is szokott néha lenni valamekkora mozgástér tele vagy nagylátószögű konverziós lencsékkel, de az nagyon kicsi lehetőség a cserélhető objektívekhez képest.

(#52623) Újgyerek

Újgyerek
(tag)

Sziasztok!

Keresztapám váltaná le belépő Pentax Apsc szettjét milcre. Ahogy néztem 2db zoom obija van. Mondta, hogy az árkategóriában amit nézett a használpiacon kereső nélküli gépeket talált csak. Átküldtem neki pár linket amik szerintem árban nem drágák és szerintem ez alatt ne nagyon nézelődjön és evf is van valamint nem látszanak a pixelek, vagyis jobb minőségűek. Ezeket küldtem el neki:
Pana GX8, GX80
Fuji XT20, E2
Elrettentésképp (árban) a Sony A6300-at is belinkeltem.
Írtam neki, hogy Fuji-k nem stabisak és, hogy inkább Pana, mint Oly mert utóbbiról sokan írják, hogy hamar tönkremennek. Gombok, zár stb..

Kihagytam valamit a listából?

(#52624) Neck válasza Újgyerek (#52623) üzenetére

Neck
(addikt)

A6000.
Az EVF régebbi, de döntse el ő. Ha már APSCn fényképezett eddig...

[ Szerkesztve ]

Mi2S / Redmi Note 3 Pro / Redmi Note 4 + Redmi 5 / Mi9T 128GB /MiBand / Piston 2 / Piston HD / 10000mAh + 20000 mAh Power Bank = Xiaomi Power User

(#52625) Mr.Csizmás válasza Újgyerek (#52623) üzenetére

Mr.Csizmás
(Topikgazda)

fujinál több obiban van ois, de van ibis-es vázuk is.

(mondjuk a fent említettekből bármi előrelépés lesz)

[ Szerkesztve ]

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtatás -> http://bit.do/fliccprint | eladó Nikkor 85/1.8 H 47k

(#52626) dabgergo

dabgergo
(őstag)

Nikon FX-ről (D750) tervezek váltani főleg az eye-AF nyújtotta könnyebbség miatt vagy Fuji-ra (x-t30 vagy t3) vagy Sony FX-re (A7 II vagy III). FX miatt a Sony felé húzok és amin meglepődtem h az obik amiket használnék Sony-ra kb. olcsóbbak és nem nehezebbek mint a Fuji párjai (leszámítva a 135mm-t).

Kérdésem az volna h ezek a Sony obik minőségre jók? Fuji azért drágább mert újabbak, jobbak?
Tudom h a Fuji APSC-t a Sony APSC-vel illene összehasonlítani, de ez utóbbi széria nem igazán tetszik, ha már APSC-re downgradelnék akkor sztem Fuji lenne.
Összességébe véve mozgó gyerekekhez, családi fotózáshoz, portrézáshoz melyik rendszert ajánlanátok jobb szívvel?

(#52627) Mr.Csizmás válasza dabgergo (#52626) üzenetére

Mr.Csizmás
(Topikgazda)

t3 mellett szól kb. minden a szenzorméreten kívül (425 af pont, 400mb/s videó, nagyobb felbontású evf, 20 fps sorozat, dupla kártya)

(#52628) soldier2 válasza dabgergo (#52626) üzenetére

soldier2
(senior tag)

Hasonló feladatra ugyanonnan indultam ahonnan te, végül a Fuji X-H1 lett a befutó (leginkább a stabilizátor miatt), hogy jó döntés volt-e majd kiderül, még nem érkezett meg a csomag.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#52629) kovsol válasza dabgergo (#52626) üzenetére

kovsol
(félisten)

Én az A7II -t lehúznám a listáról. Ha Sony akkor harmadik generációs vázakban gondolkoznék már csak.

May the Force be with you - facebook.com/KovsolPhoto

(#52630) dabgergo válasza Mr.Csizmás (#52627) üzenetére

dabgergo
(őstag)

Hmm köszi, videó mondjuk nem szempont, de az A7 III-nak azért csak profibb az AF-e mint a T3-nak, nem? Dupla kártya slot is van a A7 III-ban, de akkor gondolom a lentieket az A7 II-vel összehasonlítva írtad.

Most látom h a táblázatomban nagyon csúnyán benéztema Sony lencséket, mert bekerültek APSC lencsék is :(

[ Szerkesztve ]

(#52631) Mr.Csizmás válasza dabgergo (#52630) üzenetére

Mr.Csizmás
(Topikgazda)

igen, egyik legjobb af-je van a piacon - de halandó embernek az összes mai elérhető mid-up range váz AF-je több mint elég.

nem tudom melyik országban élsz/vásárolsz, de átlagban egy A7 III váz árából kijön egy XH1 + 35/1.4.

[ Szerkesztve ]

(#52632) dabgergo

dabgergo
(őstag)

Ha már APSC akkor sztem X-T30 vagy X-T3.
XH1 mit tud h inkább azt ajánljátok?

(#52633) Mr.Csizmás válasza dabgergo (#52632) üzenetére

Mr.Csizmás
(Topikgazda)

vázstabi főleg. btw. mérlegeld, hogy mennyire kell a pro váz, mert lehet teljesen jó lenne egy T30 is, és akkor jobb obikba mehet a megtakarítás.

(#52634) dabgergo válasza Mr.Csizmás (#52633) üzenetére

dabgergo
(őstag)

Azért gondoltam a T30-ra mert poén h ennyire kicsi :) Igazából vmi olyasmi lenne a cél h jó képminőség, minél jobb AF (amivel feleségem is tud jó családi képeket csinálni, neki D750-em mozgó gyerekeknél már nehezen használható). A FF-et pedig megpróbálom elengedni, bár még picit gondolkodom a Sony A7III-on, de az jóval drágább irány lenne...

(#52635) Mr.Csizmás válasza dabgergo (#52634) üzenetére

Mr.Csizmás
(Topikgazda)

t30 + 16-55 2.8 mennyire lenne drága?

(#52636) dabgergo válasza Mr.Csizmás (#52635) üzenetére

dabgergo
(őstag)

Az árban okés lenne (275+220e lenne használtan kb), csak APSC-n a 2.8 az nagyon kevés nekem FF után :(

(#52637) total90 válasza dabgergo (#52636) üzenetére

total90
(veterán)

Mire kevés a 2.8?

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#52638) dabgergo válasza total90 (#52637) üzenetére

dabgergo
(őstag)

DOF. Szememnek kevés :)

(#52639) total90 válasza dabgergo (#52638) üzenetére

total90
(veterán)

Van pár lencse ami f1.x...

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#52640) dabgergo válasza total90 (#52639) üzenetére

dabgergo
(őstag)

Pontosan azokat néztem ki :)

(#52641) pepeSTAAR19

pepeSTAAR19
(csendes tag)

Sziasztok!

Egyszerűen nem tudok dönteni a Sony A7 28-70 és a Fuji X-T20 18-55 között. A Sony olcsóbb 35 ezerrel és 1+3év(gyártói) garanciával van. Rengeteg tesztet és véleményt olvastam, viszont nagyon megoszlanak a vélemények. Videozás számomra egyáltalán nem lényeg. Az objektívek is hasonló árban kaphatóak ahogy nézegettem. :F

Mate 20 Pro

(#52642) Mr.Csizmás válasza pepeSTAAR19 (#52641) üzenetére

Mr.Csizmás
(Topikgazda)

A7 simán? azt ne vegyed, nagyon régi gép elég sok nyűggel :U a7m2 is kifutó már.

(#52643) pepeSTAAR19 válasza Mr.Csizmás (#52642) üzenetére

pepeSTAAR19
(csendes tag)

Igen a simára gondoltam. Viszont nézegettem mellette az új 6100-at is. Ahogy olvastam egy 6000-res házba bújtatott 6400-as kb. Jövő hónapban érkezik is ha minden igaz :U

Mate 20 Pro

(#52644) Mr.Csizmás válasza pepeSTAAR19 (#52643) üzenetére

Mr.Csizmás
(Topikgazda)

ahogy érzed, de szotyi apsc-re nincsenek olyan jó zoomok, mint fujira.

(nem, az mc11+random obik nem érv, mert drága és nehéz - továbbá viltrox effx-el fujira is tudsz tenni canont)

[ Szerkesztve ]

(#52645) vihartigris válasza pepeSTAAR19 (#52643) üzenetére

vihartigris
(senior tag)

A7-tet már nem érdemes venni, eljárt felette az idő.
A 6100 elég jó váz lesz, de a Fuji 18-55 féle üveget nem fogsz hozzá natívban találni.

bármi reciproka a semmi

(#52646) Neck válasza Mr.Csizmás (#52644) üzenetére

Neck
(addikt)

Azt se tudjuk, mit akar fotózni. A fixek terén meg a "szotyi" jobb mint a "fusi".

Mi2S / Redmi Note 3 Pro / Redmi Note 4 + Redmi 5 / Mi9T 128GB /MiBand / Piston 2 / Piston HD / 10000mAh + 20000 mAh Power Bank = Xiaomi Power User

(#52647) Mr.Csizmás válasza Neck (#52646) üzenetére

Mr.Csizmás
(Topikgazda)

mármint? pl. a minolta 50/1.8 E véggel? az tényleg zseniális, 1,5 centi légüres térrel az aljában.

kitobival vszeg nem akar fixeket cserélgetni.

[ Szerkesztve ]

(#52648) zaskar

zaskar
(senior tag)

Sziasztok! Korábban írtam, hogy Nikon D5500-as szettemet szeretném MILC-re cserélni. Közben átgondoltam a dolgot, inkább keresnék egy relatíve olcsó MILC-et "szaladgálós" másodgépnek. Egyszerűen sajnálom a D5500-at elpocsékolni annyiért, amennyiért mostanában a hasonló DSLR-eket el lehet adni. Az ár, amit rászánnék, max. 100-120 ezer lenne, mindjárt találtam is hármat, amik - szerintem - elfogadható árban vannak most:
Fuji
Olympus 1.
Olympus 2.

Szerintetek melyik lenne a legjobb választás? Az igényeimnek valószínűleg bármelyik megfelelne, egyelőre kitobjektívvel használnám, aztán lehet, hogy majd vennék hozzá mást is. Az Olympusokról találtam teszteket, a Fujiról már kevésbé. Köszönöm előre is, ha valakinek vannak érvei valamelyik mellett vagy ellen.

(#52649) Mr.Csizmás válasza zaskar (#52648) üzenetére

Mr.Csizmás
(Topikgazda)

3., a másik kettőben nincs EVF (belépő kategória, az em10 meg közép)

(#52650) pandur99 válasza zaskar (#52648) üzenetére

pandur99
(aktív tag)

A legkomolyabb gép ezek közül az Oly E-M10 II, de azért a Fuji is meggondolandó, ha nem ragaszkodsz az evf-hez. A Fuji APSC, az Olyk m4/3-osok, vagyis kisebb az érzékelőjük, mondjuk felhasználásfüggő, hogy ez számít, vagy nem. Ha azonban később az objektívparkot akarod fejleszteni, az E-M10 a jó választás.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.