Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91601) Synthwave válasza 0xmilan (#91599) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egen. Tőle vettem a Kailh BOX Blackberry Ice Cream Pro kapcsolókat.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91602) dqdb válasza SoulReaver (#91598) üzenetére


dqdb
nagyúr

Switchek ből valami hasonló hangút szeretnék majd... :)
Erre közel tetszőleges lineáris kapcsoló megfelel, egy ilyet kell a kapcsolók és a nyák közé tenni.

míg nem lesznek pbt kupakjaim
Tedd át a Varmilóról a kupakokat. Hasonló minőségű magyar kupakot úgysem tudsz vásárolni, a Keychroné is visszalépés lesz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91603) dqdb válasza tPedro_ (#91600) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91604) SoulReaver válasza 0xmilan (#91599) üzenetére


SoulReaver
veterán

Tudom, és onnan tudom, hogy itt H.A-n hirdeti vagy hirdette a billentyűit.. :) Imádom őket!

#91600tPedro_

Amolyan gyors csatlakozó lenne, de én inkább a tekercselt kábel miatt vettem, mert szebb, mint egy girbe-gurba kábel...

#91602dqdb

Gyárilag is van benne hangtompító, vagy ez attól vastagabb?

A keychronnak van ez a bluish black white amit kinéztem. Azt mondod nem olyan jó anyag?

(#91605) dqdb válasza SoulReaver (#91604) üzenetére


dqdb
nagyúr

Gyárilag is van benne hangtompító, vagy ez attól vastagabb?
Gyárilag ilyen nincsen benne, ez egy nagyon vékony lap, mégis ennek van a legnagyobb hatása az összes szivacs közül a hangra.

Itt a stabilizátorok utáni első vékony réteg a switch sheet/PE foam/IXPE foam, amire utána a vastag plate foamot teszi.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91606) SoulReaver válasza dqdb (#91605) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ebben a videóban mutatja Péter, hogy van valami hasonló benne.

(#91607) nyunyu válasza tPedro_ (#91600) üzenetére


nyunyu
félisten

Feleslegesen megdrágítja a kábelt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#91608) Molydeus válasza SoulReaver (#91606) üzenetére


Molydeus
őstag

A képen a Plate foam látható, ami ~3mm vastag szivacs réteg és az a feladata, hogy kitöltse a teret a Plate és a PCB között lecsökkentve ezzel a köztük visszaverődő zajokat.
A PE foam egy <1mm fólia, ami közvetlenül a PCB-ra kerül és a kapcsolók erre fekszenek fel. Ez a réteg viszi el leginkább az uniformizált "thocky" irányba a hangot, de nem lesz tőle halkabb a bill.

M.

(#91609) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Segítséget kérnék tőletek választásban, az alábbi szempontok alapján
1.Mekkora összeget szánsz rá? Úgy 20-25e-ig max.
2.Használt szóba jöhet? Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Logitech K360, semmi baja nincs, csak sajna kopnak le a feliratok, néhány már egyáltalán nem látszik
4.Mire használnád a billentyűzetet? Mondhatni általános célra. Főként csak netezés, gépelés, mintsem játék. Pláne mióta van PS5
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) Soha nem volt mechanikus bill-em, de szerettem volna, viszont így, hogy igazából se nem játszom gépen, se nem gépelek egybefüggően sokat, hosszasan, megkérdőjelezhető a szükségessége számomra. Úgyhogy igazából mindegy. Ami ezért az árért a legjobb.
6.Van konkrét modell ami tetszik? Nincs. Logitech-eim voltak főként, nem volt problémám velük
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) ISO
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) Full size, numpad-al, lehetőleg hangerő állító gombokkal (mindegy, hogy dedikált, vagy FN módszerrel, bár az előbbit preferálom), és normális Insert, Del, Home, End gombokkal (nem úgy, mint a jelenlegi K360-amon).
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.) Egyetlen amit preferálok, a vezetéknélküliség. Az jó lenne, de igazság szerint nem ragaszkodom hozzá mindenáron, mert itt van az asztalon, és nem szoktam hurcolászni! Max amit még megemlítenék, hogy magyar legyen!

[ Szerkesztve ]

(#91610) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#91609) üzenetére


Gabesz87
veterán

Még annyit tennék hozzá, hogy ha mechanikus, akkor halk legyen!

(#91611) sittes79


sittes79
addikt

Hello,

Boog75-öt EU-ból honnét érdemes, prototypistre várok, de csak nem jön a készlet, keygemnél meg a fehér nincs :O

(#91612) eagleberg válasza Gabesz87 (#91610) üzenetére


eagleberg
tag

Yes, na végre valami érdekes.

(#91613) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Esetleg ASUS TUF Gaming K3 30-ért?

(#91614) tPedro_ válasza dqdb (#91603) üzenetére


tPedro_
őstag

Köszi mindenkinek. :R

(#91615) Mr.Csizmás válasza Gabesz87 (#91613) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

...ansi?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#91616) Throme válasza eagleberg (#91612) üzenetére


Throme
veterán

hangos, csattogó, kopogó billentyűzetet nem művészet összerakni.
még ennyi pénzből se.
a legelső bolti olcsó mechát megveszed és megvan.

[ Szerkesztve ]

(#91617) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Meghibbant. c betü megnyomására bekapcsolt a gaming mode gomb (ami prntscrn)
és utána kézzel kikapcsolom ezt a gaming mode gombot ozone key (jobb windows) gombal ugyanugy visszakapcsol.
Másik gépre dugtam és ott is ez a c betű ezt dobja ki:
sdycx51234
Hogy tudom megjavítani ezt a billentyűzetet? Dobjam ki?

(#91618) dqdb válasza bobalazs (#91617) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez valami szoftveres dolognak tűnik, a belső memória tartalma megsérült (áramtüske és társai), és amiatt produkál ilyen extrém dolgokat. A kézikönyve nem említ semmilyen eeprom reset lehetőséget sajnos, így maradt az, hogy van szoftvere, töltsd le, és nézd meg, ott mi van bekonfigurálva, és ha rossz, akkor állítsd vissza.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91619) bobalazs válasza dqdb (#91618) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az a baj hogy ezt már néztem.
Az is baj hogy már pár hónappal előbb volt már ilyen, és akkor valami windows /ozone gomb nyomogatásra meg kombinálásra megjavult.
Most random ki be kapcsol a printscreen/gaming mód funkció kb semmit nem tudok csinálni.

(#91620) agaron válasza dqdb (#91603) üzenetére


agaron
tag

Hm, ezt koszi, most elgondolkoztam rajta, hogy szerzek 1-et. Az egyik billentyuzetemnek kell csak kabel, de konnyebb lenne nem a billzetbol kihuzni amikor cserelek, hanem valahol feluton (a masik Apple wireless cucc, es ott masik kabel is kell).

Steam Deck | PC | PS5

(#91621) bobalazs válasza bobalazs (#91619) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

10 perc áramtalanítás (lehúztam) után helyrejött.

(#91622) Wolfskin válasza dqdb (#91590) üzenetére


Wolfskin
őstag

Köszi, megoldódott.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#91623) Seep válasza 0xmilan (#91599) üzenetére


Seep
senior tag

Komolyan? ugyes. :R

(#91624) dqdb


dqdb
nagyúr

ProtoTypisthoz a Neo Ergo mellé felkerült több Neo (65, 70, 80) és QK (100, 75N) előrendelés, némelyik olcsóbbra kijöhet, mint az EU vendortól.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91625) lorcsi válasza nyunyu (#91576) üzenetére


lorcsi
veterán

ez vajon jó lehet keychron v10-hez is ?

(#91626) Mephike


Mephike
senior tag

Itt a Keychron B1 Pro.
- 40$

(#91627) sutszi


sutszi
veterán

Megérkezett hát végre. :C

#keychron #q3 #q3max

A via alá kellett a json. Mondjuk azt leírhatnák, hogy ne kelljen keresni a a feltöltés opciót. Jó kis tömör gyönyör ez a 2kg-os tömb. Minden része nagyon minőségi hatású. A kupakok tapintása nagyon jó. Viszont a kialakításuk nekem kevésbé kényelmes. Ahogy azt előre sejtettem. Lehet azért mert lapos notebookhoz vagyok szokva. A kupak magasság is hasonló.
A gatheron jupiter red szépen teszi a dolgát. Alapvetően nem rossz de amikor éléri az alját illetve felengedéskor is a koppanás adja a hangját.
Gyorsan kipróbáltam 2 silent peach v3-al hogy mi a különbség... Mondjuk úgy elég egyértelmű a különbség. De később készítek videót hátha érdekes lehet valakinek a jövőben.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#91628) dqdb válasza Mephike (#91626) üzenetére


dqdb
nagyúr

ollós billentyűzet ZMK-val, eléggé érdekes, még sosem láttam nem mechanikus billentyűzeten

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91629) Molydeus válasza dqdb (#91628) üzenetére


Molydeus
őstag

Sokaknak jó lehetne, de hiányozni fog egyelőre (?) az ISO és a világítás.

M.

(#91630) M4T4D0R


M4T4D0R
tag

Sziasztok!

MiniPC hez szeretnék vezeték nélküli billentyűzetet.
Tulajdonképpen csak böngészés és filmnézés lenne a cél. A TVm alatt van egy Topton N9N Mini PC.

1.Mekkora összeget szánsz rá?
10k
2.Használt szóba jöhet?
Nem.
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Nem cserélem, mini PC hez lesz.
4.Mire használnád a billentyűzetet?
Filmezés, böngészés.
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
Nem értek hozzá sajnos, de valami rém egyszerű.
6.Van konkrét modell ami tetszik?
Még nincs.
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
Magyar.
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
Normál.
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
A legfontosabb, hogy vezeték nélküli legyen és, hogy sokáig bírja az akksija. Ágyba lesz használva.

[ Szerkesztve ]

(#91631) Synthwave válasza Throme (#91616) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nana. A lelket simogató kopogás egyáltalán nem olcsó.

Te a csörgő-zörgő fosra gondolsz.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91632) lorcsi válasza sutszi (#91627) üzenetére


lorcsi
veterán

Nagyon kivancsi vagyok az otemu sw-re
nekem is red van, nem zavar a kattogas /azt hittem rosszsbb lesz/
de egy silent azert birizgalja a fantaziam :DDD

(#91633) Synthwave válasza agaron (#91620) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nekem ez elég jól bevált eddig, és kellemes, old-school PVC/gumis motyó, nem harisnyázott bánat. Postával együtt volt valami 3,5k. A csatinál van egy változó színű RGB gyűrű (meg az alján egy LED), de semmi sem lehet tökéletes. A szemet mindenesetre nem folyatja ki.

------------------------------------------------------------

(#91626) Mephike: Wooo...ollós Keychron ZMK-val és szilikongumi porvédővel!? :Y

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91634) Mephike válasza M4T4D0R (#91630) üzenetére


Mephike
senior tag

Irány valamelyik Media Markt, és vedd le azt amelyik a legjobban tetszik. Minőséget ennyiért ugyanakkor ne várj.

(#91635) M4T4D0R válasza Mephike (#91634) üzenetére


M4T4D0R
tag

Köszönöm! Úgy lesz. :R

(#91636) Molydeus válasza M4T4D0R (#91630) üzenetére


Molydeus
őstag

Rapoo 9000M-et használok erre a célra. Ollós billentyűk (mint a notebookokon), halkak.
2db 800mAh-s AAA akksival hónapokig bírja. A hatótáv dedikált 2.4GHz-es vevővel közvetlen rálátással olyan ~3,5m.
Őszintén szólva még nem találkoztam olyan helyzettel, hogy hiányzott volna a numpad és a navcluster.

M.

(#91637) Molydeus válasza Molydeus (#91629) üzenetére


Molydeus
őstag

Mármint nekik fog hiányozni, nem nekem. :)

M.

(#91638) sutszi válasza lorcsi (#91632) üzenetére


sutszi
veterán

Egy gyors 1 perces mobilosra volt lehetőségem: [link]
Nem vagyok egy influencer szóval nézzétek el az esetleges hibákat, csak a lényeget szerettem volna gyorsan átadni.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#91639) sittes79 válasza sutszi (#91638) üzenetére


sittes79
addikt

"Nem is rossz" :DDD

Szignifikáns a különbség hangban az tuti.

(#91640) Synthwave válasza sutszi (#91638) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én először nem értettem, hogy mit csinálsz. :DDD

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91641) sutszi válasza Synthwave (#91640) üzenetére


sutszi
veterán

Én se mindig értem. :DDD De a lényeg, hogy végül átjött. ;)

sittes79: :DDD Hát na...verődik a mint egy ping-pong labda...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#91642) eagleberg válasza sutszi (#91641) üzenetére


eagleberg
tag

Úúúútálom a silent kapcsolókat. De azért most berendeltem 50-et.

(#91643) nyunyu válasza eagleberg (#91642) üzenetére


nyunyu
félisten

Akkor neked találták ki a TTC Silent Bluish White kapcsolóját.
Ezen tompítva van a pole koppanása bottom-outkor, meg a stem vállának a felfelé csapódása, de a kék kapcsolókra jellemző clickjacket ketyegése megmaradt.

Azért ízlelgessük csak a hangtompított kék kapcsoló kifejezést. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#91644) Synthwave válasza nyunyu (#91643) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A TTC Gold Blue is csillapított kattogós. 3,5/1,6/2,2 mm, 37/58 gF.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91645) dqdb válasza nyunyu (#91643) üzenetére


dqdb
nagyúr

Halkított click bar kapcsolóként a Mute Jade elvileg eléggé régóta létezik, gyakorlatilag sosem láttam még raktáron, pedig nagyon szeretném rátenni a kezemet.

Az AltGr-re eléggé régóta futó mém elnevezés az angry Alt, de most valaki kupakkészletbe foglalta :C

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91646) sutszi válasza eagleberg (#91642) üzenetére


sutszi
veterán

Kíváncsi vagyok, milyen lesz a megélésed. :DD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#91647) Throme válasza Synthwave (#91631) üzenetére


Throme
veterán

Abból a pénzből nem lesz "thocky" mecha. Ilyet építeni kell, amire a megadott összeg nem elég.

Nem az első - és nem is az utolsó - igény az olcsó, halk mech bill-re és ilyenkor többen az arcukba túrnak :) (erről már többször volt szó)

Itt nem az a művészet, hogy olcsó mech bill-t ajánljon valaki, hanem olcsó és halk megoldást egyben.

(egyébként - szvsz - akinek mechanikusból kell halk, annak a - bármilyen drága - "thocky" is fos ;] )

[ Szerkesztve ]

(#91648) D28


D28
tag

Sziasztok. Lassan már 2 éve halogatom ezt a témát mert annyira nagy a választék, x havonta ránézek és abba is hagyom.. :D Remélem, hogy egy kis iránymutatással tudnátok segíteni nekem.

1.Mekkora összeget szánsz rá? - ~20.000 Ft
2.Használt szóba jöhet? - Nem.
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? - 2000Ft-os Genius alap billentyűzetet szeretném lecserélni egy 60%-osra. Kisebbet szeretnék, hogy jobban elférjek, a teljes méretűnél a plusz gombokat nem is használom szóval win-win lenne a szitu.
4.Mire használnád a billentyűzetet? - Netezés, nagyon ritkán játék.
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? - Mindegy csak halk legyen amennyire lehetséges. (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
6.Van konkrét modell ami tetszik? Nincs, az "egyszerűbb" jobban tetszene ami nem csillivilli.
7.Milyen kiosztást szeretnél? - Mindegy. ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? - 60% vagy e körüli kis méretű. (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk,
stb)
9.Extra igények - Világítás, nem tudom, hogy létezik-e manapság élet az rgb-n kívül, max lehessen a villogást kikapcsolni. Vezetékes kivitel jó, csak az asztalon lenne használva fix helyen. (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)


Remélem, hogy nem ütik nagyon egymást az igények. Ajánlottak között csak nagyon drágán láttam ilyet, nekem meg nem szükséges egy százezres billentyűzet szóval a rosszabbak közül kellene nekem a legjobb.
Köszönöm a segítséget.

I don't know whether to laugh or vomit.

(#91649) dqdb válasza D28 (#91648) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
éppen tegnap lett linkelve

Ollósként halk lesz, a ZMK miatt a logikai kiosztást és rétegeket szabadon tudod konfigurálni, ami ilyen méretben elengedhetetlen, wireless, de sokáig bírja és kábelről is használható, nuku RGB

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91650) Molydeus válasza dqdb (#91645) üzenetére


Molydeus
őstag

A Mute Jade-nél a stem is halkítva lett vagy csak a clickbar?
Amúgy az egyetlen "taktilis", ami érdekelne. Viszont elég erős a gyári rugó, nem tudom, hogy egy cserével nem lenne-e probléma azzal, hogy visszafelé is túltolja a clickbaron a stemet.
A legjobb lenne nekem egy mute verzió a Pale Blue-ból vagy még inkább a White-ból a gyengébb clickbarral, de hát tudjuk, hogy a Mute Jade is elérhetetlen.

M.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.