Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90601) raaay


raaay
csendes tag

Vásároltam egy Keychron K4 billentyűzetet. A kábel, ami van hozzá sajnos elég rövid, de szerencsére vettem egy aviátor kábelt is hozzá. A baj, hogy még ez is feszül kicsit.
USB hosszabbítóval nem vesztek semmit ugye? Vagy rosszul tudom?
Nyilván nem 10 méter kellene, hanem egy 1,5 méteres mondjuk, hogy kényelmesen tudjak kábelezni. :)

(#90602) Synthwave válasza raaay (#90601) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A Keychron tekercseltje nem nyúlik? A K4 gyárija rövidebb, mint 1,5 méter?

:F

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90603) raaay válasza Synthwave (#90602) üzenetére


raaay
csendes tag

A gyári 120 cm. :(
A másik nyúlik, de nem néz ki valami jól, hogy feszül :D
2 monitorral nyomom és a távolabbi előtt ülök... Gondoltam nem kell hozzá átalakítanom a teljes setupomat. :DDD

(#90604) nyunyu válasza raaay (#90601) üzenetére


nyunyu
félisten

Billzet felőli oldalán bontható mini/micro/C csati van, vagy fixen be van kötve?

Előbbi esetben vehetsz/csinálhatsz hozzá hosszabb USB kábelt.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#90605) t256


t256
őstag

Jó, hogy szóba jöttek a kábelek. Kriscables-hez volt már valakinek szerencséje? Már el is felejtettem, hogy Februárban rendeltem tőle, de azóta sem kaptam meg. Januárban írta Redditen, hogy nem is fogad kár kábelrendelést Januártól.

Discordon felvettem vele a kapcsolatot. Előbb utóbb elkészül vele.

Van tekercselt Keychron aviator kábelem. Nekem túl merev. KVM switch-be csatlakozik és van hogy a levegőben áll a switch a kábel merevsége miatt.

Most egy egyszerű harisnyázott kábelt használok, amit egy YMDK házhoz kaptam. A célnak tökéletesen megfelel.
Használat közben derül ki, hogy mire van szükséged igazán.

Azzal tisztában vagyok, hogy egy 50+ Eur értékű tekercselt kábellel nem lenne problémám.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#90606) Synthwave válasza t256 (#90605) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem tudom, én egy ilyet vettem, mert nem fonott szövetbe feszített nyűg, hanem old school, vaskos, de puha PVC (vagy mi), közepesen nyúlékony tekercselt résszel.

Nem mellesleg baromi olcsó, viszont a Type-C csatijánál van rajta egy pici RGB, ami váltogatja a színeket (semmi sem lehet tökéletes, de azért a szemet nem folyatja ki), és a mélyesztett csatlakozókkal lehet gondja. Mindenesetre kellemes a tapintása, és bizalomgerjesztő a minősége – az árához képest mindenképp, legalábbis szerintem.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90607) Molydeus válasza Synthwave (#90606) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ha a funkcionalitás fontosabb a design-nál és tekercselt kábel kell, akkor szövetborítással ezt tudom ajánlani: [link]

Nincs benne bumszli aviator, se a sokkal elegánsabb, de számomra hasonlóan felesleges YC8, viszont elég laza ahhoz, hogy az eredeti funkciójában működjön a tekercselés.

Nekem nem a billencshez csatlakozik, mert az kb 20cm-re van a KVM-től és nem is mozgatom, hanem a numpadhoz, amit viszont folyamatosan pakolgatok.

M.

(#90608) meri


meri
aktív tag

Üdv, uraim! Jól gondolom-e, hogy ha szemet tudok hunyni egy japán (JIS) TKL billentyűzet furcsaságai felett - rövid space, pici backspace, extra gombok, il. a fene tudja, mit nem vettem még észre -, akkor egy "All-in-one" + NORDEUK keycap-szettel át tudom alakítani úgy nordic nyelvre, hogy minden switchre kerül kupak a szettből, beleértve a space-t is? Az eredeti billenyűzet egy Realforce RGB TKL, a kinézett kupakszett az AlohaKB Trailblazer. Lesz egy ilyen billentyű kipróbálás céljából nálam, és ha egyébként beválik a topre, akkor az ABS kupakokat le kéne cserélnem. Ha nem stimmel az elképzelés, mi okozhatja a legnagyobb gondot? Köszi előre is!

uff

(#90609) dqdb válasza meri (#90608) üzenetére


dqdb
nagyúr

A legnagyobb gondot az okozza, hogy a Topre kapcsolókon nem MX kereszt van. Így még MX slidereket is kell venni, hogy rá tudd tenni a kupakokat, majd atomjaira szétszedni a billentyűzetet.

A második legnagyobbat az, hogy a készletben nincsen 4.5u space.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90610) meri válasza dqdb (#90609) üzenetére


meri
aktív tag

A space az jogos, köszi. De a Realforce RGB MX kompatibilis stem-eket használ, hasonlóakat mint anno a Novatouch. Ilyen space-t akkor külön kell valahonnan lőni...

[ Szerkesztve ]

uff

(#90611) dqdb válasza meri (#90610) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ezt a részletet nem tudtam. Akkor a slider nem probléma, space biztosan probléma, és érdemes a stabilizátorokra is ránézni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90612) ati888


ati888
senior tag

Ma megjött az Akko 5108B Plus DE ISO, ez az első mechanikus billentyűzetem, még szoknom kell, de elsőre nagyon tetszik. Az egyik dolog, amit viszont nem értek, hogy mi értelme van a világításnak, ha a kupakok nem átvilágítósak? Sötétben semmire nem jó, világosban meg minek?

Viszont szeretnék hozzá mindenképp magyar kupakokat, de egyedül a maxkeyboard.com-on tudnék szerkeszteni, de ahogy olvasom a minősége nem olyan jó és nagyon drága is mire ideér.

Valahonnan máshonnan be lehetne szeretni?

Esetleg a matricázás működhet? Régebben notebookra már használtam és voltak jó minőségűek?

Köszi

Ati

(#90613) PROTRON válasza ati888 (#90612) üzenetére


PROTRON
addikt

Ezzel az RGB-vel én is szívok most...a Keychron 13 PRO-n a gyári kupakok átvilágítósak, de valahogy felületi érintésre nem az igazi, nem tudom pontosan megfogalmazni. De sötétben pont annyira átlátszik, amit szeretek.
Rendeltem külön kupakszettet, aminek nagyon tettszik a tapintása, meg még fél mm-el alacsonyabb, viszont nem átvilágítós a kupak és mivel nekem billzet tálcán van, így a monitor fénye nem segít.
Így a széleken világítás kb azoknak jó akik már majdnem tudnak vakon gépelni, csak azért 10-20 percenként 1-1 pillanatra rá kell nézni tájékozódás miatt, hogy tudd merre az arccal előre. Sajna ez van, nekem low profile, double shot PBT-ból nincs nagy mozgástér. Így is vannak kupakok amiket az eredeti-ből meg kellett tartanom, mert US layoutot tudtam csak venni...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#90614) ati888 válasza PROTRON (#90613) üzenetére


ati888
senior tag

Én pont azt nézem, hogy valamelyik Keychron kupak jó-e az Akko-ra? K6 vagy K2? Csak a betűseket cserélném le sötétszürkére vagy feketére, az még jól is nézne ki.

(#90615) PROTRON válasza ati888 (#90614) üzenetére


PROTRON
addikt

Azt nem tudom hogy jó-e, én csak a double shot pbt-ket néztem és csak a low profile-t.
DE a teljes magasságúból van egy K6-om, azon az eredeti gyári alapváltozatú kupakszettnek valóban más volt a textúrája, az alapból egész jó felületi érzetű számomra és az átvilágítós. A low profile, ráadásul "pro" elnevezetű elsőre kicsit másabb volt, mondjuk az is lehet hogy azért mert Logitech G915-öt használtam előtte 1 hónapig és rá voltak állva az ujjbegyeim másra.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#90616) dqdb válasza Molydeus (#90596) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez tényleg ígéretesnek tűnik.
Most vagy a Wuque trollkodott végig a finoman szólva is érdekes spammer marketinggel, vagy ők karolták fel elsőként a projektet. Az ára nagyon rendben van, remélem, remélem, tényleg olyan jó lesz, mint amennyire az első visszajelzések alapján tűnik.

[link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90617) dqdb


dqdb
nagyúr

Az MKEU teljes bedőlése egyre közelebb van, az most vált teljesen biztossá, hogy a hónapok óta ígérgetett nagy GMK szállítmány sosem fog megérkezni, mert nem fizették ki a GMK-nak, aki mostanra megunta a közel egy éve tartó várakozást a legyártott megrendelések árára.

Lassan elfogy a raktárkészletük, onnantól kezdve a refund helyett adott store credit levásárlása sem lesz lehetőség a vevőknek a kármentésre.

Nagy vendorként felkészül az összedőlésre a Kono.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90618) Enton válasza ati888 (#90612) üzenetére


Enton
addikt

Ha valaki a rgb-t szeretné nézegetni és nem ragad le csak magyar feliratos kupakoknál akkor egész sok választék akad ilyen téren:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Aztán ha meg az embernek ez nem kenyere akkor 99%-ban kikapcsolható az összes világítás, ha nem tévedek(végső esetben akár a ledeket is ki lehet barbárkodni bármiből[vagy ha nagyon sorba vannak kötve elég az elsőt is talán a sorban, nem kell mindet is likvidálni]).

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#90619) ati888 válasza Enton (#90618) üzenetére


ati888
senior tag

Szia!

Nem szeretnék RGB-t, ki is kapcsolom majd ha lehet. Viszont mindenképp kell a magyar kiosztás.

Szóval a konkrét kérdésem: Akko 5108B Plus DE ISO billentyűzethez melyik magyar kupakszett passzol:

Keychron K6
Keychron K2
Ducky DKSA109-HUALANNO1

Ezeket találtam, ha esetleg van más is ne tartsátok magatokban.

Köszi

(#90620) Csandi


Csandi
őstag

Na Wooting megjött tegnap, Valorantban eléggé gamechanger szerintem (gondolom cs-ben is de azt nem játszom)

Elégedett vagyok amúgy a bill minőséggel, smooth élmény és halk (ez relatív tudom), a szoftver pedig fullos.

(#90621) Mephike válasza ati888 (#90619) üzenetére


Mephike
senior tag

Ha nem kell az RGB és a fényáteresztés, akkor még ezek játszhatnak:
Retro
Bluish Black White vagy Beach

Az általad linkelt K2 és K6 nem lesz jó, mert egyik sem full-size kiosztás, tehát pl. a numpad részre nem adnak keycapeket.

[ Szerkesztve ]

(#90622) dqdb válasza ati888 (#90619) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az a két Keychron nem jó, mert fedi le a billentyűzetedet, a harmadik lefedi, de bekapcsolt világítás nélkül a felirat nem lesz túl jól látható, kopni fog és minőségi visszalépés lesz a gyári készlethez képest.

Ez a gyári készlet szintjén van, szintén nem átlátszó, azonban a fehér alap miatt este a monitor fényénél így is jól látható, és nem fog kopni. Cserébe a Keychron hülye hagyományaihoz híven az Í és Ű módosító színű.

Mephike listájából a Retro is jó opció, a Beachet én kerülném, mert reverse dyesub, így minőségben gyengébb a másik kettőhöz képest.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90623) ati888 válasza dqdb (#90622) üzenetére


ati888
senior tag

Köszi.

Igazából a K2 vagy K6-ból csak a szám és betű kupakokra van szükségem, a többi maradna az eredeti. Ezek passzolnak az enyémhez?
Mert pont jól is mutatna ha ezek sötét színűek lennének.

[ Szerkesztve ]

(#90624) dqdb válasza ati888 (#90623) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egyáltalán nem passzolna, más a kupakprofil, teljesen eltér a kupakok magassága és némileg a formája is.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90625) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

F@sz@, csak nem bírtam ki. Próbáltam visszanyomni a késztetést, de folyamatosan buzerált, úgyhogy rendeltem egy második Q8-at, csak ezúttal kéket. :DDD


:W

Asszem', egy-két dolog megy fel apróra...

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90626) Mephike válasza Synthwave (#90625) üzenetére


Mephike
senior tag

Sose bánd!
Mi kerül fel az apróra? :DDD ;] :D

(#90627) tipuka


tipuka
addikt

Srácok, mit nem csinálok jól? Megjött a Steam Engine 5108B Plus ISO DE/Nordic, viszont nem tudom mit nem csinálok jól, hogy vezeték nélkül is működjön. :DDD
Bedugtam a kis usb-s bt-t, amit kaptam a billhez, a billen a kapcsoló "win"-re húzva, az FN+E -t nyomom 3 mp-ig, aztán villog az E betűnél, addig oké, de itt megállt a tudomány nálam. :)

[ Szerkesztve ]

(#90628) Mephike válasza tipuka (#90627) üzenetére


Mephike
senior tag

A kis USB-s eszköz, amit a billentyűzethez használsz ,az nem BT...
Az a vezeték nélküli 2,4 Ghz-es adóvevő. HA ahhoz akarsz csatlakozni, akkor az FN+Y-t nyomd.
Ha telefonodra akarsz gépelni, akkor ott indítsd el a BT kapcsolódás lehetőségét és ahhoz tudsz FN+E-t nyomni.
Itt a manual, jó gépelést. ;)

(#90629) nyunyu válasza tipuka (#90627) üzenetére


nyunyu
félisten

Fn-E/R/T a három kékfog csatorna, azokat bluetooth eszközökkel lehet párosítani (telefon, tablet, macbook)
Saját USB vevőjéhez Fn+Y (németen Z) kell.
Madzagos mód meg az Fn+U.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#90630) Synthwave válasza Mephike (#90626) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hmmm...

Első körben:

Akko 3068B Plus, Gateron G Pro Brownokkal (2,4 GHz + BT, fehér-kék, Cherry profil)
Ducky One 3 TKL Fuji DE ISO PBT, Akko CS Jelly Purple-ökkel

Minden megkímélten, nem túl sokat használva, full dobozosan, és korrekt áron.

Meg talán a kék Keychron Q9 knob barebone, és egy GMK Shoko klón dye-sub PBT szett.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90631) tipuka válasza Mephike (#90628) üzenetére


tipuka
addikt

Köszönöm neked és nyunyu-nak. :R
Na, ez nagyon user error volt, én valamiért azt hittem ez a kis USB-s eszköz BT-s, most már így minden a helyére került köszönöm. :DDD :R

(#90632) fuximaxi válasza Synthwave (#90630) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Ducky One 3 TKL Fuji
egy pillanatra elgondolkoztam, de most inkább egy halk cherry lesz, ha elszántam magam.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#90633) Synthwave válasza fuximaxi (#90632) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Eladom kapcsolók nélkül is (nyilván olcsóbban), ha arról van szó, aztán ha jársz megint erre, még postázni sem kell. Amúgy csillapított készülékháza van, Krytoxozott JWK Alpaca v2-kkel és O-gyűrűkkel pl. baromi halk. Csendesebb, mint egy membrános, de hogy nem hangosabb, az biztos.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90634) Hokunda


Hokunda
aktív tag

Üdv

Sajnos az asszony miatt kéne egy új billentyű!

1.Mekkora összeget szánsz rá?
60k
2.Használt szóba jöhet?

Nem.
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?

Tesoro Durandal, nincs háttérvilágítása a feleségem meg nem tud vakon gépelni.
4.Mire használnád a billentyűzetet?

Banki, jogi programok. Játék terén rpg, arpg, survival nem kompetitív módban.
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)

Mechanikus.
6.Van konkrét modell ami tetszik?

-
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)

ISO magyar kéne (sajnos) vagy cserélhető keycap magyarra!
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)

TKL vagy Full size
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)

Amit már fentebb írtam, kell háttérvilágítás (nem lényeg a szivárvány csak vmi alapszín) valamint az, hogy magyar keykapet lehessen rá szórni, ha lehetséges a dolog. A kapcsolóban a cherry mx brown vagy red a preferált.

Köszönöm.

(#90635) weiss


weiss
addikt

Szerintetek az ilyen alis stabilizátorok érnek valamit? Az értékelések egész pozitívak.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#90636) lorcsi válasza Hokunda (#90634) üzenetére


lorcsi
veterán

Keychron: [link]
a kupakok cserelhetoek, asszem itt is van magyar feliratos
de a tobbiek jobban tudjak

(#90637) dqdb válasza weiss (#90635) üzenetére


dqdb
nagyúr

Plate mount vonalon a TX, az Everglide Panda és a Gateron jó tesztek alapján (nem AliExpress visszajelzésre gondolok). A legtöbb plate mount stabilizátor egyszerűen rossz, abból garantáltan nem vennék random típust.

PCB mount stabilizátorból pedig ha olcsón akarnám megúszni, akkor Cherry clip-in és esetleg külön C3 drót.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90638) weiss válasza dqdb (#90637) üzenetére


weiss
addikt

Köszi!

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#90639) Synthwave válasza eagleberg (#90582) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Első körben valami merev plate (acél, sárgaréz, szénszálas), hangos long pole kapcsoló (pl. Akko V3 Cream Yellow Pro, Akko V3 Cream Blue Pro, Wuque Studio Brown) és foamok szanálása. A fémház is jót tehet a dolognak.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90640) nyunyu válasza Synthwave (#90639) üzenetére


nyunyu
félisten

Az tény, hogy az Outemu Blue sem olyan hangos a gyárilag szivacsokkal kitömött Akko 3098B-ben, amikor a hangteszteket csináltam, mint anno az ócókínai acéldobozos TKLben, amiből forrasztottam ki őket.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#90641) eagleberg válasza Synthwave (#90639) üzenetére


eagleberg
tag

Nem komolyan kérdeztem. Csak már nem volt szórakoztató mindig azt olvasni, hogy mennyire fontos, hogy egy billentyűzet csendes legyen, mintha az lenne az élet értelme..

(#90642) eagleberg válasza eagleberg (#90641) üzenetére


eagleberg
tag

Gyorsan fel is tettem ezt:
sudo snap install bucklespring

Így már minden OK.

(#90643) eagleberg válasza eagleberg (#90642) üzenetére


eagleberg
tag

Majd ha lesz rá időm, akkor felhozom a valós példányt a garázsból és keresek valami PS2->USB adaptert...

(#90644) Throme válasza eagleberg (#90641) üzenetére


Throme
veterán

... javasolt görgős egér használata és másodperceken belül túljuthatsz a kifogásolt részeken.

Nem az élet értelme, de egy sűrűn előforduló igény.
Vannak akik nincsenek egyedül és figyelnek arra, hogy másokat ne zavarjanak/idegesítsenek, amellett, hogy ne kelljen lemondani a mechanikus billentyűzetről.

(#90645) Synthwave válasza Throme (#90644) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Inkább mondhatni, hogy szinte csak ez az igény, de vagy tízből hétszer-nyolcszor biztos, és gyakran nem csak azért, hogy másokat ne zavarjanak. Tényleg elég kiábrándító, hogy néhány kivételtől eltekintve mindenki a magyar/RGB/átvilágítós kupak/(full size)/halk kombót keresi, sokszor viccesen alacsony összegért. Vagy az amúgy korrekt eszközt hozzá méltatlan billentyűsapkákkal "koronázza meg". De ez van.

A magam részéről pont a jól hallható hang vitt először a mechák felé, így nem meglepő, hogy az első efféle billencsem egy csörgő-zörgő motyó volt, kattogós/reszelős Outemu Blue kapcsolókkal, még 2018-ban.

Ma már nem használnék ilyet (ahogy tartósan clicky switch-eket sem; túl uncsi/uniform, mindenesetre arra jó, hogy a készülékház gyengeségeit valamennyire elmaszkolja), de nem szólom le, mert két évig adtam neki anyait-apait (az utolsó fél évben meg már nagybácsit és szippantós Kamazt is ;]), és jól kiszolgált, főleg az áráért cserébe. Szerintem a jelenlegi tulajánál még mindig működik.

Mindenesetre durva, hogy azóta mennyit változott/fejlődött a piac. Meg az igényeim, aminek a pénztárcám nagyon nem örül, de talán most sikerül majd egy picit lenyugodni. :DDD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90646) Throme válasza Synthwave (#90645) üzenetére


Throme
veterán

Ez a fórum a bill ajánló, ide nem a vérprofik járnak érdeklődni, hanem akik ismerkednek a témával.
Pláne akik laptop vagy nem mechanikus püfölés után akarnak váltani, többnyire a halk kialakításhoz vannak szokva.
Ha utána néz a témának fórumon azt látja, hogy sokan a szent grált (thock vagy mi) hajszolják, de az még mindig hangos számukra.

Van a bill építős fórum is, ahol a gyakorlottabbak vannak, kezdő mentes környezetben.

Azt is megértem, hogy Nektek, akik segítenek az ide tévedő kérdezőknek, már a fületeken jön ki ez a kategória ("magyar/RGB/átvilágítós kupak/(full size)/halk kombót"), de aki kb zéró segítséget nyújt, annak nem feltétlen kéne problémázni ezen, főleg úgy, hogy a kezében a megoldás a kellemetlen hsz-ek elkerülésére...

(#90647) Domonkos válasza Throme (#90646) üzenetére


Domonkos
Ármester

>...de aki kb zéró segítséget nyújt, annak nem feltétlen kéne problémázni ezen, főleg úgy, hogy a kezében a megoldás a kellemetlen hsz-ek elkerülésére...

Szoval szerinted szemelyesen kellene megkeresnem a gyakorlatlanabbakat es leutnom oket a billentyuzetemmel. Tetszik! :D

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#90648) fuximaxi válasza Domonkos (#90647) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Egy hátránya, hogy rohadt magas lesz az utazási költséged. :P Persze cserébe felfedezedheted a Kárpát-medencét :)

#90646 Első lépés a kereső funkció használata lenne, meg az első hsz elolvasása. Igazából oda is érdemes lenne beleírni, hogy ha nem találta meg ott a választ, akkor használja a keresőt (esetleg kulcsszavakat is ajánlani) és ha még mindig nem találta meg akkor kérdezzen. Ezzel a megoldással lehetne redukálni az ilyen hozzászólások számát, 70%-ra. ;]

[ Szerkesztve ]

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#90649) t256


t256
őstag

Szeretnék kipróbálni egy SA profilú keycap szettet.
Ehhez hasonlót szeretnék. HHKB kiosztást használok, ebben a szettben pedig nincs benne pár kupak, ami kéne nekem.

- 1.5U Backspace
- 2 db 1U ALT
- 2 db 1.5U Win/Code

Igényeim:

Szín: BOW, esetleg szürke színvilág
Kiosztás: ANSI
Ár: Kb 15000 Ft (Mivel csak kipróbálnám, nem áldoznék rá többet első körben)

Merre kezdjem a keresgélést? Ha SA profilban nincs olyan, ami megfelel az igényeimnek, akkor milyen profilt nézzek? Mi hasonlít legjobban az SA-hoz? Tudom, MT3, de az drop.com exkluzív.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#90650) Mr.Csizmás válasza Throme (#90646) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a legtöbb randomuser anti-szentgrált keres, legyen olcsó wireless magyar billes, ne kopjon a felirat, csendes, és ezt az egészet mondjuk a leváltani kívánt bill x évvel ezelőtti áráért.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.