Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52949) csacsi77 válasza spyduck (#52943) üzenetére


csacsi77
senior tag

A Nikon és a Canon nagylátószögű obija kb. egykutya.
Szenzorban a Nikon erősebb. Canonban gyakorlatilag 600-650-700 ugyanaz a szenzor. A 750-től lépett be a 24 MP-es újabb, ami már fel tudott zárkózni a Nikon mellé. A 800D talán még jobb lett. Nikonnál a D5200-tól 24 MP-es van, azok nagyon jók (nem a pixelszám miatt).
Arra amire te akarod szerintem mindegyik megfelel egyébként. Ingatlan fotózásánál kell egy stabil állvány. Nem fut el a lakás. Fényekkel illik játszani és néha az utómunkát sem lehet megúszni, mert csúnyán mutat a kiégett ablak egy képen. De ha ezekre nincs időd/kedved, akkor is kell egy jó állvány. A Nikon szenzor nagyobb szabadságot ad az árnyékos részek felhúzásánál ha bebukna a kép. Minimális fotószerkesztés azért csak kell. Nem olyan bonyolult, magamból indulok ki, ha nekem ment, kell mennie másnak is.
A 70-77-80D-t csak azért írtam, hogy ha van rá keret, akkor azok azért jobb gépek. Persze ingatlanfotózás során nem jön ki az előny, csak akkor érdemes rájuk nézned, ha másra is akarod használni a gépet.

Öreg fater megoldja!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.