Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91051) Devsey válasza nyunyu (#91048) üzenetére


Devsey
tag

Igen, az való hozzá gyárilag, nekem bejön, ott a sötétkék billentyű a ház színe

Köszi a switch ajánlásokat mindenkinek, megnézegetem őket

(#91052) nyunyu válasza dqdb (#91050) üzenetére


nyunyu
félisten

3/4 éve megvannak a halk kapcsolók+nem nyikorgó enkóder a Ninjutso Origin X-eimbe, de még mindig lusta voltam kicserélni őket, így egyelőre maradt a melóhelyi mekkmester.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#91053) dqdb


dqdb
nagyúr

[GMK ZX]
ZX Spectrum inspirálta kupakkészlet, jó kitting, R0 és R5, az ára nem rossz, sajnos a Drop a vendor

nyunyu: oké, elfelejtettem, hogy te gyűjtöd magad körül a félig szétszedett és/vagy valamiért nem használható perifériákat ;]

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91054) qnadam válasza dqdb (#91053) üzenetére


qnadam
veterán

ez még jobban is néz ki iso kiosztással :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#91055) meri


meri
aktív tag

Megérkezett Japánból a Realforce RGB. Próbálgatom a munkahelyen... azt olvastam, hogy ez nem lesz igazi "Topre érzés", de az eredeti, japán ABS kupakokat lecserélve erre a Trailblazer szettre nagyon hasonlónak találom a Novatouch-omhoz. Használt példány, de csak nagyon minimálisan, minden eredeti tartozék megvolt; van, ami kibontatlanul, és szerencsére nem is volt egy ökör ára.

A space még XDA (ezt találtam hirtelen 4.5u méretben - köszi dqdb), de már úton van egy Cherry. Illetve, ehhez és a Novához is rendeltem a Deskeys-től visszacsapódás-halkító gyűrűket, azzal még kicsit talán finomítani lehet a hangon (no igen, talán még ebben más egy kicsit ez az RGB modell). A kiosztásból adódó extra billentyűk nem zavarnak, bár néha már sikerült a space melletti gombot megnyomni jobb alt helyett.

[ Szerkesztve ]

uff

(#91056) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!
Melyik billentyűzetet vegyem, ha egy halk, feszes gombú magyar billentyűzetet szeretnék, minél olcsóbban?

Most Genius Silmstar 110 van. Utálom a billentyűinek a lazaságát, képes megakadni félúton ha kicsit oldalról nyomom a gombot.

1.Mekkora összeget szánsz rá? Amennyi teljesíti a követelményeket legolcsóbban.
2.Használt szóba jöhet? Nem.
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Genius Slimstar 110, fentebb írtam miért.
4.Mire használnád a billentyűzetet?
Netezés, játék
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
Mindegy.
6.Van konkrét modell ami tetszik?
Nincs.
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
ISO magyar.
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
Kell numpad, más nem.
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
Semmi extra, vezetékes legyen.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#91057) Throme válasza ReSeTer (#91056) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem töltsd ki az összefoglalóban található kérdéssort.
Sok paramétert nem írtál le, amikre szükség van az ajánláshoz.

(#91058) tipuka válasza nyunyu (#91048) üzenetére


tipuka
addikt

Én ennél drágábban vettem a 140db-ot, kb 2ezer forinttal. :O :DDD Mehh. De legalább tök jók.

[ Szerkesztve ]

(#91059) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
Norbauer előadása a stabilizátorokról és a saját szabadalmaztatott megoldásáról

[link]
és ugyanez szöveges formában

magát a videót még nem láttam, a szabadalmat és a blogbejegyzést olvastam, érdekesnek és nagyon drágának tűnik gyártani

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91060) Pulsar


Pulsar
veterán

Sziasztok!
Billentyűzet előrelépés végett keresek új billentyűzetet, és szeretném kérni a szakértelmeteket :)

1.Mekkora összeget szánsz rá?
50.000 forint

2.Használt szóba jöhet?
Igen

3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Logitech MK295

4.Mire használnád a billentyűzetet?
Programozás, néha játék.

5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
Mechanikust szeretnék, de nem hangosat. De ha nem ez a legjobb választás tapasztalataitok alapján, akkor bármit meghallgatok.

6.Van konkrét modell ami tetszik?
Nincs

7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
ISO és magyar

8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
100%-os, num pad-osat szeretnék

9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
Világítás mindenképpen szeretném, hogy legyen, a csuklótámasz jó ha van. És talán fontos, hogy halk legyen, mert sokszor van úgy, hogy én dolgozom, és a párom alszik :D

Köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#91061) 0xmilan válasza dqdb (#91059) üzenetére


0xmilan
addikt

(#91062) lorcsi


lorcsi
veterán

tanácsot szeretnék kérni:
alice layoutos billzeten hogyan lehet megtanulni gépelni?

(#91063) dqdb válasza lorcsi (#91062) üzenetére


dqdb
nagyúr

Magad elé veszed és elkezdesz rajta gépelni ;]

Két dolgot kell megszokni:
1. a törések utáni billentyűket kicsit más szögben kell lenyomni, mint eddig. Ez szerintem legfeljebb 1-2 óra alatt megugorható dolog
2. a középső osztásnál ha eddig a másik kezeddel nyomtál egy billentyűt, mint amelyik oldalra került, akkor majd érezni fogod, amikor önkéntelenül átnyúlsz a másik oldalra. Ezt tapasztalat alapján több idő megszokni, de megugorható, bár még 3 év ergo után is néha sikerül átnyúlni (de legalább nem pár percenként, hanem ilyen 1-2 hetente)

2-3 hét Alice után vegyél magad elé egy hagyományos billentyűzetet, akkor az lesz fura, használd 1-2 napig, majd vissza Alice-ra, ami ismét fura lesz, de már nem annyira, és később is legyenek ilyen visszaváltások, hogy fejben hozzászokjál mindkettőhöz. Eléggé hamar el lehet érni azt a szintet, hogy nem számít, melyik van előtted, mert "jól" fogsz rajta gépelni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91064) dqdb válasza Pulsar (#91060) üzenetére


dqdb
nagyúr

szokásos válaszok:
* ez + ez
* Keychron K10 Pro + halkított kapcsolók, ha raktáron lesz
* a világítás helyett a minőségi kupakok választása és Varmilo VEA109 silent red kapcsolókkal, de ez most drágán megy
* esetleg Redragon pimpelés, erre keress vissza a topikban, de nem biztos, hogy a mostani árak mellett megéri

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91065) Pulsar válasza dqdb (#91064) üzenetére


Pulsar
veterán

Köszönöm szépen :R , a Keychron K10 Pro már többször jött velem szembe, lehet ő lesz a végén :)

(#91066) TrollBalint válasza lorcsi (#91062) üzenetére


TrollBalint
addikt

gépírásra gondolsz? Ugyanúgy, mint a hagyományos kiosztáson, csak máshogy kell tartani a kezedet kicsit.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#91067) 0xmilan válasza dqdb (#91063) üzenetére


0xmilan
addikt

> bár még 3 év ergo után is néha sikerül átnyúlni

Ha sikerul atnyulni, akkor az nem ergo. :D

(#91068) Synthwave válasza lorcsi (#91062) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha alapból nem teljesen csapnivaló, ahogy gépelsz, kb. semmibe nem telik. Itt nem jelentett semmiféle nehézséget, ahogy különösebb megszokást sem igényelt. Egy-két nap múltán már az volt a fura, ha egyenes a gomberdő.

Tegnap egy cikk erejéig el is szórakoztam egy Ducky One 3 SF-fel, de eh...egyáltalán nem hiányzik a sztenderd kivitel.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91069) Synthwave válasza 0xmilan (#91061) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Imagine not using accentuated letters, annak ellenére, hogy magyar vagy, és magyar felületen kommunikálsz. ;]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91070) qnadam


qnadam
veterán

miután az alza közölte, hogy nincs logi k860, és jó esetben majd talán valamikor egyszer lesz, 3 nappal később felbukkant raktáron, meg is vettem. eddig tetszik, a kettétört elrendezés miatt a z-t meg a h-t még rendszeresen baloldalt próbálom nyomni, de már kezdem megszokni. csendes, nem kellemetlen használni egyáltalán, de persze nem egy thinkpad :)
a csuklótámasza egészen kényelmes, amit még szokni kell, az némelyik funkciógomb (fn, print screen) helyzete, de semmi veszedelmes. a kettétört space közepén a gomb nincs lekerekítve, ez elég béna dolog.

bónusz fícsör: pont be lehet tolni a közepe alá egy telefont :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#91071) qnadam válasza Synthwave (#91069) üzenetére


qnadam
veterán

nem tök triviális a harmadik-negyedik-sokadik layert használni erre? :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#91072) Synthwave válasza qnadam (#91071) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Végülis...vannak, akik sajtreszelővel vagy mángorlóval szeretik magukat kényeztetni. :D

Amúgy most nézem; 40 000-ért vettél chiclet Logit? :Y Csak azért kérdem, mert most ~35 a Keychron Q8 barebone, de ha még a kupak-/kapcsolóvásárláshoz sincs inger (ami nem egy nagy was ist das), akkor is 47 pénz a kulcsra kész verzió, és nagyon-NAGYON nem Logi kategória. Ahogy a cakkpakk 32 forintba kerülő V10 sem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91073) 7 válasza 0xmilan (#91061) üzenetére


7
addikt

Egyetértek, a stabilizátoros billentyűk jelentős okai voltak annak, hogy elkezdtem a Planck/Corne vonalon mozgó 1u billentyűzetek felé nézegetni. :)

(#91074) qnadam válasza Synthwave (#91072) üzenetére


qnadam
veterán

egyrészt alzában végignyomkodtam az összes kirakott mecha billentyűt, és egyik se tetszett. még talán a brown mx volt a leginkább elfogadható, de kellemetlenül koppant lent, és sokkal hosszabb úton járt, mint ahogy az nekem tetszene. a logi sokkal jobban bejött, még az mx keys volt hasonló, de a k860 nyert érzésre a kiállítottak közül.
el tudom képzelni, hogy kellő próbálgatás után össze lehet rakni hasonlóan csendes és kellemes gombokat megfelelő kapcsolókból, gumikarikákból megy egyebekből, de úgy érzem, hogy a projekt végén sokkal több pénzből és energiából kapnék valamit, ami számomra semmi pluszt nem ad.

másrészt onnan indultunk, hogy teljes méret, numpad, hatos csoport, nem összenyomorított nyilak.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#91075) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Röviden másodlagos gépemhez szeretnék egy háttér világítású billentyűzetet. A fő gépemnél egy Cougar Attack X3 van már jó pár éve és meg vagyok vele elégedve, de a másodlagoshoz nem feltétlen kell mechanikus billentyűzet. Így a márkánál maradva e kettő közül melyik érné meg a legjobban? [link]
[link]

Vagy ne tököljek és vegyek egy mechanikus új X3-at?

Bár meghallgatok más jó háttér világítású billentyűzet ajánlást is. És mai még fontosabb hogy magyar kiosztású egyen.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#91076) Synthwave válasza qnadam (#91074) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ahogy érzed, de minőség, átépíthetőség és szolgáltatások terén ez egy masszív pénzkidobás volt egy Keychronhoz képest (amin egyébként sztenderd méretűek a kurzornyilak + knob + 1000 Hz-es polling rate).

"de úgy érzem, hogy a projekt végén sokkal több pénzből és energiából kapnék valamit, ami számomra semmi pluszt nem ad."

Nem, csak kérdezni kell, hogy mit rendelj (Haimu x Geon Silent Red/Yellow vagy Outemu Silent Peach/Lemon V2, esetleg Akko Fairy), és a V10 esetén kb. ugyanennyire vagy minimálisan többre jött volna ki, első osztályú halkított kapcsolókkal + kb. fél órás időbefektetéssel.

És amin egyébként VIA-ban beállítasz pl. Fn1/Fn2 + Z/U/I/H/J/K/N/M/,/jobb space (vagy bármiegyéb) kombókat, és ott a komfortos num pad, plusz még egerészni is kényelmesebb lesz, mert nem kell annyira terpesztened vállakkal.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91077) Mr.Csizmás válasza qnadam (#91074) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pro tipp: a logitech billeket is vissza lehet vinni 30 napig Alzába :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#91078) lorcsi válasza qnadam (#91074) üzenetére


lorcsi
veterán

Alzaban volt kiallitva keychron ?
barmelyik modell ?

amig a mediaban vegignyomogattam az osszes billzetet azt hittem a logi az valami
vettem is egy ilyet, azt hittem jo
utána hozzajutottam egy keychron v10-hez
annyira mas vilag , hogy nem lehet oket egy mondatba tenni.
amig nem tapasztalsz szemelyesen egy keychront, vagy mas epkezlab mecha gyarto termeked .. addig sajnos nem fogod tudni mirol beszelnek a tobbiek
en sem tudtam .. addig

(#91079) PROTRON válasza lorcsi (#91078) üzenetére


PROTRON
addikt

Szokott lenni, de azért nem minden típus, nem minden elrendezés, van hogy low profileból nincs is semelyik. De logi is szokott lenni, nem csak MX keys...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#91080) qnadam válasza lorcsi (#91078) üzenetére


qnadam
veterán

volt talán 3-4.
kipróbáltam, nem tetszett. régen az ibm model m se tetszett.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#91081) qnadam válasza Synthwave (#91076) üzenetére


qnadam
veterán

minőség

a space belső élén kívül nincs bajom a minőségével. nyilván nem egy fémből készült épített cucc, ez igaz.

átépíthetőség

nem akarom átépíteni

és szolgáltatások

mire gondolsz?

sztenderd méretűek a kurzornyilak

sztenderd méretűek, de be vannak tolva a jobb cmd-ctrl-stb helyére.

+ knob

nem kell knob. esetleg a davinci speed editor lendkerekes megoldása, de olyan nagyon igazából az se.

+ 1000 Hz-es polling rate

semmi olyat nem csinálok, amihez nem elég az alap sokkal kevesebb Hz.

Nem, csak kérdezni kell, hogy mit rendelj

két hete pont ezt kérdeztem.

És amin egyébként VIA-ban beállítasz pl. Fn1/Fn2 + Z/U/I/H/J/K/N/M/,/jobb space (vagy bármiegyéb) kombókat, és ott a komfortos num pad,

a numpad nekem akkor komfortos, ha nem kell hozzá kombókat nyomkodnom, azért kerestem olyat, amin van.

plusz még egerészni is kényelmesebb lesz, mert nem kell annyira terpesztened vállakkal.

egész minimálisan egerészek. leginkább rajztáblát használok bal kézzel, aminek nincs útban semmilyen numpad.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#91082) Molydeus válasza Synthwave (#91076) üzenetére


Molydeus
őstag

Egy ideje már csak megszokásból rakom fel layerre a numpadot. Már jó ideje átszoktam a balkezes macro/numpadokra, a billencsen bal kézen sehogy sem jön ki jól, de ha jobb oldalra rakom, akkor sem kényelmes row staggered formában.
Viszont így még nem próbáltam, egy sorral lejjebb hozva és Space rakott 0-val, pedig ez utóbbi adja magát. Ennek adok még egy esélyt. :)

M.

(#91083) Synthwave válasza qnadam (#91081) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"a space belső élén kívül nincs bajom a minőségével. nyilván nem egy fémből készült épített cucc, ez igaz."

Egen, hát a Logi olcsó plasztikja az valóban nem CNC-zett alumínium. : >

"nem akarom átépíteni"

De az első gombhalálnál küzdhetsz a garanciális ügyintézéssel, egy szó szerint 10 másodperces kapcsolócsere helyett.

"sztenderd méretűek, de be vannak tolva a jobb cmd-ctrl-stb helyére."

Nincsenek betolva, teljesen különállóak, de a kompaktság miatt nem lóghatnak túl jobbra. Az osztott elrendezésnek pont az egyik előnye, hogy módosítógombok kerülhetnek a hüvelykujjaid alá (ezek helyett a jobb controlt nem tudom, mire használnád).

"két hete pont ezt kérdeztem."

Nem kaptál választ?

"mire gondolsz?"

Teljes QMK/VIA programozhatóság (akár egérfunkciók vagy komplex makrók is), 4+1 profil, hot swap, csavaros stabilizátorok, háttérvilágítás (déli tájolású RGB LED-ekkel), reszponzivitás, könnyű moddolhatóság, extra kiegészítők (akril porvédő, fa csuklótámasz, más kapcsolók, plate-ek stb.) vásárlásának lehetősége.

"nem kell knob"

Ez is programozható, csak alapértelmezésben szabályozza a hangerőt.

"a numpad nekem akkor komfortos"

Próbáltál már mást? Szerintem annyira nem vészes hüvelykujjal nyomva tartani egy Fn2-t, és így a kezed sem vándorol el a home rowról (de akár külön toggle rétegre is lehet tenni VIA-val, ha valamikor folyamatosan, huzamosabb ideig kellene).

"egész minimálisan egerészek. leginkább rajztáblát használok bal kézzel, aminek nincs útban semmilyen numpad."

Attól még több helyed lesz magad körül.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91084) Synthwave válasza Molydeus (#91082) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

gl

: >

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91085) Molydeus válasza dqdb (#91059) üzenetére


Molydeus
őstag

Értem az elvet, de így egy csukló helyett lett öt. Ráadásul nem is férsz hozzá rendesen, ha esetleg nem lenne elég sima a gyári megoldás.

M.

(#91086) Molydeus válasza Synthwave (#91083) üzenetére


Molydeus
őstag

ezek helyett a jobb controlt nem tudom, mire használnád
Egykezes Ctril+Ins/Shift+Ins? :D
A Q8-on egy ideig nyilakat is modtap-pel használtam emiatt, de az 1U azért nem annyira kényelmes, meg messze is van.:)

M.

(#91087) Molydeus válasza Molydeus (#90871) üzenetére


Molydeus
őstag

Igérem, utolsó Silent Bobagum kör részemről. :)
Némileg revideálom a kijelentésemet.
Szóval, az lehet, hogy a Silent Peach V2 majdnem hozza ugyanazt a halkságot, de a hangszínt és ha 205G0-val meg van kenve a Boba, akkor a simaságot nem teljesen.

Ha eltekintünk a gumis bottomout-tól, akkor nagyon jó ez a switch, csak kezelni kell.

M.

(#91088) Mephike válasza Molydeus (#91087) üzenetére


Mephike
senior tag

Most akkor ledobom nektek az atomot.
Szerintem a Durock Silent Delphin gyárilag hajszálnyival jobb lett, mint a BobaGum.
Jó most lehet dobálni rám a köveket. :DDD

(#91089) eagleberg válasza Mephike (#91088) üzenetére


eagleberg
tag

Soha nem is merült fel bennem, hogy csendes kapcsolókat használjak. Na jó egyszer egy cherry silent red-el kísérletet tettem, de azt hiszem 5 perc után ment fel ide apróra eladásra. Most éppen a Gateron G Pro V3 brown van a billentyűzetemben. Ha valakinek ez hangos lenne, akkor szeretném jelezni, hogy a saját billentyűzetem jelenleg a legcsendesebb a szobában lévő 5 személy közül. És imádom a hangját, semennyiért le nem halkítanám.

[ Szerkesztve ]

(#91090) Mephike válasza eagleberg (#91089) üzenetére


Mephike
senior tag

Nálam most egy ideje Molydeus által ajánlott Gateron Milky kapcsolók vannak, és szerintem maradni is fognak. Viszont szeretek kipróbálni kapcsolókat, van is itthon néhány, abból az egyik a már említett Durock Silent Dolphin.
Megtartani a kis delfineket nem fogom, majd valaki megnyeri őket. ;)

(#91091) dqdb válasza Molydeus (#91085) üzenetére


dqdb
nagyúr

Szerintem rendben ez lesz egy dolog kivételével, mert Norbauer akármennyire is megosztó személyiség, azt mindenki elismeri, hogy a tökéletességre szokott törekedni és ennek érdekében mindent megtesz.

Az az egy dolog pedig természetesen az ára, és az nagyon nem lesz rendben. Ezen a téren amúgy sem szokott szégyenlős lenni, ez pedig eleve egy drágán gyártható és komplex valami. Egy helyen megy a tippelgetés, 50-100 dollár között vannak a tippek jelenleg, szóval könnyen kaphat olyan árazást, hogy az értelmetlenné teszi az egészet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91092) qnadam válasza Synthwave (#91083) üzenetére


qnadam
veterán

De az első gombhalálnál küzdhetsz a garanciális ügyintézéssel, egy szó szerint 10 másodperces kapcsolócsere helyett.

az elmúlt 30 évben nem volt dolgom meghaló gombbal, ezt a kockázatot bátran vállalom.

Nincsenek betolva, teljesen különállóak, de a kompaktság miatt nem lóghatnak túl jobbra. Az osztott elrendezésnek pont az egyik előnye, hogy módosítógombok kerülhetnek a hüvelykujjaid alá (ezek helyett a jobb controlt nem tudom, mire használnád).

használtam csomó laptopot, voltak a kezemben kompakt billentyűzetek is, és mindezek ellenére nekem az a kényelmes, ha a hatos csoport a régi elrendezésben van, és az enter alatt van a jobb shift, majd a jobb control (esetemben opt), amit néha használok is, amikor úgy esik kézre. igen, biztos meg lehet szokni más elrendezést is.

Nem kaptál választ?

kaptam. a thinkpadszerű, numpados dolgot kereső kérdésemre azt a választ kaptam, hogy keressek ollósat (köszi ezúton is, ez jó kiindulás volt), pl egy rapoot. az illető rapoon nincs numpad, ezért kerestem tovább más ollósakat. ezzek párhuzamosan kipróbáltam pár mecha billentyűt meg pár ollósat. miután élőben is az utóbbiak tetszettek jobban, és hasonló érzetű mechanikust nem mondott senki (meg élőben se jött szembe), szerinten logikus döntés volt ollósat venni.

Teljes QMK/VIA programozhatóság (akár egérfunkciók vagy komplex makrók is), 4+1 profil, hot swap, csavaros stabilizátorok, háttérvilágítás (déli tájolású RGB LED-ekkel), reszponzivitás, könnyű moddolhatóság, extra kiegészítők (akril porvédő, fa csuklótámasz, más kapcsolók, plate-ek stb.) vásárlásának lehetősége.

ezek közül a makrók azok, amiket használok néha, de azokat remekül megoldom szoftverből is. ennek előnye, hogy akkor is működnek, ha csak a laptop van nálam, külső billentyű nélkül.

Próbáltál már mást? Szerintem annyira nem vészes hüvelykujjal nyomva tartani egy Fn2-t, és így a kezed sem vándorol el a home rowról (de akár külön toggle rétegre is lehet tenni VIA-val, ha valamikor folyamatosan, huzamosabb ideig kellene).

igen, ld feljebb. a "nekem kényelmes" helyett nem értem, miért lenne jó egy "annyira nem vészes" megoldást használnom.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#91093) eagleberg válasza eagleberg (#91089) üzenetére


eagleberg
tag

Amúgy ne vegye senki komolyan amit írok.Csak trollkodok. Mindenki azt használ ami neki jólesik. Egyébként most kedvem lett kipróbálni valami silent switch-et újra, nemsokára rendelek is valamit.

[ Szerkesztve ]

(#91094) Molydeus válasza dqdb (#91091) üzenetére


Molydeus
őstag

50-100$-os tippek? Nem semmi, de lehet, hogy így is lesz rá kereslet.
Tényleg elegáns megoldás, igazi mecha. :) Lehetne belőle külön DIY kiadás sárgaréz alkatrészekkel.... az lenne csak igazán drága.:D

M.

(#91095) Synthwave válasza qnadam (#91092) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nekem nyolc, érted, csak kb. kétszer annyit fizettél a cuccért, mint amennyit ér.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91096) qnadam válasza Synthwave (#91095) üzenetére


qnadam
veterán

tudsz ajánlani thinkpadhez hasonló érzésű, teljes méretű, numpados, hatos csoportos, iso kiosztású billentyűzetet 20e forintért? eddig vagy olyat ajánlottál, ami nem ilyen volt, vagy hasonló árút, ami számomra nem jobb.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#91097) dqdb válasza qnadam (#91096) üzenetére


dqdb
nagyúr

Amióta kérdezted, azóta ismét megjelent az évekkel ezelőtt eltűnt Cougar Vantar. A tartóssága jó kérdés, a 200K és a Vantar is problémás darab volt korábban, szóval ezt említve voltak csak ajánlottak.

A másik ajánlott ollós a Cherry Stream.

Bármi más drágább, a Microsoft Sculpt ergo vonalon olcsóbb volt a K860 a közelmúltig, amikor valamiért kilőtt az ára.

Szóval ha ollós kell, akkor a fenti négyesen és a Rapoon túl más nagyon nincsen.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91098) qnadam válasza dqdb (#91097) üzenetére


qnadam
veterán

igen, a streamet néztem, de abból csak ansit láttam, meg a microsoftot is, de nagyon drága. kár, mert volt régebben ms ergo billem, azt szerettem :)

amit nem kerestem konkrétan, viszont a k860-ban tök kényelmes, hogy meg van emelve a közepe.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#91099) eagleberg válasza qnadam (#91098) üzenetére


eagleberg
tag

Ha már itt tartunk. Amúgy nekem van egy 3.000 Ft-os Genius KB-116 billentyűzetem (elő kellet túrni a száma miatt). Annyira nem szar, Ha kellene simán el lennék vele. Át is állok most erre :) .. Kipróbáltam, gond nélkül hozom a 70-es szó/percenkénti értéket. Mechán sem több, sőt max ennyi. Egyébként szoktam nézni a gépelési sebesség toplistákat. Szinte mind ilyen "hagyományos" billentyűzeteken érik el a 130-160-as szó/perc értékeket.

[ Szerkesztve ]

(#91100) eagleberg válasza eagleberg (#91099) üzenetére


eagleberg
tag

Most az éppen csúcstartó személy "ASUS W2500 Hungarian" billentyűzeten érte el a 154 szó/perc értéket.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.