Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53051) apple87 válasza nozs23 (#53050) üzenetére


apple87
senior tag

Akkor marad egy milc gép fix obival...

Használtan melyiket ajánlanátok.. és hozzá milyen obit?
Egyaránt beltér kültéri fotóra.

(#53052) t72killer válasza apple87 (#53051) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ld 2HSZ-el feljebb...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53053) nozs23 válasza apple87 (#53051) üzenetére


nozs23
addikt

Oly E-M10 II + 45mm 1.7
Pana GX80 + 42.5 1.7
Sony A6000 + Sigma 56mm 1.4/Sony 50mm 1.8

Szerintem kell a szep mosashoz ez a gyujtotav, de nem mindenhez jo es nem mindenkinek jon be. Erdemes lenne kiprobalni. Olynal es Pananal van lehetoseg kolcsonzesre.

[ Szerkesztve ]

(#53054) PuMbA válasza nozs23 (#53053) üzenetére


PuMbA
titán

Beltérre a 80mm annyira nem jó :)

(#53055) Mr.Csizmás válasza PuMbA (#53054) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

kivéve kf-en :))
----------------------
inkább valami 24-27-35 mm-t nézzetek.

mft-n 14, 20, 25 mm vannak jó obik.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53056) zolem


zolem
aktív tag

Műanyag bokeh kell vagy igazi ? Mert a telefonfélét lehet a fotóra utólag is tenni. :U

にんじん

(#53057) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok!

Melyik a jobb gép ?

Panasonic Lumix GX8 vagy a gx80

(#53058) asdf_ válasza zolem (#53056) üzenetére


asdf_
veterán

Nem feltétlen, mert ott vannak mélységadatok, kézzel azért zónázza be, akinek hét anyja van. De szerintem is amúgy 30-as sigma, 25-ös szürkeimportos pana (használt 17-es) plusz egy random mft váz környékén lesz az igazság, a 45 nem lakásba való.

(#53059) t72killer válasza asdf_ (#53058) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezzel picit vitatkoznék, gyerekportréra sztem nem olyan rossz az a 90mm ekv. látómező. Az is igaz persze, hogy komplett felnőttet nem fogsz vele szűk szobában lőni.

#53057: mint 3 évig gx80 tulaj persze a gx80-ra szavazok :DDD. Jobb stabi, kevesebb crop videó alatt, kb ugyanolyan képminőség mellett kisebb fájlok.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53060) tvamos válasza apple87 (#53051) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem egy Canon M50 mar bele fer a 200-ba, EF adapterrel, es egy hasznalt 50-es a gyerekportrera. Akkor lesz egy zsebrevaghatos compact kamerad a kit obival, a bokeh buzulasra meg ott lesz az 50-es. (Megveheted kitben is, csak akkor kisse tullog a kereten.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#53061) MittuDomain_ válasza tvamos (#53060) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Én hasonlót használok (M50 helyett M5, a többi ugyanaz), arra azért készüljön fel, hogy az adapter+50mm már nagyobb, kell neki egy kis táska, minimum ilyen. (Ebbe is legózni kell, de azért belefér.)
A kit obival sem nagyon vág zsebre az ember egy 200e gépet, de tény, hogy méretben megoldható. Egy 22mm f/2.0-val már a zsebrevágás is mehet - tényleg minimális a kilógás, és ez talán a legjobban használható üveg a rendszerre), csak ne lenne ilyen irgalmatlan drága cucc. Ha valami csoda folytán beesne 35e alá, azonnal kürtöljétek világgá.Egy Amazon BF akcióban azért nagyon bízom...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#53062) tvamos válasza MittuDomain_ (#53061) üzenetére


tvamos
nagyúr

Egy Amazon BF akcióban azért nagyon bízom... Majd 5 ezerert... :)
A kit obival sem nagyon vág zsebre az ember egy 200e gépet, de tény, hogy méretben megoldható. Igen, talan nem, de azert nem tul nagy, es eleg konnyu is. (Ilyenkor jo a tejfolospohar muanyag... bar szerintem azert annyira nem gaz, de teny, muanyag.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#53063) haruspex válasza apple87 (#53057) üzenetére


haruspex
aktív tag

Sztem a Gx8. Jobb kereső, masszívabb ház, nagyobb felbontás. Viszont bizonyos fényeket nem szeret, akkor jobban zajososdik. (Nekem volt, szerettem, gx9 van most.) De az mft topicban lehet van olyan akinek mind a kettő van, vagy volt.

[ Szerkesztve ]

(#53064) lackopetyko1


lackopetyko1
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Szeretnék egy kis segítséget kérni első DSLR vásárlásához. Két gépre szűkítettem a lehetséges jelölteket. Az egyik Canon Eos 650D a másik Nikon D3400. A két gép nagyságrendileg egy árban van. A felhasználás viszonylag széles körű lenne, de amire biztos használnám az természetfotózás, asztrotájkép, és T2 gyűrűvel bolygófotózás.
Mivel egyik gyártót sem ismerem jobban és a fotózást is most kezdeném, szívesen fogadnám a tapasztalatokat, véleményeket hogy melyik gép lenne jobb választás.
A válaszokat előre is köszönöm.

(#53065) t72killer válasza lackopetyko1 (#53064) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bolygózásra - attól függően milyen távcsöved van - kb bármilyen gép jó, régen webkamerával tolták :DDD . Nem tudom, egyéb asztrofotó is játszik-e (mélyég), arra általában a canon népszerűbb/ahhoz van mindenféle tartozék.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53066) MittuDomain_ válasza t72killer (#53065) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Szvsz asztrotájképre inkább az üveg számít (fényerős széleslátó), és nem a váz.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#53067) t72killer válasza MittuDomain_ (#53066) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A szűrőmódosításra gondoltam, canonra millió leírás van és könnyebb kp-ért is megcsináltatni. Igaz, ezzel keresztbetesz az ember a normál fotózásnak.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53068) MittuDomain_ válasza t72killer (#53067) üzenetére


MittuDomain_
őstag

:R

Ön nyert, most egységsugarúan gondolkodtam kicsit...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#53069) haruspex válasza lackopetyko1 (#53064) üzenetére


haruspex
aktív tag

Hát, én a Canon 650-et biztosan nem venném meg, a Nikonnak sokkal jobb a szenzora.

(#53070) lackopetyko1


lackopetyko1
csendes tag

Köszönöm a vákaszokat.
Mélyegezni még egy ideig biztos nem fogok mert ahoz kicsi a távcsövem.
De asztrotájkép, bolygózás meg természetfotó az lesz.
Csak a nagyobb pixelszám miatt jobb a Nikon?

(#53071) t72killer válasza lackopetyko1 (#53070) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elvileg jobb a nikon dinamikája is. Azért nem szoktak nikont ajánlani asztrofotózásra, mert vmi minimális zajszűrést még a modernebb vázak is alkalmaznak a raw-n, ami régen nagyban ette a csillagokat. Ma már azért ez nem komoly probléma.

Az asztrofotós topikban utánakérdezhetsz, mit gondolnak a mostani vázakról a kollégák :R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53072) MrChris válasza apple87 (#53057) üzenetére


MrChris
nagyúr

A GX80, mert bő 1 év garival 50e-ért árulnak egyet! :DDD

(#53073) lackopetyko1 válasza t72killer (#53071) üzenetére


lackopetyko1
csendes tag

Köszönöm!
Megkérdezem az asztrofotósban is. :)

(#53074) apple87 válasza MrChris (#53072) üzenetére


apple87
senior tag

ok

[ Szerkesztve ]

(#53075) vakablak93


vakablak93
őstag

Hali, nem tudom érdekes lehet-e az infó valakinek, de most jártam a Kecskeméti MM-ben a GX80+12-32 kitet 90K ért láttam.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#53076) Mr.Csizmás válasza vakablak93 (#53075) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

:Y az nettó félár, biztos jó címkét néztél?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53077) vakablak93 válasza Mr.Csizmás (#53076) üzenetére


vakablak93
őstag

én sem értettem direkt 3x is megnéztem , de lehet csak a kiállított darab, mondjuk alul a dobozos kit is annyi volt, persze lehet annak a doboza volt, na mind1.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#53078) Muerte68 válasza Mr.Csizmás (#53076) üzenetére


Muerte68
addikt

Szokott ilyen lenni,általában utolsó darabok-kis szerencsével elég olcsó gépeket is ki lehet fogni-persze ez csak az adott boltban és egy darab szokott lenni.
Még jó pár éve az akkor 100-fölött levő Olympus pl3-at láttam Békéscsabán az MM-be 60-ért.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#53079) nozs23 válasza Muerte68 (#53078) üzenetére


nozs23
addikt

Bizony van ilyen. Én UE BT hangszóróra csaptam le egyszer a soroksári MM-ban, mert 30%-al olcsóbb volt, mint az online ára. Nem kiállított darab volt.

(#53080) MrChris válasza vakablak93 (#53075) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ehhez képest végképp elég vicces árak vannak a hardveraprón.

(#53081) Mr.Csizmás válasza MrChris (#53080) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

fb-n most lattam egy 30/3.5 makrot harmincer'. Jol kiegeszitene :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53082) MrChris válasza Mr.Csizmás (#53081) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jaja, van egy-egy jó ár. Meg az ellenkezője. ;]

(#53083) asdf_ válasza MrChris (#53080) üzenetére


asdf_
veterán

Jo, azert egyetlen boltban levo par (ha egyaltalan tobb egynel) darab gep ne legyen mar alap egy termek bearazasanal. Arukereson, argepen megnezed, mindenhol 160+, valaha volt legalacsonyabb ar az 140. Szoval az 160+ tovabbra is, aki meg megfogja az MM-ben olcson, az mazlista.

[ Szerkesztve ]

(#53084) Mr.Csizmás válasza asdf_ (#53083) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

kb. még úgyis megérné, hogy pestről lemegy vonattal, megveszi + ott ebédel a bugaciban - vö. eglobalon csak a váz 430€

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53085) MrChris válasza asdf_ (#53083) üzenetére


MrChris
nagyúr

Részben igazad van. Az enyhe utalás inkább a HA-n tanyázó új ár +- egy huszas, sorkitöltő, örök darab hirdetésekre vonatkozott. Ha valaki el is akarja adni a cuccát akkor MM módján kell eljárni. GX80-al most Dunát lehet rekeszteni, bár 150 a kit ár és a többség a vázat 80-ért szeretné eladni, de 60-ért is hetekig, hónapokig lehet csak hirdetgetni.

(#53086) asdf_ válasza MrChris (#53085) üzenetére


asdf_
veterán

Nemtom, szerintem ha 155 ujonnan a 12-32-vel, akkor a vazert a 80 nem tunik irrealisnak. Hogy esetleg nem lehet eladni, az masik kerdes, de az nem az ar miatt van, hanem hogy a kutya sem vesz fenykepezogepet :/

(#53087) grigo válasza MrChris (#53085) üzenetére


grigo
őstag

Ne is mondd. Minden héten megremeg a kezem, de mindig azon vagyok hogy ha pana akkor kell a mikrofon is. Aztán lehet teljesen vakon vagyok de nem akarok videó témába úgy belevágni, hogy nem tudok rá rakni mikrofont. De minden héten majdnem megveszek valamit :DDD

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#53088) MrChris válasza grigo (#53087) üzenetére


MrChris
nagyúr

Lassan már 50e-ért meg lehet venni, az meg tényleg nem sok.

asdf_: lehet, hogy a 80 nem sok, de nem lehet annyiért eladni csak madárnak. Picit is körbenéz 80-ért lassan már obi is lesz rá. Ez van. Én már letettem róla, hogy eladjam, inkább használom, meg most olyan projektben vagyok amiben ez a max súly lehet amit elbír a cuccos.

(#53089) asdf_ válasza MrChris (#53088) üzenetére


asdf_
veterán

Igen, az XZ-2-m nekem is ott fog megrohadni a polcon. Meg mennyit engedsz a felebol kaliberu erdeklodo sem volt ra (jo egy kivetelevel, de ott meg azonnalra kelett volna, es azt nem tudtam osszehozni). Filoztam, hogy karacsony elott meg viccbol felteszem, aztan ha nem, hat nem, megmarad vesz esetere, ha a fogeppel tortenik valami (bar mondjuk ezzel sokra nem megyek, mert lusta allat vagyok es foleg utazas alkalmaval fenykepezek, oda meg eleg egy gepet vinni).

[ Szerkesztve ]

(#53090) tvamos válasza grigo (#53087) üzenetére


tvamos
nagyúr

En is igy vagyok a Canon M50-nel, miutan mar 130 ezer korul is latni alig hasznaltan... De elorendelheto a Z50, es az milyen franko mar!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#53091) grigo válasza MrChris (#53088) üzenetére


grigo
őstag

Én az e-m10 mk1-el vagyok így. Most minek adjam el, mit veszek az árán két memóriakártyát? :DDD Viszont kell egy pana előbb utóbb, meg fuji 🙈

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#53092) t72killer válasza total90 (#53039) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csináltam egy gyorsbeszámolót az első benyomásokról, + megszórtam a linkekkel, amik a döntési folyamatban segítettek.

Hétvégére elvileg jön egy 150-600s sigma nagytele, ha normális időjárás is érkezik hozzá, akkor tudom tesztelni az FTZ-t.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53093) Mr.Csizmás válasza t72killer (#53092) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

fél sereg fórumász trollon átrágva magam

:DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53094) kovsol válasza t72killer (#53092) üzenetére


kovsol
titán

Nikon 200-500 -ban nem gondolkoztál? Mondjuk a 150-600 az egy jobb átfogást ad. Az FTZ adapter időjárás álló egyébként?
Merre mész tesztelni?

May the Force be with you!

(#53095) t72killer válasza Mr.Csizmás (#53093) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Dpreview fórumtopikokra gondoltam, elképesztő mi megy egyik-másik "bugyorban" :)).

#53094: rágódtam rajta egy sort, a sigma időjárásálló és ahogy nézem kicsit jobb a rajza 600on, mint a nikkornak 500on a nikkornak viszont jobb a stabija. Kb uannyit kértek érte, úgyh érmefeldobással sigma lett.
Még kitalálom hova viszem, 50km-es körzetben van kisállatkert, Rajnapart, nádas :R.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53096) anorche1


anorche1
őstag

Csak puszta kivancsisagbol kerdezem: ha gx80 helyett egy dslr -t vettem volna, akkor ugyan azert az arert jobb minoseget kaptam volna (mind2 esetben gyari kittel)?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#53097) Mr.Csizmás válasza anorche1 (#53096) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

nem. (vszeg valami budget belépő váz+plasztik virágcserép jött volna ki az összegből)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53098) cort x-1


cort x-1
tag

Üdv!Ki meiket ajánlaná a kettő közül kezdő dslr-nek? Eos 250d vs Nikon D5600 Köszi a válaszokat :R

Lumia 620

(#53099) anorche1 válasza Mr.Csizmás (#53097) üzenetére


anorche1
őstag

:R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#53100) Hocsika


Hocsika
tag

Sziasztok!
Eljött az ideje, hogy szegény öreg Canon 60D gépemet nyugdíjazzam, és valamit nézzek helyette. Főleg családi fotózásra használnám leendő gépet, illetve szezonálisan táncversenyekre járunk a családdal, és ott rengeteg képet szoktunk csinálni. Most hétvégén is voltunk, és akkor döntöttem el, hogy kellene valami jobb, mely akár kevesebb fényben is szép képeket csinál mozgó táncosokról.
A gépre szánt összeg max. 250e ft lenne.
Mivel nem csak én használom, nem lenne annyira jó, ha nagyon nehéz lenne. (Feleségem nem bírja megtartani hosszú távon a 60D-t sem).
Csak új gép érdekelne. Az összeg egy szélesebb átfogású objektívet is jó lenne, ha tartalmazna, a mostanin egy 18-135-ös van, ha kb ennyi lenne az újon, az bőven jó.
Nemrégiben ki tudtam próbálni egy 77D-t, annak már nagyságrendekben jobb képe volt, mint a 60D-nek. De nem feltétlen ragaszkodom DSLR-hez, illetve a Canon-hoz.
Köszönöm előre is! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.