Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91301) Mephike


Mephike
senior tag

Mivel sokáig nem volt kapható ezért jelzem, hogy úgy néz ki megjöttek a Keychron K10 Pro szállítmányok. (Nekem csak most tűnt fel, hogy van megint. Azt tudom, hogy sokat késett a motyó.)

(#91302) Hokunda válasza Mephike (#91301) üzenetére


Hokunda
aktív tag

Délelőtt még csak a redek voltak fent, egy körül rakták fel a brownt. Ha igény van rá, 1-2 képet lövök a barnáról, elvileg kedd magasságában hozzák.

(#91303) nyunyu válasza Mephike (#91299) üzenetére


nyunyu
félisten

Szerencsére a Prunus Lannesiana 3098B+ még mindig nem kapható, nem hogy akciósan, így Outemu Silent Peach V3-ra sincs szükségem.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#91304) Seep válasza nyunyu (#91303) üzenetére


Seep
senior tag

Fene a gusztusod :D , te is szereted a japan cseresznyet? itx topikban is volt egy kollega cseresznyes hazzal.

[ Szerkesztve ]

(#91305) FuRiONight válasza FuRiONight (#91277) üzenetére


FuRiONight
őstag

Mi a véleményetek a Goblin Alpha 67-ről? North-facing-es érdekel csak.

Ehhez otemu silent peach v3 switch-eket szeretnék (vagy más silent switch esetleg?)

Keycaps-ből melyiket volna érdemes ami jól átengedi a led fényét? Cherry és/vagy XDA profilú kellene.

[ Szerkesztve ]

(#91306) djzolee91


djzolee91
tag

Sziasztok!
A laptopomhoz tervezek venni külső monitort, és így egy billentyűzetet is. A laptopomnak alacsony profilú billentyűi vannak, ehhez már szépen hozzászoktam.

1.Mekkora összeget szánsz rá?
Még nem tudom pontosan, legyen max 40.000 huf.

2.Használt szóba jöhet?

Nem.

3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?

HP Probook 450 G1 alacsony profilú. Külső monitor vásárlása miatt akarok külső billentyűzetet is.

4.Mire használnád a billentyűzetet?

Leginkább munka (programozás), böngészés, gépelés (főleg chat), játék csak ritkán.

5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)

Jelenleg alacsony profilú van a laptopba beépítve. Olyat szeretnék, amin kényelmes gépelni, és sok világítós funkciója van.

6.Van konkrét modell ami tetszik?

Még nincs sajnos.

7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)

Olyat, amelyiken van rendes hosszú í billentyű is.

8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)

Numpad-ot szeretnék, és jöhet az fn-sor is.

9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)

No igen, ami miatt szeretnék billentyűzetet, az a világítás, minél szebb és változatosabb legyen :)
Előre is köszönöm :)

(#91307) Bishi


Bishi
tag

Sziasztok!

Előrendeltem egy Lemokey P1 Pro Iso Barebonet, illetve hozzá rendeltem Outemu Silent Peach V3 switcheket. Billentyűzet sapkák kapcsán kérném a segítségeteket a fenti darabokhoz. Ha lehet el szeretném kerülni a szettek próbálgatásait. :)

A billentyűzetet mindenre használnám:
játékra - ez nem hiszem, hogy probléma
programozásra - speciális karakterek megtalálása
magyar szöveg írása - magyar karakterek könnyű megtalálása

Nem tudok 10 újjal vakon gépelni, és jó lenne az rgb, hogy este is látszódjon a billenytűzet lámpa nélkül. Igaz annyit olvastam, hogy monitor fénynél jól látható a jó kontrasztos nem átvilágítós is, hogy kezdek nyitott lenni a nem átvilágítós keycapekre is, bár még erősen vaccillálok, mennyire lenne az jobb.

Jelenleg egy Coolermaster CKM 550et használok, amit nagyon szeretek, csak halkabbra váltás miatt kényszerülök a váltásra. Igaz ez north ledes és jól látszik a felirat, a spec karakterek lejjebb már fele olyan fényerővel, de ez sosem zavart.
Tudom van esély rá, hogy fordítva, pont a fő karakterek nem lesznek láthatóak a déli ledes kialakítás miatt a rendelt szettben.

A fenti barebonhez tudtok valami jó ISO-HU keycapet ajánlani? RGB vs non rgb vonal is jöhet. Bármely tapasztalatra, bölcsességre igyekszem nyitott lenni. :)

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#91308) Marci112233 válasza Bishi (#91307) üzenetére


Marci112233
őstag

Én Ducky one 3 RGB-hez ezt rendeltem mert német kiosztású és magyarrá akarom varázsolni. Hogy ezen hogy fog átjönni a fény az még kérdéses.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#91309) Bishi válasza Marci112233 (#91308) üzenetére


Bishi
tag

Én is néztem ezt, csak elbizonytalanodtam, hogy sem a Lemokey ISO-hoz nem találtam billentyűzet méretet, se a Duckyhoz. AZért ez az egyik kiválasztott, remélem az ISO-HU miatt egységesek a keycap méretek.

(#91310) Marci112233 válasza Bishi (#91309) üzenetére


Marci112233
őstag

Nekem eleve Ducky-hoz kell és azt már kaptam válaszban hogy OEM méretű és a gyári német kiosztású is az, tehát nem is kell majd mindent kicserélnem.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#91311) Arkgabi


Arkgabi
csendes tag

Kedves szakértők!

Laikusként keresnék világítással rendelkező, magyar billentyűkiosztású keyboardot.

1.Mekkora összeget szánsz rá? Legfeljebb 70.000,- Ft
2.Használt szóba jöhet? Lehetőleg ne, csak ha muszáj.
3.Milyen billentyűzetet használsz most? Ősi Logitech.
4.Mire használnád a billentyűzetet? Munka, fórumozás.
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? Lehetőleg halkat.
6.Van konkrét modell ami tetszik? Nincs, járatlan vagyok a témában.
7.Milyen kiosztást szeretnél? Teljes magyart, ékezetes karakterekkel.
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? Teljes.
9.Extra igények RGB, vezetékes - Vezeték nélküli modell, mindenképp teljes magyar karakterkészlettel, ékezetekkel, ebből nem engednék. Sötétben kellene gépelni, de vakon nem tudok, ezért a billentyű megvilágítás igény.

Létezik ilyen billentyűzet? Ha a megadott keretben nem, de egyébként van ilyen modell, akkor is kérnék tippet.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#91312) nyunyu válasza Bishi (#91309) üzenetére


nyunyu
félisten

Lemokey P1 75% méretű, így a teljes méretű Ducky billzethez való készletben nem lesz hozzá 1.75U jobb Shift, 1U AltGr, Fn, Ctrl, meg az Ins/Del/PgUp/PgDn-ból sem lesz a nem szabvány sorba való, így azoknak a kupakoknak el fog ütni a magassága a többitől.

Tehát a szóköztől jobbra 3 gomb + jobb Shift nem rakható rá a Ducky készletből, a knob környérére rakandó mod gombok meg elütnek.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#91313) Molydeus válasza djzolee91 (#91306) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ha le tudsz mondani a numpadról (esetleg egy külsővel is megoldható) és kicsit bővíted a keretet, akkor ez közel van ahhoz, amit keresel: [link]
A gyári képekkel ellentétben ez magyar kiosztású és feliratozású.
Itt találsz videót az RGB-ről.

Ha pedig a kiosztást megtartod, de lemondasz a magyar feliratozásról, akkor teljes méretben ez: [link]
Utólag lehet hozzá magyar feliratos készletet venni, amiből az alfanumerikus részt fel tudod használni: [link]

#91311 Arkgabi
Szintén Keychron, csak nem low profile [link]
Hozzá RGB barát halkított kapcsolók, pl. a mostanában megjelent Outemu Silent Peach (lineáris) ill. Lemon (taktilis) v3-as verzió, vagy ha éppen kapható, akkor a Keychron Silent K Pro Red vagy Brown (afteréknél most elfogyott, de a gyártótól is rendelhető időnként itt: [link] ). Mondanám a Gateron Silent Red és Borwn-t, de ezek drágábbak lesznek.

M.

(#91314) Molydeus válasza Bishi (#91307) üzenetére


Molydeus
senior tag

Nem RGB-ből: [link]

M.

(#91315) qnadam válasza Molydeus (#91313) üzenetére


qnadam
veterán

csak egyáltalán nem olyan érzés lesz, mint a laptop :)
persze lehet, hogy jobban fog tetszeni. vagy nem fog. ki kell próbálni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#91316) Molydeus válasza qnadam (#91315) üzenetére


Molydeus
senior tag

Az ollósok adnák ezt a gépelési érzetet, de abból meg nem nagyon lesz RGB varázslat.

M.

(#91317) djzolee91 válasza Molydeus (#91313) üzenetére


djzolee91
tag

Hú nagyon jól néz ki :) A Keychron K5 Pro esetében tudom a magyar kiosztást használni rendesen, annak ellenére, hogy a feliratozása nem magyar?

(#91318) Bishi válasza nyunyu (#91312) üzenetére


Bishi
tag

Huhh. Köszi szépen!
A többieknek is köszönöm, akik segítettek válasszal.

Lehet, hogy érdemesebb elengednem ezt a speciális 75%os méretet és simán maradni a szabványosabb TKL-nél a jobb lehetőségek miatt?

A wireless funkció számítana, meg a több eszközhöz kapcsolódás, így lehet a BT fontosabb mint a dongle-s wireless megoldás. QMK, VIA vonal is szimpi, az is fontosabb mint a 2.4G-s wireless a BT meglétének hála.

Így viszont akkor elgondolkozhatok a Keychrone K8 Pro-n, vagy a tri mode connection vonal miatt, megvárom a V max ISOkat (pl. V3 max ISO-t), vagy hoppá... most látom, hogy van Q MAX vonal. Ezt eddig nem láttam.
Utóbbi felépítése szimpibb, mint a K Pro-é. Bár laikus vagyok a témában. És úgy tűnik mindent tud, amit szeretnék.
Ha kell még tovább halkítanám kisebb moddinggal a silent switcheken felül.

Ez a Q MAX már szabványosabb, a keycapek-ek tekintetében?

(#91319) RAMyMamy


RAMyMamy
tag

Sziasztok!
Cougar 200K utódjának keresnék egy méltó billentyűzetet.
Sajnos tudom, hogy ebből az ollós mechanikájúból nem létezik alternatíva, ami világítós is. (Az újra kapható Vantar nem érdekel, túl messze vannak egymástól a gombok, volt már egy hasonló billentyűzetem és iszonyat kényelmetlen volt rajta a gépelés.)
Olyan lapos és magyar kiosztású kellene, ami gépelési érzetben ehhez nagyon hasonló. Vezeték nélkülihez egyáltalán nem ragaszkodom, csak fullos legyen, TKL és társai nem jöhetnek szóba. RGB világítós legyen, de nem kell csillivilli effektezés, fixen egy szín mindenhol és kész.
Netezésre, nagyon ritkán játékra használnám.
Keret olyan 40e körül lenne.
Találtam egy ilyet, de fogalmam sincs, hogy milyen: https://www.redragonzone.com/products/redragon-k618-horus-wireless-rgb-mechanical-keyboard

Köszönöm előre is a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#91320) Molydeus válasza djzolee91 (#91317) üzenetére


Molydeus
senior tag

Igen, ha veszel egy K5 Pro ISO-UK-t pl. akkor tudsz vele magyarul gépelni, ugyanúgy, mintha magyar lenne a feliratozása.

A nyelvi beállítás az oprendszer része, nem a billentyűzet végzi. Ha pl. a Windows magyarra van állítva, akkor bármilyen ISO kiosztású billentyűzeten ugyanott lesznek a karakterek, mint egy magyar feliratoson, a rövid bal Shift mellett ott lesz az "Í", a két soros enter mellett balra az "Ű", stb.
Az az igazság, hogy ugyanez igaz az ANSI kiosztáskar is, annyi különbséggel, hogy ott az "Í"-nek nincs dedikált billentyűje, helyette AltGr+"I"="í", AltGr+"J"="Í" (de ez így van az ISO-kon is, próbáld ki) és az "Ű" az egysoros Enter felett lesz.

Arról nem is beszélve, hogy ha a billentyűzeted programozható, akkor oda és olyan formúban rkasz karaktereket, ahogyan csak szeretnéd. Én most pl. egy 60%-os ANSI-n gépelek, ahol ha egyszer ütöm le a hosszú bal Shiftet, akkor az "í", ha nyomva tartom, akkor pedig Shift, ahogy szokott.

M.

(#91321) Molydeus


Molydeus
senior tag

Deltakeyco-nál kint van a Neo Ergo, konfigurálható. Náluk nem fog vékonyan ceruza sajnos...:/

M.

(#91322) Molydeus válasza Molydeus (#91321) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ahogy látom, sikerült elsőre kb. a legdrágább helyet megtalálnom. :D
Szerencsére több vendornál is elérhető lesz.
Viszont ha valakit érdekel, figyeljen, mert nagyon rövid az első körös preorder időszak (május 15.-22.).

M.

(#91323) czombos


czombos
tag

Sziasztok,

Akit érdekel már elérhető Keychron Q3 Max ISO változat.

(#91324) Bishi válasza czombos (#91323) üzenetére


Bishi
tag

Én is tegnap láttam, hogy van belőle ISO. Ma meg is rendeltem, lemondva a Lemokey P1 Prot.

(#91325) czombos válasza Bishi (#91324) üzenetére


czombos
tag

Én is megrendeltem ma, kíváncsi vagyok mennyivel lesz jobb mint a Q3 Pro, a Max-ban több Acoustic Foams van.

(#91326) nyunyu válasza czombos (#91323) üzenetére


nyunyu
félisten

Jééé, már nem szabták el a NUBS, NUHS gombok színét?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#91327) Mephike


Mephike
senior tag

Különbségek, mondjuk a Q Max még nincs benne...

Q Pro vs Q:
Added bluetooth
Added 4000mah battery
Default PC plate
Double shot KSA keycaps
New color theme with white as one of the default three
Offered with K Pro Banana switches (tactile) instead of blues
Q Max vs Q Pro:
Added 2.4ghz
Added a lot more foam
Gateron Jupiter switches instead of Keychron K Pros
256kb instead of 128kb MCU storage
lower latency (~3-5ms instead of >10ms on most other Keychron keyboards)

[ Szerkesztve ]

(#91328) czombos válasza nyunyu (#91326) üzenetére


czombos
tag

Igen úgy tűnik ennél a keycap setnél végre normális színt használnak.

(#91329) Ereshkigal válasza czombos (#91325) üzenetére


Ereshkigal
őstag

A sok szivacs hátrány is lehet. Én speciel kiszedtem mindent a Q1 pro-ból és nekem jobb lett.

(#91330) Meza


Meza
tag

Sziasztok,

1.Mekkora összeget szánsz rá? kb. 40-50 ezerig
2.Használt szóba jöhet? végső esetben, ha jó és újszerű
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Logitech Internet Navigator wireless verzió (nagyon régi és még hibátlan), de világítósat szeretnék
4.Mire használnád a billentyűzetet? Inkább munka és hétköznapi gépelés, ritkán játék
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) lapos, design-os típusok jönnek be, LÉNYEG, HOGY CSENDES LEGYEN
6.Van konkrét modell ami tetszik? pl. egyes Cougar típusok (Vantar és Aurora), de ezek sajnos vezetékesek
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) csak HU
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) numpadosat, jó ha van kurzorblokk a játékok miatt
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.) mindenképpen világítós és wireless, legjobb lenne, ha USB csatin tölthető lenne, de utóbbi nem feltétel, esetleg hangerőtekerő, de ez sem feltétlen

[ Szerkesztve ]

"Olvashatatlan aláírás"

(#91331) Horvi válasza Molydeus (#91322) üzenetére


Horvi
őstag

Erre a Neo Ergo-ra nagyon rákívántam én is. De mire összekonfigurálja az ember az sem lesz olcsó :( Lehet simán maradnom kéne a Q8-nál mint biztonsági választás :DD
Hol nézted végül a pre-ordert?

Hello darkness, my old friend...

(#91332) Seep válasza Ereshkigal (#91329) üzenetére


Seep
senior tag

En meg beleraktam mindent es szerintem ugy a jobb :).

(#91333) Bishi válasza czombos (#91325) üzenetére


Bishi
tag

Még nem tudom milyen lesz, jó, hogy több mindennel variálhatok, nagyon szeretném lenémítani a hangját. Otemu Silent Peach V3 lesz benne, meg ha kell, modolnám.

(#91334) Molydeus válasza Horvi (#91331) üzenetére


Molydeus
senior tag

Egyelőre csak a konfigurátorok vannak kint a deltánál és a coffeykey-nél, rendelni még nem lehet. Utóbbi olcsóbb, de mindkető nettó árakkal számol a check outig.
Az extra alkatrészekre is kíváncsi vagyok, mert legalább 2 belsővel számolok, ráadásul nagyon baráti a tri-mod pcb és az akksik felára, szóval a kit biztosan az lesz. Emellett egy pcb gasket mount is biztos, az értelem szerűen plateless és forrasztós. Lehet, kellene még egy sima vezetékes hotswap pcb, így összesen két plate. Az egyik PP vagy POM egy halk buildhez, a másik a kérdéses. Hajlok a clicky+CF-re.

szerk.: Candykeys-nél is lesz, de szerintem náluk csak előre összeállított kitek lesznek.

M.

[ Szerkesztve ]

(#91335) Jorus


Jorus
nagyúr

Rendeltem egy ilyet próbából, kíváncsi vagyok. :) Vámmal, ÁFA-val is megáll kb. 180k-ban, persze kapcsolók és kupakok nélkül. Ha bejön, eladó lesz a ReDox; ha nem, akkor a Cyboard.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#91336) sutszi válasza czombos (#91323) üzenetére


sutszi
veterán

Na most vagyok dilemmába, hogy maradjak a Monsgeeknél vagy legyen inkább ez... :F

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#91337) Seep válasza Jorus (#91335) üzenetére


Seep
senior tag

Kell az a plusz 1 sor vagy mi volt az indok? Upgraditisz?

(#91338) Jorus válasza Seep (#91337) üzenetére


Jorus
nagyúr

Számsort nem tudom nélkülözni nagyfokú komfortvesztés nélkül. ReDoxot átmapoltam többféle billszámra és kiosztásra, hogy lássam mit tudok megszokni és mit nem, és aztán ez lett a minimum, amire le tudok / akarok menni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#91339) 0xmilan válasza Seep (#91337) üzenetére


0xmilan
addikt

A kepen F-sor is van, ami becsapos, mert a rendeles tartalma meg "csak" alfak + num row. Ha jol ertelmezem.

(#91340) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

hölgyekurak,

ismerősre rászakadt a pénztárcája, szeretne "legjobb" billentyűzetet - RGB és magyar felirat legyen. lehet TKL, 75%, stb. numpadnak kap egy Q0-t (99%-ban gaming, maradék a befektetések igazgatása). pénz nem számít, csak belátható időn belül legyen a kezében (ezért kiesett a kisüzemi craft sajna, pedig javasoltam volna neki) mi a best solution a témában?

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#91341) Jorus válasza 0xmilan (#91339) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, így néz ki a rendelt konfig.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#91342) Horvi válasza Molydeus (#91334) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi szépen megnéztem a két oldalt, össze is állítottam magamnak egyet :DD Mondjuk én elsőre az FR4 plate-re mentem rá mert a Q3-ban is az van most és nagyon megszerettem, remélem ebben is jó lesz majd.
Viszont azt nem tudom mennyire lesz majd kényelmes a split+tent kialakítás MT3-as kupakokkal.
Q8-at volt lehetőségem próbálni alzánál de ugye abban a gyári keychron kupakok vannak és nem a magas profilos MT3.
Az a tri-mod pcb nekem is tetszett én is azzal venném.

Hello darkness, my old friend...

(#91343) Molydeus válasza Horvi (#91342) üzenetére


Molydeus
senior tag

Nekem is az a tapasztalatom, hogy az FR4 egy jó mindenes. Nem peng, kicsit hajlik is, de nem nagyon. Persze mindenre van célorientáltabb anyag, de eddig minden billentyűzetemhez volt egy FR4 plate. Most csak azért nem merült fel, mert a halk-kopogós-clicky hármasból a középső szokott az FR4 plate-tel épülni, de ennél az most PCB gasket mount lesz, úgyhogy most kimarad.

Egyelőre én sem vagyok benne biztos, hogy a Q8-on a lassan 2 éve megszokott AFSA hogyan fog működni a tentinggel, de elég sekély a döntés, szóval remélhetőleg nem lesz gond.

A tri-mode PCB a két akksival +10€ nettó. Nem hiszem, hogy nagy szükségem lesz a wireless-re a Neo Ergo esetén, de ennyiért már csak azért megéri, hogy ha egyszer eladnám, akkor legyen meg, mint lehetőség.
Igazából az a kérdés nála, hogy akarok-e clicky-t is és ha igen, akkor az hot swap lesz-e.
Most nagyon úgy fest, hogy clicky-ből a Melodic nálam nagyon betalált, szóval akár be is forraszthatom egy CF plate-tel, és akkor a tri-mode megmarad a halknak, amit amúgy is rendszeresen szoktam cserélgetni. Vagy a clicky is hot swap és akkor nagyobb a variálhatóság.

Milyen színeket és súlyt választottál?

M.

(#91344) Molydeus válasza Mr.Csizmás (#91340) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ha belefér, akkor a Q0 helyett a Q0 Plus-t vagy még inkább a Q0 Max-ot javaslom. Plusz egy oszlop, rugalmas felfüggesztés, a Max-nál pedig dedikált 2.4GHz. Kiváló pad bal kézre játékhoz és munkára is.

M.

(#91345) Mr.Csizmás válasza Molydeus (#91344) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

belefér, akkor updatelem :K :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#91346) Synthwave válasza Mr.Csizmás (#91340) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Kérdés, hogy a "legjobb" billencs HE kapcsolós legyen-e.

A magyar felirattal mindenesetre kupakok szintjén turddel koronázza meg az aranyhalmot.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91347) Mr.Csizmás válasza Synthwave (#91346) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kivételesen van indoka, nem az átlag lusta megtanulni user - stroke-s volt, azóta muszáj neki. gamingelni tud, csak valami elmehetett az izommemóriában, vagy nem tudom, de lényeg hogy sajnos hu keycap kell.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#91348) pixelblondie


pixelblondie
aktív tag

Sziasztok.

Egy Asus RoG Azoth US TKL tulajdonosa vagyok már egy jó ideje. Nem is szeretném lecserélni, csak az érdekelne, hogy vajon van- e lehetőség magyarra váltani az US layoutos klavit.
Nem csak én használom, és anyut megzavarja, hogy nem látja az ékezetes betűket a klavin.

Hálás köszönet előre is.
:R :R :R

as good as it gets

(#91349) Horvi válasza Molydeus (#91343) üzenetére


Horvi
őstag

Ház színén gondolkoztam nagyon. Feketét nem akarok, a szürke az tetszik arról láttam videót ilyen biztonsági választásnak tűnik. Ami még képekről nagyon bejön az az anodizált zöld színű. Ahhoz lőnék fekete súlyt meg kernelt és mondjuk réz badge-t. De jó lenne mondjuk azt a zöldet is látni valami építős videón de eddig nem találtam még.

Szóval most egyelőre itt áll a dolog de még nem tudtam igazán dönteni a színeket illetően. Persze közben keresgéltem, hogy mi fog még kelleni. MT3-as "B" kupak de most ezért nem veszek egy készletet :DD Viszont a spacebar kitet valószínű meg kell majd venni hozzá. Tiszta anyagi csőd ez a billentyűzet dolog. :DD

Kapcsolókat(U4) szerintem majd átmentem a Q3-ból, azokkal elégedett vagyok.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#91350) Molydeus válasza Horvi (#91349) üzenetére


Molydeus
senior tag

A szürke Alexotos build videóján sokkal jobb volt, mint amilyennek a képeken tűnt.
Nekem az most a favorit (máshoz is passzolna az asztalomon), ezüst belsővel és réz súllyal és logóval, a fa támasszal, de még az is elképzelhető, hogy a végén navy lesz belőle.

Az Alice támogatás a kupakokban nálam a Q8 óta alapvető, vagy ha véletlenül nincs is osztott space (vagy csak 1db 3U-s van...), akkor olyan színeket keresek, amiből könnyű utólag kittet találni vagy másik készlettel kombinálni. Maga a 2. "B" annyira nem fáj, én oda berakom az ISO NUBS kupakját is, vagy ha az van, akkor egy blankot.

Nem hiába mondják a veteránok, hogy vedd meg a Spacebar kittet. :K

M.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.