Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53601) tvamos válasza Alvin_ti4200 (#53600) üzenetére


tvamos
nagyúr

Aki kemény legény, G Mastert vesz! [link]
De amúgy igen, a Sigmákra gondoltam.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#53602) Alvin_ti4200 válasza tvamos (#53601) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ebből csak a 12-24 árát tudom fejből, de már az is súlyosan fájdalmas szám volt :)

(#53603) Balinov válasza Alvin_ti4200 (#53602) üzenetére


Balinov
félisten

szvsz a sajat lelki beked ill penztarcadeert most vegyel egy mely levegot, toltds fel az akkukat, formazd meg a memkartyat a vazban, fusd at a menut a fobb dolgokert es kapd a nyakadba a tripoddal egyutt es menjel ki a Canary Wharf-ra fotozni egyet ismerkedni. :DDD ;)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#53604) Alvin_ti4200 válasza Balinov (#53603) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Olvasol a gondolataimban! :R :Y

(#53605) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Szétfagyott a kezem, de túl az első randin :B Az utolsó eléggé menthetetlennek tűnt, de annyira szép volt a hídról a látvány, hogy addig vacakoltam vele, amíg valamit vissza nem sikerült belőle adni.

Flickr link

Flickr link

Flickr link

(#53606) sirfer


sirfer
aktív tag

Sziasztok, gondolkodom egy MILC-es gép vásárlásán. Canon EOS R és Sony Alpha 7III van versenyben. Eddig csak Canon gépeim voltak, EOS 7D, G1X Mark II. Kit-es verzióban néztem, mert éppen meg tudom venni, csak a kit objektív lesz egyelőre. Nagyon amatőr fotós vagyok, most kezdem tanulni. Jellemzően kültéri fotók lennének, nyaralás, a kutyánk, mi, inkább természetfotók ( panorámaképek). Nem akarok vitát generálni, inkább tapasztalat érdekel, aki használta esetleg mindkettőt már. Sok tesztet is elolvastam, itt is, külföldön is, de nem igazodok el a pro kontra tulajdonságok között...

(#53607) lugosi válasza Alvin_ti4200 (#53605) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jók lettek, állványról vagy kézből? Gondolom állvány, mert írtad hogy vettél azt is, és elég zajtalanok a képek ahhoz, hogy magas iso-n kézből készüljenek. Bár az utolsó kicsit mégis zajos, most látom, de tényleg jó kép.

[ Szerkesztve ]

(#53608) Alvin_ti4200 válasza lugosi (#53607) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Állványról mind, de az asztali gépemen csináltam az utómunkát, a monitoromon pedig elég magas gyárilag a gamma (vagy legalábbis világosabbak a sötét részek, mint kellene, de ez játékoknál meg általános használatban nem zavaró, ilyen volt az előző 27"-os 1440p IPS 144Hz-es monitorom is, ez meg annak az utódja), így visszanézve akármelyik másik kijelzőmön látszik, hogy alul exponált és sötét mindegyik :(

(#53609) kacsyx válasza sirfer (#53606) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Szia!

Kezdőként beletolni legalább 700 ezret egy gépbe kit objektívvel elég meredek vállalkozás szerintem és jó eséllyel csalódni is fogsz.
A Sony nagyon jó gép, de mire mész a tudásával, ha nincs hozzá jó objektíved? Sokkal jobb döntés lenne -szerintem- venni egy sokkal olcsóbb vázat és fényerős, szép rajzolatú objektíveket.

(#53610) sirfer válasza kacsyx (#53609) üzenetére


sirfer
aktív tag

Szia, tanfolyamot céloztam meg és inkább most akarok egy normális kezdőcsomagot venni. Többet bukok a későbbi cserén. A Canon van most 24-105-s objektívvel.

[ Szerkesztve ]

(#53611) kacsyx válasza sirfer (#53610) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Szerintem ez nem egy ideális út. Vázra kiadsz 600 ezret, objektívre meg ennek a töredékét és az sem fényerős. Fordított felállásban lényegesen szabadabban tudnál fotózni. De majd jön más is aki jobban ért a fotózáshoz, lehet én gondolom rosszul.

(#53612) sirfer válasza kacsyx (#53611) üzenetére


sirfer
aktív tag

Sajnos nem vagyok benne otthon. Abban sem vagyok biztos h MILC gépet vegyek e.
F4-es az objektív.

[ Szerkesztve ]

(#53613) Alvin_ti4200 válasza sirfer (#53612) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Szerintem vidd el a mostani géped a tanfolyamra és az ott, illetve az utána szerzett tapasztalatokat felhasználva nézelődj. Könnyen beleeshet az ember abba a csapdába, hogy vonzza ez az egész és a lelkesedés elviszi a vásárlásig, aztán elég hamar elhal a dolog. Én nagyjából itt tartok tegnap óta, de nyilván ezt embere válogatja.

(#53614) lugosi válasza Alvin_ti4200 (#53613) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez szerintem nagyon jó ötlet, kis tanfolyami tapasztalat után valószínűleg sokkal jobban lehet választani.

(#53615) rekid válasza sirfer (#53606) üzenetére


rekid
addikt

Erre a felhasználásra nem kell Sony vagy Canon felső kategóriás MILC. Miután kimondottan portrét nem említettél ("mi" alatt nem tudom mit értsek) így az Eye AF pont nem akkora előny számodra, hogy két kézzel lapátold a pénzt bele. Persze a MILC-nek van más előnye is neked kell tudni mennyire akarsz "megtanulni" fotózni.

Ha már mindenképpen FF egy Nikon d750-el meg normális nagylátóval illetve utazózoommal esetleg egy 50-es fix-el megvagy a keretből.

Mielőtt bevásárolsz ennyiért mindenképp olvass utána annyit, hogy tudd mi kell neked.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#53616) 80hun válasza kacsyx (#53611) üzenetére


80hun
addikt

Bármikor veget egy Tamron 28-75/2.8 rxd-t a sonhoz v. A canonhoz akár 24-70/4L-t stb stb :)

(#53617) sirfer válasza rekid (#53615) üzenetére


sirfer
aktív tag

Portré csak minimálisan, nem az a cél, utazógépet gondoltam. Most csak a Canon G1X van már meg, azzal tudok esetleg gyakorlatozni. Mindig érdekelt, az EOS 7D szettemet eladtam anno, mert nem volt időm tanulni. Most megvan a lehetőségem, mindig is érdekelt a fotózás. 7 év alatt kb 40e fotó gyűlt össze, szintet akarunk lépni a kevesebb, de szebb irányába. Azt nem akartam, h kisebb kategóriát veszek, aztán cserélek. 1 hónap múlva már tanfolyam is lesz talán, addigra szeretném megvenni. A Canon azért volt szimpi, mert mindig ilyen gépem volt, kb 4 db már, 2 G1X, 2 DSLR.

(#53618) kacsyx válasza 80hun (#53616) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Persze, de mennyivel más világ, ha a pénz nagy részét a szükséges objektívekre költi, nem egy vázra, főleg úgy, hogy ami célokat leírt, arra gyakorlatilag egy jobb kompakttal is meglenne.

(#53619) sirfer válasza kacsyx (#53618) üzenetére


sirfer
aktív tag

A Canon G1X is sztem egy jobb kompakt, de vmiért mégsem sikerül vele olyan képeket csinálnom, ami tetszene is. Persze ez adódhat abból is, h nem tudom az összes profi beállítást.

(#53620) rekid válasza sirfer (#53617) üzenetére


rekid
addikt

A Canon szakértők majd megmondják de azon a vonalon ott a 6D mark II vagy ha milc akkor ott az EOS RP. Egyik sem mostanában fog korlátozni a leírt felhasználás esetén. A maradék pénz meg mehet objektívbe/utazásba ahogy a többiek írták.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#53621) sirfer válasza rekid (#53620) üzenetére


sirfer
aktív tag

Köszönöm, akkor nézek alacsonyabb kategóriás MILC Canon vázat és komolyabb objektívet hozzá, jobb fényerővel. 24-70-est láttam, 2.4l-es

(#53622) tvamos válasza rekid (#53615) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, de a macska, kutya, meg patkanyszem AF mindig jol johet. Akkor marad a Sony!

(#53621) sirfer válasza rekid (#53620) üzenetére
Ha nem kell full frame feltetlen, de Canont MILC vazat akarsz, akkor marad az M50. Jo kis vaz, szerintem, de sajnos kezeoszervekkel nem nagyon van ellatva. Az felett lenne az M6mk2, de ott nem tudsz a gepre egyszerre keresot, meg vakut tenni. Ami mondjuk nem feltetlen hatrany, de minden keppen kellemetlenseg. IBIS egyikben sincs.
Szoval... egy A6400 jobb lehet. IBIS ebben sincs, es ez Sony. Illetve van az A6600 IBIS-szel. ezek eleg jo gepek, es van mindenfele obi rajuk. (En nem ajanlanam mar az elozo generaciot, de pl. egy A6300 jo valasztas lehet, de en nem lattam meg annyival olcsobban az A6400-nal, hogy ne erje meg az ujabbat venni. Szerintem nagyon sokat fejlesztettek AF-ben is, meg a szineket is szebbnek latom, letoltott kepek alapjan.)
Ha Nikon s jo, akkor meg Nikon Z50... de ezen a forumon illik utalni a Nikont...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#53623) sirfer válasza tvamos (#53622) üzenetére


sirfer
aktív tag

Köszönöm, rágom még ezt a témát, Sony gépem nem volt sohasem. A Canonra értelmes objektív horror drága, a Sony-t még nem néztem. Kell vaku, elem, SD kártya, töltő, és a források korlátozottak. Próbálok konfigot összeírni, aztán majd látjuk. Egyelőre a Sony 6xxx széria és Canon M6 versenyben, a Sony-nak jobban utána kell olvasnom.

(#53624) kacsyx válasza sirfer (#53623) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Az állványt se felejtsd el.

(#53625) sirfer válasza kacsyx (#53624) üzenetére


sirfer
aktív tag

Azt első körben nem akartam venni.

(#53626) kacsyx válasza sirfer (#53625) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Pedig sokat segíthetne a mostani a gépeddel is.

(#53627) sirfer válasza kacsyx (#53626) üzenetére


sirfer
aktív tag

Okes, megnézem h belefér e majd.
Ez a Sony objektív egy A6600-as vázhoz? Lehet h nem idevág, akkor elnézést. [link]

[ Szerkesztve ]

(#53628) rekid válasza sirfer (#53627) üzenetére


rekid
addikt

Mondjuk elso korben azt kellene kitalalnod, hogy aps-c vagy fullframe.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#53629) PuMbA válasza sirfer (#53627) üzenetére


PuMbA
titán

Ez nem "horror drága"? :D Előbb még azt írtad, hogy a Canonra drága az obi, mikor használtan ugyanez 140k-ból kijön az EF-S 17-55 f/2.8 személyében.

[ Szerkesztve ]

(#53630) webb04


webb04
csendes tag

Sziasztok.Az E-PM1-es géppel futottam pár kört (Olympus márkaszervíz,Fotó Paradicsom),de lényegében gazdaságtalan a javítása.Itt maradt két obim ( 14-42,40-150).Szóval maradnék az Olympusnál (elvileg lehetne Pana is a m4/3-os rendszer miatt). Olympus OM-D E-M10II -t néztem ki.A keretbe is belefér. Feltételezem előre lépés lesz az előzőhöz képest (elsősorban teremben,sport témát fotózok abszolút hobbi szinten)!Ott várnék egy kis javulást.Esetleg valakinek van tapasztalata?Előre is köszi.

(#53631) topikk válasza webb04 (#53630) üzenetére


topikk
senior tag

Az E-PM1 alapján meg tudod ítélni, hogy mire számíthatsz. Ha az elég volt akkor az E-M10 ii is jó lesz, lényeges különbség van a két szenzor között (majdnem 2 FÉ). A többi paraméterben is jobb lesz, fókusz, sebesség. De csodákra ne számíts sport / terem párosítássnál, főleg kit obikkal.

(#53632) nikkor válasza 80hun (#53505) üzenetére


nikkor
aktív tag

Honnan lehet tudni, melyik pana objektív működik dfd-vel? Guglin kerestem a választ, de eddig nem találtam.

(#53633) wms válasza sirfer (#53627) üzenetére


wms
senior tag

Ez egy viszonylag új obi, Aps-c szenzoros Sony vázakhoz. :K

(#53634) sirfer válasza wms (#53633) üzenetére


sirfer
aktív tag

Köszi mindenkinek, kezdem elölről az egészet....

(#53635) nozs23 válasza sirfer (#53627) üzenetére


nozs23
addikt

Bar kivalo vaz, durvan tul van meg arazva az A6600, a linkelt obirol is elmondhato ugyanez.
Inkabb neznek egy joarasitott A6500-at, vagy A6400-at. Egyik sem marad lenyegesen az uj modelltol. A 2.8-as arabol pedig konkretan kijon az egesz 1.4-es Sigma sor. Ha Sony APS-C vonalon akarsz elindulni szerintem ez jobb es sokkal koltseghatekonyabb irany.

(#53636) sirfer válasza nozs23 (#53635) üzenetére


sirfer
aktív tag

Az APS-C vonal lesz, Sony vs. Canon. Beépített vaku mennyire “jó”? Nem professzionális fotózásról beszélünk. Használt objektívtől kicsit félek, nem tudom h mennyire megbízható ez a fajta forrás.

(#53637) webb04 válasza topikk (#53631) üzenetére


webb04
csendes tag

Köszi.Már ez is nagy segítség volt.(fényérték).

(#53638) PuMbA válasza sirfer (#53636) üzenetére


PuMbA
titán

"Használt objektívtől kicsit félek, nem tudom h mennyire megbízható ez a fajta forrás."

Ha bevizsgált használt cuccokat veszel, akkor minden ok. Például 220Volt, FotoPlus vagy Tripont használt oldalán bőségesen nézelődhetsz, illetve van még a FotOptix, ahol 6 hónap garancia is van a használt cuccokra :) Mi kell még... akinek túl sok pénze van, annak érdemes csak újat vennie.

[ Szerkesztve ]

(#53639) modulus válasza sirfer (#53636) üzenetére


modulus
aktív tag

Beépített vaku tűzoltás jelleggel való csak, ha nincs nálad más hirtelen, és nagyon kellene a megvilágítás a fotózáshoz. Nem valami híresek úgy általában.
Nekem a Canon m100-on tegnap este például nagy segítség volt, de csak úgy tudom értékelhetően használni, hogy 1 pöcökkel kiékeltem, hogy a mennyezetre derítsen, ne szemből telibe vakuzzon. Így viszont klassz fotók lettek, el se hittem a végeredményt.

Amelyik gépen nem lehet felfelé irányítani a beépitett vakut, szerintem 1 fehér lappal lehetne tompítani rajta esetleg.

(#53640) PuMbA válasza sirfer (#53636) üzenetére


PuMbA
titán

Amikor potom pénzért, 30k körül lehet venni Godox TT350-et, akkor a beépített vaku nem versenyez semmilyen szinten :)

[ Szerkesztve ]

(#53641) lugosi válasza modulus (#53639) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egyes típusok, pl a Panasonic gx80 beépített vakuja dönthető felfelé, egész jó dolgokra képes így, családi képekhez megteszi.

(#53642) rednifegnar válasza PuMbA (#53640) üzenetére


rednifegnar
senior tag

ami nincs nalad az hiaba tuti, a kulso villano tipikusan ilyen.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#53643) sirfer válasza PuMbA (#53638) üzenetére


sirfer
aktív tag

Ok, köszi, nézem majd.

(#53644) modulus válasza lugosi (#53641) üzenetére


modulus
aktív tag

Én tisztában vagyok vele, hogy vannak ilyenek, írtam is. :) Csak az m100-é pont nem ilyen, viszont legalább irányítható felfelé.
Amatőr szinten jók ezek, sok fotót meg tudnak menteni.

(#53645) tvamos válasza sirfer (#53623) üzenetére


tvamos
nagyúr

Pedig legolcsobban hasznalt Canon EF bajonetes obikbol lehet epitkezni. (Ha AF-et is akarsz.) Es a Canon M50 is az egyik legolcsobb modern vaz, persze erre is adapterezni kell az EF obikat, de filleres az adapter.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#53646) lugosi válasza modulus (#53644) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tényleg, siettem. Megírtam neked a nyilvánvalót? :D

(#53647) sirfer


sirfer
aktív tag

Nem könnyű, ahogy most olvasom. APSC vs. FF, integrált vaku, MILC-es legyen. Kiránduláson fotózunk a legtöbbet, kevesebb beltéri, de az is csak családi szinten. Portré legfeljebb Facebook profilkép. :) Este, sötétben, rossz fényviszonyok között. Obi is elég lenne egyelőre 1 db, kb 15-70 között. A kirándulásokra sem cipelnék úgysem többet. Persze a külső vaku sem akadály, mivel úgyis keveset kell használnom. Keresem még, vakuval, 1 db objektívvel, elemekkel, töltővel, táskával, memóriakártyával, max 1.100e a határ. Gépben új, a többiben nem ragaszkodom hozzá. Canon fan vagyok, de nem feltétel. A képstabilizátor miatt a Sony felé hajlok, A6300-6500 talán. Ha Canon, akkor esetleg EOS Rp, EOS M6 Mark II.. Nikont nem ismerem egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#53648) sirfer


sirfer
aktív tag

Kezd már tisztulni, holnap írom össze a konfigokat, hogy mi fér bele. Jó lenne az FF, de ahogy látom, az nem fog beleférni a keretbe. Köszi a segítséget.

(#53649) kacsyx válasza sirfer (#53647) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Erre a célra 1,1 millió szerintem továbbra is felesleges pazarlás. Ott az M50 -ha Canon kell- a 18-150-el és van egy jó géped általános célokra. 280-ból megvan, veszel még hozzá állványt, táskát, memóriakártyát meg amit szeretnél.

Vagy ha hajlandó vagy még egy objektívet magaddal vinni, akkor 15-45 mm, 50 mm 1.8 és adapter kit 230 körül.

(#53650) sirfer válasza kacsyx (#53649) üzenetére


sirfer
aktív tag

Köszi, átgondolok mindent, nem kapkodok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.