Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52651) zaskar válasza pandur99 (#52650) üzenetére


zaskar
senior tag

Nem feltétlenül ragaszkodom az EVF-hez, másodgépként a Fuji se lenne rossz. Annyi zavar benne, hogy nem igazán találok erről a típusról semmit. A hazai piacról is el van tűnve, egyedül az MM árulja. Legalább találnék tesztfotókat, de még tesztet se találtam. Majd még keresgélek.
Közben meg is találtam, mi ennek az oka, valójában a kínai piacra készítették. Persze ettől még lehet jó.
https://pixinfo.com/hirek/2018/02/01/hova-lett-a-fujifilm-x-a20/

[ Szerkesztve ]

(#52652) Mr.Csizmás válasza zaskar (#52651) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

kis túlzással ha egy XM/XA tesztet elolvasod, ismered az összeset, leszámítva a szenzor és egyéb kis különbségeket. (bayer/xtrans szenzor, jobb af, stb.)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52653) pandur99 válasza zaskar (#52651) üzenetére


pandur99
aktív tag

Nekem volt ennek az egyik elődje, az A1. Pöpec kis gép volt, csak éppen az EVF hiányzott. Most Olympusom van, de nem tudnám egyikre sem mondani - mármint a rögzített képek alapján -, hogy jobb, mint a másik. A kezelés és méret már más tészta. Ott nálam az Oly győzött. Ha tényleg akarsz további objektíveket venni a jövőben, és azok között pl. lesz tele is vagy nehezebb fényerős fix, akkor mindenképpen jobb az EVF, jobban meg lehet tartani a gépet. Ha meg zsebre akarod dugni, lecseréled a 14-42-t egy palacsintára (14-42 EZ vagy Pana 12-32).

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#52654) Rapid136 válasza zaskar (#52648) üzenetére


Rapid136
őstag

Halkan jegyzem meg hogy minél később adod el, annál nagyobbat buksz :)
egyfelől, mert jóval többen váltanak tükrösről MILC-re mint fordítva
másfelől meg évről-évre durván csökken az értéke a digitális eszközöknek
még a tavaszt megvárhatod, esetleg karácsony előtt érdemes próbálkozni hátha felpörög a piac

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#52655) zaskar válasza Rapid136 (#52654) üzenetére


zaskar
senior tag

Nézd, ezzel tisztában vagyok, de szerencsére még nem kenyérre kell a pénz, amúgy is jó esetben ér így 100 ezret, azzal nem nagyon vagyok kisegítve. Túl sűrűn nem használom, főként utazások alkalmával, de attól igényesebb vagyok, hogy megelégedjek a mobilfotózással vagy egy olcsó kompakttal. Az első DSLR-emet 2004-ben vettem, azóta is azt használok. Különösebben nincs bajom a D5500-al, egy 18-135-ös obival, táskástól 1.1 kg, ezt még ki lehet bírni. Emellett elférne egy ilyen olcsóbb MILC, (pl. amiket fentebb linkeltem).
Amúgy szeretem, ahogy minden második DSLR eladó "kihasználatlanságra" hivatkozik, hogy mindenáron megjelöljön valamit az eladás okául (ami egyébként valójában "kell a pénz", "már nem érdekel a fényképezés" "MILC-re váltok" "a mobilom is jó képeket csinál" stb). Ez a "kihasználatlanság" egy hülyeség. Én se használom napi vagy heti rendszerességgel a gépet, mégis elfér otthon.

(#52656) #31733248 válasza zaskar (#52648) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ez is jó lenne egy 25 ezres kitobival. :)

(#52657) zaskar válasza #31733248 (#52656) üzenetére


zaskar
senior tag

Kösz a tippet, szoktam nézegetni a használtakat is, a gondom csak annyi, hogy a jó ajánlatok 90%-a Bp-en vagy a közelében van, én meg 240 km-re vagyok a fővárostól. Így ezeket többnyire hamar elviszik, én meg használt cuccot nem szívesen veszek látatlanban, postázással.

(#52658) Mr.Csizmás válasza zaskar (#52657) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

[link] canon eos m100 = 60k újonnan + bugázol rá kitobit, vagy frankó 22 f2-t, esetleg eos adaptert.
ugyanez kitobival + extrákkal 108k. [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52659) zaskar válasza Mr.Csizmás (#52658) üzenetére


zaskar
senior tag

Ezt a gépet konkrétan próbálgattam is, egy barátom D7500 mellé vett egyet. Szimpatikus, könnyű kis gép, és tetszik a képminősége is. A barátom mindig Nikonos volt, de ez neki is bejött, rendszeresen tesz itt Debrecenben rövidebb fotósétákat, akkor mindig ezt viszi magával. A múltkor megláttam itt az MM-ben egyet 80-ért, aztán kiderült, hogy bemutató darab volt és nincsenek meg a tartozékok, pl. a töltő se, így inkább otthagytam.

(#52660) lugosi válasza pepeSTAAR19 (#52641) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez a dilemma szerintem egyértelműen Fuji.

(#52661) #32191744


#32191744
törölt tag

Sziasztok!

Elkezdtem érdeklődni a fotózás iránt, eddig iPhone 7 készülékemmel lövöldöztem, de nagyon kevésnek érzem.

Amatőr, de hobbi szinten szeretnék foglalkozni vele, a keret 160-200 körül lenne. Nincs meghatározva hogy mire kellene, nagyjából mindenre. (Tájképek, közeli fotók, stb..) Lehet DSLR, MILC, nagyon apró kompaktot nem szeretnék.
Hardverapron nézegettem, és nézegetem őket mostanáig, de nem tudom melyik lenne a jobb ilyen árkategóriában.
Konkrét kinézett nincs, nagyjából ezek lennének:
1. Canon M50+EF-M 15-45 IS STM (160 ezer)
2. Nikon D5300+18-140 AF-S DX VR (180 ezer)
3. Nikon D5500+AF-S 18-140 (200 ezer)

Tudnátok segíteni? :R :R

Vagy ha nem találok, akkor egy fasza kamerás mobilban gondolkozom (de tényleg csak akkor, ha más nincs)

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#52662) Tin_Shield válasza #32191744 (#52661) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Panasonic LX100. Kompakt, de nem túl kicsi. A szenzor viszonylag nagy, és fényerős a zoom objektív, ez így elég jó kombó általános célra, de néhány dologgal együtt kell élni: nem cserélhető az objektív, az lcd monitor fix és nem érintős, nincs beépített mókusvillantó, csak egy mini külső.

(#52663) PuMbA válasza #32191744 (#52661) üzenetére


PuMbA
titán

" Nincs meghatározva hogy mire kellene, nagyjából mindenre."

Akkor kell minimum 2-3 objektív is a géphez :)

(#52664) #32191744 válasza PuMbA (#52663) üzenetére


#32191744
törölt tag

Lassan, idővel tudnám bővíteni, csak így az elején nem tudom milyen objektív kellene akkor hozzá. Pontosítok akkor, tájképekhez, naplementés, égboltos fotókhoz mit tudnátok ajánlani? :R

(#52662) Rendben, köszönöm, ezen elgondolkozom, esetleg valami cserélhető objektíves gépet használtan? Mint amiket írtam például, vagy azok felejtősek számomra? :R

[ Szerkesztve ]

(#52665) nozs23 válasza #32191744 (#52664) üzenetére


nozs23
addikt

Szerintem mielőtt bármibe beleugranál érdemes kicsit még utána olvasgatnod a dolgoknak.
Elég fontos eldönteni, hogy kell-e a cserélhető objektív. Amennyiben kell, a későbbiekben valószinüleg további beruházásokra is szükség lesz (ezzel érdemes kalkulálni).
Nem a kereteddel van gond, mert kezdő géphez kitobival + obihoz is akár már okés.
Ha érdekel a fotózás, mint hobbi és úgy érzed sokmindent kipróbálnál, akkor szerintem ne korlátozd le magad egy fix objektíves géppel.
Panasonic GX80, Olympus E-M10 II, Sony A6000. Ezek mind kijönnek a keretedből újan is és olyanok amiken cserélheted az obit, illetve van kereső (telefonról váltva ez nem lesz mérvadó az elején, de később nagyon megtettszhet). Persze van ezeken kívül is még ajánlat, biztos fognak mondani Fujit, Canon-t. Egy belépő DSLR-nél jobban jársz egy kezdő MILC-el. Szerintem. Üdv!

(#52666) Tin_Shield válasza #32191744 (#52664) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Tájképelhez célszerű egy nagylátószögű objektív. De önmagában nem elég, a közhiedelmmel nem minden tájképfotó készül nagylátószöggel - és főleg nem ultranagylátószöggel. Az optika egyenletes rajzolata kiemelten fontos, a fényerő viszonylag kevésbé, a legtöbb esetben úgyis rekeszelni kell. Egy stabil állványra is szükséged lesz.
Az égbolt fotózás másik műfaj, az asztrotájképekhez is a nagylátószög az elsődleges, de ide már keményen kell a fényerő és az optikai hibáktól mentes képalkotás.
És akkor még nem beszéltünk a mélyűr fotózásról ami megint csak merőben más technikát igényel.
Szóval nem olyan egyszerű dolog ez...

(#52667) PuMbA válasza #32191744 (#52664) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor kellhet egy nagylátó, egy normál látószög és egy tele. Normált és tele-t kiválhatod egy 18-140-es obival (Canon oldalon 18-135), de a nagy átfogás miatt képminőséget vesztesz, mintha mondjuk 15-45 és 55-200-ra bontanád fel. Nikon oldalon 10-20 objektív van, mint nagylátó, Canon-on 11-22. Mindkettő elég olcsó a többi gyártóéhoz képest. MILC-et ajánlanék talán, M50-re adapterrel felmegy egyébként az összes EF, EF-S objektív.

[ Szerkesztve ]

(#52668) Mr.Csizmás válasza PuMbA (#52667) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

canonra is felmegy, és még fullframe is lesz :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52669) #32191744


#32191744
törölt tag

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszát.
1. [canon m50] ez 15-45 obival van, + vennék rá egy 55-200ast
2. [nikon d5500] ez 18-140 obival van

Ezek közül melyik a jobb vétel? Gondolom akkor a MILC, mert felbontható objektíveket kapna, + belépő DSLR-t hagyjam, azt mondtátok.
:R

(#52670) PuMbA válasza #32191744 (#52669) üzenetére


PuMbA
titán

E kettő közül inkább az M50, viszont 55-200 helyett, a 11-22 is lehet. Attól függ, hogy milyen tájképeket akarsz. Egy részletet kiemelőset vagy minél több táj / ég férjen a képbe.

[ Szerkesztve ]

(#52671) tvamos válasza #32191744 (#52669) üzenetére


tvamos
nagyúr

EF-M 55-200 helyett jo valszatas lehet egy hasznalt EF-S 55-250 meg egy olcso bayonet konverter.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#52672) #32191744


#32191744
törölt tag

Akkor ez Canon M50 lesz, az objektív meg majd ahogy alakul. Köszönöm a sok segítséget!
:R :R

(#52673) Keem1 válasza #32191744 (#52672) üzenetére


Keem1
addikt

Az objektív ne legyen gond, ott az egész M, EF-S és persze az EF obipark, ami rengeteg opciót jelent (én ajándékba kaptam a gyári adaptert).
Akció meg épp mikor miből van. Van, hogy EF-S-re, de időnként épp egy-egy EF obira látok, dönteni később majd ezek mellett (is) érdemes. Én folyamatosan figyelem a lehetőségeket, és ha látok lenyomott árú cumót, lecsapok rá, mindegy, épp melyik bajonettre van a fenti háromból.

(#52674) PuMbA válasza Keem1 (#52673) üzenetére


PuMbA
titán

Ha a későbbi feljebb lépés valamennyire is téma, akkor inkább az EF-ekre a érdemesebb lecsapni :)

(#52675) Kreash válasza Mr.Csizmás (#52658) üzenetére


Kreash
aktív tag

Kérdés :)
Utóbbi 2-3 évbe nem követtem a MILC eket.
Egy Oly E-Pl5-m van, de tönkre ment.
Megláttam, hogy írtátok többen az M100ast, elég jó vételnek tűnik ilyen áron.
A kit obija mennyire mondható megfelelőnek?Megéri a felárat+ 48k EF-M 15-45 mm IS STM ezüst Value Up Kit ben ?
Van 2 analóg obim, m42esek egy egy szokásos Helios 44m6 ill. egy Tokina 35-135ös, ezek működnek vele adapterrel igaz ?

Ezen kívül van még ezek vannak amiket nézegettem:
Sony Alpha A5000 fekete + 16-50 mm objektív
E-PL8 + Pancake objektiv ED 14-42EZ
LUMIX DC-GX880 + 12-32mm
LUMIX DMC-GX800 ezüst + 12-32mm
Melyik érné meg jobban?
Sima hobbi fotozásra használnám, főleg táj, makró
Használt váztól se óckodok

[ Szerkesztve ]

(#52676) Mr.Csizmás válasza Kreash (#52675) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

sokallom azért a kitobiért, de eglobalról is 100+€ lenne. apróhirdetések halottak, index ef-m-ben van 1 db hsz 1 év alatt, ha-n egyet se találtam olcsóért.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52677) m3ss válasza Kreash (#52675) üzenetére


m3ss
veterán

m43-akat nem ismerem, de az a5000 kit arabol kapsz hasznaltan a6000 kitet is. ez a vaz boven jo barmilyen hobbifotozashoz, sot..

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#52678) Mr.Csizmás válasza Kreash (#52675) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

GX-ek a GX80 továbbragozásai, ha annál olcsóbbak, akkor vedd. EPL belépő.

illetve a régi obikat fel tudod tenni adapterrel, igen.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52679) Kreash válasza Mr.Csizmás (#52678) üzenetére


Kreash
aktív tag

Köszi
(#52677) m3ss
Sony a6000-t nézegetem használtan , de nem nagyon van,azért gondoltam ezekre.
ill. van egy a6000 váz80ért
vagy garis A6000L + 16-50 134ért
5100est 70ért láttam szettbe

(#52680) pandur99 válasza Kreash (#52675) üzenetére


pandur99
aktív tag

Miért nem Oly vonalon mész tovább? E-M10 II teljesen jó lenne, kezelésben nem sok a különbség (+ EVF), színvilágban ugyanaz, árban a többiekhez képest nem jelentősen több, és minden tartozékodat tudod használni.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#52681) Kreash válasza pandur99 (#52680) üzenetére


Kreash
aktív tag

Nézegettem őket, meg tetszik is, a kit objektívből csak a kicsi van már meg, nagyot eladtam.
Kicsi se sűrűn van használva, inkább csak ha kell az autofocus.
Olyba kisebb a szenzor, gondoltam ha veszek, akkor veszek nagyobb szenzorost, nyilván nem FF

(#52682) gyulank


gyulank
addikt

Van olyan, amit webkameraként is lehet használni? És mi ennek a funkciónak a neve, hogy kell keresni? Van olyan oldal, ahol rá lehet keresni a videós felbontására is? Mármint listában, mint az árukeresőn.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#52683) Dragbajnok


Dragbajnok
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek. Kinéztem két fényképezőt az egyik a Sony a6300+16-50mm a másik a Fujifilm X-T20+15-45mm. A Sony az használtan lenne annyi mint a Fuji újonnan. Szerintetek melyik lenne a jobb választás, ha a videós képességek is számítanak?

(#52684) Mr.Csizmás válasza Dragbajnok (#52683) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ha csak a videó a döntő, akkor sony mindenképp. [link] (valami gari azért legyen, ha használt)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52685) total90 válasza Dragbajnok (#52683) üzenetére


total90
veterán

Itt a Sony jobb döntés lenne.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#52686) vihartigris válasza Dragbajnok (#52683) üzenetére


vihartigris
őstag

A Sony vélhetően lesz akcióban, mivel nemrég jött ki az utódja és a valamivel olcsóbb verziója is (6400 és 6100)

bármi reciproka a semmi

(#52687) 1eske


1eske
tag

Sziasztok!

Utódot keresek a jelenlegi Panasonic DMC-LX100-omnak. Nagyon jó kis kompakt gép, de sajnos a fix lencse és a nem extra erős szenzor sajna nagyon limitálja a képességeit.

Szeretném lecserélni egy MILC-re, ami ASP-C szenzorral rendelkezik már, de Full framre nincs szükségem még, egyelőre kis léptékekkel szeretnék haladni.

Ami fontos lenne:
- Kompakt méret: Továbbra is az egyik legfontosabb tulajdonság a hordozhatóság lenne. Tehát nagy testű gépek nem igazán jöhetnek szóba.
- Korrekt üzemidő
- Előrelépés az LX-100-hoz képest képminőségben.
- Jó point and shoot képesség, tehát akár JPEG-ben, vagy RAW-ból kis utómunkával is jó eredmény. Nem profi felhasználásra lenne.
- Lencse/kiegészítő választék, lehetőleg nem csillagászati áron.

Ami nem számít:
- Videós képességek

Mire használnám?
Főleg utazások során, vagy hobbi fotózásra. (Tehát főképp portré vagy épületek fotózására)

A gépre szánt összeg 600 EUR/200k HUF, külföldön élek, így nem gond Amazonról is rendelni akár. Még akár használtat is bevállalnék, de ezt inkább csak akkor ha nagyon kihagyhatatlan ajánlatról lenne szó.

Bármilyen segítséget szívesen fogadok!

(#52688) Tin_Shield válasza 1eske (#52687) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha fix gyújtótávolságú objektívekkel együtt tudsz élni akkor relatíve egyszerű dolgod lesz, csak a kereted kell kibővítened. Ha viszont a zoom kényelmét is szeretnéd akkor kezdődnek majd az érdekes számok megjelenni az árcédulákon... :) A kitobikat gyorsan felejtsd el, amit nyersz a nagyobb szenzorral annak a többszörösét bukod el az objektívek fényerejével, és akkor még a rajzot nem is néztük.

Ami esetleg szóba jöhet, az a Fuji XE3 +18-55 2.8-4, de ez nem fog megállni ennyiből. A Sony gépeit inkább fix gyújtótávolságú objektívekkel nézegesd ha képminőségben érdemi előrelépést szeretnél, az APS-C minőségi zoom egy másik dimenzió árban.

[ Szerkesztve ]

(#52689) lugosi válasza 1eske (#52687) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Itthonról sem gond az amazonról rendelni amúgy.

(#52690) MrChris válasza 1eske (#52687) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szerintem használd ki az ottani jólétet, többszörös, magasabb jövedelmet és vedd az említett Fuji XE3 +18-55 2.8-4 szettet. Ez nálunk másfél havi fizu, ott gondolom az amzonos 1000€ kit ár 1-2 heti bérből kijön, ami azért tényleg baráti.

(#52691) tvamos válasza 1eske (#52687) üzenetére


tvamos
nagyúr

A Canon M50 egy egeszen jo point and shot, (mondjuk a Fuji valoszinuleg jobb,) egyszeru hasznalni, kivalo a DPAF, es tegnap is lattam hasznaltan 140 ezer korul. Az siman beleferne a keretedbe, es maradna penzed nezelodni, hogy milyen kiegeszitokre van meg szukseged. Fenyeros fix hasznaltan, vagy egy jobb vaku, allvany, ilyesmi. Mondjuk Studio shot comparison lehet, hogy meg rosszab is magas ISO-n, mint az LX100. Szoval megis inkabb a Fujifilm.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#52692) Masooo


Masooo
aktív tag

Sziasztok

Segítséget kérnék.
Egy utazós, főleg test / táj /testtáj / épület -ipar fotózására keresek milc gépet. Hozzá aránylag nagy zoomra is képes obit kiegészítőnek pluszban.
Magára a gépre 200.000 körül szánnék abban az esetben ha fullframe megoldás kijön ennyiből ami jó és részleteiben állítható rajta mindenféle, mint záridő, fehéregyensúly és társaik. Wifi és egyéb nyalánkságok nem érdekesek. Akkor ha valami extra jó gép lenne a megjelölt összeg felett, arra is rálesnék azért.
Eddig jobbára fuji gépekkel volt dolgom, de nem ragaszkodom a márkához, bármi ajánlásnak örülnék!
Köszönöm szépen előre is!

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#52693) Dragbajnok


Dragbajnok
tag

Köszönöm a segítségeteket!

(#52694) Rapid136 válasza Masooo (#52692) üzenetére


Rapid136
őstag

A fullframe Sony A7 simán, az A7II feljebb lenne árban. Az A7-ben nincs képstabi, a 7II-ben igen és szinte bármilyen korábbi bajonettes obi felmegy rájuk adapterrel. Nekem elég sok Minolta MD-m van, meg persze egy halom más is.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#52695) Mr.Csizmás válasza Masooo (#52692) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ha nem tudod miért van szükséged FF-re, akkor nincs szükséged rá. - ősi dakota közmondás.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52696) Rapid136 válasza Mr.Csizmás (#52695) üzenetére


Rapid136
őstag

Pl. épületfotónál szeretne RAW-ból dolgozni, a nagylátószögnél kis érzékelőnél lehet hogy komolyabb szoftveres korrekció van az obihoz. Egy márkás filmes, mondjuk 24mm-es obi meg önmagában ad szépen korrigált képet.
De ez csak egy lehetőség :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#52697) Mr.Csizmás válasza Rapid136 (#52696) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

meglévő fuji + EFFX adapter + EFS 10-18 nem megoldás :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52698) Rapid136 válasza Mr.Csizmás (#52697) üzenetére


Rapid136
őstag

"meglévő" ?
:))

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#52699) Mr.Csizmás válasza Rapid136 (#52698) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

tavaly vett végül, úgy jött le nekem :F [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52700) Masooo válasza Mr.Csizmás (#52699) üzenetére


Masooo
aktív tag

Estét

Igy van, a meglévő szettem része egy fuji xt, ehhez is lehetne kiegészítő obit venni, de az utak amikre mennem kell (persze akarok is) már havi szintűek. A gép pedig a cég érdekeit szolgálja, így nem opció az elvitele, ezért lenne nekem jó egy másik amit talán nem is kellene annyira félteni sem, és minden fontos dologra mégis megfelelő.
Megnéztem imént a sony gépeket, olvasok pár tesztet egyikükről. Köszönöm!
Rálesek azért az ajánlott obikra is, olcsóbb megoldás lenne, de nem tudom ez jó döntés lenne e részemről.

köszi :)

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.