Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90101) nyunyu válasza lorcsi (#90097) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem tudom, hogy anno volt-e a kezedben Logitech Value Keyboard, meg a K120 nevű "utódja".

Előbbi egy jó ár-érték arányú igásló volt 15 éve 2e alatt, utóbbi meg egy techtelenített vacak 5e-ért, aminek újonnan is a kukában a helye.

Nem emlékszik valaki, hova linkeltem a Logitech hulla gyűjteményemet?
Nem az egeresre gondoltam, mert az megvan.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#90102) Exom válasza lorcsi (#90093) üzenetére


Exom
tag

Ragadnak a gombok (mármint nem a teteje, hanem a mozgása). Nagyon nehéz lenyomni néhány gyakran használt gombot. Hiába szedem szét, és mosom el, egy kicsit javít rajta, de nem oldja meg a problémát. Olajozni / zsírozni nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#90103) fuximaxi válasza lorcsi (#90097) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Ha gamer vonalat nézzük a G15 volt az utolsó olyan billentyűzetük ami megérte az árát. ;]

#90101: Logitech Value Keyboard
Jó sokáig nyüstöltem egy ilyet, imádtam.

[ Szerkesztve ]

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#90104) Enton


Enton
addikt

No akkor majd én:

Wooting 80HE Founders' Campaign: [link]



The Founders’ campaign ends on the 15th of April at 15:00 CET (7:00AM PST).

Meg van külön pcb+plate de nem sokkal olcsóbb.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#90105) fuximaxi


fuximaxi
senior tag

Azért érdekes dolgok is feltűnnek néha HA-n :D

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#90106) eagleberg válasza John D'oh (#72050) üzenetére


eagleberg
tag

Ér 2022 évi kommentre válaszolni?
Nekem van egy, de nem eladó (cserélendő). :)
Viszont most a hirdetések között felbukkant egy darab.
Vigyétek ... remek billentyűzet.

(#90107) Synthwave válasza fuximaxi (#90105) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak gépelni ne kelljen rajta. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90108) Synthwave válasza eagleberg (#90106) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak pengeni fog a csontszáraz MX-ek miatt, mint a paraszt.

Egy Silent Redes Sakura itt is van. Amúgy igényes cucc, de a kapcsolók...meh.

-------------------------------------------------------------

(#90103) fuximaxi: Na, megnézted a kupakokat?

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90109) eagleberg válasza Synthwave (#90108) üzenetére


eagleberg
tag

Cáfolom, kérsz videót? Most erről írok, soha nem pengett és most sem. Enyém sima (érted) cherry mx red.

[ Szerkesztve ]

(#90110) Synthwave válasza eagleberg (#90109) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Vagy csak nem hallod. Én legalábbis még soha nem hallottam olyan kezeletlen MX1A kapcsolót, ami ne pengett-karcolt volna valamennyire. Vintage verziókat még nem próbáltam (viszont szeretnék, eléggé...), de a Miya Próban amúgy sem azok vannak, hanem sima, polikarbonát tetejű darabok.

Rugócserével és/vagy kenéssel már nem peng, de azt meg nem fogod normálisan kivitelezni egy nem hot swapes boardban.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90111) eagleberg válasza Synthwave (#90110) üzenetére


eagleberg
tag

OK.

(#90112) fuximaxi válasza Synthwave (#90108) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Még nem jutottam odáig. Majd megírom, ha egyszer sikerül. Jó munkához idő kell :D

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#90113) lorcsi válasza nyunyu (#90101) üzenetére


lorcsi
veterán

Szep kis gyujtemeny
azert a szelso sor nem olysn rossz, ilyenekbol van nekrm is ketto
meg az mx1000 sem, csak a sulya :Y
valami remlik, valahol lehetett kozom az elso billhez
de slapvetoen diNovom es K800 amiket sokaig hasznsltam

Exom:
ez nem hangzik valami jol :(
tervezek ilyet venni.. de mivel nem surgos ezert nyitva tartom a szemem
eakeresve a keychron valtozataira.. azert eleg jokat irnak rola :K :B
lehet h erdemesebb volna gyujteni…halk kalvsoloval.. valsmi LP-vel

[ Szerkesztve ]

(#90114) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

A DaYe milyen minőséget képvisel? Konkrétan innen a Chocolate Mocha szettre volnék kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90115) eagleberg válasza Synthwave (#90110) üzenetére


eagleberg
tag

Kurvára ráértem :)
Ping vagy nem, ez itt a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#90116) Molydeus válasza Synthwave (#90100) üzenetére


Molydeus
senior tag

#90099 Mephike
Teljesen megértem. :K Kedvelem ezt a műfajt, szóval mindig lesem, ha valami érkezik.
Mondjuk 4 macro/numpad van itthon, amiből csak kettőt használok, nem nagyon hiányzik melléjük még egy.:D
A másik kettőtől érzékeny búcsút fogok venni, hátha valakinek kelleni fog.

A Q0 Max szerintem inkább szól azoknak, akik még nem nyitottak ilyen irányba és nem akarnak külön kábelt a padhoz. Viszont ez a méret és súly nem annyira a kényelmesen hordozható kategória, asztalon meg engem nem zavar a kábel.
Az irodai 60-as mellé én is wireless-t vettem volna, ha lenne ilyesmi QMK/VIA képességgel és kis súllyal. Nálam az egy budget projekt, ebbe nem fért bele egy Zoompad vagy Freebird (ami nem wireless). Akkor még nem volt LMK21 ali-n, szóval végül egy barebone MF17 lett. Még kezdeni kell vele valamit, mert hiába a plate foam, peng...

A Q0Plus/Max-ban játéknál egy dolog zavaró lehet - és ez szokás szerint egyéni kérdés -, a bal oldali makro oszlop el van választva. Nekem a ControlPad után beletelt egy-két hétbe mire hozzászoktam, de szerencsére sikerült.
Ami viszont nagyon mellette szól, az hogy nem dúskálunk 5 oszlopos padokban, amik rugalmas felfüggesztést kapnak. Ráadásul ezek folyamatosan, vagy legalábbis kis szünetekkel, elérhetők.
A Plusnak az Idobao Montex utódja (ID27) nem tűnik rossz olcsóbb alternatívának, kár, hogy a kezdeti színválaszték mára erősen megcsappant.

M.

(#90117) Synthwave válasza eagleberg (#90115) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Fogalmam sincs, elég nagy az alapzaj, élőben kellene hallani (vagy stúdió minőségű felvétellel). Annyira biztos nem, mint a Silent Red. Melyik MX? Nem EC switch-es? Meg mi történet azzal a két kupakkal az R1 sorban?

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90118) Synthwave válasza Synthwave (#90117) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

-e

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90119) Héraklész válasza Synthwave (#90110) üzenetére


Héraklész
kezdő

Ez a Cherry MX Red kapcsoló?
Érdekes, hogy a Silent kapcsolókra nem írják (egyik gyártónál sem), hogy gumigyűrűs, zsírralkent stb. míg másra igen. Pedig azok lennének igazán ilyenek, nem?

(#90120) Synthwave válasza Héraklész (#90119) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

MX Silent Red. Már ha az a kérdés, hogy a Miya Prómban mi van.

Ebben gumi van, kenőanyag egy mikrogrammnyi sem. Azért peng. Meg ez már nekem túl mushy, nem is lettünk nagy barátok.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90121) dqdb válasza Synthwave (#90120) üzenetére


dqdb
nagyúr

Azért peng, mert a gyári Cherry rugó benne szemétbe való. Szárazon, de értelmes rugóval nem pengene, de az első 1-2 hónapban erősen karcolna benne a homok. Utána már javulna, de halkított kapcsolóhoz kell némi kenés, úgy halkabb lesz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90122) Synthwave válasza dqdb (#90121) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Rugó és/vagy kenés hiánya.

"Szárazon, de értelmes rugóval nem pengene"

Amúgy ez nem feltétlenül igaz. MX Silverek pengenek a 14 mm-es, single stage Geonnal is. A nylonházas észrevehetően kevésbé, mint a polikarbonát tetejű (az eléggé), de mégsem mentes a jelenségtől. A PC még jó karcos is marad. Elég kiábrándító volt.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90123) Domonkos válasza Domonkos (#89560) üzenetére


Domonkos
Ármester

A "Min gepelnek a kollegak?" mai reszeben:
Voyager:

Ez az ev mar biztos, hogy a kailh choc-rol fog szolni. :)) :))

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#90124) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Erre valaki? Vagy ez Aifei?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90125) Héraklész


Héraklész
kezdő

A Varmilo kapacitív kapcsolói hogyhogy olcsóbbak a mechanikus kapcsolóknál?
Jók ezek a Cherry minőségéhez viszonyítva? Tartósság stb.?
Kifejezetten az EC Sakura és EC Iris kapcsolók érdekelnek.

(#90126) lorcsi válasza Synthwave (#90081) üzenetére


lorcsi
veterán

basszus ezen a K4-en elgondolkoztam...
14-el több mint a logi mk540...de gondolom más liga

kolléga..épp most jött a mk540-et lecserélni...elgondolkodtató
nekem meg a második logi kezd kimúlni
talán nem kellene megint ugyanazt választani
kicsit többért kicsit(?) jobbat

ha hangos..akkor bármilyen kapcsolót bele tudok venni
remélhetőleg tovább bírja mint a membrános mk540

(#90127) eagleberg válasza eagleberg (#90115) üzenetére


eagleberg
tag

Ebben a Ducky Varmilo Miya Pro-ban Cherry MX Red kapcsoló van, nem a silent.

(#90128) 0xmilan válasza Domonkos (#90123) üzenetére


0xmilan
addikt

> Ez az ev mar biztos, hogy a kailh choc-rol fog szolni.

Ugy nez ki, hogy nalam is.:D A heten vegre eljutottam oda, hogy felflasheljem a sweepet, ami mar tobb, mint egy honapja kesz volt, csak kicsit komplikaltabb a firmware resze, mert nem is sweep, hanem "sweeq" ugye. Szoval azota ezt hasznalom. A dactyl produkalt fura dolgokat, pedig ugyanaz a kod fut mindketton, de majd az 'igy-epitsd'-be leirom szerintem.

Ez a 20gf amugy tenyleg egy alom. :D

(#90129) Domonkos válasza lorcsi (#90126) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha csak tapasztalatot szeretnel vele szerezni, akkor siman vehetsz egyet hasznaltan is, es ha nem tetszik, akkor hasonlo aron tovabb tudod majd adni.

Egyebkent ha csak 14k a kulonbseg koztuk, akkor nem tudom, hogy miert lenne erdemes a logi-t venni. :N

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#90130) lorcsi válasza Domonkos (#90129) üzenetére


lorcsi
veterán

Hasznaltan nem lattam ilyet miota bill-t keresek
De amugy…ha ennek a full ara 40-45. , akkor a hasznalt is ritkan mehet be 30 ala
vagy rosszul gondolom ?
bf volt mar keychronokra ?

a home pgup-down resz es a printek hianyoznak rola

(#90131) 0xmilan válasza lorcsi (#90130) üzenetére


0xmilan
addikt

> bf volt mar keychronokra ?

Tavaly volt, de emiatt nem varnek novemberig. :D

(#90132) micafighter válasza dqdb (#89813) üzenetére


micafighter
nagyúr

Laserboostal egy gondom van, hogy baromi drága :(

[ Szerkesztve ]

(#90133) micafighter válasza Synthwave (#90120) üzenetére


micafighter
nagyúr

,,kenőanyag egy mikrogrammnyi sem"

Szét is szedted esetleg? Azért kérdezem, mert menet közben változnak a batchek, attól, hogy X éve theremingoat vagy valamelyik youtubernél ezek nem voltak megkenve, nem jelenti azt, hogy még mindig nincsenek. A Silent MX-ekkel nincs tapasztalatom, de úgy tudom, hogy régebben az MX Black sem volt kenve, de amiket az elmúlt hónapokban vettem, azok már gyárilag kentek. A gyári reszelésén mondjuk semmit nem segít a gyári kenés :N

(#90134) micafighter válasza Synthwave (#90122) üzenetére


micafighter
nagyúr

Megkented a berakott Geon rugókat? Bár a Geon az egyik legjobb kapható rugó jelenleg, az is igényli a kenést véleményem szerint. Most 14mm-es Geon rugókat használok, 105 olajjal bag lube után megkenem a rugó legalját is vékonyan 205g0-val, és a kapcsolóház alját is az oszlop körül, ahol érintkezik a rugóval. Kapcsoló összerakása után párszor erősen lenyomom, hogy a rugó a helyén legyen, így általában megszűnik teljesen a pengés, de így sem az összes kapcsolónál. Amelyik peng így is, azt szétszedem megint, rugó kuka, új rugó bele a fentebbi lépésekkel és pengés megoldva.

(#90135) lorcsi válasza 0xmilan (#90131) üzenetére


lorcsi
veterán

Talan en sem, csak azert kerdezem h nagysagrendileg egy ilyen K4 ara vagy egy 110%-os szett ara mennyire esik be ?

(#90136) Synthwave válasza micafighter (#90133) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem theremingoatnál nem voltak megkenve, hanem itt (semelyik billemben/tesztre kapott darabban, amiben MX-ek voltak). : > Brutálisan peng a Silent Redes Mia Próm. Amikor először szembesültem vele, nem is tudtam, hogy micsoda ez a hang, csak azt, hogy ennek valószínűleg nem kéne ilyennek lenni és hogy idegesít. 3-4 méterről kristálytisztán hallani, és ha egyszer észrevetted, onnantól kezdve már nem fogod tudni figyelmen kívül hagyni.

Magam alá is sírtam volna egy Niagarát, hogy nem harmadáron vettem volna billencset. Kár amúgy, mert egyébként igényes cucc és minőségi módon van összeépítve. Csak ezzel a kapcsolóval olyan, mintha a Mona Lisa arcára Sulifixszel felhajítottak volna egy turdot.

Akkor valszeg. annyi, hogy neki jóval újabb batch-ből van.

"Megkented a berakott Geon rugókat?"

Nem. Pont azért vettem Geont, mert dqdb szerint nem muszáj vele piszlicsáré kulimászkodni. A nylonházas MX Silverben tényleg minimális vele a ping, de a polikarbonát felső részes verziójában elég meh. Érdekes, hogy az előbbiben a karcosság is felszívódott szinte teljesen, ellentétben az utóbbival.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90137) Domonkos válasza lorcsi (#90130) üzenetére


Domonkos
Ármester

Hat, most az uj ara van 30k-hoz kozel - ahogy az elmult 10 hetben is volt. Bar ennel lejjebb en sem hiszem, hogy menni fog, a "teljes" ara az tenyleg irrealis.
Hogy miert nincsen tobb K4 hasznaltan elado az jo kerdes... Gondolom azert mert ez a 96%-os layout biztos nem mindenkinek a kedvence.

Jah; a billentyuk hianya nem programozhato firmware eseten tenyleg elegge fajo tud lenni.
...viszont errol es a magam altal javasolt megoldasokrol mar boven irtam eleget.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#90138) elite.cs11


elite.cs11
senior tag

kicsit off, de tudjátok hol lehet szerezni laptop billentyűzetbe "rugót" vagy akárhogy is hívják? :D
[link] a videóban 2:47-nél van kitéve az asztalra

(#90139) lorcsi válasza lorcsi (#90130) üzenetére


lorcsi
veterán

a home pgup-down resz es a printek hianyoznak rola

asztalin is megnéztem végre a k4-et
nem hiányzik ez a rész, ott van a num felett :B :K

(#90140) nyunyu válasza lorcsi (#90139) üzenetére


nyunyu
félisten

Ja, hogy numpad is van?
Úgy túl könnyű.

Shift-Num7 a Home
Shift-Num1 az End
Shift-Num9 a PgUp
Shift-Num3 a PgDn
Shift-Num0 az Insert
Shift-Num. a Delete

Gond csak akkor van, amikor sor végéig akarok szöveget kijelölni, mert ahhoz Shift-Shift-Num1 kell, ami kétkezes kombó.

Pause, ScrLk nem hiányzik, mivel a mostani KVM nem tud hotkeyre váltani, hanem dedikált külső gombja van az asztalon.
PrintScr-re meg ott a billzetemen gyári Fn-P kombó.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#90141) Domonkos válasza nyunyu (#90140) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Gond csak akkor van, amikor sor végéig akarok szöveget kijelölni, mert ahhoz Shift-Shift-Num1 kell, ami kétkezes kombó.

Ami jobb helyeken siman csak Y lenne, ha nem basztak volna el. Igy viszont y$, ha at nem mappeled. :W

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#90142) Exom válasza Synthwave (#90081) üzenetére


Exom
tag

REDRAGON K618 Horus -ról mi a meglátásotok? Vállalható?

(#90143) Synthwave válasza Exom (#90142) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Részemről az, hogy ennyiért már Keychront vagy Akkót veszek. Vagy vezetékes Ducky One 3-at apróról, majd' féláron. Nem egy ball park.

A 10-15k+ összeg és a Redragon egy mondatban itt valahogy



[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90144) dugo_ válasza elite.cs11 (#90138) üzenetére


dugo_
veterán

https://www.laptopkey-europe.com/
https://laptopkey.com/
https://www.laptopkeys.com/

De alapvetően bukó szokott lenni az ilyen és egyszerűbb egyben cserélni a billentyűzetet.

(#90145) Molydeus válasza micafighter (#90133) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ugyan nem MX, hanem a Gateron, de a batch variancia éppen ma jött elő nálam is.
Full milky Red Pro-kat több , mint évig használtam a Q8-ban még az Oil Kingek és a KS3x37 Pro-k előtt. Sokáig ezt használtam referenciának, amikor a hang mélységét és a sima járást teszteltem a többiben.
Két problémám volt vele, egyrészt, hogy a gyári rugó, ha ritkán hallhatóan is, de peng, a másik, hogy hiába a nylon ház, a full milky-nél sok mélyebb hangú switch van még házon belül is.
Mostanában az ali-n rendszeresen lehet kifogni 35db-os csomagokat super deal-ben nagyon nyomott áron, úgyhogy vettem 70db újat. Ezek szerintem több kenőanyagot kaptak, mint a 2 évvel ezelőttiek és egyiknél sem peng a rugó, bár ebben szerencsém is lehetett a kis minta miatt. Azt nem tudtam megállapítani, hogy kapott-e olajat a rugó. Ha kapott is, tapintásra és fényre nem éreztem.

Egy kis élménybeszámoló (bocs, hogy nem szedtem szét végül):
Ezeket az újakat az egyik smoothie-ra épülő hibrid tervemhez vettem. A smoothie-król írtam, hogy a long pole szerintem kinyírja az igazán jó hang lehetőségét, amit a POM ház adhatna,. Az egyik terv az volt, hogy kicserélem a stemet egy szintén gyárilag kent, de nem long pole-ra. A Red Pro erre tökéletes és olcsó donor.

Aki esetleg ilyen hibrid switcheken töri a fejét, de még nem próbálta, néhány tanács (kézzel kenéskor is jól jöhet).
- Ha gyárilag kent kapcsolókról van szó, nem árt két karmos csipesz, ha nincs kéznél lube station. Ebből a régi töltőceruzára emlékeztető verzió sokkal jobb, mint a drótos. A lényeg, hogy a két csipesz tudja tartani a megkent stemeket, amig a csere zajlik.
- Ha hosszabb a gyári rugó - és ez manapság elég divatos -, nyitáskor tartsd az ujjad a stemen, különben a rugó hajlamos lenne katapultálni a kinyitott házból magával rántva a ház felső részét és a stemet is... reflexből kaptam csak el, amikor az egyik túl gyorsan indult meg, pedig a smoothie rugója elég könnyű amúgy, csak a hossza miatt nagy az előfeszítés.
- Ha kinyílt, még azelőtt vedd le a stemet a hosszú rugóról, mielőtt kiveszed a házat a nyitóból, különben el fogja házni a súly és felborul.
- Ha ház felső részét is cserélnéd, nézd meg alaposan, hogy valóban cserélhetők-e. Nálam az eredeti terv az volt, hogy a donor Red Pro-kból a stem megy a smoothie-ba, a milky felső rész pedig a Melodic-ra*, viszont utóbbiban a click leaf háza és a felső résszel egybeöntött a LED "tető" miatt eltér a LED oldalán a két alsó pozícionáló pöckök helye, így rá sem megy a normál tető...
- Nem tudom, hogy a többi POM háznál is ez-e a helyzet, de a smoothie plate-be kapaszkodó karmai nagyon ragaszkodnak a nyitogató eszközhöz. Szerencse, hogy sokkal rugalmasabbak, mint a PC, de érzésre még a nylonnál is, szóval nem volt maradandó alakváltozás egyik nyitásnál sem.

A végeredmény új bajnokot szült a kis házi "mély hang" versenyemben. A gyárilag kent POM házban a normál stem eliminálta a gyári long pole hangos koppanását és egy kifejezetten mély és muted hang lett az eredmény...pedig ez nem silent switch!

Ami érdekes, hogy a smoothie long pole stemje a full milky Pro házban is új értelmet nyert, legalábbis számomra. Ahogy írtam korábban, szerintem valamiért ez a ház hoz mély hangot (a PC-knél mélyebb persze). Az erősebb koppanás viszont egy egész kellemes "clack" hangot produkál benne, mindenféle zavaróan magas felharmonikus nélkül. Nem halk, nagyon nem, de nem is az a számomra zavaró PC-s hang, amit messzire kerülök már egy jó ideje.

Azt már látom, hogy a smoothie a fekete nylon KS-3X-hez hasonlóan jó alap hibridekhez azzal a nem kis előnnyel, hogy elég jó a gyári kenése.
A következő POM hibrid tervem a Geon féle PFTE keverékes speed stem lesz talán rugócserével, de ki fogom próbálni Silent Red stemmel is. Viszont ezekhez kenni kellene, amire mostanában nagyon nincs időm.

*: a Melodic végül a tetőcsere nélkül is megelőzte a korábbi kedvenc Kailh Box White v1-et.
Úgy néz ki, hogy ezekben a könnyű clicky-kben találtam meg a nekem tetsző taktilitást, de csak úgy, hogy nem a stem geometriája adja, hanem a "pengő fém". Ebből a szempontból már a click bar is klassz, azonnal jön az ellenállás, nem változik a geometriával, nincs súrlódás, reszelés. A click leaf viszont sokkal visszafogottabb a visszatéréskor, ami nekem jobban tetszik, finomabb hang még a gyengébbik click barnál is. Van egy olyan érzésem, hogy egy DCS kupakkal ki tudnám maxolni, mind a hang, mind a leütés élményét.

M.

(#90146) dqdb válasza nyunyu (#90140) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ezért kell programozható firmware-rel billentyűzetet választani még nagy méretben is.

Némi konfigurálás után Shift+NumX helyett Fn+NumX esz, és máris nem lesz ilyen problémát. Vagy ami szerintem még jobb: modtap az Num0-ra vagy a Num5-re, azaz

Num0+Num7 = Shift+Home
Nzm0+Num1 = Shift+End

lorcsi: a normál K4-ben a fő rész, a numpad és a kurzorok nem különülnek el, ez lehet, hogy megszokhatatlan lesz számodra és egy rakás félreütést eredményez, de az is lehet, hogy semmilyen problémát nem fog okozni. Online rendeld meg, és teszteld az első napokban minél többet, hogy vissza tudd küldeni, ha nem működik nálad a kiosztás.

A K4 Pro ilyen téren már előrelépés a robbantott kiosztásával (bár nekem a Num0-val ilyen kiosztáson is a bajom van), és más téren is (teljes mértékben programozható, hangtompítás).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90147) dqdb válasza Synthwave (#90122) üzenetére


dqdb
nagyúr

Amúgy ez nem feltétlenül igaz. MX Silverek pengenek a 14 mm-es, single stage Geonnal is.
Rugócserélt nylon házas MX Black esetében én nem tapasztaltam ilyet. Két billentyűzetem van ilyennel megépítve, az egyikben szintén 14 mm-es Geon rugó van, a másikban 22 mm-es three stage, mindkét rugó nehezebb a tiednél, az egyik 62,5 grammos, a másik 65 grammos, de már nem rémlik fejből, melyik melyik.

Kenőanyag nélkül építettem meg ezeket, hogy bekopás után szétkapom, megkenem, és összerakom, de hónapok óta a bekopás után fázisnál tartok, mert nem érzem a késztetést pár órát eltolni a forrasztásra és kenésre, jó így és egyszerűen csak használom.

Egy kapcsolónál a spring ping mellett a leaf ping a másik lehetséges forrás pengésre (ezen segíthet a kenés, de a rugó kenése nem), lehet, hogy a speed kapcsoló hajlamosabb mindkettőre az eltérő stem miatt. Másik eltérés lehet a körítés és maga a plate, nálam az egyik build plateless tadpole mount (lényegében rugalmas bottom mount), a másik leaf spring mount CF plate-tel, ahol maga a plate viselkedik laprugóként, szóval mindkettő eléggé flexibilis, és fém csak a házban van.

A nylonházas észrevehetően kevésbé, mint a polikarbonát tetejű (az eléggé), de mégsem mentes a jelenségtől. A PC még jó karcos is marad. Elég kiábrándító volt.
Cherryből vagy nylont és azt is nagyon olcsón, de azt nagyon, vagy semmit.

Pont azért vettem Geont, mert dqdb szerint nem muszáj vele piszlicsáré kulimászkodni.
Továbbra is így vagyok ezzel, egy vadonatúj Cherry MX-be, azaz a jövőben szétszedést és kenést igénylő kapcsolóba szárazon teszem be a rugót, és a jövőben is maradok ennél. Egy megkent vagy kézi kenést nem igénylő kapcsolóba, mint például Gateron X, amit a jövőben nem tervezek szétszedni, már megkenve teszem be a rugót (bag lubing, egy csipesz kell csak hozzá és amúgy eléggé tiszta dolog), bár többször volt már olyan érzésem, hogy inkább placebo a rugókenés ebben az esetben is, de mivel szinte alig több meló, mint a sima rugócsere, így a rituálé ezen része maradt.

micafighter: Bár a Geon az egyik legjobb kapható rugó jelenleg, az is igényli a kenést véleményem szerint
Ezért jó, ha valami erőteljesen szubjektív :DDD Pengésre hiperszenzitív vagyok, abból a (OFF)soha (/OFF)az egyetlen számomra elfogadható szint, de az már egy ideje kiderült, hogy úgy általában szerencsés vagyok, és elég nekem a 90-95%, míg neked a 99% az a szint, ami megfelel. Te nagyon élvezed a "kütyüzés" részét is, én azt csak egy elkerülhetetlen letudnivalónak tartom, és irigyellek érte :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90148) lorcsi válasza dqdb (#90146) üzenetére


lorcsi
veterán

Honnan lehet tudni h programozhato e a bill fw-je?

koszi, ez az online es ha nem jo visszakuldom ez nagyon jo otlet :K

(#90149) lorcsi válasza lorcsi (#90148) üzenetére


lorcsi
veterán

Numerikus resz miatt a K13 pro johet meg szamitasba, bar ez dragabb azert
latom PROTON vett ilyet a topikbol

alapvetoen a pro es a sima bill kozott a szinen kivul milyen kulonbsegek vannak meg ?

(#90150) Mephike válasza lorcsi (#90149) üzenetére


Mephike
senior tag

Pro mellett szól a jobb hangzás, jobb stabok, szoftveresen állítható. Lényegében egy sokkal jobban "hangzó" és testre szabható billentyűzet.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.