Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90251) Synthwave válasza Molydeus (#90250) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Milyen Bobák?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90252) Molydeus válasza Synthwave (#90251) üzenetére


Molydeus
senior tag

~70db 62gf-os nem LED barát verziójú Silent Bobagum egy 60-as flex buildben, de még várok hozzá PCB-t, meg talán kupakot is, a napokban eldől.

M.

[ Szerkesztve ]

(#90253) dqdb válasza Molydeus (#90250) üzenetére


dqdb
nagyúr

Frankenswitch alapnak sem rossz, mert a többi Silenttel ellentétben a slider szinte bármire cserélhető
Ha normál stemet teszel bele az eredeti double rail helyett, akkor a wobble nem romlik számottevően?

Ezt a switchet egyelőre nem tudom hova tenni.
Én igen, a drága kosárba :DDD

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90254) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
kijött a Cycle8 IC

• WK F12 és WKL F13
• forrasztható, ANSI hotswap, ISO hotswap és ANSI HE nyák
• lesz wireless is
• a ház felső része csavarmentesen van rögzítve, mint a Cycle7 esetében
• az akkumulátorokat borító opcionális súlyból sajnos az ígéretek ellenére nincsen réz, csak alumínium és acél *
• sokféle szín és külső súly design
aki írta, az ügyes volt, és konzisztensen összekeverte a PCB és plate kifejezéseket úgy nézem, javítás alatt
• ár még nincsen

A saját Cycle7 rendelésem még nem jött meg a Vörös-tengeri kalózkodásnak köszönhetően (heteket csúszik a hajó), így saját véleményt még nem tudok mondani a minőségükről.

* ez nálam verőhiba

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90255) Molydeus válasza dqdb (#90253) üzenetére


Molydeus
senior tag

Most, hogy mondod...egészen pontosan bele sem megy. :D
Van egy borda a rail közepén is, amit közrefog a stem.
Akkor visszavonom, egyelőre nem jó alap cserélgetni.
Bár gyanítom, hogy mostanában jön még ilyen double-rail switch tőlük. Long pole-ra ott lenne a Lunar Probe és könnyen lehet majd taktilis is, de annyira azért nem olcsók, hogy donorként használja őket az ember...

drága kosárba
A mostani árán én sem vettem volna meg. Early birddel HG Silent alatt volt, de utána is egy ideig még akörül mozgott.

M.

(#90256) Ereshkigal válasza dqdb (#90254) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Arról van valami hír, hogy lesz esetleg 75 %-os Neo, vagy Cycle?

(#90257) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

A Geon Black jól hangzik alu plate-tel...

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90258) t256 válasza fuximaxi (#90248) üzenetére


t256
őstag

Kár volt megszólalnom :N
Néztem róla videokat. Kell!

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#90259) lorcsi


lorcsi
veterán

jó lett az j Q11 bemutató :R

(#90260) dqdb válasza Ereshkigal (#90256) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Cycle esetében az a legutolsó információ a designertől, hogy a Cycle8 lesz az utolsó a sorozatban, a korábban beígért 65%-os már más nevet, designt és screwless megoldást fog kapni. De ez hónapokkal ezelőttről van, és ki tudja, hogy nem változtak-e a meg a dolgok azóta. A 65%-os utáni billentyűzetről csak annyi információ volt, hogy nem 60%-os lesz, de ez is nagyon régi infó már.

Neo vonalon nem követtem az eseményeket, de nem rémlik 75%-os, és mivel a nagyobb testvér QK több körben és változatban is jött ki 75%-ossal, így tippre a lista végén lehet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90261) dqdb válasza Molydeus (#90255) üzenetére


dqdb
nagyúr

Most, hogy mondod...egészen pontosan bele sem megy.
Próbáltam a kérdéssel utalni erre ;]

Bár gyanítom, hogy mostanában jön még ilyen double-rail switch tőlük.
Nem az az első ilyen kapcsolójuk, én is azt tippelem, hogy rá fognak feküdni ezekre, mint más által nem kínált megoldásra, csak kár, hogy az 50-70 centes árkategóriában lesznek.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90262) Molydeus válasza dqdb (#90261) üzenetére


Molydeus
senior tag

Pedig elsőre olyan jó ötletnek tűnt... :D

M.

(#90263) t256


t256
őstag

Ha van egy nyákom amin nincsenek hotswap csatlakozók és forrasztani kell, akkor Cherry MX kapcsolókkal járok a legjobban?
azok illeszkednek a legjobban a nyákba?

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#90264) tipuka


tipuka
addikt

Akkogear-en mikor lesz már készleten 5108B Plus? :DDD (persze akciós kellene akkor is)
A Varmilo VEA109 CMYK MX Brown meg annyira nem a zsánerem, hogy kiadjak érte ~72k-t

(#90265) tipuka


tipuka
addikt

Akkogear-en mikor lesz már készleten 5108B Plus? :DDD A Varmilo VEA109 CMYK MX Brown meg annyira nem a zsánerem, hogy kiadjak érte ~72k-t

(#90266) Kelvin válasza tipuka (#90264) üzenetére


Kelvin
őstag

Nemrég volt az Akko oldalán az ISO modellekre 50%, akkor fogytak ki.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#90267) dqdb válasza t256 (#90263) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha plateless billentyűzetről van szó, akkor tipikusan igen, a Cherry MX a legjobb választás, ha a minél könnyebb építés a cél, mert a Cherry specifikációhoz méretezett lyukakat a nyákon a Cherry kapcsolói hozzák a legjobban, a többinél folyamatosan igazgatni kell forrasztás közben, hogy egyenesen álljanak a sorok.

Ha van plate, akkor pár problémás esetet kivéve teljesen mindegy.

Az egyik eset, amikor PC plate-ről van szó, amin a kivágások egy leheletnyivel nagyobbak, mint kellene, ekkor a legtöbb kapcsoló kihullik a nyákból-plate-ből, amikor megfordítanád forrasztani. Erre vagy Cherry MX a válasz (amit a nyák megfog) vagy egy dagadtabb kapcsoló (amit a plate megfog).

A másik problémás eset az, amikor CF plate-ről van szó, amin a kivágások leheletnyivel kisebbek, mint kellene, ekkor egy dagadtabb kapcsoló, mint a Kailh Box vagy Gateron Ink garantáltan véraláfutásos hüvelykujjat eredményeznek (ha van flex cut a plate-en és nyákon, akkor az még jobban ront a helyzeten), míg egy soványabb darabbal, mint egy Gateron X, semmi sem lenne.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90268) nyunyu válasza dqdb (#90267) üzenetére


nyunyu
félisten

5 lábú kapcsolót fogadó nyáknál nem mindegy amíg 5 lábú kapcsolót próbálsz beleforrasztani?

(Nem mintha szeretnék bármikor is kapcsolót forrasztani. :DDD )

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#90269) dqdb válasza nyunyu (#90268) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem mindegy, mert ha a három műanyag láb átmérője kissé kisebb, mint a lyukaké, akkor el tud fordulni a kapcsoló a nyákban (és tipikusan kisebb, ha nem Cherryről van szó). Ez és ez okkal létező dolog, különben a plateless build simán 3-4× annyi ideig is tarthat, ha azt szeretnéd, hogy szép legyen a végeredmény.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90270) t256 válasza dqdb (#90267) üzenetére


t256
őstag

Köszi!
Amúgy egy YMDK HHKB sandwich kit-ről van szó. Csak a házat kértem, de kaptam mellé egy nyákot is. Szóval miért ne alapon rendelek hozzá kapcsolókat és beforrasztom.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#90271) micafighter válasza t256 (#90241) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az hogy nagyon könnyű vagy nem elég taktikis két különböző dolog. Ha minden más szempontból tetszik a kapcsoló csak túl könnyűnek érzed, akkor szerintem sokkal jobban jársz egy rugócserével: olcsóbb, mint egy billentyűzetnyi új kapcsoló, és a legtöbb gyári rugó az amúgy is szemétbe való.

Ha Boba U4-nél taktikisebb kapcsolót keresel, akkor én személyes tapasztalat alapján a Zeal és a Durock T1-et (a Shrimp nem halkitott változata) tudnám ajánlani. A Zeal az jó de nagyon drága lesz, a T1 viszont ugyanazt tudja, mint a Zeal, annál jóval olcsóbban és EUban is beszerezhető. Kb 20-30%al éreztem taktilisebbnek a Boba U4-nél. Ha ki akarod maxolni a taktilitast, akkor a stem lábakat nem kenném. Ha megkened a stem lábakat, kb 10%ot veszítenek az említett kapcsolók a taktilitasukból, cserébe érezhetően simábban járnak. Barna kapcsolónak viszont nem kenném a stem lábát, mert annyira enyhén taktikis, hogy a stem láb legminimálisabb kenésétől is kb lineáris kapcsoló lesz belőle. Zeal / T1 / Boba U4-nél azért ajánlanám a stem láb kenését, mert ezek alapból is nagyon taktikis kapcsolók, és kenés után is azok maradnak.

(#90272) t256 válasza micafighter (#90271) üzenetére


t256
őstag

Köszönöm! A Jwick/Durock T1-et nézegetem egy ideje. Lehet teszek vele egy próbát!

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#90273) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

CF plate-nél melyiket érdemesebb választani, a kovácsoltat vagy a szőttet?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90274) dqdb válasza Synthwave (#90273) üzenetére


dqdb
nagyúr

Alapvetően a szőttet, de legtöbbször segítenek a kérdést eldönteni helyetted, mert ez az a megszokott és általában egyetlen opció CF plate-ek esetében.

A forged CF-ben több a gyanta és a szénszálak összevissza állnak a szőttel ellentétben. Aki próbálta mindkettőt, az azt mondja, hogy a szőtt hang és érzés terén konzisztensebb, bár a különbség eléggé kicsi. Nekem mindegyik CF plate-em szőtt, így erről nem tudok véleményt formálni, de van egy olyan érzésem, hogy nem érezném a különbséget.

Ha a kinézet számít (ami egy plate-nél ugyebár nagyon nem szempont), akkor szerintem egyértelműen forged CF (ha egyszer valaminél opció lesz, akkor ezt választom csak emiatt). Bár egy színes szőtt CF is nagyon állatul tud kinézni (néha látni plate opcióként, de tipikusan sokkal drágább, mint a hagyományos szőtt, így csak ritkán opció).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90275) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Próbáltam a keresőt de nagyon nem vagyok elégedett az eredménnyel.
Szóval amire szükségem lenne:
- szigorúan madizagos
- háttérvilágításos
- valami slim billentyűzetre ami remélhetőleg halkabb mint a mostani.
Áron nem gondolkodtam de csóró vagyok és ezzel egy időben minden este ha asszony megalszik szemmel öl h hangosan gépelek.
Amire használom az irodai munka HOban, jellemzően nem fps játékok de ha igen akkor is csak és kizárólag nem pvp és offline.

Amiket látok és feszt találok azok mind madizag nélküliek ami nekem nem jó.

Nagyon szépen köszönök minden ötletet :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#90276) Molydeus


Molydeus
senior tag

Ha valakit esetleg érdekelne de nem követi a híreket, április végén lesz esedékes feltörni a malacperselyt, előre láthatólag akkor fog indulni az Altair és Altair X GB, 300$-tól. Vendorok még nincsenek.

M.

(#90277) Molydeus válasza bitpork (#90275) üzenetére


Molydeus
senior tag

Nem mondom, hogy könnyű helyzetbe hoztad magad ezzel az igénnyel.
LP-ből jelenleg két irány lehetséges.
1. ollós mechanika: ahogy valószínűleg láttad is, tipikusan wireless és nem olcsó, ebből pedig a Logitech MX Keys
2. low profile mechanikus: ezeknek van wireless és vezetékes üzemmódjuk, viszont egészen a közelmúltig nem létezett belőlük kifejezetten halk. A Keychron páratlan sorszámú K Pro-i annyira halkak, hogy a kollégák ne akarják a fejedhez csapni, de a WAT-on nem menne át szerintem.
Ami igen, az ez és ennyiért: [link] Nem csak az egyenlőre sehol máshol nem kapható LP Silent kapcsolók miatt, hanem a belső rugalmas felfüggesztés miatt is. Viszont érdemi világítás, az nincs.

M.

(#90278) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Sokan kérdezték itt, hogy mivel hogyan érdemes magyarul (is) gépírást (gépelését) tanulni.
Találtam ehhez egy nagyon jó oldalt: https://www.typingclub.com/

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#90279) bitpork válasza Molydeus (#90277) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Az LP az nem szükséglet csak gondoltam h ha nem is echte silent akkor is halkabb mint a nagyok - vagy tévedtem? :B
Viszont a numerikus az kell mert vannak néha 10k+ soros táblázatok amibe elég csak 5%-t javítani máris nagy könnyebbség.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#90280) Molydeus válasza bitpork (#90279) üzenetére


Molydeus
senior tag

Az ollósok általában annyira halkak, mint egy átlagos notebook bill. ugyanilyen mechanikával.
A mecháknál a kapcsoló halksága mellett nagyon fontos a belső felépítés is, ez alól a LP-k sem kivételek, csak sokkal kevesebb hely van megfelelő felfüggesztést kialakítani, vagy annak híján a kellő mennyiségű hangtompító szivacsot belerakni. A LP Keychronok pl. mind merev integrált plate-es kialakításúak és annyira vékonyak, hogy nem tudsz szivacsot rakni beléjük. Nekem egy K3 Pro-m volt, ami nyitott irodába elment, de otthon éjszaka a feleségem mellett nem.
Ha nem feltétel az LP, akkor több lehetőség is van. Készre szerelve az olcsóbb megoldás a Cherry G80-3000N (ez eleve Cherry MX Silent Red kapcsolókkal épül és nincs plate, ami pengjen). Drágán a Varmilo V(akármi)109 Cherry MX Silent Red kapcsolókkal.
Magadnak átépítve szintén drágább megoldás egy Keychron K4 Pro (96%-os) vagy a K10 Pro (teljes méret) és utólag Silent kapcsolókat rakni bele (ebben az esetben viszont nem MX Silentet érdemes) . Még drágábban, de már rugalmas felfüggesztéssel egy Keychron Q5 vagy Q6 és az említett halkított kapcsolók

M.

(#90281) Molydeus válasza Molydeus (#90280) üzenetére


Molydeus
senior tag

Kapcsolócserével jó még az Akko 3098 (96%) vagy az 5108 (100%) valamelyik verziója is.

Ill. biztos van még pár dolog, amit kihagytam ebben a méretben, de majd a többiek kiegészítenek.

M.

[ Szerkesztve ]

(#90282) Csandi


Csandi
őstag

Sziasztok,

Tervezek rendelni egy Wooting 60HE+ t.

Kérdés: Ha jól értelmezem csak úgy tudom Lekker45-el kérni, ha a "module" verziót kérem, és külön hozzáollózom a Caset, a Swtcheket és a Keycapeket. Ezesetben viszont 118k-ra menne fel az ára, a Lekker60-al készre szerelt 78k-hoz képest :D

Erre tudtok vmi okos megoldást? Vegyek egy készreszereltet, meg egy csomag switchet?

Mennyivel lenne nehezebb egyáltalán egy 60-asa 45-öshöz képest, komp. játék közben? Eddigi játékos billjeimben gateron red, mx red, mx silver meg razer optomechincal red volt, szóval a 60-as keményebb lenne mindnél, nem tudom mennyire lenne zavaró. Vagy semennyire mivel jó kicsire lehet állitani az actuation pointot?

Köszi :)

ugyanitt: Esetleg valakinek nincs eladó? :D (nem kell, hogy "+"-os legyen sima 60HE is jó)

[ Szerkesztve ]

(#90283) dqdb válasza Csandi (#90282) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hagyományos kapcsolónál a rugócserét javasolnám, mint megoldást, de ezekbe nem jó a normál rugó, nem mágneses rugó kell, olyat pedig külön árulva még nem láttam.

Ha nem sürgős, én várnék még egy kicsit a jobb HE választékra. A 60HE csak egy drága tray mount billentyűzet marad, akármilyen csicsás házat is pakolsz alá.

Kapcsolóból helyből itt van ez olcsóbban (ez kompatibilis a Wootinggal, további alternatívák itt), a Geontól várható a Venom60 nyák is Frog Minibe, valamint a Frog TKL-ből jön egy kimondottan gaming célokra olcsósított változat, amibe a Venom TKL belemegy. Vagy teljesen készen BOOG75 (= Zoom75 HE modullal), legózva a ma indult QK65 V2, aminél van HE nyák opció (jól láthatóan mind a QK, mind a Zoom sorozatban várható a HE opció a jövőben).

Mennyivel lenne nehezebb egyáltalán egy 60-asa 45-öshöz képest, komp. játék közben?
Ez attól függ, hová teszed az érzékelési pontot és mennyire nyomod le. Kipróbálás nélkül nem fogod tudni, hogy jó-e vagy sem, ahogyan más tanácsát olvasva sem leszel közelebb.

A saját 60HE-met eladtam már, de csicsás házat szívesen a nyakadba sózok, ha maradsz a Wootingnál :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90284) Mephike válasza dqdb (#90283) üzenetére


Mephike
senior tag

A Gateron HE kapcsolókat kiegészíteném még ezekkel.
(Ugyanakkor szóljatok rám, ha ez nem kompatibilis a Wootinggal. Elvileg az, csak hát ez a téma még új számomra.)

(#90285) dqdb válasza Mephike (#90284) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez nem kompatibilis azokkal, HE kapcsolóknál többféle alsó kialakítás is létezik sajnos.

A Lekker-másik Gateron-Raptor HE vonalon a stem nem lóg ki lefelé, így a nyákon nem lesz középen lyuk, ahol egy hagyományos kapcsolónál lenne, cserébe a nyák túloldalán ott lesz majd a Reed relé. Itt van render a 60HE nyákjáról, középen semmi lyuk, míg a két oldalsó műanyag lábnak ott van a lyuk.

Azonban a linkelt Keychronnál kilóg, így kell a lyuk is, vagyis a nyákon teljesen máshol/máshogyan lesz megoldva az érzékelés.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90286) pengwin válasza bitpork (#90275) üzenetére


pengwin
addikt

Cougar Vantar esetleg?

Vezetékes, magyar, világít, ollós gombjai vannak mint egy notinak.

Az elődjéből (ha jól emlékszem 300K-nak hívták) volt itthon amíg édesanyám meg nem itatta, szerintem egy nagyon kulturált gépelési élményt nyújtó billentyűzet volt, főleg az áráért. És nem volt zajos - mechanikus billentyűzetet csak nagyon drágán fogsz ugyanerre a szintre lehalkítani.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#90287) Csandi válasza dqdb (#90283) üzenetére


Csandi
őstag

Megnéztem néhány többi készreszerelt HE billt, (Endgame, Razer, Steelseries) de mindegyiknek volt valami baja amit a Wootingnál nincs jelen, szóval most annyira nem bánom ha maga a bill egy olcsóbb minőségű, meg nem olyan szép a hangja, csak tudja faszán amit kell. Rapid trigger ugye.

Összeollózhatok végülis egy billt amit mondasz, de mindenképp 60%-osnál maradnék. Az a gateron switch amit küldtél tetszik, végülis ha az jó a Wootingba akkor rendelek egy 60HE+ t, aztán ha nem jön be a Lekker60 akk lecserélem erre vagy Lekker45-re.

Az igaz, hogy nem tudom kipróbálás nélkül, ezért is inkább tapasztalatok érdekeltek vna. De akkor puding próbája az evés rendelek egyet. Most ANSI-ra úgyis lehet várni, april közepére ér raktárba.

Vagy rendeljem a 60HE+ modulet, Lekker45-el, PBT keycappel és adsz hozzá házat? :D Muti milyened van

[ Szerkesztve ]

(#90288) dqdb válasza pengwin (#90286) üzenetére


dqdb
nagyúr

Elkezdtem írni, hogy évekkel ezelőtt kifutott a 200K-hoz hasonlóan utód nélkül, de az Árukereső alapján ismét kapható :Y

Ha ez ugyanaz a Vantar, mint ami évekkel ezelőtt létezett, akkor a tartósságával lesznek problémák, a 200K-nál és annál is a kupakot rögzítő kis fülek szerettek eltörni használat közben.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90289) Mephike válasza dqdb (#90285) üzenetére


Mephike
senior tag

Köszi az infót! :R
Ezt még szoknom kell, de majd ha kézben lesz a kicsike tuti jobban átlátom majd ezt a dolgot is.

(#90290) dqdb válasza Csandi (#90287) üzenetére


dqdb
nagyúr

Rapid trigger ugye.
A rapid trigger a HE billentyűzetek ergébéje és antighostingja egyszerre, mindenki azzal akarja eladni, mint fő gamer feature. Amúgy egy nagyon hasznos dolog, de sokkal jobban fel van fújva, mint amennyire kellene.

PBT keycappel
Ennyiért nehogy megvedd, ennyiért már vagy tényleg jót vegyél AliExpressről, vagy olcsóbban vedd ugyanilyet, ha kell a világítós kell.

adsz hozzá házat?
+ el ;]

ezért is inkább tapasztalatok érdekeltek vna
A Wooting HE Lekker Editiont megnyomogattam anno, megállapítottam, hogy olyan simán jár, mint semmi más, amit próbáltam, de számomra billentyűzetként használhatatlan, így eladtam. A 60HE-re a kupakokat se tettem fel, áramot is csak a postázás előtt kapott, hogy megnézzem, működik-e :DDD Tervem volt vele, azért vettem, aztán a custom HE lehetőségek megjelenésével a tervem módosult.

Szóval két Wooting HE billentyűzet után nulla gyakorlati tapasztalattal tudok szolgálni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90291) pengwin válasza dqdb (#90288) üzenetére


pengwin
addikt

Most, hogy mondod, nálunk is volt egyszer cserélve a 200K garanciában, Rögzítőpöcök letörés miatt...

Alapvetően magyar nyelvű, fehér Cherry Stream-et ajánlanék, de azt már sehol sem találok. A fekete meg nem opció szerintem, ha világítós billentyűzet volt az alapigény.

Üdv, pengwin

(#90292) Csandi válasza dqdb (#90290) üzenetére


Csandi
őstag

Értelemszerűen "eladsz" ra gondoltam.

Tehát akkor vegyek egy modulet vagy Lekker45-el vagy a linkelt gateronnal, aztán keycap valahonnan és ház tőled?

(#90293) fuximaxi válasza pengwin (#90291) üzenetére


fuximaxi
senior tag

#90163 Ha mégis opció lenne a fekete. Vagy nekem van itthon egy fehér amit nem használok :D

szerk.: Lassan esett le, hogy nem is neked kell :)

[ Szerkesztve ]

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#90294) Csandi válasza Csandi (#90292) üzenetére


Csandi
őstag

Amúgy egy module 60he+ meg 61 olyan switch amit küldtél szállítással már önmagában annyiba kerül mint egy készre szerelt 60HE+

Szerintem akkor maradok annál mert így még se keycapem, se házam :D

[ Szerkesztve ]

(#90295) dqdb válasza Csandi (#90294) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, a modult túl drágán adják a komplett billentyűzethez képest, nem éri meg.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90296) pengwin válasza fuximaxi (#90293) üzenetére


pengwin
addikt

Rejtőzködő topiklakó volnék, nem érdeklődő.

Édesanyám miatt majd számon tartalak, mert már rendesen túl van a szavatosságán a Stream-je... többnyire ennyi idő alatt történik már a billentyűzeteivel valami... :))

Üdv, pengwin

(#90297) nyunyu válasza pengwin (#90286) üzenetére


nyunyu
félisten

Már jóideje nem kapni a Cougar Vantart, ami a 200K-t váltotta.
Viszont még sérülékenyebb és megbízhatatlanabb volt, így nagyon rövid ideig volt csak az ajánlott listán.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#90298) bitpork válasza pengwin (#90286) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez egy nagyon faja ajánlás köszönöm szépen! :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#90299) pengwin válasza bitpork (#90298) üzenetére


pengwin
addikt

Nézz rá a Cherry Streamre is, ha el tudod engedni a háttérvilágítás iránti igényt. Az egyik legjobb nem mechanikus cucc, amit eddig próbáltam.

Üdv, pengwin

(#90300) bitpork válasza pengwin (#90299) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Esete kell a világlás sajnos mert így 50 magasságában már nem olyan jó a szemem :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.