Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52401) haruspex válasza MrChris (#52385) üzenetére


haruspex
aktív tag

Akkor lassan lehet nekik is sikerül ami a Canonnak ez Eos M-mel tavaly, vagy tavaly előtt, hogy több bejelentett váz lesz APSC milcre, mint natív objetív... Bocs.

[ Szerkesztve ]

(#52402) MrChris válasza lcdtv (#52400) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha kell akkor igen, ez eléggé felhasználás függő.
Érdemes lenne kézbe venned a kiszemelteket, vannak ilyenkor +/- meglepetések.

haruspex: pedig nem idegen tőlük, nex-ekből annak idején szinte havonta jött új váz 3 objektívre.

[ Szerkesztve ]

(#52403) haruspex válasza MrChris (#52402) üzenetére


haruspex
aktív tag

Nem értem am. az üzletpolitikájukat. Elvileg a kiegészítőkből van a pénz, mégha váztervezésnél nem is mindig eröltetik meg magukat. Ha meg nem érdekli őket, akár hagyhatnák is a francba a croppos vonalat, a piac felét, úgy is ők látják el szenzorral, a Olympusban részesedésük van (nekik meg b@sznak egy modern szenzort csinálni), az full framet meg úgy is tolják.

Mondjuk nekem nem fáj :)

[ Szerkesztve ]

(#52404) #31733248 válasza haruspex (#52401) üzenetére


#31733248
törölt tag

Azért ha valaki a fixekre gerjed, professzionális felhasználásra is alkalmas f1.4 sort szedhet össze Sonyra olcsón, telitalálatnak számító gyútávokkal. Igaz, a Sigmának köszönhetően, :) de ez végülis mindegy. Felette ott a Sony 85mm f1.8, simán tolerálható méretben, úgyszintén penge képminőséggel. Alatta meg ott van olcsó nagylátónak a Samyang 12mm f2 csillagos égboltot fotózni, hasonló jellemzőkkel. Nem mindenki keres ám f2.8-as alapzoomot 300 ezerért, bár kétségtelenül ez a rendszer legnagyobb hiánya.

[ Szerkesztve ]

(#52407) haruspex válasza #31733248 (#52404) üzenetére


haruspex
aktív tag

Meg hiányzik a 18-105-n kívül, az összes minőségi zoom, normál áron... 🙂 Most natív apsc-re gondolok, a full frame kinálat nyilván jobb, de ahhoz miért használna az ember apsc vázat.

De ezúttal nem vitázni akarok, csak a koncepciót nem értem, persze aztán lehet, hogy olcsón legozzák össze kissebb különbséggel a vázakat, és így is megéri.

[ Szerkesztve ]

(#52408) csacsi77 válasza haruspex (#52407) üzenetére


csacsi77
senior tag

A Sony 10-18 f/4 egész jó kis minőségi obi. Méretben jól passzol az APS-C vázakhoz. Ilyen a 16-70 f/4 is, bár ott az ár/érték arányt szokták kritizálni. Valóban hiányzik a rendes, fényerős, f/2,8-as zoom. Már régóta ki kellene adni a Sonynak. Tele van f/4-es fényerőben, de az Canonon is már FF üveg. És persze méretben sem passzolnak már az A6x00-es szériához
A 18-135 nagyon tisztességes, a 18-105-öt pedig nagyon jó általános, videós obinak mondják. Számomra csak a 16-50 f/2,8 hiányzik, de az nagyon. És nem csak nekem, simán lenne rá kereslet 1000 €-s áron

Öreg fater megoldja!!!!

(#52409) Neck válasza xXxian (#52377) üzenetére


Neck
veterán

Nyilván nem érdemes tényként kezelni, de több különböző forrás beszél új APSC vázakról.
Azért én még nem írnám le a 6-os szériát.

A SAR-on már a vázak neveit is tudni vélik.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#52410) vihartigris válasza Neck (#52409) üzenetére


vihartigris
őstag

Bőség zavara lesz Sony APSC-n

-6000
-6200
-6300
-6400
-6500
-6700

bármi reciproka a semmi

(#52411) xXxian válasza Neck (#52409) üzenetére


xXxian
senior tag

Nem is kifejezetten a vázakra gondoltam...de mindegy is, ha bárki elégedett a a rendszer elemeivel s azok áraival, akkor nincs gond.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#52412) haruspex válasza csacsi77 (#52408) üzenetére


haruspex
aktív tag

Nézegettem a tesztjeiket, és az árukhoz, nem stimmel a minőségük nekem. A 18-135 kimaradt, minden szinten, de akkor úgy mondom, hogy mióta nem is adtak ki apsc zoom obit? Van akinek elég amúgy amijük van persze, csak egy Fuji /Mft felhozatalhoz képest lyukas azért a paletta, és nem is nagyon látszik a szándék a pótlásra, a vázak meg csak jönnek, ez a furcsa nekem.

(#52413) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

Egy kérdés. A sony 3év garancia minden esetben él, ha hivatalos viszonteladótól vásárolok? pl. 220v, edigital?
mert a rhinocameran és a sonyközponti márkabolt oldalán láttam ezt csak feltüntetve.

köszönöm!
:R

markbellus.hu 

(#52414) Tin_Shield válasza haruspex (#52412) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A fullframe vázaik óta az APS-C náluk a mézesmadzag szerepét tölti be, egyértelműen terelnek a fullframe felé.

(#52415) berobi78 válasza TBMC (#52413) üzenetére


berobi78
tag

Ezzel a rhinocamera-val óvatosan. Nem túl bizalomgerjesztő a weboldaluk. Sehol nincsenek feltüntetve hivatalos cég adatok, normális ügyfélszolgálat és csak előre fizetés van.

(#52416) Rapid136 válasza TBMC (#52413) üzenetére


Rapid136
őstag

Alapból egy év, akcióban ez lehet több. Viszont kevés pénzért kibővíthető egy éven belül. Ami európai piacos váz arra elvileg meghosszabítható. De volt hogy regisztrációval adtak 1+1 évet.
Ami UK-ból jön és nincs benne magyar nyelv az távol-keleti piacos, azzal se hazai szerviz, se garancia...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#52417) wms válasza TBMC (#52413) üzenetére


wms
senior tag

A rhinocamera-nál nehogy rendelj, lenyúlják a pénzed, átvernek! :Y Sajnos már fórumtársunk is pórul járt velük! :(((

[ Szerkesztve ]

(#52418) lcdtv válasza berobi78 (#52415) üzenetére


lcdtv
aktív tag

A Rhinocamera a jelen oldal anyagaiban említett bármilyen termékérõl nem állítja hogy azok használatra alkalmasak.. :U

(#52419) TBMC válasza Rapid136 (#52416) üzenetére


TBMC
addikt

köszönöm mindenkinek!

a rhinocamról semmiképp sem rendeltem volna, csak azért említettem, hogy ott láttam, illetve még itt:

https://www.kozpontiszalon.hu/ilce/9457-sony-ilce-6400l-kit-16-50-mm-objektivvel-3-ev-garanciaval-4548736092426.html

markbellus.hu 

(#52420) rednifegnar válasza lcdtv (#52418) üzenetére


rednifegnar
senior tag

van ott meg erdekes:
"Eltérõ rendelkezés hiányában a jelen oldal anyagait kizárólag azok számára szánjuk akik Gibraltárról használják a jelen oldalt.
A gibraltári jog a jelen Szerzõdés irányadó joga.
2.2 A jelen Szerzõdésbõl adódó vitákkal kapcsolatosan Ön és mi a gibraltári bíróságok kizárólagos joghatósága alá tartozunk."
:D

A camera does not make art, the artist makes art.

(#52421) csacsi77 válasza haruspex (#52412) üzenetére


csacsi77
senior tag

Teljesen igazad van. A Sonys közönség régóta várja az aps-c fényerős alapzoomot. De csak nem jön, csak dobálják ki a vázakat, mintha muszáj volna. De ha akarsz, akkor el tudsz indulni aps-c-n is. 10-18, 18-135 és ha telézel, akkor a 70-200 f/4 és kész is vagy.
De nem védem a mundért, én vágyom a legjobban egy jó zoomra, de nem adatik meg. Voltak pletykák, hogy a most megjelenő csúcs aps-c vázzal jön egy f/2,8-as alapzoom, de most már nem is hallok róla. Nagy kár, lehet tovább reménykedni és szidni a Sonyt.

Öreg fater megoldja!!!!

(#52422) PuMbA válasza csacsi77 (#52421) üzenetére


PuMbA
titán

A Sony nem azt mondta amúgy is az A7 III megjelenésekor, hogy FF-re koncentrálnak? Én így emlékszek :) Aki komolyan (akár profin) APS-C-zni akar, az most Fuji-t vesz, illetve sportra még játszik a Nikon, Canon is a veszett gyors PDAF miatt.

[ Szerkesztve ]

(#52423) Neck válasza PuMbA (#52422) üzenetére


Neck
veterán

Nem. Sőt, többször nyilatkozták az ellenkezőjét.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#52424) soldier2


soldier2
őstag

[link] -erre valaki? Az egyre tisztább, az A6400 kiesik a limitált objektívpark miatt, és ha APSC akkor valamelyik Fuji lesz a befutó. A kérdés egyre inkább egyszerűsödik arra, hogy FF v APS-C? Hajlanék a FF felé, leginkább a szenzorstabilizálás, nagybb szenzor miatti kevés fény mellett jobb teljesítménye miatt, de nem szeretnék marketing lózungnak bedőlni. Az sem mellékes, hogy hogy viszonyulnak a Fuji stabilizált objektívjei árban a Sony FF obikhoz képest.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#52425) PuMbA válasza soldier2 (#52424) üzenetére


PuMbA
titán

"Az sem mellékes, hogy hogy viszonyulnak a Fuji stabilizált objektívjei árban a Sony FF obikhoz képest."

A legfőbb szempont :) Nézz utána az áraknak, obiknak és utána sokkal könnyebb lesz döntened.

[ Szerkesztve ]

(#52426) Matska válasza PuMbA (#52425) üzenetére


Matska
senior tag

Ez egy rövid utánajárás lesz, mert a zoomokon kívül nem nagyon van olyan halandó ember számára elérhető stabilizált objektív.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#52427) Raz3r


Raz3r
tag

Üdv mindenkinek!

Hosszas olvasgatások után egy Sony A6400-at szeretnék vásárolni. Legfőképp videós célra, de néhai fotózgatás is tervben van vele.

Kérdésként merül fel bennem, a külföldi hírek olvasása után, továbbá itt a topikban is, hogy hó végén jön az A6700 ami már ibis lesz (bár az igazat megvallva, mivel úgy is lesz gimball, nem hiszem, hogy nagy szükségem lenne rá), érdemes lehet rá várni? megjelenés után fognak lentebb menni az A6400 árak?
vagy mivel februári a gép ezért nagyon nem fogja befolyásolni?

+ azért nagy a dilemma, mert szeptember közepéig szeretném összerakni a setupot, viszont megjelenést követően nem tudom mennyi idő mire kapható lesz az új váz. + kiegészítők

ha nem túl off a téma, milyen gimballt ajánlanátok A6400hoz?
a rászánt keret 190-200, de inkább alatta, ha lehet

(#52428) soldier2 válasza Matska (#52426) üzenetére


soldier2
őstag

És épp ez az ami miatt döntésképtelen vagyok. A jelenlegi gépem konkrétan alkalmatlan beltéri fotók készítésére állvány nélkül. Nyaraláson városnézésre, de akár szokásos családi eseményekre sem egy zoomobjektív kerülne fel, hanem valamilyen prime. A nagy kérdés, hogy egy fényerős prime-al stabilizáció nélkül (ha épp nincs állvány) mennyire lennék életképes pl a Fuji-val. Ad-e annyi pluszt az az A7III (v R II), hogy belevágjak. (mivel egy alapot készülök vásárolni, amit terveim szerint 10 évig is használok majd bár nem elhanyagolható az ár nyilván, de a célnak megfelelő alap kiválasztása a fontosabb, ha lehet számomra felesleges "extrák" megfizetése nélkül)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#52429) PuMbA válasza soldier2 (#52428) üzenetére


PuMbA
titán

Na és milyen fényerős prime-okra gondoltál? Összeszámoltad az árukat mindkét rendszeren? Ezt csináld meg.

[ Szerkesztve ]

(#52430) toshiba300


toshiba300
tag

Sziasztok!
Egy Sony A6400 + 18-135 hozhatja egy Nikon D7200 + 16-85 minőségét fotózáskor? MILC-re váltáson gondolkozok, de nem szeretnék visszalépést.
Üdv:
András

(#52431) lugosi válasza vihartigris (#52410) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem lehet, hogy például a 6500-at és a 6000-et kivezetik az újakkal?

(#52432) lugosi válasza rednifegnar (#52420) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Úgy láttam mostanában, hogy az árukeresőn már például meg sem jelennek, mint találat.

(#52433) Matska válasza soldier2 (#52428) üzenetére


Matska
senior tag

Példának okáért a 16-ost már volt, hogy ki tartottam 1/4-es záridővel bemozdulás nélkül. Meg kell fogni rendesen, szabályosan, bal kézzel az objektívnek alátámasztasz, jobbal a gépet fogod, könyököket magadhoz szorítod.
Na ez mind semmit nem ér ha mozog a téma. Ott kell 1/125 legalább, így a stabival viszont semmire sem mész, vakuban vagy iso emelésben kell gondolkodni.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#52434) haruspex válasza csacsi77 (#52421) üzenetére


haruspex
aktív tag

A 70-200 f4 hivatalos ára, egy oly/fuji/panasonickhoz képest meg.... Amik meg f 2.8-ak. Akkor meg inkább egy A7 ii,

De amúgy minden rendszer olyan ha éppen az a 2-3 objektív van rá viszonylag olcsón ami Neked kell akkor jó, ha nem akkor meg nem.

(#52435) PuMbA válasza haruspex (#52434) üzenetére


PuMbA
titán

Igaz, de ha ez később cél, akkor a 70-200 f/4-et felrakva FF-re olyat kapsz, mintha APS-C-n f/2.5-öd lenne :) Pont mostanában nézegettem ezeket. Például Canon APS-C-re 17-55 f/2.8 IS használtan alig olcsóbb, mint FF-re az 24-70 f/4 IS használtan, ráadásul az utóbbi időjárásálló. Cseles...

[ Szerkesztve ]

(#52436) soldier2 válasza PuMbA (#52429) üzenetére


soldier2
őstag

Épp az bonyolítja a képet, amit nem rég írtál. FF-re kevésbé fényerős objektív is elég, és az gyakran már felemészti az árkülönbség javát (és akkor még mindig ott a stabilizált szenzor, ami hosszabb záridőt/kisebb iso-t tesz lehetővé). Első körben valamilyen alapzoommal használnám őket (Tamron 28-75mm f/2.8 270k Fujira hasonló az XF 18-55mm f/2.8-55 lenne talán ez megvan 225k-ból, nem dealbreaker a különbség). Az, hogy a későbbiekben a kezdő üveget hol találom majd kevésnek saját tapasztalat hiányában nem tudom (ha tudtok ebben segíteni azt köszönöm).

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#52437) Matska válasza soldier2 (#52436) üzenetére


Matska
senior tag

A Fuji 18-55mm 80-90eFt körül van ha kitben veszed, használtan dettó. Just sayin'

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#52438) PuMbA válasza soldier2 (#52436) üzenetére


PuMbA
titán

A Fuji 18-55 2.8-hoz viszont nem egy FF 2.8-as objektív árát kell hasonlítanod, hanem egy f/4-esét, mert azzal ekvivalens :) Matska viszont írt egy jót.

(#52439) 80hun: Már csak az a kérdés, hogy melyik a minőségibb obi.

[ Szerkesztve ]

(#52439) 80hun válasza PuMbA (#52438) üzenetére


80hun
addikt

A fuji 18-55/2.8-4
FF megfelelője a 28-70-es kitobi :D
(Az én kitobim frankó volt , de van egy kis szórás ezekben is )

Viccet félretéve nem egy ligában játszik a tamron 28-75/2.8 rxd-vel.
A fuji megfelelője a 16-55/2.8 de ugye ez ekv 24mm-ről indul igy ez előnyösebb annak akinek fontos a széleslátó oldal , viszont nincs stabilizátor.

[ Szerkesztve ]

(#52440) soldier2 válasza Matska (#52437) üzenetére


soldier2
őstag

Pedig már kezdett tisztulni a köd :) köszönöm a segítséget, olvasgatok tovább, nézem az objektív teszteket. Black friday akciókig ráérek gondolkodni, infót gyűjteni. Nem sürget az idő, de év vége előtt jó lenne ha meglenne.

PuMbA: "Már csak az a kérdés, hogy melyik a minőségibb obi." hát ez fogós kérdés, hátha jön rá válasz. A Tamront eléggé dícsérik, a Fujinak még utána kell olvasni.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#52441) 80hun válasza soldier2 (#52440) üzenetére


80hun
addikt

A 28-70-es sony kitobira gondolt :)

A tamro 28-75/2.8 rxd jobb a fuji 18-55/2.8-4-bél ez bem is kérdés. Ez látszik az árakon is.
A 18-55 egy jobbfajta kitobi

(#52442) TBMC válasza Raz3r (#52427) üzenetére


TBMC
addikt

én ugyan szerintem megvárom a 6700 bemutatását, illetve a canon m6 mark II-t, de nálam is a 6400 lesz a befutó előre láthatólag...

árakat nem tudom fogja-e befolyásolni, szerintem a kezdetekben biztosan nem (itthoniakat illetően)

gimballnak én Ronin SC-t fogom választani, tesztek alapján, nagyon jó lett + a megszokott dji minőség
és árban is elég kedvező helyre lőtték be szvsz. :K

markbellus.hu 

(#52443) Mr.Csizmás válasza 80hun (#52441) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

Neked is volt tobbszor 18-55, mint nekem? :)) konkretan legjobb uveg amblokk, ami megfordult nalam, leszamitva a vintage ritkasagokat.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52444) vond válasza Mr.Csizmás (#52443) üzenetére


vond
MODERÁTOR

És az komoly, hogy kintről nincs még 100 ezer sem, itthon meg 250 körül megy? Mondjuk most nézem, az egyik boltban elég durva akció van. ;]

Egyékbént a Fujinon 18-135 az milyen ehhez képest (képminőség, AF, OIS, stb.)? Ha esetleg hosszabb alapzoom kellene, és most nem nézzük a rosszabb fényerőt.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52445) lugosi válasza vond (#52444) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az einfin árakat szerintem nem sportszerű az itthoni hivatalos üzletek áraihoz hasonlítani.

(#52446) vond válasza lugosi (#52445) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Tudom, de azért a 100k vs. 250k nagyon durva. Más gyártóknál és rendszereknél is van különbség, de ekkorát még nem nagyon láttam. Kíváncsi lennék arra is, hogy a linkelt magyar üzletben hogyan tudják most 150-ért adni.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52447) csacsi77 válasza vond (#52446) üzenetére


csacsi77
senior tag

Vedd meg itthon használtan 80-90 eFt-ért a Fuji 18-55-öt. Annál nincs jobb ajánlat.
A 299 €-ra még rájön 25 € postaköltség, azt se felejtsd el.

Öreg fater megoldja!!!!

(#52448) vond válasza csacsi77 (#52447) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Dehogy veszem. :N Elleszek én még egy darabig a kis mostanra már elég nagyra hízott MFT szettemmel.

Csupán csak ledöbbentem az árakon. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52449) Matska válasza vond (#52444) üzenetére


Matska
senior tag

A 18-135 amolyan mostohagyerek a családban fujiéknál. Semmiben sem kiemelkedő, amolyan tisztességes iparosmunka az elmondások alapján. Nem túl népszerű, nem is elterjedt, nehéz, sötét.
A Fuji most beizgatta a népet a 16-80mm F4-el, időjárás álló, 6 FE-t megfogó stabilizátorral, hónapok óta "megérkezett" de csak ősztől lesz kapható. Neked rövid lenne ha jól sejtem.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#52450) vond válasza Matska (#52449) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen, jól sejted. :) Bármerre nézelődök, mindig ilyen-olyan falakba ütközök. Talán ez is egy égi jel, hogy nyugodjak el a seggemen. :D

Bár a legutóbbi meccsen már megpróbáltam két vázzal tolni. Egyelőre elég fura volt, nem szívesen nyúlkáltam a másikhoz. Mert bár még mindig egyszerűbb és gyorsabb, mint obit cserélgetni, mégis körülményesebb, mint tekerni egyet a 14-140-en. ;]

Ha ez kialakulna, és megszoknám, akkor már elképzelhető lenne, hogy egy külön nagylátó és egy tele zoommal nyomuljak. És akkor már nem lennék annyira behatárolva, se rendszerileg, se "lencseileg". :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.