Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52201) #31733248 válasza vond (#52199) üzenetére


#31733248
törölt tag

Attól, hogy gyenge a nagylátós képszéle egy obinak, még tud ám villámgyorsan fókuszálni. :)

(#52202) vond válasza #31733248 (#52201) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ezért írtam, hogy ennek nézzen utána. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52203) kacsyx válasza Muerte68 (#52189) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Hogy ezt a műanyagozást honnan szedik az emberek, nem is értem. Ja, ugyanúgy műanyagból van mint random egy dslr vagy másik milc.
Nem csúszik, nem kopogósabb mint bármelyik másik (ki pöcögteti a körmével, őszintén?), nem ropog sehol sem, nem lehet benyomni sehol. Mivel az egész gép kicsi, kompakt, még masszívabb hatást is kelt szerintem mint egy nagy gép.
Szóval egyáltalán nem értem, miért sz@rozzák egyesek a burkolatát, az égvilágon semmi baj nincs vele. Aztán lehet csak én fogtam ki egy vattával kitömött darabot...

(#52204) asdf_ válasza kacsyx (#52203) üzenetére


asdf_
veterán

Az 1100, 1200, 1300D-ből. Amik azért tényleg elég tejfölöspohár feelingűek. Az ugyanolyan műanyag, mint egy milc, az meg azért nem jó, mert jópár milc olyan, mint egy tank, és ha valaki azt mondja, hogy azzal verte be a szöget a falon, kb. elhiszed neki.

[ Szerkesztve ]

(#52205) MittuDomain_ válasza asdf_ (#52204) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Igen, az M5 amit használok garantáltan alkalmas lenne egy új lakás összes képét felkalapálni a falra, de a Fuji-k nagy része így dettó ilyen...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#52206) Mr.Csizmás válasza kacsyx (#52203) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

azért más érzés egy suzuki műanyag dslr lufit fogdosni, mint egy 1/3 akkor térfogatú, ua súlyú fémkockát :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52207) PuMbA válasza asdf_ (#52204) üzenetére


PuMbA
titán

Az alsó kategóriás DSLR-ek is mindent kibírnak :) A különbség csak az anyaghasználatban van, de egyik sem gyengébb a MILC-eknél. A szögbeverést egyébként láthatod a videóban, ha tovább nézed.

[ Szerkesztve ]

(#52208) haruspex válasza kelzsoca (#52196) üzenetére


haruspex
aktív tag

Szia!

A Panasonic gx80 12-32-vel akciókban be szokott nézni 140 alá, ebben az árkategóriában-ha nem sürgős-én leginkább azt venném, az esetleges felárat megéri szerintem.

(#52209) asdf_ válasza PuMbA (#52207) üzenetére


asdf_
veterán

Ettől még kézbefogni broahh….

(#52210) expander válasza kacsyx (#52203) üzenetére


expander
senior tag

megfogdostam elotte en is, nekem sem tunt annyira gagyinak :N

egyebkent egy ilyen szett lett a vege: M50 + 15-45 + 50 1.8 + EF-EOS M adapter

kezdesnek meg egy "regebbi" tele es remelem egy ideig elleszek veluk :)

(#52211) MittuDomain_ válasza expander (#52210) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Jó választás, sok sikert hozzá, használd egészséggel!
Én egy minimálabb szettel (M5 +Canon 15-45 + Meike adapter + Yongnuo 50/1.8 II + Tamron 80/2.8) tolom teljes megelégedéssel, szerintem egy ideig nem is fog neked hiányozni semmi*.

* Csak tok, állvány, memkari, pót akksik, esetleg pár szűrő. Igen, ez az alsó sor kb. 30e, sajnálom.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#52212) nozs23


nozs23
addikt

(#52186) vond; (#52187) Muerte68

Megnéztem a gépeket. Leszűkítettem a Sonyra és Panára. Az említett felhasználásra (portrék, tárgy/hangulatfotók, rendezvények) melyik lenne az alkalmasabb? Az obi választék is fontos.
Fogásra bejött mindkettő. Sony: nincs touch focus, stabi. Pana: gyengébb szenzor és fókusz(?).

[ Szerkesztve ]

(#52213) Tin_Shield válasza nozs23 (#52212) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Mindkét gép alkalmas a feladatra, a kulcs a megfelelő objektívek megtalálása. Az MFT jobban áll objektívek terén, főleg ha zoomról van szó. Jó minőségű fixek vannak mindkét rendszerre.

(#52214) GreatL


GreatL
őstag

Videóra videokamerát kell venni, azok mindegyike tud legalább jpeg képet is készíteni. Ha most nem szerkesztgeti akkor később sem fogja, ismerek ilyeneket.

[ Szerkesztve ]

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#52215) asdf_ válasza GreatL (#52214) üzenetére


asdf_
veterán

Videóra videokamerát kell venni

Ez már nagyon régóta nem igaz, tessék elfelejteni.

(#52216) PuMbA válasza expander (#52210) üzenetére


PuMbA
titán

Fillérekért vannak alig használt 55-250 IS STM-ek :)

[ Szerkesztve ]

(#52217) Mr.Csizmás válasza PuMbA (#52216) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

50/1.8 mellé egy még aljább obit? :U nemá. pont azért olcsó, mert a (kép)minőséggel arányos az MSRP-je is.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52218) PuMbA válasza Mr.Csizmás (#52217) üzenetére


PuMbA
titán

A 30-35 ezres használt tele obikhoz képest sokkal jobb, mert a teljes zoom tartományban körülbelül ugyanolyan éles és csak 50k-ba kerül :) A legtöbb hasonló áru obi vagy az elején vagy a végén erősen belágyul. Azért írtam, hogy felesleges a leg-legolcsóbbat venni, ha ilyen van.

[ Szerkesztve ]

(#52219) Szevaszam


Szevaszam
csendes tag

Sziasztok!

Új gép vásárlásán gondolkozom a gép és obi kb. 150-170.000 Ft közötti keretet szánok rá. Főleg a fotózás elsajátításához és tanuláshoz keresek gépet, elsősorban tájképeket és családi képeket szeretnék vele csinálni. DSLR vagy MILC vonalon nem tudok állást foglalni, viszont elég nagy kezem van hússzú ujjakkal, így nem lenne baj ha kényelmesen fogható lenne a készülék.
A következőket néztem:
- Sony Alpha 6000 (ezt fogtam kézben, nem tűnik túl kényelmesnek, de megszokható)
- Panasonic GX80
- Nikon D3500

Szerintetek melyiket érdemes megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#52220) Tin_Shield válasza Szevaszam (#52219) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Olympus E-M10II + gyári markolat?

(#52221) StLui


StLui
veterán

Itteni tanakodás, olvasgatás után megvettem a D5600 kit-tet, itt le is írtam mivel teszteltem és raktam egy képrészletet is. Ma visszaadtam az áruháznak. "Próbálni" csak magánszemélyként lehet, ha egyből cégnek veszem nem tudom visszaadni ha nem jön be. Most újra venném akár ugyanezt, csak cégnévre már.
Van jobb ötletetek max 250 eFt-ig ennél, a linkelt célra elsősorban? (gondolom ha erre jó, akkor a többire pláne, családi progik, városnézés, hasonló)

Ha ezt szeretném újra, akkor ma holnap meg kellene vennem, mert fogynak, és lejár az akció :R

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#52222) Stephan89


Stephan89
aktív tag

Sziasztok!

Miután eladtam a Panasonic G7-et, most lehet, hogy ismét vennék egy gépet (bár a feleségem még nem tud róla :D )

- Amire használnám: kirándulások során városban, street fotók, család, lehet, hogy hamarosan gyerek fotózása.
-Kezdő vagyok, csak minimális tapasztalatot szereztem a Panával.
- APS-C szenzort szeretnék.
- Csak újat, gyártói garival.
- Amit néztem eddig, illetve érdekelne:
1. Sony A6000 kit obival, plusz esetleg egy 50mm 1.8-as obi portréhoz. Itt milyen árkategóriát és gyártót érdemes nézni? Ez jó lehet? [link] Milyen minőségű ez az obi?

2. Ne kövezzetek meg: Nikon D5600, kittel most akcióban még pár napig. Plusz: 50mm 1.8: [link]
Erről az obiról nagyon jókat olvastam. A Sony-é van ilyen jó? Melyik géphez kapnék olcsóbban obikat, ugyanolyan minőségben?

3. Bármi, amit a fenti gépek árkategóriájában javasolnátok.

Kérlek segítsetek dönteni. :)

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#52223) csacsi77 válasza Stephan89 (#52222) üzenetére


csacsi77
senior tag

A linkelt Sony obi A mountos. Az újabb Sony gépek pedig E mountosak. Ha 50mm-es portréobit akarsz, akkor ez kell neked Sony-ra. Stabilizátoros, APS-C-re kifejlesztve és nagyon jó képminőséggel. Bátran vedd meg.
A Nikon D5600 is egy jó általános gép. A hozzá nézett 50mm-es obi is nagyon jó. A Sony itt előnyben van, mert abban van stabi, míg a Nikonban nincs. Ha bejön a dslr forma, akkor azt is nyugodt szívvel vedd meg. Menj el egy boltba és fogdosd meg mindkettőt. Lehet ott el is dől melyiket veszed meg. Melyik áll kézre, melyiket fogod meg szívesebben. Képminőségben kb. ugyanaz lesz mindkettő.

Öreg fater megoldja!!!!

(#52224) Wlac


Wlac
Ármester

Sziasztok!

Fényképezni szeretnék, csak éppen azt nem tudom, hogy mivel és hogy mit. Viccet félretéve, egy olyan gépet keresek, amivel az utazások során kiválthatnám a mostani telefonos megoldást, mivel rengeteg képem használhatatlan nem csak a képek alacsony részletessége, hanem az állandó fókuszhibák miatt is.

Mindemellett azonban lehet, hogy a későbbiekben jobban elmélyednék a fotózás világában (a videózás nem mozgat, nem kell a kamerának tudnia). Tetszenek a timelapse felvételek és az olyan képek is, amelyeken látszódnak a csillagok (csak a háttérben, nem konkrét csillagfotózás), ezért úgy gondolom, hogy egy kompakt gép helyett inkább egy MILC-re ruháznék be, amivel később tudnék az objektívekkel játszadozni.

Nagyjából 50 ezer forintot szánnék a gépre, de valamilyen szinten rugalmas ez a keret, és nem probléma az, ha használt. Ezen az áron van olyan váz, ami megfelelne nekem? Végiggörgettem a Hardveraprót, de az az igazság, hogy fogalmam sincs, hogy mit érdemes nézni, milyen tulajdonságokra figyeljek oda. Egyáltalán jól gondolom, hogy MILC kell nekem, és nem DSLR? Vagy érdemesebb lenne az utóbbit keresnem?

Köszi előre is!

“The wha-"

(#52225) Stephan89 válasza csacsi77 (#52223) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Köszönöm! Utcára / családi pillanatok fotózására 35mm vagy inkább 50mm lenne jobb APS-C szenzorral?

[ Szerkesztve ]

(#52226) vond válasza Stephan89 (#52225) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Attól függ, mi a téma. Nekem mindkettő szűk lenne.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52227) GreatL válasza Wlac (#52224) üzenetére


GreatL
őstag

50-ért milcet ne akarj... vegyél egy dslr-t az 50-ből (a legegyszerűbb kezdőgép lesz 2010-ből kb.) ahhoz valamilyen stabilizátros zoomobi. Később majd kitalálod mi lesz a jó, ennyit nyugodtan ki is dobhatsz akár később.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#52228) csacsi77 válasza Stephan89 (#52225) üzenetére


csacsi77
senior tag

Ahogy el is hangzott, mikor mi. Egy szobában az 50mm túl szűk, de lehet még a 35mm is. Ezt így általánosan nem lehet megmondani. Ugyanígy utcára jó lehet mindkettő, de a téma határozza meg.
Aki bizonytalan és/vagy kezdő szerintem jobban jár egy zoom obival és egy kis idő múlva úgyis kialakul, hogy melyik gyújtótávolság jön be neki. Akkor aztán célirányosan meg lehet venni azt, amelyik kell.

Öreg fater megoldja!!!!

(#52229) MittuDomain_ válasza csacsi77 (#52228) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Az nem csak egy szobában szűk, hanem mindenütt, utazásra a nagylátó (vagy a kitobi mellé egy halszem) sokkal hasznosabb.
Egy 35ös üveggel nem tudsz közelről a lábától lefotózni egy templomot pl, egyszerűen nem fér bele.

Portrézni viszont lehet a nagylátóval is, csak közelebb kell menni.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#52230) vond válasza MittuDomain_ (#52229) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"Portrézni viszont lehet a nagylátóval is, csak közelebb kell menni" - És lesznek szép karikatúra fejeid. :DDD Azért ez nem ilyen egyszerű.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52231) m3ss válasza Stephan89 (#52225) üzenetére


m3ss
veterán

ha ketto kozul kell valasztani egyertelmuen 35. de inkabb a 23mm kornyeke (ekv 35) az igazan univerzalis latoszog. ha 1 fix obit vihetnek az altalad irt temakra, nem is kerdes hogy az ekv 35 lenne az.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#52232) vond válasza m3ss (#52231) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, az sem volt tiszta, hogy APS-C 35-ről és 50-ről volt szó, vagy átszámított FF-ről? Ekv. 35mm már elég élhető, de sokszor még az is szűk. Persze témától függ ez is.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52233) m3ss válasza vond (#52232) üzenetére


m3ss
veterán

hja teman meg fotoson sok mulik. utcara en is meg nagyobb latoszoget szeretnek. nagyon csiptem a 24,50 parost, foleg kreativra. de emberek fotozasara/random csaladi kepekre meg eleg kompromisszumos a 35mm-nel szelesebb latoszog.legalabb annyira mint apsc-n az 50mm atlagos meretu szobakban.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#52234) MittuDomain_ válasza vond (#52230) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Jóvanna', nem kell mindig kötekedni.
Én is tudtam mikor leírtam hogy igen, meg lehet csinálni, csak az eredmény kicsit más lesz. :P

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#52235) Hopkins95 válasza Muerte68 (#52167) üzenetére


Hopkins95
addikt

(#52166) Hopkins95 Ha nem baj a lasabb fókusz akkor van egy XE1-18-55/2,8-4-es obival tokkal plusz aksival fölrakva,az belefér.

Légyszi egy linket dobjatok erre, én nem találom. :(

Utánanéztem jobban és igencsak jónak tűnik, főleg a használt ára.
Mivel egyiken sincs touchscreen, így elgondolkodtam rajta azért, hogy ez vagy a Sony Alpa a6000 legyen használtan. Gondolom a Fujihoz olcsóbb objektíveket kapni, ami ott egy plusz talán. De egyébként meg a Sony színvilága jobban tetszik kicsit(néztem képeket neten). Nem könnyű eldönteni.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#52236) Mr.Csizmás válasza m3ss (#52231) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

fuji 23/2 WR :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52237) konyi79 válasza Wlac (#52224) üzenetére


konyi79
addikt

Az a helyzet nagyon szűk a kereted.
Utazósnak a MILC valóban jobb választás, meg úgy általában nem véletlenül népszerű itt a topikban is a DLSR-ek ellenében. Azoknak is megvan az előnye, de az nem a mobilitás.
Jó lenne egy keresős váz, ki tudj lépni a telefonnal point-and-shot világából, de MILC-ből ami szóba jöhet a NEX-6, X-E1, E-M10 is több, ha épp van eladó kitobival. Még talán a Pana G3 v. G6, de azok azért szenzorban mai szemmel az ajánlott alja nagyon.
Esetleg nézegesd a Sony NEX3 v. NEX5 verzióit (a 14Mp-es első verziókat kerüld), az igaz kereső nélkül, de elég aprók hordozni, amennyiért mennek ma már nem igazán veszíthetsz már raktuk, a szenzor meg elég jó bennük. Itt találsz némi infót róluk, vagy ha kérdés van segítünk itt vagy a topikjában.
Fuji vázairól áttekintőt itt találsz, az mft alá tartozó vázakról ha kérdés van itt vagy a topikjában kaphatsz segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#52238) konyi79 válasza StLui (#52221) üzenetére


konyi79
addikt

Nem rossz váz az 5600, de kb pont az ilyenekért, mint a linkelt képed, ahogy mögélőtte a fókuszt nem szeretjük a tükrösöket erre. Persze ilyen gyors témát meg meglőni, ami hozza az 5600 fókuszsebességét gyors MILC kellene, ami meg nem annyiba kerül.
Ez így patthelyzet :)
Azaz ha tetszett a Nikon, ne agyald túl, vedd meg és használd örömmel.

(#52239) konyi79 válasza Szevaszam (#52219) üzenetére


konyi79
addikt

A három váz kialakításban eléggé eltér egymástól. Mielőtt döntenél, szerintem meg kellene fogdosnod őket,, aztán visszajönni a tapasztalatoddal. A GX80 remek kis, gép, de rettentő kicsi. Ez lehet előny is, de hátrány is. A D3500 a másik véglet méretben a 3 közül, míg a 6000 egy jó középút is lehet, de annak is megvannak a korlátai már 2019-ben.

(#52240) konyi79 válasza Matska (#52193) üzenetére


konyi79
addikt

Ha a Sony 1650 korlátait valaki tudomásul tudja venni, ma alapkitben videózni kevés fényben elég nehéz az a6300-at elverni ár-értékben.

(#52241) Muerte68 válasza Hopkins95 (#52235) üzenetére


Muerte68
addikt

A hardver aprón volt,de már nincs megnéztem szerintem hamar elvitték már csak az obi miatt is az magában 80000ft min.
Általában ami olcsó arra gyorsan kell lépni az ilyenekre hamar lecsapnak.

A Fuji objektívek nem a legolcsóbbak de jók-és vannak nem úgy mint a Sony kissé hiányos zoom választéka :)

A 16-55-40000ft-az 50-230-60-70000ft- a 18-55/2,8-4-80000 ft körül szokott lenni+a 28/2,8-35-40000ft körül.
Meg van egy csomó jó és drága zoom és fix hozzá :)
Ja meg van a 15-45 palacsinta,az is egész olcsón kifogható.

A Sony kit obija kompromiszumos a szélein,van egy olcsóbb tele-fényerős zoom nincs,meg vannak nagyon drága obik még hozzá.
Van egy olcsó 16-30-60-as Sigma sor-Kb 40000 garival-meg lehet hozzá venni MC11-et 60000 körül meg Sigma zoom obikat azzal van fényerő.
Nem olyan gyors mint a natív obi de af-meg kicsit nagy is az obi meg az adapter is.
Maga az A6000-egy jó gép a kit obi szokható a Sigma fixek jók meg van egy 50/1,8-is még elfogadható áron-csak a továblépés nehézkes,de ha elég ez az obikészlet akkor jó vétel,a fókusza nagyon jó,jók a szolgáltatásai a képminősége.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#52242) Hopkins95 válasza Muerte68 (#52241) üzenetére


Hopkins95
addikt

Köszi ezt a sok infót! :R :B

Igazából a Sonyhoz azt a 16 mm-es pancake objektívet néztem, aztán megtaláltam róla ezt a tesztet a Youtube-n ahol a normál kit objektívvel van összevetve és a szélein a kit objektív sokkal jobban teljesít, míg középen a 16 mm-es palacsinta kicsit élesebb. De lényegében az igényeimnek mindkettő objektív teljesen megfelel, telefonról érkezve ott teljesen általános dolog, hogy a kép szélei puhábbak, hát még a telefonos ultrawide lencséken, ott meg pláne. :U

Találtam Sony a6000-eset többet is most aprón, szerintem azt fogok venni kit objektívvel. Csak picit a kamera szoftver miatt aggódok, hogy mennyire könnyen kezelhető vagy nem, de ahogy láttam a Fujinak is hasonlóan sok beállítása van.

Igazából örültem volna egy Touchscreennek rajta, na de azokat már 450 Euro felett mérik csak magát a vázat, az meg már úgy tényleg sok lenne. Aztán az Olympusnak igaz hogy az van, de a 4:3-as képarány meg nem tetszik, meg tegnap felhívva az egyik ismerősömet aki Canon tükörreflexessel fényképezik jó ideje, elmondta, hogy neki első gépe Olympus volt és akkor ott át kell méretezgetnem a képet ha 3:2 képarányút akarnék és hogy ő azt azért nem ajánlja. Aztán néztem pár fotót az Olympusszal és bár a színe meg minden nagyon jó volt, de a képméret nem tetszett. Úgyhogy aztán úgy döntöttem, hogy bár kicsit fájón de az érintőkijelző hiányánál meg kell kötnöm a kompromisszumot.

Azért az objektíveket amiket javasoltál még megnézem mindkettőhöz az árukat is figyelembe véve, hogy mik a lehetőségek. :R

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#52243) Tin_Shield válasza Hopkins95 (#52242) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Azért az Oly képeit nem kell utólag egyesével átméretezni, kiválasztod a neked tetsző képarányt a 4:3 helyett, mondjuk 3:2 vagy 16:9, és akkor mindent abban látsz már a komponáláskor. Persze párszáz pixelt így eldob a gép, de marad így is elég. Illetve raw-ban elmenti a teljes képet, ha utólag kiderülne, hogy más képarány jobban állna a képnek mint amiben készült.

(#52244) StLui válasza konyi79 (#52238) üzenetére


StLui
veterán

Köszönöm, marad akkor az 5600, látod én észre sem veszem, hogy bármi gond lenne a képpel, ez egy elég nagy kivágás, kb az ötöde a képnek. Ja és akiket fényképeztem azok is odavannak a képektől a szokásos telefonos kattintgatásokhoz képest. Szóval nekem tuti jó lesz akkor. Van olyan ami tud fókuszálni 30-50 méterről miközben lenyomva tartom az exponáló gombot, és esetleg tekerem az obit is közben?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#52245) Wlac válasza konyi79 (#52237) üzenetére


Wlac
Ármester

Köszi a részletes választ! Mi lenne az a keret, amivel érdemes nekiindulnom a keresésnek? Nem is annyira az anyagi lehetőségek korlátolnak (bizonyos szintig), hanem a hajlandóság. Nem feltétlenül szeretnék 150 ezer forintot rákölteni egy olyan gépre, ami számomra nem tud sokkal többet, mint egy 50 ezres. Sokszor volt már, hogy belevágtam egy hobbiba, és mégsem kapott el úgy a gépszíj, ahogy szerettem volna, ezért szeretnék először a gyerekmedencében pancsolni, hogy az alapokat megtanuljam, és eldönthessem, hogy tényleg tetszik-e a fotózás, vagy csak azt hiszem, hogy tetszeni fog. Az eredeti keretet az ilyen hirdetések alapján határoztam meg, de ha azt mondjátok, hogy 30 ezerrel többért találni olyat, ami sokkal jobban megfelel az igényeimnek, akkor nem probléma a bővítés.

[ Szerkesztve ]

“The wha-"

(#52246) lugosi válasza Wlac (#52245) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Érthetőek a szempontjaid, ezért szerintem jó irányba gondolkodsz, ha használtat veszel, így ha nem válik be a fényképezés mint hobbi, akkor sokkal kisebb veszteséggel, vagy akár árában ki tudsz szállni belőle, ha meggondolod magad.
Azzal nem értek egyet, hogy a 150 ezres ne tudna sokkal többet, mint az 50 ezres (értem, hogy úgy érted, hogy számodra, de hidd el, még kezdőként, próbálkozni is sokkal többet tud, és ami fontosabb, nem fog kezdeti kudarcokkal elkeseríteni).

Azt a samsung nx-et érthető, hogy annyiért látod, de ne az alapján határozd meg az induló költségeket szerintem.

(#52247) Muerte68 válasza Wlac (#52245) üzenetére


Muerte68
addikt

Ez pld azért ilyen olcsó mert egy halott rendszer nagyjából semmit nem kapsz már hozzá.
De pld ha nem zavar a lasabb af akkor a Fuji XE1(40-50000)+16-55(40000)egész jó megoldás de m4/3-ból is össze lehet rakni egész jó szettet kb 80-90-amiből már tudsz olyan gépet venni amivel már el lehet lenni egy darabig és ha nem bukta nélkül ki lehet szálni belőle

[link]
[link]
[link]

ezek is job vételek,de rengeteg verzió lehet csak utánna kell menni.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#52248) Mr.Csizmás válasza Muerte68 (#52247) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

16-50

az 55 egy nullával több majdnem ;)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52249) Muerte68 válasza Mr.Csizmás (#52248) üzenetére


Muerte68
addikt

Opsz tényleg :W a 18-55 miatt benne van az újjamban bocs igen 16-50 :R

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#52250) Zedroxine


Zedroxine
tag

Sziasztok!

Feleségem nagyon szeret fotózni, eddig csak telefonnal tette ezt, de pedzegette hogy kéne egy kicsit komolyabb felszerelés.
Mindemellett engem is érdekelt a fotózás mint hobbi.
Egyenlőre csak 1 darab gépet szeretnénk amin tanulni tudunk mindketten.

- Gépre szánt összeg? (Max és nagyon max):
50-180k (használt-új/obival együttes ár/)

- Felhasználás:
Feleség: Többnyire természet fotók, nyaralás vagy kirándulás dokumentálása, esetleg industrial/városi épületek
Én: Egyezik a 'Zasszonyéval + esetleg makro, de az még nagyon kérdéses

- Méret számít?
Ami van azt megszokjuk, csak ne legyen egy ergonómiai hányadék :D Egyikünknek sincs kicsi és/vagy nagy keze.

- Videóra szükség van ?
Az a feature akár ki is maradhat de ha van max 1080p-vel meg leszünk elégedve

- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Inkább használtban gondolkodunk, de persze ha van új ami belefér egy starter obival, akkor jöhet az is.

- Egyéb kívánság, speciális igények?
Egyikünk sem tapasztalt fotós, ezért kellene jó tanuló gép. Én nagyjából képben vagyok, a záridővel, iso-val, stb. Feleség még ennyivel sem (de szép és kreatív dolgokat lő még mobillal is).
Mindenképpen obival együtt szeretnénk vásárolni. Márka kb mindegy, a lényeg hogy ha később belejövünk tudjuk bővíteni a gépet (gondolok itt a bayonett kompatibilitásra pl) de ne legyen nagyon zsebbe nyúlós :D.

Köszi hogy elolvastátok.

PUBG: WonderMonkey ||"Én normális vagyok, a hangok is ezt mondták"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.