Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52751) Mr.Csizmás válasza dabgergo (#52749) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

T3 helyett a H1-et kellett volna próbálnod, az közelebb lenne a másik kettőhöz :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52752) soldier2 válasza Mr.Csizmás (#52751) üzenetére


soldier2
őstag

Annak az AF-a nem rosszabb mint a T3-é?

Dabgergo: "nehezek és még drágák is sokszor"-árban azért olcsóbbak a Sony FF obiknál (még szép), bár APSC vonalon valóban a több pénzbe kerülő darabok közé számítanak és pehelysúlyúnak sem mondanám őket. :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#52753) TayRol


TayRol
veterán

Üdv!

Eddig bírtam gép nélkül, kellene valami 400-500k körül, egy db fényerős zoom-mal, vagy két fényerős fixszel (ekv 50 és 90 kb).
Van valami ajánlott? Legutolsó szettem D610 + Tamron 24-70 volt, szerettem, de a mérete már nagy. Ezért tükör nélküliben gondolkozom.

Van valami tippetek?

Köszi,
TayRol

[ Szerkesztve ]

(#52754) Mr.Csizmás válasza soldier2 (#52752) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

elvileg jobb az újabb fw-kkel.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52755) vihartigris válasza TayRol (#52753) üzenetére


vihartigris
őstag

A mikro négy harmadtól a full frame-ig sok minden belefér.

bármi reciproka a semmi

(#52756) TayRol válasza vihartigris (#52755) üzenetére


TayRol
veterán

ff-em nem volt még milcből, a többi igen.
csak már rég, és nem vagyok képben. :(

oly vázakat nagyon szerettem, csak fényerős obival nem fér bele szvsz a keretbe egy nomális váz. panasonic-kal kapcsolatban semleges vagyok, fujiból x-e3 volt utoljára, azt is drága etetni üveggel. sony dettó, bár az még nem volt hosszú távon piszkálja a csőröm, de ugye az üvegek nem a legjobbak.

ezeket le bírom szűrni, csak azért kérdeztem, hátha most van valami BB, amit lehet ajánlani.

(#52757) vond válasza TayRol (#52753) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Magyarországi új, vagy használt, vagy külföldi (szürke import)? Nagy különbség van az árakban.

Méretben, tömegben mi a maximum, amit még elviselnél?

Videó is fontos, vagy inkább csak a fotó?

Elsődleges fotós terület(ek), amire használnád?

AF, stabilizátor, ergonómia, kezelőszervek, stb.?

Kicsit írj több infót, hogy képben legyünk. ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52758) TayRol válasza vond (#52757) üzenetére


TayRol
veterán

Garis legyen, az a lényeg. Külföldi szürke import is jó lehet.
EM1 Oly a max méret/tömeg - hogy legyen mihez viszonyítani.
Videó nem fontos, tájkép és portré a fő felhasználás.

Af a legfontosabb. Meg a dedikált gombok (iso, rekesz, stb...) :)

Most pl az MM-ben 370e körül van a Sony A7II kitben. Csak ugye anno az EM1 volt a kedvencem, és magasra tette a lécet kezelhetőségben, af-ben, minőségben. De az most nem fér bele.

[ Szerkesztve ]

(#52759) kovsol válasza dabgergo (#52749) üzenetére


kovsol
titán

A7III nagy? A fuji meg a z6 se kisebb igazából. Jó az X-T3 markolata az kisebb.

May the Force be with you!

(#52760) pepeSTAAR19 válasza TayRol (#52758) üzenetére


pepeSTAAR19
csendes tag

A7II kit 370?? Csak én nem találom? :F

Mate 20 Pro

(#52761) TayRol válasza pepeSTAAR19 (#52760) üzenetére


TayRol
veterán

nem... ez az, tegnap még áfa mentes volt, 377e pénzbe került. ehh... googleban az árukereső linkjében még a cache-ben látszik.

[ Szerkesztve ]

(#52762) dabgergo


dabgergo
őstag

Mr.Csizmás: köszi, H1-et is megnézem, bár annyira nem vonz az APSC, ha már ilyen árak és súlyok vannak, jobbnak tűnik a full frame.

kovsol: A7III nagyobb mint gondoltam a képekről, nem mondanám nagynak, de bennem az volt h ha már mirrorless akkor könnyű/kicsit, persze látom h nem ez mostmár a lényeg MILC-eknél, főleg nem a fullframeknél.

soldier2: sonynál van pár jó fix ami nekem pont kéne és nem nagyon drágább mint a Fuji párja, pl 56/1.2 drágább nehezebb és lassabb mint a sony 85/1.8. De tény h Sony obik rohadt drágák úgy általánosságba véve sajnos.

PuMbA: köszi, canonokat is megnézem, sajnos az EUS RP lenne nekem való, de annak pont kisebb a felbontása EVF tekintetében is, de majd kipróbálom köszi!

Nikon Z6,Z7 kapcsán utánaolvastam és vicc de tényleg jelenleg csak auto area módban megy az eye-AF, elképesztő számomra, amíg ezt nem változtatják meg biztos h elég komoly réteget kizárnak...

[ Szerkesztve ]

(#52763) PuMbA válasza dabgergo (#52762) üzenetére


PuMbA
titán

Hát igen, keveset használtan van néha EOS R 500-600k között, újonnan 700k :) RP nem annyira jó, de legalább kicsi.

[ Szerkesztve ]

(#52764) #04331520


#04331520
törölt tag

GX9 vs X-E3

Sziasztok!

Érdekelne melyik jobb gép. Speckót elolvastam légyszí ne olyat írjatok, hogy Panában van vázstabi stb.. Az érzés érdekel tapasztalat alapján.

(#52765) PuMbA válasza #04331520 (#52764) üzenetére


PuMbA
titán

És miből gondolod, hogy más tapasztalata pont neked jó lesz? :) Minden embernek más váz fekszik a legjobban, szóval elég merész dolog szerintem látatlanba venni valamit így. Egy boltban kipróbáltad őket már? Én ezt javaslom.

[ Szerkesztve ]

(#52766) #04331520


#04331520
törölt tag

Gondoltam képes leszek eldönteni, de ezek szerint nem. Köszi az értékes hozzászólásodat.

(#52767) Mr.Csizmás válasza #04331520 (#52764) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

gyk akkor 2 dolog lehet döntő, a fizikai méret (súly) és képminőség, a két opciónál arányosan növekszik (jó, nem mintha bigass lenne az e3), vázon belüli raw konverzió pipa, talán a fuji előnyére lehet hozni a filmszimulációkat, ooc jpg előnyben, ha nem akarsz utómunkázni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52768) MrChris válasza #04331520 (#52764) üzenetére


MrChris
nagyúr

Fotózást elég különbözően megközelítő gépek. Attól függ mire, milyen obival. Fotózásra inkább az E3 a 16-50/2.8-4 obival. GX9 meg egy svájcibicska. 12-32-vel egy kompakt kis gép nagyon jó videóval és fotóval, sok funkcióval.

(#52769) vond válasza TayRol (#52758) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha az AF és a képminőség a legfontosabb, akkor 400-410 ezerért van A7II+28-70, és X-T30+18-55. Sony kitobi azért nem a legerősebb darab, a Fujinon viszont nagyon korrekt. Ha valahol meg tudnál csípni egy A7II-t 200 ezer körül, akkor beleférne a 2.8-as Tamron 28-75.

Lehetne még esetleg APS-C-s Sony-t nézni az AF miatt, ott viszont tudtommal nem nagyon van olyan fényerős üveg, amit érdemes lenne, és keretbe férne a váz mellé.

Ha elég lenne a CDAF is, akkor Oly E-M5II+12-40 Pro pont befér 500-ba újonnan.

Utóbbi mellett akár játszhat egy Pana GX9, G80 is 200-ért, és hozzá vagy egy fényerős alapzoom (Pana 12-35, vagy Oly 12-40), vagy egy sötétebb alapzoom (Pana 12-60), és mellé pár fényerős fix (Pana 20, 25, 42.5, Oly 45, Sigma 1.4-es sorból egy-két darab).

Költséghatékony, és apró alapkit lehet esetleg egy Pana GX80+12-32 150 ezer körül, ami mellé rendesen fel tudnál tankolni fényerős fixekkel.

De ezek az MFT-s gépek azért nem E-M1-ek se AF-ben, se másban. :)

A szürke importos, általában külföldi boltba szóló 1 év garival én a helyedben nem igazán számolnék, ha tényleg fontos a garancia. Akkor már inkább keress olyan használtat itthon, amire van még 1-2 év.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52770) grigo válasza #04331520 (#52764) üzenetére


grigo
őstag

Az érzést tényleg csak te tudod meghatározni, ha kipróbálod. Mert annyi szempont és igény van, mindenkinek más. Én még a két fajta bejglit sem ítélem meg ugyanúgy évről évre.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#52771) TayRol válasza vond (#52769) üzenetére


TayRol
veterán

Ha a tech-séget nézem, akkor tényleg a7ii vagy xt30, ezek közül még egyik sem volt (xe3 igen, mondjuk az kb ugyan az).
Apsc sonyt nem szeretnék, ha apsc akkor már valami régebbi nikon jobb üvegekkel.

Tényleg, az EM5ii csak CDAF... Akkor az kihúzva...

Panasonicnál nem tudom, mi a termékpaletta sorrendje, ezeket meg kell néznem, mi miben különbözik (G, GX, 80-90, stb...), de az obikkal képben vagyok.

Ha valami nem jönne be akkor jobb/könnyebb eladni szerintem is hazai, normál garival, mint szürkeimportossal.

Ezek alapján: vagy sony a7ii kitobival (ami elég sötét, cserébe ff), vagy xt30 a kitobival (netán csak váz és fix-szel - ez már használtan, garival is játszik), vagy használt garis EM1. Panát nem szeretnék, szerintem abban is csak cdaf van, ugye?

Köszi a tanácsot, tippet, keresgélek, hátha.

(#52772) PuMbA válasza TayRol (#52771) üzenetére


PuMbA
titán

"ami elég sötét,"

Nem sötét, mert APS-C-re "levetítve" f/2.4-f/3.8 :) FF-re f/4-es obikból is építhetsz rendszert olcsón, amik a legtöbb esetben elegek lesznek, A választás szabadsága a legnagyobb FF esetén.

[ Szerkesztve ]

(#52773) TayRol válasza PuMbA (#52772) üzenetére


TayRol
veterán

hm jogos. akkor kb az xt30 kitobijával van párban.
a rajza már egy másik kérdés. :D

(#52774) Mr.Csizmás válasza PuMbA (#52772) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

még jó hogy nem így működik, különben f4 FF zoomokat vennénk mft-re :U ilyenkor nem nézel vloggereket? 1:47-nél a lényeg: [link]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52775) kovsol válasza Mr.Csizmás (#52774) üzenetére


kovsol
titán

Ő fordítva közelítette meg.
Nem a 3.5-5.6 ból lesz 2.4-3.8, hanem ha APS-C -re raksz egy 2.4-3.8 obit akkor az lesz olyan, mint az FF 3.5-5.6.
Mondjuk nem mindig a dof a lényeg, hanem a gyűjtött fény mennyisége.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#52776) vond válasza TayRol (#52771) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen, a Panák is mind kontraszt érzékelős autofókusszal vannak ellátva. Még a méregdrága FF paletta is, ami enyhén szólva érthetetlen. :(((

Én a helyedben lőnék valahol egy garis használt, vagy szürke A7II-t (E-Infinity-n pl. 820 euró - plusz bevállalod a kinti garit), és hozzá egy Tamron 28-75mm f/2.8-at, az itthon is "csak" 260k. ;]

Igaz, hogy ez egy kicsivel 500k fölött lenne, de a nagyon jó FF váz mellé lenne egy fényerős, pöpec objektíved is, amivel majdnem mindent meg tudnál oldani.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52777) vond


vond
MODERÁTOR

Közben én is kérdeznék. :) Egy barátomnak szüksége lenne egy kicsit komolyabb gépre a mostani apró szenzoros, sötét üveges kompakt helyett. A cél leginkább az izgő-mozgó gyerkőcök lekapása, meg általános, hétköznapi helyzetek megörökítése, néha utazás, ilyesmi. Azért ne legyen böhöm nagy, használt is játszik, és kb. 130 ezer a keret.

Nagyon belépő tükrösöket, meg túlárazott, szar bridge-eket nézegetett. Ezekről kapásból lebeszéltem.

A jó AF miatt gondoltam neki egy használt X-T100+15-45-öt 135 ezerért, A6000 alapkitet szintén 130k körül, meg esetleg egy Sony RX100III-at 120-ért sok kiegészítővel.

Mennyire lennének jók ezek a fenti feladatokra, illetve mit lehetne még ezeken kívül ajánlani?

Gondolkodtam LX100-on is, meg GX80-on (akár egy plusz 25 f/1.7-tel a 12-32 mellé), de félek, hogy nem lenne elég jó az autofókusz.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52778) Mr.Csizmás válasza vond (#52777) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

T100 lassú*, inkább használt T10/20, + 16-50, esetleg 27/2.8.

*személyes relatív, próbálja ki

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52779) vond válasza Mr.Csizmás (#52778) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A6000 plusz 16-50, vagy 18-55? Van most HA-n mindkét kit 135 ezerért.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52780) PuMbA válasza kovsol (#52775) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, erre gondoltam :) Amennyit emelni kell FF-en az ISO-n emiatt, azt viszont az FF szenzor jobb ISO tűrése "kiadja".

[ Szerkesztve ]

(#52781) kovsol válasza vond (#52779) üzenetére


kovsol
titán

Ha esetleg az A6000 lenne a befutó, akkor én most már kivárnám a glamour napokat. Lesz Sony kupon, és sok webshop is leakcióz. Szerintem alig többért, mint az a 135 újat is lehet majd kapni. Amúgy is küszöbön az A6100 remélhetőleg jól leakciózzák az A6000 gépeket majd.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#52782) vond válasza kovsol (#52781) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez is jó ötlet, köszi! ;) Úgysem sürgős. Ha idén meglesz, az már okés.

De akkor más gépet nem nagyon tudok már ajánlani neki, ugye?

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52783) rinkun


rinkun
friss újonc

Sziasztok! Régóta szeretnék már egy tükörreflexes gépet, és most lehetőségem lenne egy Canon EOS 600D gépet venni használtan (kb 14 ezer kép lett készítve vele). Két objektívvel (18-55mm f/3.5-5.6 IS II és 55-250mm f/4-5.6 IS II), tartózékaival és 2 akksival, 100000 Ft-ért. Megéri ezt a - ha jól néztem 2011-ben kijött - modelt megvenni 2019 végén? Úgy olvastam, hogy ez egy megfelelő készülék kezdő fotósok részére. Köszönöm a segítséget előre is. :))

(#52784) PuMbA válasza rinkun (#52783) üzenetére


PuMbA
titán

Kezdő fotósok részére bármi megfelelő, mert aztán úgy is lehet többet rákölteni, ahogy jönnek az igények :) Ezek az alap objektívek csak ideig-óráig lesznek jók, aztán ki fogod deríteni, hogy mire nem jók. Mit akarsz fotózni egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#52785) rinkun válasza PuMbA (#52784) üzenetére


rinkun
friss újonc

Ha a telefonomon lévő képekből indulok ki, akkor épületek, növények elsősorban. De kipróbálnám a portré fotózást is egy "rendes" fényképezőgéppel.

(#52786) PuMbA válasza rinkun (#52785) üzenetére


PuMbA
titán

Kinti portré fotóhoz 50mm f/1.8 STM objektív vagy 85mm f/1.8 USM objektív dukál :)

[ Szerkesztve ]

(#52787) Mr.Csizmás válasza rinkun (#52783) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

nem éri meg.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52788) t72killer válasza vond (#52777) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A GX80 autofókuszát idén nyáron én is végleg megelégeltem. Amikor egy fél struccnyi sirályt nem volt képes normálisan élesre húzni, megfogalmazódott, hogy cserélném a GX80+oly 2.8/12-40, 2.8/40-150 kitemet.

Van RX100iv zsebbegépem, szuper darab, annak a rokonait tudom ajánlani - annyi kivétellel, hogy a IV-es 4k videó alatt túlmelegszik és kikapcsol.

Ha nem fontos a videó, akkor ugye mehet egy öreg sony a6000.

...

Saját sirámaimra visszatérve - aminek szintén főszereplője az AF, illetve a videó (kb uolyan fontos, mint a fotó): Kinéztem az X-T3 -at, emésztgetem az árcéduláját - még éppenséggel rendben is lenne, ha nem kerülne annyiba, mint egy jó állapotú A7sII, ami sokáig álmaim videós gépe volt!

Szval itt a dilemma... Amit egyelőre összeszedtem:

X-T30:
+fejlettebb videóformátumokat tud az SD-karira rögzíteni, 60fps
+tájfotóhoz több pixel
+PDAF (ld fentebb AF=főszereplő kitételt)
-(elég nagy)mínusz: nincs IBIS
bónusz: ha jól értem, a Fringer adapterrel teljesértékű AF-et kap az ember újabb canon-végű obikkal

A7sII
+világrekorder ISO
+gyönyörűen tiszta videó
-12MP nem túl sok manapság a 4k monitorok világában
-FF-re drágább a lencsepark
-Nincs PDAF = gondok a mozgó témákkal.
-Használt (=kevés/0 gari).

Egérút Sony módra: A6500: nem szimpi, ezért is elkérnek annyit, mint a FF A7sII-ért, ráadásul brutál rolling shuttere van.

Úgy néz ki ebből vagy maradás lesz GX80-on és morogok még egy darabig a fókuszon, vagy váltok XT3-ra.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#52789) kovsol válasza t72killer (#52788) üzenetére


kovsol
titán

A7SII helyett A7III és akkor lesz rendes AF, és sok más előny is. SII teljesen értelmét vesztette már.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#52790) Mr.Csizmás válasza t72killer (#52788) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

12 mp = natív 4K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52791) Rapid136 válasza t72killer (#52788) üzenetére


Rapid136
őstag

A sima egy év Sony garancia hosszabbító 360 napon belül, akár 5 évig is.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#52792) kovsol válasza Rapid136 (#52791) üzenetére


kovsol
titán

Extra 1-2-3 éves kártyát kb már utánad dobják, és mégis sokan nem bővítenek garanciát.

May the Force be with you!

(#52793) t72killer válasza Mr.Csizmás (#52790) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, de fotóban croppolok, leméretezek, stb... Videóra persze ideális.
#52789: Megnézegettem :R , de az x-t3 videós dolgai jobbnak fejlettebbnek tűnnek, a fringer adapterről is áradoznak a népek. (A tamron 150-600at mindenképp adaptálnom kell)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#52794) Mr.Csizmás válasza t72killer (#52793) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

btw. fujira is rá tudod tenni a canont, akár focal reducer ÉS af is van egyszerre. [link]

sima áteresztős adapterből van viltrox, commlite, kipon, stb. [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52795) t72killer válasza Mr.Csizmás (#52794) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A comlite-ot viszont szidják rendesen, kár, m jóval olcsóbb a Fringernél.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#52796) Rapid136 válasza kovsol (#52792) üzenetére


Rapid136
őstag

Pedig mondjuk drágábban adhatnák el később mint amennyibe a hosszabbítás fájt :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#52797) lugosi válasza t72killer (#52788) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem nem olyan rossz a GX80 autofókusza, én sokat fényképezek és videózok vele madarakat, főleg a Panasonic 45-150-nel, és elég jól bevált, nem nagyon van olyan hogy ne fókuszálna jól. Nem lehet hogy nálad valamilyen beállítási probléma van?
Igaz nem röptében fényképezem a madarakat, hanem vízen, vagy vízparton, de nincs vele probléma.

(#52798) t72killer válasza lugosi (#52797) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mozgó, kisebb célpontokkal van baj. Ha ül a vízen, minden OK. Videónál meg agyhalál, ha mozog a célpont, konkrétan az itt 3:25-nél mutatott probléma a bajom - minden váz, amiből kispórolták a PDAF-et ezt csinálja.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#52799) MrChris válasza t72killer (#52798) üzenetére


MrChris
nagyúr

Feltételezem, hogy csak fotó módban müxik Panánál az AF-hez a 240 kiolvasás másodpercenként, ami már elég gyors élesere állást ad. Videó módban meg valszeg a rögzítés képsebességével történik, ami tízszeres lassulás. A követő módra nem sok esélye van.

(#52800) t72killer válasza MrChris (#52799) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, valszleg ez a CDAF vázak kálváriája :(. Fotóban meg egyszer egyszerűen feladta, amikor egy kicsit fényesebb égi háttér előtt próbáltam vitorlázó sirályfélét lekapni. Horribile dictu kézzel fókuszáltam a híresneves olypro obit...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.