Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91351) Synthwave válasza Mr.Csizmás (#91347) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor azt kell még megtudni, hogy kell-e Hall-effektes analóg switch vagy sem.

Én amúgy TKL vonalon tuti, hogy a Geonworksnél nézelődnék, ha nem számítana a lé, és egyenes gomberdővel akarnék billencset.

HU kupakoknál valami Keychron szettet néznék akkor, de ha kell az átvilágítás is, akkor marad a Ducky vagy a Glorious, ami a többi részlethez képest erőteljesen meh lesz.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91352) Synthwave válasza pixelblondie (#91348) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nincs. Az US ANSI-nak a gombszáma sem azonos, a bal shift hosszabb (és stabilizátoros), az enter egysoros, és kötve hiszem, hogy univerzális NYÁK-ja lenne.

Valami HU ISO szettet vehetsz hozzá, de a legjobb esetben is egy katyvasz lesz a végeredmény.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91353) Synthwave válasza Horvi (#91349) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem szürke a Q8-ad véletlenül? Vagy az is csak a terítéken van, mint alternatíva?

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91354) pixelblondie válasza Synthwave (#91352) üzenetére


pixelblondie
aktív tag

Akkor megy eladásra mégiscsak. Pedig kedveltem.

Ha jól láttam magyar leosztással a Keychrone-t ajánlottátok valakinek itt. Menjek akkor abba az irányba, ha jól sejtem. :W :R

as good as it gets

(#91355) dqdb válasza Molydeus (#91334) üzenetére


dqdb
nagyúr

Neo sorozatnál tri-mode = nuku QMK/VIA, csak QK Configurator

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91356) nyunyu válasza dqdb (#91355) üzenetére


nyunyu
félisten

És az baj?

Én a kapcsolócserét leszámítva gyári állapotában használom az Akko 3098B-imet, ráadásul vezetékes módban.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#91357) dqdb válasza nyunyu (#91356) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egy 65%-osnál szerintem eléggé az. A VIA tudása kőbalta a QMK lehetőségeihez képest, és ha kevés lenne, akkor QMK-hoz vissza tudsz nyúlni. Egy QK Configurator butább a VIA-nál (bár az Akkót hülyére veri így is), és zárt rendszer, szóval, ha például modtap kell, ami kis billentyűzetnél nem extrém elvárás, akkor IJ.

Tudom, én vagyok fordítva bekötve, de miután megnéztem Alexotos videóját és még mielőtt bedobtam volna ide, megcsináltam a házi feladatot, azaz megkerestem a wired PCB-hez a QMK repót (nem az alapban van), és lehúztam magamhoz.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91358) Horvi válasza Molydeus (#91350) üzenetére


Horvi
őstag

Akkor a veteránok tudnak valamit. Majd max a spacebar kit-re lecsapok. Amúgy van még az alap Susuwatari csomagban pár kupak ami mehetne a második B helyére.

A fa csuklótámaszt én is néztem, úgy jött a képbe a zöld színű ház. Annak a kettőnek a kombója nagyon tetszik. Alapvetően nekem is szürke/fekete a környezete(gépház/monitor/deskmat) de egy kis szín nem árthat :DD

Én is Alexotos videójában láttam és ott tényleg sokkal jobban néz ki mint a képeken volt. Mondtam is, hogy várjunk csak ilyen szín nem is volt a képeken aztán kiderült, hogy az a szürke :DD

Synthwave Szemezgettem a Q8-al de végül nem szereztem be anno most nekem egy fekete Q3 van.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#91359) dqdb válasza Horvi (#91358) üzenetére


dqdb
nagyúr

Susuwatariban van egy alpha színű blank kupak valamelyik kitben, én azt tettem a második B helyére. Második B nincsen a készletben, ez még oldschool stílusú kitting 2020-ból.

Spacebar kit hiányában elterjedt megoldás a teljes Shiftek használata Space-ként, a bal Shift 2.25u, ISO-nál nem kell, a jobb 2.75u, az pedig 65%-hoz nem kell, és így megvan a két Space.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91360) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
:Y ilyen split kiosztást sem láttam még soha

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91361) Synthwave válasza pixelblondie (#91354) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem egyszerűbb lenne venni neki valami szimplább, magyar történetet, kb. annyiból vagy valamivel többől, mint amennyibe egy jobb kupakszett kerülne.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91362) pixelblondie válasza Synthwave (#91361) üzenetére


pixelblondie
aktív tag

Jó is lenne ha nem az én gépemet nyúzná :) nem nagyon akarnék két klavit használni egy géphez, ezért gondolkoztam a kupakváltáson, de mivel mondtad, hogy gányos lenne a sztori, így elkezdtem nézelődni valami gamer hu szett felé. Mert én meg napi 8 órát gépelek a másik 8-at meg gamelem. :)

as good as it gets

(#91363) Synthwave válasza pixelblondie (#91362) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Neked nem kell kettőt használni, ahogy neki sem. Egy plusz USB port kell hozzá.

"így elkezdtem nézelődni valami gamer hu szett felé."

Igen, az lesz csak az igazán gányos. :DDD

Veszel egy ilyet mondjuk (vagy apróról valami rádiósat), még nem is egy határ fos, oszt annyi. Amikor odaül, akkor maga elé veszi, amikor feláll a képernyőtől, akkor arrébb rakja.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91364) Molydeus válasza dqdb (#91355) üzenetére


Molydeus
őstag

Eddig így volt, de most több helyen is azt írják, hogy mindhárom PCB QMK/VIA képes, a Build Guild-ban azt is leírják, hogy bár a VIA miatt nem szükséges, de hogyan kell QMKToolbox-szal flashelni a Tri-mode-t és a vezetékeseket külön fejezetben.

M.

(#91365) Horvi válasza dqdb (#91359) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi a tippeket, elő is túrom mindjárt a dobozát és megnézem mik vannak még benne.
Bár a space helyett shift kupak elsőre kicsit furán hangzik :DD

Hello darkness, my old friend...

(#91366) Synthwave válasza Horvi (#91365) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem a legesztétikusabb, de működik.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91367) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!
Megérkezett a múlt héten vásárolt k10 pro billentyűzet és van egy olyan problémám, hogy a VIA nem ismeri fel. Searching for devices... és nem történik semmi.
Hogyan tudnám működésre bírni?
Köszi előre is.
Üdv.

(#91368) Mr.Csizmás válasza tPedro_ (#91367) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

wireless vagy kábelen próbálod? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#91369) tPedro_ válasza Mr.Csizmás (#91368) üzenetére


tPedro_
őstag

Kábelen, de úgy néz ki, közben sikerült. Előcsaltam a Design menüt (ez a lépés hiányzott), ott fe ltudtam tölteni a json fájlt és így már a configure menü alatt is megjelent a kiosztás.

(Még szerencse, hogy a json-t idejében lementettem, mert a korábban mindenhol megosztott link a keychron oldalán már nem műkdik. Persze lehet, hogy csak áthelyezték.)

Van még esetleg valami amire figyelnem kéne?

(#91370) Mephike


Mephike
senior tag

Megérkezett a bejelentés a Pulsar új billentyűzetéről:
- Perfect MAC and WINDOWS Compatible
- QMK/VIA
- Signal RGB Compatible
- Mech Hot Swap
- PBT Double Shot Key Caps
- Full Alloy Body
- Gasket mounting
- Next week

(#91371) 0xmilan válasza Mephike (#91370) üzenetére


0xmilan
addikt

Pont a lenyeget hagytad le, hogy beepitett KVM switch-je van.

(#91372) dqdb válasza Horvi (#91365) üzenetére


dqdb
nagyúr

A TGR Alice megjelenésekor a spacebar kit ritkaság volt, így a “szép” megoldás helyett a fizikailag működő került előtérbe. A második B helyére sokszor az 1u num0, num. vagy felfelé nyíl került, és mivel volt olyan alsó sor variáns is, amihez 2u space kellett, így oda a 2u num0 ment nem egyszer.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91373) dqdb válasza 0xmilan (#91371) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, az messze a legerősebb selling point, remélem, mások is követik őket. Egy 2 portos USB hub és a 2 USB kimenet feleslegessé tenné a sokat ajánlott UGREEN switchet. Mostanában több custom is kijött beépített hubbal (a nemrég ide bedobott Petrichor is ilyen), de ez az első 2 kimenettel.

Véleményt csak több infó után (belső felépíétés és társai) lehet majd formálni az ár ismeretében, eddig ez ígéretesnek tűnik.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91374) Horvi válasza dqdb (#91372) üzenetére


Horvi
őstag

Látszik, hogy nem vagyok benne annyira a custom világban. Alice layouttal is csak 1-2 éve találkoztam pedig tuti volt már előtte is.
Amúgy a linkelt képen levő billentyűzet teljesen jól néz ki még így is. Mondjuk a második B helyett a . egy kicsit szúrja a szemem dehát ez van :DD

Hello darkness, my old friend...

(#91375) Mephike válasza dqdb (#91373) üzenetére


Mephike
senior tag

Nálam is eddig ígéretesnek tűnik és ha jól emlékszem lesz még 2 billentyűzet bejelentve tőlük. (Lehet csak a layout lesz más.) De kétségtelen, hogy az előző billentyűzetük után én se mernék azonnal lecsapni rá.

(#91376) sutszi


sutszi
veterán

Keychrontól, kb mennyi idő szokott lenni a szállítás?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#91377) Synthwave válasza sutszi (#91376) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

2-2,5 hetet mondanék.

------------------------------------------------------

(#91374) Horvi: "Mondjuk a második B helyett a . egy kicsit szúrja a szemem dehát ez van"

Én csak azt nem értem, hogy miért nem fordítva rakta fel. Jobb kézzel elég fura B-t ütni. A második "B" helyén itt PrntScrn van. :D

Jó lenne, ha a Keychronnak is jönne új Arisuja. Pontosabban 60+ százalékos Alice-a, csak két hüvelykujjas Fn-nel, szimmetrikus házzal. Meg mondjuk sötétzöld színopcióval (is). A tentinget le sem merem írni.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91378) Molydeus válasza Synthwave (#91377) üzenetére


Molydeus
őstag

Ennek a nagyrészét tudja a Neo Ergo. A két Fn helyett LT() a Space-ekre, a jobb alsó sarokba dedikált nyilak helyett modok, felette beljebb hozott Shift. Zöld és tenting van.

M.

(#91379) Horvi válasza Synthwave (#91377) üzenetére


Horvi
őstag

Igne jó lenne ha jönne a keychronnak is ilyen, és nem kerülne annyiba mint a Neo Ergo :DD

Hello darkness, my old friend...

(#91380) Molydeus válasza Horvi (#91379) üzenetére


Molydeus
őstag

Tudom, hogy a végösszeg tekintetében ez a kijelentés meredeknek tűnhet, de a Neo Ergo nem drága ahhoz képest, hogy mit kínál. Nézzétek meg, mennyibe került a KBDFans-nél a Mountain Ergo...
A Keychron megtette a maga nagy lépését azzal, hogy lehozta ebbe a szegmensbe az Alice/Arisu vonalat, nem is akármilyen választékkal. A Q8 különösen jól sikerült darab szerintem is. Viszont nehezen tudom elképzelni, hogy a fix tenting-be belemennének, szerintem egy ilyen háztömeggyártása már kilóg abból az egyszerű, hatékony tervezésből és gyártásból, amiben jók. Ha bele is vágnának, az sem lenne olcsó.

M.

(#91381) Synthwave válasza Molydeus (#91378) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hellyel-közzel megoldás, de jobbnak tartom a dedikált Fn-eket.

A dedikált nyilak jól vannak úgy, ahogy, másodlagos rétegnek mehet rájuk a home-pgup-pgdwn-end.

Japp, és a vége mindennel együtt 100 fölé kúszik, ami egy összegben nagyon nem az én költségvetésem. :D

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91382) dqdb válasza Horvi (#91379) üzenetére


dqdb
nagyúr

Tudom, hülyén fog hangzani, de szerintem éppen a Q8 drágább. Ár-érték arányban rosszabb, mint a Neo Ergo (és úgy az egész Q sorozat van túlárazva), és ha barebone-ra mész, akkor tipikusan abszolút értelemben is drágább.

A Neo Ergo barebone 130 dollárból megvan, ha forrasztasz, 155 dollár a hotswap, 160 dollár a tri-mode, ehhez 30 dollárból találsz jó kupakkészletet, 20-30 dollárért jó kapcsolókat, azaz 190, 215 és 220 dollár a három szint komplett billentyűzetként.

A Neo Ergóval ellentétben a Keychronnál a csomagnak nem része a szivacs (vagy nem mindenhol része), ez 10 dollár. Szintén nem a csomag része a hordtáska, ez 30 dollár lenne (de nem ér annyit). Ezt a két tételt nem adom hozzá az árhoz.

A Q8 barebone 169 dollár, drágább, mint a Neo Ergóból a tri-mode barebone. A Q8 komplett változata 189 dollár, ez abszolút értelemben olcsóbb, mint egy 215 dolláros komplett Neo Ergo, de ár-érték arányban rosszabb.

A Q8 Pro barebone 189 dollár, azaz a Neo Ergóból a tri-mode barebone 29 dollárral olcsóbb. A Q8 Pro komplett változata 209 dollár, azaz csak 11 dollárral olcsóbb, mint a Neo Ergóból a tri-mode komplett.

A Q8 Max barebone 199 dollár, azaz a Neo Ergóból a tri-mode barebone 39 dollárral olcsóbb A Q8 Max komplett 219 dollár, azaz csak 1 dollárral olcsóbb, mint a Neo Ergóból a tri-mode komplett.

Itt most MSRP-t hasonlítottam össze MSRP-vel (olyan helyen kell megvenni a Neo Ergót, ahol a vendor nem árazza túl, a ProtoTypist ilyen lesz biztosan, a Candykeysnél sem szokott vastagon fogni a ceruza, a DKC-t el kell felejteni, ahogyan a többi kis noname vendort is), az itthoni extrém akciós Q8 barebone-okkal szemben (75 dolláros nettó ár) abszolút értelemben veszít a Neo Ergo, de ár-érték arányban már szerintem nem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91383) Mr.Csizmás válasza dqdb (#91382) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[ISO UK full set, és barebone egyaránt 34k] :B ja látom utaltál rá :R

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#91384) freelanced


freelanced
addikt

Üdv,

Nem teljesen ide való, de hátha itt többen használnak ilyet, tudtok olyan bementetváltót ajánlani amin legalább 4 USB van, két gépre köthető, és esetleg áramot is kap? Most van egy sima UGreen már jó pár éve, de néhány eszköz nem működik túl jól vele, mintha nem kapna elég áramot. Van esetleg olyan amit tudtok javasolni?

Köszönöm :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#91385) Horvi válasza Molydeus (#91380) üzenetére


Horvi
őstag

Nem biztos, hogy meredek kijelentés. Az a baj, hogy nekem nincs összehasonlítási alapom mert a Q3 az első custom billem. Szóval nem tudom mennyivel van fentebb a Neo.
Így meg ahogy dqdb levezette a dolgot részleteiben meg már pláne nem tűnik rossz vásárnak a Neo. Mondjuk pár dollárt tudnék fogni a dolgon, hogy van kapcsolóm és kupakom is így nem kell azokat még pluszba venni. Azt nem tudom, hogy megéri-e a hotswap ha annyira nem tervezek cserélgetni kapcsolót. Majd nézek tesztet róla, hogy mennyivel másabb a hangja a forrasztott megoldással(a mostani hot swapes FR4 plates Q3-nak bejön a hangja).

Hello darkness, my old friend...

(#91386) Synthwave válasza dqdb (#91382) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"az itthoni extrém akciós Q8 barebone-okkal szemben (75 dolláros nettó ár) abszolút értelemben veszít a Neo Ergo, de ár-érték arányban már szerintem nem."

Úgy is, ha 50-55-ből kihozható Shenpo kupakokkal + nem hulladék kapcsolókkal?

-----------------------------------------------------------

(#91385) Horvi: Előzetesek alapján tényleg nagyon zsírnak tűnik az ergo, de a hazai viszonyokban konkréten kb. 10 000-ből tudnál Arisura váltani, ha eladnád a Q3-at barebone-ként. Azért ha így nézed, a ~10 az nem 80-100(-25).

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91387) Horvi válasza Synthwave (#91386) üzenetére


Horvi
őstag

Most a Q8/V8/V10 opciókra gondolsz mint hazai lehetőség?
A Q3-at mondjuk nem tudom mennyiért lehetne eladni barebone-ként +2 plate-el. De valamennyi tuti bejönne abból is.

Hello darkness, my old friend...

(#91388) Mephike válasza Horvi (#91387) üzenetére


Mephike
senior tag

A Q3-at fixen el tudod adni, még úgy is, ha kicsit magasabb árral indítasz és apránéknt viszed lejjebb az árát. Népszerű layout, szerintem hamar lesz gazdája.

(#91389) Synthwave válasza Horvi (#91387) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igen, elsősorban a Q8-ra.

Szerintem ~30-32-be hamar elvinnék natúr, de plate-ekkel együtt még pluszban is lennél.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91390) dqdb válasza freelanced (#91384) üzenetére


dqdb
nagyúr

A UGREEN-en van hátul van egy harmadik USB port is külső tápellátásra.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91391) dqdb válasza Synthwave (#91386) üzenetére


dqdb
nagyúr

75 dollár vs 130 dollár, ha plateless kell és hajlandó vagy forrasztani, vagy 75 dollár vs 155 dollár, ha hotswap kell. Ha belefér a Neo Ergo ára, akkor szerintem mindkét esetben igen a válasz. Ha nem fér bele, akkor pedig Q8, nem szabad tovább nyújtózkodni.

----
Jó látni, hogy a tri-mode is QMK/VIA támogatással jön, de a tri-mode Neo Ergót én ettől függetlenül nem erőltetném. Két több milliméter vastag alumíniumdarab közé li-ion akkut tenni az én álmoskönyvem szerint rossz ötlet, mert ami fel tud fújódni, az egyszer fel is fog, és nem mindegy, hogy utat törve magának van hová tágulnia vagy sem, és itt a vagy sem áll fenn.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91392) freelanced válasza dqdb (#91390) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm, épp vissza akartam írni, hogy ezen ugyan nincs, aztán megfordítva láttam, hogy tévedek. :D

Es ilyenkor ezt mivel lehetne üzemeltetni? Usb kábel es adapter aztán konnektor? Van barmi megkötés?

Nagyon koszonom. :R

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#91393) dqdb válasza freelanced (#91392) üzenetére


dqdb
nagyúr

Bármivel, amiből kijön 5V és 2A, azaz töltő is lehet vagy bekötöd az egyik gépbe, ami fixen be van kapcsolva.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91394) freelanced válasza dqdb (#91393) üzenetére


freelanced
addikt

Koszonom, most kiprobaltam, sajnos nem orvosolja a problémám, lehet hogy az USB2.0 a baj? Ami be van dugva:

Audio Interface
Billentyuzet
Eger
Webkamera

A gondok:

Az audio interface serceg, alapból nem szóval azt hittem nem kap elég áramot.

Az eger nem tolt.(vezeteknelkuli, de néha errol toltom)

Monitor USB hub beledugva nem működik

Van esetleg valami ennél jobb eszköz erre?

Lehet, hogy 1A a fej, megnézem, hátha ott a gond.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#91395) freelanced válasza freelanced (#91394) üzenetére


freelanced
addikt

Gepbe dugva is fennáll a probléma.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#91396) dqdb válasza freelanced (#91394) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nekem az USB 3.0 változatba 2 billentyűzet (nuku karácsonyfa) és 1 egér van bedugva, az egeret erről töltöm, valamint néha egy pendrive, és mindez megy külső adapter nélkül.

Az audio interfész sercegése valami földprobléma lehet, azt a külső táp nem oldja meg, én a DAC-et muszájból SPDIF-ről hajtom ilyen okok miatt, mert az alaplap összes USB kimenetéről van egy konstans alapzaj. Ha a sercegés inkább pattogás, akkor az latency probléma lesz, és okozhatja a hub, audio interfészt én csak direktben dugnám be a számítógépbe.

"Feljebb" az USB 3.0 változat van, afölött már csak KVM-ek saját tápellátással. Én ilyet vettem tavaly BF-kor, de azóta sem próbáltam ki.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91397) freelanced válasza dqdb (#91396) üzenetére


freelanced
addikt

Koszonom.

Alapvetoen gépről rendben mennek, csak a hubbal serceg es csak OSX-en, Windows-on nincs gond. De OSX-en is oke ha bedugom közvetlenül a gépbe.
Az a baj, hogy a mikrofon errol megy amit használok ket különböző gépről napi szinten, egy nem szeretnem mindig ki be dugni. Persze ha semmi megoldás nincs, akkor marad az.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#91398) Synthwave válasza dqdb (#91391) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Na igen, ennek a vége a bruttó 70k + csuklótámasz + szállítás + vám (kupakok és kapcsolók nélkül). Gyakorlatilag majd' kétszer annyi.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91399) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem a fórumtársaknak.

Ma végre megjött minden cucc így beüzemeltem a Ducky one 3 RGB billentyűzetet. Eredetileg kék switchel vettem, de érkezett hozzá 103 piros switch és abból a legtöbbet be is építettem a kékek helyére, ugyanis a kék kattanó hangja nekem nem jött be, bár a régi Cougar Attack X3 hangja piros switch-el is volt majdnem annyi. Viszont a Ducky a pisros switch-el már halkabb, így nem zavar senkit ha gépelek. Kicsit hangosabb mint egy laptop bill, de összességében megérte hozzá a piros switch, főleg hogy a Cougar is piros switch-el van így ahhoz vagyok amúgy is szokva. Na meg nekem nem kell hogy hullámozzon van egyéb módon világítson hanem jó ha egy színben világít, és sok színvariáció után végül maradt a vörös háttérvilágítás. Kép róla ahol már magyarosítva is lett németről.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#91400) dqdb válasza Marci112233 (#91399) üzenetére


dqdb
nagyúr

Viszont a Ducky a pisros switch-el már halkabb
Igen, ennyit számít, hogy nem floating design az a Ducky, a ház oldalfalai nagyon sok hangot megfognak, valamint van benne némi szivacs/szilikon hangtompításként.

magyarosítva
Kissé hiányérzetem van, sehol egy csík Piros Arany vagy egy nagykanálnyi Erős Pista, csak magyar kupakok ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.