Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90301) Synthwave válasza Csandi (#90287) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én azért a helyedben inkább megvárnám a Keychron Q1 HE-t, hamarosan itt van. Aztán Geon Raptort bele.

Ha már ennyi pénzt költesz, szerintem nem muszáj erőltetni a két, de legalább egy árkategóriával lejjebbi kivitelezést.

--------------------------------------------------------

(#90274) dqdb: Én is a szőtt felé húztam, bár amiatt, mert elvileg több flexe van. Akkor szőtt lesz.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90302) fuximaxi válasza bitpork (#90300) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Jobban jársz egy fehér billentyűzettel ami jól látható a monitor fényénél esetleg egy plusz kis lámpával. Tapasztalatom szerint sokkal zavaróbb a háttérvilágítás. Egy darabig én is nagyon praktikusnak tartottam, de mióta jól látható billentyűzetet használok, mindig kikapcsolva tartom, bár a jelenleginél nem is sokat érne.

Valami ilyenre gondoltam, már 2-3 ezer forintért is lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#90303) Csandi válasza Synthwave (#90301) üzenetére


Csandi
őstag

Késő :D már megrendeltem

(#90304) bitpork válasza fuximaxi (#90302) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hozzászoktam a háttérvilágításhoz már így 20 év távlatából. Anno próbáltam ezeket a kis lámpákat de nekem nagyon bántó a fénye jobban fárad a szemem vele este.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#90305) Synthwave válasza Csandi (#90303) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor ez van, elsietted.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90306) Csandi válasza Synthwave (#90305) üzenetére


Csandi
őstag

Jó hát amúgy lehet refundolni.

(#90307) Synthwave válasza Csandi (#90306) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ekkora kiadásnál érdemes kicsit mélyebbre merülni vagy esetleg várni is egy keveset imo. Persze a Rapid Trigger a lényeg, de gondolom, azért a többi (anyagok, hang etecera) sem teljesen mindegy, és még csak az sincs, hogy pofátlanul olcsóbb lenne a Wooting.

:))

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90308) Domonkos válasza Synthwave (#90307) üzenetére


Domonkos
Ármester

>de gondolom, azért a többi ... sem teljesen mindegy

Szoftver, szoftver es szoftver!! :)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#90309) Csandi válasza Synthwave (#90307) üzenetére


Csandi
őstag

Wootinggal már régebben is szemeztem de nem akartam leváltani a Q1 em, akkor. Most nincs billem, egy kölcsön duckyval nyomom úgyhogy szerintem amúgy jó lesz.

Igen valszeg a custom Q1 mint bill jobb volt (és ezáltal más HE-s custom is jobb lenne), de nem hiszem, hogy elégedetlen leszek a wootinggal, és legalább megkapom azt a tudást amire nagyon kíváncsi vagyok jóideje, hogy milyen is vele játszani :D

[ Szerkesztve ]

(#90310) pengwin


pengwin
addikt

Van rá bármiféle logikus magyarázat, hogy a 65-75%-os billentyűzeteken melyik extra gombokat hagyják meg?
Láttam olyanokat, amiken Scoll Lock és Insert van gyárilag, de a Pg Up/Down vagy Home/End lemarad... extra pontért van, hogy a kis kijelző miatt áldozzák fel az egyik párost. És ezek tipikusan azok a modellek, amik nem QMK/VIA kompatibilisek, szóval még a kiosztás újraosztása sem biztos, hogy opció. Számomra felfoghatatlan.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#90311) Domonkos válasza pengwin (#90310) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nem szabad elfelejteni, hogy ezek meg mindig staggered qwerty klavik, szoval a logikus magyarazatok keresesebe nem biztos, hogy tul sok idot kellene rakni. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#90312) Synthwave válasza Domonkos (#90311) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A lakosság 97,3 százalékának az még mindig elég logikus.

:))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90313) Domonkos válasza Synthwave (#90312) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szerintem akarkit kerdezel, mindenkinek lenne kivetnivaloja a standard kiosztassal szemben.
Az viszont egy mas kerdes, hogy az emberek hany szazalekanak van kedve ilyeneken gondolkodni...

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#90314) lorcsi


lorcsi
veterán

akinek hiányzik a num pad rész és az insertes sziget egész jó megoldás + világít is:
[link]

(#90315) dqdb válasza pengwin (#90310) üzenetére


dqdb
nagyúr

A designer visionnél logikusabb magyarázatot vársz? :DDD

Ezeknél a kiosztásoknál van két jó választás és egy harmadik rossz.

Az első képen szerepel az alap vagy más néven non-exploded 75%-os egy 0.5u széles blockerrel a kurzoroktól balra, megkapsz minden billentyűt, amit szeretnél. A második képen szerepel az exploded layout azon esete, amikor a design nem írja felül a funkciót, azaz elkülönül a kurzorblokk és a jobb oldali oszlop, de megkapsz minden billentyűt. És a harmadik képen szerepel a rossz megoldás, ami a kurzorok mellett garantáltan egy billentyű elvesztésével jár (nekem oda az Fn kerülne, szóval messzire kerülöm ezt a kiosztást), cserébe a blokkok körüli összes keret egyformán 0.25u szélességű lesz mindenhol, szóval a designért cserébe a használhatóságot áldozták fel, és ezt másolják manapság egymásról ...

Persze nem ez az egyetlen lehetséges rossz blocker, és sajnos sokszor érdemi haszon nélkül kapunk blockereket. Egy tekerő még megindokolható (bár van egy olyan érzésem, hogy jobban akarják az emberek, mint amennyire használják), az OLED kijelzőt már nehéz megindokolni, a badge pedig teljesen megindokolhatatlan (mém 2020-ból, amikor a custom világban mindenki gasket mount 65%-os billentyűzetet tervezett jobb felső sarokban blockerrel, és az a szánalmas, hogy a blockert encoderre cserélve és az árat harmadolva a mainstream vonalon még ma is áll). Szerencsére a budget custom kategóriában néhány cég már rájött arra, hogy sokan a nem kihasznált vagy értelmetlen funkció helyett oda is billentyűket adnak, így például a legutolsó Zoom75 esetében egy cserélhető modul került a jobb felső sarokba, ami lehet két billentyű, billentyű+tekerő, OLED kijelző vagy badge, a vevő dönti el, és nem helyette döntötték el.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90316) dqdb válasza Domonkos (#90313) üzenetére


dqdb
nagyúr

Szerintem akarkit kerdezel, mindenkinek lenne kivetnivaloja a standard kiosztassal szemben.
És ha mutatsz nekik egy splergo kiosztást, akkor azzal szemben is lesz.

Te tőlük annyiban térsz el, ha mutatunk neked egy hagyományos kiosztást, akkor kivetnivalód lesz vele szemben, de ha mutatunk egy ergót, akkor pár kivételtől eltekintve azzal szemben is kivetnivalód lesz, oh wait ;]

De kár is a kiosztásokon elkezdeni vitatkozni, amikor húsvét után várható a mindenek felett álló, egyértelműen felsőbbrendű, hosszú évek áldozatos munkájával finomított kiosztású is0GR szállítása :DDD

lorcsi: ez eléggé hasznos cucc tud lenni egyeseknek :K

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90317) Domonkos válasza dqdb (#90316) üzenetére


Domonkos
Ármester

Igazabol az osszes kiosztas rossz - szerintem felelmetesen rossz - es nekem az a problemam, hogy masok nem talaljak kelloen rossznak az osszeset! Ha gondolkoznanak rajta, hogy mennyire rossz az egesz, akkor mindenki rajohetne, hogy nincs egyetlen jo sem.
Az pedig, hogy van olyan aki szerint letezik jo kiosztas is, az egyenesen felhaborito! :((

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#90318) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Inkább azt mondjátok, hogy nem tudtok-e olyan helyről a neten, ahol fenn van a Keychron Q8 ISO plate-jének javított változata?

Szegény Molydeus próbál segíteni, hogy egyem a húsát, de akadnak nehézségei, én meg annyit konyítok Fusionhöz/AutoCAD-hez, mint vakond a részecskefizikához, bár lehet, túlbecsülöm a képességeimet ezen a téren.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90319) dqdb válasza Synthwave (#90318) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ilyenkor a tervezőnek szokás írni. Mivel ő nem érhető el direktben, így maradt a Keychron support.

Igen, első lépésként nem egy Alice a legjobb választás saját plate gyártásához. Egy ilyennél a kiosztásból nem következik az összes távolság, teljesen a tervezőre vagy utalva, mert a törések szögét és a két fél távolságát, egymáshoz képesti helyzetét ő fogja tudni megmondani. Vagy te egy tolómérővel és egy plate-tel a kezedben, de az nagyon nem kis munka.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90320) nyunyu válasza dqdb (#90319) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyáltalán ezt ki lehet jól tolómérővel mérni?

Lásd standard gomb távolság 3/4"=19.05mm, ami némelyik billzetnél csak 19.00 mm.

(Nyilván nem a 4$-os alis tolómérő kell hozzá, mert az csak 1 tizedesig mutatja a méretet, hanem a 20$-os, ami 2 tizedesig.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#90321) eagleberg válasza dqdb (#90315) üzenetére


eagleberg
tag

Ducky x Varmilo Miya Pron nekem sem tetszett, hogy az insert és delete billentyűket rakták ki a home és end helyett.
Megoldottam:
/usr/bin/xmodmap -e "keycode 118 = Home"
/usr/bin/xmodmap -e "keycode 119 = End"

(#90322) Domonkos válasza eagleberg (#90321) üzenetére


Domonkos
Ármester

hmmm... screen tearing :))
btw. -e kapcsolobol barmennyit be lehet adni egy-egy invokacioval. Felesleges ketszer futtatni.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#90323) Synthwave válasza dqdb (#90319) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"maradt a Keychron support"

Eh. Akkor ha önerőből nem megy, ez felejtő, mert nem épp Kinesis vagy PCD Maltron szinten van a terméktámogatás.

"Vagy te egy tolómérővel és egy plate-tel a kezedben, de az nagyon nem kis munka."

És még tolómérő is kell hozzá, hiszen annyira vagyok bármilyen mérnök, mint Mata Hari.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90324) fuximaxi válasza Synthwave (#90323) üzenetére


fuximaxi
senior tag

"mint Mata Hari" - ha jól emlékszem, 2001-ben rehabilitálták és megállapították, hogy nem volt kém, ez alapján még az is kiderülhet, hogy mérnök volt.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#90325) dqdb válasza eagleberg (#90321) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az ilyenek miatt szoktuk emlegetni, hogy 75%-os méretben és alatta különösen fontos a teljesen programozható kiosztás, hogy ne neked kelljen a tervező hülyeségéhez igazodni, hanem a billentyűzet igazodjon hozzád, ezért is jó látni, ha QMK/VIA támogatással érkezik valami mainstream dolog, mint az összes Keychron mostanában.

Ha egyszerű billentyűk felcseréléséről van szó, akkor az ilyen operációs rendszerben beállított mappingek szépen működnek (Windows alatt SharpKeys tudja körülbelül ugyanezt és az AutoHotkey sokkal többet), azonban ha többet szeretnél, például az Fn réteg szerkesztése vagy több Fn réteg, akkor azt csak a billentyűzet oldalán tudod megtenni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90326) dqdb válasza Synthwave (#90323) üzenetére


dqdb
nagyúr

És még tolómérő is kell hozzá, hiszen annyira vagyok bármilyen mérnök, mint Mata Hari.
Szerintem a tolómérő és egy alapszintű multiméter (lehetőleg falban futó vezetékeket megtaláló funkcióval, nem jut eszembe ennek a neve) az a két dolog, aminek minden háztartásban ott kellene lennie. Ha három eleműre bővítjük a listát, akkor a forrasztópákát tenném hozzá.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90327) dqdb válasza nyunyu (#90320) üzenetére


dqdb
nagyúr

Lehet. Arra, hogy egy lemérd a switch kivágás méretét, tökéletes, arra, hogy lemérd két szomszédos kapcsoló távolságát tökéletes, arra, hogy lemérd a gasket/top/bottom mount fülek helyét/méretét/távolságát a kapcsolóktól, tökéletes. Egy Alice plate megmérése ellenben feketeöves feladat, de egy random téglalapé nem túl bonyolult.

ami némelyik billzetnél csak 19.00 mm
19,05 mm a Cherry ajánlás, amit tipikusan mindenki követ Kivéve az OLKB, amelyik kerek 19 mm-t használ, és még egy-két különc, ahol fel szokták tüntetni ezt (18,9 mm a legkisebb, amit láttam), de a piac 99,9%-a követi a Cherry ajánlást (már csak azért is érdemes, mert ekkor egyedi nyák is kell, nem csak a plate tér el). Erről meggyőződni pedig 2×5 másodperc, amíg leméred két szomszédos kapcsoló és két sor távolságát.

Ha nem vagy biztos a dolgodban vagy az egész plate-et nulláról rajzoltad meg, akkor érdemes azt 100%-os méretben kinyomtatni, és rátenni a már meglévő plate-et, hogy lásd, hol van eltérés és mekkora.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90328) Domonkos válasza dqdb (#90325) üzenetére


Domonkos
Ármester

>azonban ha többet szeretnél, például az Fn réteg szerkesztése vagy több Fn réteg, akkor azt csak a billentyűzet oldalán tudod megtenni.

Azert az uinput-ot se felejtsuk el! En a laptopjaim belso billentyuzetet mindig ezzel mappelem at. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#90329) dqdb válasza Domonkos (#90328) üzenetére


dqdb
nagyúr

Vagy jól kell laptopot választani, a Framework QMK támogatást ígért a laptopjaik billentyűzetéhez (nem tudom, hogy ez megvalósult-e már a gyakorlatbn, most nem kell új laptop, így nem feküdtem rá a témára).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90330) 0xmilan válasza dqdb (#90329) üzenetére


0xmilan
addikt

Nem pont a Framework igerte, hogy lesz naluk elerheto ortho es/vagy colstag kiosztas is?
Hatalmas elorelepes lenne, ha ezt vegre tamogatna egy ceg 'hivatalosan'.
En mar csak ugy vennek szivesen laptopot, ha ilyesmi kiosztasu billzet lenne benne. Esetleg valami ures hely, ahova berakhatod a sajatodat.
r/cyberDeck - Framedeck - custom portable with integrated keyboard and trackball
r/cyberDeck - Chonky Palmtop

r/cyberdeck-rol lopva mindket kep.

(#90331) dqdb válasza 0xmilan (#90330) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem rémlik már pontosan, hogy az ortót konkrétan ígérték-e vagy csak példaként bedobták a nyílt specifikáció előnyeként, ha valaki akar, akkor olyat is fejleszthet hozzá. De szó volt róla, az biztos.

Meg amúgy is, az ortolineáris billentyűzet "csak" elhatározás kérdése :D

Közben rákerestem, a QMK már valóság, RP2040 alapokon fut, de mindegyik row staggered. Emellett lehetőséged van a billentyűzet bal vagy jobb oldalára numpadet vagy macropadet dokkolni (mindkettő QMK támogatással jön).

Az ortolineáris dolgot itt említették.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90332) Synthwave válasza dqdb (#90326) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igen, multiméter sincs, mert legfeljebb papírnehezéknek tudnám használni, viszont jó, hogy mondtad a forrasztópákát, mert azt kaptam ajándékba, de még életemben nem forrasztottam.

:'

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90333) Synthwave válasza fuximaxi (#90324) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Már akkor is tudták, amikor kivégezték, csak kellett egy bűnbak.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90334) Domonkos válasza dqdb (#90329) üzenetére


Domonkos
Ármester

Hogy szabad szoftver licenszu lesz a billentyuzet firmware az egy nagyon jo lepes! Ellenben tenyleg nem tudom, hogy mennyi ertelme van a QMK-t egy kulon mikrokontrolleren futtatni, ha amugy ott van a CPU is. Egy valamire valo userspace-be valo portolasnak szerintem nagyobb ertelme lenne.
Bar azt is megertem, hogy a szkenneleshez amugy is kell valami mikrokontroller valami firmwarerel - es ha azon amit hasznalnak elfut a QMK, akkor "miert raknank ra mast?" alapon, siman egy jo dontes is volt - de kinek kellenek a lassabb es kisebb memoriaval rendelkoze mikrokontrollerek limitacioi?
Bar aki UEFI allitgatashoz is hasznalna, annak valoszinuleg ez lesz a nyerobb megoldas... :U
Nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#90335) 0xmilan válasza Domonkos (#90334) üzenetére


0xmilan
addikt

Milyen limitacioi vannak egy RP2040-nek billentyuzetes felhasznalasban? :D
Kevesebb FPS-sel fut a flappy bird a beepitett OLED kijelzon?

(#90336) LaCeeN


LaCeeN
tag

Sziasztok,

Van valakinek esetleg tapasztalata low profileos Cherry kupakokkal? Tul magasnak erzem a HyperX Alloy Origins billemet es arra gondoltam, hogy lehet kupak cserevel tudnam orvosolni ezt a problemat.

Elore is koszi.

(#90337) dqdb válasza 0xmilan (#90335) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kevesebb FPS-sel fut a flappy bird Doom a beepitett OLED kijelzon?
[link]

Tudom, vótmá itt, akkor is én voltam :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90338) Domonkos válasza 0xmilan (#90335) üzenetére


Domonkos
Ármester

Sajat tapasztalatbol 3 kulonbozo dolgot tudok emliteni:
Legeloszor, amikor ki szerettem volna deriteni, hogy hol lenne erdemes belenyulni az AEK2-vel hasznalt kiosztasomba, akkor kellett valami modszer, amivel nem csak a leuteseket es felengedeseket, de az utott funkciokat es esetleg a belso allapotvaltozasokat (pl. retegvaltasok) is nyomon lehet kovetni. Ezt akkor viszonylag egyszeruen megoldottam, mert trace uzeneteket szinte mindenhez lehetett csatolni, de a PC oldalon a feldolgozashoz a logika egy-ket reszet ujra kellett implementalni. Bar ez nem tetszett; nagy problemat azert megsem okozott.
Masodszor, amikor a d10-et epitettem, akkor a pro micro-ra alig fert ra meg a legkisebb szotar is. Akkor a szotarat es a szoftvert athoztam a gepre, de igy a billentyuzetnek semmi "QMK-sat" nem kellett csinalnia, mert a kod erdekes resze nem ott futott.
Harmadszor meg amikor debuggolni kell a logikat, akkor azt sokkal-sokkal kenyelmesebb es konnyebb egy userspace program eseteben, mint egy beagyazott valamin, meg akkor is, ha van hozza JTAG.
Peldaul amikor a kombot-t hoztam at eloszor a kontrollerrol, akkor fedeztem fel, hogy volt benne egy hiba, amit ugyan biztosan tobbszor triggereltem, viszont mindig megusztam mellekhatasok nelkul, ezert evekig nem tudtam rola. Address sanitizerrel napokon belul elojott. :B

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#90339) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Érdekel a véleményetek.
Elégedett Q1 user vagyok, klassz billzet, tudja amit kell. Legalábbis eddig úgy tudtam, azt hiszem, félig. ;]
Ugyanis megláttam a Kinesis 360-at, és akarok egyet. Bizony customizálható is, pedig jó lett volna legyinteni rá, hogy úgyse lehet bele bobákat tenni, de sajnos lehet. ;] Vagyis tetetni. Viszont durva összegekbe kerül, mivel usákiában gyártják, legalábbis onnan küldenék, és mire ideérne UK-ba egy custom verzió, egy durva vagyon lenne.
Itt UK-ban is lehet kapni, de csak alap verziókat, az meg nekem nem elég.
Így most azzal nyugtatom magam, hogy meh, nincs benne dedikált F sor, és az nekem kell (talán, úgy vélem). Meg csak forrasztani tudják a switcheket, pedig jó lenne ha már csak cserélhetős kapcsolós billel nyomulnék. Plusz nincs fizikai bajom a Q1 elrendezésével sem, nem fáj semmim se stb.

Kérlek, beszéljetek le a Kinesisről... :O ;] A végén amúgy akkor is úgy érzem, hogy valamikor ebből split keyboard lesz... Bár Alice nem jöhet szóba.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#90340) nyunyu válasza Apollyon (#90339) üzenetére


nyunyu
félisten

Biztos, hogy el akarjátok költeni egy kisebb afrikai állam éves költségvetését a billzetre?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#90341) fboldog válasza Domonkos (#90338) üzenetére


fboldog
senior tag

Ez egy tökre érdekes irány.
Nem lenne jó megoldás, ha egy rpi picot (kb. bármely rp2040 keyboard pcb-t) használnál mint Linux gpio interface és akkor a keyboard megvalósítása már mehet mint driver?
https://github.com/notro/pico-usb-io-board

üdv.: Boldog Ferenc

(#90342) Molydeus válasza Apollyon (#90339) üzenetére


Molydeus
senior tag

Nem lebeszélni akarlak, inkább csak egy kérdés azok felé, akik használnak hasonló kiosztás.
Nem túl zsúfolt ez a thumbcluster?
Azt gondolnám, hogy 3, nagyon max 4 egy sorban lévő billentyűt kényelmesen lehet használni, de ha egy második pláne 3. sorban lévőért már el kellene forgatni a csuklót, ami hosszú távon fárasztó és tulajdonképpen ellene megy az elgondolásnak.

M.

(#90343) Domonkos válasza Apollyon (#90339) üzenetére


Domonkos
Ármester

hmmm..
Az elobb elkezdtem egy komplett shit-post-ot irni a Kinesis-rol - foleg ugy, hogy azzal kezdted, hogy elegedett vagy a Q1-gyel, de az Alice-ra tett megjegyzesed miatt es a 360 pro pontos specifikaciojat egy kicsit jobban atnezve vissza kellett toroljek par dolgot.
De ha ellenerveket szeretnel, akkor - legalabb tetelesen - azert itt van par:
- Ha nem a pro-t veszed, akkor beszopsz egy proprietary firmware-t
- A huvelykujji cluster meg mindig a bena elrendezest orokiti tovabb, raadasul meg mindig nem mertek kello szogbe beforditani a tobbi billentyuhoz kepest
- A pozitiv nem negativ doles az bena
- A nem uniprofil kupakok szerintem nem optimalisak egy amugy sculpted billencsen
- A kulonbozo kupakprofilokkal valo kompatibilitas aran bealdoztak egy kicsit a billentyuk kozelsegebol. Osszebb huzva, szerintem jobb is lehetne.
- A kulso oszlop indokolatlonul szeles

Egyebkent igen; nem tudom, hogy ennel most van-e jobb, konnyen hozzaferheto, keszre szerelt billencs. A Q1-nel klasszisokkal jobb lesz.

De ha van idod, akkor en mindenkeppen ajanlanek kiprobalasra valami kailh choc-ot, es valami (akar lapos) col-stag billencset is.
Elobbit azert, mert a pihe-puha kapcsolok nagyon jok tudnak lenni ~szerintem - es ugye ezek legpuhabban csak choc-ban erhetok el - valamint arra sem artana idejeben rajonni, hogy a kinesis thumb-cluster-e vajon kezre fog-e neked allni. Noha ez lapos billencsek eseten csaloka lehet, mert ott szerintem mindenkinek a kozelebbi a cluster a kenyelmesebb...
Bla, bla, bla... hosszu tema. Inkabb kerdezz!

Szerintem a top 5-ben benne van. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#90344) Domonkos válasza fboldog (#90341) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nem nagyon ertem, hogy ezzel most mit nyernenk, vagy mit lehetne a jelenlegi setup-bol kivaltani vele. :F

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#90345) Domonkos válasza Molydeus (#90342) üzenetére


Domonkos
Ármester

A zsufoltsaggal szerintem nincs baj, de az elrendezessel biztosan.
Fogalmam sincs, hogy a nem az also sorban levo 3 billentyun kivul hogyan lehet a tobbit kenyelmesen elerni.
Ellenben huvelykujjankent szerintem boven eleg 3-3 bill is. A sweep-en sem ereztem tul szukosnek a 2-t, es egy foobar-on is el lehet lenni - noha nem optimalis.

A keyboardio megoldasa - sikon - az egyik legjobb.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#90346) Synthwave válasza Apollyon (#90339) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"megláttam a Kinesis 360-at, és akarok egyet"

Üdv a klubban, bár nálam az Advantage (meg a PCD Maltron) volt a szikra, vagy 20 évvel ezelőtt. Viszont a vezetékest érdemes nézni, mert BT-ssel akadnak kapcsolódási problémák.

Ja, a Signature Editiont célszerű, rendesen felkitelve, de nem két forint. Mindenesetre ilyen kontúros cucctól ne nagyon várj hot swapet, mert baromi körülményes a foglalatok elhelyezése. Létezik, de nem jellemző.

"Plusz nincs fizikai bajom a Q1 elrendezésével sem, nem fáj semmim se stb."

Most még. Nem árt elébe menni a dolgoknak, hogy ne legyen már késő. Egyébként már egy Alice/Arisu is jóval kényelmesebb, mint egy szimpla row staggered billencs (itt Q8 van).

Amúgy ahogy kutattam a témában, a tulajok döntő többségének nagyon pozitív véleménye van a Kinesisről fiziológiai szempontból, volt akinek már a legelején megszűntette a fájdalmakat. Persze az sem mellékes, hogy a cég terméktámogatása példás, és nagyon régóta piacon vannak.

"Kérlek, beszéljetek le a Kinesisről..."

Miért? Ha vágysz rá, és anyagilag megteheted, akkor hajrá. Úgyis csak pöcörögtetni fogja lelked legmélyebb bugyrait, és egyszer élünk.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90347) fboldog válasza Domonkos (#90344) üzenetére


fboldog
senior tag

Az a gondolatmenetem mögötte, hogy ha van egy keyboard és a microcontroller csak annyit csinál, hogy a megfelelő gpio inputot mappeli mint usb event (avagy a pico egy gpio interface - mintha a raspberry pi gpiora lenne billentyűzet építve, és nincs külön microcontroller), akkor erre már tudsz userspace drivert építeni és effektíve letudod azt, hogy hol fut a qmk. (Késő van, holnap újra elolvasom amit írtál)

üdv.: Boldog Ferenc

(#90348) dqdb válasza Apollyon (#90339) üzenetére


dqdb
nagyúr

Meg csak forrasztani tudják a switcheket, pedig jó lenne ha már csak cserélhetős kapcsolós billel nyomulnék.
Hotswap esetén a plate kötelező, különben a kapcsoló nem ül eléggé stabilan, és itt nincsen plate.

Kérlek, beszéljetek le a Kinesisről.
No QMK, no party. A Próban lévő ZMK is eléggé butácska a QMK-hoz képest (kivéve a sokkal jobb akkuidőt), de legalább open source.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90349) dqdb válasza fboldog (#90347) üzenetére


dqdb
nagyúr

A userspace driver betöltődéséig hogyan lesz billentyűzeted?

van egy keyboard és a microcontroller csak annyit csinál, hogy a megfelelő gpio inputot mappeli mint usb event
Ehhez nem lesz elég lába egyiknek sem. Mátrix szervezésű az összes billentyűzet aktív és folyamatosan futó kiolvasással. Az USB event is kissé bonyolultabb, mert nem billentyűnként keletkezik, hanem billentyűzet szintjén.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90350) Synthwave válasza dqdb (#90348) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

De Prót ne vegyen, ha nem akar hajat hullajtani a Bluetooth modulja miatt.

Teljesen jó a szimpla vezetékes, a maga proprietary szoftverével.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.