Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53451) Alvin_ti4200 válasza nozs23 (#53449) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Elsősorban fotózni szeretnék és csak másodsorban videózni (az utóbbit szinte nulláról kell tanulnom) :) Láttam, hogy ajánlgatják az a7II-t is, az Amazonon most 999 a 28-70-es obival, nem tudom, a heted annyi fókuszpont meg a gyengébb akksi, stb mennyit nyom a latban. Nem szeretnék váltani, inkább tanulnék és tanulnék, hogy kihozzam idővel a vázból (meg az obiból), amit tud.

(#53452) Alvin_ti4200 válasza Mr.Csizmás (#53450) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Fotózni nem tudom, mennyire jó ezekkel, ha jól tudom, mindegyik videózásra van kihegyezve :)

(#53453) nozs23 válasza Alvin_ti4200 (#53451) üzenetére


nozs23
addikt

Gyakorlatilag eg es fold a kulonbseg az A7II es az A7III kozott.
Az elobbit lassu altalanos mukodes, gyenge uzemido, lassu fokusz es FF szenzor ellenere kozel MFT szeru ISO teljesitmeny jellemzi ([link]), az utobbi pedig az egyik legjobb ar/ertek aranyu gep, a legjobb AF-el es kivalo kepminoseggel, piacvezeto MILC-es uzemidovel.
Az 7II helyett az APS-C-s Sony A6400, 6500 is sokkal jobb valasztas.

(#53454) 80hun válasza nozs23 (#53453) üzenetére


80hun
addikt

“lassu fokusz es FF szenzor ellenere kozel MFT szeru ISO teljesitmeny jellemzi”
Ilyen badarságokat ha lehet ne irjál légyszi mert félrevezető

(#53455) nozs23 válasza 80hun (#53454) üzenetére


nozs23
addikt

Nem badarsag. 0.5 Fé kulonbseg van az A7II javara egy 20mp-es MFT-vel osszhasonlitva, ott van a dpreview-es toolal megnezheti barki. Az AF sebesseget nem lehet szamszerusetni. Nekem lassu. Es egy szinten 5 eves A6000-hez kepest is lassu.

(#53456) wms válasza nozs23 (#53453) üzenetére


wms
senior tag

kozel MFT szeru ISO teljesitmeny jellemzi
Nekem nem úgy tűnik :N

(#53457) 80hun válasza nozs23 (#53455) üzenetére


80hun
addikt

Egyszinten van az a6000-el af ben ,évekig volt mindkettő nekem
Az isot meg lowlightban hasonlítjuk és kb 1.5fé-et ver a g9re is és ugye dpr teszt csak egy amire nem alapoznék 100%-ban
Főleg hogy nem látod mi történik egy rawal amikor elkezded feldolgozni
Meg ugye magas ison nemcsak a zajt nézi ám az ember , szín dinamika ,részletek ből mennyi marad zajszűrés után.

Az hogy kinek mi lassú egyéni dolog Nem sportra való de sokan végigfotóznak egy esküvőt a7ii-vel röhögve

(#53458) nozs23 válasza 80hun (#53457) üzenetére


nozs23
addikt

Nezd, en nem szeretnem tovabb eroltetni ezt a temat, de ez az 1.5 Fé egy kamu.
Ha egyet emelek rajta, akkor mar latvanyosan zajosabb az A7II: [link]
Es atraktam lowlightra, ahogy emlitetted. A 0.5 Fé teljesen realis.

[ Szerkesztve ]

(#53459) 80hun válasza nozs23 (#53458) üzenetére


80hun
addikt

Én meg tapasztalatból beszélek te meg a dpr tesztet bámulod sztem lezárhatjuk ezzel.
Jóhogynem már egszinten van az mft szenzor a FF-el. Ne vicceskedjünk már :)

[ Szerkesztve ]

(#53460) nozs23 válasza 80hun (#53459) üzenetére


nozs23
addikt

Valahogy a DPR hitelesebb forras nekem, mint a te "tapasztalatod".

(#53461) Mr.Csizmás válasza 80hun (#53459) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

Most akkor hiteles a DPR vagy nem? :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53462) 80hun válasza nozs23 (#53460) üzenetére


80hun
addikt

Sztem inkább ne adj itt tanácsot ha igy személyeskedsz és nem tudsz épeszű érvekkel szolgálni.

De ha a teszteknek hiszel tessék dxo , nem rosszabb a gh5 mint a g9.

(#53463) 80hun válasza Mr.Csizmás (#53461) üzenetére


80hun
addikt

Igen sajna pár dolgot elcsesz.
Nem egyforma dofal csinálja a studió teszteket
Nem látszik hogy magas ison. Mennyire elmásznak a szinek.
Plusz mivel ők is pénzből élnek nem túl függetlenek

Eleve te a nyakadat tennéd rá arra amit a fórumtárs állít hogy g9 vs a7ii 0.5fé a különbseg és egy a7ii szenzor 20mp mft szinten van. Ne már :D

Persze nem rosszak a tesztek de azért a tapasztalat többet ér

[ Szerkesztve ]

(#53464) kacsento1


kacsento1
senior tag

Nekem volt sima a7 és egy ideje a6000-et használok, de iso teljesítményben még az a6000 is messze elmarad a sima a7-hez képest is. Nehogy már egy mft váz jobb legyen mint az a7ii. Ez már tényleg félrevezető. :W

(#53465) nozs23 válasza 80hun (#53462) üzenetére


nozs23
addikt

Az nem szemelyeskedes, hogy tobbre tartom a legnagyobb digicamos oldalt, mint a te velemenyedet, ugyhogy kerlek ne jatszd a sertodottet. Beloled kezdett el frocsogni a rosszindulat, mert nem istenitettem a vazadat.
Nem teszteknek hiszek, hanem a szememnek, de koszonom a linket.
Ha esetleg tudsz jobb osszehasonlito eszkozt, mint a dpreview-é, azt szivesen megneznem, ket dxo-s tablazat egymas mellett szamokkal nekem nem tul mervado.

Es ne oktass ki kinek adjak tanacsot kinek ne.
Szerintem ne vegyen egy tobb mint 5 eves FF gepet, ami mar akkor elavultnak hatott, amikor megjelent, foleg ugy, hogy jelenleg kozepkategorias APS-C vazak hozzak a kepminoseget, minden mas szempontbol pedig rendesen el is picsazzak.

A vitat reszemrol lezartam.

(#53466) 80hun válasza nozs23 (#53465) üzenetére


80hun
addikt

Tisztázzuk volt már sok mft és apsc vázam is és pár ff-m
Jelenleg egy gf7 van és semmi más ugyhogy nagyon mellényúltál :D
A tesztoldalaknál én meg jóval töbretartoj itt jópár nagy tapasztalattal rendeljező forumtársat mert a tesztoldalak ebből élnek ha még nem jöttél volna rá

Az a7ii még most sem elavult és ha vki nem tud vele jó képeket csinálni az nagyon nem ért a fotózáshoz

Amiért kötekedtem az meg jogos volt mert ha ennyi a következtetésed ‘FF szenzor ellenere kozel MFT szeru ISO teljesitmeny jellemzi“ egy a7ii-ről akkor v nincs tapasztalatod etéren v a dpr nél elcsuszott vmi a tesztben

De linkekten a dxot egyértelmű nem hogy mit tud a 20mp mft szenzor ha már tesztoldalakat nézegetünk :D

(#53467) nozs23 válasza Mr.Csizmás (#53461) üzenetére


nozs23
addikt

Nem az. Egyertelmu, hogy osszefogtak a Sony ellen annak ellenere, hogy ha valamit tolnak az a Sony. :D Az osszehasonlitas addig szart sem er, amig nem a preferalt eszkoz jon ki belole jol. Katasztrofa ez forum, es az emberek hozzaallasa.

Valami felremehetett az ugyanolyan szenzoru A7 tesztelesekor is, mert az ugyanugy nez ki, mint az A7II. :N

[ Szerkesztve ]

(#53468) Mr.Csizmás válasza 80hun (#53463) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

+nozs23

Akkor miert kerulgetik a fuji teszteket, mint a forro kasat? Legalabb a nikon fele dolo merleget selejteztek mar? :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53469) 80hun válasza Mr.Csizmás (#53468) üzenetére


80hun
addikt

Lehet nem tejel a fuji v. nem ad ingyen gépet v nincs rá szüksége hogy méregessék :D

Már egy ideje leszoktam ezekről a tesztekről :)

#53467) nozs23

A tesztekben nagyon sokminden nincs ám benne.
Pl amikor elkezded a rawot szerkeszteni kicsit másképp alakúlnak a dolgok.
Ja megnéztem újra és az én szemem 1.5fé-et lát lowlightban.( kis izzó ikon fenn :) ) G9 vs a7ii
A dxo mérés is ezt támasztja alá. :)

[ Szerkesztve ]

(#53470) nozs23 válasza 80hun (#53469) üzenetére


nozs23
addikt

Eloszor azt mondod gyenge fenyben illik nezni, ugy megvan az 1.5. Ez nem jott be. Majd szar a raw, szar az egesz teszt, sot semmilyen tesztre nem erdemes alapozni csak a te es a nagy tapasztalt forumozok szavara, ennek ellenere megis belinkelsz egy dxo szamos osszehasonlitast, mert csak. Ok nincsenek lefizetve, csak a DPR. Persze ok is a Panasonic altal.
Aztan most megis nappali fenyben jobb megnezni a zajt, ugy talan jobb az A7II, ami megint kamu, pont ugyanugy zajosabb mar egy Fé-el feljebb tolva: [link]
Szerintem engedd el te is, foleg ha nem hiszel a tesztekben.

(#53471) 80hun válasza nozs23 (#53470) üzenetére


80hun
addikt

Jesszus te aztán belekvarodtál.
A dxot azért linkeltem mert te a teszteknek hiszel ugye ami kicsit sem sértő végülis.
A kis izzócska a lowlight dpr studio tesztben.

A raw feldolgozást azért irtam hátha leesik hogy a studio tesztekből az nem derül ki hogy viselkedik a raw. De mindegy. :W
Hol is irtam hogy szar a raw?

De ha már sértegetsz “, sot semmilyen tesztre nem erdemes alapozni csak a te es a nagy tapasztalt forumozok szavara”

Mióta is van cserélhető obis géped? Ha már tapasztalat :)
Pár hónapja még nagyon tanácstalan voltál egy sima váz és obivásárlásban..
Én elengedem te meg gyüjts némi valódi tapasztalatot. Hajrá :)

(#53472) nozs23 válasza 80hun (#53471) üzenetére


nozs23
addikt

Attol, hogy valaki regota foglalkozik valamivel meg lehet segghulye a temahoz. Altalaban sajnos pont ok hiszik magukat a leghozzaertobbnek.

(#53473) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Hűha, össze ne verekedjetek srácok a szeretet ünnepén :))

Abban esetleg tudtok segíteni, hogy van-e olcsóbb, jó alternatíva a Sony 24-105-ös (kit)obijára? Ha egy obival szeretnék csinálni mindent, akkor gondolom, inkább 4-5-szörös átfogású lencsét kellene nézni.

(#53474) 80hun válasza Alvin_ti4200 (#53473) üzenetére


80hun
addikt

A 24-105/4-et sajna nincs alternatívája ha ez az átfogás kell
Ami olcsóbb az kisebb átfogású de cserébe f2.8
Tamron 28-75/2.8 rxd-re nézz rá esetleg

Az ilyen viták gyakoriak ne aggódj :)

(#53475) Neck válasza Alvin_ti4200 (#53473) üzenetére


Neck
veterán

Ez nem az a kategória, ahol egy obival le tudsz mindent fedni, jó minőségű, és még olcsó is lesz.

Szerintem nézd meg a Tamront, az a7III-al jó ár érték arányú kombót alkot.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#53476) Alvin_ti4200 válasza Neck (#53475) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Köszi :)

Amazonon napi akcióban van az első generációs Sony Alpha 7 a 28-70-es kitobival 599-ért, ami elsőre elég durva akciónak tűnik, bár nem tudom, ezen az áron milyen egyéb kamerákkal versenyez és ahhoz képest hol áll az "őskövület".

(#53477) NandorHUN válasza Alvin_ti4200 (#53476) üzenetére


NandorHUN
addikt

Szerintem ennyi pénzért elég nagy pénzkidobás az A7...
A sima 24-70 kit obi egy elég gyenge obijektív, amitől mindenki csak szabadulni akar. Az A7 meg egy ősi kamera, régi konstukció, régi rendszer, nagyon lassú és régi AF.
Hiába FF nem egy jó készülék ennyi pénzért.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#53478) Alvin_ti4200 válasza NandorHUN (#53477) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hm, okés, sejtettem, hogy nem a legjobb vétel még ilyen áron sem, akkor kihúzom a listáról, bár nem volt rajta idáig, csak szembe jött :R

Igazából tegnap eléggé elmerültem az Alpha 7 III-ban és nagyon tetszik, de még nem tudtam eljutni odáig, hogy megindokoljam magamnak a 24-105-tel a 2299 fontot érte (amiből 300 ugye visszajönne majd a promóció miatt), a 28-70-es obi valahogy nem annyira jön be, hiába olcsóbb (1899-300). Panasonic GH5 12-60-as Leica obival is 1449 font, nem találtam rá gigászi akciót egyelőre, bár lehet, ez is jó ár érte.

Tipikus hiba, hogy abból indulok ki, profik mit művelnek ezekkel és nem veszem számításba, hogy évek óta nem lőttem DSLR-rel (tudom, ezek mirrorless-ek, de értitek) :B

[ Szerkesztve ]

(#53479) NandorHUN válasza Alvin_ti4200 (#53478) üzenetére


NandorHUN
addikt

Szerintem ár értékben legjobb vétel amit tudsz és FF az egy használt (és jó árú) A7ii + Sony 24-105 f4 vagy esetleg a Tamron 28-70 f2.8 - bár az eléggé vignettál és nem 24mm-es... (szóval lehet majd kell mellé valami wide lens).

Következő jó vétel - ár/ értékben - az a Nikon z6 + 24-70 f4 vagy esetleg az A7iii ~.

Nikon z6 pl. nagyon jó kamera, én most erősen gondolkodom, hogy A7iii-at lecserélem rá.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#53480) wms válasza NandorHUN (#53479) üzenetére


wms
senior tag

Még meg sem melegedett nálad az A7iii, nem? :N Miért cserélnéd le?

(#53481) NandorHUN válasza wms (#53480) üzenetére


NandorHUN
addikt

Puding próbája.... :)

Amúgy most tudok még váltani veszteség nélkül.... Külföldön is pl. elég gyakran csinálják azt fotósok obiknál, hogy amazon 1 hónap visszatéritést ad. Megveszik a gépet/lencsét, kipróbálják, ha nem jön be 1 hónapon belül vissza lehet cserélni.
Itthon online rendelésnél ez 2 hét.

Igazából jobb megoldás nincs, mint hogy megveszed, kipróbálod és ha bejön megtartod / ha meg nem akkor megnézel egy másik rendszert.
Persze legjobb az lenne, ha itthon is 1 hónapot adnának.... na meg ha egyszerre tudná az ember side-by side próbálni a gépeket huzamosabb ideig :D

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#53482) wms válasza NandorHUN (#53481) üzenetére


wms
senior tag

Értem, így már világos. :K Van bármi, ami nem tetszik a Sonyban?

(#53483) Alvin_ti4200 válasza NandorHUN (#53481) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én rettegek attól, hogy a kísértés nagyobb, mint a kitartásom, hogy tényleg menjek és szana-széjjel fotózzam Londont, majd később New Yorkot meg Vancouvert, bár lehet, hogy evés közben jön meg az étvágy :DD Még vágni is lenne min (zsír új 15"-os MacBook Pro (céges) meg egy gamer PC egy 27"-os 1440p / 144Hz Acer IPS monitorral).

Sajnos közben kiderült, hogy a Laptopsdirect nem eligible retailer a 300 fontos cashback-hez, szóval az a 2299 (A7 III + 24-105 F4) az valóban 2299 lenne, ami már nagyon fájdalmas összeg ahhoz, hogy kipróbáljam újra a fotózást. Így egy kicsit más megvilágításba kerül a 1899-300=1599-es 28-70-es kit, bár a 28mm szerintem nem elég széles, hogy mondjuk befotózzak normálisan egy Tower Bridge-et, bár a fene tudja...

[ Szerkesztve ]

(#53484) 80hun válasza NandorHUN (#53479) üzenetére


80hun
addikt

Mondjuk manapság szinte minden zoom vignettál :)

És a z6-ra majd adapterezgetsz? Nemsok nativ obi can hozzá és elég drága is némelyik.
3th party nativ obikba ne reménykedj csak idővel mert zárt a bajonett és ez az af rendszer még nincs visszafejtve mint a canonál pl dpaf

Nekem is nagyon bejön az új Z nikon de az obiválaszték kriminálisan zsebbenyúlós adapterrel meg küzdjön akinek jólesik :)

[ Szerkesztve ]

(#53485) 80hun válasza Alvin_ti4200 (#53483) üzenetére


80hun
addikt

Szélesre ott a
Tamron 17-28/2.8 rxd és pont jó mellé a 28-75/2.8 rxd és jön még egy 70-180/2.8 is sony ra kb a világ legjobb ár érték arányú sora lesz igy sztem :D
Megjelenhetre canikonra is :)

(#53486) Alvin_ti4200 válasza 80hun (#53485) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Megnéztem az árakat, fincsi, bár nyilván nem kirívó ebben a kategóriában a 7-900 font per obi :) Van egy órám dönteni, akarok-e Sony Alpha 7 III-at vagy sem, mert éjfélkor (angol idő szerint) véget ér a Winter Sale Cashback :U (Alpha 7 II-re nem él, bár arra vannak amúgy is jó akciók, lásd 999 28-70 kit Amazonon)

[ Szerkesztve ]

(#53487) NandorHUN válasza wms (#53482) üzenetére


NandorHUN
addikt

Most volt alkalmam kipróbálni egy Z6 ot.
Szóval ahhoz tudom mérni...

Nikon Z6 esetén ami tetszett - és jobb, szerintem- ;
-sokkal jobb EVF
-jobb kijelző
-sokkal jobb ergonomia és "érzés" -Sony hozzá képest nem érződik premiumnak annyira
-jobb ibis
-jobb használhatóság, touchscreen és menü
-jobb színvilág (szerintem) - bár lehet csak jobb kijelző miatt tetszettek rajta sokkal jobban a képek.
- FTZ adaper olcsó és adják vele, Nikon lencsék meg olcsók és jók.

Ami nem olyan egyértelmű kapásból,de tesztek alapján sokkal jobb a z6-on;
-IBIS
-jobb "alap lencsék" pl a kijött z 50mm S a legjobb 1.8-as 50mm -es Prime ami létezik -tesztek alapján -, 24-70 f4 pedig mérethez képest nagyon jó -és eddigi talán legjobb kitlens.
pl. https://www.flickr.com/photos/118463423@N07/49232699331/in/pool-z50f18s/

Ami összemérhető volt amikor próbáltam a két gépen;
AF, mindkettőn elég jo volt. Bár Eye Af-et nem tudtam probálni z6-on de elvileg az is jó már.

Ami jobb Sony a7iii-n;
-SD kártya olcsóbb mint a XQD
- több natív lencse... Bár igazából Nikon 24-70 es többi 1.8-as Prime is hozza a jobb Ibis miatt a Sony 1.4-es lencsék minőségét
- no meg már Z-re is van Sony adapter, ami elvileg olyan jó, mintha natív lenne

Z6 esetén pl elég flick -n rákeresni a z 50mm 1.8 S lencsére... Gyakorlatilag nincs olyan kép azzal a lencsével ami ne lenne -szerintem fantasztikusan jo...

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#53488) Alvin_ti4200 válasza Alvin_ti4200 (#53486) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Most nézem, január 31-ig él az akció, akkor semmi ok a kapkodásra :))

(#53489) NandorHUN válasza 80hun (#53484) üzenetére


NandorHUN
addikt

Akár.... Bár most őszintén szólva nekem nem kell olyan sok lencse.
Egy adaptált és olcsó 24mm -es Nikon az jó.
A kijött Nikon Z 50mm 1.8 S meg elvileg az eddigi talán legjobb 50mm-es 1.8-as lencse:

Nikon 50/1.8 S, Otus 55 on Z7; Zony 55 on a7RIII

No meg csak 130 ezer Ft, szóval nem drága. Régi Nikon lencsék meg nem drágák és jók, és méretben se olyan hatalmasak...mondjuk fényerős Sony lencsékhez képest.

Az meg a másik, hogy van már Sony E to Nikon Z adapter is:
pl.:

1mm-es adapter, szóval még mérethez se tesz hozzá és review-ek alapján megy az Eye AF és összes fokusz fukció tökéletesen a Z6-n.... :)

De lehet csak az beszél belőlem, hogy szomszéd fűje mindig zöldebb.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#53490) 80hun válasza NandorHUN (#53489) üzenetére


80hun
addikt

Sztem az adapteretlzés nem az igazi ,de ha találsz normális videót az afcről ftzvel érdekelne.

A szinek egyéni dolog én fuji és canon felé húzok ha szinekről van szó :)

[ Szerkesztve ]

(#53491) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Ó, hogy az .... b@ssza meg, a cashback ació valóban január végéig tart, viszont tegnapig adtak dupla cash-t az A7 III-ra, mától 300 helyett már csak 150 fontot adnak vissza, argh, megőrülök, komolyan mondom :W

(#53492) MrChris válasza Alvin_ti4200 (#53491) üzenetére


MrChris
nagyúr

80hun által írt szett most a nyerő, nagyon sokan, többedik gépet váltó fotósok, videósok is ezt választják.

Ennyire azért ne vágjon földhöz 150£, itthon is megveszik negyed, ötöd akkora keresetből.

(#53493) nikkor


nikkor
aktív tag

Sziasztok! Fényképezőgép vásárlását tervezem.
Évekig használtam egy Nikon D5100-at 18-105-tel. Jelenleg csak a mobilomat (S7) és már ideje tovább lépni. Most már a fő felhasználási terület a gyalogtúrák közben készített fotók és videók (tájképek, virágok, rovarok, stb). Emellett persze család és utazások.
A váz a túrázás miatt ne legyen nehéz, legyen benne vázstabilizátor, jó autofókusz és legyen a rendszeren belül jó pancake obi (ha zoom annak külön örülnék). Nyilván nem fog tudni makrót, de jó lenne az 1:3-4 leképezési arány. És kell még egy utazó zoom. Később egy nagylátó és talán egy portré.
Keretet egyelőre nem jelölnék meg, de szeretem a költséghatékony, gazdaságos megoldásokat.
Vannak ötleteim, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.

(#53494) vihartigris válasza nikkor (#53493) üzenetére


vihartigris
őstag

Az elvárásaidhoz legközelebb az Oly-Pana rendszer van.

bármi reciproka a semmi

(#53495) 80hun válasza nikkor (#53493) üzenetére


80hun
addikt

Gx80 v az újabb Gx9

(#53496) wms válasza NandorHUN (#53487) üzenetére


wms
senior tag

Köszi a választ! :K

(#53497) nikkor válasza 80hun (#53495) üzenetére


nikkor
aktív tag

GX-9 miben jobb a GX-80-nál?

(#53498) nikkor válasza vihartigris (#53494) üzenetére


nikkor
aktív tag

Konkrét vázat is tudnál ajánlani?

(#53499) haruspex válasza nikkor (#53497) üzenetére


haruspex
aktív tag

Szenzorban, jpg-ben, és van rajta AF kapcsoló, meg talán kapott pár új funkciót. Gx80 viszont már van használtban is, néha elég jó áron.

Ha van rá pénz a gx9-et választanám, főleg, hogy most jár hozzá 25mm f 1.7-es objektív.

(#53500) haruspex válasza Alvin_ti4200 (#53491) üzenetére


haruspex
aktív tag

Hali, szerintem ha nem vagy biztos, hogy mennyire akarsz majd fotózni, hosszú távon,akkor egy croppos vázzal lehet jobban jársz pláne utazgatásra.Lehet egy nagylátó, és egy jó állvány hasznosabb lehet egy épületfotózós körúthoz ugyanabból a pénzből, nem?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.