Hirdetés

2020. január 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#52351) xXxian válasza printer71 (#52345) üzenetére

xXxian
(senior tag)

Ez a "legalább 2 objektív KELL hozzá" nekem azt súgja, ez valamiféle nyűg neked. Ha igen, nem lenne jobb ez FZ8 utód (FZ300 pl) vagy egy mikőségi kompakt fényerős fix objektívvel?

Eladó: Pentax K-500 duplakit 13e exp, ajándék Pentax tatyóval (100k). ASUS RT-N53 Router (9k)

(#52352) Muerte68 válasza printer71 (#52345) üzenetére

Muerte68
(addikt)

Ha a három közül választanál akkor a Nikon a18-105-el.
A Canon ősöreg,a Samsung meg ahogy írtam egy halott rendszer azért adják olcsón.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#52354) TBMC

TBMC
(addikt)

Sziasztok!
segítséget szeretnék kérni.
Korábban jártas voltam a dslr világában, viszont kb 2 éve eladtam felszerelésemet (canon 60d, 5dmk2)

Újra szeretnék visszatérni, viszont elég lényeges a videózás is ezúttal.
szükség lenne a continuos AFre, így a két kiszemelt , canon 80d , m5. - más alternatívát is szívesen meghallgatok :K

új, használt vázak egyaránt szóba jöhetnek. (árban kb ez a kategória)
ngyrészt autó és edzőtermi fotózásra lenne használva, továbbá videózásra

előre is nagyon köszi!

u.i: esetleg ha nem túl off, és tudnátok ajánlani gimbalt is, megköszönném :)

ELADÓ makulátlan 2018 high-end CTO 15" Macbook Pro i9 2,9ghz, 32gb RAM, 560X 4gb + AppleCare // markbellus.hu  2018 Ford Focus MK3 RS+ limited edition

(#52355) konyi79 válasza TBMC (#52354) üzenetére

konyi79
(Topikgazda)

Mennyit szánnál a dologra?
Video 4k, vagy elég fHD?

(#52356) xXxian válasza TBMC (#52354) üzenetére

xXxian
(senior tag)

Pana / Sony MILC-eket (=NEM DSLR) nézted?

Eladó: Pentax K-500 duplakit 13e exp, ajándék Pentax tatyóval (100k). ASUS RT-N53 Router (9k)

(#52357) TBMC válasza konyi79 (#52355) üzenetére

TBMC
(addikt)

elég a fhd.
próbálnám "alacsonyan" tartani a költségeket (így váz tekintetében ilyen kb 200-250ig) , mert még szükség lesz egy nagy fényerejű fix 50re tuti, illetve még valami 24-70re, és 10-18ra. + vakura, fényekre

+ ronin S-t néztem, de lehet az eos M tekintetében ezt sikerül olcsóbban megúszni.

xXxian: néztem, panával nem vagyok kibékülve, sony jó lenne de eléggé el vannak szállva árazásban obik tekintetében (szvsz.) de ha van valami nagyon jó ár érték arányú váz, szívesen hallgatom :K

köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

ELADÓ makulátlan 2018 high-end CTO 15" Macbook Pro i9 2,9ghz, 32gb RAM, 560X 4gb + AppleCare // markbellus.hu  2018 Ford Focus MK3 RS+ limited edition

(#52358) xXxian válasza TBMC (#52357) üzenetére

xXxian
(senior tag)

Mi a keret amúgy?

(#52359) TBMC válasza xXxian (#52358) üzenetére

TBMC
(addikt)

fentebb írtam :B 200-250 a váz tekintetében :K

(#52360) xXxian válasza TBMC (#52359) üzenetére

xXxian
(senior tag)

Bocs, igaz, csak az eredeti hsz-t néztem.

Anno én is jártam hasonló cipőben (legyen jó videó is), Pana / Sony maradt versenyben, Olympus / Fuji nem annyira remekelt videóban.

Újban ebbe Pana G80 férne bele 200-ért, vagy 12-60-al kitben 250-ért. Ez egy jó ár-érték arányú DSLR-like masina. Mi a gond a Pana-val amúgy?

Sony 6-os széria nem tudom mennyire ajánlott napjainkban...7-es zériát csak nagyon felületesen ismerem, talán a többiek tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#52361) TBMC válasza xXxian (#52360) üzenetére

TBMC
(addikt)

sajnos nem vagyok kibekulve a pana menujevel, meg ugy az egesszel, nem all
kezre :( canon es sony ami jatszana, ha esetleg fentebb mennek arban ott lenne mar ajanlott canon, sony, a mar emlitett celokra? elore is halas koszi :R

(#52362) PuMbA válasza TBMC (#52361) üzenetére

PuMbA
(félisten)

M50 kiváló FullHD-t csinál, ez biztos :) Sok YouTube-os használja másodlagosnak a DSLR-je mellé videóra.

[ Szerkesztve ]

(#52363) tvamos válasza PuMbA (#52362) üzenetére

tvamos
(veterán)

TBMC :

Az M50 kihajthatos kijelzoje nagyon klasz. (Egyedul az a baj, hogy a mikrofon csati belog ele.)

[ Szerkesztve ]

Minden, amit leirtam, csak a szubjektiv velemenyem, a valosaggal valo barmi nemu egyezes csak a veletlen muve!

(#52364) TBMC válasza PuMbA (#52362) üzenetére

TBMC
(addikt)

A videózás másodlagos lenne, az elsődleges edzőteremben fotózás /sötét körülmények között is/, illetve autók fotózása.

(#52365) konyi79 válasza TBMC (#52364) üzenetére

konyi79
(Topikgazda)

Ha szimpatikus az M50 és elég a fHD megtaláltad a neked valót. Nem rossz kis gép 200k környékén.
Érdemes egyből a 22mm-es duplakitet keresned, igencsak a kereted felső határa környékén van. Meg ugye az M50 gyalázatos akkuideje miatt ne felejts el nézni hozzá valami pótakkut majd.

Még ha valami mást is kellene ajánlani talán a Sony a6300 jöhetne. Az sok szempontból jobb, de drágább is meg azt az ekv. 35mm környékét nehéz a rendszerben jó áron megtalálni jó fényerővel.

Csak új jöhet szóba?

Mert ha a Panát elszálltnak érzed árban, a többi még rosszabb lesz.
A szenzorméret okozta látószög/gyujtótávolság különbségeket ismered? Már csak a korábban említett 24-70 miatt érdekelne, nehogy beleszaladj valami hülyeségbe.

[ Szerkesztve ]

(#52366) Neck válasza Mirman (#52318) üzenetére

Neck
(addikt)

Mármint melyik teleobjektív olcsó Fujira? :)

Mi2S / Redmi Note 3 Pro / Redmi Note 4 + Redmi 5 / Mi9T 128GB /MiBand / Piston 2 / Piston HD / 10000mAh + 20000 mAh Power Bank = Xiaomi Power User

(#52367) Mr.Csizmás válasza Neck (#52366) üzenetére

Mr.Csizmás
(Topikgazda)

kiforrott, használható. amúgy 50-230 ;)

| Cicu & Cica VII | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtatás -> http://bit.do/fliccprint | eladó Delonghi ESAM kávégép, Nikkor 85/1.8 H 47k

(#52368) Muerte68 válasza Neck (#52366) üzenetére

Muerte68
(addikt)

A 16-50-40000,a 18-55/2'8-4-80000, az 50-230-60-70000ft kitből.
Plusz ott a pancake szintén kb 40000.
Ez elég jó választék, és ha kell van még drágább jobb verzió is.
Ezt a drága a Fuji dolgot elfelejthetnéd már főleg hogy a Sony-ra meg se normális kit tele se fényerős zoom nincs,se drágán se olcsón.
Ahányszor felvetődik hogy a Fuji nem drága itt hőbörögtök hogy olyan nincs miközben Mc11 és dslr obik nélkül semmi nincs a Sony-n.
Plusz az MC 11 sem olcsó meg nagyon nem lesz kicsi.
Szoktunk bőven ajánlani Sony-t fölösleges ez a Fuji ellenes hőbörgés főleg hogy az árakat sem ismered .

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#52369) Mr.Csizmás válasza Muerte68 (#52368) üzenetére

Mr.Csizmás
(Topikgazda)

azóta ott az EFFX1 a sima adapterezésre, EFFX2 is lassan elérhető lesz, speedbooster+AF 60k-ért, kérdés mit érdemes az FF kenyonból adaptálni a minőségi fx sor mellé.

[ Szerkesztve ]

| Cicu & Cica VII | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtatás -> http://bit.do/fliccprint | eladó Delonghi ESAM kávégép, Nikkor 85/1.8 H 47k

(#52370) Muerte68 válasza Mr.Csizmás (#52369) üzenetére

Muerte68
(addikt)

Szerintem nem sok mindent:)
Olvastam róla volt aki próbálta is már de ha van natív obi akkor fölösleges adapterezni, és ahogy a topic-ban is olvastam nincs nagy érdeklődés iránta, főleg hogy sokan pont a jó obik miatt vannak a rendszerben és még a sigma 2'8-as fixeit sem igazán hiányolják mivel nincs meg a Fuji-s képvilág.
Jó dolog az az adapter de messze nem lesz olyan népszerű mint a Sony rendszeren ahol kényszerűségből használják annyian.

(#52371) TBMC válasza konyi79 (#52365) üzenetére

TBMC
(addikt)

nagyon köszönöm!

basszus, még mindig nem tudtam döntést hozni, egy ideje bújom a teszteket fórumokat, videókat.

az m50, 80d illetve a sony 6400 ("enyhe" felárral, de a tesztek alapján ígéretesnek tűnik) ami játszik, úgy néz ki.

a sony most +1év garival regelhető

használt is szóbajöhet természetesen.

// a szenzorméret ha jól láttam, kb egyeznek minimális eltérésekkel (a fentebb említett vázakat illetően), mint korábban a 60dm volt.
full-framen is sokat gondolkoztam, de az anyagiak határt szabnak.

árak tekintetében:

canon M50 kit + 15-45 IS STM + 50mm STM + EF-EOS M adapter nettó ~188
canon M50 kit + 15-45 IS STM + 50mm STM + EF-M 22 mm nettó ~194.240

canon 80d nettó ~210.000

sony a6400 + 16-50 kit - nettó ~260.000

agyalok 1000rel, ha valaki valami +hintet tudna adni, megköszönném :D, egyelőre nem jutok dűlőre.

(#52372) vihartigris válasza TBMC (#52371) üzenetére

vihartigris
(senior tag)

A 6400-on lévő 16-50-es obit hamar ki fogod nőni, ezért oda még további pénzek fognak kelleni!

bármi reciproka a semmi

(#52373) Econ válasza Muerte68 (#52368) üzenetére

Econ
(őstag)

Sonyra van egy kitűnő képminőségű és olcsó f1.4-es sor, telitalálatnak számító gyújtótávolságokkal, piszok jó áron, ami azért komoly fegyvertény. Aztán van egy jó képminőségű 18-135, amihez képest - ha már a súly szóba került - másfélszer olyan nehéz a Fuji ugyanolyan átfogású és fényerejű obija. Aztán van egy 18-105mm f4 hasznos extrákkal videósoknak, ennek meg nincs is ellenfele más rendszerben. Szóval maradjunk annyiban, hogy az egyik gyártó obiparkja ebben jó, a másiké meg abban. ;)

A legjobb fényképezőgépek 200e alatt (árak, objektívek, főbb jellemzők tényszerűen és részletesen): https://sites.google.com/site/milcrendszer/

(#52374) Muerte68 válasza Econ (#52373) üzenetére

Muerte68
(addikt)

Itt pont a zoom obiról konkrétan olcsó teléről volt szó, illetve arról a sztereótípiáról volt szó hogy a Fuji-ra minden objektív drága.
Vannak a Sony-n is jó objektívek bőven csak pont az alap zoom meg a fényerős zoom hibádzik sajnálatos módon.
Sok mindenben jó a Sony, elég sokszor volt most is ajánlva csak az zavaró hogy mindig jön ez a nincs olcsó obi a Fuji-ra dolog pedig van meg persze drága meg nagyon drága is de az alap igényeket bőven le lehet fedni olcsó obikból is.
Az 50-230 pld kb egy árú mindkét rendszeren.

(#52375) Mirman válasza Econ (#52373) üzenetére

Mirman
(őstag)

Canonra is jön a Sigma sor idén .

Előzőekhez visszatérve konkrétan arra gondoltam hogy fujira pl ott van az 55-200 3.5-4.8 ami majdnem fele annyiba kerül mint a Sony 70-300 , fenyerosebb és sokkal kisebb .

(#52376) vihartigris válasza Mirman (#52375) üzenetére

vihartigris
(senior tag)

A Sony 70-300 FF vázakhoz lett tervezve, más kategória.
A Sony-nak az APSC vázra az 55-210-es obija ami olcsó (nem fényerős).

bármi reciproka a semmi

(#52377) xXxian válasza TBMC (#52371) üzenetére

xXxian
(senior tag)

Azért olvas utána mennyire (vagy mennyire nem) fejleszti a Sony a 6-os szériát.

Nem kizát, hogy érdemesebb 7-esben gondolkodni, ha Sony mellett teszed le a voksod.

[ Szerkesztve ]

(#52378) Mirman válasza vihartigris (#52376) üzenetére

Mirman
(őstag)

Igen , ezt mondom hogy Sony rendszerben ha gondolkodik valaki akkor jelenleg nincs jó minőségű feldolgozható árú tele objektív ( a belépő Sony kit tele egyértelműen nem az , mint ahogy ugyanennek a Fuji verzióját sem sorolom ide ) .

(#52379) lugosi válasza xXxian (#52377) üzenetére

lugosi
(félisten)

Nem fejleszti a Sony a 6-os szériát? Nekem nem úgy tűnik, a 6400-at pl sokat dicsérik, főleg AF-ben.

(#52380) tvamos válasza Muerte68 (#52368) üzenetére

tvamos
(veterán)

Fringer EF-FX adapter probaltam X-T1-en, 35, meg 85mm Sigma Art-okkal. Az patentul mukodott. (AF is.) Nem volt rossz sebessegben sem, de sajnos szurkuletben nem volt lehetosegm tesztelni. Tetszos.

(#52371) TBMC
Az A6400 vaz AF mindent visz, ha futja ra... (Ugy ertem, a felsoroltak kozul.)

De ha netto 250 a keret a vazra, akkor mar majdnem belefer egy Fujifilm X-T30.

[ Szerkesztve ]

Minden, amit leirtam, csak a szubjektiv velemenyem, a valosaggal valo barmi nemu egyezes csak a veletlen muve!

(#52381) MittuDomain_ válasza Mirman (#52375) üzenetére

MittuDomain_
(senior tag)

Jön rá Sigma sor? EF-M bajonettel, nem kell FF adapter sem?
Nagyon jó hír, köszi. Még mindig nem voltam hajlandó megvenni a 22mm/f2.0-t, ha lesz valami hasonló jó áron, lesz egy vevőjük!

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#52382) Mr.Csizmás válasza vihartigris (#52376) üzenetére

Mr.Csizmás
(Topikgazda)

az a 70-300 optikailag a minolta classic, csak a koszorút cserélték ki az optikai tagok körül.

(#52381) MittuDomain_ na oda pl. elkéne egy effx2 szintű AF+lensturbo megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#52383) TBMC válasza xXxian (#52377) üzenetére

TBMC
(addikt)

a 7-es széria mellett tenném le, de ott az mk iii ami megfelelő lenne. viszont az anyagiak miatt az sajnos off :(

a 6400 mellett voksolnék még mindig (az autofocus rendszer illetve a 120fps miatt, ha már a videós részt nézzük - fotózást illetően nem látok nagy különbséget az említettek között), bár picit félek, hogy lehet tényleg offolni fogja a Sony a 6os szériát, bár ez év februárjában került piacra a 6400 - tudtommal.

egy másik kérdés:
bejelentést követően kb mennyi idő elteltével kapható az adott váz? jelen esetben gondolok itt az augusztus végén elvileg bejelentésre kerülő 90dre illetve m6 mark ii -re.

mert lehet ezeket még megvárnám, s ezt követően hoznék egy végleges döntést.

:R

(#52384) MittuDomain_ válasza TBMC (#52383) üzenetére

MittuDomain_
(senior tag)

A Canonra nem jellemző, hogy sokáig húzza.
A nagy piacok (USA, Japán, Nyugat-Európa) gyors kiszolgálása után jövünk, szerintem launch + 2 hónap, maximum.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#52385) MrChris válasza TBMC (#52383) üzenetére

MrChris
(veterán)

Elvileg jön két Sony aps-c váz, augusztus 29/30-án lesz bejelentve. A6200, gondolom az A6400 alá és egy A6700 ibisel.

(#52386) TBMC válasza MrChris (#52385) üzenetére

TBMC
(addikt)

és Mittudomain: nagyon köszönöm.
akkor szeptemberig mindenképp várok, aztán majd a specifikációk és az árak döntenek :K

a végleges döntés előtt még jelentkezek :B

(#52387) PuMbA válasza TBMC (#52386) üzenetére

PuMbA
(félisten)

Az árak a pénzvisszafizetéses akciókban lesznek a alacsonyak :) Új termékek árai mindig többek, mint amennyire be fog állni pár hónap múlva.

[ Szerkesztve ]

(#52388) TBMC válasza PuMbA (#52387) üzenetére

TBMC
(addikt)

köszönöm az infót, viszont sajnos 2-3hónapon belül szeretnék vázat vásárolni. meglátjuk, hogy alakulnak :U

[ Szerkesztve ]

(#52389) tvamos válasza TBMC (#52388) üzenetére

tvamos
(veterán)

Masreszt viszont mindig azt szoktak mondani, hogy erdemes az objektivekre raszanni a penzt, es a vazon kotni inkabb kompromisszumot, mert az objektiv lassabban avul, (jobban tartja az erteket,) a vazat surubben csereli az ember, raadasul a mai vazak azert eleg jok. Akkor viszont lehet, hogy az M50 + jobb objektivekre lehetne ramenni. Es azert az a dual pixel AF nem szar, van szemre fokusz is... mondjuk az egyszemu oroszlant nem biztos, hogy megtalalja. Pl. itt is, milyen jol fogja a szemuveges kriplit: [link], raadasul EF adapterrel. Nativ obikkal megjobb.
Persze, az A6400 jobb, es tudja az allatokat is, meg mindent, ha jut + objektivekre.
Szenzorban is jobb a Sony, mint a Canonok, de szerintem vallalhato az M50, foleg, ha futja melle fenyeros objektivre: [link]
Itt meg sportot is fotoz vele: [link] . Gondolom az edzoterem nem sokkal mozgalmasabb, mint a kosarlabda...

[ Szerkesztve ]

(#52390) Darko_addict

Darko_addict
(őstag)

Sziasztok!

A kérdésem részben ide tartozik, részben a "Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?" topikba, de most itt kezdek. :)
Voltam kirándulni, és a képek egyik felét egy középkategóriás telefonnal, míg másik felét egy Nikon D3100-zal készítettem. Persze össze nem lehet hasonlítani a képeket, viszont a Nikon cipelése nekem sok erőfeszítéssel jár és gondolkodom, hogy lecserélném egy kompakt gépre. Ezt eladnám (két objektívvel) és az árából új vagy használt digitális kisgépet vennék. Még nem tudom, hogy cserélhető objektíves kompakt gépek is szóba jöhetnének-e (az ár miatt), de gondolatban minden játszik.

Első kérdésem, hogy mekkora "veszteséggel" lehet számolni? Adott egy számomra tök jó gép, minőségben nem is kívánnék többet, ellenben nagy és jelenlegi piaci ára elég szerény. Vajon azért, hogy kisebb gépet vehessek ennek az árkategóriájában (pluszt nem akarok adni érte) miről kell lemondani? Lehet valós alternatívája egy kompakt gép egy DSLR-nek (árszínvonalat figyelemmel tartva!) teljesen amatőr kezek között? Kérdezem ezt tőletek, akik sok mindent láttatok már, nekem pedig nagyon szerény tapasztalatom van ezekkel kapcsolatban. Videózni nem szoktam, semmi extrára nincs szükségem (WiFi, érintőképernyő), amennyiben ezek jelentős felárral járnának.

Látom, hogy itt nagyon komoly témában vagytok százezres vázakkal és milliós kitekkel, de remélem valaki megszán és ad egy-két tippet. :)

Köszönöm előre is!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#52391) A Zéé válasza Darko_addict (#52390) üzenetére

A Zéé
(őstag)

Nappal, jó fényviszonyok közt nem lesz nagy kompromisszum egy jobb kompakt. Nálam most öcsém Olympus Stylus 1-e van, és 100-200as ison nincs gond. 400 már cink, 800 már felejtős (D3100- al lövök 3200-al is, ha kell).
Sztem minimum kell egy újabb fajta m43 szenzor, hogy ne fájjon nagyon a le váltás.
Kompaktból így nem sok marad sajnos. HA-n van most egy Panasonic LX-100, ha a gyutáv elegendő, akkor az. Ha elég a fix 23mm, akkor Fuji X100, ami APS-C szenzoros, és kb. ugyanazt a dinamikát és zajszintet tudja, mint a D3100. Nekem más nem jut eszembe.

Ezek után maradnak a cserélhető obis rendszerkompaktok. Panasonic/Olympus féle m43, vagy a Fuji és a Sony APS-C. Bár ezek is a komoly méretelőnyt a kisméretű fix obikkal tudják igazán. Szerintem.

Just a simple Lineman...

(#52392) asdf_ válasza Darko_addict (#52390) üzenetére

asdf_
(addikt)

A két obit, hogy melyik az, azt azért lehet, hogy érdemes lenne megosztani a nagyérdeművel, hogy mi az :D 90%, hogy a két kit, de azért biztosamituti...

[ Szerkesztve ]

(#52393) Darko_addict válasza asdf_ (#52392) üzenetére

Darko_addict
(őstag)

Nikkor 18-55 és Nikkor 55-200 plusz Nikon HB-37 hood (töltő, kábel, kistáska).

@A Zéé
Köszi a tippeket, jó kiindulási pontok!

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#52394) TBMC válasza tvamos (#52389) üzenetére

TBMC
(addikt)

jobban hajlanék az anyagiak miatt is a Canon felé(továbbá mert korábbi dslr vázaim is mind canonok voltak, így nagyjából ismerős az objektív park), viszont a 120fps illetve a jóval több akkuidő nem jönne rosszul + az időjárás állóság sem, ha síelni is magammal vinném :( .
ezért is agyalnék az m6 mark ii-n, ha az ígéreteknek megfelelően jobb akkuidőt, illetve 1080p 120fpst fog tudni, továbbá ha árban sem fog elszállni, mert akkor az mellett tenném le a voksom :K a 90d is vonzó lenne, viszont úgy döntöttem, egyszerűbb lenne a dslr világ helyett a milcbe kezdeni a méret miatt. kicsi, kompakt, könnyű. mivel fotózásnál nem sűrűn látok különbséget, videózásra sokkal praktikusabb számomra a könnyebb gép, esetleg egy kisebb méretű gimball.

(#52395) lcdtv

lcdtv
(tag)

Sziasztok! Kérdés Canon M50 vagy Fujifilm T100 vagy X-E3. A fókuszpont száma mennyire számít. 143 vs 91 vs 325. Az E3 esetén a APS-C CMOS X-TRANS III mennyivel vagy miben jobb?. A fókuszálás gyorsasága melyiknek a jobb? Köszi

(#52396) soldier2

soldier2
(senior tag)

Sziasztok.
Szép lassan kiöregedett Panasonic bridge gépem utódját keresem, és ahogy illik el is vesztem a lehetőségek között. Mondhatni évek óta szemezek a FF vázakkal (kezdetben DSLR, aztán MILC), és eddig mindig meggyőztem magam, hogy igazán nincs rá szükségem, de a bogár folyamatosan visszatért, és most úgy adódott, hogy ha le nem beszéltek róla, akkor belevágnék.
A gépet kizárólag hobbi célra használnám (család,város, beltér, makró, kutyák), van némi alaptudásom fotózásból, de számítok rá, hogy ha ki szeretném használni a gép tudását akkor további pénzt/időt kell szánnom képzésre is.
Hosszas olvasgatás után a Sony A7III-at néztem ki (bár volt ahol inkább az A7R II-t ajánlották inkább) (kezdésnek talán a Tamron 28-75 f2.8 obival, de ez azért már a fájdalomküszöböt átlépi, a "kit" objektív nem tudom mennyire lenne kompromisszumos kezdésnek).
Olvasgatva azért elgondolkodtam egy APS-C szetten is, mivel itt már kezdésnek egy ütősebb objektívparkal indulhatnék. Itt leginkább a Sony 6400 vagy a FujiX-T30 (esetleg a T3, ha szerintetek is megéri a különbséget).
Röviden úgy is összefoglalhatnánk, hogy "kell-e egy amatőrnek a FF, ha nem APS-C-n merre induljak"?
Természetesen más gyártók, más gépei is érdekelnek, csak eddigi infóim alapján ezekre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#52397) lugosi válasza lcdtv (#52395) üzenetére

lugosi
(félisten)

X-E3-ra szavazok ezekből.

(#52398) zsolt0017

zsolt0017
(tag)

Sziasztok :)

A véleményeteket szeretném kikérni, ugyanis már megvan a két kiszemelt rendszer. Előszónak csak annyit, hogy első sorban tájkép és portré fotózás a cél, aztán ha összejön, talán egy kis rendezvény, esküvő, de ez nagyon távoli és nem is igazi cél. Az első a sony a7iii lenne sigma 14-24mm 2.8 (reméljük, kapható lesz mielőbb), sony fe 35mm 1.8, sony 85mm 1.8 és 70-200mm f4 obikkal. A masodik a nikon z6 14-30mm f4, 35mm 1.8 és 85mm f1.8 obikkal. Utóbbihoz ugye sajna nincs még tele zoom és kérdéses, hogy mikor lesz f4, ami szerintem nekem elegendő lenne. Ezen kívül még azon vacilálok, hogy a sony za 55mm 1.8 illetve a nikon 50mm 1.8 adna-e bármi pluszt az egészhez. A keretbe talán be tudnám szorítani, főleg a nikonnál, ahol ugye a tele zoomra várni kéne. Az, hogy a nikon nem eszik két kártyát, jelenleg egyáltalán nem zavarna, viszont a jobb ergonómia igenis tetszene.

Előre is köszi a válaszokat, szép estét nektek.

[ Szerkesztve ]

(#52399) MrChris válasza lcdtv (#52395) üzenetére

MrChris
(veterán)

XE3+18-55 2.8-4 ois egy jó kis szett.

(#52400) lcdtv válasza MrChris (#52399) üzenetére

lcdtv
(tag)

Köszi! X-E3 esetén nem fogom hiányát érezni a beépített vakunak?

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.