Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53801) kacsento1


kacsento1
senior tag

Ha valakit érdekel pécsi mm-ben láttam ma délután. [kép]

(#53802) 80hun


80hun
addikt

Azt vhogy elfelejtitek hogy jpegben akar fotózni csak.
Tehát a legjobb megoldás a fuji .
Az Oly lenne még de ott túl kicsi a szenzor.

nikon,sony stb jpeg elég gyenge a fujihoz képest. :)
Bár még a canonból kieső jpeg szinei eléggé rendben vannak sztem mostanában

(#53803) tvamos válasza 80hun (#53802) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akkor viszont lehet, hogy egy EOS R-rel jarna a legjobban. Kisebb gep, es nem kell lemondani a full frame-rol sem. Es marad a jol ismert Canon menu.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#53804) #16820480 válasza tvamos (#53803) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az obik viszont rohadt nagyok lesznek rá továbbra is, főleg ha fényerőset szeretne. Bár szerintem még egy f4 zoom is iszonyat nagy full frame-en...

(#53805) PuMbA válasza #16820480 (#53804) üzenetére


PuMbA
titán

Kérdés, hogy APS-C-n használna-e f/2.8-as obikat :) Ha nem, akkor tényleg nem neki való az FF f/4-es obikkal.

[ Szerkesztve ]

(#53806) MittuDomain_ válasza PuMbA (#53805) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Bizony, nem kicsi, én olykor ezzel tolom, adapterrel.
Rohadt szűk a dof, de elég gyors az af, szóval zoom-nak is bevetem olykor. (A crop miatt 144mm ekvivalens)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#53807) jannid


jannid
senior tag

Megjött a Canon EOS 800D +EF-S 18-55mm IS STM gépem. :))

Teljesen le van merülve, töltsem fel először fullra, vagy kis kakaót rakok bele utána már nyomkodhatom? :B

[ Szerkesztve ]

(#53808) kovsol válasza MittuDomain_ (#53806) üzenetére


kovsol
titán

A képen két APS-C váz látható, és mind a kettőre FF üveget raktál. Létezik eleve APS-C vázra tervezett f2.8 is.

"zoom-nak is bevetem olykor."
zoomnak hogy vetsz be egy fix objektívet? Szerintem a helyes szó amit használni akartál az a tele objektív, nem pedig a zoom.

May the Force be with you!

(#53809) PuMbA válasza jannid (#53807) üzenetére


PuMbA
titán

Fullra, mert egyébként sokáig nem nyomkodod :)

(#53810) vihartigris válasza jannid (#53807) üzenetére


vihartigris
őstag

Szép fényeket a szetthez.
Töltsd fel rendesen az aksit, a kezdetekben sokat fogod nyomogatni a vázat, az pedig meríti rendesen.

bármi reciproka a semmi

(#53811) jannid válasza PuMbA (#53809) üzenetére


jannid
senior tag

PuMbA, vihartigris: Köszönöm és a segítséget is a választáshoz. :R

Szabad venni pl [link] akkumulátort is, vagy csak eredetit vegyek még mellé?

Hamarosan beszerzem az 50mm f/1.8 is. :K

(#53812) PuMbA válasza jannid (#53811) üzenetére


PuMbA
titán

Ezzel nem lesz akksi töltöttség kijelzésed, mert a gép észleli, hogy nem eredeti :) Ilyen hidegben meg rosszabbul viselkedhet, mint a gyári és a hirtelen lemerülhet. Nem ajánlott.

Egyébként miért akarsz venni akksit mellé? Először nézd meg, hogy mennyit bír. 1 napot simán ki kell bírnia, szóval az elején semennyire se gond szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#53813) vihartigris válasza jannid (#53811) üzenetére


vihartigris
őstag

Túl gagyit (olcsót, névtelent) nem érdemes venni, mert előfordulhat, hogy pl. beledagad a vázba, nincs megfelelő kapacitása.

bármi reciproka a semmi

(#53814) jannid válasza PuMbA (#53812) üzenetére


jannid
senior tag

Az 1 nap oké, akkor plusz akksi most nem kell egyelőre. :B Nyakpánt felrakva, most várakozás a töltésre. ;]

vihartigris: Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#53815) #16820480 válasza kovsol (#53808) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk a Fuji 16-55 f2.8 az fizikailag kb akkora, mint egy RF 24-105 f4, és ez utóbbinak még nagyobb az átfogása is.

(#53816) PuMbA válasza #16820480 (#53815) üzenetére


PuMbA
titán

Alap, hiszen ezt mondja ki az ekvivalencia törvénye :) Nincs ingyen fényérték úgy, hogy megússzuk a méretet és a súlyt. Ezért nincs értelme sokszor APS-C-t venni, ha 2.8-as üvegeket teszel rá és FF-re van f/4 megfelelője az adott gyártónak.

[ Szerkesztve ]

(#53817) MittuDomain_ válasza kovsol (#53808) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Nyertél, pongyola volt a megfogalmazás. :B
Az alap kérdés viszont valid, kell-e zoom/tele és fényerő is aps-c vagy ff vázon, mert mindenképpen csak jelentős tömeggel fog menni - teljesen elveszik a milc tömeg előnye.

Én erre tényleg inkább m43-at használnék, ha hurcolni is kell. Sok jó üveg van arra a rendszerre. (méret/tudás alapon)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#53818) 80hun válasza sanyixXx (#53787) üzenetére


80hun
addikt

Na szóval a fiúk kicsit elkalandoztak :)
Fuji X-E3+16-80/4 v.18-55/2.8-4(ez kitben is kapható) Esetleg mellé egy-két fényerős fix

A fujinál nagyonjó a vázból kieső jpeg

(#53819) NandorHUN válasza kacsento1 (#53801) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nagyon jó ár. Bár az ember kb. helyben van ha Fotoplus-ról veszi is.
Én karácsonykor vettem kb. ennyiért ha kitből kivonjuk ami extra még benne van.
Bár MM-t nem értem, miért csak Pécsen van akciójuk.

Én Fotoplus-nál vettem a Nikon Z6 + 24-70 f4 + FTZ + 64Gb XQD kit-et, bár kellett rá várnom, mert mikor rendelték pont elvitték az összeset. És ha hozzáadom az FTZ meg kártya árát, akkor ugyanannyira jön ki. De tényleg jó ár :)
Főleg az 50mm 1.8 S -nek (bár én azt már beszereztem pár hete).

28-70 f2.8 -ra lenne jó valami akció, mert az a lencse nagyon szuper.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#53820) #16820480 válasza PuMbA (#53816) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, de mondjuk ekvivalencia ide vagy oda, vannak obik, amik bitang nagyok :) Sigma Art például.

80hun: Akkor már akár T30, ha nem számít neki az ár (úgy emlékszem abból indult).

(#53821) kacsento1 válasza NandorHUN (#53819) üzenetére


kacsento1
senior tag

MM szokott kiárusítást tartani, ami csak arra az egy boltra és raktárkészletre vonatkozik, ezért hirdetve sincs. Érdemes néha beugrani.

(#53822) grigo válasza kacsento1 (#53821) üzenetére


grigo
őstag

Ezt mindig utáltam bennük :F Ki tudja mennyi mindenről marad le egy potenciális vásárló...

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#53823) kacsyx válasza grigo (#53822) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Én nem is tudom vettem-e náluk valaha valamit. Néha betérek, de kis idő múlva ki is megyek, mert akármelyik terméket nézem meg, drágább mint máshol.

(#53824) grigo válasza kacsyx (#53823) üzenetére


grigo
őstag

Én sz első gépemet ott vettem. Az eladó hölgy hathatós szakmai segítségére alapozva egy fröccsöntött Canon belépő apsc volt. Ma már röhögök hogy mi alapján választottam de végül hellyel közzel nem bántam meg csak kicsit. :DDD

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#53825) jannid


jannid
senior tag

Objektívet mennyire ajánlott használtan venni? Pl Canon EF 50mm f/1.8 STM újonnan 35 ezer forint, használtan, már gari nélkül pedig 28.. :U

(#53826) PuMbA válasza jannid (#53825) üzenetére


PuMbA
titán

Ilyen pár ezer Ft különbség esetén nem feltétlen érdemes. Használtan a profi, drágább obik a legnagyobb üzletek, mert majdnem féláron veheted meg őket, mint újonnan. Százezreket lehet így spórolni.

[ Szerkesztve ]

(#53827) jannid válasza PuMbA (#53826) üzenetére


jannid
senior tag

Köszi, akkor abból is új lesz.

Innen venném, mert [link] találtam egy ilyet: [link]
Az áll benne, hogy elvileg erre 6000 forintot visszatérítenek 28 napon belül. [link]

Vaaagy ez bárhonnan vásárolva érvényes. :F Másik boltnál nem láttam feltüntetve az ajánlatot.

[ Szerkesztve ]

(#53828) PuMbA válasza jannid (#53827) üzenetére


PuMbA
titán

Bárhonnan nem. A canon.hu oldalon a promo-hoz kapcsolódó oldalon fent vannak az üzletek :)

[ Szerkesztve ]

(#53829) jannid válasza PuMbA (#53828) üzenetére


jannid
senior tag

Ezt lehet benéztem, hogy csak géppel együtt lehet visszaigényelni. Kötelező kiválasztani gépet, csak objektívet nem enged, ha jól látom. :B :(

(#53830) Mr.Csizmás válasza jannid (#53829) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

eglobal/einfinity?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53831) jannid válasza Mr.Csizmás (#53830) üzenetére


jannid
senior tag

Már megvettem fotoplusnál 36500 forintért, de köszi lementem legközelebb jól jöhet. Innen 32 ezer lett volna. :R

A gépem komoly lett volna innen, 170k én 196-ba vettem. :))

PuMbA: Persze ilyen összegnél azért legalább legyen az az 1 év, bármi történhet vele.
Btw imádom az 50 mm 1.8 obit, köszi a tippet. :C

[ Szerkesztve ]

(#53832) PuMbA válasza jannid (#53831) üzenetére


PuMbA
titán

De neked fontos volt a gari, szóval nem vetted volna innen 170k-ért úgy se :) Egyébként meg akkor már vehetted volna használtan is 6 hónap garival pl. FotOptix-nál itthon és akkor is ugyanennyivel olcsóbb lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#53833) jannid válasza PuMbA (#53832) üzenetére


jannid
senior tag

Náluk a gép 170 objektív nélkül, külön véve ezzel a két objektívvel nem jöttem volna ki olcsóbban. Azért vettem most legelőször mindent garanciával újonnan, mert ez az első DSLR gépem. Nekem valamennyire fontos az élmény, hogy új meg én csomagolom ki és nem lehet semmi rejtett hibája. Okosodok majd, meg tudom mire kell figyelni akkor veszek majd használtan objektívet stb.

Nem azt mondom, hogy mindegy volt az ár, de megért nekem ennyit, hogy bontatlan, új.

[ Szerkesztve ]

(#53834) PuMbA válasza jannid (#53833) üzenetére


PuMbA
titán

" és nem lehet semmi rejtett hibája."

Mivel itt én bevizsgált használt cuccokról beszélek mindig, így annak sincs semmi rejtett hibája, másrészt a 6 hónap gari alatt mindenképp rájönnél, ha lenne :) 220Volt-nál ugyanúgy bevizsgálnak, viszont 3 nap garit adnak csak, de az még olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#53835) Mr.Csizmás válasza PuMbA (#53832) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

Ott is van gari, visszakuldos, altalaban visszakapja a vetalarat :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53836) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

rellif kollega találata:

MM online (de elképzelhető,hogy az üzletekben is) egy pár Fujifilm gép elég jó áron van.
Fujifilm X-T100 + XC 15-45 157499 Ft
Fujifilm X-T20 +XF 18-55 269999 Ft
Fujifilm X-T30 + XC15-45 290699 Ft
Jelenleg ÁK szerint a többség itt a legolcsóbb.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53837) NandorHUN válasza grigo (#53822) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nem sokról.
Bármint most z6 is "akciós", de még így is csak kicsivel kerül kevesebbe mint a többi boltban, MM esetén nagy akció, de csak azért mert alapból jó drágán árulták (ahogy sokminden mást is felárasan árulnak).

Van az a réteg, akik tudatos vásárlókból állnak és ők pl. megveszik 50 ezerrel olcsóbban máshol a z6-ot.
MM inkább - szerintem - olyanokra épít akiket nem érdekel az ár meg nem érdekel a minőség. Csak elmennek shoppigolni aztán megveszik ami megtetszik. Pro vagy félprofi kamerát meg nem ilyen emberek vesznek.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#53838) Mr.Csizmás válasza NandorHUN (#53837) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

mm-be a mifélénk hosszabbítóért jár meg hasonlókért, ha rögtön kell kézhez :U :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53839) NandorHUN válasza Mr.Csizmás (#53838) üzenetére


NandorHUN
addikt

Anno én még 11 éves koromban szerettem őket.

Vettem egy Pana fülhallgatót, ami jó volt, de ahogy illik a kábel pár hónap max 1 fél év után megadta magát. Szóval visszavittem, pénzt visszakaptam aztán megvettem ugyanazt.
Pár évig így volt Pana fülesem, nem kellett aggódni, tudtam, hogy tönkre fog menni, és hogy gari időn belül megveszem ugyanazt csak az újat. :D

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#53840) AuraSync


AuraSync
őstag

Sziasztok.

Egy gyors kérdésem lenne.
Sztetek melyiknek van jobb képminősége?

Nikon D7500 (ki obi 18-140mm) vagy Panasonic G90 (kit obi 14-140mm)

Köszi. :R

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#53841) NandorHUN válasza AuraSync (#53840) üzenetére


NandorHUN
addikt

Egyik gépem se volt, de amennyi tudásom van ezekről a gépekről... szerintem a D7500 jobb fotózásra, a G90 pedig videora.

Amúgy nagy általánosságban az APSC (NIkon) géppel jobb fotók készülhetnek: nagyobb dinamika, kevesebb zaj, jobb dof.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#53842) Rapid136 válasza AuraSync (#53840) üzenetére


Rapid136
őstag

nincs jobb képminőség...az megfoghatatlan
eleve mondjuk 24 mpixeles (4000x6000) képeket nézegetni HD kijelzőkön (1920-1080)...
normál fényviszonyok közt nem nagyon van különbség, se a mostani, se a 15 évvel ezelőtt 6 mpixeles gépek képe közt
innentől kezdve a megfelelő gép kiválasztása sok más objektiv paraméter alapján történhet
árfekvés, objektivpark, technológia (MILC vagy DSLR), felhasználási terület, további fejlesztés iránya és biztos van még...
:))

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#53843) AuraSync válasza Rapid136 (#53842) üzenetére


AuraSync
őstag

Nekem olyan gép kell amivel jó fotót lehet készíteni ISO 6400-on. :DDD

Na viccet félretéve.
Ezen az összehasonlításon én úgy látom, hogy a G90 részletesebb képet csinál, nem annyira mosott, élesebb a kép.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#53844) bigaatis válasza AuraSync (#53843) üzenetére


bigaatis
csendes tag

nekem pont a nikon tűnik kicsit jobbnak, ráadásul ha a raw-ot nézed ott egyre jobban látszik isot emelve.
illetve szerintem nem jót választottál ki a listából sem Panasonic esetében

nálam az objektív kínálat győzne egyébként, melyik felel meg jobban a saját igényemnek, melyik elérhetőbb stb

(#53845) AuraSync válasza bigaatis (#53844) üzenetére


AuraSync
őstag

Ha már obi téma.
Én szeretem a Macro témákat is amit gondolom a 18-140-el nem igazán lehet jól kivitelezni szal későbbiekre egy ilyen mondjuk jó választás lenne?

Továbbá ezzel még mit lehet jól fotózni? Mondjuk portrét is amiben lesz dof?

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#53846) bigaatis válasza AuraSync (#53845) üzenetére


bigaatis
csendes tag

lehet ezt használni mindenre, sőt a 40mm az még jó beltérben is, kültéren is.
2.8as a fényerő, ha szerencséd van itt már jó képet ad, nem kell tovább rekeszelni, ezzel már lehet hátteret életleníteni

(#53847) lugosi válasza NandorHUN (#53841) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nálunk van a családban 7500, szerintem nagyon jó kis gép.

Én régebben nikont használtam, aztán a kisebb gépméret, kisebb objektívméret miatt váltottam m43-ra, nálam nagyon bevált, sokkal többször viszem magammal táska vagy dzseki, nadrág zsebében a panasonic gx80-at, mint ahányszor vinnék egy aps-c gépet.

Ha a méret nálad nem szempont, akkor nyugodtabban nézelődj aps-c gépek felé. Esetleg még azt vedd számításban, hogy a milcek között (pl. a G90) sokkal gyakoribb, hogy a szenzor stabilizált, így jobban kitarthatóak a teleobjektívek, vagy csak simán a hosszabb záridők.

(#53848) Tin_Shield válasza AuraSync (#53845) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Attól függ mit szeretnél makrózni. Növényekre, tárgyakra jó lehet, bogarakra túl rövid, nagyon bele kell mászni a képükbe amit nem szoktak tolerálni
Általános célra is használató temészetesen, bár elégé "senkiföldje" látószöget kapsz ezzel a gyutávval APS-C-n, általános célra túl hosszú, portréra pedig túl rövid.

[ Szerkesztve ]

(#53849) AuraSync válasza Tin_Shield (#53848) üzenetére


AuraSync
őstag

És akkor melyiket ajánlanád amolyan aranyközépútnak ami "bogarakra" is jó? :D

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#53850) bigaatis válasza AuraSync (#53849) üzenetére


bigaatis
csendes tag

valószínűleg egy 105mm-re gondol, azzal messzebbről tudsz fotózni. portrézni is jó lenne vele, de ahhoz már hely kell ilyen gyujtotávolsággal apsc-n (tehát beltérben már elég necces), kint nagyon jó, mivel nem mászol rá a modellre, természetesebbek a fotók is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.