Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53651) rekid válasza sirfer (#53647) üzenetére


rekid
addikt

Totál felesleges első körben ennyi zsetont beletolni full kezdőként. Egyszerűen nem lesznek annyival jobb képeid. Főleg nem a kirándulós képek merthogy jellemzően napközben kirándulsz amikor pl. a fényviszonyok sem a legjobbak a Natgeo-s képekhez. (Saját tapasztalat.) Kiránduláshoz majd egy normál kis utazóállvány kell pár szűrővel (ND, polár) meg egy távkioldóval leginkább ha tényleg jó képeket akarsz. (A nagylátószögön meg esetleg egy telén kívül. Ezekkel és egy megfelőlen kivárt napkeltével, napnyugtával jóval látványosabb eredményt érsz el mint egy 300K-val drágább vázzal.)

A beépített vakura egy szabály vonatkozik: Sohase használd. (Max ahogy előttem írták, ha minden kötél szakad.. és akkor is lehetőleg terelni kellene fényét.) Külső vakut meg akkor vegyél amikor konkrétan tudod, hogy mikor és mire kell. Kirándulásra nem fogod magaddal vinni, mert az összes többi fotós cuccod már így is 2-3-4-5 kilót üti.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#53652) sirfer válasza rekid (#53651) üzenetére


sirfer
aktív tag

Köszönöm :)

(#53653) sirfer


sirfer
aktív tag

Sony A6400L mellett döntöttem, objektívet kell néznem még mellé, nagyobb fényerővel. Ha nem találok, akkor marad ez, ha igen, akkor az A6400M, így lesz 2 objektívem is, külön tartományban. 16-50-es jár a váz mellé, de nem túl jó fényerővel. 2.8-as lenne jó ugyanebben a tartományban.
Vakut milyet vegyek mellé? Nem ismerem a Sony vakukat.

[ Szerkesztve ]

(#53654) Rapid136 válasza sirfer (#53653) üzenetére


Rapid136
őstag

Godox...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#53655) Neck válasza rekid (#53651) üzenetére


Neck
veterán

A Sony vaku egészen használható, ha néha rákényszerül az ember. Én, amikor ritkán használom, az egyik ujjammal megtartom félig kinyitott állásban a plafon felé, és úgy szoktam ellőni, ha ügyesen csinálom, egész jó kis diffúz fényt csinál. :B

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#53656) rekid válasza sirfer (#53653) üzenetére


rekid
addikt

Szvsz, érdemesebb csak a vázat megvenni kitobik nélkül és venni komolyabb objektívet mert ha tényleg komolyan gondolod akkor azok elég gyorsan szoktak cserélődni. (A 18-135-nek annyi előnye van, hogy meglátod mely gyutáv tartományt használod a legtöbbet. Persze ha már most tudod akkor ugorható ez a lépés.)

Relatív kevés gyári zoom UWA van Sony APS-C milcre és az sem 2.8-as. (Sony 10-18mm F/4 OSS). Így marad az adapterezés, vagy az Full Frame UWA-k. Ott már van választék főleg ha adapterezéssel a DSLR-re gyártott UWA-k is szóba jöhetnek.

(#53655) Neck: Persze a semminél minden jobb. (Ezek az elvek olyanok mint a f*ng, az ember tartja ameddig bírja.. ;] )

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#53657) sirfer válasza rekid (#53656) üzenetére


sirfer
aktív tag

Sony SEL-1655 E 16-55mm f/2.8 G, erre gondoltam, a honlapjuk azt írja, hogy SteadyShot not supported.

(#53658) nozs23 válasza sirfer (#53657) üzenetére


nozs23
addikt

Nincs benne stabilizator. A6400-nal figyelni kell a zaridore. 6500/6600-ban van ibis, ami segit.

(#53659) vihartigris válasza sirfer (#53647) üzenetére


vihartigris
őstag

Kirándulós szettnek nézd meg a FUJI XT-30 vagy XT-3 és a 16-80 párost.

bármi reciproka a semmi

(#53660) sirfer válasza nozs23 (#53658) üzenetére


sirfer
aktív tag

Hmmm, akkor meg lehet, hogy jobb lenne már ez: Sony Alpha 6500 kit (16-70mm f/4)

(#53661) sirfer válasza vihartigris (#53659) üzenetére


sirfer
aktív tag

A Fujit egyáltalán nem ismerem :(

(#53662) vihartigris válasza sirfer (#53661) üzenetére


vihartigris
őstag

A Sony 6500-at ismered?

bármi reciproka a semmi

(#53663) sirfer válasza vihartigris (#53662) üzenetére


sirfer
aktív tag

Csak tesztekre hagyatkoztam egyelőre. Sony kamerám volt már, a Fuji csak számomra nem ismert márka.

[ Szerkesztve ]

(#53664) PuMbA válasza sirfer (#53663) üzenetére


PuMbA
titán

"Csak tesztekre hagyatkoztam egyelőre."

A legnagyobb hiba, amit el lehet követni :)

[ Szerkesztve ]

(#53665) sirfer válasza PuMbA (#53664) üzenetére


sirfer
aktív tag

Az azokhoz kapcsolódó tapasztalatokat is elolvastam, mást nem tudtam tenni egyelőre. Több forrást is nézve. Mindenkiben kialakul egy márka preferálás, több szempont alapján. Nálam ez a Canonra és a Sonyra korlátozódott.

(#53666) PuMbA válasza sirfer (#53665) üzenetére


PuMbA
titán

Arra gondoltam, hogy ha kézbe tudod őket fogni, és még engedik is használni a boltban, akkor azt érdemes megtenni :)

[ Szerkesztve ]

(#53667) vihartigris válasza sirfer (#53663) üzenetére


vihartigris
őstag

Kiváló rendszer a Fuji, jó vázak, szuper üvegek.
Legalább nézd meg valahol.

bármi reciproka a semmi

(#53668) WayneGace


WayneGace
őstag

Tudnátok ajánlani ismerősnek kb. 100 ezer forint értékben fényképezőt eleinte hobbi célra, ismerkedni a műfajjal? Új fényképező legyen. Jöhet tükrös és tükör nélküli ajánlás is. Köszönöm.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#53669) Belabaa


Belabaa
tag

A Sony A68 ról szeretnék kérdezni. Mennyire jó vagy rossz? Egy fényerős fixel 50/1.4 és 1-2 zoommal lenne használva. A kitobival is ahogy látom lőnek szép képeket. Meg ha benéz valami jobb retro obi alkalmi vételben, elég sok a választék hozzá.
A manuális mód, a kézre állás, jól fogható és a gyors fókusz miatt gondoltam rá. A csillió állításra nincs szükség. A felső kijelző is hasznos manuálban. Filmezésnél nem melegszik. A 4k nem fontos, amit vállal azt viszont kéne tudnia! Gondolok itt pl a követő fokuszra. Erős haladó használatra kellenne, pici pénzből. Ilyen leváló gumiboritásos meg 99e kattintásos lelakott profi gépek kilőve.

[ Szerkesztve ]

(#53670) modulus válasza WayneGace (#53668) üzenetére


modulus
aktív tag

Nézzetek szét mi van ennyiért, sok választási lehetőség nem lesz. Cserélhető objektíves legyen lehetőleg.
Szerintem mindegy mit választ, ami neki tetszik, legyen kézre álló. Sok helyen meg lehet fogdosni, kézbe venni, kipróbálni...

(#53671) vihartigris válasza WayneGace (#53668) üzenetére


vihartigris
őstag

100.000 jómagyar forintért új, cserélhető objektíves gépet és legalább egy objektívet (hogy képet is tudjon készíteni) nem fog kapni. :N
Fogdosson meg egy pár gépet, hogy legalább azt tudja milyen méretű szettet szeretne, mert nem mindegy, hogy egy Canon M100 vagy 800D az ami kézre áll neki.
Javasolt a használt termékek között szétnézni, amennyiben nem jön be neji a fotózás úgy kis bukóval ki tud szállni.

bármi reciproka a semmi

(#53672) sirfer válasza vihartigris (#53667) üzenetére


sirfer
aktív tag

Megyek majd boltba, úgyis megnézem előtte, bármi is legyen majd az.

(#53673) PuMbA válasza WayneGace (#53668) üzenetére


PuMbA
titán

Csatlakozom az előttem író kollégákhoz. Újonnan ennyi pénzért a legalja kategória van, aztán ha nem jön be, akkor nagyobb a bukó. Használtan jobb gépeket lehet kapni és olcsóbban :) 220Volt Használt oldala például megbízható, bár MILC-ek alig vannak.

[ Szerkesztve ]

(#53674) sirfer


sirfer
aktív tag

A Rhinocamera-ról tudtok vmit? Vásároltatok már náluk? A Sony A6500 lényegesen olcsóbb, mint máshol.

(#53675) p_adam válasza sirfer (#53674) üzenetére


p_adam
addikt

Ha fontos a gyári garancia, akkor nem innen venném.
Ha meg nem, akkor is inkább egy olyan szürkeimportos boltból ajánlott, ahol a PayPal is elfogadott.

[ Szerkesztve ]

(#53676) zool1 válasza nozs23 (#53453) üzenetére


zool1
őstag

Lassabb igen az A7mk2 mint az A7mk3, de azért nem rossz gép az. Apsc-vel, meg fölösleges összehasonlítani. ;) (igen, mind a2ő volt a kezemben és fotóztam is vele.)

(#53677) Mr.Csizmás válasza zool1 (#53676) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

kicsit eltúlozza a kollega, az a7m2 kb. a fullextra választás, ha nem pénzkereső a gép.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53678) wms válasza sirfer (#53674) üzenetére


wms
senior tag

Nehogy vegyél onnan! :N Soha többet nem látod a pénzed és gépet sem fogsz kapni. :((( Már többen pórul jártak velük. :K

(#53679) #16820480 válasza vihartigris (#53659) üzenetére


#16820480
törölt tag

Vagy akár simán csak 18-55-tel. Feltéve, hogy bejön neki a tekerős-csavarós kezelés, meg retro design, szerintem jobb választás is lehet a Sony APS-C vázaknál.

(#53680) sirfer válasza wms (#53678) üzenetére


sirfer
aktív tag

Ok, köszönöm

(#53681) wms válasza sirfer (#53680) üzenetére


wms
senior tag

Nagyon szívesen ;)

(#53682) tvamos válasza zool1 (#53676) üzenetére


tvamos
nagyúr

"Apsc-vel, meg fölösleges összehasonlítani."
Ha nem hasonlitja ossze, akkor honnan fogja tudni, hogy kell-e neki a full frame?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#53683) zool1 válasza tvamos (#53682) üzenetére


zool1
őstag

Csak nyugodtan. ;)

(#53684) Bódi Erik


Bódi Erik
csendes tag

Sziasztok,
Uj tükörnélküli vázat szeretnék venni, most hogy már elég nagy a választék, vissza olvastam itt a Sony milc topikban pár száz hozzászólást, de nem lettem okosabb mit érdemes most venni?
Tudtok segíteni?
Általános utazós, gyermekfotó és család, némi makró stb.

MacBook pro 15" 2017, Apple watch 3,Apple tv 3,4,5 iPod Classic,nano,shuffle, iPhone 7plus 256jet black, iMac 5K, Mac pro, iPad pro 128gb LTE, Apple pencil.

(#53685) vihartigris válasza Bódi Erik (#53684) üzenetére


vihartigris
őstag

Legalább fogdoss meg pár gépet, hogy azt tudd mi áll jól, kézre a kezedben.

bármi reciproka a semmi

(#53686) Bódi Erik válasza vihartigris (#53685) üzenetére


Bódi Erik
csendes tag

Eddig Canon és Nikon vázakat fogdostam, azok nagyjából mindkettő egyforma jó fogású volt, passzolt a kezembe.
Viszonylag nagy kezem van, apró vázat nem szeretnék amit 2-3 ujjal kell tartani.

MacBook pro 15" 2017, Apple watch 3,Apple tv 3,4,5 iPod Classic,nano,shuffle, iPhone 7plus 256jet black, iMac 5K, Mac pro, iPad pro 128gb LTE, Apple pencil.

(#53687) nozs23 válasza Bódi Erik (#53686) üzenetére


nozs23
addikt

Szerintem a leírt felhasználással nem feltétlenül kéne APS-C, M4/3 fölé menned.
Ez a váz például nagyon jó áron megy itt: [link] Elég jól felszerelt, tisztességes EVF, stabilizátor, videózni is jó. APS-C-ből mondjuk ők: [link]; [link] de ezek már egy százassal drágábbak, stabi nélkül, de nagyobb szenzorral. Kézbe venni mondjuk érdemes őket, mert ott durva különbségek vannak. Azt is gondold át, hogy milyen átfogású objektív felelne meg, milyen fényerővel, mert rendszerenként elég durva eltérések lehetnek árban.

(#53688) Bódi Erik válasza nozs23 (#53687) üzenetére


Bódi Erik
csendes tag

Köszönöm a linkeket, Panasonic felé nem szeretnék menni, Nikon vagy Sony vonal érdekelne.
Az előbbi a meglévő objektívek miatt, ha tudnám őket használni.
Jelenleg NIKKOR 24-70/2.8 és 70-200/2.8FL van egy D750-re.
Szerintem az új vázon is elég lesz ez a két átfogás.
Fixek nem érdekelnek, csak zoom, mert kényelmesebb nekem.
A 2.8-as fényerőhöz nem ragaszkodom.

MacBook pro 15" 2017, Apple watch 3,Apple tv 3,4,5 iPod Classic,nano,shuffle, iPhone 7plus 256jet black, iMac 5K, Mac pro, iPad pro 128gb LTE, Apple pencil.

(#53689) nozs23 válasza Bódi Erik (#53688) üzenetére


nozs23
addikt

Nem említetted, hogy vannak objektívjeid, ráadásul elég jók. :) A Nikonnak van 3 MILC-e, azt nem lesz nehéz átfutni, hogy melyik tettszik jobban, vagy melyiket engedheted meg magadnak. Ha belefér, akkor a Z6 nagyon jó gép, biztos mennek vele a meglévő obijaid is adapterrel, de ebben már nem vagyok otthon.

(#53690) rekid válasza Bódi Erik (#53688) üzenetére


rekid
addikt

Miben nem elég a d750? Miert valtanal?

Gyáva népnek nincs hazája!

(#53691) Bódi Erik válasza nozs23 (#53689) üzenetére


Bódi Erik
csendes tag

Láttam hogy van a Z széria, csak gondoltam hátha van jobb, ami most a legjobb vétel.

Rekid: kellene 4K videó is, meg lehet hogy valami könnyebb irányba mennék, ha tudná azt amit a jelenlegi rendszer.

MacBook pro 15" 2017, Apple watch 3,Apple tv 3,4,5 iPod Classic,nano,shuffle, iPhone 7plus 256jet black, iMac 5K, Mac pro, iPad pro 128gb LTE, Apple pencil.

(#53692) nozs23 válasza Bódi Erik (#53691) üzenetére


nozs23
addikt

A Z6 nagyon jó gép. Natív obi nem sok van még rá. 24-70 2.8 van brutális áron. Sonynál a párja az A7III.
Fényerős FF obi Milcben sem lesz lényegesen (vagy egyáltalán) kisebb, mint DSLR-re.

(#53693) topikk válasza Bódi Erik (#53688) üzenetére


topikk
senior tag

Így egyértelműen a Nikon Z + FTZ adapter ha tükörnélküli. Esetleg mellé az 50mm 1.8 S-et, az nagyon jó obi, főleg ennyiért.
(de a legjobb ha használod a D750-et amíg szét nem esik :)))

[ Szerkesztve ]

(#53694) lugosi válasza Bódi Erik (#53691) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Most jön ki a géped utódja, a D780, esetleg várd meg azt.

(#53695) Bódi Erik válasza nozs23 (#53692) üzenetére


Bódi Erik
csendes tag

De gondolom ez is fejlődik, halad előre, ahogy futnak ki a régi dslr gépek, úgy lesznek új objektívek az új vázakra.
A 24-70/2.8 mindenhol drága alap objektív, ha natív, a baj inkább az ha nem jól sikerült, de attól még drága. Szerencsére a NIKKOR 24-70/2.8 elég jó, viszont súlyos darab.

MacBook pro 15" 2017, Apple watch 3,Apple tv 3,4,5 iPod Classic,nano,shuffle, iPhone 7plus 256jet black, iMac 5K, Mac pro, iPad pro 128gb LTE, Apple pencil.

(#53696) Bódi Erik válasza topikk (#53693) üzenetére


Bódi Erik
csendes tag

Nagyon jó a D750, de videóban nem erős.
Jól értem kb hogy a Z6 a D750 tükörnélküli megfelelője, ha picit hunyorítok?
Nem szeretem a fixeket.

lugosi: a D780 nem tükrös? Számozásából utalva annak tűnik.

MacBook pro 15" 2017, Apple watch 3,Apple tv 3,4,5 iPod Classic,nano,shuffle, iPhone 7plus 256jet black, iMac 5K, Mac pro, iPad pro 128gb LTE, Apple pencil.

(#53697) lugosi válasza Bódi Erik (#53696) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De, dslr. Csak azért írtam, hogy esetleg azt is számításba lehet venni. Kivéve persze ha tényleg csak mirrorlesst akarsz, akkor nem érdekes.

(#53698) 80hun válasza Bódi Erik (#53696) üzenetére


80hun
addikt

De tükrös de Live View ban megkapja a Z6 af rendszerét , elég ütős kis gép lesz a dslr kedvelőknek.
Sztem ez nagy dobás nem feltétlen kell mindenkinek milc :)

(#53699) p_adam válasza 80hun (#53698) üzenetére


p_adam
addikt

A platform viszont nem lesz újabb, F-mount objektívek tervezésénél videót nem vették figyelembe (A D6 problémája is ugyanez lehet) sosem gyártottak profi videokamerákat, mint a két másik fő konkurens.

(#53700) 80hun válasza p_adam (#53699) üzenetére


80hun
addikt

Ezért irtam hogy nem kell milc mindenkinek :)
Pl engem is hidegen hagy a szerkeszgetős videó
Iphone azt csók :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.