Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91401) Marci112233 válasza dqdb (#91400) üzenetére


Marci112233
őstag

Nem cseréltem minden kupakot csak ami nem passzolt, vagy olyan karakter van rajta amire szükségem van, de a németen nincs viszont a magyaron van.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#91402) tPedro_ válasza tPedro_ (#91369) üzenetére


tPedro_
őstag

Annak mi lehet az oka, hogy a Keychron K10 Pro-n csak az alsó 3 sor led világít?
[link]

Egyik pillanatról a másikra teljesen kikapcsolt minden led, visszakapcsolni se tudtam, csak a reset (fn+j+z) segített.
Viszont most csak az alsó 3 sor világít.

(#91403) dqdb válasza tPedro_ (#91402) üzenetére


dqdb
nagyúr

irány a garanciális ügyintézés

Marci112233: arra próbáltam meg indirekten utalni, hogy amit te csináltál, az magyarítás, a magyaroschítás az más dolog

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91404) Throme válasza tPedro_ (#91402) üzenetére


Throme
veterán

Lehet hülyeség, de az USB kábel teljesen és jól be van dugva a billentyűzetbe és a gépbe is?
Esetleg valamelyik kapcsoló nem áll pozícióban, hanem kettő közt van....

Nem tudom, csak ezeket egyszerűen lehet ellenőrizni a szerviz előtt.

[ Szerkesztve ]

(#91405) dqdb válasza Throme (#91404) üzenetére


dqdb
nagyúr

Lehet hülyeség, de az USB kábel teljesen és jól be van dugva a billentyűzetbe és a gépbe is?
Akkor a komplett billentyűzet nem menne.

Esetleg valamelyik kapcsoló nem áll pozícióban, hanem kettő közt van....
A kapcsolókhoz a mátrix és a LED-ekhez az RGB mátrix két teljesen független rész a nyákon, az előbbit direktben vezérli az MCU, az utóbbit egy controller IC-n keresztül, ez utóbbinál mehetett ki valami.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91406) Molydeus válasza dqdb (#91391) üzenetére


Molydeus
senior tag

Két több milliméter vastag alumíniumdarab közé li-ion akkut tenni az én álmoskönyvem szerint rossz ötlet
Igazad van, nem gondoltam bele, hogy csak a középső lemez alá tudják rakni...:/ Vajon a tri-mode PCB-k tudnak menni közvetlenül kábelre kötve úgy, hogy be sem kötöm az akksikat?
Ahogy írtam, nekem személy szerint nincs szükségem a wireless-re, de 10$-t meg megérne pusztán a lehetőség is.

M.

(#91407) tPedro_ válasza Throme (#91404) üzenetére


tPedro_
őstag

Érdekesen működik:
- tegnap este óta egy asztali usb dokkolón keresztül használtam, ami a gép hátuljában található usb kimenetre-re van kötve
- más eszköz nem megy róla
- tegnap jó ideig használtam ezen keresztül és nem volt probléma a ledekkel
- aztán kb fél óráig a fele led működött csak, aztán "megjavult" és egészen ma estig megint minden led világított

- az előbb átdugtam a pc ház tetején található usb-be, minden led működik
- visszadugom a dokkolóba, csak a fele működik

- az mondjuk még gyanús volt, hogy a dokkolón keresztül szerintem nem tudta feltölteni, a töltést jelző led kialudt de nem világított zölden
- most a házon lévő usb-hez csatlakoztatva egész hamar feltöltött, a led zölden világít
- így feltöltve is, ha visszadugom a dokkolóba, a fele világít csak (2 aljzat van rajta, mindkettővel ez a helyzet)

(a világítás problémát leszámítva egyébként a bill maga a dokkolón keresztül is működik)

(#91408) Synthwave válasza Marci112233 (#91399) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azok az Ajazz Redek?

Azért más világ már ez is, mint az X3, nem?

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91409) Marci112233 válasza Synthwave (#91408) üzenetére


Marci112233
őstag

Igen, Ajazz Redek.

Valóban más, viszont ha nem kellet volna a másodlagos géphez is valami értelmes billentyűzet, akkor nem is vettem volna semmit se. Viszont ha már vettem egy jobb billentyűzetet akkor nem a másodlagosra kötöm hanem az elsődlegesre.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#91410) dqdb válasza tPedro_ (#91407) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ebben az esetben a dokkoló túl sok áramot vesz le magának az USB 2.0 500 mA-éből, és a billentyűzet már nem kap eleget a teljes díszkivilágításhoz, amelyhez sokszor a teljes áramerősségre szüksége van.

100+ RGB LED-nek nem kicsi az áramfogyasztása, 2-3 évvel ezelőtt még elterjedt volt az USB 3.0 csatlakozós gamer billentyűzet, mert ott 900 mA a limit és a dupla USB csatlakozós gamer billentyűzet sem volt ritkaságszámba menő, ahol a második csatlakozó pusztán áramfelvételhez kellett. Manapság az ilyen már nem jellemző a LED-ek hatásfokának javulásával, de még mindig a határon táncolnak fogyasztásban.

Próbáld meg a dokkolót átdugni USB 3.0 portba, vagy ha a dokkolóba köthető külső táp, akkor dugj rá egyet. Vagy lehet, hogy a világítás fényerejének csökkentése is segíthet.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91411) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
Cycle 8 árazás, a Cycle 7-hez képest kissé feljebb csúsztak az árak, ott az alapár 139 dollár volt és a réz internal cover is az alapcsomag része volt. Itt külön van, ami nem lenne baj, mert 155 dollár is nagyon jó kezdőár ezért a csomagért, de az igen, hogy az ígérettel ellentétben továbbra is csak acél opció van erre, réz nincsen, és ennek a fémdarabnak van az egyik legnagyobb hangra gyakorolt hatása. Ha ez nem változik, akkor nehéz lesz ezt a színt elengedni.

Lesz HE opció is, ez alapján a Keychron Q1 HE-vel kompatibilis kapcsolókat választották, a Wooting Lekker/Geon Raptor HE vonallal nem lesz kompatibilis. 8k, egyedi szoftver és 129 dollárért drágának tűnik nekem.

----
Csak nekem nem akar bejönni a Keygem oldala? DNS feloldás megy, isitdown oldalak szerint működik, mégis timeoutot dob.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91412) Horvi válasza dqdb (#91411) üzenetére


Horvi
őstag

Nekem a Keygem.com oldal bejön, lehet azóta már nálad is jó.

Hello darkness, my old friend...

(#91413) tPedro_ válasza dqdb (#91410) üzenetére


tPedro_
őstag

Eddig USB 3.1 portba volt dugva a dokkoló (IB-HUB1430-CR). Most átdugtam egy 3.0-s portba, egyelőre működik az összes LED. Majd kipróbálom azt is, hogy közvetlenül ugyanarra a 3.1-es porta dugom a bill-t.

Mindenesetre a bill hibáját így kizárhatom, köszönöm a segítséget mindenkinek. :R

[ Szerkesztve ]

(#91414) dqdb válasza Horvi (#91412) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az egyik böngészőben nekem is bejön, másikban nem, valami nagyon fura nálam, majd megoldódik magától.

Synthwave: csak neked fa és márvány. A fa jó áron van, egészen jól néz ki gyártásminőségre is, a hangja és tartóssága a kérdéses, a fa billentyűzetházak ezeken szoktak elhasalni. A márvány valószínűleg jó drága lesz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91415) Horvi válasza Molydeus (#91350) üzenetére


Horvi
őstag

Végül melyik színkombót rendelted meg? Én még mindig nem igazán tudtam dönteni. Meg most a nyák is kérdés, hogy kell-e a tri-mode vagy sem.

Hello darkness, my old friend...

(#91416) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Monsgeek M1W SP-ről mi a véleményetek? :R

(#91417) freelanced


freelanced
addikt

Üdv,

Ha már itt járok, van esetleg itthonról vagy európából valamilyen deskmat amit ajánlanátok? Valamilyen letisztultabbat keresek, kevésbé szineset, kirivót, minimalistát. Persze szivesen meghallgatok bármilyen javaslatot, ha van olyan amit a figyelmembe ajánlanátok.

Köszönöm :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#91418) Ereshkigal válasza freelanced (#91417) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Pl.: Rapture RESPAWN XL

[ Szerkesztve ]

(#91419) freelanced válasza Ereshkigal (#91418) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm, van esetleg olyan ami nem fekete? Mármint ezt elfelejtettem irni, de az már kicsit unalmas, szóval akár lehet rajta minta is, ami kicsit elrejti a koszt. Mármint nyilván tisztitom néha, de pl a fekete kifehéredik az egértől és hülyén néz ki.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#91420) dqdb válasza freelanced (#91417) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha teljesítmény a fontos, akkor arra ott a szaktopik, akad nem fekete ajánlott darab is.

Ha az, hogy jól nézzen ki, akkor nézz körbe az EU vendorok kínálatában.

Amúgy a Busy Town minden idők legjobb deskmatje, ez nem kérdés, hanem kinyilatkoztatás :DDD

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91421) Molydeus válasza Horvi (#91415) üzenetére


Molydeus
senior tag

Egyelőre vendor problémám van. A delta drága, candykeys-nél nincs olyan kit, amit szeretnék, a coffeykeys-től nem rendeltem még soha, bár mintha valaki a topikból onnan vett volna egy QK-t vagy Zoomot. Reméltem, hogy a Keygemnél is megjelenik, de nem látom, hogy így lenne, de egyelőre a prototypistnál sem.

Tudtok esetleg másokat EU-n belül?

Amúgy marad a szürke+ezüst+réz+réz összeállítás fa csuklótámasszal. A belső annyiban változik, hogy a tri-mode PCB-t elengedtem (nekem nem kell a wireless, egy esetleges későbbi eladás miatt meg nem fogok akksikat tárolgatni...).
A gyors csere lehetőség miatt mindenképpen több belsőt tervezek, ebből egy biztosan forrasztós PCB gasket mount lesz, egy másik pedig vezetékes hot swap plate-tel, illetve lehet, hogy az egyikből lesz még egy végül. A plate-eket átgondoltam, szerintem ebben a bill.-ben nem nagyon van értelme PP-vel erősíteni a hajlékonyságot, mert a rövid, 1.6mm-es, flex-cut nélküi, osztott PCB-kkel nem lesz túl sok belőle, úgyhogy az egyik POM lesz a hangja miatt, a másik CF.

M.

(#91422) Ereshkigal válasza Ereshkigal (#91418) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Van 8 színben ha jól látom. Biztos vannak jobbak is, de én nem akartam sokat költeni rá, és megfelelt a célnak.

(#91423) Horvi válasza Molydeus (#91421) üzenetére


Horvi
őstag

Igen ezeket én is néztem, de egyelőre csak értelmes áron meg amit szeretnék csak a coffee-nél van. Ha esetleg van más EU-s akkor az engem is érdekelne. Ha nincs akkor szerintem rápróbálok a coffee-nál a dologra. Bár az is elég drágára jön ki mert ott meg felszámítanak lóvét a plate-ért(+10k) aztán úgy meg már kb ott van mint a deltáról rendelnéd.
A színnel viszont még mindig bajban vagyok, kár hogy nem a plate a dilemma, abból olcsóbb kettőt rendelni :DD

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#91424) Molydeus válasza Horvi (#91423) üzenetére


Molydeus
senior tag

A delta nálam elsőre nagyjából 10%-kal jött ki drágábban, mint a coffeenál a check outnál €-ban számolva... aztán beléptem, átváltott forintra és betett egy 19eFt-os "preorder" tételt, amiről végül kiderült, hogy jogos, mert ennyi volt a kitben összeválogatott plusz dolgok értéke. Szóval a végén nagyjából ugyanott van a kettő, viszont a deltától legalább már rendeltem korábban.
Még várok egy kicsit, mert fura, hogy a Keygemnél nincs, pedig eddig náluk is rendelhetők voltak a Neo-k.

Most hívott a feleségem, hogy kaptam valami csomagot, csak nem tudott kiszaladni a futárhoz, aki valahogy bejutott az udvarra és lerakta a postaládánk alá. :Y A Navi van benne...

M.

(#91425) Jorus válasza dqdb (#91420) üzenetére


Jorus
nagyúr

Vicces/dizájner alátéteket hol érdemes nézni hazai boltok kínálatában? Kezd kopni az Artimom. Minimum 90x45-ös, de nem baj, ha nagyobb. Ilyesmikre gondolok.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#91426) Yamaha R1


Yamaha R1
tag

Az létezik, hogy a Keychron Q1 V2 gyári stabilizátorai out of box használhatatlanok?

Még tavaly ősszel vettem Maxgaming-ről egy teljesen új Barebone ISO Q1 V2-t. Egész idáig dobozban állt, ma raktam össze. Keychron magyar keycap-et + Gateron Yellow switch-et kapott. Azt még elnézném, hogy a backspace és a space stabjai úgy csörögnek, mint a falióra. De az enter leütés után konkrétan leragad, és segítség nélkül nem is jön vissza.

Az enter gondolom túl van kenve. De ezzel a csörgéssel lehet kezdeni valamit? Vagy inkább úgy kérdezem, hogy érdemes? A különböző tuning trükkökkel ki lehet hozni ebből a gyári cuccból valami elfogadható hangot? Ha nem, akkor melyik most a leginkább ajánlott stab, mire lenne érdemes cserélni?

[ Szerkesztve ]

(#91427) Synthwave válasza Molydeus (#91424) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Matrix Navi?

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91428) Horvi válasza Molydeus (#91424) üzenetére


Horvi
őstag

Áhh így már világos, hogy miért dobott még rá lóvét a coffee. Mondjuk akkor egyelőre kb mindegy honnan rendeli az ember.
Még kíváncsi lennék a Keygem-re meg a Prototypist-ra, lehet érdemes akkor várni még egy kicsit.

Hello darkness, my old friend...

(#91429) dqdb válasza Molydeus (#91421) üzenetére


dqdb
nagyúr

egyelőre vendor problémám van. A delta drága, candykeys-nél nincs olyan kit, amit szeretnék, a coffeykeys-től nem rendeltem még soha, bár mintha valaki a topikból onnan vett volna egy QK-t vagy Zoomot. Reméltem, hogy a Keygemnél is megjelenik, de nem látom, hogy így lenne, de egyelőre a prototypistnál sem.
A QK-nál 22-én indul az előrendelés, valószínűleg a többi vendornál is ekkor fog.

DeltaKeyCo erőteljesen túláraz, és (egy hónapja még így volt, most nem néztem) EU-s törvényeket sértve nem magyar áfával számláz, hanem franciával. Ez persze neked jó, mert valamivel olcsóbb lesz a vége, de ha megkapják ezért a jól megérdemel adóügyi büntit, akkor derül ki, hogy eléggé tőkeerősek-e vagy bedőlnek. Emellett szerintem még túl új cég, nem bizonyítottak.

Coffeekeys túl új, nem bizonyítottak még, én nem rendelnék tőlük.

Keygem vagy ProtoTypist lesz, ahonnan én rendelek majd, és az utóbbi idők tapasztalat alapján van rá esély, hogy a PT olcsóbbra jön ki a magasabb szállítási költség ellenére, mert a Keygem is szeret túlárazni.

a tri-mode PCB-t elengedtem
Ha meggondolnád magad, akkor a kitnél válaszd ki a tri-mode nyákot és az extrákból a vezetékest, különben nem kapsz hozzá akkut.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91430) dqdb válasza Yamaha R1 (#91426) üzenetére


dqdb
nagyúr

Azt még elnézném, hogy a backspace és a space stabjai úgy csörögnek, mint a falióra.
Alulkenés és/vagy görbe drót, tipikusan az előbb. Csörögni általában akkor szokott, ha a drót végén a slider belsejében nincsen kellően sűrű anyag, és a drót nekiütközik a műanyag háznak. Oda szilikonzsír/Super Lube/205g2/BTZ-XHD kell, 205g0 nem jó, az hamar kifolyik.

De az enter leütés után konkrétan leragad, és segítség nélkül nem is jön vissza.
Túlkenés, vagy a kupakon a stemek nem egyenesek, tipikusan az előbbi.

De ezzel a csörgéssel lehet kezdeni valamit? Vagy inkább úgy kérdezem, hogy érdemes?
Olcsóbb, mint venni egy másik stabilizátort.

A különböző tuning trükkökkel ki lehet hozni ebből a gyári cuccból valami elfogadható hangot?
Van, akiknek sikerült.

Ha nem, akkor melyik most a leginkább ajánlott stab, mire lenne érdemes cserélni?
TX vagy QMX, ezeknél az eltérő felépítés miatt nem kell a drót végére a sűrű kenőanyag, elég egy leheletvékony 205g0 kenés a slider oldalára. Az előbbiből én a clip-in változatot választanám. Micafighter írt a nemrég részletes összefoglalót a témában, a TX szóra keress vissza a hozzászólásaiban.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91431) Molydeus válasza dqdb (#91429) üzenetére


Molydeus
senior tag

Jahogy ez ilyen elő- előrendelés... :D
OK, akkor várok, a Keygem akkor is szimpatikusabb, a másik kettőnél, ha nem olcsóbb náluk, de a PT is jobb opció, mint a kicsik, ez nem is vitás. Nekem a candy-vel sem volt eddig problémám, igaz, csak raktáron lévő dolgokat rendeltem tőlük.

Köszönöm, az akksikat tudtam.
Úgy szoktam nekiugrani, hogy a kit-et rakom össze a legdrágább elemekből és az extrákból jön a többi, így néha kicsivel jobb áron jön ki.
Viszont a tri-mode összességében csak akkor lenne jó nekem, ha működne a PCB az aksik nélkül is (ha jól tudom, ez nem is olyan triviális kérdés).

M.

(#91432) Molydeus válasza Synthwave (#91427) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ez a Navi60 [link]
Lassan féléve várom.

M.

(#91433) dqdb válasza Molydeus (#91431) üzenetére


dqdb
nagyúr

Viszont a tri-mode összességében csak akkor lenne jó nekem, ha működne a PCB az aksik nélkül is (ha jól tudom, ez nem is olyan triviális kérdés).
Szokott működni, de a legegyszerűbb, ha a QK Discord szerverén rákérdezel. Az Ergo esetében nem találtam erre megválaszolt kérdést, a Neo80-nál működött biztosan.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91434) Helsing


Helsing
aktív tag

Vettem egy Keychron K10 Pro vezeték nélküli mechanikus billentyűzet - ISO-HU-t.
Életem legdrágább beviteli eszköze és az első mechanikus. Nagy reményeket fűzök hozzá.

A numerikus billentyűzetnél folyton beragadt az enter. Ez eléggé elfogadhatatlan volt a számomra mivel ilyet az ezerötszáz forintos billentyűzeteim sem csinálnak. Kiszedtem majd visszaraktam a gombot. Azóta tökéletesen működik. Nem tudom miért szorult.

A gépelés egy élmény ezen a klaviatúrán. Én a Brown kapcsolósat vettem.

A billentyűzet beállítása és a funkcióbillentyűzetek egy részének a használata bicit bonyolult.

Rengeteg RGB mintát meg effektet tud. Lehet növelné a fényerőt. Ki is lehet kapcsolni, illetve a sebességét és állíthatjuk. Sajnos a leglassabb fokozat sem állítja le teljesen.

Szeretném teljesen statikussá tenni a színes világítást, de eddig nem jöttem rá, hogyan érhetem el ezt.

A súlya egyébként valami iszonyat. Van vagy két kiló. Van benne anyag.

(#91435) Yamaha R1 válasza dqdb (#91430) üzenetére


Yamaha R1
tag

Köszönöm szépen a részletes választ! :R

Holnap szétszedem, aztán meglátom tudok-e valamit kezdeni a problémával.

A TX stab-nál a clip-in az a csavar nélküli változat? Abból elvileg kétféle méret van: 1.2T és 1.6T - melyik kellene nekem a Q1-hez?

[ Szerkesztve ]

(#91436) JóGéza válasza dqdb (#91429) üzenetére


JóGéza
aktív tag

"DeltaKeyCo erőteljesen túláraz, és (egy hónapja még így volt, most nem néztem) EU-s törvényeket sértve nem magyar áfával számláz, hanem franciával. Ez persze neked jó, mert valamivel olcsóbb lesz a vége, de ha megkapják ezért a jól megérdemel adóügyi büntit, akkor derül ki, hogy eléggé tőkeerősek-e vagy bedőlnek."
Amennyiben 10000€ alatti az online értékesítés az adott országban, akkor a székhelye szerinti áfát számithatja fel a kereskedő.
Szerk.: Helyesírás.

[ Szerkesztve ]

(#91437) Synthwave válasza Helsing (#91434) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem a K szériánál is ugyanúgy van, mint a Q-nál; szaturációból és árnyalatból kevered ki a színeket, nem egyesével léptetsz köztük.

Annyi nincs, csak 1,5 kg.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91438) Mephike válasza Helsing (#91434) üzenetére


Mephike
senior tag

1. Léptesd a fényváltozatokat Fn+Q/A billentyű kombinációval.
2. Keresd meg azt a beállítást, amikor egyszínűen világít a billentyűzet. (Talán a piros vagy a zöld szín a default érték.)
3. Ezután Fn+E/D gombokkal keresd meg a neked tetsző színt.
4. Fn+W/S kombinációval állítsd be a fényerőt.
VAGY
1. Leszeded a k10 Pro ISO JSON fájlt, berántod a VIA alá.
2. Lightning menü -> Solid color / Underglow color részben kikevered a neked tetsző színt.

[ Szerkesztve ]

(#91439) dqdb válasza Yamaha R1 (#91435) üzenetére


dqdb
nagyúr

1.6 és WK változat (olyan, amiben van 6.25u drót)

Molydeus: a ProtoTypistnál 22-étől lesz elérhető majd a Neo Ergo előrendelés.

JóGéza: köszi a korrekciót. Korábban 100e euró volt ez a limit országonként, úgy tudtam, hogy ez megszűnt teljesen pár éve. Ezek szerint tévesen, mert a linked után rákeresve 10e euró EU-n belül külföldre irányuló összforgalomig még él ez a kivétel. Ebben az esetben a hozzászólásom többi része lép életbe, azaz ha 2023-ban nem értékesítettek 10e euró értékben Franciaországon kívülre, ami <50 darab Neo/Zoom/QK billentyűzet, akkor nagyon nem bizonyított még a cég.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91440) dabadab válasza Jorus (#91425) üzenetére


dabadab
titán

A redbubble miért nem jó?

DRM is theft

(#91441) dqdb


dqdb
nagyúr

És akkor hosszú vergődés után tényleg csődbe ment az MKEU. Csodálkoznék, ha felszámoláson kívül más vége lenne a történetnek.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91442) t256


t256
őstag

Végre megérkezett a kriscables.com-ról a kábelem. Február óta vártam és nem vagyok elájulva aminőségtől. A célnak megfelel, van egy rövid kábelem, amit az asztalomon lévő kvm switchbe csatlakoztatva nincs útban.



Szerintem szebben is lehetett volna vágni…

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#91443) JóGéza válasza dqdb (#91439) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Ha jól értem, országonként számolják, tehát amelyik ország irányába a 10000 euró értékesítést elérték, ott kell a helyi áfát használni.

(#91444) 0xmilan válasza dqdb (#91441) üzenetére


0xmilan
addikt

RIP. 😢 🪦
En csak a Gingham kitet rendeltem toluk decemberben, mikor itt linkelted, de azert nem orulok, hogy csokken az EU-n beluli vendorok szama.
A most futo sale-bol biztonsagos rendelni, vagy lehet, hogy mar azt se szallitjak ki?

(#91445) 0xmilan válasza 0xmilan (#91444) üzenetére


0xmilan
addikt

Kozben latom, hogy redditen irjak, hogy mar semmit ne vegyel az oldalukrol.

[ Szerkesztve ]

(#91446) dabadab válasza t256 (#91442) üzenetére


dabadab
titán

Igen, az a zsugorcső rettetesen igénytelenre sikerült (meg egyáltalán, zsugorcső... :U )

De ha már nem jó és nem volt gyors, akkor legalább olcsó? ;]

DRM is theft

(#91447) Mephike


Mephike
senior tag

Végre hivatalos videó is van a Pulsar új billentyűzetéről, így kicsit jobban látható, hogy milyen lesz.

(#91448) sutszi


sutszi
veterán

Valaki próbálta már ezeket?

[link]
[link]

Az egyik a PCB-re a másik a plate-re, ha jól látom...
Hang szempontjából mi a különbség az EVA, PE, PORON között?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#91449) t256 válasza dabadab (#91446) üzenetére


t256
őstag

35 Euro volt. Talán 388 Forintos napi árfolyamon.
Legközelebb rendelek Aliról...

Egyébként egészen megbékéltem vele.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#91450) Molydeus válasza sutszi (#91448) üzenetére


Molydeus
senior tag

Az elsőből a poront két esetben használtam. Először próbaképpen, de valami 40%-os veszteségem volt, mert rettenetesen nyúlt, aztán szakadt. Akkor annyira felhúztam magam rajta, hogy egy évig elő sem vettem ezeket a matricákat.
Másodjára kényszerből használtam, mert az YMDK saját, bepattintós millmax szerű hot swap foglalatának olyan magas a gallérja, hogy muszáj volt kompenzálni a switch talpa alatt a túloldalon. Itt már alig volt veszteségem, mert kerek végű csipesszel fogtam meg, nagyon óvatosan.

Hang szempontjából a poron kicsit mélyít és tompít a bottom-out hangján. Azt mondanám, hogy hangtompításra használható, de kifejezetten hangolásra nem jó, inkább elvesz a kapcsoló egyedi kopogásából.
Ebből a szempontból a PE szokott lenni a "thocky" hangzás keresők egyik alap választása, de nem biztos, hogy ebben a kapcsolónként felragasztandó formában, inkább az egész PCB-t lefedő nagy lapban. Viszont ez is inkább uniformizál, mint hangol.
Kezelhetőség szempontjából amúgy mai fejjel az EVA-t választanám, ha nagyon muszáj lenne, de igazából inkább kerülöm.

A másiknak az értelmét sem nagyon látom. Biztos jó az, hogy kevésbé stabilan fekszik fel a switch a plate-re, mnt magától tenné? :F

M.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.