Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91901) Mr.Csizmás válasza sutszi (#91898) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csak hiszed, ez csak a szakadék széle fent napfényben:P máskülönben nem lenne 90k hsz csak a milyen gamer/irodai csettegőt vegyek témából :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#91902) Horvi válasza dqdb (#91896) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi szépen, hogy lefotóztad. Igazából mindkét szín jó lenne, bár a jobb oldali kicsit jobban adja. Ha csak annyira lenne csillogó amennyire az első videóban, azzal bőven kiegyeznék. De jogos, majd kiderül ha megérkezik.
Kupakok azok maradnak a Susuwatari, azokat eléggé megszerettem.

Hello darkness, my old friend...

(#91903) Synthwave válasza sutszi (#91898) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem az erősen sculpted vonalon (eddigi kipróbáltak alapján például AF SA/MG és OSA) precízebben lehet gépelni, mint akár egy Cherry-n, nemhogy valami még laposabb/kevésbé kontúros profilon.

A legjobban meg az AF SA/MG, SA és MT3 néz ki, ha a vizuális elégülés is fő szempont. A Carbon Black Q8 + Chocolate Mocha AF SA nagy szerelem. :D

Persze ezek csak magánvélemények.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91904) Molydeus válasza Mephike (#91900) üzenetére


Molydeus
őstag

Kb egy éve egy héten egyszer biztosan beleszaladok az MG Vision valamelyik klónjába az alin XDA profillal, ráadásul valami hasonlóan nyomott áron.Valamiért kedvelt téma az ali-n, csak hát a készletek lefedettsége...
Ha biztos lennék benne, hogy lehet hozzá az alfákkal azonos színű spacebar kitet venni (az accent sjnos kizárt...), már rég megvettem volna.
Nagyon mutatós tud lenni ez a profil. Viszont gépelésre vagy mélyebb felületet szeretnék (és akkor DSA) vagy sculpted-et (és akkor MDA).

M.

(#91905) Synthwave válasza Mephike (#91900) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Amúgy ha tudod, hogy megint Érden jársz, előtte valamennyivel csörögj meg, mert egy XVX Fn kupak itt maradt!

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91906) dqdb válasza Molydeus (#91904) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az MDA Vision még kapható, ez az utolsó még nem rossz kittinggel rendelkező MDA készlet (a Big Bone még tényleg jó volt előtte, ez már csak elmegy), aztán a MelGeek elkezdte fullba tolni a kretént kitting terén, és a visszajelzésekre sem hallgatott.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91907) agaron válasza Mr.Csizmás (#91841) üzenetére


agaron
tag

Egyebkent mi a kulonbseg a sima Akko 5075B Plus es a V2 kozott? Az utobbi dragabb, ok, de a leiras nekem kicsit katyvasz Alin, legalabbis nem szurtam ki benne, hogy akkor most mi mas a dragabb opcioban :F

Steam Deck | PC | PS5

(#91908) Mr.Csizmás válasza agaron (#91907) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jó kérdés. a 3098-nál ha jól értettem south vagy north RGB led a difi :F

amúgy itt van 51 tallérért egy 75B Dracula [link] nyomd rá a fenti kedvezményeket.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#91909) Mephike


Mephike
senior tag

Megérkezett a még télen megrendelt Keychron Q1 HE. Kb egy órája azt nyüstölöm.
Megmondom őszintén, hogy kicsit féltem a vásárlástól, mondván, hogy mi lesz, ha a mágneses kapcsoló nem fog bejönni. Maradjunk annyiban, hogy tévedtem, nem kicsit, nagyot... A gépelési élmény teljesen rendben van, a stabokkal nem sok dolgom lesz. Egyedül a space-vel lesz még egy kis dolgom, de nem vészes annak se a hangja, a felérkezés hangjával kell foglalkoznom.
Kétféle kapcsolót kaptam, jelenleg a lila Gateon Nebula switcheket használom.
De tuti ki fogom próbálni a könnyebb Dawn változatot. A Switchek külsőre hagyományos switcheknek néznek ki, addig, amíg alulról meg nem nézzük, ott látni a kicsinyke mágnest a Stem végén. Maga a steam is vaskosabb és a rugó is szélesebb mint azt vártam. A kapcsoló alján mindössze kettő vaskos láb van, lényegesen könnyebb egy kezdő számára ezeket a switcheket majd beszerelni, nem kell attól tartania, hogy a lába vajon el fog-e hajlani. A switchek attól függetlenül, hogy kettő pinnel kapaszkodnak betonstabilan ülnek a helyükön.
A Keychron fejlesztők nem vacakoltak, amikor megcsinálták a webes appot. Fogták és egy az egybe lemásolták a VIA dolgait. Külsőben is nagyon arra emlékeztet a szoftver. A szerverük szerintem a világ végén van, mert kellett egy keveset várni, míg betöltött az app, utána viszont frankón működött.

(#91910) Domonkos válasza Mephike (#91909) üzenetére


Domonkos
Ármester

>A Keychron fejlesztők nem vacakoltak, amikor megcsinálták a webes appot. Fogták és egy az egybe lemásolták a VIA dolgait. Külsőben is nagyon arra emlékeztet a szoftver. A szerverük szerintem a világ végén van, mert kellett egy keveset várni, míg betöltött az app, utána viszont frankón működött.

Cool! Remelem, hogy mindenki megtalalja majd a szamara tokeletes kiosztast, mig a szervereik elerhetoek lesznek! :)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#91911) agaron válasza Mr.Csizmás (#91908) üzenetére


agaron
tag

Jap, kosz, vegul megtortem es berendeltem egyet probanak :D

Steam Deck | PC | PS5

(#91912) Mr.Csizmás válasza agaron (#91911) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

5075 vagy 3098? :D switch?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#91913) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Ducky one 3 minihez keresnék egy fehér entert és egy backspace-t. Véletlenül agyonkaristoltam :W Hátha van valakinek :D

[ Szerkesztve ]

(#91914) Synthwave válasza Domonkos (#91910) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem előbb-utóbb lesz abból letölthető verzió is.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91915) agaron válasza Mr.Csizmás (#91912) üzenetére


agaron
tag

5075, es blue, mert olyan nincs itthon, es kivancsi vagyok :)

Steam Deck | PC | PS5

(#91916) dqdb válasza Synthwave (#91914) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem letölthető alkalmazás kellene, hanem saját konfigurátor helyett QMK+VIA alatt kellett volna összehozni ugyanezt a tudást.

Igen, megvalósítható, ha EC vonalon egy hobbista megcsinálta a rapid trigger ottani megfelelőjét automatikus kalibrációval és gyári VIA változatból konfigurálhatóra, akkor egy gyártónak is illett volna.

-----
[link]
új mount megvalósítás

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91917) Synthwave válasza dqdb (#91916) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha hasonlóképp néz ki és működik, mint egy VIA, akkor édesmindegy imo. Már a letölthető részre vonatkozóan.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91918) Seep válasza Mephike (#91909) üzenetére


Seep
senior tag

Majd ird meg, hogy ezt a stab felerkezest, hogy oldottad meg, nekem az enteren nagyon hangos. Pedig mar megkentem, meg kitomtem a capet. Uj stbot is vennek, de nem akarodzik megint komplett szetszedni a billt ahhoz hogy kicsereljem a stabokat. :O

(#91919) Throme válasza Mephike (#91909) üzenetére


Throme
veterán

Várom a bemutatót (canon obisapkát ne hagyd le :P :B )!
Esetleg egy kapcsoló tesztet/összevetést is csinálsz (mint a csendes kapcsolós teszted, ami nagyon jó)?
Továbbá - ha még fokozható :DDD - egy méret összehasonlítást is becsempészel, ha van még nálad hasonló billentyűzet (pl V1)?
thx

(#91920) sutszi válasza dqdb (#91890) üzenetére


sutszi
veterán

Szinte pontosan 5K-ért behúztam egy alis csuklótámaszt. Megfogadom a tanácsod, és megvárom az érkezését. Kipróbálom milyen, aztán átgondolom. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#91921) dqdb


dqdb
nagyúr

Sikerült megkapni a rendelést azoknak, akik a topikból akaratuk ellenére "VIP" státuszt szereztek a Candykeystől, azaz a csomagnak nyoma sem volt, és hetek óta a supporttal leveleztek érdemi előrelépés nélkül?

Ha nem, akkor irány az /r/mk és menjen a post a problémáról. A többiek pedig például ennél a heti rendszerességgel előforduló Candykeys refundra várok hetek/hónapok óta Reddit drama post alatt CK David válaszaiból és azok stílusából láthatják, hogy mi is a probléma a céggel.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91922) nyunyu


nyunyu
félisten

Kiváncsi leszek a szaré-húgyé osztogatott Akkokat bevásárolók véleményére, hogy nekik is bejön-e, illetve hogy viszonyul az általuk korábban próbált Keychronokhoz képest.

Közben volt valami akció pár napja az EU weblapon is, hogy 60€+ÁFÁért adnak egy random billzetet, de ezt az ajánlatot pillanatok alatt lerabolták.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#91923) ClydeMasterHard


ClydeMasterHard
csendes tag

Sziasztok! Kérlek segítsetek programozáshoz billentyűzetet találnom:

1.Mekkora összeget szánsz rá?
40-55'000 Forintból jó lenne megúszni
2.Használt szóba jöhet?

Akár az is, ha jó állapotú és az újként nem elérhető amit szeretnék.
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?

Jelenleg egy Cherry MX Board 6.0-m van, játékra tökéletes. Programozásnál két idegesítő jelensége van (gondolom az MX Red kapcsolóknak): Néha ha ráteszem az ujjam a billentyűkre már attól jelez a switch, valamint néha 2-3-4 betű jelenik meg egy leütésre (ez félelmetesen idegesítő)
4.Mire használnád a billentyűzetet?

Ez az új csak programozáshoz kellene, a Cherry marad játékra.
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)

TKL, 80%, mechanikus, lineáris, thocky, hot-swappable
6.Van konkrét modell ami tetszik?

Amit kinéztem, az a CIY X77 + Leobog V3 + mod.
Esetleg Akko 5087S?
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)

ISO, előbb-utóbb magyarítva lesz
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)

TKL, 80%, a numerikus részről le tudok mondani, de minden más a "helyén" legyen (Home-PgUp-stb és a kurzormozgatók is)
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
Nem KELL semmi extra, de nem baj ha fehér és vezetékes.

Két kérdésem lenne igazából:
- A CIY X77-et csak Amazonnál találtam horror szállítási költségért, mi lenne jó helyette?
- A Leobog V3-mal kapcsolatban vannak tapasztalatok?

Köszi előre is, ha segítetek.

(#91924) qnadam válasza dqdb (#91921) üzenetére


qnadam
veterán

ez egy működő üzleti modell, hogy a vásárlókkal megfinanszíroztatják valaminek a legyártását, ami vagy összejön, vagy nem, és ha nem, akkor visszaadják annak a pénzét, aki már nagyon hangosan veri az asztalt?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#91925) dqdb válasza qnadam (#91924) üzenetére


dqdb
nagyúr

A group buy modell egy működő dolog. Lehet szeretni vagy nem szeretni, de nélküle a custom mechanikus világban nagyon sok minden nem jött volna össze és nagyon nem itt tartana az egész. A group buy előtt meghatározzák a minimális mennyiséget, a várható szállítási időt, a group buy időtartamát, ezután a vendorok elkezdik árulni a dolgot, és ha nem jött össze a MOQ, akkor refund mindenkinek. Ha összejött, akkor megy gyártásba. Itt a késést a vevők kénytelenek elviselni (néha tényleg nagyon sokat), de minden másért ott vannak a vendorok, ők a felelősek pénzügyileg is azért, hogy a vevő vagy a terméket kapja meg X idő múlva, vagy ha valami nagyon félremegy, akkor a refundot.

Akkor kezdődnek a bajok, ha a vendor nem teszi a dolgát, és jelen esetben a probléma a CK-val van. EU-n belül a bármikor kérhetsz refundot a szállításig, amire a CK a törvények miatt rábólint, és utána vagy visszakapod gyorsan a pénzed, vagy hónapokig futsz utána rendszeresen levelekkel bombázva a supportot, hogy mi a helyzet, mikor kapod vissza a pénzed. Van olyan, akinek már több, mint egy éve lógnak pénzzel, már többször volt holnap utaljuk (mármint ígéretben), de a pénz azóta sem érkezett meg. Sőt van olyan eset is, ahol a vevő nem refundot kért, hanem a termékre várt: megérkezett a group buy a CK-hoz, a vevőnek mégsem küldték ki a cuccot, hiába reklamált a supporton, hogy nem küldték el neki, ment a hitegetés, hogy küldik, ezalatt eladták az extrákat, így a vevő egy ideje már nem a megvásárolt termék után fut, mert azt, ha akarná sem tudná a CK elküldeni neki, mert már eladta, hanem a refund miatt.

De még group buy sem kell ehhez, raktárkészletről rendelésnél is rendszeresen előforduló probléma, hogy nem adják fel, csak hitegetnek (ilyen volt a topikban is nemrég, a kérdés és a javaslat nekik szólt). Ilyenkor hetekig-hónapokig hitegetnek, aztán ha megunod és refundot kérsz, akkor ismét belekerülhetsz egy holnap küldjük időhurokba.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91926) qnadam válasza dqdb (#91925) üzenetére


qnadam
veterán

igen, a ck dolgaira akartam utalni :) láthatóan működik a dolog, ha évek óta csinálják.
mondjuk apum mondta az ezredforduló környékén, amikor a mercedes (ott dolgozott) új minőségi mélypontokat ért el, hogy egy márka imidzsét sokszor ugyanannyi idő lerombolni, mint felépíteni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#91927) Synthwave válasza nyunyu (#91922) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Heh, ilyet sem láttam még. Nagyon nyomul az Akko, csodálom, hogy itthoni boltok még nem mozdultak rá jobban.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91928) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

ASUS ROG Azoth Extreme.

Ha a QMK/VIA/Vial/ZMK magától értetődő hiányától eltekintünk, azért elég szigorú pakknak tűnik. Nyilván az ára is szigorú lesz. :DDD

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91929) dqdb válasza Synthwave (#91928) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hú, de rusnya lett szegényke. A plate mount stabilizátorokat a felső kategóriával nehéz egy mondatba tenni.

Ez amúgy nem gasket mount, hiába nevezik annak, hanem leaf spring mountból az Owlab Spring által megvalósított változat.

qnadam: ja oké, így már értem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91930) Synthwave válasza dqdb (#91929) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azt írtam, nem? Laprugós gasket mount.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91931) Mr.Csizmás válasza dqdb (#91929) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

milyen szofisztikáltan tetszett megfogalmazni a bazári vacak fogalmát :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#91932) dqdb válasza Synthwave (#91930) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem gasket mount. Van a gasket mount és van a karos megvalósítású leaf spring mount, de azonkívül, hogy mindkettő isolation mount, ahol a plate rezgéseit megpróbálják a házról leválasztani, sok közük nincsen egymáshoz.

A gasket mountnál az a lényeg, hogy a plate-et a ház alulról és felülről puhább anyaggal, a gaskettel közbefogva tartja, ezáltal a plate rezgései korlátozottan kerülnek át a házra és egyúttal rugalmasságot ad a belsőnek.

Az ASUS-hoz hasonló karos megvalósítású leaf spring mountnál a karok tetején ül a plate, alulról csak a karokon keresztül indirekten, felülről még úgy sem érintkezik a házzal, vagyis az izoláció itt is megvan.

A leaf spring mount másik megvalósítása az, amikor maga a plate (vagy néha nyák) viselkedik laprugóként, ekkor bele lehetne keverni gasketet is a történetbe (lásd a második linkemet), de sokszor nem szoktak, mert a bounce enélkül is megvan.

kellemes flexre ... számíthatunk tőle
Flex alatt azt szokás érteni, hogy a plate-nyák meghajlik gépelés közben, a karoknak ehhez nincsen köze, a plate-en lévő vízszintes vágásoknak annál inkább.

Amire te gondoltál, az a bounce, amikor a teljes belső mozdul el függőlegesen, a gasket mount erről szól, és ez a karos leaf spring mount is.

A kettő tetszőleges kombinációjára a flexibilitás szó használata az elterjedt.

Mr.Csizmás: milyen szofisztikáltan tetszett megfogalmazni a bazári vacak fogalmát
Mégsem mondhattam azt, hogy egypálcás külső, főleg hátulról :DDD

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91933) Synthwave válasza Mr.Csizmás (#91931) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Na, csak azért mert ASUS, ilyet nem illik. Az első Azoth sem volt épp fos, volt itt két hetet. Mainstream gamer vonalon nagyon is rendben van. Az más kérdés, hogy az árából nem ezt venném, de nem fakadtam volna sírva, ha nálam maradhatott volna.

Ez meg azért jóval komolyabbnak látszik, és szerintem külön üdvözítő, hogy ilyenek, mint a leaf spring és a CF plate már egy keményvonalas mainstream motyóban is megtalálható.

-----------------------------------------------------



(#91932) dqdb: A laprugós mountnál egyáltalán nincsenek gasketek, csak magához a fémhez van rögzítve a plate?

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91934) Domonkos válasza Mephike (#91909) üzenetére


Domonkos
Ármester

Amugy idoszeru lenne kiadniuk a firmware forraskodjat is hozza.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#91935) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Szemezgessünk… :DDD

(#91936) Skynet258 válasza SoulReaver (#91935) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem még a világosabb kék variáns van, de szemezgetek ezzel is...
A vicc, hogy én kipróbálnám azt a profilt is amit adnak hozzá alapból (amit most lecserélsz) mert én barebone-ként vettem.
Nem adod el apróért? :D

https://geekpulse.hu

(#91937) dqdb válasza Synthwave (#91933) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Spring esetében így néz ki, a 23. pontnál kezdődik ez a rész. A fémdarab végén egy gumitüske van, az megy keresztül a plate-en, és felülről egy gumigyűrűvel szorítod hozzá a plate-et a karhoz. Szóval nem a fémhez van direktben rögzítve és nem csavarral, mert úgy bőven lenne súrlódás, hanem rugalmas anyagokat használtak, de nem is gasket mount, ahol alulról-felülről fogja a plate-et a ház a gasketen keresztül.

A másik leaf spring mount megoldásnál, ahol maga a plate a leaf spring is, direktben be van csavarozva a plate a ház felső részébe (szóval top mount leaf spring plate-tel).

A gasket mount nem azt jelenti, hogy van valahol gasket, hanem egy konkrét implementációt. Például top mountnál relatíve gyakran előfordul, hogy nem direktben van belecsavarozva a plate a ház felső részébe, hanem a csavar és a plate, valamint a plate és a ház között is van egy vékony gumigyűrű. Ettől ez még nem lesz gasket mount, burger mount néven fut ez a top mount variáns.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91938) SoulReaver válasza Skynet258 (#91936) üzenetére


SoulReaver
veterán

Á az abs kupak meg a pbt között óriási a különbség.

Nemsokára lecserélem, csinálok nyomkodós összehasonlítós vidit.

Ha tényleg kell, kitalálunk valamit :DDD

(#91939) Yamaha R1


Yamaha R1
tag

Ha tudtok, segítsetek légy szíves. Olvasgattam a hozzászólásokat visszamenőleg, de csak kicsit jutottam előrébb. Többször volt róla szó, hogy eléggé korlátozott a jó minőségű ISO keycap felhozatal, emiatt (is) inkább átállnék ANSI-ra. Egyelőre Aliexpressen nézegetem a lehetőségeket. A "dqdb" mester által említett Shenpo és Aifei márkákon kívül van még más alternatíva, ami valóban jó minőségű és elfogadható áron van? A Ghost Judges-ról keveset olvastam itt, milyen minőséget képviselhet? Ha tudtok esetleg linkelni konkrét, megbízható eladót, annak is nagyon örülnék.

[ Szerkesztve ]

(#91940) Mr.Csizmás válasza Yamaha R1 (#91939) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+ Akko, Keychron - ezek még a nyúlüreg előszobája.

üdv a klubban, anno én is ilyen okok miatt álltam át ansira. :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#91941) dqdb válasza Yamaha R1 (#91939) üzenetére


dqdb
nagyúr

JCS/JC Studio/Leek Bros az egyik jó és olcsó PBT dyesub gyártó, XMI/Xiami a másik, a Shenpo harmadikként ezek után jön kicsit lemaradva minőségben, de még az is nagyon rendben van, bármelyikre bármikor beneveznék.

[link] [link]
felül JCS, alul XMI

[link] [link]
ez itt Shenpo, sajnos abból nem találtam hirtelenjében jobb makrót, amit a Discord képtömörítése nem gyepált meg túlságosan, mint ezeket

Az Aifei doubleshot ABS/blend, azzal színeket kapsz, ha jó a bézs vagy ha a tipográfiai hibákra érzékeny a szemed, akkor az első háromból választanék.

JCS Arabic 1-2 hónapon belül lesz Keygemnél, ha nem akarsz Kínából rendelni, annál az ISO támogatás tökéletes, a többi JCS-ről ez nem mondható el (vagy 2-3 hónapja még így volt, azóta nem néztem). XMI-ből és Aifeiből is sok készlet jön ISO támogatással, de nem mind, Shenpóból is akad többféle, csak figyelni kell, mert csak az ISO Enter kevés.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91942) SoulReaver válasza Skynet258 (#91936) üzenetére


SoulReaver
veterán

Itt van a kis amatőr összehasonlításom :D

Szerintem hallatszik azért a különbség a két keycap között, főleg, hogy tape mod is megtörtént.

A space elég hangos volt a pbt-nél, de meg hekkeltem azt is.

Onlyfans-en kereshetnék ezzel, hogy a virsli ujjaimmal klimpírozok? :DDD

(#91943) eagleberg válasza SoulReaver (#91938) üzenetére


eagleberg
tag

Én nem adnám ez az ABS-t mert szerintem jobb mint a PBT.
Nekem a Keychron ABS kupakjai (kicsit ragadós felülete) jobban tetszik mint a Keychron PBT kupakja. Van mindkettő két darab K10 pro-n, napi szinten nyomkodom.

[ Szerkesztve ]

(#91944) Yamaha R1 válasza dqdb (#91941) üzenetére


Yamaha R1
tag

Köszönöm szépen a villámgyors és részletes válaszodat. A hozzászólásaidat olvasgatva mindig megdöbbenek, hogy milyen elképesztő tudással rendelkezel a témában. Úgy gondolom örülhetünk, hogy jelen vagy a fórumon, és önzetlenül megosztod velünk a tapasztalataidat. :R

Mr.Csizmás - köszönöm neked is, az AKKO-ra mindenképpen ránézek.

[ Szerkesztve ]

(#91945) SoulReaver válasza eagleberg (#91943) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ez az, hogy szerintem nem jobb. Az abs kupakkal olyan az írás, mint ha egy marék flakon kupakot ledobnék a betonra. A pbt-vel sokkal tömörebb és halkabb is. Ez a kis gagyi videómból lehet nem jött át, de ha a videó elején az abs nyomkodásról váltasz a pbt nyomkodásra, úgy hallatszik valamennyit.

Nem beszélve arról, hogy 2 nap használat után fényes volt az abs.

(#91946) kristof123 válasza Yamaha R1 (#91939) üzenetére


kristof123
őstag

Én Shenpo szettet vettem, szvsz jó.
Ilyen:

(#91947) agaron válasza nyunyu (#91922) üzenetére


agaron
tag

Én most rendeltem egy olcsositott Akkot, és kicsit szkeptikus vagyok, meglátjuk, hogy mi az oka. Reméljük semmi, de azert nem instant buy volt, gondolkoztam 1-2 napot, viszont most kell wireless megoldás, és jelenleg kerítést építek, szóval egy jobb Keychron nem fér bele 😀 Illetve first try az ANSI, ha összeszokunk, örülök.

Steam Deck | PC | PS5

(#91948) eagleberg válasza SoulReaver (#91945) üzenetére


eagleberg
tag

Egymás után cserélgetve teszteltem őket. Szerintem meg jobb. Hogy miért? Mert stabilabban, gyorsabban, pontosabban tudok rajta gépelni, mivel kicsit "fogja" az ujjamat. Nincs még egy olyan ABS anyag, mint a Keychron-é. Ebben teljesen egyediek.

[ Szerkesztve ]

(#91949) Synthwave válasza SoulReaver (#91942) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Legalább évi 3 forint 20 fillért. :DDD

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91950) SoulReaver válasza eagleberg (#91948) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nem vagyunk egyformák. Tulajdonságaiban az abs egy kis vacak...
Az a tapadósabb réteg amitől neked jobb vele gépelni, az majd felfényesedik, megkopik. Nem tartós.

Felül az abs...

#91949Synthwave

Este premier... :DD :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.